K uw? s.o. SOEST HILVERSUM MEST I m m ?enaren? anning Soest verzuimt te winnen van Nieuwenhoorn Jonge voetballers slaan tenten op Hele week feest voor halve eeuw Hees Historie Hees passeert de revue Ben Voorbij sponsort LTC Tien avonden bedrijfssport WOENSDAG 3 MEI 2000" SOESTER COURANT rr TT Blauwwitten blijven mede afhankelijk van Feyenoord en UVS PAGINA 19 VOETBAL zondag j Ruim tweehonderdvijftig deelriemers aan jeugdkamp ■O tv w Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Dakwerken ZONDAG 7 MEI Aanvang 14.00 - terrein: Bosstraat-Oost (Intersportcompetitie A) Is de volle winst wel genoeg? Voorwedstrijd 12.30 uur s.o. SOEST (G-team) - Geinoord Sportorganisatie SOEST WANDELSPORT Natuurvvandeltocht Olympia op 13 mei Sportpro^amm^ KORFBAL Eemvogels moet voorsprong na rust prijsgeven Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet Duivenberichten Jubileumactiviteiten van 6 tot en met 13 mei Jubileumboek mag niet ontbreken in kast (oud)leden Volleybal, veld- en zaalvoetbal BEDRIJFSSPORT ATLETIEK Run-bike-run Ruiterpad drie dagen gesloten e- i imalé rente-aftrek. Nog ring: de kapitaal- :ld is aan uw woning, k 30 jaar tot uitkering te ag dan alleen gebruikt te lossen. Een eventueel in box 1Dit heeft onder isen met een ïek die straks meer gaat Tin de hypotheek af te ert er nogal wat en :htelijker op. Eén ding is de moeite om u goed te quenties goed op de rij te :ijdig een afspraak met •obank! •e betekent dat het <ns nieuwe kantoor: aster gemeenschap een (te. Het beeld voor het sche wortels van de .ekend thuis in de planning. (aar in evenwicht is van fiscale en rd Roosje; nneraan de en. De klant moet iatieven de ik voorleg, i adviseren." Ie opleiding Inter- grenzen in Europa gaan (gevolgen. Stel ?n tweede huis heeft in I een huis gaan zetten Hoe krijg je het dan n aan belasting te ge uitdaging om zulke 1ie wettelijk waterdicht Wie is het best bestendigd tegen de druk en de daarbijbehorende zenu- wen? SO Soest of SC Feyenoord? Dat zal aanstaande zondag duide lijk moeten worden wanneer beide ploegen voor het laatste reguliere duel van dit seizoen aantreden in de hoofdklasse A. Het elftal van Peter Visee speelde afgelopen zondag te gen Nieuwenhoorn een dijk van een wedstrijd, maar schoot weinig op met een punt (2-2), terwijl de Rot terdammers Hilversum in bedwang hielden (0-0). Daardoor blijft de achterstand van de blauwwitten op Feyenoord slechts een puntje. Ook UVS is nog in te halen, want de Leidenaren hebben twee pun ten meer verzameld dan de Soesters. De laatste competitieronde is dus allesbe- slissend en zal antwoord geven op de vraag of het team van Visee erin slaagt zich rechtstreeks te handhaven op het allerhoogste niveau van de zondagama teurs of dat het extra duels gaat spelen om een plek in de hoofdklasse. Soest heeft er de laatste jaren patent op om het tot op het laatste moment span nend te houden. In de tweede klasse liep het goed af en ook vorig jaar ont deed de ploeg zich in de laatste minuut van de slotwedstrijd van haar opponen ten in de eerste klasse. Je zou daarom bijna gaan denken dat de spelers het expres doen, want ook nu blijft de span ning tot het eind bewaard. Zondag krijgt Soest Hilversum op bezoek (14.00 uur) en Feyenoord ontvangt de onttroonde kampioen Argon. FC Hilversum speelt een verloren jaar, maar heeft zich de laatste weken won derbaarlijk hersteld van de enorme dip vlak na de winterstop. Het ging zelfs zo slecht dat de formatie van John Eelman op zijn tellen moest passen om niet in gevecht te raken met de ploegen die de bodem vormen van de hoofdklasse. In middels is het gevaar voort degradatie geweken en sprokkelt Hilversum de punten weer bijeen. Soest, toch al niet gelukkig in eigen huis, wacht een zeer lastig karwei. Bovendien zijn de Soesters afhankelijk van het resultaat van SC Feyenoord-Argon op Valkenoord. Trainer Visee hoopt erop dat Argon zijn sportieve plicht doet. "De trainer (Ton du Chatinier red.) is een vriend van me en ik hoop dat hij zijn spelers op scherp kan zetten tegen Feyenoord". Boven dien zal het voor Du Chatinier zijn laat ste wedstrijd als coach van Argon wor den, want aan het einde van het seizoen vertrekt de ex-prof van Utrecht naar AFC uit Amsterdam. Een passend af scheid voor hem zou het elftal van Vi see op dit moment zeer goed uitkomen. Schade Bij Nieuwenhoorn had Soest het mees te recht op de overwinning en speelde een prima wedstrijd. De ploeg had de zaken goed voor elkaar, zowel verdedi gend als aanvallend. Alleen in het eer ste kwartier kwamen de bezoekers on der druk te staan, resulterend in een 1- 0-achterstand. Doelman Ben van Veld huizen liet de schade niet verder op lopen door een aantal mooie reddingen. Soest trok daarna langzaam het initiatief naar zich toe en kwam nog voor rust op gelijke hoogte. Martijn de Jonge zag en vond Paul Hilhorst die voor het eerst sinds jaren weer eens een doelpunt maakte: 1-1. In de 40ste minuut viel zelfs de 1-2. Paul van de Grift nam snel een vrije trap en speelde Michel Vlas winkel aan. Met een lob verschalkte de aanvaller de sluitpost van Nieuwen hoorn. In het tweede bedrijf deden beide ploe gen weinig voor elkaar onder tot het moment dat Nieuwenoorn, eveneens debutant in de hoofdklasse, met tien man verder moest spelen. De spits van de thuisploeg trapteT)e Jonge na. De rode kaart bleek voor de Soesters het sein om voor de beslissende treffer te gaan. Kansen kwamen daarop ook, ech ter Vlaswinkel en André Hufman had den hun vizier niet op scherp staan. De grootste mogelijkheid was voor De Jon ge die een voorzet van Hilhorst ineens op de pantoffel nam. De keeper van Nieuwenhoorn voorkwam met meer geluk dan wijsheid het derde doelpunt voor de Soesters. Terwijl iedereen zich afvroeg wanneer Soest zou scoren, viel de onverdiende gelijkmaker: 2-2. Volgens een tevreden Visee was dit re sultaat het 'maximaal haalbare'. "De spelers voetbalden op de top van hun kunnen. Beter dan dit kan ik niet van ze Mochten Soest en Feyenoord en/of UVS op een gelijk aantal punten eindi gen, dan worden beslissingswedstrijden gespeeld. De verliezer van dat duel of reeks wedstrijden moet vervolgens nog maals aan de bak tegen eersteklassers voor een startbewijs in de hoofdklasse. Sportorganisatie Soest heeft weer de tenten opgeslagen op het eigen complex Bosstraat-Oost. Daar ging eergisteren het jeugdkamp van start dat morgen weer wordt afgesloten. Ruim tweehonderdvijftig jeugdle den van de vereniging overnachten deze dagen in tenten die de club aanschafte. Overdag heeft het leger vrijwilligers naast diverse voetbaltrainingen, toer nooien en behendigheidsoefeningen met de bal nog veel meer in petto voor de 1 jonge voetballers, zoals een puzzeltocht, i een bingo, films, een achtervolgingsspe!, I een indianenspel en Spartaanse och- 5 tendsport. Vandaag was Robert Roest terug op het oude nest om met enkele ploegmakkers van Fortuna Sittard de B jeugd te trainen. De jeugd van Soest laat zich doof niets en niemand uit het veld slaan. Niet door de buien die tussendoor vallen en even- min door bedrijven die in opdracht van de gemeente werkzaamheden willen uit voeren, uitgerekend tijdens het jeugd kamp. Maandagmiddag wilden mede werkers van een door de gemeente in gehuurd bedrijf met een trekker kunst mest rondstrooien, maar dat werd afge blazen. In overleg met de kampleiding werd dinsdagmorgen wel het gras ge maaid, zij het op een vroeger tijdstip, omdat de voetballes om acht uur het veld weer opmoesten. Ook het be sproeien van het stergrazzoveld werd uitgesteld. "We hebben nog maar vier velden en die hebben we nodig", aldus een lid van S.O. Soest. Enkele weken geleden baarde de gemeente opzien, toen Soest het jaarlijkse voetbaltoernooi Telefoon (035) - 601 30 14 voor basisscholieren hield. Toen 's avonds duizend deelnemers en een groot aantal begeleiders en ouders naar de Bosstraat kwamen, was de parkeer plaats van de voetbalclub bedolven on der hopen zand. p0to: Aldo Allessie Wandelliefhebbers kunnen zater dag 13 mei deelnemen aan de na- tuurwandeltocht van Olympia. Voor de 43ste editie zijn routes uit gezet over 5, 10,15, 20, 30 en 40 kilometer. Het startbureau is inge richt in het clubhuis van AV Pijnen burg aan de Wieksloterweg. De drie korte afstanden zijn speciaal bestemd voor kinderen tot en met 7, 9 en 11 jaar, maar ouderen mogen ook meelopen. Gestart kan worden tussen 8.00 en 13.00 uur. Deelnemers aan de 30 kilometer moeten vóór 11.00 uur op pad zijn en voor de 40 kilometer kan tot 9.00 uur worden gestart. ZATERDAG 6 MEI Basketbal 21.00 uur New Stars-Red Stars (H) (Nieuwegein) Korfbal 15.00 uur Eemvogels-SVMM (Staring laan) Tafeltennis 15.00 uur Shot-De Brug (Orlando-ge- bouw) ZONDAG 7 MEI Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-USHC (Koningsweg) 14.45 uur MHC Soest (H)-USHC (Koningsweg) Voetbal 14.00 uur Soest-FC Hilversum (Bos straat-Oost) MAANDAG 8 MEI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (Willaert- gebouw) Zaalvoetbal 21.00 uur Firtina'93-Wijk bij Duurste de (Beukendal) In de uitwedstrijd tegen Wolderwijd uit Zeewolde duurde het lang voor dat er gescoord werd. Eemvogels was beter in de eerste helft, maar kon de kansen niet in doelpunten omzetten. Pas na ongeveer een kwartier viel het eerste doelpunt door een fraai afstandsschot van Sjoerd Lub. Willem Oldewarris rondde een door loopbal af en vervolgens zorgde Hen- riëtte Wisse met een omdraaibal voor een 0-3 voorsprong. Wolderwijd kwam terug naar 2-3, maar Willem Oldewar ris maakte zijn tweede doelpunt: 2-4. Kort voor rust kon Wolderwijd via twee strafworpen de stand weer gelijktrek ken. In het begin van de tweede helft waren beide teams aan elkaar gewaagd. Wol derwijd speelde sterker dan in de eerste helft. Weer duurde het lang voor de bal door de mand viel, maar toen was het Wolderwijd, dat drie keer achter elkaar raak schoot: 7-4. Henriëtte Wisse bracht Eemvogels met een strafworp terug tot 7-5, maar vervolgens kon de Eemvo- gels-aanval niet tot scoren komen. Wolderwijd liep uit naar 9-5. Een doel punt uit een vrije bal van Henriëtte Wis se en. twee doelpunten van Agnes Kraaikamp, die prima inviel voor de zie ke Kathja Rauch, betekenden 10-8. Even leken de Eemvogels terug te ko men, maar het loepzuivere afstands schot van één van de Wolderwijd-heren leverde in twee aanvallen evenzoveel doelpunten op, waardoor de eindstand 12-8 werd. woensdag Hongaarse goulash met donderdag Lamskoteletjes met aardappel puree en rode kool weekend Chicken-wraps met patat en sla maandag Ribkarbonade met aardappel schijfjes en snijbonen dinsdag Pilaf met rijst en sla Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Wedvlucht: St. Ghislain; Datum: 29 april; Afstand: 219 kilometer; Wind: west. DE ZWALUW Rijksen G. 1. Wigtman Th. 2. R.W. Grift 3. V. Ginkel Kanters 5. V. Es Rijksen 6. L. Vogel 7. Dijk J. van 8. Comb. Van Egdom 9. Patrick Ingrid 11. Comb. De Bes-de Bree 12. E. v.d. Brak'el Zn. 13. Brakel J. v.d. Zonen 14. R. v. 't Net 15. H. Huis man 16. R. v. Hornsveld 19. A. Hooijer 20. R. Eimers 24. P. Kanters 25. Benschop J. 29. C. Kamphorst 31. Bree H. de 35. Vonk H. 39. G.M. Schimmel 45. Bruin gebr. de 49. H. Toonen Zn. 53. De Bruin v. Arnhem 55. A. Rookhuizen 82. Voskuilen R. 84. A. Teunissen 88. H. Wolfsen 114. Weldink/v. Hengstum 120. Woudstra H. 130. S. vd. Heiden 236. Dorrestein W. van 256. Jong J. de 273. DE VRIENDSCHAP Comb. Zijtveld/Krol 1. H.H. v.d. Veen 2. J.C. Wijnands 3, 113. W. Hoffmann 6. Z.K.H. Pr. Bernhard 7. B.G. Schimmel 9, 74, 125. W. Cochius 10. Comb. Westerveld 11. T. Kok 13. Altenaar/Reijerse 14, 75. R. v. Groenestein/Zn. 16. Vaessen/Veenendaal 17. H. C. Rauch 21. A. Dijkstra 26. J. Kort land Zn. 32. J. Beijer 44. G. Rietveld 45. W.H. van Drie 61. Holdijk en dochter 72. J. v. Groningen 95. Bij Hees weten ze al een halve eeuw hoe je een feestje moet bouwen, maar vanaf zaterdag 6 mei pakt de voetbalvereniging acht dagen lang uit. Hees viert dan het vijftigjarig bestaan met tal van activiteiten, waaronder natuurlijk voetbalwed strijden, maar ook een reünie, een jeugddag, een receptie. De aftrap voor de festiviteiten is komen de zaterdag om 13.30 uur. Voor de jeugd is er een zeskamp georganiseerd. Daarna kunnen ze hun trek stillen bij de barbecue en wordt aansluitend een bon te avond gehouden die tot half twaalf duurt. Ook op zondag steken de voetballers kolen in de barbecue aan. Dat gebeurt na de fietstocht die Hans en Ger Walen in samenwerking met de Club van Hon derd hebben uitgestippeld in het kader van de familiedag. Voor muziek tijdens de barbecue wordt gezorgd. De volgende dag wordt om 19.00 uur een jubileumwedstrijd gespeeld tussen Hees en WZ'49. Beide elftallen ver schijnen met vijf spelers op het veld, die 25 jaar geleden in het eerste van hun club speelden. Volgens het programma zal de heer Van Swieten de wedstrijd leiden. Met een kaartavond worden 9 mei de festiviteiten voortgezet. Aan het klaverjastoernooi nemen leden van Hees, SEC, Soest, WZ'49 en Green- stars deel. De verjaardag van Hees is woensdag 10 mei. Genodigden kunnen het bestuur dan tussen 17.00 en 19.30 uur felicite ren. Ook is er deze dag een reünie, waar ongetwijfeld veel herinneringen zullen worden opgehaald. Harold Wapenaar, doelman van FC Utrecht, komt donderdag 11 mei naar het terrein aan de Verlengde Oude Utrechtseweg. Hij staat op doel tijdens de finale van het penaltyschieten dat om 18.30 uur begint. In de voorronde wor den de doelen verdedigd door keepers van de Soester verenigingen, want be halve de jeugd van Hees mogen ook groepen van de drie andere clubs mee doen in de strijd om het Soester kam pioenschap penaltyschieten. Wie er met een auto, de hoofdprijs van de jubileumloterij, naar huis mag, wordt vrijdag 12 mei bekend. Dan verklapt notaris Jan Jager de uitslag van de vijf de en laatste trekking. Alle lothouders zijn welkom in de kantine, waar aanslui tend een bonte avond plaatsvindt met muzikale omlijsting door Pierre de Haan Coco. Het slotakkoord van de jubiléumweek krijgt zijn beslag op zaterdag 13 mei. Om 11.00 uur wordt begonnen met een mix-toernooi voor de huidige senioren en oud-leden. Om 18.00 uur gaat het clubhuis dicht om klaar te worden ge maakt voor de spetterende slotavond die om 20.00 uur begint. Nog tijdens de gehele feestweek kunnen entreekaarten (tien gulden per stuk) worden gekocht. Naar verluidt komen er veel bekende artiesten. Oude glorie zal zich de komende week kunnen herenigen op de Verlengde Oude Utrechtseweg, zoals deze mannen van Hees en SEC die elkaar in het seizoen '73-'74 op sportieve manier bestreden. '50 Jaar Hees, 1950-2000'. Dat is de titel van het jubileumboek van voetbalvereniging Hees. In twintig pagina's passeert de ge schiedenis van de roodwitten nog eens de revue. Teksten, foto's, krantenknipsels, 'Wist u dat-jes' uit verschillende jaargangen, anekdotes, successen en jubilea zijn overzichtelijk op een rijtje gezet en het boek mag eigenlijk niet ontbreken in de kast van ie mand die ooit bij Hees voetbalde of er nog steeds speelt. Wat uiteraard niet ontbreekt is een uiteenzetting over de verhuizing van Hees. In 1963 verliet de club het Zwarte Pad en nam ze een nieuw complex aan de toenmalige Kooiweg (tegenwoordig Verlengde Oude Utrechtseweg) in gebruik. Wijlen burgemeester mr. S.P. baron Bentin- ck opende de accommodatie, kort voordat Hees de sportieve strijd aan bond met WZ'49. Voor het kampioenselftal uit 1965, met trainer H. van Kooij en onder anderen de spelers M. Jekel, H. Bos man en T. Muis, is plaats ingeruimd, evenals voor Jaap Hardeman die in 1979 zijn 350510 wedstrijd in de hoofdmacht speelde en werd gehul digd door Daan Lazonder die des tijds preses was en inmiddels sinds een aantal jaren weer de voorzitters hamer in zijn hand heeft. Niet alleen het vaandelschip van de club telt bij Hees. Er is ook ruim aandacht voor andere teams, zoals de F1 van 1982 (met o.a. Pascal Kamer beek en Peter Teunis), de Al (dat onder leiding van trainer Ron Dase laar kampioen werd in 1997) en Hees 4 dat in 1988 (opnieuw) de ti tel opeiste. Verder worden onder meer de jeugdkampen en de buurt- voetbaltoernooien beschreven. En voor wie het niet wist: Van 1968 tot 1974 was er ook een volleybaltak ac tief binnen Hees. In vijftig jaar tijd is er veel veranderd, aan de andere kant toch ook weer niet, stelt de redactie van het jubi leumboek: "We mogen constateren dat de vereniging nog steeds gezond en springlevend is. De jeugdafdeling is groter dan ooit en ieder jaar wordt het sportcomplex stapje voor stapje uitgebreid en verfraaid. Een paar dingen is niet veranderd: de grote onderlinge saamhorigheid. Traditie en gezelligheid staan nog steeds hoog in het vaandel." Donderdag 11 mei is de aftrap van de 38s,e editie van de bedrijfssport- competitie. Tot en met 8 juni zijn er vier volleybal-, vier zaalvoetbal- en twee veldvoetbalavonden gepro grammeerd. Tientallen bedrijven brengen 83 teams met ongeveer ze venhonderd medewerkers op de been. Dat zijn vijftien ploegen min der dan vorig jaar. De aftrap wordt 11 mei verricht tijdens de eerste volleybalavond in sporthal Beukendal. Evenals op 18 mei komen dan de teams uit de derde klasse ip ac tie. De poulewinnaars en de tweedeklas sers zijn 25 mei aan de beurt en op 8 juni (1 juni valt uit vanwege hemel vaartsdag) is de hal gereserveerd voor de beste bedrijfsteams uit Soest. De aanvang is telkens 19.00 uur en de or ganisatie is in handen van Stam/SoVo- Co. Met 48 teams is het volleybal tra ditioneel het meest populaire onderdeel van de bedrijfssportcompetitie. In 1999 werden nog 59 teams ingeschreven. SEC staat garant voor het zaalvoetbal- toernooi dat wordt afgewerkt op de maandagen 15, 22 en 29 mei en 5 juni. Ook hier wordt om 19.00 uur begonnen en vormt Beukendal het decor. Elke avond levert één winnaar op. Op de deelnemerslijst staan 21 formaties, twee minder dan een jaar eerder. Bij sportvereniging WZ'49 vindt tradi tioneel het veldvoetbaltoernooi plaats. Begonnen wordt op dinsdag 23 mei en een week later zijn de finaleronden. Aan de Eemweg zullen veertien teams (was achttien) binnen de lijnen verschijnen. De eerste speeldag klinkt om 19.00 uur het eerste fluitsignaal, de tweede wordt om 18.30 uur begonnen. De bedrijfssportcompetitie is georgani seerd onder de vleugels van de Soester Zakenkring. Joop van Leyenhorst is bij de veteranen als derde geëindigd in een run-bike-run. In Lelystad finishte de triathleet van de Schieter na één uur en 39 minuten. De wedstrijd die meetelt voor het clubkam pioenschap, ging over 7,5 kilometer lo pen, 30 kilometer fietsen en 4,5 kilome ter lopen. Daarin deed Dennis Moer man goede zaken door in zijn categorie het Snelste Schieterlid te zijn (1.30). Tien seconden na hem kwam Frank de Groot binnen. De overige tijden: Huub Stammes (1.34), Iwan van Toren (1.40), Ed van Renswouw (1.42), Kees Riet veld (1.43), Annemarie Arkema (1.58 met bandenpech), Bea Beijer (1.58) en Alda van der Veen (2.05). Van maandag 8 tot en met woensdag 10 mei is het ruiterpad langs de Wieksloter weg o.z. (het gedeelte tussen de Insin- gerstraat en de Bosstraat) afgesloten. De afsluiting is nodig omdat gedurende deze dagen grond op het pad gereden wordt om de natte plekken op te heffen. De ruiters kunnen gebruik maken van de asfaltweg die er naast ligt. Ben Voorbij heeft opnieuw twee teams van LTC Soestdijk in het nieuw gestoken. Het derde herenteam van de zaterdag en het eerste herenteam van de zondag lo pen er daarom weer pico bello bij. De tenues werden zaterdag, vlak voor aanvang van de competitie, officieel overhandigd.

Soester Courant | 2000 | | pagina 19