2000 [LIER I Woonpassage Soest MODIEUS VOORDEEL! Soest schakelt over op ecostroom mm Deelen Verzekeringen Duurzaamheidsspiegel van Soest (6) 2e Paasdag Paasshow van 11-17 uur geopend. 35,90 ISiyiMIlSiVIA 7 ACTUEEL Soesters willen kinderen in Minsk nienw tehuis bieden VAKANTI E- Pokémonweken bij Aqua Indoor 'Scholen in de Kunst' in Soest houdt open dag Middelman O O TiAK Bouw woning Schrikslaan mag Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant Kinderdagverblijf Mickey's wil komende zomer uitbreiden _PAG|Nae WOENSDAG 19 APRIL 2000 SOESTER COURANT Certificaat gemeente voor gebruik milieuvriendelijke energie 'IER EN VEEL SUCCES! Echtpaar Tolsma weer naar Wit-Rusland BROMFIETSVERZEKËRING 2000 000 AAN: SOEST Gewond na aanrijding Gasmdsrf&tdi Houseparty in Soesterberg verloopt rustig Straatstenendief Buitenspiegels stuk Bekeuringen Vakantieactiviteiten: 22 april-7 mei Vanavond om 20.00 uur slotdebat in gemeentehuis "'"'■Sffifi WÊMjëllgPSSf Op de hoek van de Nachtegaalweg Ongeval met letsel Verkeerscontroles Handtas geroofd vóór 25 mei 2000 frankeerde envelop, aan: Insingerstraat 9 - 3766 MA PAGINA 7 XTRA! ;RDERS hebben we een bijzondeif zal een DINERBON ANT BAUERS worden verloot. JRANT berust de organisatie van de iVERÜ GOEZINNEN, alsmede het op hel erkers van Drukkerij Smit, de Soester Courant van deelname. lijk bericht. bliceerd in de Soester Courant. tcostroom-certificaat gemeente Soest handel Van Tol e Point, lijstenmakerij nddecoraties jk voor fysiotherapie en a J. van Kouwen Tyrecenter ABI c Ceelen Bank Soest-Baarn J irant Bauers irant-Brasserie De Soester Duinen irant The Oriental Swan 'lees van eigen fokkerij Gerda Tupker Smit Visspecialiteiten (specialist Ben de Bruin ;rsbedrijf G. Donker nan Makelaars n in de Kunst RMA De Hof ïheidssalon Avant-Garde ty Soesterberg of Winkelcentrum nk bergse Courant Logo Puzzel ïg Wereldwinkel Soest Makelaardij o.g. jn De Kinderwinkel Centrale Verwarming- .oodgietersbedrijf B.V. eukelen Vast-goed Assurantiën iren Uitvaartverzorging >uwendaal Makelaardij nten Belettering derhandel "Eemland"BV Makelaardij o.g. punt Gerth ïeek (Winkelcentrum Overhees) lel 't Hoekje Exclusieve Interieurs idingbedrijf Midden-Nederland lut Optiek van Oosten Fotografie :entrum Hartje Zuid :entrum Overhees 'ring Van Weedestraat k Zonwering nn Exclusieve Dames- erenmode idel Slijterij Rob Brouwer dio Soest i's Haarmode Dcher Stomerij ing Soest De overheid moet het goede voor beeld geven. Mede daarom is de ge- leente 'overgeschakeld' van tradi tionele energie op ecostroom. Sinds 1 januari neemt Soest 'groene iom' af van de REMU en daarom locht burgemeester Koos Janssen Drige week donderdag het Ecos- room certificaat in ontvangst ne men uit handen van REMU-direc- teur C. Schroot. Ecostroom is elektriciteit die is opge wekt met behulp van windmolens, zon necellen, waterkracht of biomassa. Voordeel van deze duurzame energie is dat de uitputting van fossiele brandstof fen wordt teruggebracht en dat het ^broeikaseffect wordt tegengegaan. De duurzame bronnen hebben immers geen t uitstoot van C02 als gevolg en belasten dus het milieu niet. Per kilowattuur (kWh) is ecostroom ze ven cent duurder, maar doordat de af nemer geen ecotax hoeft te betalen en ook geen MAP-toeslag krijgt, kost de milieuvriendelijke elektriciteit slechts twee cent per kWh meer. Deze meerin- komsten worden door de REMU geïn vesteerd in nieuwe, duurzame projecten. Onafhankelijke controllers en het We reld Natuur Fonds zien daarop toe. Een gemiddeld huishouden moet reke nen op 7,50 gulden meer kosten per maand. De gemeente, die jaarlijks 480.000 kWh afneemt, is ongeveer 17.000 gulden per jaar meer kwijt, maar dat heeft het gemeentebestuur er graag voor over. In het kader van het Ge meentelijk Duurzaamheidsplan 1999- 2002 werd besloten ecostroom af te ne men. In Soest is Drukkerij TOF bv het eerste bedrijf dat de gemeente voorging. Gemeentesecretaris Wim de Kam ge bruikt thuis ook ecostroom, burgemees- t Het echtpaar Heine en Hielkje Tolsma uit Soest van de 'Stichting Kinderhulp Tsjernobyl' vertrekt in j de tweede week van mei opnieuw richting de Wit-Russische stad Tinsk. Tijdens hun verblijf zullen de twee zich voornamelijk bezig houden met het straatkinderen pro ject 'Way Back Home', dat in het oorjaar van vorig jaar is gestart. De Soesters reizen voor de vierentwin- gigste keer af naar Wit-Rusland om de 'nderen en gezinnen die daar in erbar melijke toestanden leven een helpende and te bieden. Door middel van voed- iel, kleding, medicijnen en geld probeert de stichting straatkinderen, gehandicap te kinderen en alleenstaande moeders een enigszins fatsoenlijk bestaan te la ten leiden. 'Way Back Home' is de naam voor het huis dat onderdak biedt aan een klein aantal straatkinderen in Minsk. Het doel van het project is kinderen uiteindelijk weer terug te laten keren naar het gezin, hoe moeilijk de situatie daar ook kan zijn. Zolang dat niet kan, blijven de kin deren bij hun verzorgster, Victoria Vor- onkia, Vita voor ingewijden. 'Kinder hulp Tsjernobyl' wil Vita helpen aan betere huisvesting om de kinderen op te vangen. Leerlingen van een middelbare school in Zuidhorn zijn al twee maanden druk bezig acties te voeren om geld in te za melen voor een 'groter huis voor Vita'. Het streefbedrag is dertig mille. Het huis moet volgens Heine een flinke wo ning zijn voor 20 a 30 straatkinderen. Tijdens de reis zal het echtpaar kijken of dat waargemaakt kan worden. Wie een financiële bijdrage wil leveren kan dat doen op gironummer 6704926 of banknummer 3799.12.198, Stichting Kinderhulp Tsjernobyl, Eikenlaan 12, 3768 EV Soest, onder vermelding van kinderen Minsk. Ook goederen, met name voor kinderen (kleding, schoenen, voedsel etc.) zijn van harte welkom. Gelieve eerst te bellen met tel.: 035- 6023392. De spullen kunnen ingeleverd worden aan de Eikenlaan 12. Soesterbergsestraat 43 3768 EB SOEST tel. 035-603 14 55 I (met max. 25 woorden) Verzeker uzelf van een goede bromfietsverzeke ring en loop binnen bij Deelen Verzekeringen. WA-Premies 2000: regio Soest, Baarn I - Snorfiets ƒ175,-' Automaat ƒ210,-' Snorscooter ƒ235,-' Bromscooter ƒ470,-' Versneller (t/m 24 jaar) ƒ525,-' Versneller/bromscooter 24 jaar) ƒ235,-' Spartamet 55,-' alle premies.zijn per jaar (vanaf 1 mei) en inclusief kosten en assuran tiebelasting - heeft u vorig jaar een bromf ietsverzekering bij ons afgesloten, dan krijgt u automatisch bericht. V.l.n.r. burgemeester Koos Janssen, wethouder Pieter ten Hove en REMU- directeur C. Schroot. Foto: Aldo Allessie ter Janssen (die het certificaat meteen doorgaf aan milieuwethouder Pieter ten Hove) verklaarde dat hij dat ook zal gaan doen. Op dit moment gebruikt ongeveer drie procent van de klanten van de REMU ecostroom. De landelijke doelstelling is dat in 2020 tien procent van de klanten deze duurzame energie gebruikt. Dat is hard nodig, want het energieverbruik neemt in ons land (en elders) toe. Lo gisch gevolg is dat meer en meer ver brandingsgassen worden uitgestoten. De gemeente heeft het goede voorbeeld inmiddels gegeven, maar daar blijft het niet bij. Volgend jaar wordt in samen werking met de REMU een publieks campagne duurzame energie/groene stroom gevoerd. Doel daarvan is niet alleen bedrijven, maar ook particulieren ertoe te bewegen over te schakelen op ecostroom. Voor het gebruik ervan zijn geen apar te stopcontacten, andere meters of nieu we kabels nodig. Het kan worden afge nomen in eenheden van 600 kWh of een veelvoud daarvan. Informatie over ecostroom is verkrijgbaar bij de REMU, tel. 6094411 of 030-2975911. Vorige week raakte een zeventienjarige bromfietser uit Soest gewond. De jon gen reed over de Torenstraat en wilde rechtsaf de Kerkstraat inrijden. Daarbij werd zijn zicht belemmerd door een be stelbus die in de bocht stond. De jongen ontweek de bus, maar hield daarbij niet voldoende rechts. Hij schrok van een tegemoetkomende auto, die werd be stuurd door een 24-jarige man uit Doe- tinchem, remde en gleed vervolgens uit. Daardoor was een aanrijding met de auto niet meer te voorkomen. De jon gen liep letsel aan zijn knie en hoofd op. Beide voertuigen raakten beschadigd. Uw totaalinstallateur RA. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 De houseparty van zondag in de Ban- ninghal in Soesterberg is volgens de politie rustig verlopen. Dat in tegenstel ling tot vorig jaar toen er tientallen mel dingen kwamen van geluidsoverlast. De muziek werd op 04.00 uur stopgezet. Het bleef bij één melding van de bevei liging. Deze haalden de politie erbij toen een 20-jarige man uit Bunschoten en zijn 21-jarige maatje uit De Meern een GSM hadden ontvreemd uit de arties tenruimte. De GSM was weer terecht maar de twee dieven moesten toch mee naar het politiebureau. Bij nader onder zoek bleek de 20-jarige Bunschoter zo wel in zijn kleding als in de auto enkele tientallen grammen verdovende midde len bij zich te hebben. De politie hield vorige week een 34-ja- rige Soester aan op de Biltseweg die in de achterbak van zijn auto een honderd tal rode straatstenen had liggen. De Soester viel op toen hij in de richting van de Koningsweg reed en geen rich ting aangaf. Ook hing de auto achter over. Bij controle bleek de man de ste nen bij de golfclub aan de Biltseweg weggehaald te hebben. De man wordt nog verhoord over de motieven en zal dan of voor de rechter moeten verschij nen of een bekeuring ontvangen. Een 37-jarige man uit Helmond heeft vorige week aangifte gedaan van vernie ling van twee buitenspiegels van zijn auto. De auto stond op de Beukenlaan geparkeerd en de spiegels werden in de avonduren vernield. Afgelopen weekend heeft de politie in Soest in totaal 54 bekeuringen uitge schreven. Daarvan gingen de meeste uit naar automobilisten die de geslotenver klaring aan de Den Blieklaan negeerden en naar foutparkeerders in de winkel straten. Ook werden twee bromfietsers in het bosgebied Lange Duinen op de bon geslingerd. In de meivakantie hebben we nog nodig. Wil je ook wat bijverdienen? Bel 035 - ÓOI 41 52 De Soester kinderen hoeven zich in de vakantie van zaterdag 22 april tot en met 7 mei zeker niet te vervelen. Zwembad Aqua Indoor aan de Dal- weg 181 houdt gedurende twee we ken allerlei leuke activiteiten, die allemaal op de één of ander manier met de grote rage Pokémon te ma ken hebben. Aqua Indoor heeft daarvoor een grote hoeveelheid Pokémonartikelen ingesla gen, die de kinderen kunnen winnen. Zo zijn er kaarten, ballonen en lollipops te winnen. Voor de bezoekers op Twee de Paasdag (24 april) zijn er 600 cho colade eieren verstopt. De bezoekers kunnen, nadat er gezwommen is gaan zoeken op de speelweide. Mocht het deze dag gaan regenen dan zal het eie ren zoeken binnen worden gehouden. De 'Pokémonweken gaan van start op zaterdag 22 april met een Pokémon knutseldag. Met de figuurzaag worden de beestjes uitgezaagd en vervolgens be schilderd. Op dinsdag 24 april vindt de Pokemonquiz plaats. Donderdag 4 mei kunnen de kinderen ach opgeven voor de 'blinddoek' wedstrijd. Wie (geblind doekt) de meeste Pokémonfiguren raadt, wordt uitgeroepen tot Pokémon- meester. De laatste activiteit is op zater dag 7 mei. Dan worden er 'handje klap' wedstrijden gehouden. Het zwembad is tijden de meivakantie gesloten op 23 april (Eerste Paasdag), 29 april (Koninginnedag) en 5 mei (Be vrijdingsdag). Maandag 24 april (Twee de Paasdag) en zondag 30 april is het zwembad wél geopend van 10.00 uur tot 14.00 uur voor gezinszwemmen en van 14.00 uur tot 17.00 uur recreatief zwemmen. Ouders met kinderen in de leeftijd van drie tot twaalf jaar. Dat waren voornamelijk de bezoekers van de open dag op zaterdag van de 'Scho len in de Kunst' in Soest, de voor malige Regionale Muziekschool Amersfoort. Gedurende de ochtend konden de be zoekers in alle lokalen terecht om in strumenten uit te proberen. De docen ten waren daarbij aanwezig om de deel nemers te begeleiden en om informatie te geven. Ondertussen werden er pre sentaties gehouden van verschillende ensembles. De bezoekers konden genie ten van een saxofoonorkest, een viool ensemble, een klarinetpresentatie en een volksmuziekensemble. Eind maart hield de muziekschool een project, waarbij leerlingen van een aan tal basisscholen in Soest werden geïnfor meerd over muziekonderwijs. De leer lingen werden toen op de hoogte ge bracht van de open dag van afgelopen zaterdag. Volgens publiciteitsmedewerk- ster van de muziekschool Janine van de Meulen is de grote opkomst mede daar aan te danken. Met een geschatte hoe veelheid van 350 belangstellenden was de opkomst dit jaar groter dan voor gaande jaren. De muziekschool houdt jaarlijks een open dag in april, na het verschijnen van de nieuwe cursussen- brochure. Vanavond begint om acht uur het grote slotdebat over de Duurzaam heidsspiegel. De voortekenen wij zen er op dat er veel mensen aanwe zig zullen zijn. Dat is niet zo vreemd, want het slotdebat is voor iedere inwoner van Soest dé gele genheid om invloed uit te oefenen op de milieudaden van de gemeen te. Vanavond worden de definitieve scores van de duurzaamheidsspie gel vastgesteld. Het debat staat onder leiding vande Soester Kees Waagmeester die lange tijd heeft gewerkt bij de Nationale Commis sie voor Duurzame Ontwikkeling (NCDO). De NCDO organiseert de duurzaamheidsspiegel in Nederland. Waagmeester zal er op letten dat de acht vragenlijsten, die samen de duurzaam heidsspiegel vormen, adequaat worden afgehandeld. In de discussie kan ieder een 'hete hangijzers' naar voren brengen en kunnen raadsleden en wethouders op onderdelen hogere scores bepleiten. Tijdens het slotdebat zal met behulp van een laptop een verbinding tot stand worden gebracht met de website van de NCDO waarop de vragenlijsten staan. Met behulp van een beamer wordt de bestreffende vragenlijst geprojecteerd. Het ligt voor de hand dat na de vaststel ling van de definitieve score de aandacht verschuift naar de landelijke uitslag die NCDO eind mei bekend maakt. Dan wordt duidelijk hoe hoog of laag Soest scoort in vergelijking met andere ge meenten. Toch is de score maar van se cundair belang. Belangrijker is dat er tussen Soesters en de gemeente een pro ces op gang komt om systematisch aan verbetering van het milieu te werken. De bedoeling is dat dat proces door de duurzaamheidsspiegel gestimuleerd wordt in plaats van dat het stopt zodra de uitslag bekend is. Biezenvelden Joke Pluvier van de Vereniging Milieu defensie Afdeling Soest komt vanavond naar het slotdebat. Milieudefensie heeft de vragenlijst over het thema water in gevuld. "Best wel een ingewikkeld on derwerp. Ik heb ook niet het idee dat er veel mensen bij stilstaan. Vaak gaat het over andere onderwerpen zoals het bou wen van wijken en winkelcentra. Toch is het goed om eens in water te 'duiken'. Uit het gesprek met de ambtenaar bleek dat er veel meer gebeurt op dit terrein dan je in de gaten hebt. Dan denk ik aan biezenvelden om water biologisch te zuiveren en aan de introductie van een nieuw apparaat als aansluiting op de regentonnen." Voor het slotdebat heeft Milieudefensie andere gespreksonderwerpen in gedach ten, zoals het plotseling verdwijnen van de Retourette. "Dat vonden wij buiten gewoon onsympathiek. Ik ben wel be nieuwd naar het effect van dit soort avonden. De gemeente Soest is begon nen aan inspraakavonden op diverse terreinen, zoals over de buitengebieden. Iedereen mag daar z'n zegje doen, maar ik krijg ook wel eens te horen dat je net zo goed thuis kunt blijven, omdat het toch allemaal niets uithaalt. De tijd zal het leren. Ik hoop dat de duurzaam heidsspiegel voor een opleving zorgt." 7 0 0 0 m 2 COMPLEET WOONPLEZIER mfac'stnof (niddeétrx^st "•077 WONEN Birkstraat 99 te Soest. Telefoon 035 - 60110 04. Vrijdag koopavond. MEENEEMMEUBELEN Birkstraat 101 te Soest Telefoon035 - 601 34 03. Vrijdag koopavond. Het college van B. en W. is bereid medewerking te verlenen aan de bouw van een woning op de hoek van de Schrikslaan/Nachtegaalweg. Daarmee negeert het het ambtelijk advies om geen toestemming te ver lenen voor de bouw. In een adviesnota van februari over de zelfde zaak is aangegeven dat het gel dende bestemmingsplan 'Soestdijk 1997' de bouw van een woning op het perceel op de hoek van de Schrikslaan/ Nachtegaalweg niet toestaat. In die nota vraagt de gemeente advies over een aanvaardbaar plan voor eventuele nieuwbouw op deze locatie. Volgens het advies vormt het onbe bouwde perceel vormt een gat in de be bouwingstructuur. Door het ontbreken van bebouwing is er rechtstreeks zicht op de gesloten zijgevels van Schrikslaan 68 en de Nachtegaalweg 38. Het perceel bebouwen verbetert het straatbeeld. Eventuele nieuwbouw moet wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo dienen de bestaande rooilijnen worden aange houden. Het oppervlak van het woning- vlak moet vergelijkbaar zijn met de be staande woningen. De goot- en bouw hoogte moeten aansluiten bij de be staande bebouwing. De woning moet de hoek versterken, er mag dus geen geslo ten zijgevel aan de zijde van de Nach tegaalweg komen. Tenslotte moet de afstand tot de zijdelingse perceelgrens drie meter zijn. Het college geeft aan alleen toestem ming te verlenen voor de bouw als aan al deze voorwaarden voldaan wordt en mits er vooraf een planschadeovereen- komst is getekend. Een 36-jarige automobilist uit Amers foort moest vrijdag met borst- en hoofdletsel naar het ziekenhuis, nadat hij een ongeval had veroorzaakt. De man reed om 15.00 uur op de Birkstraat richting Amersfoort, maar zag te laat dat zijn drie voorgangers stilstonden. Hij botste op de auto van een 61-jarige man uit Spijkernisse. Een inzittende, een 61- jarige vrouw, moest met nekletsel naar de Lichtenberg. De tweede auto werd bestuurd door een 62-jarige man uit Soest. De derde automobilist was een 32-jarige man uit Amersfoort. Deze ging met een pijnlijke nek naar de huis arts. in Soest voor de 1 Aanmelden: tel. 601 41 52 Op de Soesterbergsestraat, de Dalweg, de Koningsweg en de Smitsweg vonden vorige week verkeerscontroles plaats. In totaal vijftien automobilisten kregen een bekeuring voor het niet dragen van de autogordel. Een bromfietser kreeg een bekeuring, omdat hij een bromfiets be stuurde terwijl hij nog geen zestien jaar is. Bovendien was het voertuig niet ver zekerd. Op de Smitsweg werden vijf mensen op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van de parkeerschijf. Op de Weegbreestraat op de parkeer plaats achter de supermarkt is vrijdag om 17.30 uur een 55-jarige vrouw uit Soest van haar handtas beroofd. De vrouw begon daarop zo hard te schreeu wen dat ze de aandacht van een voor bijganger trok. Ze mepte de dief van zijn fiets, waarna hij richting Smitsweg wegrende. De vrouw heeft nog geen aangifte gedaan. De jongen is ongeveer 20 jaar, heeft krullend zwart haar en droeg een zwartglimmende jas en sport schoenen. Kinderdagverblijf Mickey's in Soest is van plan komende zomer uit te breiden in het Orlandogebouw aan de Di Lassostraat 65. Het kinder dagverblijf gaat de ruimten huren die tot op heden door Sportschool de Wiekslag gebruikt werden. Na een ingrijpende verbouwing hopen de medewerkers er vanaf augustus aan de slag te kunnen. Met de extra ruim ten kan er aan vijf groepen tussen de nul en vier jaar opvang geboden worden, één groep naschoolse opvang van vier tot twaalf jaar en één groep peuterspeel zaal voor kinderen van twee tot vier jaar. Naast de twee bestaande groepen zullen er na de zomervakantie vijf nieuwe van start gaan. De groepsamenstelling is af hankelijk van de leeftijd van de kinde ren die gaan komen. Mickey's heeft een nog aantal andere uitbreidingen in Midden-Nederland ge pland. Deze zullen plaatsvinden in on der andere Houten in het najaar, in Leusden begin volgend jaar en in Bad- hoeverdorp in het vooijaar van 2001. lijzorto! haute peinture van Wijzonol per pot 750 ml Kom snel kennismaken met de nieuwe lijn verfprodukten van Frans Molenaar bij Brandsma. Hoge kwaliteit zijdeglans lak en muurverf in diverse prachtige tinten. Soesterbergsestraat 52, 3768 EJ Soest telefoon (035) 603 72 46, www.verf-wand.nl BRANDSMA HEEFT MEER DAN JE DENKT

Soester Courant | 2000 | | pagina 7