Bewoners Soesterberg-Noord niet blij met concept stedelijke vernieuwing Capriolen in het luchtvaartmuseum Dorp maakt zich klaar voor Koninginnedag Bewoners Abrona en voetballende jeugd hebben last van hondenpoep Verzoek bouw supermarkt Montgomeryweg afgewezen De aanbiedingen van deze week: (geldig van donderdag 27 april t/m woensdag 3 mei 2000) PAGINA 12 29 april light met Berchmaker Band aal filmfestival toning(inn)en ^41 WOENSDAG 26 APRIL 2000 Zaterdag al kermis Kerkdiensten Medische dienst Monument Dorpsplein niet meer te redden Botenloods mag voorlopig blijven Verkeerd nummer Vergunning voor verwijdering asbest SNIJBLOEMEN f KAMERPLANTEN TUINPLANTEN AARDEWERK /erkende band die swingtu, zegd worden van The Loefi Blues Band. Als een trein... ;n sinds 1990 steevast bezig ive-reputatie op te bouwen, ij reeds te gast op vele blues- vals, in binnen- en buiten- diverse keren te horen bij ie radiostations en hebben r al menig prijsje weten weg Utrecht wonen de vijf leden staan voor een uitdagende waarbij het publiek in één hoeken van de blues te zien i krijgt. De "playlist" bestaat lakvolle en gevarieerde eigen ,e van bekende-, maar ook tende nummers van bluesgi- Is Albert King, Robben Ford, ious Thunder-birds, Robert e Ray Vauhgan, Popa Chub- lany more". leeft een groot geluid, waar- er uitslaat van "stuwend en ar "gevoelig en swingend", -stijlen heeft de band "in the et hier en daar een knipoog R&B en zelfs rock en roll. shuffles worden afgewisseld stollende mooie ballads. Gi- ■foon en bluesharp zijn onlos- net elkaar verbonden. Ie door de vocale kunsten en door een strakke ritme sectie, werk en harmonica-solo's met envelgehalte, weet The Loeff er Blues Band ieder publiek tot het eind te boeien, oestaat uit: Frank Hoffman - ig; Ron Alfien - drums/zang; edkoop - gitaar/zang; Gibbo - basgitaar; Onno Oenema saxofoon. 22.00 uur (deur dicht 23.30 der als de zaal vol is!). Entree /oorverkoop kaarten 15.00 - f 30 april s over koningen zullen deze rond te zien. De eerste film, III" onder regie van Richard is een buitengewoon ge- hakespeare-film uit 1995 en minuten. Aanvang: 14.30 >e regisseur maakte deze over- le film naar het historiestuk :speare waarin de 14c-eeuwse ichard III een dictator in jaren en de middeleeuwse Engelse log uitgevochten wordt met mortieren. Niets is nagelaten a'n breed mogelijk publiek te nis maken met de meest dia- churk uit de theatergeschiede- okaties zijn even stijlvol als air en de camera beweegt gril" ingend op het ritme van de ikelijke) tekst en de muziek, jauze, waarin men een kopje :en broodje kan bestellen, be- 17.30 uur de Frans/Italiaans/ anse produktie "Othello". van regisseur Orson Welles is ïuari dit jaar weer te zien. zwart wit uit 1952. Duur: 91 Ook dit is weer een verfilming van Shakespeares theaterstuk- verfilmde drama waarin een huwelijk tussen Othello, een generaal, en Desmedona door se luitenant Jago wordt onder in 1952 de Gouden Palm van :e winnen. Een omstreden ver- die Orson Welles veel kritiek k veel faam gebracht heeft, tweede pauze volgt om 20.15 machtige Engelse kostuumfilm :th" van Shekar Kapur. Reeds ai trok deze film in het Soester Artishock een volle zaal. Het storische thriller vol actie, pas- aad en romantiek over de jon- Ise Koningin Elizabeth I ("The )ueen") in de eerste jaren van ;ime, de koningin die haar pas- riendschappen opzij schoof otn aar 40-jarig regime haar berooi- tot een wereldmacht te doen een "extra Koninginnedag" die t mag missen. Entree 9,00 pet 65+ 7,00. ms zien kost slechts 24,50. ren: Maandag t/m vrijdag 3.00 uur, tel. 035 6019577. r al uw verzekeringen - sioenen - hypotheken - cieringen - beleggingen /eenbesstraat 128 Soest 35-601 60 11 Fax 603 55 74 www.korenassurantien.nl lil: info@korenassurantien.nl Redactie-adres: Joyce Schreuder tel. (035) 6022564. Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Het concept ontwikkelingspro gramma stedelijke vernieuwing is in Soesterberg met gemengde gevoe lens ontvangen. Met name bewo ners die op het bedrijventerrein Soesterberg-Noord wonen, maken zich zorgen over het voorzetje van het college om het bedrijventerrein inde toekomst woningvrij te maken. Het concept ontwikkelings programma dat het adviesbureau Laagland in op dracht van het college heeft ontwikkeld, gaat ervan uit dat na 2004 de tijd rijp is voor een herontwikkeling van het be drijventerrein. Er moet een plan komen voor de reconstructie van zowel Post weg als Sterrenbergweg. Een van de ac tiviteiten die de gemeente dan moet 'ontwikkelen', zo zegt het adviesbureau, is het uitplaatsen van woningen en het opnieuw indelen van bedrijfskavels. Volgens Laagland Advies is het bedrij venterrein 18 hectare groot. 'Het kent naast bedrijven ook enkele verspreid staande woningen. Deze woningen lig gen geïsoleerd in het bedrijvengebied en in principe binnen de geluidhinderzone van het bedrijventerrein, maar ook bin nen de geluidscontouren van het vlieg veld. Een deel van deze woningen (aan de Postweg) is in het verleden gesaneerd voor vliegtuiglawaai. Op dit moment is een plan voor de reconstructie van de Sterrenbergweg in voorbereiding.' Volgens Laagland moet ook voor de Postweg een dergelijk plan worden op gesteld. 'Er staan bovendien woningen tussen de bedrijven. Uitgangspunt is het volledig vrij maken van (zelfstandige) woningen van het bedrijventerrein. In totaal gaat het om'ongeveer 50 wonin- Het investeringsplaatje dat Laag)and voor dit project in gedachten heeft is 38 miljoen gulden. 26 miljoen gulden kan de gemeente hiervan terugverdienen aan verkaveling. Er blijft dan een tekort over van 12 miljoen gulden. Volgens Laag land is dit gebiedsgerichte project, net als de andere, ontstaan op basis van een uitgebreide inventarisatie. De keuze is mede getoetst aan het maatschappelijk en politiek draagvlak. Wel zegt het ad viesbureau dat de bedragen ramingen zijn. 'De wijze waarop de actiegebieden en projecten zijn uitgewerkt, biedt even wel ruimte voor bijstelling in de toe komst naar voortschrijdend inzicht. Daarmee kan ook worden aangesloten op omstandigheden die kunnen veran deren onder meer onder invloed van partners.' Dat zijn in dit geval de ge meente Soest, bedrijven en eigenaar bewoners van de woningen. 'Ontzettend vervelend' Een aantal bewoners leefde in de veron derstelling dat de gemeente juist voor stander is van het wonen op het bedrij venterrein. Omdat het criminaliteit te gen zou gaan. Het ontwikkelingspro gramma stedelijke vernieuwing dat nu in concept klaar is, komt ze echter op het dak vallen. "We wisten er niets van af," zegt een bewoner aan de Sterrenberg weg. "Ik heb een aantal weken geleden wel een brief onder ogen gehad. Daar in stond dat de normale procedure zou worden gevolgd." Van de inhoud van het concept was hij niet op de hoogte. "Dit is ontzettend vervelend." De familie onderhandelt al geruime tijd met de gemeente Soest over de aankoop van een stuk grond achter zijn woning. "Dat stuk grenst tot aan de tuin van een andere particuliere eigenaar. We doen al drie jaar lang een poging om het aan te kopen. Er is zelfs een ambtenaar langs geweest om te kijken wat je er eventueel mee zou kunnen doen. Je gaat van al les bedenken om toch dat stukje grond te kunnen aanschaffen. Het eerste voor stel van de gemeente was dat ik het voor tweehonderd gulden per vierkante me ter zou kunnen kopen. Moet ik het straks weer verkopen aan Soest voor honderd gulden?" Bewoner Kraan van de Postweg vindt het conceptprogramma geen reden om voor I mei te reageren. "Laat ze eerst maar met een definitief plan komen. Hoe kun je nou reageren als ze nog niet eens weten waar ze het geld Vandaan moeten halen?" Kraan zegt er geen mi nuut minder om te slapen. "Dit gedeel te, de rij woningen tegen het vliegveld, is jaren geleden door de Kroon aange wezen als woongebied. Toen hebben we al gezegd: de gemeente doet er be ter aan om de woningen te kopen in plaats van voor miljoenen te isoleren. Het bespaart je problemen en een ont eigeningsprocedure. Maar het kon niet, want de plannen stonden al te ver op de rails." Zijn vrouw vult aan: "Wij hebben geen brief gehad, en dat geldt voor iedereen hier. En bij de bibliotheek lag het con cept niet ter inzage. Je moest ervoor naar het gemeentehuis in Soest. Dat was een foutje van de gemeente." Ook me vrouw Kraan begrijpt niet waarom er eerst voor 18 miljoen gulden geïsoleerd moest worden en vervolgens opnieuw een poging wordt ondernomen om het bedrijventerrein woningvrij te maken. "Hadden ze toen maar meteen 'geamo- veerd', zoals dat met een mooi woord heet." 'Misleidend' Met name de bewoners die hun woning willen verkopen, voelen zich gedupeerd door het naar buiten brengen van het concept ontwikkelingsprogramma. "Het krantenbericht is misleidend," zegt be woner Rietveld. "Het college heeft ons aangegeven dat het concept alleen maar een visie is van een bedrijf dat in op dracht van het college heeft gewerkt. Het gaat om een visie op het gebied van de stedelijke vernieuwing. Wat de ge meente er vervolgens mee gaat doen, is nog de vraag. Over de uitvoering ervan is nog geen beslissing genomen." Rietveld is bang dat een heleboel men sen nu in de problemen komen als ze hun woning willen verkopen. "Die wordt minder waard. Het gaat wel om woningen waarvoor 4,5 ton is betaald." Het concept is overigens in strijd met wat de gemeente altijd heeft beweerd, meent hij. "Ze waren blij dat er nog mensen woonden, voor de sociale con trole." Geïnteresseerden die nog willen reage ren op dit, overigens door het college geredigeerde, concept kunnen, dat nog tot 1 mei doen. Daarna wordt het be handeld in de commissie RVO van 13 juni en in de gemeenteraad van 29 juni. Richelleweg Ook voor het bedrijventerrein aan de Richelleweg, zo'n 7 hectare, is een ont wikkelingsplan nodig. Aanleiding is het grote aantal transportafhankelijke be drijven in Soest. Dit zware transport (vrachtwagens) veroorzaakt overlast in de woonomgeving in de kern van Soest. 'De gemeente Soest wil dit type.bedrij- vigheid graag verplaatsen om de leef baarheid in die kern te verbeteren. De locatie aan de Richelleweg is voor trans portafhankelijke bedrijven gunstig gele gen', zo meent het adviesbureau. Op dit moment is de locatie in gebruik als test baan voor tanks. Verplaatsing van deze baan is nodig. Volgens Laagland zal voor dit project 115 miljoen gulden moeten worden geïnvesteerd. Het levert echter drie miljoen gulden meer op. Het college heeft de Stichting Coördi natie Kennissen vergunning verleend voor het houden van een kermis van zaterdag 29 april tot en met zondag 7 mei. Als vanouds wordt de kermis op gezet op het terrein langs de Kampweg, ten zuiden van de ijsbaan. Het terrein wordt momenteel gebruikt voor de op slag van bagger en stenen. Volgens de afdeling Wegen, Grondzaken en Ver keer van de gemeente Soest zal het ker misterrein op tijd beschikbaar zijn. De kermis staat dit jaar langer dan de twee voorgaande jaren. Volgens B. en W. levert dat geen problemen op. Aan de vergunning is wel een aantal rand voorwaarden gekoppeld om geluids overlast voor omwonenden te voorko men. Het geluidsniveau mag niet meer zijn dan 70 dB(A). Tussen elf en twaalf uur 's avonds moet de volumeknop van de installaties vijf decibels omlaag. Meer berichten over Soesterberg op pagina 12 De theatergroep Pandemonia Science Theater heeft op Tweede Paasdag heel wat jong publiek ver maakt met de voorstelling 'Van Staeverens vlieginstructie'. De voorstelling werd gehouden in het Militaire Luchtvaart Museum. Voor de jeugd die het stuk nog niet heeft gezien is er weer een kans in de week van 30 april tot en met 7 mei, en op 12 juni. Het stuk speelt in de jaren dertig en gaat over de vlieger Bob van Staeveren. Hij neemt bezoekers in zijn Fokker D-21 mee en haalt de meest gewaagde cape riolen uit. De vlieger checkt de bezoe kers op hun vliegwaardigheid en ver haalt over de vliegtuigen en de lucht- Foto: Aldo Allessie vaartromantiek uit zijn tijd. Naast de theatervoorstellingen die om 12, 14 en 15 uur beginnen, is in het museum een overzichtstentoonstelling te zien van de militaire luchtvaart in de twintigste eeuw. Het museum is te vinden aan het einde van de Kampweg. Zaterdag 29 april en zondag 30 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 themagroep; cantores Zondag 10.30 pr. V.d. Heijden; ge mengd koor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: H. Folmer, Bakkeneslaan 25, tel. 242599. P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 351200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. 'De Fakkel', het monument op het Dorpsplein gaat ter ziele. Een poging van enkele leden van de Vereniging Soesterbergs Belang om dit monument weer nieuw leven in te blazen, is ge staakt. VSB-er Riet Lensink had nog enige hoop dat de 150 eraf gevallen mo zaïeksteentjes weer een vast plekje zou den krijgen op de romp. Dat is echter niet mogelijk omdat de binnenkant van het monument poreus begint te worden. Het wijkt al drie centimeter af. De kunstcommissie ziet geen heil meer in restauratie. In overleg met de VSB moet er een nieuw kunstwerk komen. Daarvoor is een bedrag van honderd duizend gulden op de begroting gereser veerd. De botenloods op bedrijfsgrond langs de Amersfoortseweg mag voorlopig blijven staan tot 30 september volgend jaar. Het college komt hiermee tege moet aan het verzoek van dé neef van de eigenaar van de grond. Hij is bezig met de constructie van een boot en heeft een paar jaar geleden voor dat doel een botenloods gebouwd. Tijdens een controle, in 1998, is deze loods ont dekt en werd een tijdelijke vergunning tot februari volgend jaar verstrekt. Om dat het bouwen van de boot meer tijd in beslag neemt dan voorzien, wil het col lege deze vergunning wel met een half jaar verlengen. Zaterdag was een groep mensen al bezig met het omhullen van dorps café Het wapen van Soesterberg. Het pand naast het Zwaantje werd traditiegetrouw met oranje afdek zeilen behangen ter verhoging van de feestvreugde op Koninginnedag. Het terras staat gereed voor de op vang van dorstige bezoekers. Het Oranje Comité heeft het gepres teerd om opnieuw een indrukwek kend programma in elkaar te draaien. Op het dorpsplein vinden de hele dag festiviteiten plaats zoals kinderspelen en optredens. De dag begint met een bierontbijt. Deel nemers die hun broodje willen wegspoe len met een glas bier, kunnen daarvoor om zeven uur 's morgens al terecht bij café De Gouden Leeuw aan de Rade makerstraat. En om acht uur begint de ludieke en lawaaiige reveille door het dorp met wagens van de firma Tammer en de brandweer. Opstappunten zijn het dorpsplein, Mercury en De Gouden Leeuw. Tussen negen en tien uur is er een aubade op het dorpsplein. Er wor den liedjes gezongen, een sketch opge voerd en ballonnen opgelaten. Boven dien zal burgemeester Koos Janssen een toespraak houden, evenals de voorzitter van het Oranje Comité, Wilma Kersten. Burgemeester Janssen is ook aanwezig bij het koffiedrinken in De Drie Eiken. Deze samenkomst is bedoeld voor alle Burgemeester en wethouders heb ben het verzoek voor de bouw van een supermarkt in combinatie met een kinderdag- of gehandicapten- verblijf aan de Veldmaarschalk Montgomeryweg afgewezen. Het complex zou moeten komen op de plaats waar nu een caravanhandel VCC is gevestigd. B en W vinden dat er geen ruimte is voor een derde supermarkt in Soester berg. Wat er wel op die locatie kan ko men is nog de vraag. Op het terrein ligt namelijk een bedrijfsbestemming in de categorie BA. Productie-, reparatie- en groothandelsbedrijven vallen binnen deze categorie. Volgens een woordvoer der van Kamerbeek bedrijfshuisvesting, die in opdracht van de Zeister grondei genaar een onderzoek heeft gedaan, is het niet makkelijk om in een gebied met rondom woningen de juiste invulling te vinden. „Het is een merkwaardige situa tie. Je zit daar midden tussen de wonin gen. Als je daar een bedrijfshal wilt neerzetten, dan moet deze wel in de omgeving passen. Je kunt er niet zo maar wat bouwen. Een supermarkt in combinatie met bij voorbeeld een kinderdagverblijf leek het adviesbureau tot de mogelijkheden te horen. Volgens het college is dat op ba sis van het bestemmingsplan niet moge lijk. „De detailhandel moet worden ge concentreerd langs de Rademakerstraat. Spreiding is niet wenselijk." Ook een dagverblijf mag volgens het bestem mingsplan niet. Volgens dezelfde mede werker was de bouwaanvraag voor een supermarkt geen speciale wens. „In feite kijken we wat voor alternatieven er zijn. We hebben gedacht aan woningen, een bedrijfshal of winkels. Woningen zijn niet mogelijk in het kader van de hin derwet. Detailhandel kan ook niet, een bedrijfshal mag weer wel." Voor het achterliggende terrein, gren zend aan de Van der Griendtlaan, zijn ook plannen voor herontwikkeling. Het college heeft liever dat de eigenaren van de gehele strook grond tussen de Mont gomeryweg en Van der Griendtlaan met een visie komen. De gebieden moeten elkaar versterken en niet beconcurreren. Hondenbezitters houden geen reke ning met anderen. Dat merken de bewoners van Abrona wanneer zij tijdens hun dagelijkse gang over het terrein in de hondenpoep trappen. Maar ook de voetballende jeugd heeft er last van omdat het veld op sportcomplex Kerklaan regelmatig wordt bezocht door honden en hun baasjes. In het eerste geval leidt het tot een oproep van de stichtingin de krant. In het tweede geval tot over last omdat de voetballende jeugd uitwijkt naar de woonwijk. Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB), kwam er een klacht binnen van een van de leden. Bewoners van de flats aan het eind van de Lorentzlaan hebben last van een groep jongeren. Deze groep zestienjarigen heeft het grasveld achter de flat in bezit genomen en tot voetbal veld omgedoopt. Omdat de jongeren volgens eigen zeggen met teveel hon denpoep worden geconfronteerd op de Kerklaan. "Een paar jaar geleden was het nog prettig wonen," zo meldde het VSB-lid. "Nu wordt er veel gevoetbald door met name de oudere jeugd die niet uit de buurt komtEr zijn al drie ramen ge sneuveld, ze trappen ook de wasrekjes van de balkons af. En als er een voet bal op een balkon terechtkomt, dan klimmen ze gewoon omhoog." De jon gere kinderen zijn inmiddels verdrongen van hun favoriete speelplek en ouderen die 's middags een uurtje willen slapen, kunnen dat niet vanwege het lawaai. Volgens het VSB-lid heeft het contact met de woningbouwvereniging en wijk agent alleen de conclusie opgeleverd dat de jongeren nergens anders terechtkun nen. "Bij het veld op het tennispark ligt alleen maar poep. Je zou eigenlijk dat veld moeten afsluiten met een hekwerk zoals bij Bloemheuvel is gebeurd. Met bijvoorbeeld twee doelen voor basket bal of korfbal." Ook de bewoners van Abrona (Sterren- berg) hebben geen prettige ervaring met hondenbezitters uit de omgeving van de Kerklaan. "Het terrein is voor iedereen toegankelijk. Je kunt er fijn wandelen en het is ideaal voor het uitlaten van hon den. Maar ook op het terrein van de Sterrenberg geldt, evenals in Soester berg, dat honden aangelijnd dienen te zijn. En mochten er uitwerpselen op paden of wegen terechtkomen, dan zou het fijn zijn als deze door de eigenaar worden verwijderd." Abrona krijgt regelmatig klachten over loslopende honden en poep op de we gen en paden. "Het komt ook regelma tig voor dat het personeel of bewoners worden geconfronteerd met een uit het niets verschijnende hond. Dat brengt schrikreacties teweeg. Een gevolg van dit schrikken heeft al een paar keer ge leid tot vallen. Gelukkig zonder ernsti ge gevolgen." De leiding vraagt begrip voor de bewoners met een Verstandelij ke beperking. "Zij reageren meestal an ders op dit soort zaken. In sommige gevallen durven ze niet meer de straat op uit angst voor een hond. En dat kan toch niet de bedoeling zijn." voor 55-plussers en begint om tien uur. Op dezelfde tijd start ook de Zwarte Markt voor volwassenen. Deze is alleen bedoeld voor particulieren. In de tus sentijd is er op het dorpsplein een sleu- telracespel voor de jeugd, start er een fiets- een wandeltocht en kan iedereen tussen vijftien en tachtig jaar meedoen aan de Battle of the greatest soapstars. Er zijn spelletjes zoals biersjoelen (alco holvrij), zeepvoetbal en gladiatorenge vechten (met groene zeep). Om half elf beginnen de oude kinderspelen met als thema Terug in de tijd en om half twaalf is er een optreden van het barbershop- koor Lake District Sound uit Maarssen. Omdat de jeugd natuurlijk ook wel het een en ander te verhandelen heeft, wordt tussen half twee en vier uur 's middags een Zwarte Markt voor jonge ren gehouden. Om twee uur kunnen de liefhebbers van de play back-shows hun hart ophalen, datzelfde geldt voor het tussentijdse optreden van de meiden groep Rebél-Rebel. Om vier uur is het prijsuitreiking, gevolgd door een optre den van de majorettes van Odeon. Omdat al dat meedoen aan of gadeslaan van activiteiten hongerig maakt, heeft de vliegbasis voor een avond afstand ge daan van hun mobiele veldkeuken. Por ties nasi zijn tussen vijf en zes uur tegen een redelijke prijs te koop. Voor de snacks tussendoor is cafetaria 't Stekkie tijdelijk op het dorpsplein neergestre ken. Koninginnedag in Soesterberg wordt 's avonds afgesloten met een aantal acti viteiten zoals een Oranjebridgedrive (om 19 uur) en het optreden van een swingende Nijmeegse band tussen acht en elf uur. Voor de kleintjes begint er om negen uur een lampionnenoptocht bij basisschool De Postiljon aan het eind van de Generaal Winkelmanstraat, voorafgegaan door de drumband Voor waarts uit Zeist en de majorettes van Odeon. Om 23 uur wordt het Koningin- nedagfeest afgesloten met een vuur werk. Dat vindt plaats naast de kermis tegenover het Zwaantje. In het straatinterview Versteeghlaan is vorige week een bewoonster opgevoerd als de buurvrouw op nummer 28, wo nende naast de familie Dijkshoorn. Zij wilde niet geïnterviewd worden. De be wuste vrouw woont echter op nummer 32. De bewoonster van nummer 28 heeft geen medewerking verleend aan het interview. De gemeente heeft drie bedrijven een vergunning gegeven voor het verwijde ren van asbesthoudend materiaal. De eerste vergunning betreft het slopen van beplating rond een cv-ketel op het ter rein van Defensie aan het Zeisterspoor. Ook is een sloopvergunning aange vraagd door Pearl BV aan de Amers- foortsestraat. Daar gaat het om een woning die .jarenlang als kantoor is ge bruikt. Achter de woning staat het be drijfspand van Pearl. Het bedrijf wil de voormalige woning slopen voor uitbrei ding van een parkeerterrein. Daarvoor moet een wijziging van de nu geldende woonbestemming worden aangevraagd. Als laatste verleent het college aan de brandweer van Soesterberg een vergun ning voor het verwijderen van asbest houdende plafondplaten in de stallings ruimte. Er komen nieuwe asbestvrije plafondplaten ervoor in de plaats. Roos Escimo (wit) 10 stelen per bos, 60 cm lang van fl. 7,75 voor Hydragea wit, 5 bloemknoppen per plant in 15 cm pot van fl. 18,75 voor Struikmargriet (Argyranthemum) in 19 cm pot, 50 cm doorsnee van fl. 18,75 voor Vaas kelk 26 cm hoog, in de kleuren ivoor, vanille, linde en linne slechts Op Koninginnedag (29 april) de gehele dag gesloten fvwso Eigendomweg 80 SOEST Buys Ballotlaan 11-13 SOESTERBERG

Soester Courant | 2000 | | pagina 12