SEC-zaterdag zingt toontje lager 'Te weinig mensen betrokken bij korfbal" Bowlingtitel Brehler, Breuer en Olsen Noodweer dwarsboomt Stratenloop Schaakfestival in EHBO-zaal Regen spelbreker bij tennis 25 jaar aan Staringlaan PAGINA 16, ^ÉNSDAG 24 MEI 2QQQ ['VOLLEYBAL SOESTER COURANT PAGINA 17 Ktam/SoVoCo Leer in sterke eerste divisie Pilei damesteam van Stam/SoVoCo ,oet komend seizoen rekenen op Ler tegenstand dan de afgelopen eD maanden. De ploeg is weer in- ?deeld in de eerste divisie A die al /eflJang zwaarder is dan 1B, waar- J(le volleybalsters dit jaar als vijfde Kiidigden. rogramma ATLETIEK }rie Pijnenburgers marathon Praag nberichten DANSEN Drie dansparen van Gerla succesvol in kampioenswedstrijd Degradatie naar zevende klasse na verlies in extra duel VOETBAL zaterdag BOWLING Van donderdag 1 tot en met zondag 4 juni SCHAKEN Alleen basisscholieren komen in Hartje Zuid in actie ATLETIEK TENNIS Wedstrijden na singles gestaakt TRIATLON Negen Soesters in kwart triatlon 4gnes Kraaikamp (42) is voor eeuwig Miss Eemvogels' KORFBAL :rs gaan met op de vuist Eemvogels honkvaste vereniging EfSl sSesi IAAT 30 SOEST Idigd. Dat zijn het eerste •n met 10 jaar die beide e jongens was het span- op Linschoten. De jon- ipioenschappen. Ljaren daarvoor vocht Stam/SoVoCo r.;A seizoenen lang tegen degradatie. teemaal eindigde het onder de rode -esp, maar handhaafde het zich toch. /jimaal omdat een ander team zich ^jgtrok, de tweede keer omdat het ■tfde damesteam via een onnavolgba- omweg een plek in de eerste divisie li afgedwongen en de club daarmee IjJlijeld voor het één na hoogste niveau. >:enstanders het komend seizoen zijn rjer meer Sneek (gedegradeerd uit de ■•divisie), Lycurgus, Martinus 2, Zaan- ad en DAK. AG 25 MEI) leybaltoernooi voor be-* •ndal) Ipeen moeilijk parkoers, met nog- 1 wat kinderhoofdjes als onder bind, heeft Hans Kleinekoort zijn jrde marathon binnen een maand ilbracht. Het was de 66s,e keer dat Pijnenburger de klassieke af- and liep: 4.29. I ;jn clubgenoot Ton Ruepert was toen lang binnen. Hij bereikte de finish na ivogels-Het Bosch (Sta-; jie uur en 45 minuten en was daarmee fc snelste van het Soester supertrio. Van in sloot Gerard Boeren de 42.195 liter af in een tijd van 4.22. jjlet drietal was vrijdag afgereisd naar de ftijechische hoofdstad, waar zondag het (artschot klonk. fier B-lopers van Pijnenburg debuteer- ;n op de halve marathon. In Utrecht rerd Fedde Wildebeest geklokt in 1.49 '.oLianne Wildebeest in 1.52. Eén mi- iuut later kwam Marjolien Mesman ;verde finish, kort daarop gevolgd door [Margriet Algra. ïstelpark 4-LTC Soest am) vijk-TV Soest Zuid alvoetbaltoemooi ikendal) VOO >rt tbaltoernooi voor bedrn Niergnies; Datum: 20 Danscentrum Gerla heeft sinds 1:267 kilometer; Windr zondag een kampioenspaar in zijn vest. midden. Harrie Herfst en Anita van -V de Hoek behaalden de titel in de tierde klasse f American. debutanten Latin c Zn. 1; E. v.d. Brakel Zn. R. van 't Net 4; Comb. van. r j an Hornsveld 6; R.W. Grift 7; TlJdens de afsluitende wedstnjd van de >-de Bree 9; P. Kanters 10; f pDV/NVAD in Zutphen werden ze el 11; Th. Wigtman 14; G.WjWeede, maar op grond van alle resulta- :br. de Bruin 16; Rijksen v. Men kwamen ze in de eindrangschikking ik 26; H. Toonen Zn. 38;fi op de eerste plaats. De wedstrijd bij het .van Dijk 62; Van Ginkel &J itandaarddansen sloten ze af als vijfde. Benschop 8-7; /^Roekhuizen®, Ge|derland was Gerla tevens verte- tVjm Arnhem 96; A. Hoo.jert' jenw00rdigd doQr Briët en Jonna f. ,'an Zuilen. Dit paar werd zesde in de landaard debutanten 4 en reikte bij de -at'n American tot de halve finale. In 1; Vaessen/Veenendaal 2; ReZeJaa,tste.dansstijlklasse eindigden rse 3; B.G. Schimmel 4; A.B. as Daalmeijer en Marieke de Gier bi) Zijtveld/Krol 12; 3.C. Wijn- le debutanten 3 als vijfde. Trainer Plaul Muller had zijn af- scheid anders voorgesteld. uIk had met verwacht dat we zouden degra deren." Maar het gebeurde zater dagmiddag toch. Het eerste elftal van SEC verloor de beslissingswed strijd op neutraal terrein, dat van Zeist, van het Utrechtse RUC (0-3) en speelt komend seizoen weer in de zevende klasse. Een kwartier voor tijd was het duel nog volstrekt in evenwicht. Beide ploegen lieten vooral in de eerste helft bijster weinig zien. "Het elftal dat als eerste scoort, zal de winnaar zijn", dacht Mul ler toen de wedstrijd zijn beslissende fase inging. RUC scoorde de 0-1 nadat doelman Ronald de Kruyff een poging niet adequaat verwerkte. De groenwit- ten gaven echter niet op en verdienden tot tweemaal toe een strafschop. Vooral het eerste voorval deed behoor lijk wat stof doen opwaaien. Een Utrechtse speler beroerde de bal met de hand in de eigen 'zestien'. "De grens rechter vlagde, maar liet op onverklaar bare wijze zijn vlag weer zakken. Mis schien heeft het meegereisde publiek uit Utrecht wat geroepen en raakte hij daar van onder de indruk", aldus de Soester oefenmeester die zag dat RUC in de slotfase naar een geflatteerde 0-3-voors rong uitliep. Ondanks de teleurstelling stond er na thuiskomst een barbecue op het pro gramma om spelers en begeleiding in de gelegenheid te stellen afscheid van el kaar te nemen. John Huiden en Michel Besseling vertrekken naar Nieuwland, terwijl Ad van Oosterom bij Soest gaat voetballen. Elftalleider Gert van de Lin den stopt en Muller wordt de nieuwe jeugdcoördinator bij de vereniging. Bo vendien gaat hij de B- en C-junioren trainen. De nieuwe trainer van de hoofdmacht wordt Ruud van Rouwend aal. FotoAldo Allessie In de bowlingcompetitie 1999- 2000 is het team van Stalenhoef als eindwinnaar uit de bus gekomen. Peter Brehler, Pamela Olsen en Er- win Breuers schreven het clubkam pioenschap op hun naam door in de finale de hoogste score te noteren. De voorsprong op Toverbal was met zeven pinfalls overigens gering. De strijd in de eindronde was dan ook spannend te noemen. Het verschil tussen de der de (Torentjes) en zesde plaats (de Vrije Teugel) bedroeg slechts acht pinfalls. Aan de competitie op maandag- en dinsdagavond werd het afgelopen sei zoen meegedaan door 24 trio's. De twaalf beste teams mochten zondag nogmaals de baan op om te spelen voor het clubkampioenschap. Na vier uur spelen bleven zes teams over. Naast de teamstrijd was er individuele eer te behalen. Harmen Doorn boekte de hoogste score bij de heren (202) en bij de dames was, bijna traditioneel, Marianne Spronk degene met de hoog ste dagscore (179). De poedelprijs was voor Aart van Doom die in tien beur ten niet verder kwam dan 77 pinfalls. Desondanks werd hij met Torentjes der de in het eindklassement. De bowlers kunnen nu op vakantie. Duizend gulden is de hoofdprijs bij het Soester Schaakfestival dat op hemelvaartsdag (X juni) van start gaat en tot en met zondag 4 juni duurt. In het EHBO-gebouw aan de Parallelweg worden dan zeven ron den volgens Zwitsers systeem ge speeld. Verder vinden 1 juni een ra- pid- en een kindertoernooi plaats. Bij het hoofdtoernooi, waarin plaats is voor maximaal honderd denksporters, zijn acht geldprijzen te verdienen. De nummer twee incasseert 750 gulden en wie achtste wordt, heeft een tientje winst, na aftrek van de 40 piek inschrijf kosten. Internationale (groot)meesters kunnen gratis meedoen en FM/NM- schakers of zij die een ranking hebben van meer dan 2400 krijgen vijftig pro cent reductie. Bovendien ligt nog eens duizend gulden te wachten op de scha ker die over drie toernooien het beste resultaat neerzet. Behalve het Soester Schaakfestival tellen mee het Open kampioenschap van Utrecht (19-21 mei) en het BSG Pinkstertoernooi (9-12 juni). Deelname aan het rapidtoernooi in Soest kost 10 gulden. Hierbij wordt ge speeld in twee groepen naar sterkte en liggen bedragen klaar van 100, 50 en 25 gulden voor de besten. Schakers kunnen desgewenst aan beide toernooien mee doen, maar het kindertoernooi (5 gul den) is alleen bestemd voor basisscho lieren. Zij krijgen allemaal een leuke prijs. In de eerste drie ronden van het hoofd toernooi worden de deelnemers inge deeld op rating, daarna op weerstands- punten. Iedereen mag maximaal twee keer verstek laten gaan, mits dat van te voren is gemeld, waarvoor telkens een half punt wordt gegeven. Het speltem- po is twee uur per persoon per partij. Bij het rapidtoernooi is dat 25 minuten p.p.p.p. en ieder kind mag vijftien mi nuten nadenken en spelen per partij. Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met Bert Bouwmeester (tel. 6023193) en Rob van Aurich (tel. 06-53264115). Aan de Stratenloop in Soest Zuid is vorige week dinsdag abrupt een ein de gekomen. Wat burgemeester Koos Janssen met zijn startschot raakte, is niet bekend. Feit is dat niet veel later het noodweer boven Soest losbarstte en het programma werd gestaakt. Alleen de basisscho lieren kwamen in actie. Zij begonnen om half zeven aan de loop over drie rondjes van 670 meter voor schoolteams. Grote winnaar werd de In- singerschool die zowel bij de meisjes als de jongens de eerste prijs in de wacht sleepte. De Professor Waterinkschool werd tweede bij de meisjes en derde bij de jongens. De meisjes van de Achtbaan legden beslag op de derde plaats, terwijl de jongens van de Werveling als twee de eindigden. Daarna was er een individuele wedstrijd voor de basisscholieren. Mark van Brummelen was als eerste klaar (acht minuten en zeven seconden), twee se conden later gevolgd door Thijs Reiling en Amier Lopez (8.19). De zege bij de meisjes werd opgeëist door Susette ten Brink (8.59). Lisette de Zeeuw was twaalf seconden langer onderweg, maar op haar beurt vijf tellen sneller dan Ko- wases Abdi Ali. Nog voordat de middelbare scholieren en de prestatielopers aan bod zouden komen, besloten de organisatoren van AV Pijnenburg de wedstrijd te staken, omdat het onverantwoord zou rijn de deelnemers te laten starten tijdens het onweer. Ook de geplande demonstraties van Danscentrum Sepp vielen in het water. Terwijl een basisscholier bezweet de finish heeft bereikt, kondigt een donke- Met de winkeliersvereniging Hartje Zuid heeft Pijnenburg wel afgesproken dat de Stratenloop volgend jaar weer in en rond het winkelcentrum zal worden gehouden. Dit jaar gebeurde dat voor het eerst, nadat het parkoers eerst jaren lang in Klaarwater was uitgezet en de laatste drie jaren in het Smitsveen plaatsvond. re lucht een stortbui aan. Het was geen loze dreiging. Foto: Md0 Allessie grijpen, want alle singles werden gewon nen. Saskia Huizinga bleef ongeslagen door met 6-2 en 6-1 te winnen. De an dere punten kwamen op naam van Ni- cole Wattez, Taco Koelewijn en Xander de Groot. De wedstrijd zal worden her vat met het damesdubbel. Huizinga en Sen moeten daarin proberen een 5-3- achterstand in de derde set om te bui gen. Soest-Zuid en Vinkenveen hielden el kaar in evenwicht, voordat het hemel water roet in het eten gooide. Namens de Soesters wonnen Danny Egter en Monsé Strengers, maar verloren Step- han Schoonderbeek en Ellen Wierda. Het damesdubbel werd afgebroken bij een stand van 1-1 in de eerste set. De tennissers van LTC Soestdijk en TV Soest-Zuid kunnen hun bezoek aan de Oude Ambachtenmarkt of welke andere geplande bezigheid dan ook wel schrappen. Zij moeten op 1 juni aan de bak, nadat hun wedstrijden zondag werden ge staakt. Regen was de spelbreker op de vijfde speeldag en na de enkelpartijen konden de hoofdrolspelers schuilen in de kan tine. LTC Soestdijk heeft goede kansen om volgende week alsnog de winst te Negen leden van triatlonvereniging De Schieter bonden zondag de strijd aan met de weergoden op de kwart triatlon van Ter Aar, die ging over 1 kilometer zwemmen, 40 kilo meter fietsen en 10 kilometer lo pen. Chris van Trigt zette 1:54 op de klok ken, op slechts zes minuten gevolgd door Dennis Moerman. Iwan van Toren verraste in 2:11, evenals Gerrit Willi- genburg die slechts drie minuten meer nodig had. Ook Annemarie Arkema, eerste Schieterdame, overtrof zichzelf met een tijd van 2:19. Ed van Rens- wouw klokte dezelfde tijd en een mi nuut later kwamen Cathy Rider en Kees Rietveld over de finish. Henk Schaak sloot de rij in 2:24. Op zaterdag, onder andere omstandig- hedén, maakte Christian Rietveld na een slepende blessure zijn comeback in het junioren-circuit. In Kruiningen le verde zijn eerste wedstrijd een derde plaats op in de achtste triatlon: 1.10. Groenestein/Zn. 18; J. Beijer d 28; W.H. van Drie 33; J, van J. Kortland Zn 36; Comb. 7; H.H. v.d. Veen 48; W. Co-J :ok 76. Orleans; Datum: 20 ïd: 529 kilometer; Wind: Iwest. sveld 1; R.W. Grift 2; J. Ben- d. Brakel «Sc Zn. 4; H. Huisman Jruin 7; J. v.d. Brakel «Sc Zonen' 10; W. van Dorrestein 11; Van' 12; G.M. Schimmel 18; Comb. -0; L. Vogel 22; P. Kanters 26; 7; R. v.'t Net 28; G. Rijksen 32; Kanters 36; H. de Bree 44; Pa- d 45; De Bruin «Sc Van Arnhem* e Bes-de Bree 56; A. Teunissen- 62; J. van Dijk 69; Weldink/' i 76. Eigenlijk wilde ze op voetbal, net als haar vijf broers met wie ze als het waar even kon in Haagse straten en °P veldjes tegen een bal trapte. Haar ouders drongen echter aan op een alternatief en dat werd op blik- afstand van de woning gevonden bij een korfbalvereniging. Sindsdien kan Agnes Kraaikamp zich geen le- iven meer voorstellen zonder deze Oer-Hollandse sport. Speelster, trainster, bestuurslid, alle tre den betrad Miss Eemvogels die deze ti tel eeuwig mag dragen en een prijs ver dient voor haar hele oeuvre. Van het bestuur maakt ze geen deel meer uit, wel verzorgt ze het wedstrijdsecreta riaat, heeft ze diverse jeugdteams onder haar hoede, gooit ze in beide senioren- ploegen een balletje, is ze scheidsrech ter voor de jeugd en traint ze zelfs en kele schoolteams die op 17 juni aan het provinciaal kampioenschap mogen deel nemen. Agnes Kraaikamp zal er bij zijn en natuurlijk was ze betrokken bij de organisatie van het jubileumfeest dat Eemvogels zaterdag op het terrein aan in 1; Vaessen/Veenendaal 2; ;ijerse 3; B.G. Schimmel 4; eld/Krol 9; H.C. Rauch 10; G. J.C. Wijnands 16; H.H. v.d. Kortland «Sc Zn. 31; J. Beijer 39; 43. ige Soester en een achttien- [sgenoot gingen zondag voor agelegenheid aan de Laan- t in Baarn met elkaar op de vee stonden in de rij te wach- le 27-jarige man de jongen (aan. Na het gevecht, waarbij ;r enkele fietsen hadden ge- n ze weer in de rij staan. Toen ijarige jongen merkte dat er r zijn gezicht liep, werd het ;er voortgezet. Nadat portiers sbazen uit elkaar hadden ge- gen beiden met een groep :n vriendinnen naar Medisch Molendael om zich te laten n. De 27-jarige man had een kaak en miste drie ondertan- tegenstander had hij in het )eten. De politie heeft de zaak lerzoek. Getuigen hebben ver- verklaringen afgelegd. In het afgelopen decennium kwa men verschillende plannen ter spra ke over clustering van sportaccom modaties, Meer dan eens werd de naam van de Eemvogels genoemd, maar de korfbalvereniging heeft haar honk nog steeds aan de Staring laan. Baar werden in 1975 voor de eerste keer de lijnen getrokken. Omdat het veld in de zomer te droog was, moes ten de korfballers voor hun trainin gen aanvankelijk uitwijken naar de duinen, terwijl de palen en de korven een plek kregen op het gras van Smeeing/BDC aan de Henriëtte Blaekweg. Toen de competitie begon, konden de tegenstanders echter aan de Sta- ringlaan, verscholen achter de rijtjes woningen, worden ontvangen. Twee van de vier kleedkamers werden in gericht als kantine. Het gevolg was dat zowel de heren als de dames slechts één kleedruimte overhielden. Zeker in de jaren dat korfbal in de open lucht met twaalftallen werd ge speeld, werd regelmatig een beroep gedaan op het improvisatievermo gen van de leden en gasten. In 1987 was dit probleem opgelost. Een overbodig geworden noodlo- kaal voor kleuters bood uitkomst voor de Eemvogels. Dankzij deze nieuwe kantine beschikt de club weer over vier kleedruimten en dat bleek zaterdag geen overbodige luxe. Toen namen tientallen (oud)Ieden deel aan de spelletjesmiddag met onder meer een zeskamp voor de ouderen. Die vormde het actieve on derdeel van het feestprogramma ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de club die de zaabvedstrijden tot 1991 in Beukendal en daarna in Aqua Indoor afwerkten. Na de mid dag verplaatste het gezelschap zich naar de Klarinet in Overhees, waar een koud buffet klaar stond. Met sketches, een tombola en een disco werd het jubileum verder luister bij gezet. de Staringlaan (spelletjesmiddag) en la ter in de Klarinet (o.m. barbecue en dis co) hield. Het kan dan ook geen toeval zijn dat ze in dezelfde week jarig is als Eemvogels. Vijfentwintig jaar geleden, op 16 mei, was ze in sporthal Beukendal aanwezig bij de oprichtingsvergadering van de Soester korfbalvereniging, twee dagen later werd ze zeventien. Ze woonde nog maar net in Baarn en had in de krant een advertentie gelezen over de plannen van enkele korfballiefhebbers. Ze zou de club nooit meer verlaten en is - met Jan van der Kuil die tussen door even tjes adempauze nam - de enige van het huidige ledenbestand, die de prille start meemaakte. "In 1979 ben ik afgestudeerd. In die tijd was er nauwelijks een baan vrij in het onderwijs en ik kwam in de jeugdcom missie terecht. Het korfbal heeft me toen vastgegrepen", zegt Agnes die in het dagelijks leven parttime op een Baarnse basisschool werkzaam is. Sociale aspect Winnen is voor haar niet zo belangrijk en dat is een eigenschap die ieder Eem- vogel-Iid zou kunnen gebruiken. Het afgelopen seizoen werden alle wedstrij den, zowel buiten als in de zaal, verlo ren, regelmatig met groot verschil. "Dat is moeilijk voor sommigen, vooral de jongeren. Die willen ook resultaat zien, ik wil gewoon lekker ballen. De poules zijn dit jaar opnieuw ingedeeld. Wij zijn te hoog ingedeeld, andere te laag, maar dat wordt volgend seizoen rechtgetrok ken, zodat we meer gelijkwaardige te genstanders treffen. Dan krijgen we meer kansen om doelpunten te maken en dat was dit jaar wel anders. Maar ach, we hebben nooit hoog gespeeld. Als we al eens kampioen werden, de gradeerden we het jaar daarna. Qua spelniveau hoef je van ons niet veel te verwachten, maar de onderlinge sfeer is goed. Het sociale aspect is bij korfbal het belangrijkst." Hoewel de vaderlandse korfballers in vergelijking met andere sporten de meeste wereldtitels veroverden, is en blijft korfbal een ondergeschoven kindje dat nationaal en internationaal nog steeds niet serieus wordt genomen. Sportiet gezien omdat in te weinig lan den palen in de grond worden gestampt en bookmakers geen energie 'verspillen' aan een mondiale eindronde. Het is al tijd wachten totdat Nederland en België de overige deelnemers hebben gedeclas seerd en vervolgens tegenover elkaar staan in de enige spannende wedstrijd. Volgens Agnes Kraaikamp wordt er over de grenzen aan ontwikkelingshulp gedaan. "Nederlandse teams promoten korfbal in het buitenland. Op universi teiten geven ze demonstraties, stages en stellen ze materialen beschikbaar. Je ziet in het buitenland steeds meer competi ties van start gaan." Op lokaal niveau moet Eemvogels ook aan de weg timmeren. Begin jaren ne gentig was de jeugdafdeling nagenoeg uitgeput. Agnes Kraaikamp, die haar man Ton bij Eemvogels leerde kennen, zorgde letterlijk en figuurlijk voor nieu we aanwas. De zesde veijaardag van haar oudste dochter Martine werd op het veld aan de Staringlaan gevierd en met vriendjes en vriendinnetjes van haar werd een jeugdteam samengesteld dat inmiddels de B1 vormt en ervoor ver antwoordelijk is dat de vereniging na de zomer voor het eerst in tien jaar over een A-juniorenteam beschikt. Het pro ces herhaalde zich met haar zonen Nan- do en Oswald en inmiddels zijn er vijf jeugdteams en een welpengroep. Doorstromen Binnen enkele jaren hoopt de vereniging jongeren te kunnen laten doorstromen naar de volwassenen en dat is hard no dig, want alleen met veel kunst- en vliegwerk kan Eemvogels twee senio renteams op de been brengen. "Dat is Agnes Kraaikamp: "Veel mensen zeggen dat korfbal een sport is voor watjes, omdat ze niet weten wat er allemaal in zit, zowel technisch als tactisch. Ze vinden het onbegrijpelijk dat je niet gedekt mag doelen. Maar het gaat er juist om elkaar vrij te spelen, zodat iemand anders kan schieten. Je moet leren sa menspelen, Foto: Aldo Allessie niet alleen bij ons zo. Bij KVO in Soesterberg loopt het ook terug en die vereniging was altijd veel groter dan wij. Misschien moeten we maar fuseren", peinst Agnes Kraaikamp. Eemvogels hoopt dat de publiciteit rond het 25-jarig bestaan een positieve im puls teweegbrengt. Dat korfbal geen eendagsvlieg is, blijkt uit het feit dat de korfbalbond in 2003 het eeuwfeest viert. Het bestuur van Eemvogels be raadt zich over een wervingscampagne, maar het zal moeilijk worden, omdat korfbal maar niet onder het 'truttige' imago kan uitkomen. En dat terwijl bij- vry>rbeeld menige basketballer veel zou kunnen leren van het voetenwerk van korfballers. "Op scholen wordt te weinig aandacht besteed aan korfbal, daarom proberen wij dat te doen. Soms levert dat een nieuw jeugdlid op. Veel mensen zijn niet of te weinig betrokken bij korfbal. Ze zeggen dat het een sport voor watjes is, terwijl er heel veel in zit, zowel technisch als tactisch. Veel mensen vinden het onbegrijpelijk dat je niet mag schieten als je gedekt staat. Maar het gaat er juist om elkaar vrij te spelen, zodat iemand kan schieten. Je moet leren samenspe len, anders krijg je vreselijk egoïstische "acties." Zelf vervult Agnes graag een ondersteu nende rol onder de korf, vangt ze af en geeft ze aan. En ondanks haar leeftijd is dankzij haar startsnelheid de doorloop bal nog steeds haar sterkste wapen. "Ik vind het nog steeds een leuke sport en als ik fysiek in orde blijf, kan ik het nog lange tijd doen. Anneke Boom stopte pas op haar SS5"5", zegt de 42-jarige Soesterse. Haar anti-sport? "Gemotoriseerde spor ten. Sporten moet je op eigen kracht beoefenen. Ik heb respect voor iemand die urenlang in een auto zit, dat vergt ook veel concentratie, maar je bent al tijd afhankelijk van machines."-

Soester Courant | 2000 | | pagina 17