OITlAlK] 298.00 Gebouw Fakkeldraagsters in brand 'Woningen over spoor heen bouwen' Van Brei biedt ake te] len V koo istgoed p aan 1 ACTUEEL] WARME (BEKKEN Illegale bouwwerken aan de Peter van den Breemerweg ;elaardij! Uit onze ui Inschrijven op 9 en 11 mei voor 19e avondvierdaagse PAGINA- WOENSDAG 19 APRIL 2000 SOESTER COURANT PAGINA 5 Belasting Adviesbureau Soest eerman Assurantiën MINES Invullen van Aangiftebiljetten E.-P.- T.- biljet tegen vast tarief vanaf fl. 87,50 incl. BTW Wij verzorgen de aangifte bij u aan huis. Na ons bezoek kunt u de aangifte verzenden. de Akkeren 43 3762 AN Soest Telefoon: 035-602 23 02 /vw.huisweb.nl m Gemeentehuis vrijdag dicht Dronken wildplasser Frontje ontvreemd benzinestation bij 12,5 jaar getrouwd? Origineel Amsterdams café uit de jaren '50. Politie: Vuur hoogstwaarschijnlijk aangestoken Poging tasjesroof VVD-werkgroep: Voor jonge starters en oudere doorstromers Politiecontrole Ci.lti.llcy ut eetkamerstoel Brigi leer nu ook op internet www.otak.nl ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Rechter: 'Zeilen terecht door Soest verwijderd' voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Service bij ^Schoemaker steken o.a. stretch-overlock 99,-voor 399f- an 799,- 649," iren) IPUTER NAAIMACHINES NG. ren-D.M.C. enz. 1221 - Tel.: 035-601 34 80 itis kleurenbrochure die Ie schijnwerpers zet, biedt j alle ingrediënten voor een opi Bel voor een loptaxatie 035-6016251 ygenslaan 167 verbouwde en her- ning (2e en 3e verd.), met fraaie 3n grote 2e verdieping met mo- Totaal effectief vloeroppervlak ing: ruime woonkamer met deur comleet uitgeruste keuken met aapkamer, luxe badkamer met n toilet. Vaste trap naar 2e ver- /an onderhoud en voorzien van De eigenaars van het perceel op de Peter van den Breemerweg krijgen het de komende periode zwaar te verduren. Tijdens een routinecon trole van de gemeente december vo rig jaar werden verschillende bouw werken ontdekt, waarvoor geen of slechts een tijdelijke vergunning was verstrekt. De gemeente pro beert nu door middel van dwang sommen de eigenaars tot afbreken van de illegale bebouwing te dwin gen. De Soesters hadden paardenstallen ge bouwd voor de duur van de bouw van In verband met Goede Vrijdag is het gemeentehuis gesloten op vrijdag 21 april. Uiteraard geldt hetzelfde op maandag 24 april (Tweede Paasdag), terwijl op vrijdag 5 mei (bevrijdingsdag) de deuren aan het Raadhuisplein even eens dicht blijven. Vanwege de Doden herdenking vervalt de avondopenstelling van de afdeling publiekszaken op don derdag 4 mei. Donderdag 1 juni (hemel vaartsdag) en vrijdag 2 juni is het ge meentehuis ook dicht. jen royaal 3-kamer- <alkon (zuidligging) en grandioos Het appartement op de 1 e woon- een vriendelijk kleinschalig louwjaar 1983). Indeling: ruime tamer met deur naar het balkon, adkamer voorzien van douche, smachine, 2 grote slaapkamers, ast. Servicekosten zijn 128,- per erging is gelegen op de begane rkeert in goede staat. larmante, rietgedekte, cot- bij alle voorzieningen qua winkels en Diepe achtertuin op het zuidwesten 3, perceelsoppervlakte 209 m2. Aan- ling c.v.-ketel. De woning is optimaal ecentelijk gerenoveerd o.a qua keu woonkamer met natuursteenvloer, uken met inbouwapparatuur, bijkeu- 'ger, hal, kelderkast, toilet Vanuit de jegang tot de wintertuin/serre. Ver- de voorzijde met dakkapel, ouder- 3 v.v, dakkapel. Moderne luxe badka- zien van bad, douchecabine, 2e toilet, ubel. De zolderverdieping is bereik- zeer geschikt als bergruimte. in Soest-Zuid gelegen oonhuis met royaal bijgebouw ipe, zonnige achtertuin. Perceel- B.g.: entree, hal, toilet, woonka- :euken en bijkeuken met lavet. 1e imers en badkamer met ligbad, vaste wastafel en 2e toilet. 2e rzolder en kamer met dakkapel. 'gelegenhalfvrijstaandevilla CilttSZf Ie groene zone! De woning 3 in de negentiger jaren onder architec- uwd (zowel b.g. als verd.). In deze pe- undig en met kwalitatief hoogwaardige sfeen/olle L-vormige woonkamer met 3l, semi-open woonkeuken met app. Hal, r 1e verd.: zeer ruime overloop, ver- lurstelling met bad en aparte douche, met Velux dakraam, ouderslaapkamer de deuren naar balkon en inbouwkast, 3, stookruimte (Nefit Ecomline ca. 1996), >te kastenwand. De 2e verdieping is v.v. solatie, grotendeels van isolatieglas en sierbestrating, een kleine vijver met idelijk aangelegd. Inh.: ca. 400 m3, ga- Een 55-jarige man uit Amersfoort werd donderdag op de A.P. Hilhorstweg door de politie aangesproken, omdat hij daar tegen de muur stond te urineren. Het viel de politie op dat de man naar alco hol rook. Omdat het niet duidelijk was of hij met de auto was kreeg hij een rij verbod van vierentwintig uur. De poli tie. kon later de man die inmiddels in een auto reed, in dezelfde straat aan houden. Op het bureau bleek de man een zeer hoog gehalte alcohol te heb ben. Hij kreeg nog een proces-verbaal aan zijn broek. Een 53-jarige vrouw uit Soest was vo rige week slachtoffer van autodiefstal. De vrouw had bij het benzinestation aan de Birkstraat getankt toen ze haar auto onafgesloten achterliet en ging betalen. Terug bij de auto bleek het frontje van haar radio gestolen te zijn. een nieuwe schuur. Tijdens de controle was de schuur al af, maar de paarden stallen stonden er nog. Deze deden dienst als hooiopslag. Bovendien was er een blokhut geplaatst die volgens de ei genaren gebruikt wordt als kantoortje. Ook hadden ze zonder vergunning een paardenbak en een tredmolen neergezet en bleek de noodwoning nog in gebruik te zijn terwijl de definitieve woning al bijna klaar was. Via de pers is de gemeente er drie we ken geleden achter gekomen dat in de verbouwde schuur een atelier voor an tiek en curiosa is ingericht, die ook ver kocht worden. Daarop stuurde de ge meente de eigenaren een brief met het verzoek binnen tien dagen daarop te reageren. Al met al is de gemeente zeer 'pissig'. De tijdelijke paardenstallen moeten worden afgebroken, de blokhut moet verwijderd worden en de paardenbak moet ook weg. Afhankelijk van de reac tie van de eigenaren over het atelier zou daar eventueel ook een einde aan ge maakt moeten worden. Deze eisen gaan allemaal gepaard met dwangsommen variërend van vijfduizend tot twintigdui zend gulden. Voor de noodwoning geldt een ultimatum tot komende december. Dan moet ook deze het veld ruimen. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Soest erbergsestraat Soest 035 - 603 60 10 188 De brand die zondagavond het clubgebouw van de scoutingvereni- ging De Fakkeldraagsters aan de Den Blieklaan deels heeft vernield is volgens de politie en brandweer hoogstwaarschijnlijk aangestoken. Binnen de kortste keren had een groot deel van de leden zich om het deels afgebrande bouwsel ge schaard. Met tranen in de ogen en vol ongeloof keken ze hoe de ver woestende vlammen tekeer gingen. De brand ontstond 's avonds tegen zes sen aan de achterkant van het gebouw. Het berghok tegen het gebouw aan, ge vuld met een stapel pionierhout, brand de volledig uit. Dat gaf de brandweer wel de tijd om de rest te behouden. De vlammen konden immers niet meteen het gebouw bereiken. Alleen de keuken kon niet worden gered. Het daarnaast gelegen kabouterlokaal liep eveneens grote schade op. De schade aan de rest van het gebouw bleef beperkt tot water en roetschade. De precieze schade wordt vandaag (woensdag) door de verzekeringsmaat schappij vastgesteld. De brandweer schat de schade op 50 mille. Ook hangt het van de verzekering af of het gebouw opgebouwd zal worden of dat het met de grond gelijk gemaakt zal worden en er een nieuw zal komen. De vereniging hoopt het beschadigde deel af te kunnen timmeren, zodat de leden dan in de rest van het gebouw hun activiteiten kunnen oppakken. Maijolein ten Brinke, begeleidster en bestuurssecretaresse, is blij dat ze een paar weken de tijd hebben om iets te verzinnen om de activiteiten door te la- Op de Van Weedestraat probeerde vrij dag om 16.30 een tot nu toe onbeken de dader een 67-jarige vrouw haar tas je afhandig te maken. De vrouw liep naar haar geparkeerde auto toen de jon gen haar tasje probeerde weg te trekken. Het handvat zat echter zodanig om haar pols gewikkeld dat de poging mislukte. De jongen met kortgeknipt donker haar reed weg op een zilvergrijze fiets. U BENT OOK VAN HARTE WELKOM O VAN 10.00 TOT 14.00 UUR Woningen bouwen over de spoorlijn die parallel loopt aan de Parallel weg. De trein kan dan onder deze huizen door rijden. Uiteraard moet de Parallelweg dan worden ver smald en/of verlegd. Tussen de weg en de spoorbaan kan onder de wo ningen parkeerruimte worden ge realiseerd. Dat gaat gebeuren als het aan de Werkgroep Lokaal van de VVD ligt. De liberalen brachten hun ambitieuze plan eind vorige week naar buiten. Ze reageren daarmee op het plan van de gemeente om woningen te bouwen in Spoordal, het gebied dat wordt begrensd door de Parallelweg, de Molenstraat, de Steenhoffstraat en de Dalweg. Voor de goede orde, plannen van de Werkgroep Lokaal van de WD zijn per definitie niet bepalend voor het stand punt van de raadsfractie van de libera len. Ze is zeker geen schaduwfractie, maar bestaat uit een autonome groep van actieve leden die proberen ideeën te ontwikkelen. De ideeën van de werk- Ou groep zijn ook niet belicht door een ste- debouwkundige en er is geen financiële onderbouwing gemaakt. Het idee is puur voortgekomen uit één van de dis cussieavonden die de Werkgroep Lo kaal regelmatig houdt. De WD-werkgroep vindt dat de wo ningbouw vooral moet zijn gericht op starters tussen de 20 en 30 jaar en oude re doorstromers. Starters komen nauwe lijks aan bod door de hoge prijzen op de krappe woningmarkt en voor ouderen kunnen appartementen worden gereali seerd, die voldoen aan de luxe eisen van deze tijd. Daar is nu eveneens gebrek aan, meent de werkgroep. Voor het gebied langs de Parallelweg heeft ze het idee gevat over de spoorlijn heen te bouwen. Op die manier kan meer gemeentegrond in de planontwik keling worden betrokken, wat een gun stig effect heeft op de prijs van de hui zen. Het glooiende karakter van de Eng kan in de ogen van de leden geaccentueerd worden door er schuin oplopende ter- Rijdt de trein Baarn-Utrecht in de toe komst ter hoogte van de Parallelweg on der woningen door? Foto: Aldo Allessie raswoningen te metselen. Als de rijbaan wordt verlegd, ontstaat er voldoende ruimte voor deze woningbouw, stelt de werkgroep die ervan uitgaat dat de be bouwing aan de Steenhoffstraat en de Dalweg onaangetast blijft. Door in het bezit te komen van zoveel mogelijk grond wil de gemeente invloed krijgen op de grondprijs voor de nieuw bouwwoningen. Immers, met een lage grondprijs is het mogelijk de prijs van deze huizen betaalbaar te maken. Via de wet voorkeursrecht gemeenten hoopt Soest veel percelen te kunnen kopen. Deze wet bepaalt dat eigenaren die hun grond willen verkopen, deze eerst aan de gemeente te koop moeten aanbieden. Soest heeft het daarbij vooral gemunt op de terreinen waar bedrijven of instel lingen zijn gevestigd. Met verschillende grondbezitters is de gemeente al in ge sprek. ten gaan. "Eerst is het Paasweekend, dan Koninginnedag, dus we hebben nog even tijd om er iets op te bedenken. Voor de jongsten kunnen we op de woensdagmiddag in het gebouw van de scoutinggroep Don Bosco terecht. Het probleem is dat ze in het weekend zelf erin zitten. Als het echt niet anders kan ben ik ook bereid mijn nieuwe huis in Soestduinen beschikbaar te stellen." Na de brand is het bestuur bij elkaar gekomen voor een noodvergadering. Daarin is besloten een brief naar de ouders van de leden te sturen. "Het (fi guurlijke) vuurtje wordt in Soest nog steeds verder aangewakkerd. Voor je het weet gaat iedereen beweren dat de scou- tingvereniging ophoudt te bestaan en dat in natuurlijk niet de bedoeling", al dus Maijolein. Ook krijgen de politie, de brandweer en oplettende omwonen den een bedankje van de scoutinggroep. Een aangestelde commissie zal in juni Het vermoeden bestaat dat de brand in het gebouw van de Fakkeldraagsters is aangestoken. Foto: Aldo Allessie een actiemaand houden, om na de zo mervakantie weer met alle activiteiten te kunnen beginnen. De scoutingvereniging had nog een dag voor de brand een pannenkoekenavond gehouden. De brandweer moest dan ook erg voorzichtig zijn aangezien er nog zeven gasflessen in het gebouw stonden, waarvan twee in de keuken. Marjolein had voor de avond een pan uitgeleend die haar dochter een half uur voor de brandmelding uit het gebouw ging halen. Kort nadat ze was vertrok ken moet iemand het vuurtje hebben gestookt. Onldat aan de sporen duide lijk is te zien dat de brand buiten is ont staan zijn de politie en de brandweer ervan overtuigd dat het om brandstich ting gaat. Ook de emoties onder leden van de scoutinggroep laaiden hoog op. Aan de Van Weedestraat hield de poli tie vorige week een parkeerschijfcontro- le. Zes automobilisten werden bekeurd voor het niet hebben van een parkeer- schijf. Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum De gemeente heeft niet verkeerd ge handeld toen ze enkele jaren gele den de dekzeilen verwijderde van een woning aan de Middelwijk straat. Dat oordeel heeft de recht bank uitgesproken. De zeilen werden weggehaald vanwege het risico dat ze door een storm zouden worden losgerukt. Volgens de gemeen te waren ze niet deugdelijk beveiligd. De rechtbank heeft dat oordeel overge nomen op basis van foto's, beschrijvin gen van de situatie, het proces-verbaal van de politie en de weersomstandighe den van het moment. Eigenaresse Bogaerts was destijds boos op de gemeente, maar ving op alle ter reinen bot aan het Raadhuisplein. Van daar dat ze naar de rechter stapte. De rechtbank stelde dat de gemeente des tijds in redelijkheid niet kon besluiten een aannemer in te schakelen. Het was, aldus de rechtbank, wellicht wel zorg vuldiger geweest indien de gemeente voor het verwijderen nogmaals contact zou hebben gezocht met mevrouw Bo gaerts. Het rieten dak van de woning aan de Middelwijkstraat werd overigens op nieuw afgedekt met zeilen die wel goed werden bevestigd. Dat is nu nog het ge val. Gevraagde koopsom ƒ759.000,- kosten koper Gevraagde koopsom 439.000,- kosten koper Honingbij SOEST In aantrekkelijke woonwijk gele gen helft van een dubbele villa met garage en schitterende tuin met waterpartij op het zuiden. Ind.: hal, toilet, m.k., ruime uitge breide woonk. met open haard en parketvloer, moderne keuken met inbouwapp. (o.a. afwasm., koelk., oven). Verd.: overloop, 3 ruime sl.km. en badk. met 2e toilet. Zol der: met ruime 4e sl.km. en douchecel. Alg.: deze wo ning verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Pijperpad SOEST In een gewilde en kindvriendelijke woonomgeving gelegen, goed on derhouden hoekwoning met fraai aangelegde tuin met waterpartij op het zuiden (oppervl. ca. 285 m?). Ind.: hal, m.k., toilet, woonkm. met ged. open keuken en inpandi ge berging. Verd.: overloop, 3 sl.km. en badkm. met douche en 2e toilet. Alg.: Deze woning ver keert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom ƒ559.000,- kosten koper le koopsom ƒ469.000,- Beetzlaan SOEST Karaktervol halfvrijstaand woon huis met diepe vrije achteruin (482 m2). De woning is volledig gemo derniseerd en heeft een speelse in richting. Ind.: gang, portaal, voor kamer, eetkamer met ged. open keuken, kelder, bijkeuken met was-/drogeraansluiting en c.v. com bi opst., toilet, speelse tuinkamer met spiltrap naar werkruimte op verdieping. Verd.: 2 ruime slaapkamers, overloop en nieuwe badkamer met 2e toilet. Zolder: bergvliering. Alg.: deze woning is verrassend ingedeeld en biedt on verwacht veel ruimte. Fazantpad SENIORENWONING SOEST In een prettige woonomgeving, tegenover plantsoen gelegen, ge schakelde hoekpatiobungalow met berging. Ind.: hal, m.k., toilet, ruime woonkamer met open haard, mod. keuken met inb. app., ruime ouderslaapkamer met bad kamer en 2e toilet. Verd.: over loop, 2 ruime slaapkamers, douchecel en c.v.-ruimte. Alg.: deze woning verkeert in perfecte staat van onderhoud en is voorzien van veel extra's. kosten koper Nog 3 maisonnettes te koop pt$i V Gevraagde koopsommen vanaf 549.000,- V.O.N. NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject ge- raliseerd van 5 luxe maisonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop. 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goe derenlift, berging in souterrain, groot besloten dakter ras, Tekeningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl I I 'VDQ De avondvierdaagse in Soest wordt dit jaar gehouden van maandag 22 tot en met donderdag 25 mei. Wie zich vooraf wil inschrijven, kan dinsdag 9 en donderdag 11 mei tus- sen 19.00 en 20.00 uur terecht in de Mavo Soest aan de Valeriaanstraat. Deelname kost zes gulden per persoon. Inschrijven kan ook nog op de eerste wandelavond, maar dan moet acht gul den worden neergeteld. Het is de ne gentiende keer dat de plaatselijke rege lingscommissie van Soest een avond vierdaagse organiseert. In februari heb ben de medewerkers de vier routes van 5 en 10 kilometer alvast verkend en uit gestippeld. Dat gebeurt ieder jaar en dan wordt tevens gekeken waar even tuele knelpunten liggen. Het is belang rijk, aldus de commissie, dat de route beschrijvingen goed worden gelezen. Tijdens het jaarlijkse wandelevenement wordt elke avond gestart vanaf de Mavo Soest. Dat kan de eerste drie dagen tus sen 17.30 en 18.30 uur. Individuele deelnemers wordt aangeraden om 18.00 uur op pad te gaan. De laatste avond start iedereen tegelijkertijd in verband met het afsluitende défilé. Parkeergelegenheid is er op de parkeer plaats van Bloemkwekerij Van Oest aan de Eigendomweg, vanwaar de Mavo Soest te voet gemakkelijk te bereiken is. De organisatie wijst erop dat er parkeer verboden gelden op de Koningsweg, de Weegbreestraat en de Varenstraat. Vo rig jaar schreef de politie bonnen uit aan foutparkeerders, hetgeen toen een inci dentje leidde tussen de politie en een Soester die zich daarover opwond. Informatie over de avondvierdaags kan worden verkregen bij Henk en Mieke Krops, tel. 6238801, en Carl en Maijo van Dorresteijn, tel. 6026289. )AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs 1 verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! sneert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44

Soester Courant | 2000 | | pagina 5