t. BESPAAR! bel 035-6029061 Buurtsuper in nieuwe stijl tRoefm voor al uw automaterialen aruóhoch Hypotheekbon oonlijk i matras srkamp. Informatiemiddag op 25 april bij Aangepast Bewegen Sporten Weteringpad 70 SOEST Uw goud ïld v is geld waard Contactlenzen, welke moet ik nemen...? Zet uw te dure krediet om tegen een rente van HUIS@ZF.KERHF.lD PAGÏNAg WOENSDAG 19 APRÏL2ÖÖÖ fCULTUUR WELZIJN! - BAARIU Reclamekrant 99, 49,- SOESTER COURANT PAGINA 27 Disneyfilm 'Lady en de vagebond' Verkeersexamen Licht van Pasen over Goede Vrijdag Vrijwilligerswerk naast betaalde baan Nationale Hersenweek De Tromslager brengt u tijdens Pasen nog meer gezelligheid! DE TROMSLAGER 035- 602 28 71 ''*1*^ Gedaanteverwisseling Troefmarkt Janmaat (tegenover KARWEI) Tel.: 035-6025673 REZAN Gevraagd VASTE BEZORGERS Floortje Brouwer volgend jaar in NK biertappen Geen koopavond op Goede Vrijdag ƒ50,- VONDELLAAN 22 SOEST Vraagprijs: Hfl. 895.000,= k.k. en benut de overwaarde op uw huis SOEST Vraagprijs Hfl. 379.000,= k.k. Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel. 035-602 9061, fax 035-602 90 85 Bel ook voor een vrijblijvend hypotheekadvies! mm b fl /l /N M <-■ IJ I aapcomfort ucht. En het materiaal van MATRAIR is zeer elastisch, ndividuele ondersteuning <an bieden. Uw lichaam bikomen gelijkmatig door ontdekken dat er nergens ontstaan. Bcsel-w tsrUfUM ipeciaalzaak 413521 j glas iterbankleuning i achterruit 9 buitenspiegels p.m. VnjwiOigökoop- optto na Z |r> Verkoopprijs op afbetaling f 12.372.- f 17,247.- i vragen. Minirrv 6ng geldg voor f 24.324,- f35.044.- ile aanbetaling registraties p.m. Cultureel Centrum yVillaertstraat 49, tel. 609 58 21 Woensdag 26 april Lady is een deftig hondje uit een rijk nest van Cocker Spaniëls. Ze sluit vriendschap met de stoere Tramp, een hond zonder stamboom, maar met een gouden soms wat onbehouwen hart. Hij leidt als vuilnisbakkenras een zwervend bestaan. Tussen het tweetal bloeit lang zaam wat moois. Maar voordat het zo ver is krijgen ze het aan de stok met een hondenmepper, twee katten die niet deugen en een rat. De (Nederlands ge sproken) tekenfilm duurt 73 minuten. Aanvang: 14.00 uur. Leeftijd: vanaf 4 jaar. Toegang: f 5,-/f 4,- (strippen- kaart)/f 7,50 (volwassenen). Leerlingen van zestien basisscholen in Soest en Soesterberg legden donderdag verkeersexamen af. In totaal deden 413 leerlingen mee, het laagste aantal over de afgelopen vijf jaar. Het examen be stond uit vier onderdelen. Dat waren buiten de bebouwde kom', 'verkeerste kens', 'de buitenwijken' en 'de nieuw bouwwijken'. Vier leerlingen haalden de maximaal haalbare score. Zestien kinde- ien kunnen bij hun leerkracht een als nog een poging wagen het verkeersdi- ploma te halen, want zij waren gezakt. Op Goede Vrijdag 21 april wordt in de kerkdienst van de gereformeerde kerk (vrijgemaakt), Parallelweg 1, de kruis dood van Jezus Christus herdacht. Ds. H. Jagersma uit Veenendaal gaat voor in de dienst. Het thema is: "Op Goede Vrijdag valt het licht van Pasen over de gestorven Koning." Door zijn dood is het mogelijk om opnieuw te beginnen in een wereld vol kwaad, rampen en ge broken relaties. Belangstellenden zijn hartelijk welkom in de dienst die om half acht begint. Op Eerste Paasdag zijn er diensten om tien uur en vijf uur. Dan is er feest, omdat de Koning is opge staan uit de dood en het nieuwe leven begint! Vandaag al. Smitsweg311, telefoon 6012630 Bij steeds meer bedrijven is werkne mersvrijwilligerswerk in opkomst. Me dewerkers worden gestimuleerd om naast hun betaalde werk actief te wor den als vrijwilliger. De bedrijven die in Nederland daar al ervaring mee hebben zijn voor het merendeel landelijk of in ternationaal opererende ondernemin gen. Ze scheppen veelal gunstige voor waarden tot het doen van vrijwilligers werk. Behalve tijd worden ook geld en materialen ter beschikking gesteld aan de medewerkers. De motivering komt voort uit de ver schillende doelen die bedrijven nastre ven. Vaak ligt de motivatie in het doel zich te profileren, het imago te verbete ren en het aantrekken en motiveren van arbeidskrachten. Het verschil in motiva ties is echter geheel niet van invloed op het resultaat van het vrijwilligerswerk. Het levert in de meeste situaties een win-winsituatie op voor zowel het be drijf als voor de samenleving. Interne teambuildingsessies zijn vaak best te koppelen aan maatschappelijk nuttige projecten. Deze week vraagt de Vrijwilligers Vaca ture Bank uw speciale aandacht voor de volgende geselecteerde vacatures: 02-117 Afasiesoos Soest zoekt een voorzitter m/v voor het voorbereiden van vergaderingen, taken verdelen on der de vrijwilligers en het afstemmen van de verschillende activiteiten. 03-143 Stichting Landschapsbeheer Utrecht zoekt begeleid(st)ers van scho lieren voor werkzaamheden in de na tuur, zoals het knotten van wilgen en het schonen van houtwallen. 04-103 Culturele Stichting in Soest vraagt iemand die juist in de vakantie- tijd zin heeft om hand- en spandiensten te verrichten in en om het openlucht theater. 06-108 Stichting voor gehandicapten zorg te Den Dolder zoekt een vrijwillig(st)er voor het begeleiden van een cliënt die een koffieconcert wil be zoeken. 07-118 Een non-profit organisatie in Hilversum, die zich inzet voor de verbe tering van de gezondheidsvoorlichting in ontwikkelingslanden, zoekt enthousiaste mensen voor hulp bij vervoer, opzetten en weer afbreken van foto-expositie- wanden op diverse locaties in het land. 09-165 Stichting Ideële Winkel te Baarn vraagt een vrijwillige medewer ker. Voor de verkoop in de winkel, on derhoud en schoonhouden van de win kel. Eén dagdeel per week of 14 dagen. Voor inlichtingen over vacatures en vrij willigerswerk: Smitsweg 311, tel. 6012630, dinsdag t/m donderdag van 9.00-12.00 uur. ■\W\- OHML «Man "Een beroerte zet de wereld op z'n kop". Dat is het thema van de 8C Na tionale Hersenweek, waar van 23 tot 30 april aandacht gevraagd wordt voor mensen die direct met een beroerte te maken hebben. Jaarlijks krijgen in Nederland ongeveer 30.000 mensen een beroerte. Bijna ie dereen krijgt direct of indirect wel eens te maken met iemand die een beroerte heeft gehad. En pas dan staat de mens even stil bij de verregaande gevolgen die een beroerte met zich meebrengt. Een beroerte is een ander woord voor herseninfarct of hersenbloeding. De oorzaak van een beroerte ligt vaak in de slechte kwaliteit van de bloedvaten in de hersenen. Hiervoor kunnèn verschillen de oorzagen zijn. Om de kans op een beroerte te verkleinen is het belangrijk om een gezonde leefstijl te handhaven. Niet roken, gezonde voeding, en vol doende lichaamsbeweging zijn belangrij ke veranderingen die men zelf kan in passen in de leefstijl. Nadat men een beroerte heeft gehad verandert er heel veel in het leven van de persoon en zijn naaste omgeving. Zowel voor de persoon zelf als voor de partner begint er een lange tijd van aan passingen binnen de leeftijd. Afhanke lijk van de mate van beperkingen die men overgehouden heeft na de beroer te zal men nieuwe dingen moeten leren. Vaak geeft het lopen problemen, waar door men meer thuis blijft zitten en minder contacten heeft. Vaak zijn er spraakstoornissen en onzichtbare rest- verschijnselen. Ook voor de directe omgeving is het moeilijk om hier mee om te gaan. Informatiemiddag In aanvulling op deze week van de be roerte is er op woensdag 26 april een gratis informatiemiddag bij Aangepast Bewegen Sporten aan de Beukenlaan 63, van 14.00 tot 17.00 uur, waarbij de gevolgen van een beroerte en het belang van bewegen aan bod komen. Doorlo pend zal de nieuwe video over het leven na een beroerte en het belang van be wegen te zien zijn (gemaakt en ter be schikking gesteld door de Nebas, Ne derlandse bond voor aangepast spor ten). D&arna kan men onder begeleiding uitproberen welke mogelijkheden men heeft tot bewegen of sporten. Ook een individueel trainingsadvies behoort tot de mogelijkheden tijdens deze informa tiemiddag. Marlies Bouten, die deze informatie middag verzorgt, hoopt op deze manier vele mensen die een beroerte hebben gehad, aan het bewegen te krijgen, want bewegen is o zo belangrijk. Men kan zo binnen lopen aan de Beukenlaan 63 (achter het witte huisje) of bellen voor informatie, tel. 035-6029805. Luxe Paashaas-salade Huzarensalade, rijk gegarneerd met gevulde eieren, gevulde ham kaas soesjes, pompernikkel, 95 4 personen, w voor particulieren en bedrijven. De salade- en koudbuffet specialist Luxe Paashaas-salade Zalmsalade, rijk gegarneerd met gevulde eieren, gevulde zalm soesjes, pompernikkel, O O 95 4 personen, 1# w Steenhoffstraat 58, Soest De gedaanteverwisseling van Troefmarkt Janmaat (voorheen Attent Janmaat) is achter de rug. Aan de Schrikslaan is te zien hoe de groene en gele kleuren van de 'buurtsuper' zijn veranderd in blauw, geel en rood. Ook binnen is er het één en an der gewijzigd. Het assortiment en de kwaliteit zijn intact gebleven, maar door on der meer de zelfbediening en de scanapparatuur bij de kassa is het er voor de klan ten nóg aangenamer op geworden. Dagelijks geopend van 8.00 -18.00, zaterdag 9.00 -16.00 uur. Info: www.brezan.nl of gratis infolijn 0800-1928 Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Ruil 't hier voor een nieuw sieraad of we betalen u de dagwaarde kontant uit. Ook oude merkhorloges ruilen of kopen wij van u in (defekt is geen bezwaar). iSCCN Van Weedestraat 145, Soest Telefoon 035 - 602 06 70 Laanstraat 18, Baarn Telefoon 035 - 541 59 37 in Soest voor de Aanmelden: tel, 601 41 52 Floortje Brouwer uit Soest tapt in de regio het beste biertje. Ze won in ieder geval in Achterveld de voor ronde van het Nederlands kam pioenschappen biertappen, waar aan ze volgend jaar januari mag deelnemen. De medewerkster van Broodje van Toontje was eergisteren met vijftien col lega's uit Soest naar Achterveld gereisd. Van dit gezelschap plaatsen zich Anto- nio van den Hengel, Robin Huisman en Richard Dam eveneens voor de halve finale. Hetzelfde lukte Vincent van der Wardt en Henny Opmeer die als team deelnamen. Brouwer, ;onlangs nog te zien in het quizprogramma Splits*- en Huisman mochten uiteindelijk door naar de fina le. Brouwer was succesvoller dan tijdens haar recente televisieoptreden en tapte volgens de jury het mooiste biertje. De finale is op 31 januari tijdens de hore- cabeurs in Maastricht. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Zaterdag 22 april Grapjazzen 14cms Een allegaartje van jazz, funk, country, rock en rap. Zo kan de muziekstijl van 14cms worden omschreven en mede daarom heeft de formatie de naam de leukste band van Nederland te zijn. De groep staat zaterdag 22 april op het poppodium van Shock-inn in Artishock aan de Steenhoffstraat. De organisato ren voorspellen een ouderwets gezellig avondje Artishock, want het wordt on getwijfeld 'grapjazzen'. De nummers worden op grillige wijze aaneen geschakeld. De teksten worden door 'prater' Roel C. over het publiek uitgestort en bestaan uit merkwaardige rijmpjes, zoals: 'Steeds verwacht je een bepaald woord, maar dat is niet zoals het gaat'. Onlangs heeft 14cms een cd opgenomen met veertien nummers. De deur van Shock-inn gaat vrijdag om 21.00 uur open. De entree bedraagt 10 gulden. Maandag 24 april Les convoyeurs attendent Desperaat optimisme in vervallen indus triestad. Roger Closset woont met zijn vrouw, zijn wat sullige zoon Michel en zijn engelachtige dochtertje Luise in een grauwe buitenwijk van de vervallen Waalse industriestad Charleroi Roger verdient zijn brood door sensatiefoto's te verkopen aan het plaatselijke sufferd je. Maar Roger is ook een dromer. Hij wil succes, geld, roem; voor zichzelf en vooral voor zijn kinderen. Op een dag weet hij hoe hij die kan vergaren: door in het Guiness Book of Records te ko men. Zoon Michel moet het wereldre cord deur openen verbreken, door een deur binnen 24 uur meer dan 41828 keer open en dicht te doen. Een oefen deur wordt in de tuin geplaatst, en er wordt een derderangs trainer aangetrok ken. Michel vindt het allemaal maar zozo, maar tegensputteren heeft geen zin. Trainen, jongen, trainen! Les convoyeurs attendent ('Wachten met lossen!') heeft iets droogkomisch en straalt tegelijkertijd de treurigst denkba re triestheid uit. Die dubbelheid komt het best tot z'n recht in de figuur van Roger, een glansrol van Benoit Poel- voorde. Hij speelt een geboren verliezer. Zijn optimisme en dadendrang zijn slecht uit wanhoop geboren - een wan hoop die wel moet ontstaan in de mist van gedeprimeerdheid die permanent over Charleroi hangt. Ook al verwerp je het blinde fanatisme waarmee hij zoon en dochter wil drillen, toch kan je hem niet haten - daarvoor is hij veel te veel zelf slachtoffer, veel te veel een Don Quichotte. "Deze man is bang dat hij niet voldoet", zegt Benoït Mariage over Roger. "Hij wil het beste, maar doet al les volkomen zonder zelfreflectie, en bereikt uiteindelijk het slechtste". Aanvang: 20.30 uur; entree: 9,00 gul den (cjp/65+ 7.00 gulden). Reserveren: tel. 6019577 (maandag vrijdag tussen 9.00-13.00 uur). Met enige regelmaat treft de lezer in de Soester Courant een nieuwe rubriek aan, waarin specialisten van Medisch Centrum Molendael uitleg geven over bepaalde (veel voorkomende) aandoeningen. Dat gebeurt zoveel mogelijk in begrijpelijke en leesbare taal. In deze aflevering behandelt N.M. Nijman, oogarts Medisch Centrum Molendael, de contactlenzen. Tegenwoordig dragen steeds meer mensen lenzen. Ook kinderen beho ren vaker tot de contactlensdragers en ook als vervanger van de leesbril zijn contactlenzen populair. Het aan bod van soorten contactlenzen is de laatste jaren zo enorm uitgebreid dat er voor veel mensen geen touw meer aan vast te knopen is. Ik zal proberen om daarin wat helderheid te brengen. Er zijn twee groepen contactlenzen te onderscheiden: de "harde" en de "zachte" lenzen. Het verschil tussen deze twee lenzen, is letterlijk dat de ene soort "hard" is, dat wil zeggen stabiel van vorm. De andere lens is zo zacht dat hij meebuigt met ieder oppervlak. De zachte lens valt dus om de top van de vinger heen als je hem erop zet. Te genwoordig kunt u van het "zachte" soort jaarlenzen, halfjaarlenzen, kwar taallenzen, maandlenzen, weeklenzen en zelfs daglenzen kopen. De namen hebben te maken met de geschatte duur van het dragen. Daarna moeten er nieuwe lenzen worden gebruikt. V.CUII aui Op ons contactlensspreekuur stellen wij altijd het OOG centraal. In overleg met de cliënt zoeken we een contact lenstype dat bij hem of haar past. Als dit wat moeilijk ligt, dan, maken wij een zogenaamde corneatopografie. Dit is een soort landkaart van alle bollingen van het hoornvlies, waarop de contact lens dagelijks wordt gedragen. Met het apparaat kunnen veranderingen in de vorm van het hoornvlies goed gevolgd worden. Eventueel kunnen we dan een ander soort contactlens "ontwerpen". Instructies Als u uw contactlenzen bij ons aan schaft, spreken we bij de instructies al tijd nadrukkelijk over het uithalen van een lens die niet meer uit het oog wil. Als dit onvakkundig gebeurt, is de kans op oogbeschadiging groot. Het hoorn vlies, "het voorruitje" van het oog waarop de lens gelegd wordt, is erg teer. Als u het in- en uitdoen van de lenzen goed onder de knie heeft, krijgt u ze mee en kan het dragen beginnen. Wij geven ook instructies over de hy giëne van de lenzen mee. In het begin bent u zo blij met de lenzen dat u be reid bent om de handen eerste t was sen, de lenzen netjes te reinigen en er voor te zorgen dat het houdertje schoon blijft. Maar deze discipline ver slapt in de loop der tijd. Weest u daar alert op! Controle In het begin van het lenzen dragen, controleren wij een paar keer op korte termijn. Daarna volgt één of twee keer per jaar een vaste controle. Hiervoor sturen we automatisch een oproep, omdat blijkt dat juist de tevreden con tactlensdrager zijn controles vergeet. Om de tevredenheid te behouden, is het nodig de lenzen regelmatig te con troleren. Er zijn afwijkingen die wij met onze apparatuur veel eerder zien aan komen, dan dat u het voelt. Vaak is het al te Hat op het moment dat de con tactlenzen niet meer comfortabel zitten. N.M. Nijman, Oogarts M.C. Molendael en contactlensdrager In verband met Goede Vrijdag ver valt in Soest de koopavond op vrij dag 21 april. Alle winkels in Soest zijn dan dicht. Overdag zijn ze, tij dens de gebruikelijke tijden, wel ge opend. A> k 11H fcHTP Country Linedance aanvang 9 me/19:00 uur 5 lessen f40,- Techniek stijldansen aanvang 17 mei 20:00 uur 5 lessen bel voor meer informatie Tel035-6017954 Weegbreestraat 205-207» 3765 X Soest Fax 035-6028297 Te koop In Soest-Zuid gelegen compleet gemoderni seerde, onder architec tuur gebouwde, vrij staande woning met vrijstaande garage. Bouwjaar 1973. Indeling: Entree, hal, meterkast, modern toilet, nieuwe keuken met div. inbouw app. (1997), ruime L-vor- mige woonkamer met massief houten vloer en open haard. 1e verd. overloop, 3 ruime sl. kamers, schitterende badkamer met ligbad en douche (met stoom cabine/saunawerking), 2e toilet en dubbele wastafel. 2e verd. overloop, 2 sl. kamers, dubbele bergkast. Bijzonderheden: Voll. geïsoleerd, perceelopp. 223 m2, vrijliggende achtertuin op zuiden. Vrijst. stenen garage ca. 22 m2 incl. cv-installatie (Radson 1994) en speciale 200 liter boiler (1997), Woning v.v. alle gemakken en bezichtiging zeker waard} Aanvaarding in overleg. 4,3°/< Comfortabel ruim 4 kamer apparte ment, v.v. lift, rustig gelegen met vrij uitzicht. Gelegen op de zesde en bovenste verdieping. Indeling: Entree, meterkast, ruime bergkast, aparte keuken (american kitchen), toilet met wastafeltje, badkamer met ligbad, v.w., aansluitingen wasmachine en droger, woonkamer v.v. laminaat, 3 slaapkamers. Balkon aan achterzijde. Bijzonderheden: Verwarming en warmwatervoorziening d.m.v. combi ketel (1999) servicekosten 320,= per maand, entree met intercomin stallatie. Berging is aanwezig in de onderbouw. Het gehele appartement is in prima staat, oppervlakte onge- wccmdccctd a at OQC veer 115m2, Gunstig gelegen ten VEENBESSTRAAT 3o6 opzichte van winkels en openbaar vervoer. Aanvaarding: In overleg. Neemt u contact met mij op voor een gratis hypotheekadvies: Naam- Adres PC Woonplaats - Telefoon privé Telefoon werk Momenteel woon ik in een: huurwoning huur p. maand koopwoning met annuïteitenhypotheek levenhypotheek spaarhypotheek anders nl. ik ben van plan om een huis te kopen Mijn situatie is als volgt: Vrije verkoopwaarde huidige woning W.O.Z. waarde huidige woning Huidige rente rentevast tot d.d. Looptijd huidige hypotheek van tot Huidige hypotheeksom Ik zou graag meer willen weten over: oversluiten hypotheek nieuwe hypotheek tweeverdienershypotheek pensioenhypotheek beleggingshypotheek benutten overwaarde anders nl. Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop aan: Huis en Zekerheid, Antwoordnr. 2320, 3760 WB Soest of stuur een e-mail naar: soest@huisenzekerheid.nl ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN i t

Soester Courant | 2000 | | pagina 27