Burgemeestersechtpaar maakt op de fiets kennis met Soesterberg obank Soester Cultuurprijs Soest en de lokale duurzaamheidsspiegel zmen b.v. Den Oude Opzet en programma beloven pittig slotdebat duurzaamheidsspiegel Rondje Raadhuis ÏECKER ICECENTER KENLAAN PAGINA 32!' nver steem Plafonds Baarn ro >oerkoelb.v. tODA iat Zn. Kees Waagmeester leidt discussie Naast strepen nu ook borden in gebieden van 30 km-per uur Mijn vraag... TEL: 035-6012883 es, Vleeswaren eten. 035 - 601 26 10 Jlatiebureau ELECTRA b.v. f Soest ax: 035 - 602 55 68 Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geo pend tot 16.30. Het informatie centrum in de hal van het ge meentehuis en het informatiepunt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Pubüekszaken kunt u onder an dere terecht voor: de Gemeente lijke Basis Administratie personen, de burgerlijke stand, rijbewijzen, identiteitskaarten, uittreksels uit geboorteregister, woonruimtever deling, huursubsidie, voorzienin gen voor gehandicapten, vergun ningen voor markten standplaat sen, zaken met betrekking tot de winkelsluitingswet. Op donderdag avond is het informatiecentrum en de afdeling Publiekszaken geo pend yan 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan echter geen zaken re gelen die de burgerlijke stand be treffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kunnen op donder dag wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soester- berg die een nummer in Soest wil len bellen, bijvoorbeeld van het ge meentehuis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. De dependance van de afdeling Pubüekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het pubüek ge opend iedere donderdag van 9.30 tot 12.30 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12. Spreekuren Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. Een afspraak kan men regelen via secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511. Telefoonnummers Belangrijke telefoonnummers zijn: - 1 1 2 Algemeen alarmnummer (poütie, brandweer en ambulance). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beantwoor de brieven, of het niet nakomen van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een baadje aan gesloten met gemeenteüjke infor matie over raadsvergaderingen en dergeüjke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infoüjn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vra gen over afval zoals klein chemisch afval(KCA) groente-, fruit- en tuinafval enzovoort. Aanmelden van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.93.666 Meldpunt woonomge ving (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogeüjk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.593 Klachtentelefoon mi- üeu. Voor al uw vragen en klach ten over miüeu. Voor noodgeval len telefoon 54.87411 (poütie). Agenda 2000 woensdag 19 april, slotdebat Soes- ter Duurzaamheidsspiegel, aan vang 20 uur donderdag 20 april, raadsverga dering maandag 8 mei, commissie alge mene bestuurszaken, volksgezond heid en maatschappelijke dienst verlening dinsdag 9 mei, commissie ruimte lijke ordening, volkshuisvesting, openbare werken en recreatie woensdag 10 mei, commissie sport, onderwijs, welzijnszaken en milieu donderdag 11 mei, commissie fi nanciën, economische zaken, so ciale zaken en cultuur donderdag 25 mei, raadsverga dering. Alle vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders aangege ven. '64 AD Soest rax: 035 - 603 79 22 Soest 'eg 26, Baarn Partners HYPOTHEKEN PENSIOENEN 59 15, Fax (035) 6029343 lal- en houtkonstrukties ifoon (035) 6010444 1.035-601 68 35 PAGKAG/NG 3TON I DISPLAYS 1033-4643060 - Fax 033-44561683 (Familiebedrijf sinds I93S) lle verzorging van latïes. 1,3769 EH Soesterberg oon 035 - 603 00 04 ax 035 - 601 45 32 ransportbedrijf B. V. -3763LS Soest 15 - 603 60 60 5 - 603 60 66 Grothestraat35 - Soest (035) 6016033 [035) 6013705 lil: s>de jongaccountarits.nl v.dejongaccountants.nl Birkstraat 93 Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 Tel. 601 20 65 /an Weedestraat 46A Tel. 601 38 77 t2A 2632 smiddelen 62 TA Soest laar geleende fiets werd gemaakt, be zocht men het dorpshuis Burgstede. Hier waren allerlei activiteiten gaan de. De kennismaking met Soester berg werd besloten met een bezoek aan De Drie Eiken. Daar werd een creativiteitsmarkt gehouden. Zowel in het Dorpshuis als De Drie Eiken stelde men, afgaande op de positieve reacties, het bezoek van het burgemeestersechtpaar zeer op prijs. Mevrouw Janssen had het, na de har telijke ontvangst, een gezellige fiets tocht gevonden. Haar was opgevallen dat Soesterberg een mooie plaats is tussen opvallend veel groen; dat er veel ruimte is, gevarieerde woning bouw en, na de herinrichting van de Rademakerstraat, een mooie winkel straat. De gemeente Soest looft jaarüjks de Soester Cultuurprijs uit als waarde ring voor en aanmoediging van die persoon of instelling in Soest die het afgelopen jaar is opgevallen door of zich heeft ingezet voor een bijzondere activiteit in onze gemeente op het ge bied van beeldende kunst, üteratuur, film- en/of theaterproductie, muziek, dans enzovoorts. Nadat het Soester pubüek gedurende de rest van dit jaar in de gelegenheid is gesteld nominaties hiervoor aan te dragen door middel van onderstaan de bon, wordt eind januari 2001 deze Soester Cultuurprijs ter waarde van 2.500 gulden voor de eerste keer uit gereikt op voordracht van een jury. Deze bestaat uit Ah van den Berg, Werner Paans en Jan Visser. De jury zal een schrifteüjke en gemotiveerde voordracht doen aan het coüege van burgemeester en wethouders. Deze voordracht is bindend. Ondergetekende Adres draagt voor het jaar 2000 de Soester Cultuurprijs op aan: Korte motivering: Deze bon inzenden aan de Jury Cultuurprijs 2000. Antwoordnummer 120,3760 VB Soest (een postzegel is niet nodig). Uw nominatie kunt u ook via e-mail kenbaar maken: potja.soest.nl. Charmant, vriendelijk, gezellig, geïnteresseerd, actief, gemakkelijk in de omgang, iemand die snel kan ana- liseren. Dit zijn enkele van de type ringen die Soesterbergers gaven over burgemeester JJanssen naar aanlei ding van het kennismakingsbezoek dat hij begin deze maand samen met zijn echtgenote aan Soesterberg bracht Na afloop deed de burgemees ter de toezegging zich in te spannen voor het verkleinen van de veronder stelde kloof tussen Soest en Soester berg. Een toezegging die door Yvonne Hoekstra, voorzitter van Soester- bergs Belang, en de andere Soester bergers met instemming werd begroet. Mevrouw Hoekstra, die de burge meester op de hoogte bracht van waar de vereniging voorstaat: "Als de bur gemeester uitdraagt dat het dorp echt geïsoleerd ligt van Soest en niet dicht bij, zou dat kunnen helpen voor een beter begrip. Wij zijn een apart dorp en geen wijk van Soest, hoewel we wel deel uitmaken van de gemeente." Voor een beter begrip tussen Soesters en Soesterbergers is volgens mevrouw Hoekstra vooral een cultuur- en mentaliteits verandering nodig. De tocht voerde het gezelschap in vijf kwartier via Soesterberg-noord en het woonwagenkamp Beukbergen via het terrein van Sterrenberg Abrona naar de sportvelden, langs de locatie Ca- rolusschool, waar nieuwbouw is ge pland, en door de Generaal Spoor straat waar de kwestie van sloop of renovatie speelt. Over de Buys Bal lotlaan, waar op de plaats van de hervormde kerk twaalf appartemen ten zijn gepland, fietste het gezel schap naar het Kamp van Zeist. Hier worden al geruime tijd voorbereidin gen getroffen voor het Lockerbie- proces. Burgemeester Janssen wordt tijdens de fietstocht die bij samen met zijn echtgenote door Soesterberg maakte, geflan keerd door raadslid Wil Stekelenburg (links) en Yvonne Hoekstra, voorzitter van de Vereniging Soesterbergs Belang. Rechts raadslid Karei van Geet. Na afloop van de rit, die door de burgemeester en zijn echtgenote op een bij de plaatselijke fietsenhandeJ Is er ook een BBBBB (Bond tot Be hartiging der Belangen van de Bijba nen van Burgemeesters)? Het grote slotdebat over de Soester Duurzaamheidsspiegel vindt van avond plaats in het gemeentehuis. Daar zullen de voorlopige scores van de 'aangewezen' groepen definitief worden vastgesteld. Andere groepén krijgen de kans deze scores te beïn vloeden door op onderdelen hoger/ lager scores te bepleiten. De uitein delijke uitkomst zal mede bepalen hoe hoog de gemeente Soest in de landelijke competitie om de titel "Duurzaamste gemeente" eindigt Hengelaar aan de tafel: achter het net visser... Soest zwemt in het geld maar niet in Aqua Indoor. Zo'n oude linde wordt zo langzamer hand een afgezaagd onderwerp. Oude bomen vangen veel wind. Die lindekabouters met hun lange haren mogen zelf ook wel eens wor den gekapt Sommige blauwe zones leveren veel geel op. Discussie over kinderspeelplaats Soest-Zuid om 8 uur 's avonds. - Is dat voor die kleintjes niet aan de late kant? Hoe komt het toch dat het bij t lezen van de kranten net lijkt of Janssen een koosnaampje is? heidsspiegel' gebruikt. Dat is een soort 'meetlat' waarmee lokale groe pen het duurzaamheidsbeleid van hun eigen gemeente kunnen toetsen en vergelijken met dat van andere gemeenten. Aan de Lokale Duur zaamheidsspiegel is ook een jaarüjk- se competitie van gemeenten verbon den. (De gemeente Rotterdam was in 1999 voor de eerste keer de win naar). De Duurzaamheidsspiegel, be staande uit een vragenlijst met acht hoofdthema's, is te vinden op internet onder www.ncdo.nl/LA21 De clou van de Lokale Duurzaam heidsspiegel is dat plaatseÜjke groe pen een oordeel uitspreken over het gevoerde beleid door het eigen ge meentebestuur. Het spreekt dan ook vanzelf dat de pubüciteit hierover niet door de gemeente wordt verzorgd, maar wordt uitgevoerd onder verant- woordeüjkheid van de initiatiefgroep van Soester verenigingen. Dit neemt niet weg dat de gemeente graag ruimte op haar website be schikbaar stelt voor de pubüciteit over de Duurzaamheidsspiegel. Het aantal 30 km-per uur-gebieden in Soest groeit snel. Nog een week en tweederde van de woonwijken is 30 km-gebied. Dit wordt dan, naast de al eerder aangebrachte groene stre pen op het wegdek aan het begin van elk gebied, aangegeven door borden met '30'. Het gaat om de wijken Overhees, Klaarwater, de Eng, Smitsveen, Klein Engendaal, Hees, Soest-Zuid en de wijk ten oosten van de Burgemeester Grothestraat. Daarnaast worden dit jaar ook de woonkernen van Soestduinen en Soesterberg 30 km-gebied. De nu als 'erf aangeduide woonstra ten binnen de 30 km-gebieden büjven dit. Hier blijft dus 'stapvoets' gelden als maximumsnelheid. In de loop van de zomer worden op bepaalde pun ten aanvuüende snelheidsremmers toegevoegd. In 2001 krijgen de overige gedeelten van Soest de status van 30 km-ge bied. Het gaat om de wijk Soestdijk, het gedeelte van Soest rond en inclu sief de Lange en Korte Brinkweg en de bedrijventerreinen rond de Ko ningsweg. Op dat moment zijn aüe woon- en verbüjfsgebieden in de ge meente Soest aangewezen als 30 km per uur-gebied of als erf. Is burgemeester Janssen al terug van zijn fietstocht naar Soesterberg? Nieuwe dienstregeling: busje komt niet.. Oranje Alcoholvrijmarkt. Hoezo preventief jeugdbeleid? Be staat er ook een preventief ouderen beleid? Aqua Out Door... Een typisch CDA-idee: lieveheers beestjes. Tieners halen boodschappen uit AH- containers. - Dus niet alleen op de kleintjes let ten. 123BAM in Banninghal Soester berg. - Met als omwonenden Burgers met een Andere Mening. Bijna twee miljoen voor oude biblio theek. - Kwestie van boek-houden? Waarneming aan de hand van be schilderde eieren: Pasen nadert 123 BOEM!!! In de Banninghal in Soesterberg, Spiegeltje, spiegeltje aan de wand, is Soest de duurzaamste in het land? Is uw vrouw thuis ook al met de ac tie Zomerschoon begonnen? Vóór de pauze zullen zes van de acht vragenüjsten worden afgehandeld. Per thema zijn 10 minuten beschikbaar om over 'hete hangijzers' te debatte ren. Voorbeelden die uit de voor ronde naar voren zijn gekomen: de verdwenen Retourette aan de Smits hof, het jongerenbeleid, de internatio nale dimensie van het Duurzaam heidsplan, en groencompensatie ('groen voor rood'). Na de pauze is twee maal 20 minuten ingeruimd om dieper in te gaan op de 'zware' the ma's 'verkeer en vervoer' en 'ener gie'. In de persoon van plaatsgenoot Kees Waagmeester hebben de organisato ren een ervaren discussieleider/pre sentator weten aan te trekken. Waag meester, die sinds kort een bureau voor advies en management heeft, is sinds 1993 in verschiüende directie- Kees Waagmeester functies werkzaam geweest bij de Nationale Commissie voor Duurzame Ontwikkeling. Daar ontwikkelde hij interactieve werkvormen op landeüjk niveau, zoals de 'Nationale Duur zaamheidsdebatten' en de 'Lokale Duurzaamheidsspiegel'. Eerder was hij onder meer tien jaar hoofdredac teur van het opinie- maandblad 'Onze Wereld'. Het slotdebat vindt plaats in de raads zaal van het gemeentehuis en begint om 20 uur precies. Iedereen is van harte welkom. Van af half acht staat de koffie klaar in de hal. In de periode maart/april 2000 doet Soest mee aan de zogenaamde 'Lo kale Duuraaamheidspiegel', een lan delijk project van de Nationale Com missie voor Duurzame ontwikkeling (NCDO). Deze commissie is onder andere het landelijke platform voor 'Lokale Agenda 21. 'Lokale Agenda 21' is het wereldwij de actieplan voor een leefbare enl duurzame wereld, dat in de 21ste eeuw gestalte moet krijgen. Die nieu-i we eeuw begint op 1 januari 2001. De agenda is in 1992 door ruim 150 landen vastgesteld tijdens een grote VN-milieuconferentie in Rio de Janeiro. De naam 'Lokale Agenda 21' is een logisch gevolg van het ge geven dat driekwart van de actiepun ten van de agenda op lokaal vlak moet worden gereaüseérd. In Soest is eind 1997 de Werkgroep Duurzaam Soest gevormd als plat form voor 'Lokale Agenda 21'-acti- viteiten. De werkgroep organiseerde in 1998 een succesvolle (tweede) re- gentonnenactie. Daarna is het een poos stü geworden rond de werk groep. Dit had te maken met het uit gebreide interactieve beleidsproces voor het Gemeentelijk Duurzaam heidsplan 1999-2002, waaraan veel van de in de Werkgroep Duurzaam Soest participerende groepen hebben bijgedragen. Enkele vertegenwoordigers van Soes ter groeperingen zijn kort geleden weer bijeen geweest om 'Lokale Agenda 21' nieuwe impulsen te ge ven. Als instrument hiervoor hebben zij de (landeüjke) 'Lokale Duurzaam- Naam:man/vrouw Adres: Ik zou het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen vóór dinsdag 25 april aan Communicatie, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest (Een postzegel is niet nodig).

Soester Courant | 2000 | | pagina 33