BEHANG VOORRAAD VOORDEEL Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Soester orkest 'sponsort' Radio Soest met recette ISiytMHSIVIA Mooiste 'oranjestraat'-wedstrijd Echtpaar Kleinschmidt ondanks moeilijke tijden al 60 jaar samen Soest voelt niets voor 'AEX-zuil' op plein voor nieuwe Rabobank 15% 7 ACTUEEL Saamhorigheid in buurt weer terug door 'Zomerschool voor verkoopinformatie: BRANDSMA HEEFT MEER DAM JE DENKT ian VISHANDEL j^tHoehJe 29.50 42.50 19.50 erdag: gerookte sselmeerpaling olijft u wakker ■Wdatelnet' WOENSDAG 17 MEI 2000 Ons fantastisch vernieuwde terras? Onze alom beroemde vlees- en visspecialiteiten? Het blijft genieten! BIJNA F 1.000,-WINNEN? Doe mee met de Soester Logo Puzzel! Service bij „Schoemaker Opbrengst valt beetje tegen 'Saamhorigheid tussen buurtbewoners versterken Geen verlichte diawand voor Vitrina b.v. Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Aanrijding letsel Bromfietser valt door shagje SOESTER COURANT Welstandscommissie moet eerst oordeel vellen PAGINA 5 'j onsultancybureau in de IT-sector en ons bezig met het inrichten van fijze de ontwikkeling en exploitatie ersteunen. Wij bestaan sinds 1988 elnet Groep gevestigd in Den Bosch, Wil nog meer weten van ons iite www.inframatica.nl. tent w/v lekpunt voor de organisatie. Je verricht iele werkzaamheden. Je bent verantwoor- i van het management; personeelsbeleid, m de organisatie van functionerings-, en het wagenpark; verzorgen van manage- sringen. esse-opleiding en in de praktijk heb je sistent(e), Uiteraard beschik je over Microsoft Outlook, Excel en Word. i je ook zelfstandig werken. n in overeenstemming met de functie. ische tijden afgewisseld worden met rus- •ertentie, aarzel dan niet en neem contact kennis, talent en ervaring in telecom I korting op alle bellang uit voorraad OOK OP MAANDAGOCHTEND GEOPEND ir 'Opmaat' ifel zijn ook hier verschillende nogelijk. Het hier afgebeelde van 215 cm, is 45 cm diep en afgebeeld f 3695,-. i Sidetable 'Opmaat' issief Europees eiken en in eco olie gbaar in verschillende kleuren, fel is 110 x 110 cm en 45 cm hoog. ie hier afgebeelde Sidetable heeft i en is 76 cm hoog. Prijs f 1665,-. orden ;nrek. deur. elfde eubels ima. >t - Telefoon: 601 84 02 DEZE WEEK middel van 37.50 voor >ng 25.00, 2 kilo voor 3 griet rdelig 3 tarbot rdelig ndse garnalen rn im van 6.75 voorD D U Ie Boerprijs 8.99 ding bij Super de Boer 7.99 STUKKEN GOEDKOPER BIJ'T HOEKJE BAR, GRILL RESTAURANT (al onze gerechten ook om af te halen) STTENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 De jury bestaat uit twee 'oranjekenners', profvoetballer en ex-international John van den Brom van Vitesse en oud-Feye- noorder en voormalig international Henk Wery. Ook mag er in de jury een 'woonexpert' niet ontbreken. Dat is de SCW-directeur zelf, Jim Schuyt. Bij de beoordeling zal er gelet worden op de creativiteit, de saamhorigheid (hoeveel mensen zijn er bij betrokken geweest) en de originaliteit. Er bestaat geen wedstrijd zonder spel regels. Zo heeft ook 'Wie versiert zijn straat het mooist oranje' de zijne. Door de versieringen mogen geen gevaarlijke situaties ontstaan; het verkeer mag niet worden gehinderd en politie, brandweer en ambulances moeten overal kunnen komen. Vanuit alle bewoners van een straat moet één bewoner naar voren ge schoven worden om als contactpersoon tegenover de SCW, de politie, en wijk beheer te fungeren. Ook dienen deelne mende straten hun wijkagent op de hoogte te stellen. Aanmelden kan tot zaterdag 27 mei bij de receptie van de SCW (tel. 033- 4765311). Tot nu is de enige aangemel- Amsterdamse beursindex - wordt weer gegeven, zeg maar een stukje promotie voor potentiële beleggers. De gemeen te ziet liever dat de bank de AEX-ver- melding in de gevel van het nieuwe ge bouw aanbrengt. Het College van B. en W. gaat de kwestie nu voorleggen aan de Welstandscommissie en zal pas daar na een definitief standpunt innemen. Andere kwesties zijn inmiddels wel "in der minne" geregeld, zoals de ruimte om fietsen te stallen (voor het personeel in de kelder, voor het publiek komen er klemmen aan de gevel) en de inrichting van een "groenvak"— met een water partijtje om het hoogteverschil langs NIEUW IN DE VERKOOP NOG GEEN FOTO BESCHIKBAAR ^Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect?wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Van de 23 basisscholen in Soest hebben zich inmiddels twaalf aan gemeld deel te nemen aan het pro ject Zomerschoon. Dat komt neer op in totaal 1871 leerlingen. Daar naast meldden zes bewonersgroe- pen acties te willen voeren voor een leefbare buurt. De deelnemers gaan voornamelijk aan het opruimen, vegen en schoonmaken in hun wijk. Op de Engh wordt samen gewerkt tussen bewoners, het Marok kaans comité en de stichting Balans. Een groep gaat het zwerfvuil op de oevers van de Eem weghalen. De ge meente zal al deze activiteiten stimule ren door materiaal beschikbaar te stel len. Enkele voorbeelden zijn kruiwa gens, planten en vuilknijpers. De oorsprong van Zomerschoon ligt in de conferentie van Rio de Janeiro. Tij dens deze bijeenkomst spraken alle aan wezige landen af, initiatieven te nemen om op lokaal niveau het milieu te ver beteren. Zeven jaar geleden begon Amersfoort acties te voeren in het ka der van het project. Volgens Alice van Halsema, afdeling Groen, is het de bedoeling dat naast het bereiken van een schone buurt ook de saamhorigheid wordt vergroot. "Het verantwoordelijkheidsgevoel binnen een wijk is afgelopen jaren sterk afgenomen. Tegenwoordig hoeft er maar iets kleins te gebeuren of de gemeente wordt erbij geroepen. Vroeger werden nog buurtru- zietjes onderling opgelost. Nu rennen de buurtbewoners meteen naar de telefoon om de gemeente te bellen. Wij bij de gemeente vinden dat dat anders kan. Door de actie willen we weer verant woordelijkheidsgevoel en saamhorig heid bij de buurtbewoners terugbren gen." Het bleef uiteindelijk een beschei den bedrag: "enkele honderden gul dens", dat Radio Soest maandag in ontvangst mocht nemen van de Soester Orkest Vereniging. Maar de bedoeling was goed, en dat is ook belangrijk. Het Soester orkest gaf afgelopen zater dag in Baarn een benefietconcert voor I Radio Soest. Het concert werd op zich- zelf al gesponsord door het Soester ma kelaarskantoor Deelen ('Spelen met Deelen'), zodat er in dit geval letterlijk nog wel een bedragje (de recette) aan de ^strijkstok zou blijven hangen. Het be- fstuur van het Soester Orkest had dat voorbestemd voor het immer noodli jdende Radio Soest. Aan het programma - met werken van Mozart en Brahms - lag het niet, en ook niet aan de uitvoerende musici onder leiding van Stephan Pas (met SOV-con- certmeester Tora Schuurman en Jan .Hulst als solisten) dat de publieke be langstelling zaterdag een beetje tegen- ;viel. Veel potentiële muziekliefhebbers Jan Harms (SOV), Tora Schuurman (SOV), Karin de Lange (Radio Soest) en makelaar Wim Deelen. verkozen de zon boven de kerk, en dus bleef de recette aan de bescheiden kant. Maandagmorgen reikten Tora Schuur man en SOV-voorzitter Jan Harms ten kantore van Deelen de envelop-met-in- houd uit aan secretaris Karin de Lange van Radio Soest. Die nam het graag in ontvangst, onder het motto dat bij de lokale omroep alle beetjes welkom zijn. De muziekliefhebbers krijgen volgende week donderdag 25 mei overigens een herkansing, al profiteert Radio Soest daar dan niet meer van. Dan geeft de Soester Orkest Vereniging opnieuw een concert (aanvang 20.15 uur), nu met niemand minder dan de bekende violisten Vera Beths en Jürgen Kus- smaul, in de Petrus en Pauluskerk. Deze bijzonder uitvoering verdienst beslist meer belangstelling dan die in Baarn, ook als het mooi weer is! Kaarten5' (f 22,50; Pas65/CJP f 20,-) zijn ver krijgbaar bij de VW en de leden van de SOV. Een geweldige keuze o.a. uit de Sesamstraat collectie en de Living Colors collectie van Jan de Bouvrie. (Deze aktie loopt t/m zaterdag 03 juni 2000, zolang de voorraad strekt) Soesterbergsestraat 52, 3768 EJ Soest telefoon (035) 603 72 46, www.verf-wand.nl De gemeente Soest en de directie van de Rabobank Soest-Baarn zijn het in hoge mate eens geworden over de toekomstige inrichting van het Kerkplein na het gereedkomen van het nieuwe bankkantoor (over enkele maanden). Alleen over de plaatsing van een zogenaamde "AEX-zuil" zijn de partijen het on eens. De bank hecht sterk aan de zuil, naar heeft daar op eigen terrein geen plek voor. Het gaat om een installatie met een klok en een soort lichtkrant, waar op de actuele hoogte van de AEX - de Foto: Aldo Allessie de Steenhoffstraat op te vangen, waar de gemeente liever een bestraat opper vlak had gezien. Volgens B. en W. is dat echter geen halszaak. De bank betaalt de aanlegkosten tot aan het (te verleg gen) fietspad zelf; de rest komt voor rekening van de gemeente. De bank zorgt verder voor het onderhoud. Woningcoöperatie SCW verbaasde zich elke keer weer over de saamho righeid en de gezellige sfeer tussen buurtbewoners tijdens grote voet baltoernooien. Daar wilde ze als woningcoöperatie een bijdrage aan leveren. Dat gebeurt dit jaar voor het eerst, in de vorm van een wed strijd. De vraag voor de Europese kampioenschappen is dan ook; Svie versiert zijn straat het mooist oran je?'. De wedstrijd is bedoeld om nog meer gezelligheid en saamhorigheid in de buurten te brengen. De winnende straat krijgt tien toegangskaarten voor een wedstrijd van het Nederlands elftal in de voorronden naar het wereldkampioen schap van 2002. Op 9 juni zullen van de versierde straten foto's genomen wor den, opdat de jury de mooiste kan uit kiezen. De volgende dag is het dan zo ver. De Europese kampioenschappen gaan dan officieel van start. Nederland speelt in de voorronden op zondag 11, vrijdag 16 en woensdag 21 juni. de straat de Pothstraat in Amersfoort. Volgens Linda Claassen, medewerkster communicatie van de SCW is dat niet zo erg. "We hebben nog wel even voor dat het aanmeldingstermijn is afgelopen. We verwachten nog heel wat aanmel dingen. We hebben goede hoop." Vitrina b.v. krijgt geen toestemming om een verlichte diawand te plaatsen in een publieksruimte van het gemeentehuis. Ondanks dat het bedrijf heeft aangege ven de campagne 'Kans voor een kind' van Unicef daarmee te willen onder steunen, vindt het college van B. en W. het duidelijk dat Vitrina commerciële doelen heeft met de wand. Op de dia wand zullen namelijk ook 'product ui tingen' van andere bedrijven en organi saties worden geplaatst. 'Als het ver zoek rechtstreeks van Unicef zou komen was het een ander verhaal geweest', al dus burgemeester en wethouders. J J J Foto: Aldo Allessie Op een feestje van een wederzijdse vriendin in Wassenaar. Daar vond de eerste ontmoeting plaats tussen meneer P. Kleinschmidt en me vrouw A. Kleinschmidt. "Tijdens het feestje zijn we vrijwel meteen op elkaar afgestoven", lacht de Soester. Drie jaar later, op 14 mei 1940, trouwde het stel in Malang in Indo nesië. De van oorsprong Brabantse P. Klein schmidt (83) vertrok eind jaren dertig Lop tweeëntwintigjarige leeftijd naar In donesië om op de plantage te werken. Hij ging toen al een jaar om met zijn aanstaande vrouw, A. Kleinschmidt (81). "Er was destijds heel weinig werk in Nederland. Ik heb veertien jaar op een rubberplantage gewerkt. In de twee jaar dat mijn vrouw nog in Nederland zat, hielden we contact door brieven naar elkaar te schrijven. Toen duurde het nog minimaal twee weken voordat de brief aankwam." Op de dag dat de Duitsers Nederland binnenvielen vertrok mevrouw Klein schmidt, die daarvoor als analiste had gewerkt in een ziekenhuis, met een ge blindeerde trein naar Genua in Italië. Vandaar zou ze met de laatste boot naar Indonesië varen om verenigd te worden met haar aanstaande man. De bruiloft vond meneer Kleinschmidt geen pretje. "Toen we uit de kerk kwamen hoorden we dat Nederland zich had overgegeven. De Duitsers hadden het zakkenverhuur- bedrijf in Rotterdam van mijn vader platgebombardeerd. Mijn familieleden waren niet aanwezig, wel enkelen aan de kant van mijn vrouw. De tweede keer dat het stel gescheiden zou worden was eind jaren veertig. Drie en een half jaar lang brachten beiden af gescheiden van elkaar in een Jappen kamp door, zonder te weten of de an der nog in leven was. "We wisten wel dat er naast ons een vrouwenkamp was en geregeld zagen we lijkwagens voor bijrijden. We wisten totaal niet wie er overleden was. Misschien was het wel je eigen vrouw. Toen hadden we al een zoontje van één jaar, die zat bij mijn vrouw." De Soester kwam er beter af dan zijn vrouw die veel ziek was ge weest. "Toen het allemaal achter de rug was woog mijn vrouw nog maar achten dertig kilo." Enkele jaren later ging het stel weer naar Nederland en kwam meneer Klein schmidt terecht bij de gemeente Bergen op Zoom als ambtenaar op de afdeling groen. Daar heeft hij tot aan zijn pen sioen gewerkt. Het zestigjarig huwelijksfeest werd za terdag gevierd samen met de drie kin deren, Hans (60), Florean (51) en Tn- Het echtpaar Kleinschmidt. grid (45), de zes kleinkinderen en vrien den uit Brabant waar het gezin tot 1987 heeft gewoond. Het hele gezelschap heeft over de Vecht gevaren. De dag daarop kwamen burgemeester Koos Janssen en zijn vrouw het echtpaar te feliciteren. ƒ559.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ469.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ435.000,- kosten koper Gevraagde koopsom 2.850.000,- kosten koper Beetzlaan SOEST Karaktervol halfvrijstaand woon huis met diepe vrije achtertuin (482 m2). De woning is volledig gemo derniseerd en heeft een speelse in richting. Ind.: gang, portaal, voor kamer, eetkamer met ged. open keuken, kelder, bijkeuken met was-/drogeraansluiting en c.v. com bi opst., toilet, speelse tuinkamer met spiltrap naar werkruimte op verdieping. Verd.: 2 ruime slaapkamers, overloop en nieuwe badkamer met 2e toilet. Zolder: bergvliering. Alg.: deze woning is verrassend ingedeeld en biedt on verwacht veel ruimte. Fazantpad SENIORENWONING SOEST In een prettige woonomgeving, tegenover plantsoen gelegen, ge schakelde hoekpatiobungalow met berging. Ind.: hal, m.k., toilet, ruime woonkamer met open haard, mod. keuken met inb. app., ruime ouderslaapkamer met bad kamer en 2e toilet. Verd.: over loop, 2 ruime slaapkamers, douchecel en c.v.-ruimte. Alg.: deze woning verkeert in perfecte staat van onderhoud en is voorzien van veel extra's. Koperwiek SOEST Rustig gelegen in kindvriendelijke wijk, zeer goed onderhouden, rui me middenwoning (bj. 1993) met berging en besloten diepe tuin (ca. 171 m2). Ind.: hal, toilet, mk., ruime woonkamer met plavuizen vloer, mod. keuken met inb.app. Etage: overloop, 3 ruime slaapkamers en badkamer. Zolder met vaste trap en mogelijkheid voor 4e slaapka- a„ woning verkeert in perfecte staat van onderhoud. Wieksloterweg SOEST Aan de rand van het dorp, direct tegenover de uitgestrekte Pijnen- burgse bossen gelegen, nieuw ge schakeld landhuis met praktijk ruimte (ca. 1.600 m3), dubbele garage en souterrain op ruim 11.000 m2 grond (bouwjaar 1998). Ind. beg. grond: hal met hardhou ten trap, luxe toil., m.k., L-vormige woonkm. met plav. vloer en open haard, grote eetkeuk. met inb.app. en bijkeuk. 1e verd.: overl., luxe badk. met hoekligbad en ap. douche, ap. 2e toilet, ouderslaapkm. (40 m2) en 2 rui me slaapkm. Zolder met hardhouten trap, overloop, ruimte met wasmachine- en wasdrogeraansluiting, CV-ruimte, 2 ruime slaapkamers met Velux dakramen. Praktijkruimte met aparte ingang: entree, badkm. met toilet, mod. keuken en 2 ruime kamers. Garage: vrijst., volledig geïsoleerd met 2 ruimtes be neden. 2 garagedeuren, 1 elektrisch en 1 handmatig te bedienen. Zolder: over de gehele garage met vaste trap. Souterrain: 120 m2 geheel afgewerkt en nog naar wens in te delen. Alg.: deze villa is gebouwd met duurzame materialen en voorzien van vele extra's. Brochure op aanvraag. Voor meer informatie: kijk op: www.huispiein.nl Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonIine.nl Een 51-jarige chauffeur van een vracht auto uit Schaarnwoude reed maandag ochtend op de Amersfoortsestraat, toen hij te laat zag dat zijn voorgangers rem den. Een 35-jarige man uit Woerden in een bestelbus moest met hoofd- en buikpijn naar het ziekenhuis gebracht worden. Een 28-jarige vrouw uit Den Bosch werd behandeld aan haar pijnlij ke schouders en nek. Een 18-jarige bromfietser uit Soest liep zaterdagnacht een diepe snee bij zijn oog op. De Soester reed op de Dorps- streek en probeerde al rijdend een shag je te draaien. Daardoor raakte de jongen uit balans, kwam zijn trapper tegen de stoeprand en viel hij samen met zijn bromfiets op de grond. In het ziekenhuis werd de snee behandeld. Honingbij SOEST ƒ759.000,- In aantrekkelijke woonwijk gele gen helft van een dubbele villa met garage en schitterende tuin met waterpartij op het zuiden. Ind.: hal, toilet, m.k., ruime uitge breide woonk. met open haard en parketvloer, moderne keuken met inbouwapp. (o.a. afwasm., koelk., oven). Verd.: overloop, 3 ruime sl.km. en badk. met 2e toilet. Zol- sl.km. en douchecel. Alg.: deze wo- Gevraagde koopsom ning verkeert in uitstekende staat van onderhoud. kosten koper

Soester Courant | 2000 | | pagina 5