si nker jjfcl egen bijna spelbreker voor een geslaagde Koninginnedag 'Dat hoekhuisje met die speeltuin wil ik wel' 8 li 'lik# '"'T' if ff. van Oest b.v. WOENSDAG 3 MEI 2000 PAGINA 11 VOENSDAG 3 MEI 2000 iVeer dropping )p bevrijdingsdag ledische dienst 'De Drie Eiken' Brand in camper De kracht van de reclame ligt in de herhaling Herdenking van oorlogsslachtoffers op vliegbasis TWIPE& CLEAN Dg aanbiedingen van deze weekl (geldig van donderdag 4 mei t/m woensdag 10 mei 2000) KAMERPLANTEN 1 TUINPLANTEN AARDEWERK Kerkdiensten Hulpverlening j j Rademakerstraat SOESTER COURANT PAGINA 17 SNIJBLOEMEN voor y" BLOEMISTERIJ Redactie-adres: Joyce Schreuder tel. (035) 6022564. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 •J MEI ZIJN WIJ 8.00 TOT 18.00 UUR GEOPEND! Bij elke 25,-* a°n boodschappen in de Bon Supermarkt ontvangt u één Boni Voordeelmunt. Tegen inlevering van één Boni Voordeelmunt per artikel ontvangt u maar liefst 50% KORTING! exclusief tabak en statiegeld tkelijks keuze uit een culaire aanbiedingen: levrijdingsdag wordt vrijdag gevierd iet een samenzang om 14 uur in de leiberg. Om dezelfde tijd is er straat- ;kenen en skeeleren op het dorpsplein. Avonds om acht uur is er in de Vre- ekerk aan de Generaal Winkelman- aat een Bevrijdingsconcert van deon. Om 21 uur begint de dropping inaf de ijsbaan tegenover het Zwaan- e. De deelnemers aan de dropping loeten minimaal vijftien jaar oud zijn, ïr groep moet minstens een volwasse- (18 jaar) erbij zijn. In een geblindeer- bus worden de deelnemers naar een aats gereden waarna ze de weg terug oeten vinden naar de ijsbaan. Volgens et organiserende Oranje Comité duurt p wandeling vermoedelijk twee uur. Na loop van het avontuur staat de deel- :mers een broodje knakworst te wach- nij'jL' ^Hj CTIS SHAMPOO OF '*0* 'Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uuc P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 351200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. fiere narts [J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van iieveen, ,pweg 50, 352467; weekenddienst afspraak; in andere gévallen hoort I ;nïén via het antwoordapparaat wie er *°,nst heeft. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Rommelmarkt Zaterdag 6 mei wordt van 10.00 tot 12.00 uur een rommelmarkt gehouden. Van de opbrengst wil de Drie Eiken nieuw bestek aanschaffen, dat zal wor den bestemd voor de open tafel/warme maaltijd voor 55-plussers. Warme maaltijd Dinsdag 9 mei is er weer een warme maaltijd met o.m. kipcocktail, rollade met gebakken aardappelen en ananas met slagroom. Opgeven kan tot maan dag 8 mei, 12.00 uur. De kosten bedra gen 7,50 gulden per persoon. Jazzband Zaterdag 13 mei komt een jazz/ dixielandband uit Harderwijk spelen. De aanvang is 20.00 uur. Alle 55-plus sers zijn welkom. Op de Generaal Winkelmanstraat stond vrijdagavond een camper in brand. Een buurman merkte de brand op en slaag de erin het vuur te doven. Het lucht rooster was verbrand en de zijkant van de camper was zwart. Bij het monument voor gevallenen op de vliegbasis Soesterberg zullen de Ko ninklijke Luchtmacht, inwoners van het vliegcförp en vele genodigden de slacht offers uit de Tweede Wereldoorlog her denken. De plechtigheid begint donder dagmorgen door het halfstok hijsen van de Nederlandse en de luchtmachtvlag. Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten, luitenant-generaal D.L. Berlijn zal daar na de aanwezigen toespreken. Vervolgens zullen een predikant van de luchtmacht en een rabbijn bidden voor de slachtoffers. Kransen worden gelegd door luitenant-generaal Berlijn met ver tegenwoordigers van de Koninklijke Marine, Koninklijke Landmacht, de Koninklijke Marechaussee, het Oranje Comité Soesterberg, de Vereniging Onze Luchtmacht en een afvaardiging van reserve-officieren vlieger en waar nemer uit het opleidingsjaar 1937. Hier na volgen twee minuten stilte. De plechtigheid wordt gevolgd met het hijsen van de vlaggen en het Wilhelmus. Na afloop vliegen vier F16-straaljagers over in een 'lost wingman'-formatie. Voor de bewoners van Soesterberg die de plechtigheid mee willen maken, staan bussen klaar. Die vertrekken om tien uur vanaf het Dorpsplein. Het is niet mogelijk om met de eigen auto op de basis te komen. Na afloop wordt ieder een weer teruggebracht. Het orkest van de Koninklijke Luchtmacht verzorgt overigens de muziek tijdens de plechtig heid. De woningen aan de Anthony van Leeuwenhoeklaan zijn gebouwd in kleine blokken. Ze staan haaks op de weg en de voortuinen van het ene blok worden door een trottoir ge scheiden van de achtertuinen van het blok ervoor. Tussen de woon blokken in is er vooral veel ruimte en soms een speeltuintje. Kleine kinderen hoeven tijdens het spelen niet bang te zijn voor auto's omdat de parkeerplaatsen langs de bos rand aan de overkant van de straat zijn aangelegd. Aan gezinnen met kleine kinderen biedt de Anthonie van Leeuwenhoeklaan vol doende ruimte om te spelen. Het is de reden waarom Walter Sonnevelt uit Odijk er een woning kocht. „Dat was in de tijd dat de Amerikanen van Soester berg wegtrokken en hun woningen te koop stonden. Een paar maal ben ik door die wijk gereden. Maar alles zag er nog zo nieuw uit. Omdat veel mensen daar naartoe verhuisden, kwam dit huis vrij. Precies het huis waarvan ik ooit eens zei: als we aan kinderen beginnen dan wil ik dat hoekhuisje wel hebben met die speeltuin op de hoek. We had den het al gezien toen ik bij een van de buren op visite was." Walter koos zes jaar geleden bewust voor wonen in een bosomgeving en ge niet er nog dagelijks van. Hij kan en thousiast raken over de grote bloeiende Japanse kers in de voortuin. „Die bloeit een volle week en dan valt die uit. Al die bloemblaadjes in de tuin? Nou en, prachtig toch?" En hoewel zijn achter tuin niet bijzonder groot is, vormt dat voor hem geen probleem. „Mijn doch tertje is nu viereneenhalf jaar oud. Ze speelt inmiddels de hele dag buiten met de buurkinderen. Voor ons is de tuin groot genoeg." Het contact met de buren is volgens Walter uitstekend. „Na zes jaar ken je natuurlijk iedereen. Omdat je een klein tje hebt en huisdieren, raak je makkelij ker met elkaar aan de praat." Ondanks alle tevredenheid maakt hij zich wel 1 eens zorgen over zijn woonomgeving. Hij wil niet dat het tegenoverliggende skicentrum met een golfbaan wordt uit gebreid. „Ik hoor wel eens wat over die plannen. Dat de springtoren een stuk hoger moet worden. Ik zit me dan op te vreten. Het is pure landschapsvervuiling. In de winter, als de bomen bladloos zijn, dan hoor je die geluiden al veel harder. Er staan schijnwerpers langs de baan en speakers; het geluid draagt ver. Met de aanleg van een golfbaan zal ook het ge luid van de A28 goed te horen zijn. Zeker als daarvoor veel bomen worden gekapt." Op de hoek van de Buys Ballotlaan val len twee nieuwe woningen wel heel erg op. Het linker huis is nog in aanbouw, het rechter al bewoond. Mevrouw Van Leeuwen, die op de hoek van het naast gelegen blok woont, kijkt er tegenaan. „Nee, ik heb er geen last van," zegt ze. „Voorheen was het een veld dat altijd werd gebruikt door kinderen uit de buurt." Bovendien zal ze in dit huis niet zo lang meer wonen, denkt ze, want ze wil verhuizen naar Odijk. „Ik woon hier al vanaf 1963. We woonden hier nog niet zo lang toen mijn man, die bij de marechaussee was, overleed. Met de kinderen ben ik gebleven, ze zijn hier opgegroeid." Sinds haar kinderen hun eigen leven lei den, bewoont ze de hoekwoning samen met drie katten. Twee blinken er uit in ondernemingslust, een poes ligt liever in een zachte stoel. De tuin van de wo ning op de hoek, wordt omgeven door gaas. Het weerhoudt de dieren ervan om de buurt in te trekken. „Ik had eens vijf katten," legt de bewoonster uit. „En ik ben van mening dat anderen daarvan geen last mogen ondervinden. Voor henzelf is het ook veiliger met die hard rijdende auto's en zo." Mevrouw Van Leeuwen omschrijft haar buurt als rus tig. „Ik heb keurige en lieve buren," zegt ze lachend. „We zorgen over en weer voor de poezen en planten. Maar het is niet zo dat we dagelijks bij elkaar op de koffie gaan." De rij woningen waar zij woont, wordt sinds kort ook weer bevolkt door jonge mensen. „Zo'n zeven jaar geleden kwam het eerste gezin met jonge kinde ren hier wonen. Inmiddels zijn dat er meer." Ze vindt dat een normale ont wikkeling en verwacht dat ook zij over idere deskundigen. s (KWF) probeert deze AVRO. i.nl vindt u meer informatie en vragen ikuren zijn m, jr et archief. Dat neemt niet weg dat ze. net als unnen gebruiken. Kinderhulp is het IDER KANSEN it heeft net opgehouden met rege- fen en de tieners hebben hun kleed- met spullen uitgevouwen op dé iraatstenen van het Dorpsplein. vader maakt zich boos over een jacheraar. „Dat ze willen afdingen iar heb ik geen problemen mee. aaar sommigen zijn heel verve- jnd. Die blijven terugkomen." Hij zich genoodzaakt om van een itand de verkoop van allerlei spul- i, zoals glazen en spelletjes, te be reiden. „Ik sta hier wel voor mijn inderen." Js om een uur of één de tieners al weer jlop aan het handelen zijn, stroomt Dk het plein weer vol. Velen zijn een ur geleden gevlucht voor de regen. Op tafels en stoelen bij het dorpshuis ian nog plasjes water. Het terrasje van grillroom aan de andere kant van het ein herbergt al wat bezoekers. Ze zit- i redelijk droog onder de grote recla- :parasols. 3 bekende Soesterberger Cor Brandes ieft ook een kraam gehuurd. Zijn ver open van die dag houdt hij keurig in n boekje bij. "Voor de belasting", rtelt hij openhartig, "want sinds ie- and anoniem naar het belastingkan- or heeft gebeld, heb ik ze al een aan- il malen over de vloer gehad." Cor vist en handelskaart uit zijn portemonnee s bewijs dat hij staat ingeschreven bij Kamer van Koophandel. Hij heeft al wrekend hoeveel hij moet omzetten om in kraamhuur van veertig gulden eruit halen. „Dat is tweehonderd gulden, u zit ik op een kwart, dat lukt me Voor de playbackshow is redelijk veel belangstelling. Ouders en grootouders blikken trots naar hun kroost dat mimet en danst op muziek die regelrecht van de populaire muziekzender MTV is af geplukt. Voorzitter Wilma Kersten van het Oranje Comité kan de volgende dag terugblikken op een geslaagde dag. „Het was wel jammer dat 's ochtends de boel verregende. En dat terwijl het de dag ervoor nog zo warm was geweest, 's Middags klaarde het gelukkig hele maal op. Het werd toch weer gezellig." Een verrassing voor Wilma was de komst van het voltallig college. In het spoor van burgemeester Koos Janssen stonden ze zaterdagmorgen al vroeg op het Dorpsplein. „Ze hadden nog niet eerder de ludieke reveille gezien. En 's middags kwam Janssen nog eens langs. Om naar het optreden van de majoret tes van Odeon te kijken." De vrijwilli gers van het Oranje Comité hebben in ieder geval eer van hun werk gehad. Het vijfkoppige bestuur begint alweer voor bereidingen te treffen in september. „In december moet het op grote lijnen op papier staan." Ieder jaar kan het comité rekenen op de hulp van zo'n 25 vrijwilligers. „We heb ben 25 man om te collecteren en tien mensen die overdag willen helpen." Volgens Wilma was het dankwoord dat koningin Beatrix aan het eind van haar bezoek aan Leiden aan de vrijwilligers richtte haar niet ontgaan. „Op die dag hebben we zelf natuurlijk geen televisie gezien," zegt ze lachend. „Maar ieder een kwam spontaan vertellen wat de koningin had gezegd. We hadden zoiets van: goh da's leuk terwijl we net druk aan het werk zijn." Voor het comité en de vrijwilligers die toch zo'n 21 uur in touw zijn geweest, breekt nu even een paar dagen rust aan. Om op 5 mei weer actief te worden met de dropping. Kersten en haar vrijwilli gers waren zondagmorgen trouwens ook weer present. Om alles weer af te bre ken wat ze een dag voor Koninginnedag hadden opgebouwd. Tegen de tijd dat de playbackshow van start gaat, hossen de kleintjes in het springkussen en wisselen de dorpelingen nieuwtjes uit. Medewerkers van het dorpshuis sjouwen de kratten en tafels weer naar buiten die een paar uur tevo ren in veiligheid zijn gebracht.Je moet wel," zegt Marion, "want overal zitten elektriciteitsdraden aan. Die spullen kun je niet nat laten worden. Zoiets is le vensgevaarlijk." Enkele militairen van de luchtmacht beantwoorden vragen van nieuwsgieri ge voorbijgangers. Ze zijn uitgerukt met een veldkeuken om vanaf vijf uur ieder een van een smakelijke portie nasi te voorzien. Zaterdag 6 mei en zondag 7 mei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14.30 pr. Huiskamp (de Hey- berg) Zaterdag 19.00 pr. H. v.d. Schepop; cantores Zondag 10.30 pr. Van Hooijdonk; ge mengd koor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraal 101 09.30 ds. H. de Roest, Amersfoort (op name Radio Soest) WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351940, b.g.g. 351658 of 352626. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleegkundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappelijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Elie, tel. 352391. Het kloppend hart van de koerier. De avond is gevallen. Hij laat zijn zweepje knallen. Het is nog een uur gaans van hier. Daar loeren in de schemer, vanuit het struikgewas, de ongewassen koppen naar de koerier zijn tas. Het moet geweest zijn ongeveer, waar Hairstyling nu zit en waar u uit de giromaat het geld kunt pinnen wit). Eéns kamde hij dat struikgewas, die noeste nijvere waker. Wij pinnen geld, stylen ons hair en danken Rademaker. Jan Menne Eens in de veertien dagen houdt de Soesterbergse Courant een straatin terview. De bewoners vertellen over het wonen in hun straat, hun wensen en over de manier waarop ze met el kaar omgaan. Deze week: Leeuwen hoeklaan. niet al te lange tijd kan vertrekken. Ze wil onder geen voorwaarde naar De Drie Eiken. „Je hebt daar geen privacy. Ik verhuis liever naar Odijk, waar twee zusters van me wonen. En de katten neem ik natuurlijk mee." Of ze haar bosomgeving niet zal missen als ze straks in Odijk woont? Ze weet zeker van wel. „Vooral de vogels. In de winter voer ik de vogels en dan zie je hier van alles in de tuin zoals allerlei soorten meesjes, boomklevers, een roodborstje en soms ook een specht. Die laatste zie je alleen als het echt win ter is." Mevrouw Van Leeuwen beseft echter dat ze nu ze zeventig is, toch een keuze moet maken. Haar enige zorg is een poes uit de buurt die ze min of meer heeft geadopteerd. Voor dat dier gaat ze op zoek naar een goed tehuis. „Want als ik dat niet zou doen, dan zou ik er toch over inzitten." Even voorbij de kruising met de Simon Stevinlaan, houden de rijtjeswoningen op en komen twee flatgebouwen in beeld. Alle portiekdeuren zijn afgeslo ten en op de naambordjes prijken vrij wel alleen voornamen. Het is een teken dat er veel jongeren en vrijgezellen wo nen. In een portiek tegen de rand van het bos, sjouwt de lokalë drankenhan delaar drie trappen omhoog om een doos af te leveren. „We zijn op zoek naar een andere woning," zegt bewoon ster Ineke Wiersma als ze de deur even later weer achter de leverancier sluit. De ramen in de woonkamer bieden een schitterend uitzicht op de bomen rond om. Volgens Wiersma is de flat voor hen beiden echter te klein. „Mijn vriend Peter woont hier al vanaf 1991 en dat is, zover ik weet, hem altijd goed bevallen. Sinds ik hem ken, ben ik eigenlijk altijd hier. Hoewel ik officieel nog in het hoge noorden woon. De flat is gewoon te klein voor twee mensen die ieder een huishouden meeslepen. Bo vendien wordt het trappen lopen me teveel in verband met mijn longen. We kijken rond naar iets geschikts. Deze woning staat vandaag of morgen te koop." Ze vervolgt: „Waar we heen willen? Tja, het hangt er van af waar we iets kunnen vinden. Het is in deze omgeving niet goedkoop." Ineke bekent dat het haar niet uitmaakt in welke plaats ze terechtkomt. „Ik wil alleen wel een vaste plek hebben. Want zoals het nu gaat heb je nergens meer tijd voor." Over het leven in de flats kan ze weinig vertellen. „Er wonen hier wat andere echtparen op de trap en verder wat vrij gezellen. Voornamelijk veel jongeren en wat alleenstaanden. Vorig jaar ben ik nog met mijn zoon naar de buurtbarbe cue geweest. Dat was ontzettend gezel lig, ook al kende je de meeste mensen niet." Eigendomweg 80 SOEST Buys Ballotlaan 11-13 SOESTERBERG Peperomia Carperata (Wattenstaafjesplant) in 13 cm pot, 35 cm hoog van fl. 7,00 voor maar n willen werken omdat g ar Gerda of Jeroen. limarkten Soest, s Roos Frisco 60 cm, 10 stelen per bos van fl. 8,75 voor Torts olielamp kleur loodfinish 30 cm van fl. 16,50 voor Geraniums staande en hangende in 10 cm pot, in diverse kleuren fl. 2,50 per stuk, 10 stuks slechts Vrijdag 5 mei geopend van 8.45 tot 18.00 uur

Soester Courant | 2000 | | pagina 17