snFsn Bent u klaar voor het nieuwe belastingplan? "Tijdig voorsorteren voor de boxen" Hoe staat het met de nieuwbouw? Soest ven s.o. HIU uiiTnFN HFIfiEj Verhuis met de Rabobank en verdien 750,- Wat verandert er voor huiseigenaren? Master in financiële planning Jonge voü Rabobank F| V. v/h i:& H.VAN flSCH GROND STR E INSTALLA LEKTROTECHW WOENSDAG 3 MEI 2 Blauwwitten bli VOETBAL zondag Ruim tweehonde ZC Is de voll s.o. SOE! Op 1 januari 2001 gaat het nieuwe belastingplan in. En dat heeft nogal wat gevolgen. Opmerkelijk is bijvoorbeeld de introductie van het zogeheten boxenstelsel. Maar wat belangrijker is: ook voor uw persoonlijke financiële positie kan er het nodige gaan veranderen. Wat zijn de veranderingen? En welke maatregelen kunt u nu al treffen om straks zwaardere heffing te voorkomen In het systeem zoals we dat nu kennen wordt belasting geheven over inkomsten uit zogenaamde bronnen. Dat kan uw salaris zijn, maar ook de winst uit onderneming, of rente over uw vermogen. Over een heel jaar worden de inkomsten en schulden uit alle bronnen bij elkaar gevoegd en met elkaar verrekend; zo komen we aan het belastbaar inkomen. Maar juist die onderlinge verrekenbaarheid - en zeker ook de gevoeligheid voor manipulaties - zit de overheid al jaren dwars. Daarom is het zogeheten boxenstelsel voorgesteld. Het boxenstelsel In het nieuwe systeem hebt u als belastingbetaler te maken met drie boxen. Inkomsten en lasten kunnen alleen binnen dezelfde box verrekend worden. Dus niet met de voor- of nadelen uit een andere box. In box 1 valt het inkomen uit werk en woning. Dus niet alleen uw loon, maar ook het eigen woning forfait (het huidige huurwaar- Drs. Willem Struijs:"Nu maatregelen treffen voorkomt straks onnodige kosten" deforfait)de premies en inkomsten voor uw oudedagsvoorziening, en de winst uit onderneming. In box 1 blijft het progressieve tarief gelden; hoe hoger het belastbaar inkomen, des te hoger de belastingschaal. Met box 2 hebt u alleen te maken als u meer dan 5% aandelen bezit van een NV of BV. De inkomsten in deze box worden belast met 25%. De meest ingrij pende wijziging vindt plaats in box 3. Hierin zijn al uw inkomsten en lasten ondergebracht uit sparen en beleggen. De regering gaat er standaard van uit dat u hierover 4% rendement behaalt. Dit rendement wordt vervolgens belast met 30%. Het komt er dus op neer dat u 1,2% belasting betaalt j over de waarde van uw vermogen. Box 1|3 arbeid [3 woning 0 oudedagsvoorziening Box 2: 0 aanmerkelijk belang Box 3: 0 sparen en beleggen Onderdirecteur drs, Willem Struijs: In een gesprek met de onderdirecteur Private Banking van Rabobank Soest-Baarn, drs. Willem Struijs, komt naar voren dat veel mensen behoefte hebben aan voorlichting over het nieuwe belastingplan. Zijn advies: zorg ervoor dat u uw financiële situatie voor nu en later in kaart brengt, zodat u daar goed op kunt inspelen. "In maart hebben wij een seminar georganiseerd over het nieuwe belastingplan. De belangstelling was erg groot en er kwamen veel vragen los van de bezoekers. Eén van de meest voorkomende vraag was, hoe men moet omgaan met de kapitaalverzekering binnen de hypotheek. Maar er zijn natuurlijk nog veel meer zaken die kritisch bekeken moeten worden. Financiële'scan'door een financieel adviseur "Het is verstandig om samen met één van onze financieel adviseurs de totale financiële situatie onder de loep te nemen. De gevolgen van het nieuwe belastingplan voor de hypotheek, kapitaalverzekeringen, beleggingen, enzovoort. Dat is gratis en kost alleen maar wat tijd. Als je te laat bent met maatregelen treffen kan dat straks wél in de papieren gaan lopen. Wij begrijpen dat onze klanten ook hun dagelijkse werkzaamheden hebben. Daarom kan zo'n financiële 'scan' ook 's avonds plaatsvinden of op zaterdagochtend, zowel op ons kantoor als bij de klant thuis. Overigens worden klanten die iets zouden móeten veranderen, in elk geval op tijd door ons benaderd." Soest-Baarn Belangrijke veranderingen Het nieuwe systeem verschilt op een aantal belangrijke punten van het huidige. Zo kan het bijvoorbeeld gebeuren dat u geen loon ontvangt, geen inkomsten hebt uit aanmerkelijk belang, maar dat u tóch inkomstenbelasting moet betalen omdat u een vermogen hebt opgebouwd. Een totaal andere situatie dan op dit moment. En er verandert nog veel. meer. In box 1 gaat het tarief van de belastingschijven omlaag. Dit betekent dat u minder belast wordt, maar ook dat de aftrek over de hypotheekrente lager wordt. Een andere belangrijke wijziging is het verdwijnen van de belastingvrije som. Daarvoor in de plaats komt de zogenaamde heffingskorting. Deze korting, die in mindering gebracht wordt op de te betalen belasting, is strikt gebonden aan de persoon en niet meer overdraagbaar. Zo is overigens het hele stelsel veel meer gericht op individuele belastingheffing. ,7 acv Als huiseigenaar hebt u altijd te maken met box 1 en box 3. In box 1 valt uw inkomen en ook de aftrekbare hypotheekrente. In box 3 bouwt u vermogen op. Bij de Rabobank zien wij de hypotheek als de hoeksteen van uw financiële planning. Dus ook als een belangrijke pijler voor vermogensopbouw. In de mogelijkheden om die twee zaken - uw vermogensopbouw en uw hypotheek - met elkaar te combineren vindt een verschuiving plaats. Een belangrijke wijziging is de beperking van de aftrekbaarheid van de hypotheekrente tot maximaal 30 jaar. Dat kan met name gevolgen hebben als u uw woning geheel of gedeeltelijk hebt gefinancierd met een aflossingsvrije lening, en u gaat uit van de optimale rente-aftrek. Nog een belangrijke verandering: de kapitaal verzekering die gekoppeld is aan uw woning, wordt geacht na uiterlijk 30 jaar tot uitkering te komen. De uitkering mag dan alleen gebruikt worden om de lening af te lossen. Een eventueel overschot wordt belast in box 1. Dit heeft onder meer gevolgen voor mensen met een spaar/beleggingshypotheek die straks meer gaat opleveren dan nodig is om de hypotheek af te lossen. Al met al verandert er nogal wat en wordt het er niet overzichtelijker op. Eén ding is wel duidelijk: het loont de moeite om u goed te oriënteren en alle consequenties goed op de rij te zetten. Maak daarvoor tijdig een afspraak met uw adviseur van de Rabobank! De bouw van ons nieuwe hoofdkantoor ligt op schema. Onlangs is het kantoor glasdicht gemaakt, wat in principe betekent dat het weer geen invloed meer kan hebben op de voortgang. Op 21 augustus kunnen wij de eerste klant ontvangen in ons nieuwe kantoor: nog maar 110 dagen dus! Samen met de gemeente kijken wij hoe het Kerkplein een fraaiere inrichting kan krijgen. Hiervoor schenken wij de Soester gemeenschap een beeld van de bekende kunstenaar Eric Claus, die onder meer ook het Nederlandse ontwerpvoorstel voor de euro maakte. Het beeld voor het Kerkplein stelt een stier voor met een mensfiguur. De stier symboliseert kracht en dynamiek, en refereert aan de agrarische wortels van de Rabobank; het mensfiguur onderstreept de centrale rol van de klant bij de Rabobank. Op 22 september wordt de nieuwbouw officieel geopend. Gratis verhuisservice bij een Rabobank-hypotheek met schadeverzekering Rabobank Huis Hypotheekadvies heeft alles in huis om u perfect van dienst te zijn. Zoals deskundige en persoonlijke advisering, optimaal passende hypotheek- vormen die elke vergelijking aan kunnen en... de gratis verhuisservice ter waarde van 750 gulden! Die krijgt u cadeau als u bij Rabobank Soest-Baarn een hypotheek afsluit van tenminste 250.000,- samen met een schadeverzekering van Interpolis. De service wordt uitgevoerd door verhuisbedrijf G.J. Rigter Co B. V. uit Baarn: vakmanschap troef dus. U krijgt de hele dag, 8 uur lang, gratis een verhuiswagen en een chauffeur/verhuizer tot uw beschikking. Samen met nog allerlei praktische extra's. En dat terwijl u, met uw hypotheek van de Rabobank en schadeverzekering van Interpolis, uw zaken tóch al zo perfect op de rit hebt. Stap voor meer informatie even binnen bij één van onze kantoren of bel: (035)60963 19. Edward Roosje: De vijf financieel adviseurs van Rabobank Soest-Baarn zijn uitstekend thuis in de dikwijls complexe materie van de persoonlijke financiële planning. Een gebied waarop de korte en lange termijnbelangen met elkaar in evenwicht moeten worden gebracht. En waarbij een brede kennis vereist is van fiscale en juridische aspecten. Eén van deze adviseurs is drs. Edward Roosje; onlangs met succes afgestudeerd als Master Financial Planner aan de Universiteit van Amsterdam DrsEdward Roosje: wetenschapper in de financiële advisering "Ik ben een echte studiefreak en geniet ervan om zoveel mogelijk op de hoogte te blijven. Daarbij benader ik financieel advies op een weten schappelijk onderbouwde manier. Dat heeft ongetwijfeld met mijn achtergrond te maken; ik ben van huis uit econoom.Voor mij betekent een goed financieel advies dat ik alle elementen bespreek met de klant: de hypotheek, het pensioen, beleggingen,estate planning, de successie, enzovoort. Het gaat erom dat de klant een portefeuille krijgt die optimaal aansluit op zijn persoonlijke situatie en doelstellingen. Mijn advies is niet gericht op de korte termijn en het scoren van provisie, maar op het opbouwen van een langdurige relatie. Dit betekent onder meer dat ik geen producten ga opleggen. De klant moet kunnen kiezen uit de alternatieven de ik voorleg, waarbij ik natuurlijk wel kan adviseren." Internationaal Fiscaal Recht In september start hij met de opleiding Inter nationaal Fiscaal Recht:"De grenzen in Europa gaan open en dat heeft natuurlijk gevolgen. Stel bijvoorbeeld dat iemand een tweede huis heeft in Spanje of Frankrijk. Of hij wil een huis gaan zetten op de Nederlandse Antillen. Hoe krijg je het dan voor elkaar om het minimum aan belasting te betalen? Het is een geweldige uitdaging om zulke adviezen te kunnen geven, die wettelijk waterdicht zijn." Wie is het best bestendigd tege druk en de daarbijbehorende z wen? SO Soest of SC Feyeno Dat zal aanstaande zondag di lijk moeten worden wanneer t ploegen voor het laatste regu doel van dit seizoen aantreden hoofdklasse A. Het elftal van Visee speelde afgelopen zond: „e[1Nieuwenhoorn een dijk vai wedstrijd, maar schoot weini met een punt (2-2), terwijl de terdammers Hilversum in bed hielden (0-0). Daardoor blijft de achterstand v blauwwitten op Feyenoord slechi puntje. Ook UVS is nog in te l vvant de Leidenaren hebben twee ten meer verzameld dan de Soeste laatste competitieronde is dus al slissend en zal antwoord geven vraag of het team van Visee erin zich rechtstreeks te handhaven c allerhoogste niveau van de zonda teurs of dat het extra duels gaat om een plek in de hoofdklasse. Sportorganisatie Soest he de tenten opgeslagen op 1 complex Bosstraat-Oost. I eergisteren het jeugdkamp dat morgen weer wordt af Ruim tweehonderdvijftig den van de vereniging ove deze dagen in tenten die aanschafte. Overdag heeft het leger v naast diverse voetbaltrainin nooien en behendigheidsoefei de bal nog veel meer in peti jonge voetballers, zoals een p een bingo, films, een achtervc een indianenspel en Sparta tendsport. Vandaag was Ro terug op het oude nest om j ploegmakkers van Fortuna jeugd te trainen. De jeugd van Soest laat zich en niemand uit het veld slaan de buien die tussendoor valle min door bedrijven die in op de gemeente werkzaamheden Aanvang 14 (Int V

Soester Courant | 2000 | | pagina 18