ralleifee i blueberries WAARDEBON* ulf stations aan Biltseweg geopend Blueberries: nieuwe damesmodezaak I7SCHAP Wijnproeverij Gall Gall Kleurrijk feest in Van Weedestraat Vijfgangen menu Sportief Afslanken, de gedegen aanpak Diverse soorten nieuw speelgoed. Alles voor teer lage prijzen! een damesmodezaak voor de stijlvolle sportieve vrouw, opent haar deuren op vrijdag 21 april om 12 uur. Voor elke klant is er een leuke ttenrie, en u maakt kans otelbon. ons adres: Steenhoffstraat 13, Soest naast het postkantoor. Behalve paashaas ook veel echte dieren in Hartje Zuid HANDEL £t WANDEL Wonnink PAGINaiI WOENSDAG 19 APRIL 2000 SOESTER COURANT Vrijdag 21 april om 12.00 uur opening aan Steenhoffstraat 13 IILIEUBERICHmPemonstrat^e en workshops in Nijhof Zelf servies beschilderen €uroshop Soest Geen koopavond op Goede Vrijdag Schoon natuurvlees, wat is dat? V' W fr. b\ue\>errie.$j) 0>tu4wr i£4 jWf Hue^errtes Onze alom beroemde vlees- en visspecialiteiten? Het blijft genieten! Beide Paasdagen geopend! Op 11 mei in Dierenpark Amersfoort PAGINA 11 Winkelkring pakt extra uit op paaszaterdag Snelkraak Kleurwedstrijd bij IJssalon Van Brummelen ÉFÊjjpM/lNKEL Olijfolie uit Palestina *%et TCitte 'ZfctCï Op beide Paasdagen: met live muziek. Hfl. 65,- per couvert Kindermenu Hfl. 25,- RESERVEREN: 033 - 461 71 47 Birkstraat 138 - 3768 HN Soest MARKIEZEN Foto: Aldo Allessie van Label. met afneembare hoes. 'L-zits bank en fauteuil. :of vanaf 4235,- an Leolux. n de Leolux-collectie ter. De Antonia heeft ijkheden door o.a. de uwelementen. i stof vanaf 7575,- L iTouché. rtabele bank met een Leverbaar als 3-, 2V2- i in vele kleuren, ^tenbank verkrijgbaar, er vanaf 3575,- Met een enorme fles champagne gevuld met ballonnen werden vori ge week woensdag de eerste twee (Gulf) merk tankstations in Neder land met blijvende korting geo pend. De 24-jarige René Offringa en zijn 20-jarige zus Jessica Offrin ga zijn klaar de strijd aan te gaan met de grote internationale tanksta tions. De tankstations staan aan de weerszij de van de Biltseweg, vlakbij restaurant 't Spiehuis. Vanaf november vorig jaar konden automobilisten er terecht om te profiteren van de blijvende korting van vijftien cent. Sindsdien loopt het storm bij de beide stations. De meeste tankers vragen meteen wanneer de actie afgelo pen zal zijn. Daar kunnen René en Jes sica enkel om lachen, aangezien er geen sprake is van een tijdelijke actie. De korting is namelijk blijvend. De officiële opening liet even op zich wachten, door dat de vergunning voor de overkappin gen later kwam dan verwacht. Woensdag was het dan eindelijk zover. Zowel de eigenaren als hun ouders wa ren zeer verheugd met de komst van een vertegenwoordiger van economische zaken. "De minister zelf, mevrouw Jor- ritsma kon door haar overvolle agenda de opening helaas niet bijwonen", liet ze weten. "Het komt zelden voor dat het ministe rie iemand stuurt om een dergelijke opening bij te wonen. We vonden het dan ook zeer speciaal. Het is een teken dat ze net als wij vinden dat de prijzen van brandstoffen best omlaag kunnen", aldus de trotse vader. René heeft bij het tankstation van zijn oudste broer gewerkt. Deze heeft een groothandel in autogassen in Eerbeek. Toen het tankstation aan de Biltseweg vrij kwam, twijfelde René geen moment. Ook zijn zus, die een kantoorbaan had, wist dat het werken bij het tankstation haar goed zou bevallen. E N Blueberries heet de nieuwste aan winst in Soester middenstandskrin gen. De deur van de damesmode zaak aan de Steenhoffstraat gaat ■Vrijdag 21 april om 12.00 uur wa genwijd open. Blueberries is te vin den in het pand waarin voorheen de intoorboeldiandel Van de Ven was gevestigd. Het is inmiddels •ndig verbouwd en opnieuw inge richt. Van broeken met verschillende pasvor men tot een mooie outfit voor bijvoor beeld een bruiloftsfeest, voor de meest ^uiteenlopende gelegenheden kunnen dames bij Blueberries voor hun kleding terecht. In de zaak zijn broeken verkrijgbaar met een casual uitstraling en bijpassende lien en jasjes. Ook het merk The iarn, met kleding in natuurlijke mate ialen en kleuren, doet het goed. Verder nnen dames er de broekmerken An gels en Dutch, met verschillende pasvor- Waterschap Vallei Een I Fokkerstraat 16 postbus 330 3830 AJ Leusden men, vinden. Voor de trendgevoelige vrouw zijn Olsen en Sandwich vertegen woordigd met t-shirts en truien. In de komende wintercollectie zal Blueberries ook een aantal merken uit een hoger segment in huis halen. Te verwachten zijn MARK, Gardeur en Lecomte. De formule in de nieuwe zaak is dezelf de als de vestiging in Leusden die het echtpaar Van Grieken in 1997 opende. "Ons sterke punt is, denk ik, dat de da mes bij ons rustig kunnen rondkijken. Willen ze geadviseerd worden, dan doen wij dat graag, maar niets moet. We wil len dat de bezoekers hier rustig kunnen rondlopen, een praatje maken en even tueel een kopje koffie drinken. Die ont spannen sfeer willen we uitstralen", al dus mevrouw J. van Grieken. Om het doel te bereiken is in de winkel een koffiehoek ingericht. Daar liggen tijdschriften en kunnen de heren die met hun partner meekomen, desgewenst wachten. Dat wordt altijd zeer gewaar deerd. In Leusden sloeg de winkelfor mule meteen aan, verwacht wordt dat dat in Soest eveneens zal gebeuren. In Soest zal de damesmodezaak worden gerund door filiaalhoudster E. Krijgs man. Ze wordt bijgestaan door de da mes De Ruiter en Haringsma. De be trokkenen zijn bijzonder blij met de lo catie die ze heel geschikt vinden. De plek ligt op nog geen minuut lopen van de grote parkeerplaats naast het post kantoor, is vlakbij de drukke Van Weedestraat, maar toch wat rustiger gelegen. Ter gelegenheid van de opening heeft Blueberries voor de eerste week ver schillende acties bedacht. Tot een week na de opening krijgt iedere klant een leuke attentie en per dag worden twee hotelbonnen verloot. Koninginnelaan 24" - Soest In verband met Goede Vrijdag ver valt in Soest de koopavond op vrij dag 21 april. Alle winkels in Soest zijn dan dicht. Overdag zijn ze, tij dens de gebruikelijke tijden, wel ge opend. Nederland telt zo'n dikke 4 miljoen run deren: alle soorten en rassen, jong en oud. Gerda Tupker in Soest heeft ook een koppel rundvee, meest goed be- vleesde Belgische Wit-Blauwen. Dat is geen melkvee, maar vleesvee. Ze wor den als zoogkoe gehouden, d.w.z. het kalf blijft ongeveer een half jaar bij zijn moeder drinken. Het is de meest na tuurlijke en diervriendelijke vorm van veehouderij. Landschappelijk gezien is het een plaatje - zo'n kudde koeien met hun kalf erbij en een knoeperd van een stier. Als een koe niet meer productief is, wordt hij geslacht. Koeien die op puur natuurlijke wijze zijn grootgebracht en een normaal koeienleven hebben gehad, geven gezond en schoon vlees (zonder hormonen, medicijnen of andere troep). Dit veefokbedrijf wordt net als alle an dere veebedrijven gecontroleerd en voert het IKB Gezondheidscertificaat van het Productschap Vee en Vlees, Tenslotte gaat de Vleeskeuringsdienst ook heel secuur te werk, om te garan deren dat de consument een gezond stuk vlees op zijn bord krijgt. Gerda Tupker laat regelmatig een koe slachten. Klanten die op voorhand be steld hebben, krijgen het dan ook ver ser dan vers, zodat men voordelig een voorraadje in de vriezer kan doen. Géén onsjes, maar per pakket van 20-25 kg of meer. Men koopt dan wel van alles wat: van ossenhaas, biefstuk, magere lappen, gehakt tot soepvlees. Dan weet u wat u eet: schoon natuurvlees! Info bij Gerda Tupker: 035-6023755. nningte verlenen aan L.H.C. Fokker het rioolstelsel van Soest. Het betre ïrsanering aan de Eikenlaan 65 te :unnen tot en met 18 mei 2000 :hap Vallei Eem, Postbus 330. bedenkingen hebt. Als u niet wilt deJ meteen opgeven, ist aan de orde gesteld worden, n de ontwerp-vergunning bespreken eenkomst wilt vragen, kunt u dat het tisch doen (033 - 4346 220/222). in beroep gaan tegen de definitieve de daarbij behorende stukken inzie' 'usden: elke werkdag uitsluitend na 9 werkdag van 8.30 tot 12.30 uur iï loest: tijdens de openingsuren. Je eigen servies beschilderen in een ntspannen ambiance. Dat kan op aterdag 13 mei en donderdag 1 juni (hemelvaartsdag) bij Nijhof in niaarn. Daar worden dan inloop orkshops gegeven door Marion Vijnberg. Deze worden voorafge- aan door een demonstratie op naandag 24 april (Tweede Paas- dag) De demonstraties en de workshops wor den gegeven door Marion Wijnberg van De Eerste Keramiek Kamer. Ze laat zien hoe het servies kan worden beschil- I, geeft tips en begeleidt de deelne- enblijvende heestertjes, leale, zeer decoratieve blad of zolang de voorraad strekt. mers. Iedereen kan meedoen. Vooraf opgeven is niet nodig, belangstellenden kunnen zo komen binnenlopen en aan schuiven. In New York en Londen is het al jaren populair om serviesgoed, dat dagelijks wordt gebruikt, te voorzien van een per soonlijk stempel. Bij Nijhof staan 13 mei en 1 juni half afgebakken kopjes, borden, bekers, mokken, schalen en va zen klaar. Deelnemers kunnen ze per stuk uitkiezen en afrekenen en vervol gens beschilderen met hun eigen kleu rige motief. Nijhof laat daarna de ser viesonderdelen afbakken, waarna ieder een zijn voorwerpen met persoonlijk stempel kan afhalen. BAR, GRILL&RESTAURANT (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 De middenstanders in Soest-Zuid hebben de traditie om van de zater dag voor Pasen een gezellige win keldag te maken. Ook zaterdag 22 april is dat weer het geval. Behalve de paashaas komen veel echte die ren naar Hartje Zuid. De paashaas verschijnt om 10.30 in het winkelcentrum en natuurlijk zal hij cho colade-eieren uitdelen. Kinderparadijs de Vrije Teugel is daarvoor al gearri veerd met schapen, konijnen, geiten en andere beesten. Kinderen kunnen onder begeleiding van de bezorgers kennis maken met de have. Ook volwassenen kunnen in de vooij aarsstemming ko men, want er zullen veel pasgeboren dieren bij zijn. Om het feest in Hartje Zuid te completeren, komt er zaterdag ook een draaiorgel dat de gehele dag voor de vrolijke noot zorgt. De paashaas komt zaterdag naar Hartje Zuid. Op donderdag 11 mei houdt Gall Gall weer een proeverij om belangstel lenden de fijne kneepjes van het wijn proeven bij te brengen. De proeverij vindt plaats in Dierenpark Amersfoort, en begint om 20.00 uur. Tijdens deze avond wordt uitgelegd hoe men het best kan beoordelen wat men ziet (de helderheid en de kleur van de wijn) wat men ruikt (de verschillende geuren), wat men proeft (de smaak) en tenslotte hoe men een goed eindoordeel kan vellen en de verschillende wijnen met elkaar kan vergelijken. Handig hulpmiddel hierbij is het proefnotitie- boekje met een inleiding in het proeven, onze proefnotities en achtergronden over de wijnen en ruimte. Tijdens de proeverijen staan wijnen uit de Europese wijnlanden Frankrijk, Ita lië, Spanje en Portugal centraal. Uit ver schillende streken, van zeer uiteenlo pende druiven, maar alle met vakman schap, traditie en liefde voor de wijn gemaakt. En dat proefje. Elke deelne mer ontvangt een proefnotitieboekje "Wijnproeven is (g)een kunst" waarin een introductie in het proeven van wijn. Inschrijven kan bij Gall Gall aan de Smitsweg 12. Meer dan 25 wijnen kun nen worden geproefd. De kosten bedra gen 10 gulden (wijnkaarthouders 7,50 gulden). De ondernemers van de Winkel kring Van Weedestraat verfraaien deze dagen het winkelgebied met ruim twintig vlaggenmasten met rood-wit-blauwe banieren. Niet al leen voor Koninginnedag, want ook paaszaterdag vieren de onderne mers een beetje feest. Het onlangs fraai gerestaureerde draaiorgel "de Keistad" en de muzikanten van de Eemlander Blaaskapel zullen voor de feestelijke en vrolijke noten gaan zorgen. Natuurlijk zal de Paashaas niet ontbreken in het straatbeeld. De winkelstraat in Soestdijk is volop in beweging. Eind vorig jaar opende Dixons haar deuren met een vestiging in het pand waar eens Simon de Wit was gevestigd. Onlangs verplaatste Kadoko van lokatie Alblas naar het al een tijdje leegstaande pand naast de dierenwinkel. De uitbreiding bij de Bruna-winkel is in volle gang en de nieuwbouw van Ver- kleij vordert gestaag. De ondernemers van het winkelgebied zijn dan ook druk bezig hun winkels aan te passen aan de wensen van de consument. En niet al leen de winkelruimtes, ook het assorti ment. De ruim tachtig winkels brengen een compleet assortiment: van mode tot tuinmeubelen, van digitaal tot een fraai servies. Nu de voorjaarcollecties volop in de winkels staan te glimmen is er alle reden om een rondje Winkelkring te maken. Bijna 25 jaar geleden ontstond het ver bond van vakmanschap. Winkels van toen zijn inmiddels verdwenen sigaren magazijn Pieneman, drogist Kraal, Car- ni Shoeshop, snackbar de Zwaluw en ijzerwinkel Gielen. De winkels hebben plaats gemaakt voor nieuwbouw en nieuwe namen. Begon de ondernemers vereniging met 25 winkels, inmiddels is de straat uitgegroeid tot een winkel straat met ruim 80 zaken. Gebleven is het dorpse karakter, unieke speciaalza ken waar vakmanschap en service hoog in het vaandel staan. Alle reden voor de ondernemers om op paaszaterdag feestelijk te vlaggen. Naast Op zondag om 01.30 uur vond in een sigarenzaak aan de Laanstraat een snel kraak plaats. De computers waren van de balie gegooid. Het is nog niet bekend wat er gestolen is. De dief reed weg in een gestolen zwarte Golf, die later in Bilthoven werd gesignaleerd. Van zaterdag 22 april tot en met za terdag 20 mei kunnen kinderen meedoen aan een kleurwedstrijd bij IJssalon Van Brummelen aan het Nieuwerhoekplein. Alle kinderen kunnen een prent opha len en inkleuren. Tot en met 20 mei kan de kleurplaat ingeleverd worden. Bij in levering van de plaat ontvangt ieder kind iets lekkers. Op 31 mei wordt de winnaar bekend gemaakt. De hoofdprijs is een Intertoys-cadeau- bon ter waarde van f 50,- en voor de ouders een Ussalonverwenbon ter waar de van f 25,-. De tweede en derde prijs bestaan uit waardebonnen die jeugdige klanten 'samen met vriendjes kunnen inruilen voor ijsjes. 1 'ing Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 De herfst valt in Palestina. De dorpen liggen er verlaten bij. Niet omdat het kouder wordt op straat. Het is de start van de olijvenoogst. Iedereen die ook maar kan helpt mee. Olijfbomen vragen' door het jaar heen weinig zorg. Maar nu moeten in korte tijd de rijpe groene olij ven geplukt worden. Bij een goede oogst is het gezang te horen in de vel den rondom het dorp. De boeren keren na zonsondergang terug met volle jute zakken. Als iedereen hulp heeft gehad en zijn oogst binnen heeft, trekken de jongeren nogmaals de velden in. 'Nalo pen' heet dat. Wat is blijven liggen, is een goede zakcent voor de eerlijke vin der. Intussen draaien de olieperserijen in de dorpen op volle toeren. 24 uur per dag is het geratel van de machines te horen. De boeren hebben hun oogst in bakken klaargelegd om te persen. De honderden kilo's mogen niet lang lig gen. Dan gaan ze gisten, wat de smaak van de olie niet ten goede komt. Tradi tioneel krijgen de kleinste kinderen bij een goede oogst een handvol olijven. Hiervoor kan in het dorp iets lekkers gekocht worden. Bij een goede oogst is het voor iedereen feest. De Palestijnse boeren hadden in 1998 en 1999 vanwege de droogte een mage re oogst. Sommige families hebben niet meer dan 20 liter kunnen oogsten. De eerste weken van het nieuwe millen nium hebben echter veel regen gebracht. De verwachtingen zijn hoog gespannen. Wie kent niet de duif met een olijftak in de bek die uit de Ark van Noach vloog? De olijfboom heeft een bijzonder sym bolische waarde, zowel in het Christen dom als in de Islam. Ook voor de Pa lestijnse olijfboeren heeft de teelt, naast dat ze hiervoor een faire prijs krijgen, een onschatbare symbolische (eigen) waarde; een Palestijns exportproduct, van Palestijnse grond en een voortzet ting van een 2500 jaar oude traditie. Nu ook verkrijgbaar in de Wereldwinkel Soest. De openingstijden zijn: maandag 13.00 - 17.00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09.30 - 17.00 uur. V"1"1 allerlei aanbiedingen, zie o.a. de adver tentie ijlage, hebben de ondernemers een uniek presentje. Uit de familie 'be- anies' is duck Emma in gelimiteerde oplage gekozen. De knuffel gaat verge zeld met een deelname coupon waar mee men kans maakt op een luxe com plete picknickmand voor 4 personen t.w.v. 200 gulden. Voor jong en oud deelt de paashaas chocolade eieren uit en strooit het draaiorgel en de Eemlan der Blaaskapel muzikale noten uit over de winkelstraat. Zo kan een feestelijk rondje winkelkring eindigen in een luxe picknick. Een rondje winkelkring: sportzaken voor een sportieve outfit, een tiental dames-, heren en kindermodezaken van sportief tot gekleed klassiek, boeken en tijdschriften, alles voor de slaapkamer, alles voor de keuken, huishoudelijke artikelen, een drietal radio en televisie winkels, computers en mobiele tele foons, drie opticiens, de slager en bak ker, twee supermarkten, delicatessen en wijnhandel, slijterijen, drogist en parfu merie, drie schoenenwinkels, kinder- speelgoedwinkel, rookartikelen, textiel winkels, twee fotowinkels, wenskaarten en lijstenwinkel, tearoom, twee reisbu reaus, fietsen met en zonder motor, ban ketbakker, warenhuis, bankinstellingen, snackbar, groentekraam, dierenwinkel, cd-shop, kapper, visspeciaalzaak, apo theek, drie bloemenwinkels, speelgoed en cadeauwinkels. Naast landelijke fili aalbedrijven vele speciaalzaken. sgii n fc? u bent er thuis WW WW Hotel restaurant Velen zullen nog voor de zomer wat gewicht kwijt willen. Want een lager gewicht kan vele voordelen hebben. In de eerste week van mei start de nieuwe cursus Sportief Afslanken bij Physical te Soest. Belangrijkste elementen zijn beweging, verande ring van voedingsgewoonten en be wustwording. Terugblik Afgelopen maanden heeft de cursus Sportief Afslanken gedraaid bij Physi cal. De cursisten sporten minimaal twee maal per week en werden begeleid door de diëtist en een sportdocent. Tijdens de tien weken leerden zij dat sporten een deel van je leefpatroon moet zijn. Ook kregen zij alle informatie om hun eetge woontes in kaart te brengen. Iedere week kwamen de cursisten weer een stapje verder. Verder op weg naar een ander eet- en leefpatroon. De cursisten hebben hiermee zelf hun eetgewoontes aangepast. En daarmee is het voor hen mogelijk geworden het bereikte doel vast te houden. Goede resultaten! De cursisten hebben goede resultaten bereikt. Zo viel mijnheer B. in 7 weken tijd al 15 kilo af. Gemiddeld viel de hele groep bijna 9 kilo af. En nu volhouden Iedereen blijft nu sporten. Ze hebben ingezien dat een blijvend resultaat meer is dan een dieet volgen. Juist de combi natie van beweging en aanpassing van de voedingsgewoonten vergroot de kans op blijvend resultaat. Want op gewicht blijven is de grootste uitdaging. Nieuwe cursus In de eerste week van mei start een och- tendgroep (dinsdagochtend) en een avondgroep (donderdagavond). Zij gaan op naar een lager gewicht. Een doel dat zij zelf bepalen. Op naar een ander leefpatroon. Informatie bijeenkomsten Bent u geïnteresseerd in het volgen van de cursus Sportief Afslanken en wilt u meer informatie, kom dan naar een van de vrijblijvende informatiebijeenkom sten. Daar zullen wij u meer vertellen over de cursus en kunt u uiteraard ook al uw vragen stellen. De bijeenkomsten staan op de volgende data gepland: Dinsdagochtend 25 april: 9.30-10.30 uur en donderdagavond 27 april: 19.00- 20.00 uur. Start cursus Dinsdagochtend 2 mei en donderdag avond 4 mei (in overleg vóór Dodenher denking). Voor meer informatie of aanmeldingen kunt u bellen met: Physical Soest BV, 035-6016000 of met Fit Consulting, 06-16208647. Tegen inlevering van deze waardebon ontvangt u in de maand april 10% korting op l Voor het betere zonweringswerk Technisch Bureau Wonnink en co. b.v. 3765 GE Soest Tel. (035) 609 06 90 Nieuweweg 66 Fax (035) 609 06 96 3828 AC Hoogland Tel. (033) 480 22 44 Hamseweg 89a Fax (033) 480 25 20

Soester Courant | 2000 | | pagina 11