KER m YE^CE^ Visser College schuift geen stuiver voor jubileumfonds Raad van Kerken Hartje Zuid houdt vast aan plan voor verhuizing C-1000 Rommelmarkt brengt dik 7 mille op ERm/v 7 ACTUEEL Blommers: 'We geven ons geld niet zomaar weg' 'Soest-Zuid' organiseert discussie over speelplaatsen IVN Eemland bezorgd om veiligheid van Soesters Witgoed specialis PAGINA 2 isate oedrijf B.V. :rs m/v WOENSDAG 24 MEI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 3 Voor acute hulp bij schuldenproblematiek De Soester Duinen Vandalen vernielen ruiten van abri's Initiatief om mening bevolking te peilen Vrachtauto gestolen Winkeliers antwoorden Buntwegcomité Steun voor kinderspeelplaats Vrije Teugel Ontwikkelingsgebied Inbreker komt binnen door trottoirtegels voor service moet u bij ons zijn :ijn wij op zoek naar atst op een veilige heftruck. Daarnaast nt in het bezit van verricht met een onze verladers in jrsdiploma. U heeft halen. et een groep :e in de loods, erricht. nodern is van de CAO v/h dan contact op met heer A. Voorveld, amp* Den Oude is i namische organisa- arbinnensamen- ;n accountants, be- gadviseuvs, manage- consultantsen ogensadviseurs. werkzaamheden ?n zich op de zakellj- ;nstverlening ils kernactiviteiten jntancyen belasting- iering en worden voerd vanuit onze gingen in Soest en ïrk. t en produceert ij brengen hiervoor •ct, ID Attenties en en van onze orders, ken. p met Bea Masson mtrum Kontakt der eel verbouwde net conferentiezalen, i wij op zoek naar: s bieden plaats aan estaan uit het an tafels, het verzor- ïsten. aderlandse en ir. Werkzaamheden ur 's avonds, skends gewerkt informatie wilt et mevrouw G. van jven. Stuur uw brief i Facilitaire Diensten, "Opnieuw beginnen". Dat is vol gens pastor Hans van de Schepop, de voorzitter van de Raad van Ker ken in Soest, in feite het centrale thema van het zgn. jubeljaar, dat op bijbelse gronden elk vijftigste jaar (na zeven maal zeven jaar dus) plaatsvindt. Scheefgegroeide zaken worden rechtgezet, schulden wor den vereffend - dat is de bedoeling. In dat licht moet ook de "schuldbe kentenis" van de kerk tegenover o.a. de joden worden gezien en het plei dooi om de schuldenlast van de Derde Wereld te verlichten. Ook in Soest krijgt het jubeljaar 2000 het 40e jaar in de christelijke tijdreke ning gestalte. Dat gebeurt o.a. met een manifestatie op 4 juni in de sport hal van Aqua Indoor, waar een feeste lijke viering voor alle leden van de aan gesloten kerken wordt gehouden. Elders in deze krant valt daar mee over te le zen. Eén van de initiatieven die de Raad van Kerken ter gelegenheid van het ju beljaar heeft genomen is de oprichting van een bijzonder fonds, dat de naam Fonds Jubileum 2000 heeft gekregen. Tijdens het feest op 4 juni wordt een collecte gehouden om het financiële fundament voor het fonds te leggen. "Wat internationaal geldt, geldt ook lo kaal," aldus pastor Hans van de Sche pop. "Wij zouden als Raad van Kerken wat willen betekenen voor de mensen in Soest die in een vergelijkbare situatie zitten als de mensen in de Derde We reld, met name de mensen die, door welke oorzaak ook, schulden hebben gemaakt en daardoor in acute nood ver keren." Aan zo'n fonds is naar zijn over tuiging grote behoefte, zoals hem de laatste tijd overduidelijk is gebleken uit signalen van de diakonie en de caritas. "Het aantal mensen met een zware schuldenproblematiek neemt toe, is de indruk. Ze kunnen niet altijd zomaar te recht bij de officiële instanties, tenmin ste vaak niet op de zeer korte termijn. Meestal komt er dan toch een hele pa pierwinkel aan te pas, met stempels en formulieren, en dan ben je algauw een paar dagen verder.Waar het óns om gaat is hulp in een acute noodsituatie, als ie mand direct een paar honderd gulden nodig heeft om te kunnen eten, en niet kan wachten tot dat via de wettelijke procedures allemaal geregeld is. Dat tra ject duurt in sommige gevallen gewoon te lang, zo blijkt. Veel mensen vallen daardoor tussen de wal en het schip." Barmhartige Samaritaan Uitkeringen uit het Fonds Jubileum 2000 geschieden zonder "aanzien des persoons". De caritas en de diaconie werken vooral binnen de kerken zelf; het fonds richt zich los van al het an dere diakonale werk op de Soester samenleving als geheel, zonder onder scheid te maken naar geloof of kerkelij ke gezindte. Daar zit toch nog altijd de gedachte achter van de "Barmhartige Samaritaan", die ook niet eerst uitge breid stilstond bij de achtergronden van het slachtoffer dat hij aantrof maar di- Pastor Hans v.d. Schepop. reet hulp bood. Toch wil de Raad van Kerken niet "in het wilde weg" geld uit het fonds gaan uitdelen aan iedereen die zich meldt. Hans van de Schepop "De mensen moeten bereid zijn een schuld saneringstraject in te gaan of budgetbe geleiding toe te laten, bijvoorbeeld in samenwerking met het Maatschappelijk Werk. Meestal zal het ook gaan om cliënten van de Sociale Dienst of het Maatschappelijk Werk. De gewone uit kering is immers maar net genoeg om ervan te leven, en soms worden mensen in die omstandigheden plotseling gecon fronteerd met acute geldproblemen. Daar is het fonds voor. De hulp is na tuurlijk alleen maar aanvullend bedoeld, voor de zeer korte termijn." In eerste instantie hoopt de Raad van Kerken met de collecte op 4 juni een bodempje te leggen voor een startkapi taal van pakweg 10.000 gulden, legt penningmeester Auke Visser uit. Dat zou met bijvoorbeeld een aantal jaarlijk se collectes in de kerken in stand gehou den of zelfs verder uitgebouwd kunnen worden. De Raad van Kerken had daar naast ook een beetje gerekend op de uitgestoken hand van de gemeente Soest en wethouder Neks Blommers benaderd met de vraag of zij als wet houder van Sociale Zaken én van Fi nanciën geen mogelijkheid zag om het "potje" van 4 juni aan te vullen, bij voorbeeld door het bedrag te verdubbe len, zoals wel vaker het geval is met wereldverbeterende doelen (De Derde Wereldgroep structureel, de actie voor Tuzla een paar jaar geleden incidenteel en heel recent nog de noodhulp aan Enschede). Koude kermis Wat dat betreft zijn Van de Schepop en Visser enigszins van een koude kermis thuisgekomen, want - hoewel burge meester Janssen eerder had laten weten dat de gedachte hem wel aansprak mevrouw Blommers (die erover gaat) bleek uiteindelijk weinig voor het idee te voelen. "Ze was in elk geval niet be reid het voorstel in het College van B. en W. te verdedigen," aldus een teleur gestelde Hans van de Schepop. "Haar argument was dat er in Soest geen be hoefte was aan zo'n extra voorziening naast de (bijzondere) bijstand. Dat is jammer, want ónze informatie is toch echt anders." De Raad van Kerken heeft, na de mis lukte onderhandelingen met de wethou der, alle individuele leden van de ge meenteraad een brief geschreven waar in de bedoeling van het fonds nog eens wordt uitgelegd. Eens temeer wordt daarin ook de noodzaak van zo'n voor ziening onderstreept. "De harde realiteit heeft ons daarvan overtuigd. Daarom hebben we besloten tijdens de grote oe cumenische viering van 4 juni over te gaan tot de stichting van het fonds, en dat aan te bieden aan de burgers van Soest." De Raad van Kerken Soest beschouwt het fonds inderdaad als een geschenk aan de Soester gemeenschap, niet alleen ter gelegenheid van het 40e jubeljaar, maar ook van het 40-jarig bestaan van de Raad zelf. En overigens, zoals dat met jubilea gaat, kan het bestuur van de Raad van Kerken zich voorstellen dat de jarige niet alleen cadeautjes gééft, maar ze ook ontvangt. Wie de Raad van Ker ken wil feliciteren en het Fonds Jubi leum 2000 wil steunen, kan bijvoor beeld een gift kwijt op de pas geopende bankrekening 37.99.44.227. Gloeiende plaat Hoeveel mensen straks een beroep zul len doen op het fonds staat uiteraard nog niet vast. "De cijfers kennen we niet precies; de gemeente geeft die niet vrij," aldus Hans van de Schepop. "We hebben wel met mevrouw Blommers afgesproken dat we t.z.t. de gegevens nog eens naast elkaar zullen leggen. Dat de bijdragen uit het fonds doorgaans niet veel meer zullen betekenen dan de welbekende druppel op de gloeiende plaat, is volgens penningmeester Auke Visser nu al wel duidelijk. "Het gaat om kleine bedragen die snel betaald moeten worden. Wat kun je, als het erop aan komt, nu helemaal met 10.000 gul den?" Maar wat gebeurt er als mevrouw Blommers tenslotte tóch het gelijk aan haar zijde krijgt en het fonds overbodig blijkt? "Dan breng ik het geld persoon lijk naar het gemeentehuis," aldus Hans van de Schepop. "Maar als we tekort komen zullen we zeker opnieuw aan de bel trekken..." Wethouder Neks Blommers (WD) heeft op zichzelf weinig problemen met het initiatief van de Raad van Kerken voor de op richting van het Fonds Jubileum 2000, zegt ze. "Ik respecteer en waardeer elke actie die burgers ook de kerken ondernemen voor de medemens in nood. Maar of ik daar uit de gemeente kas dan óók nog eens geld bij ga leggen is iets heel anders." Ze heeft dan ook afwijzend gerea geerd op het verzoek om de op brengst van de collecte van 4 juni van gemeentewege te verdubbelen, bena drukt ze. "We hebben een goed ge sprek gehad, maar meedoen lijkt me gewoon niet juist. We voeren ons ei gen beleid, en dat is een goed beleid. Als er echt mensen tussen de wal en het schip terecht komen doet ieder een wat hij kan, en dat gaat tot nu al tijd goed. We hebben wat dat betreft een scala aan mogelijkheden, maar we zijn natuurlijk wél kritisch. We geven ons geld niet zomaar weg..." De relaties tussen de plaatselijke overheid enerzijds en de maatschap pelijke organisaties en de kerken inclusief de diakonieën en de caritas zijn volgens Blommers prima. "De contacten zijn goed, één op één, en we weten elkaar echt wel te vinden als het nodig is." De wethouder ont kent ook beslist niet dat er wel eens probleemgevallen zijn. "Natuurlijk zijn er mensen die het moeilijk heb ben. Dat gebeurt nu eenmaal. Ik weet ook dat er veelvuldig een be roep wordt gedaan op de caritas en de diakonieën. Maar ik vind het niet in de rede liggen dat de gemeente daaraan een financiële bijdrage le vert." BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET Zondag 28 mei Aanvang 15.00 urn- Onbeperkt genieten voor slechts f 34.50 p.p. Culinaire parade van: soep, salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten, met groente en aardappelgarnituur Als slot een feestelijk ijsje Bel en reserveer, dan zit u zeker. Ook Bourgondisch buffet op: 25 juni. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Vorige week is er in Soest een spoor van vernielingen aangebracht. Ruiten van abri's aan de Koningsweg, Dalweg, Nieuweweg en Albert Cuyplaan werden door onbekenden kapotgeslagen. Vol gens de politie gaat het hoogstwaar schijnlijk om dezelfde daders. Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. fleparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en nlektrisch gereedschap. Opun: maandag t/m vrijdag van 7.30-17.30 uur. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 uur tot de volgende maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (Ind.terrein Nieuwegracht). VERHUUR- REPARATIES - KEURINGEN Nieuwegracht IA 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Telefoon 035-601 55 66, Fax 035-602 68 94 De Bewonersvereniging Soest-Zuid organiseert op verzoek van bewo ners op dinsdagavond 30 mei een discussieavond over de wenselijk heid van een speelplaatsje voor klei ne kinderen (tot tien jaar) in of na bij de driehoek Schapendrift/Hei deweg/Dennenweg. De avond wordt gehouden in restaurant Van den Brink aan de Soesterberg sestraat en begint om 20.00 uur. Op de discussieavonden wil de bewo nersvereniging zelf geen stelling inne men, maar nadrukkelijk de wensen van de bewoners inventariseren. Het initia tief komt voort uit een aantal discussie avonden die de bewonersvereniging vo rig jaar organiseerde over de ontsluiting van Soest-Zuid op de Ossendamweg. Op die avonden kwamen bewoners met het verzoek een speelplaatsje voor de kinderen in deze wijk te realiseren (wip- kip en glijbaantje). De inrichting van eenvoudige speel- plaatsjes voor de allerkleinsten is voor veel bewoners met kinderen in Soest- Zuid al egp lang gekoesterde wens. Hoewel de buurt in snel tempo verjongt, ontbreekt het in deze 'jaren dertig buurt' aan voorzieningen voor de allerklein sten. In verhouding tot het totaal aan tal inwoners in de buurt heeft Soest- Zuid inmiddels zelfs het grootste aantal kinderen van alle wijken van Soest. Het aanleggen van speelplaatsjes voor de allerkleinsten zou kunnen passen bij de geplande inrichting van de 30-km zone in Soest-Zuid, waardoor de veiligheid van de (jonge) bewoners aanzienlijk zou moeten worden vergroot. De Bewonersvereniging Soest-Zuid no digt de bewoners graag uit deel te ne men aan de discussie over een eventueel kinderspeelplaatsje. De ideeën moeten uitmonden in een beleidsaanbeveling aan de gemeente Soest, die heeft aan gegeven geld beschikbaar te hebben voor de inrichting van enkele kleine speelplaatsjes. Een 55-jarige Soester deed vorige week aangifte van diefstal van zijn vrachtau to. De DAF met een open laadbak en een hijsinrichting stond geparkeerd op de Kdstverlorenweg. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 IVN Eemland heeft de burgemees ter en wethouders van Soest ge vraagd inzicht te geven in het per centage 'gevaarlijke' bedrijven in Soest. Ook wil ze weten welke on dernemingen over de juiste gemeen telijke vergunning beschikken en vraagt ze naar de hoeveelheid con troles die de gemeente uitvoert. De ramp in Enschede heeft ertoe geleid dat veel mensen zich zorgen zijn gaan maken over de eigen woonomgeving. De inwoners van de getroffen wijk wis ten zelf niets af van de vuurwerkfabriek. Dat was ook de aanleiding voor IVN om een verzoek in te dienen de Soester burgers op de hoogte te stellen van ac tiviteiten in en rond Soest, die eventueel de veiligheid in het geding zouden kun nen brengen. Ook wordt nu aan de kwaliteit van lo kale vergunningverlening getwijfeld. Uit onderzoek van het RIVM bleek dat ge middeld maar 70% van de bedrijven beschikt over een adequate gemeentelij ke vergunning en dat maar 60 tot 80% recentelijk door gemeentes gecontro leerd zijn. 4' ÏTMr-. -I«pr, i ^.ITÜATIP- 1*5 /os JoO De winkeliersvereniging Hartje Zuid is het oneens met de buurtbe woners, verenigd in het Buntwegco mité, over de toekomstige inrichting van de westkant van het Plein van Zuid. Daarvoor hebben C-1000- ondernemer Van de Graaf en bouw bedrijf Van de Grift een plan ont wikkeld. De bestaande huizen (Driftje en de hoek van de Schou tenkampweg) zouden plaats moe ten maken voor een nieuwe super markt. Alleen de nieuwe apotheek kan blijven staan. Het bouwplan is inmiddels ingediend bij de gemeen te. Het plan is al eerder doorgesproken met het Buntcomité, dat in grote lijnen af wijzend heeft gereageerd, o.a. omdat men het winkelcentrum niet" verder in de woonwijk" wil zien komen. De buurt houdt onverkort vast aan het huidige bestemmingsplan, waarin voor deze zij de van het winkelcentrum alleen wo ningbouw is voorzien. Langparkeren wil het comité alleen op de nieuwe parkeer plaatsen achter het winkelcentrum, om dat men verwacht dat deze ruimte toch niet door het publiek wordt gebruikt, en het trottoir langs het Driftje moet met fietspad weer doorgetrokken worden tot de apotheek, aldus het comité. Sommige omwonenden zien wel wat in nieuwe winkels geen supermarkt dus —aan de westkant, mits het parkeren maar binnen het winkelcentrum plaats vindt en wordt vastgesteld wat nu eigen lijk een "voldoende" parkeervoorzie ning is, en mits de hoogte en diepte er van niet groter zijn dat de westkant van de bestaande pleinwand. Het comité klaagt erover dat het winkelcentrum een flink deel van de parkeerdruk de hele week door op de omliggende woonwijk afwentelt. 'Surplus' Het bestuur van Hartje Zuid heeft vo rige week, bij monde van voorzitter G.J. Adama, nog eens schriftelijk gereageerd op de bezwaren van de buurt. Volgens de winkeliers is het plan een "goed doordacht stuk werk", waarbij wel de gelijk naar de kritiek van de buurt is ge luisterd. Het nieuwe plan voorziet in een parkeergarage onder de nieuwe super markt, waarmee aan de behoefte van klanten en bewoners van de apparte menten (erboven) wordt voldaan. Er blijft een "surplus" over voor de ande re bezoekers van het winkelcentrum. De bedoeling is dat supermarkt-bezoekers een uur vrij mogen parkeren en dat an deren daarvoor betalen. De ruimte die C-1000 achterlaat daarin komen vijf nieuwe winkels, vier daarvan aan het plein trekt nooit méér bezoekers dan nu het geval is, al dus Adama, en er komt geen nieuwe supermarkt. De parkeerdruk op het plein zal daardoor afnemen. Het plein wordt er alleen maar aantrekkelijker door, menen de winkeliers. De nieuw bouw geeft het Plein van Zuid niet al leen meer allure, maar vormt er tevens de afronding en completering van. Van levensbelang Een goede parkeeroplossing is voor het voortbestaan van het winkelcentrum van levensbelang, benadrukt Adama in zijn brief. De laatste twee jaar is de parkeer druk enorm toegenomen, vooral op vrij dag en zaterdag, maar vaak ook in de rest van de week - op enkele maanden na (februari, maart, augustus, septem ber). Hij neemt aan dat de waarnemin gen van het comité in die maanden zijn gedaan, op basis waarvan zoals Ada ma men uitspraken heeft gedaan als zou er genoeg parkeerruimte zijn, al thans dat het wel meevalt met het par keren in Hartje Zuid. De extra parkeer- Op de plattegrond de bestaande (links boven) en de geprojecteerde (rechts) su permarkt aan het Plein van Zuid. plaatsen achter het Driftje zijn volstrekt onvoldoende, aldus Adama, en hij wijst het standpunt van het comité dat daar ook geen blauwe zone nodig is dan ook met klem van de hand. Hartje Zuid zal met kracht blijven stre ven naar vergroting van de parkeercapa- citeit, aldus de brief aan het Buntcomi té, zowel voor het personeel als voor de klanten. Pas als dat lukt wordt de over last op de Schoutenkampweg, de Gal- lenkamp Pelsweg en de Verlengde Ko- lonieweg minder en hoeven de klanten niet, zoals volgens Adama nu vaak wel gebeurt, tien minuten of een kwartier rond te rijden om een plaatsje te vinden. Plein onderkelderd Hartje Zuid steunt het initiatief van Van de Graaf (C-1000) dan ook van harte, ook al omdat er in het winkelgebied al zo weinig ruimte is (omdat in het ver leden nu eenmaal helaas terreinen zijn bebouwd zoals de Rode Haan en de Binnentuin die zeer geschikt waren om er extra parkeerruimte te realiseren. Het winkeliersbestuur vindt overigens dat op langere termijn ook het huidige parkeerterrein (op het plein) onderkel derd zou moeten worden, aansluitend op de parkeergarage onder de nieuw te bouwen supermarkt. Volgens Adama biedt een strookje nieu we winkels aan de westkant van het plein zonder parkeerkelder —geen substantiële bijdrage aan de oplossing van de grote parkeernood. "Met ande re woorden: we bevinden ons in een nu- of-nooit-situatie! Nu is er nog de moge lijkheid om een nieuwe supermarkt te bouwen met een grote parkeergarage. In de toekomst zal dat, als daar een strook is bebouwd, niet meer kunnen." De jaarlijkse rommelmarkt van de SRS (Stichting Rommel markten Soest), die zaterdag in en om de Praatpaal aan de Smitsweg werd gehouden, is een succes geworden. Bij het op maken van de kas telde het bestuur een bedrag van maar liefst f 7.385. Daarmee worden in elk geval twee "goede doelenin SöfSt gediend: het grootste deel is bestemd voor financiële steun bij de aanleg van een Kinderspeelplaats bij De Vrije Teu gel, in plaats van het kinderzwembadje dat niet doorgaat. Een ander deel is bedoeld voor een bijdrage in de huur van een bus waarmee de bewoners van het asielzoekerscentrum in Soest binnenkort kunnen deelnemen aan een ontmoetingsdag met familieleden en andere lotgenoten. T Soest mag dan op de landelijke Duur- zaamheidsspiegel de derde plaats heb ben bereikt, door het rampenscenario van het externe bureau Laag- land'Advies (met apostrof) uit Amers foort zijn we in één klap teruggeworpen tot een soort ontwikkelingsgebied waarvoor 700 miljoen gulden nodig is om er weer bovenop te komen. Je zou denken dat het woord Laagland borg staat voor een levensreddend ad vies ergens in de Alexanderpolder (6 meter onder NAP), maar ze bemoeien zich voor hetzelfde geld met hoog gele gen gemeenten op de Heuvelrug, 60 meter boven NAP. Dat alles met een rapportje van 46 blad zijden met bijlagen en prachtig gekleur de illustraties voor een totaal bedrag van (schrik niet) 160.000 gulden! In opdracht van de gemeente Soest. Friedrich Nietzsche schreef al in 1888 in "Ecce homo": "Waarlijk, een sterke wind is Zarathoestra voor alle laagland, passen jullie op om tegen de wind in te spuwen." Het overbodige rapportje zal dan ook spoedig in een onderste la terechtko men. Deel de berekende 700 miljoen dan door 20.000 huishoudens in Soest en Soesterberg, geef elk huisgezin die 35.000 gulden, en je hoort niemand meer klagen in ons dorp, respectievelijk vliegdorp. Tot aan bladzij 29 staat alleen te lezen wat iedereen allang weet: een inventari satie van de gemeente, die elke eigen ambtenaar in schaal 7 en een voldoen de op de ULO voor samenvattingen en uittreksels zó kan maken. Het zogenaamde Ontwikkelingspro gramma van het externe, peperdure bu reau Laagland'Advies begint pas op blz. 29 en behelst 18 wijken en gebieden in de gemeente waarvoor de auteurs ing. Vera en ir. Argo uit Amersfoort met be hulp van ir. William en ir. Peter uit Ros malen, een ambitieus "Indicatief inves teringsprogramma voor de stedelijke vernieuwing" in elkaar hebben geknut seld voor de komende tien jaar. Globa le investeringen met vage opbrengsten en onduidelijke participatie van der den. Voorbeeld. Mijn eigen wijk Klaarwater (3.457 mensen in 1.658 woningen). Te bereiken resultaat: vergroten leefbaar heid woonomgeving en winkelgebied en passender woonruimte voor oude ren. Activiteiten: opstellen wijkperspec- tiefplan/wijkbeheerplan, planmatig onderhoud woningen en woonomge ving en wijkcoördinator. Betrokken partijen: gemeente Soest, woningcorpo raties, SBBS, particuliere verhuurder (KLM-woningen), eigenaren winkels, eigenaarbewoners (ik dus) en huurder- bewoners. En nu komt het. Financiële ramingen: investeringen nul miljoen, opbrengsten nul miljoen, saldo nul mil joen. Wedden dat we er de komende tien jaar niets meer van horen in Klaar water? Opvallend is dat in het rijtje van acht tien invullocaties de Zuidelijke Eng ontbreekt, terwijl hiervoor toch al jaren lang een prachtig plan bestaat. In de bijlagen van het Laaglandrapport wordt het hele circus van geïnterviewde partijen en personen genoemd, van 63 deelnemende instanties, van werk conferenties Soest 2000, van diverse burgers en van 33 deelnemers infor mele bijeenkomst raadsleden. Tel de kosten hiervan plus de ambtelij ke begeleiding op bij het bedrag van 160.000 gulden en je komt boven de twee ton uit. Schrijnend als je bedenkt dat in dezelf de tijd in Soest op het Opstap-project (het vergroten van de onderwijskansen van vier- tot zesjarigen, afkomstig uit gezinnen met laag opgeleide allochtone en autochtone ouders) niet minder dan 35.000 gulden bezuinigd. Een derde gedeelte van het hele budget Stedelijke vernieuwing gaat in Soest ge lijk op met stedelijke vernauwing. In een damesmodezaak aan de Van Weedestraat is maandagnacht ingebro ken. De inbreker verschafte zich toegang tot de zaak door een 30 bij 30 centime ter grote trottoirtegel door de toegangs deur te gooien. Na de melding ging de politie meteen op pad, maar de dader was reeds verdwenen met de kassa. Twee uur later kwam weer een melding binnen bij de politie. Dit keer ging het om een man die de deur van een dran kenzaak in Bilthoven met een trottoir- tegel probeerde kapot te slaan. Toen hem dat niet lukte reed hij weg. Een omwonende kon een signalement geven van de auto. In dezelfde nacht werd een 31-jarige Amersfoorter op de Biltseweg aangehouden wiens auto aan het signa lement voldeed. De trottoirtegels waar mee de man te werk ging zijn van het zelfde materiaal en vermoed wordt dat de man ook verantwoordelijk is voor de inbraak in Soest. De politie heeft de zaak in onderzoek. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 I I

Soester Courant | 2000 | | pagina 3