voor al uw automaterialen Omroepbijdrage "Nieuwe stijl" Oudere automobilisten ernstig gediscrimineerd Slachtofferhulp Eemland zoekt tien nieuwe medewerkers Katholiek Vrouwengilde gaat dagje uit naar Tiel 13e Boeken- en platenmarkt 'Apollo' Gijs van den Akker honderdste lid van 'Apollo' Kaarter w Galerij de WOENSDAG 17 MEI 2000 SOESTER COURANT pagina "WOENSDAG 17 f Samenwerkende Bonden ^aalvOetbi UNIE KBO ÏPCÖI DVS sterke Daar gaan we weer Vakantie op een landgoed Ouderenpostzegels Naastenliefde is oneerlijke concurrentie Versobering banken SUBARU oucmPoAtMÊ VOUCNOU Gevraagd VASTE BEZORGERS soesterScourant Klachten bezorging Soester Courant ik illlIBBBBlii. r. Weteringpad 70 (tegenover KARWEI) SOEST Tel.: 035-6025673 Verdien geld met uw oude merkhorloge AARON SASSOON JUWELIERS Laanstraat 18 - Baarn - (035) 541 59 37 Wie gaat er met de grootste bloembak naar huis? t Ruim 6000 boekenmeer dan 8000 platen ZAALVOETB Woningruil Herten (Roermond) - Soacf mmm Hommage aanTo0) Een veelzijdige organisatie VOETBAL WZ'49 krijgt vierde veld niet terug Fietser gewon Stichting Welzijn Ouderen Soest Dalplein 6 - Tel. 035-6023681 - 3762 bp Soest SENIOREN ©NIEUW S van Ouderen lle JAARGANG Sinds kort is de omroepbijdrage afge schaft en ingaande januari 2000 vervangen door een nieuwe regeling, Rijksomroepbijdrage geheten. Sedert vele jaren ontvingen radio- en tv-bezitters jaarlijks een aanslag voor de omroepbijdrage. Deze bijdrage is thans per 1 januari jl. afgeschaft. Het vóór 1 januari reeds betaalde gedeel te over 2000 is inmiddels geresti tueerd. De nieuwe omroepbijdrage is nu on der de loon- en inkomstenbelasting gebracht, waardoor deze belasting met 1,1% verhoogd wordt. De om roepbijdrage verdwijnt hiermede uit beeld en wordt dus onzichtbaar. Er is echter een plafond gesteld voor deze heffing. De 1,1% wordt alleen gehe ven over het eerste gedeelte van de eerste schijf (max. f 15.255-). De nieuwe "bijdrage" wordt dus maxi maal f 167,80 tegen f 194,- bij de vorige regeling. Dit lijkt op een verla ging maar... Jaarlijks gaan we massaal met va kantie. Tegenwoordig meer gespreid dan vroeger en soms meerdere keren per jaar een kort uitstapje van een weekend of midweek. Reeds vroegtij dig worden folders opgevraagd of gaat men naar de Vakantiebeurs om ideeën op te doen. De vakantiebestemming is meestal afhankelijk van de beschikbare tijd. Veelal gaat men naar bekende vakan tiebestemmingen, zodat men weet wat men verwachtingen kan. Maar soms wil men toch wel eens heel iets anders, een verblijf op een kasteel of een groot familielandgoed. In Neder land is dit mogelijk bij de Vereniging Gastvrije Landgoederen. Genieten van natuurschoon, cultuur en histo rie. Een verblijf in een voormalige pacht- boerderij, trekkershut of in een bos wachterwoning behoort o.a. tot de mogelijkheden. Misschien gaat hier mede wel een stille wens in vervulling ooit eens op een landgoed of kasteel te mogen wonen. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de Vereniging Nederland se Landgoederen en Kastelen (LKC), Nevelandsehof 14, 7312 EX Apeldoorn, telefoon 055-3558844. T.D. Addertjes onder het gras Voor alleenstaanden, die reeds om roepbijdrage betaalden is dit inder daad een verlaging van f 26,20. Maar... de f 194,- van vorig jaar gold per huis waar radio-tv aanwezig was. De nieuwe regeling gaat nu gelden voor ieder die onder de loon- c.q. in komstenbelasting valt. Voor ouderen geldt dat bij tweeper soonshuishoudens ook twee keer dit tarief wordt betaald, daar de AOW aan beide partners apart wordt uitbe taald en bij beiden dus loonbelasting wordt ingehouden totaal dus f 335,60. Nieuwe groep Ook zij, die geen radio of televisie in huis hebben gaan nu aan het nieuwe systeem meebetalen. Wie zei ook al weer dat we er dit jaar op vooruit zouden gaan?? Juist... dezelfde Rijks overheid, die onze "vooruitgang" nu op slinkse manier weer terugpakt, maar dat heeft men ons er toen niet zo duidelijk bijverteld. T.D. 80*40^!^% Jaarlijks geeft het Fonds Zomerpost- zegels drie zegels uit van 80 cent met een toeslag van 40 cent per zegel. De opbrengst van deze toeslag komt gro tendeels ten goede aan organisaties die onder andere activiteiten ont plooien om ouderen uit hun isole ment te halen. Bij de beoordeling van de aanvragen geeft het Fonds Zo- merpostzegels voorrang aan activitei ten gericht op kwetsbare ouderen. Het thema voor dit jaar is "Samen werking". De ouderenpostzegels zijn nog tot en met 27 mei a.s. verkrijg baar op het postkantoor en bij diver se vrijwilligersstands. Wilt u meer weten over deze postze gels dan kunt u zich wenden tot "Fonds Zomerpostzegels", Postbus 11,3980 CA Bunnik, telefoon 030- 6567774. T.D. Kerktelefoon fors duurder De onzekerheid omtrent verhoging van het tarief voor de kerktelefoon is doorbroken. De rechter heeft uit spraak gedaan. Sinds jaar en dag biedt KPN-Telecom kerktelefoon-aansluitingen aan tegen een sterk gereduceerd tarief van f 7,50 per maand. Nu KPN gepriva tiseerd is wordt deze regeling aange vochten door een andere telefoon aanbieder. In een door de PCOB, Unie KBO en de Landelijke Organi satie Kerktelefoon aangespannen pro ces heeft nu de rechter uitspraak ge daan. Het tarief gaat omhoog. KPN moet het tarief per 1 mei a.s. optrek ken tot f 36,50 per maand; een ver hoging van bijna 400%. Er was f 46,- geëist. Voor veel mensen met een uitkering en/of AOW, de groep die het meeste gebruik maakt van deze voorziening, een onoverkome lijk bedrag. Zover is het in onze naar geld jagende maatschappij dus al ge komen, dat "Naastenliefde" onder het begrip "concurrentievervalsing" valt. De politiek En de Overheid... staat er bij en kijkt er naar. Het wordt tijd, dat we alle subsidieregelingen ten behoeve van de zwakkeren eens onder de loep gaan nemen op het thema "oneigen lijke mededinging". Met een beetje goede wil is er een regeling mogelijk om kerktelefoon tot een universele dienst te verklaren, in welk geval KPN de voorziening in het maat schappelijk belang onder de kostprijs kan blijven aanbieden. Staatssecreta ris De Vries heeft dit echter gewei gerd. Waar blijft de daad van de overheid om de met woorden ge koesterd groep ouderen en zwakke ren daadwerkelijk goed te doen? Toch nog lichtpuntje? Na alle commotie, ontstaan door di verse perspublicaties worden op ini tiatief van SGP kamerlid Van den Berg pogingen ondernomen om deze kwestie op de politieke agenda is krij gen. Hij heeft staatssecretaris De Vries gevraagd per brief nog eens duidelijk aan te geven wat de moge lijkheden zijn om de positie van de kerktelefoon-gebruikers te handha ven. Zo'n brief biedt in elk geval een aanknopingspunt voor overleg in de Kamer. De zaak staat dan weer op de agenda. Het laatste woord hier over is dus nog niet gesproken. De volgende editie verschijnt op 21 juni 2000. Kopij graag vóór 5 juni 2000 inleveren bij de werk groep "Seniorennieuws", p/ a.SWOS Dalplein 6, 3762 SP Soest. Het begon met een enkele geldauto maat, maar de persoonlijke service bleef. Nu heeft zowel de Rabobank als ABN Amro aangekondigd lande lijk filialen te gaan versoberen. In deze tijd van automatisering ver andert er veel. Vooral op het gebied van persoonlijk contact. De versobe ring van filialen houdt in, dat perso neel wordt vervangen door automa ten. Gevolg hiervan is, dat de per soonlijke service vermindert of zelfs verdwijnt en er geen gelegenheid meer is om gelijk even iets te vragen. Als reden hiervoor wordt aange voerd, dat de kashandelingen aan de loketten drastisch zijn teruggelopen als gevolg van de invoering van beta- lings(pin)automaten. De bedoeling is de kastransacties zoals geld opnemen af te schaffen, omdat men op vol doende plaatsen geld "uit de muur" kan halen. Men gaat er bij de banken geheel aan voorbij, dat veel mensen, w.o. ouderen nog niet met de knop pen van de geldautomaten kunnen omgaan en vooral vanwege onveilig heid als gevolg van minder eigen weerbaarheid er als een berg tegen op zien. Door de ouderenbonden is hiertegen bezwaar aangetekend bij de betref fende banken. De ABN-Amro heeft intussen laten weten dat kastransac ties mogelijk blijven. Hetzelfde feit speelt zich af bij de Spoorwegen, waar veel loketten op kleinere stations zijn of dreigen te worden gesloten. Als gevolg van pro testen van de ouderenbonden heeft de Spoorwegen aangekondigd na te gaan of kaartverkoop via een agent schap, in de buurt van het station, tot de mogelijkheden behoort. T.D. Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan bv TEVENS UW ADRES VOOR GOEDE GEBRUIKTE OCCASIONS Middelwijkstraat 40-42, st. Tel: 035-601 42 89 In een fors opgemaakt artikel in het Utrechts Nieuwsblad werd gesteld dat bejaarde automobilisten een gevaar op de weg vormen. Dit probleem - zo werd geponeerd - zou nog groter wor den door de toenemende vergrijzing. De enige juiste oplossing zou zijn de oudere automobilisten van de weg te halen. In regeringskringen wordt reeds overwogen de keuring voor rij vaardigheid te verlagen van 70 naar 60 jaar. Ik bevind mij in goed gezelschap als ik beweer dat bovenstaande stelling geen enkele wetenschappelijke onder bouwing heeft. Statistieken kunnen alleen als bewijsmateriaal worden aan gedragen als ze worden uitgeplozen. Een voorbeeld dat door hoogleraar Harm 't Hart onder vele werd aange dragen luidt: Uit de statistieken zou blijken dat vorig jaar 242 senioren in het iverkeer om het leven kwamen. Waren zij allen autobestuurder? Na tuurlijk niet, zegt hoogleraar 't Hart. Het toont voorts aan, dat in 1997 257 personen van 65 jaar en ouder dode lijk slachtoffer in het verkeer waren. In dat jaar waren er in totaal 1163 verkeersdoden. Van deze waren 604 inzittenden en dus lang niet allemaal bestuurders. En de jeugd? Ook in de groepering van de jeugd kan men niet allen over een kam scheren. Het is niet overdreven dat jongeren veelal keiharde muziek aan hebben. Zij kunnen onmogelijk ver- keerssignalen horen. Bovendien vindt deze categorie weggebruikers het stoer om met een mobieltje aan het oor door het verkeer te laveren. Rechts passeren, bumperkleven en de maximum snelheid overtreden zijn verkeerszonden die door jongeren gemakkelijk worden begaan. De oudere automobilist mag dan wat voorzichtig rijden maar genoemde overtredingen zal hij niet veel maken. Samenspel Het heeft trouwens geen zin elkaar de zwartepiet toe te spelen. Verkeers- deelname vergt immers een goed sa menspel. Elke speler op de weg zou zich correct aan de regels moeten houden. En dat geldt niet alleen voor de automobilisten onderling, maar ook voor alle overige verkeersdeelne mers. In dit spel speelt leeftijd een zeer ondergeschikte rol. Leeftijddis criminatie is altijd uit den boze. Henk Koster Buro Slachtofferhulp Eemland zoekt vrijwilligers die luisteren en geduld hebben niet het verdriet, de woede en soms verbittering van de slachtoffers. Vrijwilligers die slacht offers van een misdrijf of verkeer songeluk praktisch, juridisch en emotioneel willen bijstaan. Deze hulp is onbetaalbaar en noodzake lijk. Buro Slachtofferhulp zoekt voor de ge meenten Amersfoort, Leusden en Wou denberg vijf medewerkers en voor de gemeenten Baarn, Bunschoten, Eemnes en Soest ook vijf medewerkers. Het gaat om mensen die opgeleid willen worden tot hulpverlener; die slachtoffers van een misdrijf of verkeersongeluk de eer ste opvang en een kortdurende onder steuning kunnen geven. Geen gemakke lijke opgave, vandaar dat iedereen eerst een uitgebreid trainingsprogramma van de organisatie aangeboden krijgt. Het is noodzakelijk dat men beschikt over levenservaring, dat men kan luis teren, stressbestendig is en kan werken in teamverband. Om dit werk goed te kunnen uitoefenen dient men circa 10 a 12 uur per week (ook overdag) beschik baar te zijn. Buro Slachtofferhulp heeft ook veel te bieden: regelmatige trainin gen en themabijeenkomsten, werkbege leiding en een prettige werksfeer. Ge maakte onkosten worden vergoed. De selectieprocedure vindt de komen de weken plaats. De verplichte basistrai ning, die bestaat uit 12 dagdelen (zowel overdag als 's avonds) wordt in septem ber/oktober gehouden. Voor wie zich aangetrokken voelt tot het werk van vrijwilliger bij Buro Slachtof ferhulp is er op zaterdagmorgen 27 mei a.s. een informatiemorgen in het politie bureau in Amersfoort-Centrum, Van Asch van Wijckstraat 45, 3811 LP Amersfoort. Aanvang 10.00 uur. De bijeenkomst duurt tot 12.00 uur. Graag vooraf aanmelden. Wie op 27 mei verhinderd is, maar wel belangstel ling heeft, wordt verzocht een andere afspraak te maken. Telefonische informatie: op werkdagen bij Buro Slachtofferhulp (033- 4610805); vragen naar Maija Schaaff of Regine Verbeek. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Dagelijks geopend van 8.00 -18.00, zaterdag 9.00 -16.00 uur. Info: www.brezan.nl of gratis infolijn 0800-1928 Het katholiek Vrouwengilde brengt woensdag 24 mei een bezoek aan Tiel. Tijdens het jaarlijks terugke rende uitstapje zal er een rondlei ding plaatsvinden met als thema: "Het ambachtelijk verleden en het veelzijdige heden van de 1500 jaar oude Hanzestad". 's Ochtends wordt het gezelschap ont vangen in het streekmuseum 'De Groote Sociëteit' met'koffie, thee en gebak. Vervolgens zullen aanwezigen rondgeleid worden in het museum met onder andere een tentoonstelling over Flipje Tiel. Na een Betuwse koffietafel zal er een bezoek gebracht worden aan de Oudhollandse tingieterij 'Tielse Tin industrie Rio' waar een film vertoond zal worden over het proces van tinwin- nenj tot product. Daarna zullen de aan wezigen rondgeleid worden door de gie terij, waar op ambachtelijke wijze tin wordt gegoten en bewerkt. Iedereen krijgt achteraf een tinnen suikerlepel cadeau. Het bezoek wordt afgesloten met twee kopjes koffie of thee en een traktatie. Vertrek: 8.30 uur, verzamelplaats: Pet rus en Pauluskerk, thuiskomst: 18.00 uur. De kosten voor deze dag bedragen 62,50 gulden per persoon. Niet-leden betalen vijf gulden extra. Opgave en betaling bij Martha van den Breemer, tel. 6022429. Tevens bestaat de mogelijkheid om mee uit eten te gaan naar het Chinees restau rant 'China' aan de Burgemeester Gro- thestraat. Kosten: 27,50 gulden (soep, buffet en koffie). Opgave en betaling eveneens bij Martha van den Breemer. Soms liggen ze gewoon al jaren in een la van uw bureau. Zonde van uw geld ,Q| U kunt ze bij ons inruilen of wij kopen ze kontant van U. Defect, is geen bezwaar. De ANBO (Algemene Nederlandse Bond van Ouderen) organiseert op vrij dagmiddag 19 mei in samenwerking met bloembinderij Het Blauwe Druifie een middag over het opmaken en ver zorgen van bloembakken voor tuin en balkon. De bijeenkomst vindt plaats in ontmoetingscentrum de Klarinet en be gint om half twee met koffie of thee. Het Blauwe Druifje staat borg voor een leerzame en gezellige middag voor zo wel dames als heren. Men behoeft be slist geen "groene vingers" te hebben. Aan het slot worden de bloemstukken en andere prijzen verloot. De lootjes kosten f 1,- per stuk. De boeken- en platenmarkt van Soester mannenkoor Apollo zal een van grootste zijn in de regio. Nu al weer voor de 13c keer wordt deze markt gehouden, van maandag 29 mei tot en met donderdag 1 juni, in de hallen van Gerard de Groot en de Fa. Hoka aan de Ferd. Huyck- laan 22. De openingtijden zijn van 's morgens 9.00 uur tot 's middags 17.00 uur. Te kust en te keur kan men voor bijzon der weinig geld de boekenkast aanvul len of voor de vakantie een tas vol boe ken aanschaffen. Om een aantal rubrie ken te noemen: romans, zowel gezelli ge dames- of streekromans als literaire romans, boeken over muziek, geschie denis, wetenschappen, techniek, ency clopedieën, enz. Maar ook voor de kin deren is er keuze uit vele honderden ti tels en voor alle leeftijden. Heel bijzonder is de aanbieding van oude Belgische en Franse couranten uit de jaren rond 1910. Voor bijvoorbeeld de kookliefhebber is er "Het lekkerste" boek aanwezig. Ook rubrieken als poë zie, sport en spel, theologie, natuur, land- en volkenkunde en tuinboeken zijn in ruime mate aanwezig. Voor de Oranje verzamelaar is er een Stamboom van ons Koningshuis "Oran je" uit de jaren 1900-1926 in originele lijst. Aannemelijk bod gevraagd voor dit object. Alles wordt keurig op rubriek bij elkaar gezet, met duidelijke prijzen. Elk jaar blijkt dat grammofoonplaten een zeer gewild object zijn voor de verzamelaars. Ook nu is er een keuze uit zowel het klassieke als het populaire genre, met ook veel Hollands repertoire. Voor wei nig geld heeft men al een stapel platen, maar men moet er wel snel bij zijn! Elke dag worden de voorraden weer aange vuld uit het magazijn zodat elke dag weer bijzonder kan zijn om te komen kijken en kopen. Eindelijk heeft het bekende man nenkoor Apollo officieel het hon derdste lid ingeschreven. Het is een geboren Soester: Gijs van den Ak ker. Hij woont in Soest op de Dol- derseweg. Een aantal jaren geleden is Gijs, samen met zijn vrouw, het chaletpark Boslust gestart. Hij werkt daarnaast bij een fir ma in Lelystad. Jaren geleden is hem al eens gevraagd lid te worden van het Soester mannenkoor, maar door druk ke werkzaamheden lukte dat niet. Nu was er meer tijd om lid te worden van het koor, en het toeval was ook nog dat dit het honderdste lidmaatschap is! Gijs is wel muzikaal. Hij speelde eerder trompet (dat is ook voor het repertoire van Apollo een pre) en noten lezen is belangrijk. Regelmatig bezocht hij de concerten van Apollo en dat heeft mee- geholpen om nu lid te worden. Daar- naast trof hem op de repetities de ge moedelijkheid, de gezelligheid en de onderlinge vriendschap. Voorlopig gaf de directeur van Apollo, Gerard van Dolder, Gijs een plaats bij de eerste tenoren. Inmiddels zijn weer drie nieuwe leden aangemeld, zodat het koor ruim boven de honderd leden is uitgegroeid en zo één van de grootste mannenkoren van Nederland is gewor- den. Aangeboden: prachtige 4-kamer ééngezinswoning op woonerf Type 2 onder één kap met garage, bijkeuken en carport Zonnige voor- en achtertuin. Ligging op 300 meter van de Maas Huurprijs 1250,- per maand. Gevraagd: soortgelijke woning of appartement (flat) met lift maximaal 2e verdieping, tel. 035 - 6014173. Bij DVS/Davo slagen z. jaar in een aantrekkelij mersveld bijeen te krijge afsluitende zaalvoetbaltoi editie van zaterdag 27 m< hal Beukendal is met on ren zeven spelers uit de competitie sterker bezet d tien voorgaande. Eén v ryfeeën is Robert Roest. De verdediger van Forti neemt zijn ploeggenoten N ring, Ronald Hamming, Den en Arno van Zwam mee di Ien voor d'Oude Enghe. C Starteam herbergt enkel Coach Frans Bouwman, die zeventig furore maakte in d balshow van de NCRV, h van As en Dick Schreuder dat na de zomer terugkeert visie, gestrikt. Broodje van Toontje gaat de Een groot artiest, die de gavt; ons de zonnige kant van het|EV; laten zien, is niet meer. Vel® onze generatie zullen hem W ren, als de komiek, die hetuia dig had, om andere mensen hak te nemen. De clown die zijf. sten bracht zonder vloeken, oi» taal. De humorist, die op eenfe dere manier hele wijze levensie, aan je mee kon geven. Uit een van zijn eerste "One) Shows" is een van die lessen ij tijd bijgebleven... "Heeft u dat ook... als u 'smor, voor de spiegel staart? dat je weer een dag van je len„ beginnen. Stelu voor een dag... dathethiét vallig lotje doordringt... Ik kj voel dat ik besta, ik kan een kit leven. Ik heb een moment.en dan ti naar mijn eigen handen, na», eigen voeten en ik zie dan hij wust, dat ze bewegen en ze m- niet elektrisch aangedreven... een wonder. En dan moetje zeggen dankt, dank u wel dat ik kan bewegen, dat ik kan lopen en dat ik hij. en staan waar ik wil... vrij... in, wel dat ik kan zien, dat ik kan I? dank u wel, dat ik kan spreken, 4 kan lachen en kan zingen. Mijn hart zegt boem, boem, boe de lente, Mijn hart zegt boem, boem, bot de mei, Mijn hart zegt boem, boem, bot voel me gelukkig en blij, In de straten komt de geur temj In de vrouwen komt de fleur ta^ In de bloemen komt de geur iiq Ik voel me gelukkig en blij. Dank je Toon voor je lessen, da! 9! wel voor je gehaktbal, voor jen 1 gaat op stap, voor je méditeima blauw, voor je ballon, je hall® j ballonnetje, voor je 24 rozen. De voor je "Wat wuppert er in heil - Bertus Kok is sinds zaten pertal", voorjeJantjediedepni van Auto Smeeing. De auto niet zag hangen, voor je Vadem "Se voetbalvereniging. Nou vaandel en voor je Sint Nicofc ff jonden de vi,fdeen la, r~\ 1 1 clubhuis van Hees wordt ge. avond. Dank je voor je appelnre welke voorbij passeert, voor je re a bretels. Dank voor je domme go - chelaar en voor je auditie als artie met "u hoeft niet te bellen, wij bet u. Voor oogappelsien en voor bei bella musica moet je 's wat hort Dank voor je vele fijne avonden, w, ke onze generatie als feesten mo: beleven. Dank voor je gave, ome op de zonnige zijde van het leven wijzen. Dank je pastorclown. LoukNachbil Stichting Welzijn Ouderenk De taakstelling van de Stichtingbt zijn Ouderen Soest staat in destaC ten als volgt omschreven: Het bert deren van een samenhangendouó renwerk ten behoeve van hetwelzi van personen vanaf 55 jaar in Soe 'en Soesterberg, één en ander in i ruimste zin van het woord, vvaarbijt eigen verantwoordelijkheid enzel werkzaamheid van deze persoffi voorop zullen staan. De Stichting Welzijn Outen» Sq is een met meer weg te denken» schap'pen et het tweede f, steen voor ouderen m onze ge zoen met een eerste plaats te. Dit blijkt wel uit de vele activis ten die ontplooid worden tenbefe ve van de ouderen en waaraan i' steeds nieuwe takken worden toet voegd. Het bestuur bestaat uit 9 personen' verschillende welzijnsorganisab' t.w.: een onafhankelijke voorzitter1 vanuit de intramurale zorg, de^ willigers, de woonvoorzieningen,' ouderenbonden KBO, AVBO PCOB, de extramurale zorg en- cliëntenraad elk één vertegenwoff- ger. Voor de beroepsmatige omïï steuning beschikt de SWOS twee fulltime en vier parttime kfr ten voor in totaal 150,7 uur per^ waarvan 18 uur voor het VOS-p ject en 18 uur voor het zorglo^1 Verder bestaat de bestuurlijke oi? nisatie uit de Deelnemersvergadeit (te vergelijken met een Alge^ Ledenvergadering) en verder u'1. Cliëntenraad en de Vrijwilligers^ Voorts zijn er verschillende werkjf pen actief voor de diverse activiteit t.w.: Activiteiten en Cursussen; Klusjesdienst; Ontmoetingscentra "pe Eiken", "Honsbergen" en Vijverhof' (nu Klarinet); Personenalarmering; Seniorennieuws; Vervoer; Warme maaltijdenvoorziening' Project Vereenzaming Ouderef Soest (VOS); Zorgoverleg; Zorgloket; Voor al deze activiteiten leveren i 400 vrijwilligers een belangnj^1 onmisbare bijdrage. Zonderde^; van deze vrijwilligers zou de uit* ring van al deze projecten onmog zijn. tP| VVZ'49 krijgt het vierd veld niet terug. De spo moest het inleveren in h de taakstelling, maar c langs min of meer wee het ledenaantal zou zijl Volgens de clubleiding zij teel 426 leden. De gemeen de opgave voor de passé ling (1 april jl.) nog 397 opgegeven. Bovendien, z< College, is niet het aanta het aantal teams bepalend tal velden dat een voetba bruiken. Het vierde veld ligt nog st< park Eemweg, maar woi onderhouden en kan daa worden bespeeld. De ma gevolg van opgelegde be; de sportsector. Gerelateerd aan het h teams zou WZ'49 recl 3,04 velden. Deze gerin ding van de norm is vooi geen aanleiding het vierd derhoud en bespeling te Op de kruising van het Y Oude Raadhuisstraat i week een achttienjarige St Een 85-jarige automobi verleende op de kruising aan de, van rechts komen vrouw reed de jongen ai zware kneuzingen opliep.

Soester Courant | 2000 | | pagina 18