Met ingang van zondag 28 mei wijzigingen busdienstregeling duurzaam Soest JE Gemeente informeert inwoners op tal van manieren Oud-raadslid schenkt Soest kunstwerk Soester Cultuurprijs 2000 de OP 'T HOOGT PAGINA 3 i„T»n!,T Apr^enh,erin me' in8an«Sranzondaë2H ^gin gen aangebracht. Als de bezwaren tot nieuwe veranderingen leiden, worden de inwoners hiervan zo snel mogelijk op de hoogte gebracht. www.soest.nl Laatste trein uit Utrecht vertrekt halfuurtje eerder Complete gemeente archief wordt in Soest bewaard maandelijks milieubericht wan de Gemeente Soest Soest zet stappen naar duurzaamheid. Want een beter milieu begint bij jezelf. WUbIMbUAU 17 MEI 2000 'r'f mer n'ebeSÏÏUr hueWaar heeft ,eKcn het «frappen van ritten in Buslijn 52 Soesterberg-ZeistNooiri- De Bilt-Utrecht v.v. Buslijn 52 zal op werkdagen (van maandag tot en met vrijdag) twee extra vroege ritten gaan rijden. Deze bussen vertrekken om 6.19 uur en 6.49 uur bij halte 't Zwaantje. Om 7.03 uur en 7.33 uur komen deze bussen op Utrecht-Centraal aan. Ook 's avonds rijdt een bus van bus lijn 52 vanuit Utrecht door naar Soesterberg. Het gaat om de bus die om 18.39 uur vanaf Utrecht Centraal vertrekt. Om 19.10 uur eindigt deze bus bij halte 't Zwaantje in Soester berg. Deze toevoeging houdt verband met het voornemen om drie ritten van spitslijn 252 te schrappen. Deze ritten zijn aanvullingen op de OV-tabellen op bladzijde 50/51 van de Gemeentegids 2000. Buslijn 70 Amersfoort-Soest-Hilver- sumv.v. De bussen vanuit Amersfoort zullen om 16 minuten over het hele en hal ve uur bij de gebruikelijke halte bij het Amersfoortse stadhuis vertrekken en om 10 minuten vóór het hele en halve uur bij Amersfoort-Centraal. Van maandag tot en met zaterdag rij den de bussen van lijn 70 van 18.10 uur vanaf Amersfoort Centraal in het vervolg door naar Hilversum. De bus van 18.40 uur rijdt tot Soestdijk- Noord in plaats van naar Hilversum. Deze bus rijdt vanaf Soestdijk-Noord verder als lijn 72 naar Soest-Zuid. Rond 19.00 uur kunnen de reizigers op de route van buslijn 72 - net als op de andere hele uren 's avonds en zondags - vanaf Soest-Zuid naar hun haltes reizen. Vooral bij minder goed weer is het ommetje via lijn 70 van hoogstens een kwartiertje voor veel reizigers geen probleem. Deze ritten zijn veranderingen op de OV-tabellen op bladzijde 53 en 55 van de Gemeentegids 2000. Buslijn 72 Amersfoort-Soest Zuid Van 9 juli tot en met 27 augustus 2000 - tijdens de zomerdienstregeling rijden de bussen van lijn 72 niet tus sen Amersfoort en Soest-Zuid. Deze ritten zijn veranderingen op de OV-tabellen op bladzijde 52/53 van de Gemeentegids 2000. Buslijn 73 Soest Zuid-Soestdijk Noord-Baarn-Eemnes Binnen Soest (tussen Soest-Zuid en Soestdijk-Noord) zullen de busjes op deze buslijn alleen nog tot 9.00 uur rijden en na 16.00 uur. Tussen 9.00 uur en 16.00 uur op werkdagen ver vallen alle ritten op deze buslijn bin nen Soest. Op zaterdagen vervallen alle busritten van lijn 73 op deze rou te via de Kerkstraat, Middelwijk straat, Molenstraat en Albert Cuy- plaan en de wijk Soestdijk. Van 9 juli tot en met 27 augustus 2000 - tijdens de zomerdienstregeling - rijden de eerste bussen van lijn 73 niet. Deze aanpassingen zijn veranderin gen op de OV-tabellen op bladzijde 52/53 en 54/55 van de Gemeente gids 2000. Buslijn 74 (Amersfoort) Soester- berg-Soestduinen-Soest Zuid 's Avonds en 's zondags worden alle ritten geschrapt. Deze ritten zijn aan vullingen op de OV-tabellen op blad zijde 56/57 en 58/59 van de Ge meentegids 2000. Van 9 juli tot en met 27 augustus 2000 - tijdens de zomerdienstregeling - rijden de bussen van 74 geen extra ritten tijdens de spits uren. Het gaat om de bussen van 7.30 uur vanaf Soest-Zuid en 7.43 uur vanaf halte 't Zwaantje. Dit zijn veranderingen op de OV-tabellen op bladzijde 50/51 en 52/53 van de Ge meentegids 2000. Radio op woensdag/zondag Elke woensdag is er het radio-programma 'Van het Raadhuisplein' op de loka le zender Radio Soest. Tussen 11.00 en 12.00 uur worden actuele zaken belicht aan de hand van interviews met onder meer leden van het colle ge van burgemeester en wethouders. Ook worden de besluiten meege deeld die B. en W. genomen hebben. i Het programma wordt de zondag daaropvolgend tussen 11.00 en 12.00 uur herhaald. t Radio Soest is te beluisteren op de kabel 107.9 en via de ether (bijvoor beeld autoradio) op 105.9 Dagelijks radio In het radio-programma Soest- actueel op Radio Soest wordt elke werkdag om ongeveer 09.30 uur aandacht besteed aan gemeentelijke actualiteiten. Televisie teletext Op kanaal 29- van de kabel (fre quentie 534,25 Mhz) vindt u de zen- J» der TekstTV Soest Achter deze zender kunt u met ge bruik van teletekst-apparatuur (af standsbediener) informatie van de gemeente Soest krijgen. U dient hiervoor paginanummer 150 in te toetsen. Dan krijgt u de in houdsopgave van de gemeente te zien Daarna kunt u een keuze maken uit de verschillende onderwerpen. 'Op pagina 151 kunt u kennis nemen van het 'Laatste nieuws van de ge- (meente'. Deze pagina's worden regel matig ververst. Op pagina 157 staan de vergaderin gen met agendapunten van de ge meenteraad en de raadscommissies. Internet Het Internet adres van het digi tale gemeentehuis van Soest is E-mail: info@soest.nl Vanuit de Homepage kunt u een keu ze maken uit tal van onderwerpen: het laatste nieuws van de gemeente, (persberichten, B en W-besluiten, Op 't Hoogt Actueel), gemeenteraad en raadscommissies. Op 't Hoogt - Actueel - wekelijks Wekelijks staat in de Soester Courant onder de titel 'Op 't Hoogt - Actueel' een pagina met de officiële gemeentelijke bekendmakingen (bouwzaken, aanvragen en verlenen kapvergunningen, aanvragen en ver lenen bouwvergunningen, raads- en commissievergaderingen, bestem mingsplannen, en verkeersmaatrege len). Indien u geen abonnement heeft op de Soester Courant en u wilt toch kennis nemen van de 'bekendmakin gen', dan kunt u een gratis exemplaar van de krant afhalen bij het INFOr- matiecentrum in de hal van het ge meentehuis, en bij de Dependance Publiekszaken, Soesterberg. Op 't Hoogt - maandelijks Maandelijks verschijnt als bijlage in de Soester Courant de gemeentelijke voorlichtingskrant 'Op 't Hoogt'. In deze krant krijgt u vier pagina's ge meentelijk (achtergrond)nieuws en wordt uitvoerig ingegaan op nieuwe bestemmingsplannen, verkeersveran- deringen en andere maatregelen van algemeen belang. Deze krant wordt huis-aan-huis in Soest en Soesterberg bezorgd. Alleen de brievenbussen met de 'nee-nee sticker' worden overgeslagen. Op 't Hoogt is gratis verkrijgbaar in het INFOrmatiecentrum in de hal van het gemeentehuis en de Dependance Publiekszaken, Soesterberg. Informatietelefoon Via de INFOrmatietelefoon (035) - 6093665 kunt u onder meer te we ten komen aan welke wegen binnen de gemeentegrenzen wordt gewerkt en welke vergaderingen er plaatsvin den. De Informatietelefoon is tevens voor visueel gehandicapten een com municatiemiddel waarmee actuele in formatie verkregen kan worden. Raadhuisplein 1,3762 AV, Postbus 2000, 3760 CA, tel. (035) - 6093411, fax (035)- 6093689. Internet: www.soest.nl, E-mail: info@soest.nl De diverse afdelingen zijn voor het publiek geopend van maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Afwijkende openingsuren zijn bij de desbetreffende instanties vermeld. Ingaande de nieuwe dienstregeling - op 28 mei a.s. - zal de laatste trein uit Utrecht naar Soest en Baarn een half uur eerder vertrekken. In plaats van negen over half één vertrekt de laatste trein om negen over twaalf vanaf Utrecht Centraal. In de nieuwe dienstregeling spreekt men niet meer van Utrecht CS maar Utrecht Cen traal. Dit geldt voor alle 'CS-stations'. Bij gebruik van de laatste trein is men straks rond half één in Soest in plaats van één uur. Het statisch archief van de gemeente Soest, dat vooral van historisch be lang is, bevindt zich gewoon in Soest. Het is overgebracht naar de officiële archiefbewaarplaats in het gemeen tehuis aan het Raadhuisplein. In de vorige editie van Op 't Hoogt was abusievelijk vermeld dat de bewaar plaats zich in Amersfoort bevindt. Alle gemeentelijke archieven zijn trouwens in Soest opgeslagen. Het gaat om het dynamisch archief van zaken waarmee gewerkt wordt en die nog niet zijn afgedaan. Dan is er het statisch archief, dat officieel naar de archiefbewaarplaats in het Soester gemeentehuis is overgebracht en dat vooral van historisch belang is. Ten slotte is er het semi-statisch archief, dat niet meer van dagelijks admini stratief belang is maar dat nog niet is overgebracht naar de officiële be waarplaats. Voordat dit gebeurt, zul len de stukken vernietigd worden die niet van historisch belang zijn. Verantwoordelijk In de gemeentelijke archiefdienst van Amersfoort is werkzaam Fred van Kan. Hij is niet alleen gemeentearchi varis van Amersfoort, maar tevens voor Soest. In Soest is archiefbeheer der Corrie van Beek verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ook met betrekking tot de kosten van onderzoek is in het artikel in Op 't Hoogt een storende fout geslopen. Wanneer de bezoeker zelf onderzoek doet, is het gebruik van het gemeen tearchief gratis. Wie een fotokopie wil, moet hiervoor een gulden per stuk betalen. Als de archiefbeheerder zelf onderzoek moet doen, kost dit fl. 21,50 per kwartier. Dit bedrag was per abuis als uurtarief vermeld. De nieuwe beeldenfietsroute door- Soest en Soesterberg kan straks met een kunstwerk worden uitgebreid tot precies vijftig. Zaterdagmorgen ont hulde cultuurwethouder mevrou w A Blommers-Biezeno onder grote be langstelling het beeld 'E ven wichtop het pleintje bij reisbureau Het Ver trekpunt op de hoek Van Weede- straat-Stadhouderslaan. Daarbij was ook de maker aanwezig, Evert van Hemert uit Kolderwolde. Het vijftigste kunstwerk is een ge schenk, aan de Soester gemeenschap van Cees Boerkoel ter gelegenheid van zijn afscheid van de Soester ge meentepolitiek. Hij was jarenlang, tot 16 december vorig jaar toen hij om gezondheidsreden opstapte, voor zitter van de fractie van de Partij van de Arbeid in de gemeenteraad. Wet houder Blommers zei verheugd te zijn dat Boerkoel ("Ik heb nooit iets met kunst gehad en nu zit ik er mid denin") gekozen had voor een kunst werk, "omdat het een uiting is van schoonheid en inspiratie die de mens toch elke keer weer iets doet. Jan Hazelaar van De Hazelaar ga lerie en beeldentuin aan de Bosstraat had de belangstellenden welkom ge heten. Hij zei dat zoeken naar en handhaven van evenwicht doorlopend moet gebeuren. "Als we allemaal vast Cees Boerkoel (links) naast het door hem aangeboden kunstwerk. Rechts wethouder Blommers en de kunstenaar, Evert van Hemert. staan en niet bewegen, gebeurt er nooit wat. Dingen moeten in bewe ging blijven, ook de kunst in Soest. Daarom is dit particulier initiatief erg welkom. 'Onder applaus trok wethouder Blommers vervolgens het doek weg dat het beeld bedekte, waarna ieder een het kon bekijken. Het kunstwerk stelt twee liggende vrouwenfiguren voor die elkaar in evenwicht houden. De gemeente Soest looft jaarlijks de Soester Cultuurprijs uit als waarde ring voor en aanmoediging van die persoon of instelling in Soest die het afgelopen jaar is opgevallen door of zich heeft ingezet voor een bijzondere activiteit in onze gemeente op het ge bied van beeldende kunst, literatuur, film- en/of theaterproductie, muziek, dans enzovoorts. Nadat het Soester publiek gedurende de rest van dit jaar in de gelegenheid is gesteld nominaties hiervoor aan te dragen door middel van onderstaan de bon, wordt eind januari 2001 deze Soester Cultuurprijs ter waarde van 2.500 gulden voor de eerste keer uit gereikt op voordracht van een jury. Deze bestaat uit Ali van den Berg, Werner Paans en Jan Visser. De jury zal een schriftelijke en gemotiveerde voordracht doen aan het college van burgemeester en wethouders. Deze voordracht is bindend. Ondergetekende Adres draagt voor het jaar 2000 de Soester Cultuurprijs op aan: Korte motivering: Deze bon inzenden aan de Jury Cultuurprijs 2000. Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest (een postzegel is niet nodig). Uw nominatie kunt u ook via e-mail kenbaar maken: potja.soest.nl. Nr 4, mei 2000 Dit is een uitgave van de Gemeente Soest afdeling Groen Milieu Postbus 2000, 3760 CA Soest Tel.: 10351 6073202 of 6093512 BRONZEN PLAK VOOR SOEST IN DUURZAAMHEIDSSPIEGEL BASISONDERWIJS projecten - t/m 30 mei 2000 De egel - Tot en met 30 mei kunt u nog, alleen of met uw (klein-)kinderen, bij het milieucentrum aan de Molenstraat 157 alles te weten komen over de egel. Kinderen kunnen het - Egelpad lopen en de speeltentoonstelling beleven. Voor volwassenen is er de informatieve tentoonstelling van de Stg. Egelopvang te Amstelveen. 13-29 juni 2000 Planten en krulden - In het milieucentrum staat de tentoonstelling "De voortplanting van de bloem". Naast - het bekijken van deze informatieve tentoonstelling over de bloem, kunnen kinderen van 6 - 8 jaar oud met een lesbrief in de hand een tiental praktische opdrachten doen. - De onderwerpen die aan bod komen zijn: gebruik van kruiden, specerijen, zintuigen -en planten (ruiken, voelen, proeven en kijken) en bloemen. -De tentoonstelling is ook interessant voor volwassenen. -8-29 juni2000 (maandag- en donderdagochtend) Imkerwerk r De imkers Tijn Smits en Richard Bouma vertellen groepen schoolkinderen (6-9 jaar oud) alles over de bijenvolken, die in de educatieve landschappentuin naast het -milieucentrum wonen. VOLWASSENEN 23 mei 2000, 19.00 20.30 Voorlichtingsavond over fruit in de sier- of moestuin Waar: Tuincomplex Jachthuislaan van de Biologische Tuinbouw Vereniging 't Nut'. De vierde voorlichtingsavond over milieuvrien delijk tuinieren staat in het teken van het telen van FRUIT en is voor iedereen gratis toeganke lijk. Met name de aardbeien staan in deze perio de in volle glorie. Hoe ga ik ze stekken? Wanneer is de beste tijd om een nieuw bed aan te planten? Enz. Ook sierfruit komt aan de orde. Natuurlijk kunt u al uw vragen stellen over het telen van fruit bij het huis of in de moestuin. De vragen zullen weer deskundig worden beant woord door de heer Kiers van de Dienst Landbouwvoorlichting (DLV). Hij heeft ruim twin tig jaren praktijkervaring met natuur- en milieu vriendelijk tuinieren. Milieu Educatief Centrum De Kwekerij Openingstijden: dinsdag, woensdag en donderdag, van 13.00 - 16.30 uur Meer informatie: Henriëtte Steiin (6093454) of Johan Simon (6093202) Na Breda en Rotterdam stond Soest vorige week nog op een mooie derde plaats in de competitie 'meest duurzame gemeente van Nederland'. De definitieve uitslag verschijnt in een paginagrote advertentie in de landelij ke dagbladen op 30 mei a.s. De competitie is verbonden aan de Lokale Duurzaamheidsspiegel, een project van de Nationale Commissie voor Duurzame Ont wikkeling (NCDO), waarin lokale groepen het 'eigen' gemeentelijk beleid op het gebied van milieu en duurzaamheid beoordelen. Gemeenten kunnen scoren op de thema's algemeen beleid, water, energie, groen en ruimte, duurzaam bouwen en wonen, ver keer en vervoer, sociaal beleid en internatio nale samenwerking. De NCDO organiseert de 'Duurzaamheids- spiegel' dit jaar voor de tweede keer. Soest heeft dit jaar voor het eerst mee gedaan en gekozen voor de meest intensieve vorm van deelname. In het Soester initiatiefcomité zaten de Fietsersbond Soest, Milieudefensie Soest, MKB Soest, IVN afd. Eemland, Vereniging Soesterbergs Belang, Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen, Kinderparadijs 'De Vrije Teugel' en de Derde Wereldgroep Soest. Deze groepen kenden in de voorronde voor lopige scores voor een thema toe. Tijdens een slotdebat op 19 april j.l. in de raadszaal werden de definitieve scores vastgesteld. Burgemeester Janssen en de wethouders Ten Hove en Krol slaagden er - met kracht van argumenten - toen in een verhoging van 134 tot 149 punten te bepleiten. Het spreekt vanzelf dat decompetitie een middel is en geen doel op zich. Het gaat erom te stimuleren dat het aspect 'duur zaamheid' (leefbaarheid ook voor de gene raties na ons) een steeds grotere rol gaat spelen in het gemeentelijk beleid en de uit voering daarvan. De Duurzaamheidsspiegel lijkt hiervoor een goed instrument. Om het draagvlak voor een vervolg te peilen heeft de gemeente inmiddels aan alle betrokken par tijen een evaluatieformulier verstuurd. Meer informatie: Joop van Haatten, tel. 035 - 60 93 512. I

Soester Courant | 2000 | | pagina 31