ie iaf S. 11 c 1-1-2 iora en! Deel Birkstraat afgesloten; werkzaamheden op zaterdag; ruim binnen 24 uur klaar Brandweer controleert oranje versiering bij horecagelegenheden Raadsvergadering begint een uur later fff 1 6024294 vyx RONDJE RAADHUIS DAAR RED JE LEVENS MEE stoffen, tl stoffen. ng er meter ÈfiSl \Vns Slachtofferhulp Eemland zoekt vrijwilligers Maandag 29 mei buurtschouw op de Eng Groot deel van Birkstraat dicht: 04.00-18.00 uur Nieuw hoofd Wegen Grondzaken en Verkeer in Soest Gemeentehuis dicht op Hemelvaartsdag en op vrijdag 2 juni r mooie vaste De Samora 1500 gr./m2. cm. breed, ndertapijt en WOENSDAG 1 7 MEI 200 10 E JAARGANG 00 Z u voor zover bekend nooit eerder in de geschiedenis van Soest is voorge wen, staat zaterdag 20 mei te gebeuren: de totale afsluiting van het gedeelte ;"wf.lru'raa.Vl'"SCn dcJ V?n^"aan en de Zandlaan, de weg naast hotel Het Witte Huis. Dit is noodzakelijk in verband met vernieuwing van de dek- ty. Een tweede primeur is dat het werk op een zaterdag woitit uitgevoerd en fin derde dat de klus ruim binnen 24 uur wordt geklaard. je heer C. Papjes, sinds 1 maart (jofd Wegen, Grondzaken en Ver der bij de gemeente Soest, zegt dat itin Soest tot nu toe altijd gebrui- Jjk is geweest werkzaamheden zo- jig uit te voeren, dat het verkeer er .g omheen kon worden geleid. Nu it grootste deel van de Birkstraat ineen nieuwe laag asfalt moet wor- a voorzien, is besloten de hele weg fle sluiten. jpjes: "We zouden natuurlijk kun- en zeggen: we doen eerst de ene elft en met verkeerslichten regelen e het verkeer zodanig dat het van !e Birkstraat gebruik kan blijven ma- eo. Daar daar hebben we van afge- nen; enerzijds omdat er een dunne Jloplaag op moet, waardoor het werk (erg nauwkeurig moet worden uitge roerd, anderzijds omdat er bij uitvoe ring in twee gedeelten een naad in het midden komt die erg onder houdsgevoelig is. Door het in een te doen, krijg je een heel goede kwaliteit van de toplaag. Daardoor zal onderhoud in de komende jaren tot een minimum beperkt kunnen blij ven." Nog een belangrijke reden om voor totale afsluiting te kiezen is de veilig heid van de wegwerkers. "Er is geen extra tijd nodig om allerlei afzettingen te verplaatsen. Ze kunnen onge stoord werken en hoeven geen reke ning te houden met langsrijdend ver keer." Er is bij wijze van uitzonde ring voor de zaterdag gekozen, om dat het door-de-weeks drukker is. Een optie was volgens Papjes nog om het werk 's nachts uit te voeren. "Maar omdat het om een een heel dunne laag gaat, komt het nogal pre cies en moet je goed zicht hebben. Daarom moet je dit werk eigenlijk bij daglicht doen." yolgens Papjes is de onderconstruc tie van het wegdek die uit diverse as- faltlagen bestaat waarvan de onderste de dragende constructies zijn, vol doende sterk om nog tijden mee te kunnen en kan men volstaan met het vernieuwen van de deklaag. "Zolang de onderliggende constructies nog voldoende kwaliteit hebben, hoeft al leen de deklaag maar vernieuwd te worden. Dat is nu het geval." Dat het maar een dunne toplaag hoeft te zijn, is te danken aan het feit dat er steeds weer nieuwe materialen be schikbaar komen waarvan zelfs een dunne laag een heel goede kwaliteit biedt. "Het is wel belangrijk dat dit bijtijds gebeurt. Hoe langer je wacht, hoe groter de kans is dat ook de on derlaag wordt aangetast. Dan zouden er veel kostbaarder maatregelen ge troffen moeten worden om de boel te herstellen." Vooruitlopend op het Europees kampioenschap voetbal dat deze zo mer in Nederland en Belgie wordt gehouden, hebben enkele horecagele genheden een oranje versiering aan gebracht. Deze kan echter, zoals uit eerdere steekproeven is gebleken, zo uitbundig zijn, dat er problemen met de brandveiligheid en daardoor ook levensbedreigende situaties kunnen ontstaan. Om die te voorkomen, heeft de brandweer de horecabedrij ven in Soest en Soesterberg hierover een brief gestuurd met de medede ling dat een aantal bedrijven voor het begin van en tijdens het kampioen schap een controlebezoek kunnen Openingstijden gemeente Soest. De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is ge opend tot 16.30 uur. Het infor matiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Publiekszaken kunt u onder andere terecht voor: de Gemeentelijke Basis Administratie personen; de burgerlijke stand; rij bewijzen; identiteitskaarten; uit treksels uit geboorteregister; woonruimteverdeling; huursubsi die; voorzieningen voor gehandi capten; vergunningen voor markt en standplaatsen, en zaken met betrekking tot de winkelsluitings wet. Op donderdagavond zijn het in formatiecentrum en de afdeling Publiekszaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt dan echter geen zaken regelen die de burger lijke stand betreffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kun nen op donderdagavond wel wor den ingediend. Er geldt dan 'klaar terwijl u wacht'. Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soester berg die een nummer in Soest wil len bellen, bijvoorbeeld het ge meentehuis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis Burg stede aan het Dorpsplein zitting elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12. Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. SPREEKUREN COLLEGE B. EN W. Burgemeester J. J. L. M. Janssen of wethouder P. V. ten Hove kan men spreken na telefonische af spraak via secretaresse mevrouw L. Rensenbrink, telefoon (035) 60 93 443. Een afspraak met de wethouders A. Blommers-Biezeno of R. W. Krol kan men regelen via secreta resse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60 93 511. TELEFOONNUMMERS Belangrijke telefoonnummers zijn: - 1 1 2 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambulan ce). - 60 93 459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beantwoor de brieven of het niet nakomen van toezeggingen. - 60 93 665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 0800 7662000, gratis nummer voor diegenen die grof vuil aan bieden of klachten hebben over de vuilinzameling. Bereikbaar op werkdagen tussen 8.00 en 16.00 uur. - 60 93 666 Meldpunt woonom geving. (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60 93 643 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgeval len telefoon 54 87 411 (politie). donderdag 25 mei, raadsverga dering aanvang 20.30 uur donderdag 8 juni, bijzondere openbare vergadering van de com missie financiën, economische za ken, sociale zaken en cultuur over de notitie 'Armoedebeleid en armoedeval in Soest' dinsdag 13 juni, commissie ruim telijke ordening, volkshuisvesting, openbare werken en recreatie woensdag 14 juni, commissie sport, onderwijs, welzijnszaken en milieu donderdag 15 juni, commissie fi nanciën, economische zaken, so ciale zaken en cultuur maandag 19 juni, commissie alge mene bestuurszaken, volksge zondheid en maatschappelijke dienstverlening donderdag 29 juni, raadsverga dering Alle vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders aangege ven. verwachten van medewerkers van de brandweer en bouwtoezicht. "Bij grote voetbalevenementen begint het een beetje de gewoonte te wor den horecagelegenheden van binnen en van buiten helemaal oranje te ma ken", zegt Harry Tolboom, preven tie-officier bij de vrijwillige brand weer. "Daarbij wordt de brandveilig heid wel eens vergeten. Twee jaar ge leden, tijdens het wereldkampioen schap voetbal, bleek dat een aantal horeca-ondernemers vrij brandge vaarlijke versieringen had aange bracht. Daar zijn we toen op inge sprongen, onder andere door hen schriftelijk te waarschuwen en door controles te houden. Dat hebben we nu weer gedaan." Tolboom wijst erop dat de stoffering en versiering van verblijfsruimtes en vluchtwegen niet gemakkelijk ont vlambaar mogen zijn. Ze mogen geen druppelvorming veroorzaken en bo vendien bij brand niet veel rook of giftige gassen ontwikkelen. De ge bruikte materialen moeten aan be paalde eisen voldoen. Tussen de vloer en de aangebrachte versiering moet een vrije ruimte van 2,5 meter over blijven. Als bij controle blijkt dat er sprake is van een gevaarlijke situatie, moet de horeca-ondernemer op aanwijzingen van de controleurs hieraan onmiddel lijk een eind maken, bijvoorbeeld door andere versiering te gebruiken. Indien hij dit weigert, moeten nade re maatregelen worden getroffen. In dat geval is het mogelijk dat de on dernemer een dwangsom wordt op- Vv Het grootste deel van de Birkstraat krijgt een nieuwe toplaag. Als dit werk op zaterdag 20 mei wordt uitgevoerd, is de weg behalve voor (brom)fietsers helemaal afgesloten. De Stichting Slachtofferhulp Eem land, waartoe ook Soest met zes an dere gemeenten behoort, is op zoek naar vrijwillige medewerk(st)ers. Voor hen die hiervoor interesse heb ben, is er op zaterdag 27 mei van 10 tot 12 uur een informatiebijeen komst in het hoofdbureau van poli tie in Amersfoort, Van Asch van Wijckstraat 45. De stichting stelt het op prijs indien belangstellenden die van plan zijn te komen, dit tevoren laten weten via telefoonnummer (033) 4610805 of (035) 60 27719. Dit laatste nummer is van Slachtofferhulp Soest. Maija Schaaff, coördinator van Bu reau Slachtofferhulp regio Eemland, vertelt aan het begin van de bijeen komst iets over het werk van Slacht offerhulp: wat de organisatie van de mensen verwachten, wat de vrijwilli gers doen en hoeveel tijd het kost. "Het laatste deel van de bijeenkomst mogen de bezoekers alle vragen stel len die ze kunnen bedenken," zegt mevrouw Schaaff. De maandelijkse raadsvergadering die volgende week donderdag, 25 mei, ge houden wordt in de raadzaal van het ge meentehuis aan het Raadhuisplein, be gint een uur later dan gebruikelijk. Om 20.30 opent burgemeester drs. J. J. L. M. Janssen de vergadering in plaats van 19.30 uur. Dit is een gevolg van het de- file van de deelnemers aan de Avond vierdaagse. De burgemeester neemt het defile af. Hij heeft daarvoor ook alle leden van de gemeenteraad uitgenodigd. Hoewel het wel vaker zal voorkomen dat evenemen ten samenvallen met het tijdstip van de raadsvergadering, wil burgemeester Janssen 'voor deze ene keer, bij wijze van strikte uitzondering, het aanvangs- tijdstip van de raadsvergadering aan passen nu velen uit de Soester samenle ving zich bij het gemeentehuis presente ren.' Op maandag 29 mei staat in buurt huis De Eng aan de Albert Cuyplaan 200 vanaf half zeven >s avonds de koffie klaar voor de bewoners van de Eng die willen meedoen aan de jaar lijkse wijkschouw. Deze begint om zeven uur.Bewoners van het gebied tussen de Albert Cuyplaan, Molen straat, spoorlijn en Verlengde Tal- malaan kunnen dan hun wensen of problemen met de woonomgeving kenbaar maken aan en bespreken met de organisaties die verantwoorde lijk zijn voor de woonomgeving. Dit zijn de gemeente, Woningstichting Achtgoed, de politie en het buurt werk. Tijdens een wandeling door de wijk worden alle knelpunten beke ken. De gemeente streeft ernaar om zo veel mogelijk direct antwoord te ge ven op de vragen. Om dit mogelijk te maken is het belangrijk dat van te voren bekend is welke vragen ver wacht kunnen worden. Wie tijdens de buurtschouw iets aan de orde wil stellen kan dit tot 25 mei opgeven bij het buurthuis De Engh, tel 6021987 (vragen naar Jolanda Dijkman) of bij de gemeente Soest (Alice van Halse- ma), tel 6093709. Wie niet in de gelegenheid is de wijk schouw bij te wonen, kan verzoeken over het onderhoud van de woonom geving overigens altijd melden bij het Meldpunt Woonomgeving, tel 6093666. Dagelijks bereikbaar tij dens kantooruren. -># Mijn vraag.. Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen vóór dinsdag 23 mei aan Communicatie, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). Op zaterdag 20 mei De voorbereidingen voor het aan brengen van een nieuwe asfaltlaag op het gedeelte van de Birkstraat tussen de Vondellaan en de Zand laan naast hotel Het Witte Huis be ginnen morgen, donderdag 18 mei, en worden zo nodig op vrijdag 19 mei voortgezet. Het werk zelf wordt op zaterdag 20 mei uitgevoerd. De voorbereidingen bestaan in hoofd zaak uit het verwijderen van de slechte plekken en de belijning. Het verkeer wordt dan steeds om de werkzaamheden heen geleid. Het aanbrengen van de nieuwe as faltlaag begint zaterdagmorgen om 04.00 uur bij de Vondellaan. Om dat de weg geheel wordt afgesloten, kunnen bewoners van het gedeelte van de Birkstraat tussen de Vondel laan en de Avia geen gebruik maken van de weg omdat geen verkeer van auto's en motoren mogelijk is. Fiet sers en bromfietsers ondervinden geen problemen: zij kunnen de fietspaden gebruiken. Rond 10.00 uur denkt men met het werk ter hoogte van de Avia te zijn. Vanaf dit tijdstip hebben aanwonen- den aan het gedeelte Vondellaan- Avia geen last meer van het werk en kunnen zij weer van de Birkstraat gebruik maken. Extra voorzichtig heid is wel geboden, omdat de be lijning dan nog ontbreekt. Men denkt de werkzaamheden rond 18.00 uur voltooid te hebben. Op dat moment of zoveel eerder als mogelijk is wordt de totale afsluiting van de Birkstraat opgeheven en is weer verkeer in beide richtingen mogelijk. Op maandag 22 mei ondervindt het verkeer nog enige hinder van nood zakelijk aanvullende werkzaamhe den, die bestaan uit het aanbrengen van belijning en markeringen. Zaterdag rijden de bussen van de fij nen 70 en 72 van 07.00 tot 17.00 tussen Soest en Amersfoort via Soesterberg. De bussen komen dan dus niet aan de haltes Van Len- neplaan, De Birkt en Zandlaan en evenmin bij Birkhoven en het Die renpark in Amersfoort. Voor het nieuwe hoofd van de ge meentelijke afdeling Wegen, Grond zaken en Verkeer (WGV), C. Papjes, zijn de werkzaamheden op 20 mei aan de Birkstraat een van de eerste klussen in Soest waar hij bij betrok ken is. Het werk op zich is niet nieuw voor hem. Papjes is afkomstig van de provincie Gederland, waar hij twaalf jaar werk zaam was als clustercoördinator mo biliteit op de afdeling verkeer en ver voer. Hij hield zich vooral beleidsma tig met verkeers- en vervoersonder- werpen bezig, zoals het terugdringen van het autogebruik en een efficiën tere wijze van goederenvervoer. Het laatste jaar bij de provincie heeft hij door zijn grote kennis van en erva ring met verkeers- en vervoersplan nen namens alle provincies meege werkt aan het Nationaal Verkeers- en Vervoersplan dat naar verwachting binnenkort uitkomt. Voordat Papjes in dienst kwam van de provincie Gelderland, werkte hij zes jaar bij het rijk, in dienst van Ver keer en Waterstaat. Daar betrof zijn werkterrein met name het openbaar vervoer. De overstap naar Soest heeft hij ge maakt omdat het hem na twaalf jaar in dienst van de provincie "leuk leek om bij een gemeente te werken. Soest leek mij een leuke gemeente. Niet zo groot met een groot apparaat dat verkokerd is, en toch ook niet een kleine gemeente waar niets speelt." Met de komst Papjes wordt de vaca ture van hoofd van de afdeling We gen, Grondzaken en Verkeer weer ingevuld. Tot zijn benoeming werd deze, in een dubbelfunctie, waarge nomen door J. van Gent, directeur van de sector Milieu en Stadsbeheer. Het gemeentehuis is op donderdag 1 juni, Hemelvaartsdag, gesloten. Er is dan uiteraard ook geen avondopen stelling van de afdeling Publieksza ken en het informatiecentrum. Ook de dag erna, vrijdag 2 juni, is het ge meentehuis gesloten. Prijs voor de beste bemoeial. - Kunnen wij de redactie van deze ru briek even nomineren? Cafe Harthandig. Agent Klappe leert ouderen weer baar te zijn. - Is de eerste nog steeds een daalder waard? Met Ab Faas zit Radio Soest wel ge bakken. Soest, Baarn en Eemnes delen 2 snel heidscamera's voor zo'n 12 locaties. - Dat lijkt wel Russische roulette. De Amersfoortse Courant over de gekapte linde in de Kerkebuurt: ,Een landvoertuig was tegen de boom aan - A llicht. De plek is ver genoeg bij het vliegveld en de Eem vandaan om aan iets anders te denken. Man urineert tegen muurtje. - Zeker in 't bezit van een plas- partout. 5 mei 2000: VRIJ-dag. Graafmachine in sloot. - Ja, wie een kuil graaft... Geen autovrije zondag. - Drempelvrees? Kop: 'Vergunning grondwijziging polder alsnog aangevraagd.' - Krijgen we dan bosgrond langs de A. P. Hilhorstweg? Inrichting brandweerkazerne stuit tij delijk op verzet in raad. - Brand-weerstand? Zo'n groene Golf creeert met politie sirene onder de motorkap zijn eigen groene golf. In zes maanden ruim een ton par keerbonnen. - Is een ton wel groot genoeg voor al die bekeuringen? Beeldentuin De Mazzelaar. Leo van den Berg: "Maxima wordt een hik" - Een nieuw veulentje in het kinder paradijs De Vrije Teugel? Gemeentebelangen Groene Kabou ters. Naar Thailand met Hartje Zuid. - Om goedkoop te winkelen? Gemeentebelangen Groen Soest: Laat de boeren maar r(otz)ooien.

Soester Courant | 2000 | | pagina 29