II m SNS» bank r^\ (g. SOI Na 13 X (fil uk i)e^aam BiÊU STUBOEK 48 'Vendeliers' sponsoren S.O. Soest Rommelh Rabobank FB N3 GOMMERS DUPRAL BV PEKO B.V. VOORTJES PROCAR steunen Kovego is nu Stuboek Nieuw gezicht bij Asbogroep Ben de Bruin voor veel fietsplezier Wonnink zonwering al twee jaar in Soest BEN BECKER Bob's Bloemen b.v Krijkamp Den Oude Dg WOENSDAG 17 MEI 2000 SOESTER COURANT pagina BOSBOOM AUTOSCHADE BOUWBEDRIJF :VAN DEN HENGEL BV-SOEST Deelen WIJNHANDEL @035-6016055 VAN EDE GLAS Car Studio Eemland Wonnink 48 'Vendeliers' S.O.Soest BODEWES Bouw BBS Soest Fa. Janmaat Zn. Brouwer Systeem Plafonds Soest - Baarn .Wilhelm, Hop Partners konstruktieburo krabbendam-boerkoel b.v. SERVICECENTER BEUKENLAAN JRODA p/mm. Toon van der Linden Van DantjSports Mh kfiOtth H.G. Dijkman Zn. Van Den Brink B.V. v/h Fa. H. v. Asch P.A. van den Dijssel b.v. Ben de Bruin VAN DORRESTEYN 000010111® VAN SOEST WOONWINKEL Autoschade Service Stalenhoef Soest Van Hengstum tuin-adviescentrum 't daarderhooqt V/eescentrale Soest b.v. SNIJBl Birkstraat 105, Soest, tel: 035 - 602 11 02 loodgieters- en verwarmingsbedrijf G.vandenPOLbv t CSOEST van Lenneplaan 69, Soest, tel: 035 - 601 99 54 m STUBOEK Stuboek bv Nijverheidsweg 20 - 3762 ER Soest Postbus 233 - 3760 AE Soest Telefoon 035- 609 80 80 Telefax 035 - 609 80 99 Makelaars- en Assurantiekantoor Soesterbergsestraat 43,3768 EB Soest nvM Telefoon: 035 - 6015360, Fax: 035 - 6027624 KIEZEN MET DEELEN F.C. Kuyperstraat26 Tel. 6021557 S0EST Lange Brinkweg 26 - Soest - Tel: 601 65 27 Nieuwegracht 27 3763 LP Soest Telefoon: (035) 602 21 04 Kraanverhuur tot max. 70 ton Tel: 601 66 65 (3 LIJNEN) Applikatiebedrijf - Schilderwerken Hartweg 70 - 3762 SG Soest - Tel: 035 - 601 35 Koningsweg 20-1 Soest Café Brasserie Party- en Vergadercentrum Hamseweg 9,3828 AA Hoogland. Tel. 033 - 480 12 13 Nijverheidsweg Noord 65 3812 PK Amersfoort Tel. 033 - 464 34 24 Chrysler/Jeep dealer voor Eemland en Vallei +<Z»ori/lligt. I Soesterbergsestraat 35a Telefoon 035 - 602 93 60 Uw witgoedspecialist, voor de beste keuze! Technische A groothandel voor kJ bouw industrie BOUW TECHNIEK B.V. Nieuwegracht 1-3 Telefoon 035 - 601 11 37 'Brasserie RESTAURANT BRASSERIE VERGADERCENTRUM Soesterbergsestraat 188 - 3768 MD Soest Telefoon 035-6036010 voor het betere zonweringswerk Hamseweg 89a, Hoogland Nieuweweg 66, Soest Tel.: 033 - 480 22 44 Tel.: 035 -609 06 90 Van Weedestraat 5 - Tel. 035 - 601 66 00 3761 CA Soest - Fax 035 - 602 66 91 >11 1* Heeserlaant|B 56 3766 LW Soest Postbus 501 3760 AM Soest Tel 035 - 601 83 86 Fa» 035 - 601 62 43 Het is gelukt! Het eerste elftal van S.O. Soest heeft zich gehandhaafd in de hoofdklasse. De blauwe leeuwen hebben iedereen tot de laatste minuut inspanning laten zitten. De laat ste wedstrijd was het erop of eronder. Lange tijd zag het ernaar uit dat het eronder zou worden, maar tien minuten voor tijd heeft Soest 2-2 gescoord en zag het er al een stukje zonniger uit. Toen de mannen één minuut voor tijd een strafschop mee kregen, steeg de m Het nieuwe millennium is voor Jacques Faase de aanleiding geweest om het bedrijf Kogevo een nieuwe naam te geven. De vertrouwde studieboekenle- verander heet nu Stuboek. Naast de nieuwe naam wil Stuboek de service aan haar cliënten uitbreiden. Naast de gespreide betaling, de mogelijkheid om boeken terug te geven en de bestel lingen per fax gaat Kogevo haar cliënten per nieuwsbrief op de hoogte te houden van rele vante boekenzaken en de levertijd van de studieboeken. Verder verandert er voor de cliënt niets: dezelfde mensen blijven hen met evenveel plezier en inzet van dienst zijn. Verhuur "Wij verhuren al zo'n 20 jaar boeken aan scholieren", vertelt directeur Jacques Faase. "Wij doen dat omdat een gemiddeld boekenpakket voor een havo 4-scholier vandaag de dag toch snel tussen de 1.400 en 1.600 gulden kost Dat is voor ouders dus een grote kostenpost Daar hebben wij met de verhuur van boeken een oplossing voor gevonden. Voor de verhuur sluiten wij overeenkomsten af met de scholen die intermediair voor ons zijn naar de leer lingen. Zo hebben we ongeveer 60 scholen als klant en die staan voor 35.000 a 40.000 leer lingen. Per school maken wij voorbedrukte boekenlijsten die we naar de scholen sturen. Vervolgens krijgt elke leerling de juiste boekenlijst, waarvan zij individueel kunnen bestel len. Op de eerste schooldag ligt dan het gewenste boekenpakket op school klaar." Razendsnel De ontwikkelingen in het onderwijs veranderen razendsnel. Dit betekent voor de studie boeken-leverancier dat zij gigantisch moet investeren in nieuwe boeken. Gemiddeld gaat een boek 4 a 5 jaar mee, maar sommige boeken veranderen nu zo snel dat ze maar één of twee jaar meegaan. Deze boeken worden dan meestal in de verkoop gedaan i.p.v. de ver huur. Volgend jaar moeten de teksten in alle boeken aangepast worden aan de euro. Ook komen er steeds meer CD-roms in de boeken. Beide ontwikkelingen brengen veel investe ringen met zich mee. Handwerk De administratie is bij Stuboek vanzelfsprekend geautomatiseerd. Maar het samenstellen van de pakketten en het plastificeren van boeken, ieder jaar 100.000 stuks, is nog echt hand werk. Jacques: "We zouden wel met barcodes op de boeken kunnen werken, maar in de prak tijk blijkt dat driekwart van de barcodes wordt beschadigd doordat leerlingen eraan krab ben. Het systeem ligt daardoor helemaal plat en de kans dat leerlingen vervolgens verkeerde boeken krijgen, is groot Daarom doen wij het handmatig. In de zomer werken wij dan on geveer met 60 mensen, waarvan 15 vaste medewerkers en 45 vakantiekrachten. Eind mei krijgen wij de eerste boeken terug en half augustus staan onze drie hallen van totaal 1.500 m2 helemaal vol met boeken. Dan kun je er nog nauwelijks lopen." Werkwijze Nadat de boeken zijn binnengekomen, worden ze op schoolnaam weggezet Aan de hand van de bestellijsten stelt de medewerker het boekenpakket samen. De volgende medewer ker controleert het pakket en doet het door de sealmachine. Daarna worden ze in kratten per school weggezet. Het uitleveren duurt ongeveer tot de eerste week september, te begin nen bij Brabant, Midden-Nederland en tot slot Noord-Nederland. Het gaat hierbij om to taal zo'n 700.000 boeken. In september tot en met november vinden er nog veel nabestel lingen plaats en na Kerst wordt het dan wat rustiger. Hoogste tijd om te starten met het sa menstellen van de boekenlijsten, want die moeten vóór april weer klaar liggen. De directie van de Asbogroep aan de Zuidergracht in Soest bestaat nu uit twee directieleden. Naast Heide van Asch (49) die al ruim 25 jaar de directie vormt, is er een nieuwe directeur in de persoon van de 39-jarige Hans de Wit aan getrokken. Hij is inmiddels ruim 25 werkdagen in dienst. Henk: "Wij zijn de afgelopen vijf jaar verviervoudigd. Dat wil zeggen dat onze omzet gestegen is van 10 naar 40 miljoen en ons personeelsbestand van 50 naar 100. Hierdoor zijn onze activiteiten aanzienlijk toegenomen en samen met onze ambitieuze groeiplannen was de komst van Hans dus hard nodig." Groei De Asbogroep bestaat uit 11 werkmaatschappijen die gezamenlijk zorgdragen voor de boven- en ondergrondse infrastructuur, vanaf het onderzoek tot en met het onderhoud. Dat is dan ook de kracht van dit bedrijf. Zij bieden hun klanten een totaalpakket van het slopen van het gebouw en het schoonma ken van de grond tot en met de bestrating en de beplanting van het project. De toekomstplannen zijn ambitieus want Asbo wil zich een nog betere posi tie in de markt verwerven. "En daar kan ik de kennis en vaardigheden van Hans goed bij gebruiken", aldus Henk. "Hij heeft veel managementervaring opgedaan bij de doorstart van Chemco als distributiecentrum. Hij kan van de Asbogroep een nog meer solide organisatie maken. Ik ga me dan richten op de samenwerking met andere bedrijven. Wij willen graag samen met andere bedrijven inschrijven op projecten door het hele land, zodat Asbo niet alleen een begrip is in Soest en wijde omgeving, maar ook in de rest van Nederland. De eerste stappen zijn al gezet in Limburg en Brabant. Zo denken wij over twee jaar een omzet te bereiken van 65 miljoen gulden oftewel 30 miljoen euro. Het aantal medewerkers zal dan groeien tot 140." Totaalpakket Darthuizen is één van de woningbouwprojecten in Soest die de Asbogroep van het begin tot het einde in handen heeft. Te beginnen bij het bodemon derzoek, het verwijderen van de asbest, de olietanks en andere soorten ver vuiling, vervolgens het slopen van het restaurant en het verwijderen van de bomen tot het aanleggen van de tuinen en de opritten. Ook de herinrichting van het kruispunt bij Broodje van Toontje en Braamhage zijn bekende pro jecten waaraan de Asbogroep een grote bijdrage heeft geleverd. En niet te vergeten het slopen van Zonnegloren. "Een nieuw project van ons is de Ei gendomweg", merkt de kersverse directeur Hans op. "Daar hebben wij het gebouw van de bloemisterij Van Oest gekocht om daar een mooi woningbouw project te ontwikkelen." Internationaal De Asbogroep is misschien landelijk nog niet zo bekend zoals het graag zou willen zijn, wel heeft het bedrijf al internationale bekendheid. Vorig jaar zijn zes mensen van Asbo naar Bosnië ge weest om asbest te ver wijderen uit de grond, uit de barakken en van de voertuigen. Asbo tim mert dus op alle fronten goed aan de weg. Voor meer informatie over dit dynamische be drijf kunt u terecht op www.asbogroep.nl. Henk van Asch en Hans de Wit. spanning ten top. De penalty werd verzilverd en de jubelstemming brak los. Toen bleek dat concurrent Feyenoord verloren had, was het feest compleet. De blauwe leeuwen kun nen in de hoofdklasse blijven, omdat zij de afgelopen periode weer fantastisch gesteuna zijn door hun supportersschare en hun sponsors. Deze keer schenken wij extra aandacni aan ASBO, Rijwielspecialist Ben de Bruin, Stuboek en Wonnink Zonwering. Fietsen heeft alles te maken met plezier, vrije tijd, ontspanning en gezondheid. Daarom vindt u bij Rijwielspecialist Ben de Bruin niet alleen de vier toonaangevende topmerkfietsen, maar ook het eigen merk Flash en alle bijbehorende accessoires, onderdelen en kleding die het fietsplezier nog meer vergroten. Omdat het onmogelijk is het hele assortiment onder de loep te nemen, is een bezoekje aan de winkel aan de Gallenkamp Pelsweg zeker de moeite waard. Ben en Jeanet de Bruin en hun vier goed opgeleide medewerkers ontvangen u er graag om hun uitgebreide collectie in vele maten en kleuren aan u te tonen. Zij geven u vriendelijk uitleg over de mogelijkheden en voorzien u van een goed en degelijk advies. Dat geldt ook voor de accessoires. Van kinderzitje tot regenkleding en van windschermen tot fietshandschoenen. Populair "Op dit moment staan de luxere fietsen hoog op het verlanglijstje van onze klanten", ver telt Ben. "Dat zijn de wat sportievere fietsen van een merk als Koga Miyata. Daarnaast zijn de mountainbikes weer temg van weggeweest, waarbij de Giant een zeer populair merk is. Ook is de elektrische fiets, de Batavus-ego, sterk in opkomst Daaraan zie je weer dat mensen voor het gemak kiezen. Het komt steeds vaker voor dat mensen hun fiets meenemen op de auto om zo eens een andere omgeving te verkennen. Hiervoor hebben wij dan verschillen de soorten fietsenrekken voor op de auto die aangepast zijn aan de fiets." Kinderfietsen Ben de Bruin heeft een groot assortiment kinderfietsen van Loekie/Cool, Batavus, Gazelle en Giant. Hij levert zo'n 75 a 100 fietsen uit voorraad. Dat begint al met de driewielers, waarmee kinderen op jonge leeftijd de huiselijke omgeving gaan verkennen. Later wordt hun wereld groter op een speelfiets met zij wieltjes en daarna komt de "echte" kinderfiets. Drie typen fietsen voor drie verschillende leeftijdscategorieën. En dan zijn we de autoped nog vergeten, want die heeft Ben ook! Tweedehands Ook handelt Ben in tweedehandsfietsen, waarvan hij er zo'n 200 heeft staan. Op een twee- dehandsfiets van meer dan 300 gulden krijgt u maar liefst drie maanden garantie. Het is ook mogelijk bij aankoop van uw nieuwe fiets uw oude fiets "voordelig" bij hem in te rui len. Voor reparaties bent u bij deze rijwielspecialist ook aan het goede adres. Meestal zijn zij binnen een dag klaar en het is altijd mogelijk een "leenfiets" mee te nemen. Fietsverzekering Bij aankoop van een nieuwe, maar ook tweedehandsfiets kunt u deze via Ben de Bruin ver zekeren. "De fiets is dan drie jaar lang bij Unigarant verzekerd", legt Ben uit, "en als ie gestolen wordt dan krijgen de mensen direct een nieuwe fiets. Daar zijn geen wachttijden voor en dat is wel zo prettig." Vuurwerk Als klap op de vuurpijl verkoopt Ben de laatste dagen van het jaar ook vuurwerk. Hij heeft een enorme keus in Schuurmans vuurwerk en de folder wordt in heel Soest verspreid. De mensen kunnen hun bestellingen de laatste drie dagen dan in de speciaal hiervoor inge richte ruimte van de winkel ophalen. Dat is altijd weer een knallende afsluiting. Wonnink zonwering is al 30 jaar een begrip in Hoogland en nu ook al twee jaar in Soest. Simon Kielliger en Sacha Hilhorst runnen samen deze sfeervol le showroom, waar veel verschillende modellen en materialen zijn uitgestald. Je krijgt er als klant een goed beeld van de mogelijkheden van binnen- en bui tenzonweringen. En die zijn divers, want vooral de ontwikkelingen in de bin- nenzonwering gaan enorm snel. In huis Het nieuwste van het nieuwste voor binnenshuis is de zonwerende zonwe ring. Simon: "Deze wering reflecteert warmte en zon, zodat het lekker koel blijft en vanuit de huiskamer hebben zij een decoratieve uitstraling. Daarnaast zijn de lamellen in transparante kleuren erg "in". Overdag kun je van binnen naar buiten kijken, maar niet van buiten naar binnen. De kwaliteit, de opbouw en de dikte van de stof bepalen hoeveel licht er van buiten naar binnen komt. Een ander populair product van ons zijn de werkjes in de binnenwering. Zo heb je bijvoorbeeld kubus- en golfbewegingen. Ook is het mogelijk een com binatie van zonwering en vitrage en/of overgordijnen te maken, waarbij je werkt met een dag- en een nachtstand Hierbij worden twee stoffen in één product verwerkt. De achterkant is metaliserend en werkt dus warmte-afsto- tend. Wel komt er gewoon zonlicht naar binnen." Computergestuurd Voor de buitenzonwering is de trend "computergestuurd". Dat kan op ver schillende manieren die op afstand zijn te bedienen. Bijvoorbeeld met infra rood, hoogfrequent zodat het door betonnen muren ook functioneert en met ultrasoon. Dit is ook toepasbaar bij lamellen waar je niet bij kunt, bijvoorbeeld bij hoge ramen. Dan bestaat er ook nog een zonwindautomaat dat inhoudt dat als de zon komt het scherm automatisch uitgaat en als de wind komt op zetten het scherm weer automatisch ingaat. Dat is gemakkelijk voor mensen die niet vaak thuis zijn. "En wat we voor buiten ook veel verkopen" merkt Si mon op "zijn de cassettestemen die het doek rondom afsluiten. Vroeger had je vaak bruine randen op de zonwering, omdat die niet geheel afgedekt kon worden. Nu is dat verleden tijd en het staat nog mooier ook!" Maatwerk Mensen vragen steeds meer om kwaliteit en betrouwbaarheid. Bij Wonnink zijn zij daarvoor aan het goede adres, want zij zijn VCA-gecertificeerd. Dat staat voor veiligheid en kwaliteit. Alle monteurs zijn hiervoor opgeleid. Naast kwa liteit staat Wonnink ook voor service en garantie. "Wij willen klanten die na 10 jaar nog tevreden over ons zijn", zegt Simon. "Wij maken alles op maat en komen bij ieder huis ieder product op de millimeter nauwkeurig opmeten. Wij doen niet alleen nieuwe zonweringen, maar ook renovatie, onderhoud en technische inspectie. Het op maat maken, wordt gedaan door onze toeleve ranciers en het monteren, renoveren en repareren doen we zelf. Daarnaast kunnen we de zonwerin gen van onze cliënten ook laten reinigen." Totaalpakket Naast particulieren levert Wonnink ook aan bedrij ven en woningprojecten. Simon: "In overleg met de architecten kunnen we dan een totaalpakket le veren, waarbij het pand of de panden een unifor me uitstraling krijgen. Wij werken dan met staffel kortingen. Hoe meer mensen er meedoen aan een project, des te aantrekkelijker de prijs wordt. Ook hier leveren we maat-werk en meten we ieder product apart op." Zie ook www.wonnink.com. Zuivel- Levensmiddelen Schrikslaan 25, 3762 TA Soest Tel./Fax: 6012687 Nooit ver... altijd vers! 0Q Lange Brinkweg 34 - 3764 AD Soest Telefoon: 035 - 603 79 00 Fax:035 - 603 7922 Kerkplein 9, Soest Eemnesserweg 26, Baarn ■f'-0"anCl ASSURANTIËN HYPOTHEKEN PENSI0EI& eP Laanstraat 46, Soest Tel. (035) 60259 15, Fax (035|6029ji, adviseurs voor gewapend beton-, staal- en houtkonstrukties Nieuweweg 91"'Soest - Telefoon (035) 601044i Beukenlaan 27 - Soest - Tel. 035 - 601 68 35 GOLFKARTON I VOUWKARTON I DISPLAYS Nijvertieidsvreg NcxxtJ110,3812 PN Amersfoort-Tel 033-4643060 - Fax 03W1KK UITVAARTVERZORGING (Familiebedrijf sinds 1938) Persoonlijke en eervolle verzorging van begrafenissen en crematies. Gen. Winkelmanstraat 142,3769 EH Soesterberg Telefoon: 0346 - 351 223 Slijterij - Wijnhandel voor gezelligheid... én voor al uw dranken! Soesterbergsestraat 49, tel: 035 - 601 24 90 Hartje Zuid - Soest De firma Tammer wil op tussen Rademakerstraai nant Koppenlaan een kl renpark bouwen. Het f langs aan omwonenden die daar redelijk positi geerden. Het binnenter momenteel gebruikt vo< len van caravans en con ken. Volgens directeur Jan Tamr bestemmingsplan de mog€ 'kleinere kantoren met deel: verdieping op het terrein t "Het is altijd onze bedoel om daar woningen te bouw hadden nooit verwacht dat re omtrent de geluidzone duren. Soest wil blijkbaai Defensie houdt het tegen, zicht op een snelle verbete Tammer vindt dat er hoogn het terrein moet worden g is nu een rommelhoek en d dereen blij mee." In samen bouwbedrijf Hoffman en Van Weedestraat 62 Telefoon 035 - 603 00 W 3761 CG Soest Telefax 035 - 601 4532 Internationaal Transportbedrijf B.V, Zuidergracht 7 - 3763 LS Soest Telefoon 035 - 603 60 60 Telefax 035 - 603 60 66 Eens in de veertien dage Soesterbergse Courant ei terview. De bewoners ve, het wonen in hun straat, l en over de manier waaraf kaar omgaan. Deze week te Wegje. accountants v|x belastingadviseurs Burg. Grothestraat35-So«si Tel. (035) 6016033 Fax (035) 6013705 E-mail: info@dejongaccountants.ri www.dejongaccountant5.ii BROOP-m BANK3ËI8AKKERI) Birkstraat 93 Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 Tel. 601 20 65 Van Weedestraat ë-' Tel. 601 38 77 AANNEMINGSBEDRIJF IS GEMETSF.l .n PLASWEG 24 -TEL:035 - 6019666 Burg. Grothestraat2A /2g. 3761 CA/l soest Telefoon: 035 - 601 26 32 w' '«SntiJt, belastingadviseur, Molenstraat 11 - Soest - Tel. 6022054 EET-VILLA Soesterbergsestraat 122 Soest Tel. 035 - 601 27 06 Langs de doodlopende "hoogstens dertien woi huizen zijn ruim, net al erachter. Voor de bewo het allemaal zo'n dertie den met de aankoop v. grond. De een vond h< buitenkansje, de ander h fels omdat de A28 nel pend. Over een ding zijl bewoners van het Zwart eens. Het is heerlijk w doodlopende straat. O lawaai van de snelweg d avonds tot de slaapkai dringt. Roelof Bisschop zakt in eei terras achter zijn huis. Zijr ky trotseert de felle zon en tuingereedschap. „We zijn opnieuw in te richten," w de omgewoelde grond. „N moet de boel weer eens o Cocky heeft inmiddels he schap terzijde geschoven koud drankje ter verfrissin relaas van haar man aan. „We woonden al twintig toen ik hoorde dat hier g zou worden aangeboden,' lof. „Cocky wilde altijd al maar ik dacht niet dat ze hier naar toe wilde ver! ■toen ze de plek zag, was weg van. We werden geluk Het Soester echtpaar o nieuwe buurman met w: zouden moeten bouwen, zegt Cocky. „Maar de sne ter zou de volgende dag pend. We hebben daaron getekend en eerst goed na, bet wel moesten doen. Uit .ben we de knoop doorg stuk grond gekocht." Cocl de dag van vandaag geen GRONDWERKEN SLOOPWERKEN RIOLERINGEN STRAATWERKEN Zuidergracht 45 - Tel: 609 90 20 UW TOTAAL INSTALLATEUR loodgieterswerk, centrale verwarming electrotechnische installatie Laanstraat 34a - Telefoon 035 - 601 24 72 Gallenkamp Pelsweg 1Soest (t.o. winkelcentrum Soest-Zuid) dfflfë Telefoon 035 - 601 28 57 W*® Van Weedestraat 42-44 Soest Tel: 035 - 601 81 09 Havenstraat 120 Bussum Tel: 035 - 693 38 06 WONING- EN PROJECTSTOFFERING Burgemeester Grothestraat 28-30,3761 CM Soest Telefoon: 035 - 602 09 73, Fax: 035 - 602 67 55 NIEUWEGRACHT 29 - TEL 035 - 602 27 44 Amersfoortsestraat 11a 3769 AB Soesterberg Tel: 0346 - 35 05 04 E~p Fax 0346 - 35 07 77 apparatenbouw Dorresteinweg 65 - Soest - Tel: 602 03 64* DORRESTEINWEG 72b SOEST TEL: 035-6012883 Groothandel in Vlees, Vleeswaren en Diepvriesprodukten. Zuidergracht 16-18, tel.: 035 - 601 26W electrotechnisch installatiebureau FRANS BOSMAN ELECTRA b.v. Birkstraat 48 - 3768 HJ Soest Tel: 035 - 601 33 67 - Fax: 035 - 602 55Ö Roos Amore 60 cm, 10 stelen p van fl. 7,75 voor

Soester Courant | 2000 | | pagina 12