750 kasten et maar! roxujwMvi mi £1 roor de ïiioor! Inzet en concentratie helpen LTC SEC in wachtkamer na zege op Bunnik Honger naar bal op voetbaltoernooi Vlll ting* op lichting G r 38lkast - sser* ker 15-60293 60 turnen dansen TV Soest-Zuid legt basis van zege in enkelpartijen Sportprogramma fc PAGINA ml WOENSDAG 26 APRIL 2000 SOESTER COURANT PAGINA 11 r Soest tCLUB en en 21.00 uur Vier Springbokken in finale NK D-lijn Tweede plaats Sepp bij Country-Line FIETSSPORT Poldertocht Tempo Toer op 6 mei ATLETIEK Marathon Coopertest Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet Dubbels zijn sleutel partijen aan de Schrikslaan: 6-2 TENNIS TENNIS Duivenberichten j| ATLETIEK Eddy Sevink duikt onder zeespiegel onder recordtijd Bingo bij SEC ND VLEES Ruud van Rouwendaal volgt na dit seizoen Paul Muller op Puzzelrit te paard door Gooi/Eemland Muziek in Utrecht Dakwerken Autoinbraak Verkeersongeval IIS (Amerikaanse sering) rden nu nog gezelliger: Itogen. e rdag 27 april l/ni woensdag 3 mei GROENE NR.1 orven, stelt u eens voor wat fraai is om te zien. Hiervoor zoekt een wandmeubel voor nen kijken. an hoop te vertellen hebben. Kom kijken m onze Showroom van meer dan 1000 m2. /.schipper-soest.nl fiV-l'ZV idere aanbiedingen Vier D-turners van de Springbok ken mogen zaterdag 13 mei deelne men aan de Nederlandse kam pioenschappen turnen. Het zijn Willem Strijbosch, Bas Bons, Daan Beukema en Max van Gent. Het'viertal zal worden afgevaardigd door de regio Midden-Nederland. Drie jaar geleden was de Springbokken met één deelnemer vertegenwoordigd op de nationale titelstrijd. Een stijgende lijn is tevens waarneem baar bij de E-turners. Tien van de veer tien deelnemende Springbokken plaats ten zich tijdens de voorronde voor de regionale finale die wordt gehouden op 13 mei in Utrecht. Vorig jaar gaven vijf leden van de Soester club acte de pre- sence in de eindstrijd. Het team van Danscentrum Sepp is tweede geworden tijdens een Coun try-Line wedstrijd in Boxmeer. In de individuele categorie eindigde Wim Krijthe op de zesde plaats. Een hoofdprijs was er voor Betty Isken en René Hilgenga die bij het rolstoel- dansen promotie maakten naar de hoofdklasse. Ook deze wedstrijd vond plaats in Boxmeer. In Alphen a/d Rijn werden Mark Sepp en Dagmar Tiele zesde in zowel stan daard als latijn vijfde klasse. John van Vulpen en Bastiënne Briët werden eveneens zesde, maar dan in de vierde klasse latijn. In de standaardklasse wer den ze in de halve finale uitgeschakeld, evenals Walter Koelewijn en Hannah Koster in standaard. In de beginnersklas latijn reikte dit danspaar tot de vierde Tempo Toer houdt zaterdag 6 mei een Poldertocht, waarbij kan wor den gekozen uit routes over 40,80, 120 en 150 kilometer. Die voeren de deelnemers langs de Loosdrecht- se en Vinkeveense Plassen. Start en finish zijn bij het clubgebouw van de toervereniging aan de Industrie weg. Voor de 150 kilometer kan gestart worden tussen 8.00 en 9.00 uur, voor de 120 kilometer tussen 9.00 en 10.00 uur, voor de 80 kilometer tussen 9.00 en 11.00 uur en voor de 40 kilometer tus sen 10.00 en 12.00 uur. De routes zijn met pijlen aangegeven. Deelname kost 5 gulden (40 en 80 ki lometer) of 6 gulden (120 en 150 kilo meter). NTFU-leden krijgen twee gul den korting. Op 3 mei worden in het kader van We- reldastmadag fietstoertochten over .50 en 150 kilometer gehouden. Tempo Toer werkt hiërin samen met Heideheu- vel Astmacentrum aan de Soestdijker- straatweg 129 in Hilversum. Daar kan tussen 9.00 en 10.00 uur (150 kilome ter) of 12.30 en 13.30 uur (50 kilome ter) worden gestart. Een deel van het inschrijfgeld (10 gulden) komt ten goe de aan dit centrum. In de marathon van Rotterdam van an derhalve week geleden liep ook Ploni van Renswouw mee. Ze debuteerde in een tijd van vier uur en tien minuten. De vermelde tijd van Dymen van Ernst (3.59) moet zijn: 3.53. AV pijnenburg houdt woensdag 3 mei weer een coopertest. Onder leiding van Hennie Pot en Co van Limburg wordt om 19.00 uur begonnen op de baan aan de Wieksloterweg. Het programma be staat uit een warming-up, de twaalf mi nuten durende looptest en een cooling- dwon. De kosten bedragen 2,50 gulden per persoon. Dagschotels woensdag Macaroni-gratin met sla. donderdag Oosters varkenshaasje met rijst en sla weekend Kip-saté a l'Orange met patat en sla. maandag Kip-schnitzel met pommes Parissiennes en broccoli, dinsdag Bami met saté en kroepoek. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 V.- V:'. Inzet en concentratie waren maan dag de toverwoorden aan de Schrik slaan. Het heren- en damesdubbel waren op hetzelfde moment de sleu telpartij in de wedstrijd tussen LTC Soestdijk en Zoetermeer 2, die door de Soesters met 6-2 werd gewonnen. Het feit dat zijn zes spelers tot en met de laatste minuut hun koppie erbij hielden, was volgens Harald Wernsen van doorslaggevende bete kenis. Van een 'makkie' wilde hij niets weten. "We moesten behoorlijk aan de bak, in de tweede klasse zijn geen zwakke teams meer te vinden", aldus de trai ner/coach die veel verbeteringen had gezien ten opzichte van de openings wedstrijd tegen De Baselaar/Bastion. Die eindigde in 4-4. Toen kon LTC Soestdijk niet constant spelen en was de concentratie niet altijd optimaal. Op de eigen banen liet het eerste mixteam zich niet nogmaals de kaas van het brood eten. Spannend en afwisselend was het allemaal wel. De zege werd niet zonder slag of stoot binnengehaald. Saskia Huizinga speelde vreselijk goed en deklasseerde Oudijk: 6-0, 6-2. Twee 'breakjes' kostte Kim Sen de partij tegen Willemse (4-6, 4-6) en Xander de Groot had niets in te brengen tegen Goossens (2-6, 3-6) die zelf nauwelijks een fout maakte. Taco Koelewijn her stelde zijn terugval en verlies in de ope ningswedstrijd tegen De Baselaar door nu wel door te trekken en met 6-2, 6-3 te winnen. Na de singles stond het zo doende 2-2. Van cruciaal belang waren vervolgens de twee dubbels die beiden in drie sets werden beslist. Huizinga en Nicole Wat- tez begonnen goed (6-4), waren daarna even 'sloompjes' (3-6), maar maakten Saskia Huizinga haalt ferm uit in het spannende damesdubbel. Op de voor grond concentreert Nicole Wattez zich op hetgeen komen gaat. Foto: Aldo Allessie de partij zelfbewust af (6-4). Sebastiaan Burgstede en De Groot moesten terug komen van een 0-1-achterstand en de den dat knap (4-6, 6-3, 6-4). Bij Zoetermeer 2 leek de moraal gebro ken. Bovendien moest Goossens in de tweede set van de eerste mix wegens jicht opgeven. De Groot en Wattez had den de eerste set al met 7-5 gewonnen en kregen het restant cadeau. Koelewijn en Huizinga maakten in hun mix korte metten met Oudijk en Bisschoff: 6-1,6- 2. Bij Soestdijk speelden Sen en Burgste de ieder één partij. Wernsen had daar toe besloten, omdat beiden weinig had den kunnen trainen in de voorafgaande week. De Groot en Huizinga kwamen daarom een keer extra in actie. TV Soest-Zuid heeft zijn eerste zege te pakken. Na de 4-4 in de uitwed strijd tegen Bilthoven werd aan de Bosstraat het tweede team van Vreeswijk maandag met 5-3 ge klopt. Na de enkelpartijen leidde de thuisploeg met 4-0. Dat het nog - spannend werd, kwam doordat de gasten met vier heren naar Soest waren gekomen. Onder hen be vonden zich twee dubbelspecialisten die Danny Egter en Stefan Schoonderbeek kansloos lieten. Tegelijkertijd sloegen Monsé Sprengers en Ellen Wierda het vijfde punt voor Soest-Zuid binnen, zodat de overwinning een feit was. Vreeswijk kwam in de mix-dubbels nog terug tot 5-3. Egter en Sprengers verlo ren in een zeer spannende partij die drie sets duurde, Schoonderbeek en Wierda moesten er in twee sets aan geloven. "Wij hebben geen slechte dubbels, maar Vreeswijk had op dat gebied specialis ten meegenomen", verklaarde trainer Peter van Valkenhoef na afloop van de eerste thuiswedstrijd. "We gaan goed, eerst 4-4, nu 5-3. We zijn ongelooflijk blij dat we gewonnen hebben. De sfeer is goed, de trainer heeft er zin in, kort om het zit wel goed bij ons." Door zijn enkelspel en mix te winnen droeg Stefan Schoonderbeek twee punten bij aan het totaal van TV Soest-Zuid dat zijn eerste zege boekte ten koste van Vreeswijk 2. Foto: Aldo Allessie WOENSDAG 26 APRIL Zaalvoetbal 21.00 uur 's Graveland-Firtina ('s Gra- veland) 21.00 uur Madjoe-SEC (Blaricum) VRIJDAG 28 APRIL Zaalvoetbal 20.00 uur 't Gooi-DVS/Davo (Hilver sum) ZONDAG 30 APRIL Voetbal 14.00 uur Nieuwenhoorn-Soest (Hoorn) MAANDAG 1 MEI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 20 00 uur SEC-BFC (Beukendal) 21.00 uur DVS/Davo-Wijk bij Duur stede (Beukendal) Wedvlucht: Strombeek; Datum: 22 april. DE VRIENDSCHAP H.H. v.d. Veen 1; R. v. Groenestein/Zn 2; Comb. Zijtveld/Krol 3; J. v. Groningen 4; B.G. Schimmel 5; Vaessen/Veenendaal 7; Altenaar/Reijerse 9; J.C. Wijnands 13; W. Hoffmann 22; J. Beijer 24; W. Cochius 25; J. Kortland Zn. 30; T. Kok 33; Z.K.H. Pr. Bernhard 36; Comb. Westerveld 43; A. Dijkstra 54; Holdijk en dochter 61; G. Riet veld 76; W.H. van Drie 80; A.B. Grift 110; H.C. Rauch 124. BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandag: Comeback - Big Splitters 1-4; Torentjes - De Vrije Teugel 4-1; Wuppies - Flinstones 4-1; The Outsiders - Spare 2-3; Strajk - Briljantjes 5-0; Eigen gem. - Team work 0-5. Dinsdag: De Bengels - De Zwabbers 4,5 0,5; ASN Stalenhoef - BBB-tjes 3-2; Tover bal - De Guppies 2-3; Wei - De Noten 4-1; Heppie Hoekers - Informatica 2-3; Cool Gang - Naadje 0-5. Een aanslag op knieën, heupen, en kels en met name de kuitspieren was de Dead ,Sea Marathon voor Eddy Sevink. Maar na drie uur, elf minuten en vier seconden kon de Soesterberger dolgelukkig in een nieuw persoonlijk record op het laagste punt ter wereld de finish overschrijden. Onderweg in Jordanië moesten de Soes ter en 500 andere deelnemers bergaf waarts een hoogteverschil van 1300 meter overbruggen. Lopen 'met de rem erop' was voor Sevink een nieuwe erva ring en hij vond zelf dat het hem niet helemaal goed af ging. Niettemin zat hij halverwege reeds op koers voor een bes te tijd. In het tweede deel van de marathon sta ken de grootste problemen pas de kop op. Toen doken de atleten onder het niveau van de zeespiegel, was er nergens meer schaduw of verkoelende wind en steeg de temperatuur binnen drie kilo meter van 22 naar 35 en later zelfs 37 graden. "Daar was ik niet op voorbe reid, het was net of je in een sauna liep", verklaarde Sevink na afloop. Ie dereen moest nog meer drinken dan normaliter. Zeven kilometer voor het einde ont moette Sevink de 'man met de hamer'. "Gelukkig kon ik mijn tempo iets aan passen, zodat ik er de snelheid een beet je kon inhouden", aldus de atleet die als zesde finishte. Aan de marathon deden honderd mensen mee. De overige vier honderd liepen de halve marathon, de estafette (4 x 12,5) of de ultraloop over 50 kilometer. Sevink was in Jordanië een opvallende verschijning, want hij had zijn haarkleur aangepast aan zijn outfit. Zijn oranje haardos wekte de belangstelling van veel mensen. "Met name kinderen vonden het prachtig als ze mij zagen lopen. Als een zwerm bijen kwamen ze op me af om te vragen hoe ik heet en waar ik vandaan kwam." Door zijn deelname aan de Dead Sea Marathon bracht Sevink enkele duizen den guldens bijeen. Het geld schenkt hij aan de Stichting Chiapas Indianen. In het clubhuis aan de Bosstraat houdt SEC vrijdag 28 april een bingo. De aan vang is 20.00 uur, maar de deur van de kantine gaat om 19.15 uur al open. Er worden tien ronden gespeeld, alsmede een superronde en een extra gratis ron de. ScTuuut natuuwlee4. iteut ec^en foréf&üj- Per 20 kg of meer (voor uw vriezer). VERSER DAN VERS van eigen slachting. Niet duur! INFO: TEL. 035-6023755 VOETBAL zaterdag Het zaterdagelftal van SEC zit mo menteel in de wachtkamer na de de gelijke winst op Bunnik'73. De Soesters schudden de directe con current aan de Bosstraat-West van zich af (2-0) en zullen een beslis singswedstrijd moeten spelen om het zesdeklasserschap te behouden. RUC (Utrecht), Nederhorst en Koeken- gen proberen ook het vege lijf te redden. De ploeg die van deze drie het laagst eindigt, moet het extra duel met SEC aangaan. Bij Nederhorst staat Ruud van Rouwendaal aan het roer. De oud-Sec- cer volgt komend seizoen Paul Muller op, de huidige coach van de groenwit- ten. Zaterdagmiddag zagen de toeschouwers een vrij matte wedstrijd waarin de Soes ters de betere kansen kregen, vooral in het eerste bedrijf. Maarten Smedema bracht de thuisploeg met een diagonaal schot op voorsprong. Na rust nam Bunnik'73, dat bij winst degradatie kon ontlopen, het initiatief en was zelfs twee keer dichtbij de gelijk maker. Beide inzetten raakten het alu minium. Benaisa Albay besliste in de slotfase het duel na voorbereidend werk van Guido Versteeg: 2-0. Foto: Aldo Allessie SEC in balbezit tegen Bunnik'73. Het degradatieduel werd beslist in het voor deel van de Soesters die in een extra duel het zesdeklasserschap moeten veiligstel len. Vi'è* RW - Met een inzet, waaraan het Nederlands elftal af en toe een voorbeeld zou kunnen nemen, hebben honderden basisscho lieren vorige week het jaarlijkse voetbaltoernooi bij S. O. Soest 'weggeschoten'. Twee avonden lang mochten ze zich wanen in de rol van de over Europa uitgewaaide nationale helden die over anderhalve maand in eigen land een gooi doen naar de Europese titel. Tijdens het Dream Team toernooi konden de scholieren daarvan alvast dromen. Foto: Aldo Allessie ':'2 Honger naar de bal als Edgar Davids, de doelgerichtheid van Ruud van Nisfelrooij, de jonge veel- of minder belovende voet ballertjes verdedigden de kleuren van hun school met verve. Gescoord werd er in overvloed, nog meer hele en halve kan sen en dito mogelijkheden werden om zeep geholpen, maar ie dereen deed zijn 'stinkende' best. Onder aanmoedigingen van schoolgenootjes, onderwijzers en ouders leverde dat op de Bos straat-Oost veel winnaars op. Te veel om op te noemen. Voor de zesde keer wordt er op zater dag 6 mei een puzzelrit voor ruiters ge organiseerd door de prachtige natuurge bieden van het Gooi en Eemland. Een bedrag van f 3,00 per ruiter gaat naar de organisatie 'Brooke Hospital for Ani- mals', die medische zorg verleent aan paarden en ezels in landen als India en Pakistan. Deze bijdrage wordt mede mogelijk gemaakt door het belangeloos openstellen van de ruiterroutes door de gemeente Soest. De rit voert over de prachtige ruiterpa den in bos, duinen en op de hei. De pre cieze route blijft echter tot op het laatst geheim, onderweg moet er druk gepuz zeld worden om de weg te vinden. Door het beantwoorden van de vragen (die natuurlijk over paarden gaan), kan de Zaterdag 29 april, Domkerk: orgelwer ken over de naam "Bach" van Max Re- ger en Fransz Liszt en de "Schüblerko- ralen" van Johann Sebastian Bach, door Domorganist Jan Jansen. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. juiste weg worden gevonden. Met het beantwoorden van vragen over de om geving kunnen punten worden verdiend, die samen met het neerzetten van een snelle tijd de ruiters een overwinning kunnen bezorgen. Uiteraard zijn er weer leuke prijzen te verdienen, die 's avonds bij een drank je zullen worden uitgereikt. Halverwe ge ue ru is ei een rustpauze ingelast, waarbij de ruiters worden onthaald op een warme lunch! In een rustig tempo duurt de rit zo'n 3 tot 4 uur, inclusief een half uur pauze. Deelname staat vrij voor iedereen die beschikking heeft over paard of pony. De startpunten zijn bij het Bosbad in Baarn en in Soest nabij manege 'De Boshoeve'. Deelname aan de puzzelrit kost, inclusief lunch en de benodigde vergunningen, f 25,00 per combinatie. Daarvan komt dus f f 3,00 ten goede aan het Brooke Hospital for Animals. Er wordt gereden in groepjes van vier. Na de grote belangstelling en de leuke reacties van voorgaande jaren verwach ten de organisatoren ook dit jaar weer een geslaagde dag. Meer informatie en opgave bij Mirjam Kuggeleijn, tel. 035- 5418294, of Esther Stuivenberg, tel. 035-6013958. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 In een auto die geparkeerd stond op de Morane in Soesterberg werd vorige week ingebroken. Uit de auto werd een tas met geld, bankpasjes, een rijbewijs en andere goederen ontvreemd. De auto was niet afgesloten. Op de Clemensstraat vond maandag middag een ongeluk plaats tussen twee personenauto's. Een 68-jarige Soester reed op de Clemensstraat en wilde bij het rode verkeerslicht stoppen. Door een bedieningsfout reed hij echter de auto van zijn voorganger, een 63-jarige inwoner van Amstelveen, aan. De echt genote van de 63-jarige man moest met nekklachten per ambulance naar het ziekenhuis worden vervoerd.

Soester Courant | 2000 | | pagina 10