OfflAlK] 595.00 y ntwoord nu VOORDEEL mi ISiyiMIISIVlit iMTÜËELr Koot Tuinprojecten nu van de grond nieuws giro 70703 anuóhocK 'CS Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant Uit onze Ooit kiest u voor mooist Expert Schoemaker VANOOSTEN H PAGINA 8 WOENSDAG 3 MEI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 9 mer 9 Nieuw hoveniersbedrijf aan de Eemweg Inbraak Dronken in auto audio/videomeubel Karo nu ook op internet www.otak.nl ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Verkeersongeval Jazzclub Expositie van Kees van Tricht 1 uur fotoservice Waarnemingen PASO Geboorteakten van Beatrix en Willem-Alexander Gordelcontrole Parkeerbonnen Klachten bezorging Verkeersongeval Autodiefstal Geen inzameling huisvuil op 5 mei Zr? r" BRANDSMA HEEFT MEER DAN JE DENKT i alle voorwaarden vo|- /aarbij alles klopt, wordt or starters geldt de leef- laatschappelijke of eco- tn de regio Eemland.' Idt de periode dat men huidig adres. aria bovenaan de kandi- in uw persoonlijke gege- gezinssamenstelling en eerd met de gegevens Basisadministratie Per- de gegevens juist dan tr de eigenaar/verhuur- scepteert u de woning imeente een acceptgiro ad/91,50 voor een huis tunt betalen. It voor een woning, dan agen na het verstrijken i benaderd door de ver aanbiedingsbrief is het ing van binnen te bekij- zin tussentijds te infor- en. MMERKING BENT GE- WONING ONTVANGT U gtoewijzing de woningtoewijzingen in een overzicht. Daar- hoeveel reacties er op angen en of de woning Dorstromer is toegewe- leftijd, de woonduur, de jpelijke of economische i behorende puntenaan- manier kunt u een in- uw kansen op een der- n eventueel uw woon- oekenden is het mogelijk om op gronden een urgentie- an. Slechts in een zeer Hen zal een dergelijke s van toepassing is voor en verstrekt. Informatie jgen bij de afdeling Pu- gemeente, onderdeel t een serieuze klacht e woningtoewijzing, dan ndienen bij de gemeen- missie Woonruimtever- 3760 CA SOEST. heeft over het toewij- nt u daarvoor terecht bij Bouwen, bij SCW of de ;en van de gemeente informatiefolders be- ind bestaat uit de ge- ifoort, Baarn, Bunscho- n en Woudenberg. olledig of onjuist in leid. jrder) erhuurder) m invullen) icht )rende ind* (10) n periode van in 75 KM (3) Sinds vorige maand is de tuin van Soester ondernemers uitgebreid met nieuwe aanplant. En dat het hier gaat om een hoveniersbedrijf is naast een leuke wetenswaardigheid, zeker geen toeval. Aan het ontstaan van Koot TXiinprojec- ten, gevestigd aan de Eemweg, is doel gericht gewerkt. In de persoon van Mi- chel Koot vindt Koot Tuinprojecten zijn oorsprong in de voormalige tuinder aan de Eemweg. In dit bedrijf ontdekte Mi- chel Koot dat zijn passie voor groen ver der reikte dan het dak van zijn kassen. In de wetenschap datje vaak eerst moet snoeien om goed te kunnen groeien, besloot hij dan ook om zijn ideeën en wensen een nieuwe groeikans te geven. Na het afronden van zijn hoveniersop leiding bracht Michel Koot het geleerde in de praktijk als werknemer van een hoveniersbedrijf. Met groen onderne- mersbloed en een rijke voedingsbodem aan opgedane kennis en ervaring be sloot Michel echter om toch zelf de spa de in de grond te steken en startte hij begin dit jaar Koot Tuinprojecten. Binnen zijn nieuwe bedrijf komt Michel Koot's passie voor groen optimaal tot zijn recht. Van idee en ontwerp tot aan leg en onderhoud van tuinen, balkontui- nen, vijvers en waterpartijen, sproeisys- temen, plaatsing van afscheidingen en tuinhuisjes en zijn specialiteit: sierbe strating. Vakmanschap, kwaliteit en ser vice met de erkenning van aansluiting bij de Vereniging van Hoveniers en Groenvoorzieners (VHG). Koot Tuin projecten is een nieuwe onderneming en een oude bekende. Een 'groentje' met ervaring tussen de ondernemers van Soest. Foto: Aldo Allessie Lid van de Vereniging van Hoveniers en Groenvoorzieners Vaste prijsafspraken Gegarandeerde kwaliteit Tuinprojecten Bel voor een vrijblijvende oNTWïtr muibc QNDiBHoup afspraak. Michel Koot, Eemweg 7,3764 DG Soest Telefoon: 035 - 666 97 27, Fax: 035 - 666 97 28 Mobiel: 06 28 88 89 07 in Soest voor de 1 Aanmelden: tel. 601 41 52 Onbekenden hebben vrijdag in het cul tureel centrum aan de Willaertstraat in gebroken. Daarbij zijn geld en waarde bonnen weggenomen. Op de Prins Bernhardlaan trof de poli tie dinsdag een dronken automobilist aan. De 25-jarige Soester slingerde over de weg, terwijl hij een flesje bier dronk. De man bleek na aanhouding inderdaad een slok te veel op te hebben en kreeg een bekeuring van 700 gulden. Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Op de Birkstraat vond vrijdag een on geval plaats tussen een 87-jarige vrouw uit Soest en een 24-jarige automobilist uit Assen. De man reed over de Birk straat uit de richting van de Van Len- neplaan toen hij een flauwe bocht naar rechts nam. Over de berm heen zag hij de vrouw met een fiets aan haar hand oversteken. Hij probeerde haar nog te ontwijken, maar raakte toch nog haar fiets aan. Daardoor viel zowel de fiets als de vrouw op de grond. De vrouw werd met een gebroken elleboog, schaafwonden en een hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht. In een wereld waar complexiteit vaak wordt verward met vooruitgang komt nu de BeoVision 1 Een gemakkelijk te gebruiken televisie met eersteklas beeld, uitstekende geluidsweergave en een baanbrekend bedieningsprincipe met veel bedieningsgemak. De BeoLab 1 is de nieuwe topluidspreker van Bang Olufsen. Hij kan zo luid of zo zacht spelen als u wilt en biedt een zo natuurlijke weergave als maar mogelijk is, of u nu het subtiele effect van een kamerorkest of de impact van een stadionconcert wilt en/aren! Een compleet muzieksysteem, met alleen de essentiële functies, lijkt zo'n eenvoudig idee, Toch heeft het ontwer pen van de BeoSound Century ons nogal wat hoofdbrekens bezorgd. Met radio, cd en cassette beschikbaar zijn er natuurlijk nogal wat bedieningsfuncties. Maar daar heeft Bang Olufsen iets op gevonden. Alleen die foetsen zijn verlicht, die op dat moment van toepassing zijn. De BeoCom 6000 is ontworpen voor optimale vrijheid in communicatie. Voor het hele gezin, want bij één basis station kunt u tot zes handsets gebruiken. De handset toont u het nummer van de beller. Het is aan u om de oproep wel of niet te beantwoorden. Een ingebouwd telefoonboek geeft u namen en bijbe horende nummers. BANG S. OLUFSEN Burg. Grothestraat 9, Soest Telefoon 035 601 03 44 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zaterdag 6 mei: Perron 5B treedt weer op, ditmaal met gastsolist Sjoerd Dijkhuizen (tenorsax). Perron 5B bestaat uit Semmy Prinsen (tenorsax), Henk Meutgert (piano), Frans van Geest (bas) en Gijs Dijkhui zen (drums). Aanvang: 21.00 uur; Toegang: gratis. Zondag 7 mei: Op de eerste zaterdagavond van de maand zijn er gewoonlijk de jazzclub en een expositie in Artishock. Deze maand is het anders. De jazzclub is zaterdaga vond en de opening van de expositie op zondagmiddag. Het werk van Kees van Tricht dat tentoongesteld wordt, omvat een deel van zijn vele werken. Kees van Tricht (1955-'98) was geboren Soester. Hij wist al vroeg dat hij tekenaar-ont werper wilde worden. Zijn eerste toplei dingen die hij volgde, hadden weinig met tekenen te maken ën in 1973 ging hij werken als zeefdrukker, vertegen woordiger en als bode bij de gemeente Soest en in 1980 als beheerder van dorpshuis de Borg, nu bekend als C- drie. In 1982 begon hij aan de avond opleiding aan de Grafische School in Utrecht, ging werken in Studio Wonder- gem in Baarn als ontwerper-tekenaar, begon in 1992 een eigen Studio en had bereikt waarvan hij als kind al van droomde. In april 1998 moest hij van alles wat hem lief was afscheid nemen. In de pe riode van zijn ziekte wilde hij van alles afmaken, zijn huis, zorg voor zijn gezin, een cd maken met zijn vrienden van het cabaret "Het Collectezakken Collectief' en een expositie van zijn werk, helaas heeft hij het laatste niet meer zelf kun nen doen. Er is een overzichtstentoon stelling van zeer gevarieerd werk. Pen tekeningen, een prachtige serie van Oud Soest, olieverf, houtskool, aquarel len met veel gevoel voor details. Een serie naakten die hij maakte op de te kenclub van Artishock, illustraties waar in zijn gevoel voor humor tot uitdruk king komt, kortom een expositie die zeer de moeite waard is om te bezoeken. De opening van de expositie is 7 mei om 15.00 uur m.m.v. de Big Band van PVO. ^fotottvpk, H10**0*4 voor topkwaliteit kleurenfoto's! NU: Plein van Zuid 32/34 - Soest Tel. 035 - 601 31 09 Fax 035 - 602 72 69 Johan van Voorthuizen verzorgt maan dag 8 mei de bijeenkomst van PASO. Bezoekers kunnen foto's van overlede nen meenemen en Van Voorthuizen zal die gebruiken voor zijn waarnemingen. De aanvang is 20.00 uur in het clubge bouw van de Vriendschap aan de Nach- tegaalweg. Entree: 2,50 gulden voor le den, 7,50 gulden voor andere belang stellenden. Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 Wandelingen Op 6 en 9 mei en 10 en 17 juni kan on der leiding van een gids een wandeling worden gemaakt over landgoed de Paltz. Die beginnen om 14.00 uur van af de ingang aan de Van Weerden Poel- manweg en duren ongeveer twee uur. Deelname kost 7,50 gulden. Op 27 mei is er een wandeling met een gids over de Eng en de Brink. Kosten 5 gulden. Torenbeklimming Wie de toren van de Oude Kerk wil be klimmen, kan dat doen op 28 juni, 12 en 19 juli, 16 en 23 augustus en 6 sep tember. Deze beginnen om 14.00 uur. Vanaf de toren heeft men prachtig uit zicht op de omgeving. Vliegbasis De vliegbasis Soesterberg geeft gratis rondleidingen op 14 en 28 juni, 12 en 26 juli en 9 en 23'augustus. De basis is de oudste van Europa en de één na oudste van de wereld. Veertig jaar lang was het 32nd Tactival Fighter Squadron van USAirforce er gestationeerd, tegen woordig is Soesterberg de thuisbasis van de zware transporthelikopters Chinook en Cougar. Deelnemers aan de rondlei dingen moeten zich op de betreffende dag om 12.15 uur verzamelen bij het VVV-kantoor aan de Steenhoffstraat of de dependance bij boekhandel Marjo lein aan de Rademakerstraat in Soesterberg. Vandaar worden ze per bus naar de vliegbasis gereden. Opgave voor de activiteiten kan bij de VW, tel. 6012075 of 0346 351990. N.B.V.P. VROUWEN VAN NU, afdeling Soest Secr. G.M. van Dijk Weegbreestraat 431 3765 XM SOEST Tel. 5881739 Wie een kopie van de geboorteakten van koningin Beatrix en kroonprins Willem-Alexander wil zien, kan woens dag 10 mei een kijkje komen nemen in de Deel aan de Kerkstraat. Daar begint dan om 20.00 een lezing van W.D. Zon dag, hoofd van de afdeling Burgerzaken in Baarn. Zondag zal het woensdag hebben over onder meer voornamen, de mogelijkheid tot naamsverandering, naamrecht, registratie partnerschappen en de nieuwe ontwikkelingen van huwe lijksvoltrekkingen. Hij zal ingaan op de geschiedenis van de burgerlijke stand, zoals die in het begin van de negentien de eeuw tot stand kwam en laat uit deze periode verschillende geboorten- en huwelijksakten zien. Ook neemt hij fol ders mee, waarin alles staat over de mogelijkheden voor afstammingsonder zoek. De bijeenkomst is georganiseerd door de Soester afdeling van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen. Het betreft de laatste activiteit van dit sei zoen. Op 13 september begint het nieu we seizoen. Toegang tot de lezing over burgerlijke stand kost niet-leden vier gulden (inclusief koffie/thee). Zes automobilisten zijn woensdagmor gen bekeurd, omdat ze hun veiligheids- gordel niet omhadden. De gordelcon trole werd tussen elf en twaalf uur ge houden op de Beukenlaan. Op het Raadhuisplein heeft de politie woensdagmiddag vier bonnen uitge schreven. Dat gebeurde in de blauwe zone. Hier stonden vier auto's gepar keerd, waarvan de bestuurders niet de vereiste parkeerschijf hadden gebruikt. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoordapparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Een negentienjarige fietser uit Soest heeft donderdag een diepe vleeswond opgelopen bij een aanrijding met een auto. De jongen reed over de Laan straat, toen er een 36-jarige automobi list achteruit een uitrit kwam uitrijden. De man zag de fietser over het hoofd en reed hem aan. De jongen hield er vier hechtingen aan over. Op het Nassauplantsoen is donderdag tussen 10.00 en 11.00 uur een metallic zilvergrijze Mazda 121 Weggenomen. De auto met het kenteken TK-05-NR is ei gendom van een 79-jarige Soester. Vrijdag 5 mei wordt geen huisvuil inge zameld, omdat bevrijdingsdag dit jaar een nationale feestdag is. Ook afvalstof- fenpark De Schans is gesloten, evenals het gemeentehuis. Op de huisvuilkalen- der staat wanneer de containers wel worden geleegd. In verband met de Dodenherdenking op 4 mei vervalt morgen de avondopenstel ling van de afdeling Publiekszaken. Ethiopië verhongert. De honger en oorlogsdreiging kennen geen grenzen. Door droogte, ondervoeding en ziekten kunnen ze geen kant op. Massale sterfte dreigt, tekort aan alles, 'n Drama dat zich wederom in Afrika afspeelt. Daarom is uw steun voor voedsel pakketten en transport, medische zorg en structurele hulp noodzaak om Ethiopië weer hoop op leven te geven. Samen met ICS, Dorkas en World Vision. Maak voor hoop op leven uw steun over op Giro 70703 - Hilversum o.v.v. Noodhulp Ethiopië. Dorkas Hut? World Vision 035-6284984 033-4643444 DUBBEL 15% Meer inhoud en 15% lagere prijs... Dat wordt wel heel erg voordelig bij Brandsma. (De kortingsaktie loopt t/m zaterdag 20 mei 2000) Soesterbergsestraat 52, 3768 EJ Soest telefoon (035) 603 72 46, www.verf-wand.nl OOK OP MAANDAGOCHTEND GEOPEND

Soester Courant | 2000 | | pagina 9