i i En dit zijn de knallers van deze week: va FL. 22.995,- 19.98 1.89 2.29 Vos halveert levende have Soesterse EDSKES 'Spannender' op invalswegen Soest VEILIGSTE AUTO N Z'IU KLASSE 5 mei geopend Herdenkingsdienst gevallenen Huwelijksfilmpje zit nog in gekochte videocamera Kantoor dicht Molendael draait zondagsdienst op vrijdag 5 mei Illegale schuur moet binnen zes weken verwijderd A. van der Lee OPELO Maak nu een overtuigende proefrit auto smeeing Camera's door vandalen beklad Trein rijdt pink aan Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Èj Mariakerk, 4 mei, 19.00 uur Amstel Pilsener bier Druivensap Biefstuk Boeren tijgerbrood Blauwe of witte druiven Roze garnalen VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Qpmerkelijke koop op Oranje Vrijmarkt VERKOOPPLANNEN? ÜW MAKELAAR IN DE REGIO! 3 Actueel 5 Actueel 7 Koninginnedag 19 Sport Honden lopen wacht, omdat instanties niet ingrijpen MEDEDELING: Op 5 mei zijn alle huisartspraktijken in Soest gesloten. Alleen voor spoedgevallen kunt u de dienstdoende huisartsen raadplegen. Kjjkt u hiervoor in de rubriek medische diensten. Snelheidscamera's niet voortdurend in werking WOENSDAG 3 MEI 2000 78e JAARGANG NO. 37 OEsraEODÜRAWT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@ casema.net Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,00 - Buiten Soest f 34,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG VOOR EEN j VEiLiGER SOEST Im. ïvr'-. Een vos houdt Hennie Schoor en Schoor een Hennie Schoor is ten einde raad. Haar rennen. In verband met bevrijdingsdag is vrij dag 5 mei het kantoor van de Soes- ter Courant gesloten. Kopij en adver tentieopdrachten kunnen die dag worden gedeponeerd in de brieven bus, links van de entree. Dagziekenhuis dicht Omdat bevrijdingsdag in de gezond heidszorg een officiële vrije dag is, wordt vrijdag 5 mei een zondags dienst gedraaid in ziekenhuis Me disch Centrum Molendael. De spe cialisten houden die dag geen spreek uur, er worden geen operaties ge pland en het laboratorium en de af deling radiologie (voor o.m. röntgen foto's en CT-scans) zijn in principe gesloten. Spoedgevallen worden ui teraard wel behandeld. De afdeling SpoedEisendeHulp in Baarn is ook op 5 mei 24 uur bereikbaar. Het dagziekenhuis aan het Dalplein in Soest is de gehele dag gesloten. Vijftienduizend gulden moet een bewoner van de Bartolottilaan beta len als hij niet binnen zes weken een schuur van zijn perceel heeft verwij derd. Volgens de gemeente heeft de Soester geen bouwvergunning voor het gebouwtje. In 1994 had hij wel een vergunning aan gevraagd om de toenmalige schuur in zijn geheel te vernieuwen. Het College weigerde dat. Tegen dat besluit teken de de Soester geen bezwaar aan, maar onlangs kwam het College er achter dat hij toch aan de slag was gegaan en een nieuwe schuur had neergezet. In de ambtelijke adviesnota aan het College wordt gesteld, dat de Soester het nog steeds niet eens is met de weigering van de vergunning en dat hij vraagtekens plaatst bij de noodzaak van een vergun ning. Volgens de gemeente is daarover geen twijfel mogelijk. De schuur moet weg, op straffe van een dwangsom. Autobedrijf «IV NEFKENS SOEST Wie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELBEDRIJF HENRI N.EF-KENS SOEST.BV Birkstraat 30 - 3768 HH Soest 1 Telefoon (035) 601 23 64 j Soest, Koningsweg 14, Tel. 035-603 99 99 Het is voor gemotoriseerd verkeer spannender geworden om over de vijf invalswegen van Soest te rijden. Sinds donderdag staan er snelheids camera's opgesteld en wie de 50 ki lometer per uur overschrijdt, heeft drie kansen: de bestuurder wordt geflitst en krijgt een poosje later een bekeuring in de bus, hij wordt ge flitst door een 'dummy' en komt met de schrik vrij of hij kruipt door het oog van de naald, omdat de kast leeg is. De flitspalen staan langs de Birkstraat, de Soesterbergsestraat, de Koningsweg, de Vredehofstraat en de Stadhouders laan en zijn donderdag officieel in ge bruik genomen. Hetzelfde geldt voor zes locaties in Baarn en Eemnes. De 'in wendige' apparatuur van de kasten moet Soest delen met deze twee ge meenten, omdat die een deel van de aanschafkosten voor hun rekening heb ben genomen. Het is dus afwachten Op donderdagavond 4 mei om 19.00 uur vindt in de Mariakerk een herdenkingsdienst plaats. In deze bijeenkomst wordt aan dacht besteed aan de gevallenen van de Tweede Wereldoorlog. Na het korte welkomstwoord door de voorzitter van het herdenkingsco mité, W.G. Hilhorst, houden de bur gemeester, drs. J.J.L.M. Janssen, en de voorzitter van de Raad van Ker ken, pastor H. v.d. Schepop, een toe spraak. Vervolgens draagt Bea J.M. Engelsman een gedicht voor en gaat ds. P. van Winden voor in gebed. Aan het begin en einde van de dienst verzorgt de heer Gert Muts het or gelspel en het Mannenkoor Apollo voor de snelheidsovertreder of hij daad werkelijk een acceptgirokaart krijgt toe gestuurd. Feit is dat leuke pasfoto's goedkoper zijn dan een 'kiek' bij snel heden van 51 tot 60 kilometer. Dan moet 60 gulden worden overgemaakt aan de staat. Bij hogere snelheden loopt de boete, gelijk de kilometerteller, op. Omdat de medewerkers van het Justi tieel Incasso Bureau hun handen reeds vol hebben, zal het aantal bekeuringen via de camera's worden gelimiteerd. Waar die grens ligt, wilden wethouder Pieter ten Hove en zijn twee collega's niet kwijt. Wel bekend is dat politiedis trict Eemland-Noord per jaar niet meer dan 12.500 verbalen op kenteken op maakt. Gerelateerd aan het aantal inwo ners komt dat voor Soest neer op maxi maal 4800 boetes op kenteken, inclusief andere controles. De drie Eemlandse gemeenten (Bun schoten haakte op het laatste moment af) hebben de handen ineengeslagen, omdat ze willen dat het aantal ongeluk ken en slachtoffers afneemt. In de pe- zingt enkele toepasselijke liederen, waaronder Het Wilhelmus. Het ko perkwartet van P.V.O. speelt 'Bist bei mir'. Na afloop van de dienst begeven de aanwezigen zich in een stille tocht naar de dodenherdenking bij het oor logsmonument bij Braamhage. De stoet wordt voorafgegaan door het tamboerkorps van het Groot Gae- sbeeker Gilde, de padvinderij, de heren Janssen, Van de Schepop, Van Winden, Hilhorst en mevrouw En gelsman. De herdenkingsplechtig heid bij het monument begint om 20.00 uur. Wie deze dag wil vlaggen, kan dat doen met de vlag halfstok van 18.00 uur tot zonsondergang (ca. 21.10 uur). Voor het oog van de camera houden politiemensen een oogje in het zeil bij de flitspaal op de Birkstraat. Inmiddels zijn de ruitjes in de kast al een keer beklad. riode 1996-'98 vonden in Soest 2130 ongevallen plaats, vaak mede als gevolg van een te hoge snelheid. Op de Birkstraat bijvoorbeeld passeren dagelijks twintigduizend auto's, vracht wagens en motoren. Vooral het verkeer dat uit de richting Amersfoort komt, rijdt nog wel eens te snel de bebouwde kom van Soest in. In het verleden zijn hier snelheden van wel 100 kilometer per uur geregistreerd al was dat natuur lijk meer uitzondering dan regel. Ge hoopt wordt dat de kasten een preven tieve werking hebben op de weggebrui kers en in de (nabije) toekomst 85 pro cent minder snelheidsovertredingen be gaan zullen worden. In ieder geval ver wachten de gemeenten en politie dat er minder ongevallen zullen plaatsvinden. De snelheidscamera's werden nog niet eens gebruikt of ze waren reedtf doelwit van vandalen. Zowel op de Koningsweg als de Birkstraat werden de glazen plaatjes in de kast met wit te verf beklad, zodat het oog van de camera niets kan registreren. Moge lijk dat de 'kwajongens' zijn geïnspi reerd door de onbekenden die vori ge week vrijdag op dezelfde manier de kast aan de Torenlaan in Baarn bewerkten. Wat betreft de daders, tast de politie in het 'duister'. Een openstaand hek werd vorige maan dag een pink fataal. De jonge koe liep samen met de rest van de kudde het weiland aan de A.P. Hilhorstweg uit en belandde op de rails. De naderende trein vanuit Baarn richting Amersfoort kon niet meer remmen en reed de pink aan. Een veearts en de spoorwegpolitie konden het leven van het dier niet meer redden. De rest van de kudde werd overgebracht naar een nabijgelegen wei land. Hoe het hek van het weiland open is geraakt is onbekend. De spoorwegpo litie zal de zaak verder afwikkelen. zie pagina 5 B krat 24 flesjes 12.99 fles 0,75 liter rundvlees kilo wit of tarwe 500 gram 4r 100 gram Op enkele meters afstand volgde de vos, ogenschijnlijk op zijn gemak, als een kat die met een muis speelt. Schoor opende de keukendeur en zag dat de vos op een meter of zeven afstand bleef stilstaan. Hij keek haar aan, draaide zich om en slenterde weg om het alsnog op een rennen te zetten, toen Hennie Schoor haar viervoeters weer inschakel de. Die kwamen later met het schuim op hun bek terug. Haar man bleef de resterende nacht in de keuken slapen en merkte een uur la ter dat de ganzen wederom de vijver in vluchtten om het vege lijf te redden. De volgende morgen bleek dat de vos toch weer had toegeslagen. Vermist werden twee kippen en een eend. De levende have van de familie Schoor is inmiddels zowat gehalveerd en Hen nie Schoor weet zeker dat de vos zal te rugkeren, nu hij in de gaten heeft, waar het voedsel voor zijn jongen voor het 'oprapen' ligt. Daarom is ze boos op de honden overnachten tegenwoordig buiten om te waken over de kippen, eenden, ganzen en andere loslopende dieren die tot dusver aan de onverbiddelijke kaken van de vos ontsnapten. Foto: Aldo Allessie diverse instanties die niet willen ingrij pen. "Dat zou aan de kaak moeten wor den gesteld. Nu worden onze dieren sys tematisch uitgeroeid. En ik heb gehoord dat iemand aan de Bosstraat ook last van een vos zou hebben. Die beesten zijn zo brutaal en schrikken nergens meer voor terug, omdat ze in het bos gewend zijn geraakt aan mensen. Als je er eentje aanlijnt, wandelt hij bij wijze van spreken zo met je mee", meent Hennie Schoor die niets anders rest dan haar honden 's nachts buiten te laten. Ook de overige dieren lopen los. Hen nie Schoor wil ze niet in een kooi of ren plaatsen. Dat zou tegen haar principes indruisen. Wie kent Frits en Daniëlle die op 28 juni 1993 elkaar het jawoord gaven? Chris Stegenga uit Lage Vuursche wil het graag weten, want hij beschikt sinds zaterdag over een videoband met opna men van hun huwelijksfeest. De band zat in de videocamera die hij op de Oranje Vrijmarkt op de kop tikte. Stegenga wil niets liever dan de band teruggeven aan het echtpaar, maar weet niet waar hij het tweetal kan bereiken. Onderzoek in het gemeen tehuis bracht aan het licht dat de hu welijksvoltrekking op 28 juni 1993 in ieder geval niet in het Soester raad huis heeft plaatsgevonden. Vandaar dat hij deze krant inschakelde. Stegenga was zaterdag als een geluk kig man thuisgekomen. "De camera was een koopje. Het liep al tegen drieën en ik denk dat de koopman zijn kraam leeg wilde hebben. Ik kreeg alle accessoires mee. Vol ver wachting heb ik het apparaat thuis op de televisie aangesloten en het werkte. Tot mijn verbazing zat er nog een bandje in. Volgens het etiket ging het om het huwelijk van Frits en Daniëlle. Nieuwsgierig als ik was heb ik er naar gekeken, al voelde ik mij wel een beetje een voyeur, zomaar bij wildvreemde mensen op de bruiloft." Volgens de trotse bezitter van de tweedehands camera is Frits een 'se rieuze heer met bril, gestoken inleen keurig grijs pak en heeft hij het uit stekend naar zijn zin'. Daniëlle, die een witte trouwjurk draagt, om schrijft hij als 'werkelijk een bruid om te stelen'. Het feest speelt zich af in de serre van wat toen nog de Knol lentuin was en tegenwoordig Fusions heet, aan de Burgemeester Gro- thestraat. "Vaag herkende ik het bruidspaar als de koopman en -vrouw achter het kraampje op de Vrijmarkt op de Eng. Ik denk dat zij vergeten zijn het bandje uit het apparaat te halen en ik kan mij voorstellen dat zij het na ver loop van tijd zullen missen. Daarom ben ik op zoek naar het bruidspaar om het terug te kunnen geven", al dus Stegenga. Hij is telefonisch bereikbaar via num mer 035 6668336. Bel voor een gratis en deskundige waardebepaling 035 603 27 37 VAN ROUWENDAAL MAKELAARDIJ T. 11:1 BURG. GROTHESTRAAT 13 fNVM 3761 CJ SOEST Acht Soesters onderscheiden. Bibliotheek bezorgt boeken aan huis. Actie van Fakkel draagsters levert twee mille op. Manege Altena wil snel uitbreiden. Beelden van Oranje-festiviteiten. Hele week feest voor halve eeuw Hees. haar man al ruim een week uit hun slaap. In het paasweekeinde ont dekte het roofdier dat er op het per ceel aan het Eerste Heeserlaantje kippen, eenden, ganzen en kalkoe nen rondlopen. Sindsdien is hij (on gewenste) stamgast van het 'afhaal- centrum'. Ongeveer tien dieren heb ben inmiddels als maal gediend voor de vos die vermoedelijk jongen moet voeden. Hennie Schoor is ten einde raad, omdat niemand haar wil helpen. Tevergeefs trok ze aan de bel bij de ge meente, de politie, de man met de jacht vergunning en de Wildbeheereenheid (WBE). "Ze zeggen: strooi maar men senharen in je tuin. Dat is toch te gek voor woorden? Ze doen er niets aan. De dieren zijn van slag en ik ben er hele maal kapot van", aldus de Soesterse die de laatste nachten haar honden laat wachtlopen. "Die verdienen echt een medaille." De ellende begon de nacht voor Pasen. Toen nam de vos een mandarijneend te grazen. De volgende nacht kwam het dier terug en verschalkte hij vier kippen en de daaropvolgende nacht liet hij zijn oog vallen op een broedende kalkoen hen. "Alles is opgegeten, maar de kal koen kreeg hij niet door de afrastering. We vonden de kalkoen 's morgens in de tuin, aan stukken verscheurd", vertelt Hennie Schoor. Het toppunt van brutaliteit beleefde de geschokte dierenliefhebster afgelopen donderdagnacht. Ze werd wakker, om dat haar honden luid blaften. Ze liet snel haar honden naar buiten, waar ze ontdekte dat de ganzen (met verschil lende kuikens) reeds hun toevlucht op de vijver hadden gezocht. De honden scheurden de tuin in en kwamen even later weer naar binnen. Groot was ver volgens haar verrassing toen Hennie Met ingang van 2000 Ook specialist in: MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035-6024294

Soester Courant | 2000 | | pagina 1