i Volleyballers maken er een dolle boel van op het jaarlijks toernooi Van Weedestraat op z'n paasbest aruóhoch Bewone met con Capnol met talloze aantrekkelijke aanbiedingen en tevens kans op het winnen van een staatslot met uw kassabon 1 CULTUUR WELZlJNI C.J. HOEBÉE De (zie hiervoor de laatste pagina) WOENSDAG 26 APRIL 2000 SOESTER COURANT PAGINA 12' Politiesirene Colenso Consort sluit seizoen in Kortenhoef af f **n/ De 'Vlijt MAKELAARS DIE ZORGEN VOOR SUCCES Tweede bijeenkomst milieuvriendelijke tuin op 27 april HARTJE HARTJE UI ZUID m m HARTJE ZUID HARTJE ZUID 11 Hondenkapsalon K-% 1 Mickey 'DJ Voor al uw renovatie, gevelisolatie, sierpleisters, ornamentenre stauratie, wand- en plafonddecoratie, raapwerk en spackspuiten. JOS LIPS Open Dag in Artishock 'The Straight story' Harpconcert SNIJBL Het is zaterdagavond druk in de Banninghal. 21 Teams strijden in de finale van het Stratenvolleybaltoer- nooi van Agavs om de eer. Deze in middels vijftiende editie blijkt nog even populair. Met name de recre anten spelen dat het een lieve lust is. Ze worden niet gehinderd door de technische kant van het spel en gaan enthousiast tekeer zodra er weer een punt binnen is gesleept. Een aantal deelnemers is uitgedost met badmutsen, zij vertegenwoordigen de Generaal Winkelmanstraat. Andere mutsen dragen het merk van een over bekend knakworstje, zij horen weer tot een van de teams van een plaatselijk café. Er is een Pi-team, dat niets heeft te maken met informatica maar bestaat uit medewerkers van een Utrechtse ge vangenis. Ook medewerkers van Abro- na en het Van Arkelinstituut doen mee. Het zijn juist deze recreanten zoals de Vliegeniers (Vliegtuiglaan) die voor vrolijkheid zorgen. Ze maken een oor verdovend lawaai, meppen met een slap handje de bal over het net en zouden gezien hun carnavaleske gedrag niet misstaan in het Thialfstadion. Een 'Muts' jaagt de bal achterna, dwars tus sen de spelers van de tegenpartij door. Niemand kijkt ervan op. Natuurlijk zijn er ook spelers die gepokt en gemazeld aan de strijd beginnen. Deze prestatie- spelers vallen^qua prijzen in een ande re categorie. De twee generaties van de familie Timmerman weet de bal redelijk lang in de lucht te houden, evenals de eigen competitiespelers en leden van Agavs. ,A1 het gekrakeel op de vloer geeft Ria Pastoor een tevreden gevoel. Ze maakt deel uit van de activiteitencommissie en wordt gezien als de trekker van dit eve nement. "Het blijkt na vijftien jaar nog steeds een goede formule. Een aantal volleyballers stelt zelf een team samen, bestaande uit buren, vrienden of fami lie. Er zijn mensen die al in januari vra gen om opgaveformulieren. Verschillen de verenigingen hebben al geprobeerd om zo'n jaarlijks toernooi van de grond te tillen. Tot nu toe zijn wij alleen over gebleven." Volgens Pastoor zien veel deelnemers het als een soort reünie. "Ook mensen die al jaren niet meer in Soesterberg wonen, doen elke keer weer mee. Je kunt dan even bijpraten. Als vereniging hoop je natuurlijk dat je nieuwe leden erbij krijgt. Maar dat is niet ons eerste doel." Pastoor zelf vindt het na vijftien jaar organiseren wel voldoende. "We hebben nu een goede evenementencommissie. Ik wil zelf wat rustiger aandoen omdat de maand april voor mij altijd al een overvolle agenda met zich meebrengt. Maar ik blijf natuurlijk wel meedoen." Tijdens de prijsuitreiking kan ze nauwe lijks over het lawaai van de spelers uit komen. Iedere drie woorden is wel een reden om een instemmend gejoel te la ten horen. Uiteindelijk zijn de trofeeën en wisselbekers uitgedeeld,, samen met de t-shirts ter herinnering aan dit vijf tiende toernooi. In de recreatiepool zijn de Lamboos uit Amersfoort eerste ge worden, gevolgd door een team van De Gouden Leeuw en de Mutsen. In de prestatiepool eindigden 'Hier volgt een politiebericht' en Pi-Utrecht als eerste en tweede. Welk team op de derde plaats eindigde, was niet te verstaan. De jongeren lieten weer duidelijk van zich horen. Voor de meesten was het ook niet van zo'n belang. Ze hebben lol ge had en er wacht een live-optreden in de Time Out-bar, die ook enkele teams le verde aan het toernooi. Zaterdagavond kwam er een melding binnen dat een bestuurder van een groe ne Golf zich op de Bosstraat uitgaf voor politieagent. De politie kon de 21-jari ge Soester in dezelfde straat aanhouden. Zijn auto maakte hetzelfde sirenegeluid als die van de politie. Onder de motor kap werd de sirene tevoorschijn gehaald en ingenomen. De Soester krijgt een proces-verbaal aan zijn broek. Gezellig puzzelen? Doe mee met de Soester Logo Puzzel! Op zondag 30 april zal het Colenso Consort uit Soest het succesvolle con certseizoen afsluiten met een concert in de hervormde kerk aan de Kortenhoef- sedijk 168 in Kortenhoef. Solistische medewerking zal worden verleend door de gitariste Ragna ten Holder (foto) en de trompettisten Johan Laseur en Frans de Vries in concerten van Vivaldi. Ver der zullen werken worden uitgevoerd van J.S. Bach, Heinichen, Purcell, Han del en Boyce. Het heeft het Colenso Consort dit sei zoen aan belangstelling niet ontbroken, overal kreeg het ensemble, dat uit 20 geschoolde amateur-musici bestaat, veel belangstelling. Het orkest staat onder de bezielende leiding van de Canadese di rigent Gregory Hubert. Het concert in Kortenhoef begint om 15.00 uur. De toegangsprijs is f 15,- (CJP f 12,50), Kaarten zijn o.a. verkrijgbaar aan de kerk. Telefonisch reserveren in Soest: tel. 6017698. PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O.G. MAKELAARDIJ O.G 'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 SOEST - TEL.: 035-6016824 INTERNET: WWW.DEVLIJTMAKELAARDIJ.NL E-MAIL: DEVLIJT@MAKELAARDIJ In de Kwekerij aan de Molenstraat vindt morgenavond de tweede bijeenkomst plaats in het kader van het project 'Mi lieuvriendelijke tuin'. Joop Kiers van DLV zal dan vragen beantwoorden van belangstellenden. Ditmaal komt vooral de siertuin ter sprake. Kiers kan wat dat betreft bogen op een ruime praktijkervaring. Hij zal onder meer vertellen hoe mos uit de tuin kan worden gehaald, hoe overlast van slakken kan worden tegengegaan De bijeenkomst, die ongeveer twee uur duurt, begint morgenavond om half acht. De toegang is gratis. De ondernemers van de Winkel kring hebben de Van Weedestraat op zijn 'paasbest' aangekleed. Mede met het oog op de komende natio nale feestdagen wapperen er inmid dels 22 banieren met de kleuren rood, wit en blauw. De speciale vlaggen trokken ook de aandacht van de paashaas die zaterdag een bezoek bracht aan de Van Weede straat en natuurlijk op chocolade eitjes trakteerde. Ook de winkeliers deelden uit. Menige consument ontving een pre sentje, waarmee hij tevens kans maak te op de luxe picknickmand voor vier personen, ter waarde van 200 gulden. Mevrouw Esveld van de Pieter de Hooghlaan werd de gelukkige winnares ervan. Om de stemming nog verder op te drij ven, was tevens voor de vrolijke noot gezorgd. Het gerestaureerde draaiorgel 'De Keistad' en de Eemlander Blaaska pel vermaakten het publiek voortdu rend. Jolanda Adelaar Braamweg, Soest-Zuid ••dötëMjh :J Bel voor afspraak: 60 231 29 06 - 20 33 20 71 -JrJ Loodgieters- en dakdekkersbedrijf i Lange Brinkwèg 40 Gas- en waterleiding 3764 AD SOE5T Lood- en zinkwerk Tel. 035-6032516 Keuken-en badsanitair Mob.06.53.717.905 Dakbedekking - installateur voor nieuwaanleg en i CjHB" reparatie aan technische installaties. STUKADOORSBEDRIJF M.F KOPPEN Wieksloterweg 14 oz 3766 LS Soest Mobiel: 06 - 22 36 06 23 Als je weet wat FOCWA Garantiebedrijven allemaal bieden... is autoschade geen probleem meer. FOCWA garantiebedrijven. Erkende autoschadeherstelbedrijven. Voor veiligheid en vakkundig herstel. Met maar liefst 2 jaar garan tie. Met vervangende auto's, dag- en nachtservice, een goede af handeling met de verzekering en een perfekte landelijke spreiding. Er is altijd een FOCWA Garantiebedrijf in de buurt. Zoals: AUTOSCHADEBEDRIJF B.V. Eikenlaan 39a, 3768 ES Soest Tel. 035 - 6020339, Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zaterdag 29 april Sinds enkele jaren is het traditie dat met koninginnedag de deuren van Artishock geopend zijn. Deze "open dag" moet ook benut worden om zoveel mogelijk Soesters kennis te laten nemen van wat er zoal binnen de vereniging georgani seerd wordt. Anders dan voorgaande jaren is er dit jaar helaas geen tentoon stelling. Dit i.v.m. de organisatie van het bluesconcert dat 's avonds in de grote zaal plaatsvindt. Wel is er vanaf 15.00 uur jazzmuziek, gespeeld door Perron 5B, en zullen er enkele coördinatoren aanwezig zijn. Artishock hoopt dat veel bezoekers die deze dag elders de verschillende activi teiten hebben bezocht, na afloop(omstreeks 15.00 uur) naar Artis hock komen om te luisteren naar de muziek en uiteraard het gewenste te kunnen nuttigen. Liefhebbers van de bluesavond worden erop gewezen dat kaarten bestellen in de voorverkoop aan te bevelen is. 15.00 uur. "Perron 5B", Semmy Prin sen saxofoon; Rico de Jeer contra bas; Job Helmers -saxofoon; Gijs Dijk huizen - drums. Toegang gratis. Maandag 1 mei Bijna zou je denken dat "The Straight Story" een demonstratief gebaar is te gen de opgewonden leegte van het Hol- lywood-amusement. David Lynch, re gisseur van uitdagende surrealistische hoogstandjes en modieuze mysteriespe len als "Blue Velvet", "Twin Peaks" en "Lost Highway", heeft nu een film ge maakt die net zo rustig voorthobbelt als zijn bejaarde hoofdpersoon. De film is gebaseerd op een in 1994 waargebeurd verhaal en vertelt over de 73-jarige Al- vin Straight, die per grasmaaier van Laurens, Iowa naar Mount Zion, Wis- consin reist, een afstand van vijfhonderd kilometer. In Mount Zion woont Straights zieke broer, die hij na een ru zie tien jaar niet meer heeft gezien. On danks tegensputteringen 'van dochter Rose, onderneemt hij de tocht op zijn grasmaaimachine en een aanhangwa- gentje gevuld met koffie en worstjes. Zoals elke roadmovie moet "The Straight Story" het hebben van het per sonage dat op pad gaat: willen we met hem meereizen? Lynch deed een gou den greep door de oude western-acteur Richard Farnsworth de hoofdrol te laten spelen. Farnsworth is met zijn verweer de kop een mooie, charismatische oude man, die ons door de korenvelden loodst. Met hem reizen we graag mee, waarbij we langzaam Straights levens loop leren kennen. De film is een ode aan het middenwesten van Amerika, aan het landschap en de mensen die er wonen. Als je niet oppast, raas je ze voorbij, want door de auto en het vlieg tuig is ook dit landschap klein gewor den. Maar als je gas terugneemt, zie je de zegeningen. Regie David Lyncht Sce nario John Roach en Mary Sweeney. Camera Freddie Francis. Met Richard Farnsworth en Sissy Spacek. U.S.A. - 1999 - 111 min. Aanvang 20.30 uur. Entree 9,00; cjp/ 65+ 7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 09.00-13.00 uur, tel. 035 6019577. De Soester Kring Secretariaat: I Zr Albert Cuyplaan 136 SotV Tel. 035-6017001 Op woensdagmorgen 3 mei concerteert Chris Witsenburg, harpist uit Baarn in de Soester Kring. Uitgevoerd worden werken van Bach, Tsjaikovski, Guridi, Andres en Tournier. Het concert wordt gegeven in de grote zaal van de NPB- kerk, ingang P. de Hooghlaan (op de parkeerplaats). Aanvang 10.00 uur. Entree: f5,— p.p. incl. koffie of thee. Komende activiteiten: 17 mei: voor jaarswandeling in landgoed Buitenzorg Baarn o.l.v. J. ter Poorten; 7 juni- be zoek aan het Cantonspark, Baarn, met speciale rondleiding. Informatie en programma aanvragen- tel. (035) 6017001. Zaterdag 29 april Bluesnight met Loeff Berchmaker Blues Band "Een hardwerkende band die Het concept ontwikl jramma stedelijke vernii Soesterberg met gemen lens ontvangen. Met n: ners die op het bedri Soesterberg-Noord won zich zorgen over het voi het college om het bedri in de toekomst woningvri dat mag gezegd worden van The li? Het concept ontwikkelings Berchmaker Blues Band. Als een trein' "t""1""™" 1 zijn de heren sinds 1990 steevast bezij een goede live-reputatie op te bouwen' Zo waren zij reeds te gast op vele blues- en jazzfestivals, in binnen- en buiten land, waren diverse keren te horen bi verschillende radiostations en hebben hier en daar al menig prijsje weten we; te slepen. In en rond Utrecht wonen de vijf leden die garant staan voor een uitd; blues act waarbij het publiek in éét avond alle hoeken van de blues te zie: en te horen krijgt. De "playlist" besta* uit een smaakvolle en gevarieerde eige: interpretatie van bekende-, maar ooi minder bekende nummers van bluesgi ganten zoals Albert King, Robben Ford, The Fabulous Thunder-birds, Rober Cray, Stevie Ray Vauhgan, Popa CM by, "and many more". De band heeft een groot geluid, waan bij de meter uitslaat van "stuwend e stevig" naar "gevoelig en swingend' Veel blues-stijlen heeft de band "in fe pocket" met hier en daar een knipoog naar soul, R&B en zelfs rock en rot Swingende shuffles worden afgewisseld met bloedstollende mooie ballads. Gi taren, saxofoon en bluesharp zijn onlos makelijk met elkaar verbonden. Maar mede door de vocale kunsten e gedragen door een strakke ritme sectie vuil gitaarwerk en harmonica-solo's me hoog kippenvelgehalte, weet The Loei Berchmaker Blues Band ieder publiel van begin tot het eind te boeien. De band bestaat uit: Frank Hoffman gitaar/zang; Ron Alfien - drums/zang Karei Goedkoop - gitaar/zang; Gibto Hamoen - basgitaar; Onno Oenema bluesharp/saxofoon. Aanvang 22.00 uur (deur dicht 23.30! uur of eerder als de zaal vol is!). Entree 15,00. Voorverkoop kaarten 15. 16.00 uur. lat het adviesbureau Laag Iracht van het college heeft aat ervan uit dat na 2004 i »oor een herontwikkeling jrijventerrein. Er moet een /oor de reconstructie van veg als Sterrenbergweg. Ee iviteiten die de gemeente ontwikkelen', zo zegt het a< s het uitplaatsen van woni ipnieuw indelen van bedrij /olgens Laagland Advies ii -enterrein 18 hectare groo laast bedrijven ook enkel staande woningen. Deze wi 'en geïsoleerd in het bedrijv in principe binnen de geluic ■an het bedrijventerrein, mi en de geluidscontouren va 'eld. Een deel van deze wo Ie Postweg) is in het verlede -oor vliegtuiglawaai. Op di :en plan voor de reconstn terrenbergweg in voorbere 'olgens Laagland moet o« 1ostweg een dergelijk plan ;esteld. 'Er staan bovendie issen de bedrijven. Uitgang 'olledig vrij maken van (z 'oningen van het bedrijve :otaal gaat het om ongeveei ;en.' let investeringsplaatje da 'oor dit project in gedachtei liljoen gulden. 26 miljoen de gemeente hiervan terugve 'erkaveling. Er blijft dan een ran 12 miljoen gulden. Vol land is dit gebiedsgerichte ils de andere, ontstaan op b: litgebreide inventarisatie. I mede getoetst aan het maat en politiek draagvlak. Wel z viesbureau dat de bedragei zijn. 'De wijze waarop de ac en projecten zijn uitgewerkt, wel ruimte voor bijstelling komst naar voortschrijdei Daarmee kan ook worden op omstandigheden die kur deren onder meer onder i partners.' Dat zijn in dit g meente Soest, bedrijven 'Ontzettend vervelend Een aantal bewoners leefde derstelling dat de gemeente stander is van het wonen og Zondag 30 april Speciaal filmfestival over koning(inn)en Drie films over koningen zullen dez! ^wóners vande woningen, dag en avond te zien. De eerste film, "Richard III" onder regie van Richard Loncraine, is een buitengewoon ge slaagde Shakespeare-film uit 1995 en duurt 104 minuten. Aanvang: 14.30 uur. De Engelse regisseur maakte deze over weldigende fihn naar het historiestuk van Shakespeare waarin de 14c-eeuwse Koning Richard III een dictator in jaren 30-stijl is en de middeleeuwse Engelse burgeroorlog uitgevochten wordt me: tanks en mortieren. Niets is nagelaten om een zo'n breed mogelijk publiek te] laten kennis maken met de meest dia bolische schurk uit de theatergeschiede nis. De lokaties zijn even stijlvol als spectaculair en de camera beweegt gril lig en swingend op het ritme van de (oorspronkelijke) tekst en de muziek. Na een pauze, waarin men een kopje soep en een broodje kan bestellen, be gint om 17.30 uur de Frans/Italiaans' Marokkaanse produktie "Othello* Deze film van regisseur Orson Wellef sinds januari dit jaar weer te zien- Prachtig zwart wit uit 1952. Duur: 91 minuten. Ook dit is weer een verfilming van een van Shakespeares theaterstuk ken, Het verfilmde drama waarin een gelukkig huwelijk tussen Othello, ecu Moorse generaal, en Desmedona door de jaloerse luitenant Jago wordt onder mijnd, is in 1952 de Gouden Palm van Cannes te winnen. Een omstreden ver tolking die Orson Welles veel kritiel maar ook veel faam gebracht heeft. Na een tweede pauze volgt om 20.1- uur de prachtige Engelse kostuumfü® "Elizabeth" van Shekar Kapur. twee maal trok deze film in het Soester Filmhuis Artishock een volle zaal. Hel is een historische thriller vol actie, pa5' sie, verraad en romantiek over de jon ge Engelse Koningin Elizabeth I ("TnJ \/lrmn Dnaon"\ in Ja aarcfa 12117*11 V31 Virgin Queen") in de eerste jaren haar regime, de koningin die haar 1 sies en vriendschappen opzij schoof om tijdens haar 40-jarig regime haar beroof de natie tót een wereldmacht te doen groeien. Kortom een "extra Koninginnedag' men niet mag missen. Entree 9,00 p£l film,cjp/65+/7,00. Drie films zien kost slechts 24, Reserveren: Maandag t/m vrijdai 09.00-13.00 uur, tel. 035 6019511 Voor al uw verzekeringen- pensioenen - hypotheken- financieringen - beleggingen Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035-601 60 11 Fax 603 55 info: www.korenassurantien.iri e-mail: info@korenassurantieri.nl theatergroep P Science Theater heeft aasdag heel wat jong p naakt met de voorste Staeverens vlieginstruct 5e voorstelling werd geh< 4ilitaire Luchtvaart Muse jeugd die het stuk nog niet Roos Escimo 10 stelen per bos, f van fi. 7,75 voor

Soester Courant | 2000 | | pagina 11