LTC Soestdijk haalt maximaal uit VVZ'49 start met voetbalschool Feestweek Hees één groot hoogtepunt "Seizoen kostte verschrikkelijk veel energie" Eemvogels: 25 jaar jong WOENSDAG 17 MEI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 17 VOETBAL zaterdag SEC speelt tegen RUC voor plek in zesde klasse GOLF Wegens animo voorronde voor golfkampioenschap Wernsen: "We zijn nu al gerenommeerde tweedeklasser' TENNIS Speciale trainingen voor getalenteerde jeugdspelers KORFBAL Jarig Eemvogels komt sportieve verplichting na Zaterdag feest bij korfbalvereniging KORFBAL Superlatieven schieten te kort bij voetbalvereniging VOETBAL zaterdag Trots, voldoeningen 'tikkie' jaloezie bij afscheid Peter Visee [VOETBAL zondag Op neutraal terrein, waar is nog niet bekend, speelt SEC zaterdag tegen RUC om een plaats in de zesde klas se. Beide teams eindigden als voor laatste in hun poule. De groenwitten speelden drie weken geleden al hun laatste wedstrijd, RUC sloot de com petitie zaterdag af. Vandaar dat het zo lang duurde, voordat SEC wist wie de tegenstander zou zijn. De ver liezer degradeert naar de zevende klasse. Voor Paul Muller is het de laatste wedstrijd als coach van het zaterdag elftal. Hij nam in het seizoen 1997- '98 na enkele wedstrijden het roer over van Hendrik-Jan de Boer die stopte. Muller wordt opgevolgd door Ruud van Rouwendaal. Vanwege de grote belangstelling voor de Soester golfkampioenschappen, worden dit jaar voorronden gespeeld. Op 30 juni kunnen golfers een start bewijs verdienen voor de finale op 15 september. De kwalificatie vindt plaats op de 18 holes par drie baan in Soestduinen, het strijdtoneel voor de finale is de golfbaan in Zeewolde. Geregis treerde handicappers (heren 1 tot en met 18 en dames 1 tot en met 24) hoeven geen voorronde te spelen en worden rechtstreeks toegelaten tot de eindronde. Ze moeten zich natuurlijk wel aanmelden. Inschrijfformulieren zijn vanaf van daag verkrijgbaar bij de Soester Cou rant, Van Weedestraat 227, en Van Wijk Makelaars, Soesterbergsestraat 46. LTC Soestdijk trok zondag de zeven mijlslaarzen aan en bereikte in één grote stap de tweede plaats in de tweede klasse. De weg werd gepla veid met een 8-0-zege op Daisy dat op de heenweg naar Soest nog één punt meer bezat dan de Soesters. "We zijn nu al een gerenommeerde tweedeklasser", stelde Harald Wernsen vast. De tennistrainer wil met LTC Soestdijk de stap naar de eerste klasse maken, maar moet zijn geduld nog een jaartje in bedwang houden. Koploper Roosend aal, waarvan LTC Soestdijk een week eerder met 5-3 verloor, haalde namelijk ook ondubbelzinnig uit door de num mer twee met 8-0 te verslaan. Vandaar dat LTC Soestdijk van de vierde naar de tweede plaats kroop met zeven punten achterstand op de lijstaanvoerder. "Maar je weet nooit wat er. gebeurt. Te gen Daisy was ik vooraf blij geweest met een 5-3-overwinning, maar kijk eens wat er gebeurde", zei Wernsen die ook beseft dat de kans klein is dat zijn team Roosendaal nog zal passeren. Die ploeg moet dan minimaal één wedstrijd verlie zen én de voorsprong van zeven punten op LTC Soestdijk verspelen. Ondanks de hitte kwam het team van Wernsen gedreven de baan op. De zes- mansformatie kreeg een duwtje in de rug, doordat Daisy zijn topspeler (tot nu toe ongeslagen) had zien vertrekken naar de Duitse competitie. "Een over winning of een nederlaag ligt altijd aan jezelf, we hebben uitstekend gespeeld", aldus Wernsen. Hij liet Sebastiaan Burgstede voor het eerst opdraven voor een single. Burgste de probeerde de laatste weken uit een dalletje te komen, wilde graag in het enkelspel aan bod komen, kreeg zijn kans en pakte die: 6-2, 7-5. Xander de Groot had een tiebreak nodig om de eerste set te pakken en stoomde vervol gens snel door (6-2). Ook Saskia Hui- zinga en Kim Sen pakten hun single in twee sets. Niet anders was het bij de dubbels, waarin Soestdijk in totaal slechts tien games afstond. Een terugslagje kwam er tijdens de mixen. Met een 6-0-voorsprong op zak haperde even het doorzettingsvermogen van de thuisclub, terwijl Daisy nog wel de warme omstandigheden wilde trotse ren om de eer te redden. "Toen heb ik de spelers van het herenteam er even bijgehaald en hun aanmoedigingen wa ren een stimulans om toch even iets extra's te geven. Zoiets kan van het ene op het andere moment omslaan. Een momentum, zoals ze dat zo mooi in de sport noemen." Het gevolg was dat Ni- cole Wattez en De Groot hun partij in hun voordeel beslisten: 7-6, 7-5. Sen en Taco Koelewijn hadden zelfs drie sets nodig: 6-7, 6-3, 6-4. TV Soest Zuid Aan de Bosstraat lagen er weinig mo gelijkheden voor TV Soest-Zuid om VEP op de knieën te krijgen. De tegen standers maakten in Soest hun ambities bekend en ondertekenden die met een 1-7-zege. In de damespartijen was het verschil aanzienlijk en ook de heren van Soest-Zuid beleefden een zware mid dag. Alleen Danny Egter snoepte de favoriet in de vierde klasse een punt af. Dat gebeurde in de tiebreak van de der de set. Het herendubbel en de beide mixen duurden ook drie sets, maar daarin trok VEP aan het langste eind. "We moeten het allebei hebben van slim opleiden en goed beleid." Dat is de vergelijking die Foppe de Haan trekt tussen Heerenveen, waarmee hij volgend seizoen in de Champions League debuteert, en WZ'49 dat na de zomer in Mid den-Nederland gaat rondreizen. Waar de 'dragers' van de Friese vlag wellicht de groene zoden van Nou Camp, San Siro of Olympia Park betre den, zullen de groenwitte knollen hun mouwen opstropen op sportpark Eem- weg en op andere winderige velden in een straal van een kilometer of veertig. Een wereld van verschil, maar ook weer niet. "Door het instellen van een voetbal- school geeft u aan oog te hebben voor opleiding en beleid en uw jeugd dat te willen geven, wat zij nodig heeft om een goede voetballer te worden", schrijft Foppe de Haan in zijn aanbevelingsbrief voor WZ'49. De club had hem uitge nodigd om overmorgen samen met sportwethouder Pieter ten Hove de voetbalschool te openen. De technisch directeur van Heerenveen is wegens drukke werkzaamheden verhinderd, maar stak de Soester vereniging schrif telijk een hart onder de riem. De Haan vindt de voetbalschool een In de korfbalcompetitie liet Spirit zich dit seizoen te laag indelen. Ge volg was dat deze ploeg uit Voort huizen met kop en schouders boven de andere teams uitstak en met straatlengtes voorsprong de titel in de wacht sleepte. I Om die reden weigerde Het Bosch an derhalve week geleden demonstratief te spelen tegen de kampioen. Eemvogels reisde voor het laatste duel wel af naar Voorthuizen om zijn sportieve plicht te vervullen. Vanwege blessures bleven drie basisspelers thuis, maar hun taken werden overgenomen door invallers. Het werd 18-3, maar de nederlaag viel kleiner uit dan in de voorgaande wed strijden tegen Spirit. I Halverwege was het 8-1 onder meer doordat de Soesters nogal wat kansen |misten. In de tweede helft speelde Spi- irit vervelend en arrogant en beging het flveel gemene overtredingen, waartegen niet altijd werd opgetreden. Gisteren was het 25 jaar geleden dat achter de schuifwand in restaurant Beukendal een aantal mensen zat te vergaderen. Het gesprek leidde tot de oprichting van korfbalvereniging de Eemvogels. Deze club viert het jubileum zaterdag op twee locaties. Onder de aanwezigen bevinden zich vast en zeker Agnes Kraaikamp en Jan van der Kuil, twee mensen van het eer ste uur die nog steeds actief bij de ver eniging betrokken zijn. Ook zullen er korfballers 'van weleer' zijn, die ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan hun oude tenue van zolder halen en nog eens gaan proberen de bal door de korf te krijgen. Om 15.00 uur begint op het terrein aan de Staringlaan de spelmiddag voor (oud)leden. Na vijf uur verplaatst het gezelschap zich naar de Klarinet in Overhees, waar een feestavond zal plaatsvinden. In het ontmoetingscen trum wordt een tentoonstelling over de geschiedenis van de Eemvogels inge richt. Als 25-jarige is de korfbalclub één van de jongere verenigingen in Soest. De thuiswedstrijden in de veldcompetitie speelt ze aan de Staringlaan, de zaal wedstrijden werden in het verleden in Beukendal afgewerkt en sinds 1991 in Aqua Indoor. Begin jaren negentig liep het aantal jeugdleden snel af, maar on der leiding van, natuurlijk, Agnes Kraaikamp werd de jongste afdeling nieuw leven ingeblazen en beschikt de vereniging inmiddels weer over teams in alle leeftijdscategorieën. Momenteel kampt de Eemvogels met een afnemend aantal senioren. Het aantal spelende volwassenen is tot een dieptepunt ge daald. Voor de viering van het jubileum zijn zoveel mogelijk oud-leden benaderd. Omdat niet alle adressen konden wor den achterhaald, is het mogelijk dat sommige (ex)korfballers niet zijn be reikt. Zij kunnen zich alsnog aanmelden via, wie anders, Agnes Kraaikamp, tel. 6012743. In de Soester Courant van volgende week meer aandacht over het jubileum van de Eemvogels. 'fantastisch initiatief en noemt het een goede zaak voor het jeugdvoetbal in de gemeente Soest. "Ik wil u bij deze dan ook veel succes wensen met de voetbal school en misschien is er in de toekomst nog een Soester talent te zien in ons mooie Heerenveen-shirt." Kennelijk is het De Haan niet onopge merkt gebleven, dat er bij WZ'49 meer gebeurt. "Dat u ook voor andere zaken oog heeft, is ook een overeenkomst tus sen onze clubs. Ook wij bij Heerenveen vinden dat een voetballer meer is dan iemand die leuk tegen een balletje kan trappen." Bij VVZ'49 is Hans Renes de technisch coördinator van de voetbalschool. Hij wordt bijgestaan door een handvol erva ren trainers en telkens zal er minimaal één selectiespeler aanwezig zijn. Deel name aan de speciale trainingen staat open voor de spelers van de Al, BI, Cl, Dl en El. Ieder seizoen bepaalt de trai nersstaf wie ervoor in aanmerking ko men. De opleiding is geen vervanging voor de reguliere teamtraining, maar een extra mogelijkheid om de vaardig heden, de beweging en het loopvermo gen te verbeteren en vooral ook leren respect voor elkaar te hebben en door te zetten als iets niet meteen lukt. Eenmaal per week wordt er in kleine groepjes getraind en aan de hand van vaste schema's worden oefeningen afge werkt. De resultaten worden bijgehou den en driemaal per jaar krijgen de jon ge voetballers daarvan een overzicht. De voetbalschool is niet vrijblijvend. De trainingen moeten verplicht worden ge volgd en tevens wordt van de voetbal lers verwacht, dat ze meehelpen door bijvoorbeeld de materialen klaar te zet ten. Er hoeft geen extra contributie voor worden te betaald, omdat de kosten worden gedekt door sponsors. Dat geldt ook voor de speciale sportkleding die de deelnemers in bruikleen krijgen. Het bestuur over de voetbalschool: "WZ'49 wil voor zowel de recreant als de meer getalenteerde voetballers een goede vereniging zijn. Met de voetbal school willen we deze getalenteerde voetballers zodanig opleiden, dat ze niet alleen beschikken over techniek en in zicht, maar ook over de juiste mentali teit. Zodat het spelers zijn die passen bij een vereniging als WZ'49. Ruim 150 keer werd een schot afgevuurd op Harold Wapen aar van FC Utrecht in de finale om de Soester penaltybokaal. De doelman moest regelmatig vissen. Foto: Aldo Allessie De rust is weergekeerd op het sport park aan de Verlengde Oude Utrechtseweg. Het achtdaagse feestprogramma van Hees is de ge schiedenis ingegaan als het onbe twiste hoogtepunt in het vijftigjarig bestaan. Duizenden mensen kwa men vorige week over de zonovergo ten dam. Om te kijken, te helpen, mee te doen en vooral om te genie ten. Binnen de Soester voetbalwereld neemt Hees een aparte plek in. Dat was altijd zo en zal altijd zo blijven. Een 'familie' in de bossen van Pijnenburg met onge kende mogelijkheden, zo bleek. Op ba sis van vrijwilligheid en clubliefde werd een evenement neergezet dat nog lang zal nagonzen in de harten en hoofden van de roodwitten, maar ook van ande ren. Voorzitter Daan Lazonder kwam super latieven te kort om zijn samenvatting op de jubileumweek te geven. "Een abso luut hoogtepunt voor iedereen. Ongelo felijk wat de jubileumcommissie voor werk heeft verricht, want die commissie heeft alles gedaan. Het was grandioos. Geen wanklank en de hele tijd nog prachtig weer ook. Ik ben een dankba re voorzitter. Er was tussen de festiviteiten door re den tot juichen, want burgemeester Koos Janssen deelde woensdag tijdens de receptie mee, dat het College een vergunning geeft voor de verharding van de toegangsweg en bovendien zevendui zend gulden zal bijdragen in de kosten ervan (dertien mille). "Zodra de gebrui kelijke procedure is afgerond, gaan we beginnen", aldus clubvoorzitter Daan Lazonder. Hij was uitermate blij dat Hees na jarenlange ergernis eindelijk het pad, dat meestal een modderpoel is, kan fatsoeneren. De restkosten van de verharding worden gedekt uit de opbrengst van de jubi leumloterij. De club verkocht duizend loten a 100 gulden, moest van de op brengst 40.000 gulden aan prijzen be schikbaar stellen, maar kon dus 60 mille in de clubkas stoppen. Met het geld werden ook de uitgaven van de festivi teiten betaald en kon de verharding van het wandelpad naar de kantine worden verhard. Indien er geld overblijft, zullen verschillende voorzieningen in en rond het clubhuis worden opgeknapt, liet Rob Wilhelm weten. Hij was voorzitter van de jubileumcommissie en liep vori ge week glunderend over het sportter- De glimlach van Bertus Kok strekte zich ook uit van oor tot oor. Notaris Jan Ja ger trok vrijdagavond zijn lotnummer toen de hoofdprijs, de auto, er uit ging. Robert Smeeing van Auto Smeeing was één van de eersten die in de grote feest tent de klaverjasser van Hees de hand drukte en natuurlijk overhandigde hij hem daarna de sleutels. De feestweek was een aaneenschakeling van voetbalactiviteiten en andere fees telijke bijeenkomsten. De feestavonden verliepen in een uitstekende sfeer, mede dankzij de muziek van onder meer Pier- re de Haan, Request en Nico Landers. Op zaterdag troffen talloze oud-leden elkaar tijdens het toernooi en de reünie. Organisator Henk Homan: "Er waren mensen bij die al twintig jaar niet meer hebben gespeeld. Zij deden, uit angst voor blessures, niet aan het toernooi mee, maar kwamen alvast wel kijken." Tijdens de reünie vlogen de anekdotes door de lucht en werden al dan niet ge romantiseerde herinneringen opgehaald. Een vijftigjarig bestaan kun je niet ieder jaar vieren. Wat wel voor herhaling vat baar is, zijn de penaltykampioenschap- pen van Soest. Hees houdt deze strijd elk jaar voor de jeugdleden, maar had nu ook SEC, Soest en WZ'49 uitgeno digd. In eigen clubtenue of de shirtjes van Barcelona, Bayern München, Ju- ventus en Ajax legden de pupillen en junioren aan vanaf elf meter. Eerst in de richting van de keepers van genoemde verenigingen en in de finale op Harold Wapenaar. De doelman moest regelma tig vissen, want menig talent bleek de hoek te kunnen uitkiezen. In iedere ca tegorie mochten de vijf beste schoten afvuren op Wapenaar die ruim 150 keer de bal op zich af zag komen. Ruim twee uur na de eerste strafschop leverde dat de volgende winnaars op. F2: Wesley Ruig (Soest), Fl: Dennis Valkenburg (Hees), E-pupillen: Rock Abbel (SEC), D-pupillen: Raymond Kremer (VVZ'49), C-junioren: Bas Altena (Hees), B-junioren: Gidon Putten (Soest), A-junioren: Erik Butzelaar (Soest). Wellicht dat de vier clubs met elkaar om de tafel gaan zitten om een jaarlijks te rugkerend evenement te maken van de strijd om de Soester penaltybokaal. De clubs zouden dan bij toerbeurt de orga nisatie op zich kunnen nemen en ieder jaar een andere prominente doelman kunnen uitnodigen om tijdens de finale onder de lat te gaan staan. teter Visee begon in het seizoen |996/'97 als trainer van de hoofd nacht van Soest. De toenmalige weedeklasser speelde toentertijd hen bescheiden rol in het zondag- oetbal. Bijna vier jaar na zijn aan stelling neemt de Baarnaar afscheid an de blauwhemden die onder zijn 'eiding doorstoomden naar de oofdklasse en daarin ook volgend eizoen uitkomen. Een interview met de succescoach over het de- buutjaar van de Soesters. De voetballiefhebber pur sang om schrijft het laatste seizoen als het zwaar ste in zijn tienjarige trainersperiode. "Ik jas toch wel bang om af te gaan in de ofdklasse. Je probeert elke keer weer jfle motivatie erin te houden en dat heeft 'erschrikkelijk veel energie gekost". Die motivatie kreeg bij twee randverschijn- elen een flinke optater waar hij nog iet eerder mee geconfronteerd werd. ls eerste waren de verwachtingen om- ent de nieuwkomers Ben van Veldhui- ~n en Patrick Biemans torenhoog. "Die ongens is aardig wat druk opgelegd, og meer dan dat ze ooit bij DVS'33 en "alleivogels gehad hadden. Ik denk dat Soest nog moet leren om ook de spelers die van buitenaf komen, de warmte te geven die bij de club hoort". Visee verwijt het publiek niets. "Maar wel de mensen die meer bij de vereni ging betrokken zijn. Die moeten in moeilijke tijden de nieuwelingen wat meer steun bieden. Want niemand wordt er toch beter van? Maar ook dat is een proces dat er bij hoort. Dit sei zoen zijn er eigenlijk voor het eerst spe lers aangetrokken. Ook volgend jaar zullen er nieuwe spelers bij komen en die zullen toch in de Soester cultuur opgevangen moeten worden". Wat het spelersarsenaal aangaat is de Baarnse oefenmeester een tikkeltje ja loers op zijn opvolger Henk van de Pol. "Omdat er nu wel de middelen zijn die bij mij nooit aanwezig waren. Ik ben al tijd op zoek geweest naar spelers die buiten de boot vielen en liet het elftal zo spelen dat de kwaliteiten eruit kwamen. Maar nu heeft Soest jongens gehaald die ze echt nodig hebben. Dat is makkelij ker werken natuurlijk". De woorden van Visee moeten niet opgevat worden als een sneer richting Soest. "Ik gun Soest het allerbeste en wat dat betreft heeft de vereniging het goed gedaan". Heikel Een tweede heikel punt waar Visee mee te maken kreeg, was het feit dat Aijen Grapendaal, Zeki Kurt en Biemans geen genoegen namen met een plaats op de reservebank en voortijdig de club aan de Bosstraat-Oost de rug toekeer den. Deze situatie heeft de succescoach persoonlijk aangegrepen. "Ik had daar van tevoren geen rekening mee gehou den. Ik heb Grapendaal zelf bij DOSC vandaan gehaald, maar hij kwam ge woon net iets te kort. De techniek was verzorgd en zijn loopvermogen was goed. Alleen een echte afmaker was hij niet. Je gokt dan op Biemans, maar dat pakte verkeerd uit. Soest had problemen met het maken van doelpunten en daar in is André Hufman een topper". Visee twijfelt achteraf of hij de juiste beslissingen heeft genomen. "In de hoofdklasse is het voor weinig spelers weggelegd om elke keer in de basis te staan. Al tien jaar lang probeer ik mijn argumenten te motiveren als spelers worden gepasseerd. De laatste tijd zijn er echter weinig reële gesprekken ge voerd en daar baal ik toch wel een beet je van. Ik nam telkens weer de moeite om het te proberen. Ik weet niet of dat wel verstandig is geweest. Natuurlijk wil je de groep bij elkaar houden, maar mis schien had ik eerder in moeten grijpen. Misschien had ik moeten zeggen: 'sor ry, volgende keer in het tweede'. Dat heb ik echter niet gedaan en dat kwam de sfeer niet altijd ten goede". De lange monoloog die de coach hier over houdt, geeft duidelijk aan dat het hem absoluut niet lekker zit. Hij ver volgt: "In de toekomst zal ik dat anders aanpakken. Als speler hoefje het er niet mee eens te zijn datje niet speelt, maar als een voetballer op de training bele ving toont en onderdeel uitmaakt van de groep, dan is de kans dat je weer terug komt groter dan wanneer je met een lang gezicht rondloopt. Kijk, bij Soest is het verschil onderling zeer gering. Een kern van zeven spelers staat in de basis en de nummers acht tot en met zestien kunnen allemaal aan de bak komen. Als trainer moet je daarin keuzes maken. Ik heb zoveel mogelijk geprobeerd te voor komen om elke week andere spelers in te passen. De jongens die spelen, moet je het volste vertrouwen geven". Visee stelt dat de ploeg daar ook vol gend seizoen mee te maken krijgt, meer nog dan in haar debuutjaar in de hoofd klasse. "Er komt een nieuwe trainer en daar zullen ze een mindere band mee hebben. De spelers krijgen ook dan minder uitleg, neem ik aan. Op een paar na, zullen ze moeten vechten voor hun plaats." Trots Hoewel de voormalige trainer van Lim- vio, WZ'49 en Greenstars (Baarn) dit seizoen ook met de mindete kanten van de voetballerij te maken kreeg, is Visee vooral trots als hij zijn trainersperiode bij de vereniging de revue laat passeren. Trots op Soest, de spelersgroep, de be geleiding en zichzelf. "Er is hier toch wel iets neergezet. Soest trekt veel toe schouwers die op een enthousiaste ma nier de wedstrijden meebeleven en op organisatorisch gebied is er bij de club veel verbeterd". Bovendien zorgde de kern van Soest - dat uit spelers bestaat die van jongs af aan het blauwwitte shirt om het lijf heb ben - ervoor dat binnen een mum van tijd de hoofdklasse werd bereikt. Een succesverhaal dat maar weinig clubs kunnen nazeggen. Het is de vraag of er een passend vervolg op komt. De oe fenmeester houdt een slag om de arm. "Het werd elk seizoen steeds moeilijker. Op dit moment zie ik duidelijk dat som mige jongens de top hebben bereikt of zelfs over de top heen zitten. Bepaalde zaken die je op de trainingen aangeeft, komen in de wedstrijden weinig terug. Het voetbalgogme is niet groot genoeg om echt potten te breken. We moeten elke week keihard knokken. Daarom is het goed dat Soest erin is geslaagd om een paar toppers aan te trekken. Daar kunnen ze veel van leren, denk ik. Als er twee spelers tussen lopen die het echt kunnen dan steekt de rest er ook veel van op. Daar heeft het dit seizoen eigen lijk wel aan ontbroken". Volgens Visee is het dan ook pure noodzaak dat Soest zich heeft versterkt om ook in het tweede jaar als hoofd klasser een rol te kunnen blijven spelen. "De kern van de groep die dit heeft ge presteerd, is toch wel op leeftijd. Als het zo zou blijven, dan haal je volgend sei zoen geen dertig punten". Progressie Tot genoegen van Visee boekte zijn elf tal deze jaargang veel progressie. "Mis schien wel meer dan in de voorgaande twee jaren bij elkaar. Vaak is het zo dat dat niet opvalt, maar tegen TONEGI- DO bijvoorbeeld, speelden we heel aar dig. Alleen dat valt in het niet door de klasse van de tegenstander. Toen ik kwam speelden we wel eens een oefen wedstrijd tegen Holland en dan werd het 0-4. Een opponent als Elinkwijk, daar begon Soest niet eens aan. Dit jaar Een aantal ontevreden spelers mag dit seizoen dan voortij dig Soest de rug hebben toegekeerd, in de afgelopen vier jaren werd Peter Visee voortdurend op handen gedragen. De succes volle trainer uit Baam ging anderhalve week geleden opnieuw op de schouders. Nu eens niet na weer een kampioenschap, maar nadat handhaving in de hoofdklasse gerealiseerd was. voetbalde het elftal ter voorbereiding tegen De Meern en Putten (hoofdklas se zaterdag red.). Dan behaalden we ruime overwinningen. Tijdens dat soort duels staat er weinig op het spel en kun nen de spelers vrijuit voetballen. Dan bespeur ik de progressie. In het verleden was het zo dat de ploeg ook zulke wed strijden dik verloor. Tegenwoordig zijn we op z'n minst gelijkwaardig". Hoewel Visee een zeer tevreden gevoel aan de prestaties van zijn elftal over houdt, had er wellicht meer kruit in het vat gezeten. "Ik kan zo vier wedstrijden opnoemen, waarin we de winst wegge geven hebben. Aan de andere kant zijn er duels geweest, waarin we niet onge lukkig waren. Het meest frustrerende dit seizoen waren de ontmoetingen met Quick Haag. Kwalitatief gezien was Soest de betere van de twee, maar twee keer stond de ploeg met lege handen. Dat was het enige minpunt. Ik denk dat we elke wedstrijd over de top hebben gespeeld. Wat dat betreft een compli ment voor de spelersgroep, het is fan tastisch gegaan". Geeft de handhaving in de hoofdklasse meer voldoening dan bijvoorbeeld het kampioenschap in 98/99? "In de voor bereiding heb ik wel eens een wedstrijd van Argon en Elinkwijk gezien. Toen dacht ik nog dat het wel heel moeilijk zou worden om van die ploegen punt jes af te snoepen. Van Argon pakten we inderdaad maar één punt, maar van Elinkwijk vijf, van Feyenoord en Flevo land zes punten. Dat is toch meer dan ik gedacht had. En daar komt bij datje als trainer dit jaar veel meer geleerd hebt dan in andere jaren. Ik heb elk jaar voor het kampioenschap gestreden, nu heb ik ook de andere kant van de me daille gezien". Met het vertrek van Visee verliest Soest een rasechte voetbalfan, een trainer die' risico's durfde te nemen, de jeugd een kans gaf en daarmee prijzen won. Eén prijs ontbreekt en dat is zijn grote wens, namelijk kampioen van Nederland. Bij de amateurs wel te verstaan want de ambitie om in het betaalde voetbal aan de slag te gaan, heeft Visee niet. Zijn overgang naar Sparta Nijkerk brengt hem wellicht een stap dichter bij zijn ultieme droom.

Soester Courant | 2000 | | pagina 17