m door een i te Halen... Visser Radio Soest streeft naar kwaliteit Fatih moskee houdt open dag TUBOEK 7 ACTUEEL m Geen klok van bijna vijf nieter in Soest-Zuid Vergunning grondwijziging polder alsnog aangevraagd Programma koninginnedag Witgoed specialis WOENSDAG 26 APRIL 2000 dag 29 april inginnedag) vij gesloten! SOESTER COURANT ter Courant er (m/v) FT? >UNTANT (M/V) PAGINA 3 Nieuwe route buslijn 74 en 284 Lokale omroep vernieuwt programma-aanbod 'Bandenservice' Radio Soest Inbraak autobedrijf De Soester Duinen Verkeersmaatregelen op Koninginnedag Verkeerscontroles 'Gastenverwelkomd met rode roos en Turkse hapjes O, O, O. Voor service moet u bij ons zijn ian, Julianalaan, i en de eniet je de voorkeur, s zijn natuurlijk van •tel. 035-60141 52. :hoolboekenmarkt. /erkers en vanwege de tal mensen voor ons ma- en groot deel uit het ver- ïze binnenkomende tele- i afdelingen. tvan de Nederlandse taal zijn nodigen wij zeker ook Ie functies kunt u contact se. Soest 3t us 3139 3760 DC Soest Grothestraat 35 Soest 335) 6016033 335) 601 3705 il: info@dejongaccountants.nl /.dejongaccountants.nl :aam accountantskantoor en inder op het midden- en eren van jaarrekeningen e- en salarisadministraties onderneming, bedrijfs- voor het ondernemingsbeleid oor de functie van: e opleiding MEAO en/of MBA ^D. Enige praktijkervaring n verzoeken wij hun sollicita- 9,3760 DC Soest. st is maar dat u het weet: wij zijn gestoten bij Autoschade Service erland, een netwerk van schade- slbedrijven dat werkelijk de éller- >te eisen aan de deelnemende relt. En... wij voldoen daar aan. tetekent dit dat iedere autoschade soepel en professioneel wordt afgehandeld. Autoschade Service Stalenhoef Soest Nieuwegracht 29 3763IP Soest Tel. 035-6022744 Fax 035-6027456 E mail info@stalenboef.jtf P tA'1AA* /lAAAd' TE KOOP Hommel 2, Soest Houdt u van ruimte en luxe? Dan is dit uw ideale woning! In een vriendelijke woonomgeving ligt deze mooie royale hoekwoning met aangebouwde garage. De uitgebouwde woonkamer geeft via een schuifpui toegang tot de zonnige achtertuin, die veel privacy biedt. Het is zeer zeker de moeite waard dit fraaie en zeer goed onderhouden woonhuis van binnen te komen bekijken. Belangrijke kenmerken ruime (aangebouwde) entree uitgebouwde sfeervolle woonkamer luxe open keuken met inbouwapparatuur begane grond voorzien van parketvloer 1 slaapkamer met vaste kastenwand 2 slaapkamers aan de achterzijde mooie badkamer met vloerverwarming voorzolder met 1 slaapkamer bouwjaar circa 1984 dak-, muur-, vloer- en glasisolatie heteluchtverwarming en alarminstallatie ruime berging met vliering garage met elektrisch bedienbare deur en bergzolder perceelgrootte 257 m^ Vraagprijs fl. 579.000,- k.k. Documentatie over deze mooie woning kunt u vrijblijvend bij mij opvragen. TE KOOP Veenzoom 2ar Soest Een kleiner huis en lekker tuinieren? Dan is dit het plekje dat u zoekt! Op een unieke lokatie in een rustig straat je aan de rand van Soest op loopafstand van de bossen. Vanuit de keuken uitzicht over de weilanden. Een mooie aangelegde tuin, ruime berging en deze 5penkeuken met inbouwapparatuur Woonkamer en keuken met plavuizen- vloer en vloerverwarming 1 slaapkamer met moderne badkamer 1 slaapkamer met parketvloer bergzolder bouwjaar circa 1923, gerenoveerd 1994 dakisolatie, isolerende beglazing CV-gas combiketel (1994) ruime berging met wasruimte en zolder elektrisch bedienbaar hek met intercom perceelgrootte 680 m^ Vraagprijs fl. 1.190.000,- k.k. Documentatie over deze karakteristieke woning kunt u vrijblijvend bij mij opvragen t-né' MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. yocn* Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiame en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid is het menselijke aspect bij onroerende goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 A B Soest RVT Tel 035 6037490 1|| Fax 035 6037491 De routes van de buslijnen 74 (Soest- Soesterberg) en 284 (Soest-Nieuwe- gein) via de Kastanjelaan, Plasweg, Es doornlaan en Heideweg vervallen met ingang van dinsdag 9 mei. Met ingang van dinsdag 9 mei zullen de bussen rij den via de Eikenlaan en Soesterberg- sestraat. De halte "Zuidpromenade" wordt dan ook door de bussen van de lijnen 74 en 284 bediend. De haltes "Schoutenkampweg" en "Prunuslaan" op de Plasweg vervallen met ingang van dinsdag 9 mei. i Meer kwaliteit. Dat is, kort gezegd, het streven van Radio Soest voor het nieuwe seizoen, dat volgens pro grammaleider Ab Faas gevuld is met een flink aantal nieuwe pro gramma's. De ambities van de loka le omroep liegen er niet om: naast de introductie van een eigen kabel krant (Tekst TV Soest) - die nog in de kinderschoenen staat - wordt ook de radioprogrammering sterk uitgebreid. Faas wijst in dat verband op de "invul ling" van de avonduren, waarvoor Ra dio Soest tot dusver uitweek naar de provinciale zender Radio M. Het "Soes- tèr" karakter van de programma's staat echter voorop. "Hoe dichter bij huis, hoe sterker de emotie, heeft Jan Bloik- ker eens gezegd, en ik ben het daar he lemaal mee eens," aldus Ab Faas, de voormalige bakker die tegenwoordig vier van do vijf werkdagen te vinden is in de studio aan het Raadhuisplein en zich daar zeer senang voelt. De zgn. horizontale programmering - steeds hetzelfde (soort) programma op steeds hetzelfde tijdstip - blijft uitgangs punt. Dat vergroot niet alleen de her kenbaarheid voor de luisteraars, zo is gebleken, maar houdt ze in zekere zin ook "vast". De verschillende doelgroe pen worden op die manier op hun wen ken bediend. Op dinsdagavond (tot 23.00 uur) staat de uitzending bijvoor beeld helemaal in het teken van de re ligie, met een grote variatie aan pro gramma's. De kerkdiensten - elke week uit een andere geloofsgemeenschap (er zijn 16 kerkgenootschappen in Soest) - op zondagavond (voortaan om 18.00 uur) voorzien ook duidelijk in een be hoefte. Op vrijdag is er in dat verband ook een nieuw programma, "Zin-On- Zin" getiteld, over levensbeschouwing en zingeving, dat gaat "alterneren" met andere praatprogramma's, zoals het Journalistenforum en de Hangtafel. De woensdagavond is sinds kort hele maal voor de jeugd, waarvoor Radio Soest volgens Faas de beschikking heeft over twee "topjongens": Ivo Samplo- nius en Gertjan Dijkgraaf. De donder dagavond van Radio Soest is gewijd aan de plaatselijke politiek. Sinds enige tijd worden de gemeenteraadsvergaderingen "live" uitgezonden, maar daar komen binnenkort ook verslagen bij van de commissievergaderingen, toegelicht en van commentaar voorzien door eravren oud-politici als Jan Visser en Rob Jous- tra. "Er zit meestal geen hond op de tri bune, maar de uitzending levert altijd wel een behoorlijk aantal reacties op," zegt Faas. Vrijdagavond wordt de jazz-avond van Radio Soest, voortaan elke week gepre senteerd door Rosamint Faas (inder daad: familie) en Semmy Prinsen; voor lopig nog een uurtje, maar dat zou best wat langer kunnen worden. Meer uren radio Daarmee is overigens niet gezegd dat Radio Soest het zwaartepunt van de uit zendingen naar de avond gaat verleg gen. "We willen gewoon meer uren ra dio maken," zegt Faas. "In vergelijking met andere lokale omroepen doen we het trouwens toch al heel goed. Radio Soest steekt er met kop en schouders bovenuit. We hebben pas nog een com plimentje gekregen van het Commissa riaat voor de Media." Het kan altijd nog beter, en daarom wordt er vanaf sep tember weer een cursus interview- en presentatietechniek gegeven. Daarvoor worden professionals uit Hilversum in huis gehaald en wie belangstelling heeft voor zo'n cursus - die plaatsvindt bij Radio Soest zelf - is welkom. Met 40 actieve leden (80 in totaal) is Radio Soest trouwens een heel "werkzame" lokale omroep, maar er kunnen uiter aard altijd nog meer mensen bij. Dat laatste geldt vooral voor de invul ling van het zaterdagprogramma, waar in per definitie altijd veel sport zit. Noodgedwongen neemt Radio Soest daarvoor de uitzendingen over van Ra dio M., maar het liefst zou Faas natuur lijk weer een "eigen" live-sportprogam- ma zien verschijnen. "We hébben trou wens al twee goeie sportprogramma's, op vrijdag en zaterdag tussen vijf en zes, van Joop van Ipenburg. Als je ziet wie die man in een uurtje allemaal aan de telefoon krijgt... Maar voor de zaterdag middag zijn nieuwe mensen heel erg welkom." Felicitaties Verder zijn er vergevorderde plannen voor een nieuw felicitatieprogramma op donderdagmorgen. Dat gebeurt in sa menwerking met de Soester kunstenaar en kaartenmagnaat Ton Paauw, die een speciale dubbele kaart heeft ontwikkeld waarvan men de ene helft aan de jarige (of jubilaris of wat dan ook) stuurt en de andere helft aan Radio Soest. De ja rige wordt dan gebeld en op een of an dere manier door Radio Soest in het zonnetje gezet. De kaarten - ze zijn er nog niet - worden straks eenmaal per maand uitgereikt door een promotie team en zullen verder via de midden stand, de bibliotheek en de wachtka mers worden verspreid. De nieuwe programmering is in feite al begin april van start gegaan, maar krijgt in de komende weken nog verder haar beslag. In september wordt dan de ba lans opgemaakt. Ab Faas: "Dan gaan we kijken hoe het loopt en wat er nog te verbeteren is. Zo'n programmering is natuurlijk constant in ontwikkeling. Ra dio Soest is echt een dynamisch bedrijfje geworden." De respons van het publiek valt hele maal niet tegen, vindt Faas. "We mer ken dat ook aan het aantal reacties van luisteraars. Dat groeit nog steeds, vooral als we wat weg te geven hebben. On langs hadden we twintig vrijkaartjes voor het Russische Staatscircus in Soest. Die waren we binnen tien minuten kwijt. Verder hebben we eigenlijk nooit moeite om mensen naar de studio te krijgen komen. We hebben per dag ge middeld toch wel zo'n vijf a tien gasten uit Soest over de vloer, die altijd graag bereid zijn om op te draven in Soest Actueel, Lunchroom of Soest 55-plus. Daar sta ik zelf wel eens van te kijken." Een wensenlijstje heeft Ab Faas ook. In de eerste plaats wil hij meer mensen en betere apparatuur, en dus meer geld. "Expert Schoemaker levert ons de spul len gelukkig tegen inkoopsprijs, dat is al heel fijn. Met de subsidie - die we ge lukkig nu krijgen om het gat in de ex ploitatie te dichten - redden we het niet. We hebben dus meer sponsors nodig." Dat ze maar weten dat ze welkom zijn. Sinds kort biedt Radio Soest een zgn. "bandenservice". Luisteraars kunnen tegen een kleine vergoeding een cas settebandje aanvragen van een uit zending, en binnenkort is dat waar schijnlijk ook mogelijk op een cd. Voor zo'n bandje vraagt Radio Soest een bedrag van f 7,50. Een cd-tje zal vermoedelijk tussen de 10 en 15 gul den gaan kosten. In een autobedrijf aan de Middelwijk straat werd donderdagnacht omstreeks half twee een poging tot inbraak gedaan. De inbreker kon binnenkomen door een ruit te vernielen. Ook is geprobeerd een auto mee te nemen. Dat mislukte. Het was leuk bedacht: Een klok van rond de vier meter vijfenzeventig hoog aan de Soesterbergsestraat. En dan wel op het pleintje tussen de vlaaienwinkel en de bank. Het zal er niet van komen. Eind februari werd er een bouwvergun ning aangevraagd voor het plaatsen van een klok op de desbetreffende plaats. In het bestemmingsplan 'Soest-Zuid' ech ter staat dat straatmeubilair slechts een hoogte mag hebben van maximaal 2,5 meter. Met andere woorden: de klok is 2,25 meter te hoog. Het uurwerk zou dan alleen geplaatst kunnen worden als er een uitzondering wordt gemaakt op het bestemmingsplan. De gemeente vindt overigens het plein tje aan de Soesterbergsestraat sowieso geen geschikte locatie. 'Te dichtbij het overige straatmeubilair en in het bijzon der te dichtbij het kunstwerk van de winkelende dames', is het commentaar. Ook zou de straat er te vol en onrustig komen uit te zien. Op de Zuidpromena de, tussen de bloemenzaak en het eet huis, zou dat volgens de gemeente niet het geval zijn. De klok mag dus niet aan de Soesterbergsestraat geplaatst worden, maar eventueel wel in het hart van het winkelcentrum. Wethouder Blommers zal zich verder over deze zaak buigen. De opdrachtgever van de werk zaamheden op de percelen weide grond aan de A.P. Hilhorstweg, de Dienst Landelijk Gebied, krijgt als nog een aanlegvergunning voor de reeds aangebrachte veranderingen in het gebied. De werkzaamheden waren uitgevoerd zonder de beno digde vergunning. Daar was de ge meente natuurlijk niet blij mee, dus vroeg de DLG er alsnog ééntje aan. Het werk op de grond was nodig voor de ruilverkaveling. Daarvoor liet de DLG vier dammen en vijf sloten verwij deren. Daarnaast werd een aantal sloten tussen het kavelpad en de Eem aange legd, verlegd of verwijderd. Het colle ge van B. en W. kan voor al deze vol tooide werkzaamheden een vergunning verlenen. Voorwaarde is wel dat de grond in geen enkel opzicht aangetast mag zijn. In het bestemmingsplan Landelijk ge bied staat dat er gestreefd moet worden naar zoveel mogelijk winstgevende agra rische bedrijven. Daarbij is een goede inrichting van het land zeer belangrijk. Op 11 juli 1986 werd er een Ruilverka velingsplan Eemland vastgesteld. Daar in werd de nadruk gelegd op het doel matig verkavelen van grond. De werk zaamheden aan de A.P. Hilhorstweg zijn onder dat uitgangspunt uitgevoerd. Volgens de afdeling Groen en Milieu is het verdwenen krekenpatroon een aan tasting van de cultuurhistorische waar de, maar weegt dat niet op tegen een goede inrichting van het land. De laatste werkzaamheden, het egalise ren van de bewerkte stukken grond en het opnieuw inzaaien, hebben nog niet kunnen plaatsvinden. Sinds de gemeen te erachter is gekomen dat er verande ringen in de polders zijn aangebracht, is het werk stilgelegd. De eigenaar van de gronden dringt er bij de gemeente op aan zo snel mogelijk het werk te hervat ten, aangezien het broeiseizoen nadert. Vrijdag 28 april 21.00 uur Lampionnenoptocht met start en finish bij de Open Hof aan de Veenbesstraat. Zaterdag 29 april 09.00 uur Natuurfïetstocht IVN Eemland (25 kilometer) vanaf de Kwekerij aan de Molenstraat. Starten kan tussen 9.00 en 10.00 uur en tussen 13.00 en 14.00 uur. 10.00 uur Paardensport bij manege Eldorado aan de Bosstraat. Inschrijf geld: 15 gulden per rubriek. 10.00 uur Oranje Vrijmarkt op de Eng (tot 15.00 uur). 10.30 uur Optocht versierde fietsen vanaf de Ludgerusschool (schoolplein aan de P.C. Hooftlaan). Aanmelden tussen 9.30 en 10.00 uur. 11.00 uur Verschillende activiteiten in Artishock aan de Steenhoffstraat (ook 's avonds). 11.00 uur Kinderspelen aan de Dorresteinweg, tot 15.30 uur, met om 12.00 uur optreden Reinier Sijpkens. 11.00 uur Kinderspelen in kinderparadijs de Vrije Teugel aan het Vedelaar- pad. Entree: 5 gulden. 17.00 uur Oranjebal in Bos en Duin aan de Bosstraat, tot 02.00 uur, met vanaf 18.00 uur live band. 20.00 uur Oranjebingo in de Klarinet aan de Klarinet. Zaal open om 19.30 uur. Kosten: 10 gulden voor elf ronden. 21.00 uur Optreden Friendship Gospel Choir bij brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg (tot 22.30). 22.30 uur Vuurwerk bij brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET Zondag 30 april Aanvang 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 34.50 p.p. Culinaire parade van: soep, salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten, met groente en aardappelgarnituur Als slot een feestelijk ijsje Bel en reserveer, dan zit u zeker. Ook Bourgondische buffetten op: 28 mei en 25 juni. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM 1188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Ook dit jaar houdt het Oranje Comité Soest een aantal festiviteiten op Konin ginnedag, zaterdag 29 april, (zie pro gramma op deze pagina). Omdat de vrijmarkt, jaarlijks veel bezoekers trekt worden verkeersmaatregelen genomen om de doorgang van hulpdiensten mo gelijk te maken. Het optreden van het Friends Gospel Choire en het afsteken van vuurwerk vindt 's avonds plaats op en achter het terrein van de brandweer aan de Lange Brinkweg. Ook op die plekken zijn de gevraagde maatregelen van toepassing, vanwege het te verwach ten bezoekersaantal. In het ambtelijk advies wordt ook aan- gekaard de maatregelen, indien de jaar lijkse activiteiten ongewijzigd blijven, iedere Koninginnedag van kracht te la ten zijn. Op de Eikenlaan en de Buntweg wer den vorige week verkeerscontroles ge houden. In totaal kregen zes automobi listen een bekeuring voor het niet vol gen van de aangegeven rijrichting. Ook vond er een bromfietscontrole plaats op de Birkstraat. Twee bromfietsers kregen een bekeuring voor het rijden zonder bromfietscertificaat en voor het onver zekerd rijden. Foto: Aldo Allessie Barrières wegnemen, een dialoog op gang brengen met alle Soesters, een band scheppen met de bevol king en vooroordelen wegnemen. De nieuwe imam van de Fatih mos kee aan de Parallelweg, Yunus Gözcü, somt'de taken op die hij zichzelf ais nieuwe vertegenwoordi ger van de (ruim geschat) driedui zend Soester moslims heeft opge legd. Om het niet slechts bij uitge sproken idealen te laten hield de moskee zaterdag open huis. Vanaf 10.00 uur konden alle Soesters die geïnteresseerd zijn in de moskee en Islam terecht bij de Fatih moskee. Bur gemeester Janssen was één van de eer sten die zich liet verwelkomen door imam Gözcü. "Ik voel me zeer gevleid dat ik ben uitgenodigd en vindt het een heel goed initiatief. Voor het komende uur ben ik uw gast", aldus de burge-, meester. Zo werd hij, net als de andere aanwezigen, dan ook behandeld. Na een kopje koffie was het tijd voor een rond leiding. Weer terug in de ontvangstka mer stonden er allerlei lekkere Turkse hapjes klaar. Maar eerst ging het hele bestuur met de burgemeester op de foto. Introductie De deuren van het gebedshuis staan dagelijks open voor belangstellenden en de imam is doorgaans ook bereid alle vragen van Soesters te beantwoorden. Het is echter de eerste keer dat de mos kee een open .dag houdt. "Een soort in troductie", legt de tolk uit. Imam Gözcü is afkomstig uit Turkije en verblijft nog maar slecht vier maanden in Nederland. In Turkije heeft hij een taalcursus ge volgd, maar deze beperkte zich slecht tot het kennismaken en enkele basisbe grippen, zoals leeftijd en woonplaats. Gözcü ervaart zijn gebrek van de Ne derlandse taal als een grote barrière om contact te maken met de bewoners. "Ik wil de taal gewoon vloeiend spreken P zodat ik alle vragen kan beantwoorden en alles wat nog onduidelijk is, uitleg gen. Ik werk daar dan ook heel hard aan." De moskee heeft bewust voor de datum zaterdag 22 april gekozen om de specia le betekenis die de week voor, evenals de christenen, moslims heeft. In deze week valt namelijk de "Heilige Geboor- teweek" van de profeet. Ook de "Ashu- radag" valt in dezelfde week. Allah (God) heeft vele uitgekozenen in het verleden op deze dag bezegend. In te- Overal duikt burgemeester Koos Jans sen op om kennis te maken met de inwo ners van Soest en hun activiteiten en be zigheden. Zaterdag bracht hij een bezoek aan de Fatih moskee aan de Parallelweg, die open dag hield. Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Open: maandag t/m vrijdag van 7.30-17.30 uur. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 uur tot de volgende maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (Ind.terrein Nieuwegracht). VERHUUR- REPARATIES - KEURINGEN Nieuwegracht 1A 3763 LP Soest Postbus 462, 3760 AL Soest Telefoon 035-601 55 66, Fax 035-602 68 94 ken van de "Ashuradag" geven moslims elkaar dan ook extra aandacht in de vorm van cadeautjes. Ook rozen spelen een belangrijke rol op deze dag. Deze staan namelijk symbool voor de profeet lyfohammed en daarom mochten alle bezoekers een rode roos in ontvangst nemen. Gelijk De open dag ziet Gözcü als de gelegen heid om meer naar elkaar toe te groeien. "Dit is slechts een begin. In het vervolg zullen wij meer aandacht besteden aan het contact met zowel de gelovige als de ongelovige Soesters. Zo hebben we plannen voor verschillende culturele activiteiten en afhankelijk van het tijd stip zullen we onze feestdagen en ritue len onder de aandacht brengen. We wil len daarbij alle Soesters betrekken. We maken geen onderscheid in mensen, ie dereen is voor ons gelijk." De 20 jaar oude moskee functioneert voornamelijk als gebedshuis. Dagelijks komen tot de zestig moslims tot Allah bidden. Op de heilige dag vrijdag zijn dat er enkele honderden. De (voorna melijk) mannen bestaan uit Turken, Marokkanen en asielzoekers van ver schillende nationaliteiten uit Soest en Baarn. Daarnaast kan er in de moskee dagelijks les in de Koran, het heilige boek van de moslims, gevolgd worden. Gözcü omschrijft zijn taak als die van een docent. "Ik begeleid de mensen en leer ze dingen over de Islam die ze ho ren te weten. Ik sta absoluut niet boven de mensen. Zo kan ik niemand van zon den vrijspreken. Dat kan alleen Allah. Ik heb alleen een grotere verantwoorde lijkheid, omdat de mensen op mijn ken nis vertrouwen en bij mij komen om advies in te winnen." 'r AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 De komende jaren kan men het water in de vijver bij het gemeentehuis vervan gen door de vele miljoenen, die uit de B. en W.-kamer stromen. Alle eendjes zwemmen dan in het geld, dat verdiend is met de verkoop en ontwikkeling van bouwgrond (27 miljoen), en van de ver koop van 19.600 oude aandelen Bouw fonds (11,7 miljoen). Dat is nog maar het topje van de euroberg in de gouden tijden die Soest tegemoet gaat. ONBEGRIJPELIJK dus dat de nieuwe burgemeester er zestien bijbaantjes op na moet houden om nog een beetje aan zijn trekken te komen. De heer Janssen ("zeg maar geen Koos") is dol op bestu ren. Een suggestie: "Tafeltje-dek-je"zit te springen om chauffeurs die warme maaltijden rondbrengen. Toch merk je al dat de burgervader tijd te kort komt. De twee voor hem gereser veerde stoelen in de Open Hof bij het ApoIIoconcert bleven onbezet. Bij de opening van de fraaie expositie in de brandweerkazerne schitterde de brand weerburgemeester (zo werd hij in Bun- nik genoemd) door afwezigheid. Gelukkig heeft de goede man gevoel voor humor en hij stond niet toe dat de soesa's (zie Op 't Hoogt van vorige week) over zijn persoon werden ge schrapt. "Dat moet kunnen", schijnt hij volgens betrouwbare bronnen te hebben gezegd. Deze liberale houding daagde mevrouw Blommers uit ook een poging te wagen een "leuke" soesa te bedenken. De miljoenenstroom was aanleiding voor het gemeentebestuur een Voor jaarsnota 2000 te presenteren, waarin het geld weer met scheppen over de nut- tigheidsbalk kon worden gesmeten. Voor de sport, de straatverlichting, Ra dio Soest, het bedrijventérrein Soest- dijk, onderhoud gebouwen, de legionel- labestrijding, de voorlichting, een ka potte brug en noem maar op. ledereen en alles pikt een graantje mee, alleen het woordje cultuur komt in de hele nota niet voor. ONUITSTAANBAAR. Tijdens de behandeling van het Jaarver slag 1999, vorige week in de gemeente raad, probeerde Wim Roest (D66) nog tevergeefs 280.000 gulden uit het mil joenenoverschot van vorig jaar terug te sluizen naar de burgers, die toen gecon fronteerd werden met een flinke OZB- verhoging. Slechts tien burgers hadden daartegen geprotesteerd, verweerde het college zich, en zeven gulden terugge ven aan de Soesters, Wim, dat zijn maar twee pilsjes. Een motie van GL/PS over de bezuini ging van 6.000 gulden voor het Ge meentelijk Onderwijs Achterstand Be leid haalde het niet bij de behandeling van de Voorjaarsnota in dezelfde ge meenteraadsvergadering. ONVER STANDIG als je die avond van de PvdA-fractie het "ammandement" (ze bedoelt amendement) leest, waarin het wemelt van de stijl- en spelfouten. Het bleek ook nog een overbodig stuk te zijn en kon zo verwezen worden naar de pa- pierbollen. Onthullend deze maand is het gedoe om de lokale Duurzaamheidsspiegel, een kostbaar speeltje van bestuurders, ambtenaren en maatschappelijke bo bo's onder leiding van Kees (schnabbel- tje) Waagmeester. Bij de acht bediscus sieerde thema's ontbrak geheel (u be grijpt het al): cultuur. Volgend jaar weer nieuwe kansen en nieuwe punten. Een aanfluiting als je twee dagen na het slotdebat leest dat Soest een rampsce nario boven het hoofd hangt. Volgens een door het gemeentebestuur inge huurd, extern bureau vergt het ontwik kelingsplan stedelijke ontwikkeling van Soest de komende tien jaar, schrik niet, zevenhonderd miljoen gulden (sic). An ders gaat de gemeente naar de filis tijnen. Over duur(zaamheid) gespro ken. O, O, O is het logo van de gemeente Soest. Ik loof een puzzelprijs uit voor de lezer die 't eerst in deze column de drie woorden ontdekt waar deze drie letters voor staan; Daarbij moet u de volgende slagzin afmaken: "Bij de volgende loka le verkiezingen ga ik alleen stemmen als Inzendingen bij de redactie van dit blad. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2000 | | pagina 3