i O eleden Statenleden gaan meer de boer op Voltooiing clubhuis HMG nadert alras Project gesponsorde wagens mislukt Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan 7 ACTUEEL r Extra parkeerplaatsen bij sportparken aan Bosstraat ^5? Korlaar Recycling voldoet aan alle milieueisen iag 23 Mei 19 50 25f- korting op alle jacks en truien "pLuti-aJ-i/ Soesterbergsestraat 49A - Soest Subsidies agrarische natuurverenigingen dreigen te vervallen DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist Werkgroep-Lokker presenteert drie projecten Burgemeester Koos Janssen legt symbolische 'eerste steen Leverancier in geldnood; Soest schaft zelf busjes aan voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën S Morgen opbrengst van Spullenhulp voor 'Enschede' 1SO-9002 gecertificeerd KORLAAR Wegens de uitreiking van ons ISO 9002 CERTIFICAAT zijn wij woensdag 31 mei de hele dag gesloten. Bijna 18 mille voor hartstichting Dronken man Service bij JSchoemaker WOENSDAG 24 MEI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 5 /oners op f 1-OOoToÖn 7 iet de bovengenoemde ÏC het gemeentebestuur aa„7 :rediet toe te staan vooTfe I een ontwerp van een vo mvenngsinstallatie bereui 0 inwoners, daarbij pj te spreken, dat in eerste worden overgegaan tot riol et gebied "Het Hart", E STRAATNAMEN, ouw van de vele woningen o, al het stratencomplexinon! met enige nieuwe wegen reid, aan welke wegen namen orden gegeven. Het colb, W. geeft de raad in overw®. leze straten, welke nog moe- n aangelegd, namen van he usheden te verbinden, t in het voornemen, de wet ian de Nieuwstraat naar dt hstraat, Schaepmanstraat i, De weg van de Koninginnel- de Nieuwstraat, Groen vaj istraat en de daar tussen lig gen resp. Troelstrastraat et estraat. NCIALE ISTENRACE. ur van de V.V.V. "Soest-Vooi- in geslaagd de provinciale irace voor de provincie onze gemeente te doen plaats ij deze wedstrijd wordt tevens nciaal kampioenschap verre- «gebeurtenis, waarvoor bij de •eel belangstelling bestaat, zal ;ehouden op Zaterdag 5 Au- Er is een comité van enige :aande burgers uit onze ge- evormd, welke zich met de or- van deze race belast. Om deze Dort ook bij de Soester jeugd doen vinden, zal vermoedelijk ïende maand Juni een demon- e met een dozijn zeepkistjes, :rd in autootjes, worden gehou- OLORADO RS IN SOEST. ardappelveld in deze gemeen- >or een bewoner twee colora- aangetroffen. De autoriteiten net deze vondst in kennis ge- :r zullen maatregelen tegen het in deze kevers worden getrof- First Lady bestaat 25 jaar! Genoeg reden om u te laten genieten van vele verrassingen. Deze week krijgt u bij First Lady Verwen jezelf en kom snel kijken bij Firstlady! deling Communicatie Soest Op de Bosstraat zullen 164 nieuwe parkeerplaatsen worden aangelegd. Dat gaat gebeuren bij de sportpar ken Bosstraat-Oost en —West. Ook zal de asfaltlaag van de parkeer plaats bij Soest worden vervangen. De totale kosten bedragen 376 dui zend gulden. Het geld wordt uit het budget van 5,4 miljoen voor de 'sportclustering gehaald. De Soesterbergse firma De Ridder diende bij de gemeente de voordeligste offerte in en mag de werkzaamheden uitvoeren. Die behelzen tevens de her- ibestrating van de toegangen naar beide sportparken. Extra parkeerplaatsen zijn nodig, omdat MHC Soest en de Knickerbockers zul len worden gehuisvest bij respectievelijk SEC en S.O. Soest. De hockeyclub en de honk- en softbalvereniging moeten sportpark Koningsweg verlaten, omdat die grond bestemd wordt voor bedrij ven. Op Oost zijn de twee velden voor de Knickerbockers reeds aangelegd, op West moet nog begonnen worden met de inrichting voor de hockeyers die ove rigens nog steeds een conflict hebben met de gemeente over het aantal be schikbare velden. Het is de bedoeling dat ze vanaf augustus 2001 aan de Bos straat spelen. Met de vervanging van de asfaltlaag van de parkeerplaats bij de Bosstraat-Oost wordt pas begonnen, zodra de nieuw bouw van het clubhuis van Soest is vol tooid. In oktober zal de gemeenteraad geld beschikbaar stellen voor deze nieuwbouw. het bepaalde in artikel 26 van BABW) bekend, dat zij beslo- 24 mei 2000 van 12.30 uur tot en voor alle verkeer: i de flat met lage nummering; bij het college van burgemeester Imaking. Het bezwaar dient te >00, 3760 CA Soest, igen 7.1 en 7.2 (bijzondere be- i van toepassing. iing worden gevraagd, als er tij- jp het bezwaarschrift kan wor- it van de rechtbank te Utrecht, uurlijk persoon of f450,- voor it is van toepassing. WET MILIEUBEHEER 'it horeca-, sport- en recreatie- nburg aan de Bosstraat te Soest issen 09.00 en 09.15 uur gedu- elden van de geluidsvoorschrif- De provincie Utrecht vindt het onaan vaardbaar dat subsidieverzoeken van agrarische natuurverenigingen en indivi duele boeren dit jaar op grote schaal dreigen afgewezen te worden. Dat komt doordat er bij het ministerie van LNV grote tekorten bestaan. Utrecht wil sa men met andere provincies op korte ter mijn overleg met het ministerie van LNV daarover. Door het tekort dreigen in Utrecht onder meer de subsidiever zoeken van de agrarische natuurvereni gingen Lopikerwaard en Utrechtse Ve nen te worden afgewezen. Voor de Lo pikerwaard gaat het om het hele werk gebied van de vereniging, voor de Utrechtse Venen om een deel daarvan. In totaal is daar een bedrag van ruim één miljoen gulden mee gemoeid. Hét adres voor ambachtelijk bereide: Luxe salades Luxe hapjes Luxe buffetten Luxe barbecueparty's voor particulieren en bedrijven 035-6022871 '♦•Tsi*' Steenhoffstraat 58 Al langer bestaat bij de Utrechtse statenleden de wens om meer in contact te komen met de burgers van de provincie. Met de plannen van de werkgroep Democratische Participatie, met daarin statenleden uit alle fracties onder leiding van het oud-raadslid Jan Pieter Lokker (CDA) uit Soest lijkt deze wens binnenkort in vervulling te gaan. De werkgroep heeft drie projecten ont wikkeld waarmee de statenleden binnenkort de boer opgaan, of in wat formeler termen: op "innovatie ve" wijze met de burger in gesprek komen. Het gaat om een scholenproject, een stageproject en een mediaproject. Dat de statenleden bij voorbaat al enthou siast zijn over het initiatief blijkt uit de resultaten van een enquête hierover en het aantal inschrijvingen voor de projec ten. Van de 63 statenleden willen er enkele tientallen graag aan de slag, som migen zelfs in alle drie projecten. Maan dag j.1. werd de uitwerking gepresen teerd in de statenvergadering en daar met veel geestdrift ontvangen. Het is de bedoeling dat de projecten snel van start zullen gaan. Scholenproject Twee statenleden van verschillende po litieke partijen "adopteren" een school voor voortgezet onderwijs. Door de adoptie krijgen de statenleden een meer persoonlijk en permanent contact met de school. De statenleden bepalen zelf met de school hoe het contact vorm krijgt. Gedacht kan worden aan het ge ven van gastlessen, het bijwonen van staten- en commissievergaderingen door schoolklassen en het maken van prakti sche opdrachten over het werk van de provincie. Ook worden op dit moment lesbrieven ontwikkeld voor alle niveaus. Lokker - in het dagelijks leven zelf le- Jan Pieter Lokker. raar aan het Griftland College in Soest - wordt zelf "contactpersoon" op deze school, samen met Marjan Haak of Michiel van de Sande, resp. statenlid voor GPV/RPF en voor GroenLinks, en ook allebei woonachtig in Soest. Voor het Baarnsch Lyceum zullen waar schijnlijk de statenleden Dircksens en jonkheer De Ranitz (beiden van de WD) het contact onderhouden. Stageproject Om statenleden beter kennis te laten maken met het werk van instellingen waarmee de provincie een relatie heeft is het stageproject bedacht. Statenleden kunnen één of meer dagen stage lopen in het bedrijfsleven, bij maatschappelij ke organisaties of bij (andere) over heidsinstanties. Voor de deelnemende organisaties is het een kans om beter bekend te raken met het brede werkter rein van provinciale staten. Diverse sta tenleden hebben al laten weten dat ze stage willen lopen bij bijvoorbeeld jeugdzorg-instellingen en andere vor men van "maatschappelijk werk". Ook voor stages in het bedrijfsleven en bij de Kamer van Koophandel is wel belang stelling. Mediaproject Het mediaproject tenslotte beoogt een intensievere benadering van de lokale en regionale media. Statenleden kunnen hierbij kiezen uit drie mogelijkheden: het schrijven van een artikel in een krant, het meedoen aan de vragen- en discussierubriek op de provinciale web site en zich beschikbaar stellen voor ra dio- en televisieprogramma's. Lokker heeft ook de Soester Courant benaderd met het voorstel voor een maandelijk se column door een van de (roulerende) statenleden, waarin actuele (en voor Soest relevante) onderwerpen op een ongedwongen manier worden behan deld, overigens zonder dat de schrijvers hun politieke "kleur" verloochenen. 'De boer op' Volgens Jan Pieter Lokker, die het voor stel maandag in de Statenvergadering presenteerde ("m'n maiden speech, ja wel"), is de aanleiding niet alleen gele gen in de bedroevend lage opkomst bij de vorige Statenverkiezingen. "Ik ben sowieso van mening dat statenleden veel meer de boer op moeten. We moeten de provincie openstellen voor het publiek, maar het gaat ook om politiek-inhoude- lijke zaken: waar zijn we als staten nu eigenlijk mee bezig? Ik heb persoonlijk ook helemaal geen zin om een paar jaar lang alleen maar te gaan zitten vergade ren. Je moet als provincie gewoon je gezicht laten zien!" Het voorstel is niet helemaal uniek. Ook in andere provincies breekt men zich het hoofd over verbetering van de contac ten met de bevolking. Gelderland heeft daar onlangs zelfs 300.000 gulden voor uitgetrokken. Utrecht doet het wat kal mer aan: het eerste jaar kost het voor stel 20 mille, het daaropvolgende jaar 40 mille, voornamelijk voor de ambte lijke ondersteuning. Iedere eerste steenlegging moet niet letterlijk, maar als symbolische ac tie worden uitgelegd. Zo ook bij de nieuwbouw van de Hopman Mas- selman Groep (HMG) aan de Spar renlaan, waar burgemeester Koos Janssen zaterdagmiddag een staal tje van zijn metselkunsten gaf. Terecht merkte de nieuwe burgervader op, dat de bouw van het nieuwe club huis van de scouts al vergevorderd is en hij roemde de voortvarendheid van de HMG, voordat hij de traditionele steen in het verse cement legde en zich af vroeg waar deze steen vandaan komt. "Ik begrijp dat alle materialen gerecy cled zijn en hier aan een tweede leven beginnen. Jullie zijn zelf overal achter- '.enbrink ontvankelijk verklaren waarschrift. arschrift om redenen zoals ge- het voorstel van de wethouder egrond verklaren; t van B. en W. d.d. 9 februari kb/WA/EK nr. 99843, waar de verlening van een binnen- jstelling bouwvergunning is voor het verbouwen/uitbreiden >ning op het perceel aan de 3 te Soest stand te houden. honoreren. itief vaststellen van het subsi- op f 178.771,00; g ad f 8.592,00 betaalbaar brengen van de commissie :r bv opdracht verstrekken tot van de parkeerplaatsen aan de zoals aangeboden, en issie SOWM hiervan in kennis Het leek allemaal zo mooi. De ge meente hoefde alleen de brandstof tte betalen van de vier Ford-bestel busjes en bet Hengelose bedrijf Proper zou de overige kosten dek ken uit reclame-inkomsten. Op die Janier kon de Dienst Wijkbeheer van Soest zeer voordelig naar en van de verschillende klusjes rijden en paarde de gemeente geld uit. ïven maanden na de oplevering is de ïlach van de gezichten verdwenen, let merendeel van de reclamevakken op de wagens bleef leeg en Proper Re- re hangt inmiddels een faillissement wen het hoofd, omdat het de finan- ïële verplichtingen aan Forddealer >uo-lease niet kan nakomen. De lease- ;ver nam daarom een deurwaarder in ïe arm die de vier busjes anderhalve /eek geleden zou hebben opgehaald als je gemeente niet 'pijlsnel' had gehan- ïld. overleg met Proper nam de gemeente )ntact op met het leasebedrijf dat de :s maanden oude wagens te koop aan- iood tegen de boekwaarde. Het aanbod /an Splinter Eemland bleek voordeliger. ~>aar kan Soest vier dezelfde nieuwe Tord Transit busjes aanschaffen. Het jetreft overjarige modellen, waarvan er /erspreid over ons land nog enkele n /oorradig zijn. Daarom is volgens het iCollege enige haast geboden en moet de NT#* gemeenteraad morgenavond bepalen of ze 150.000 gulden voor de nieuwe bus jes wil uitgeven. Soest was in oktober de eerste gemeente die in de leasewagens van Proper Recla me ging rijden. Het betrof een pilot-pro- ject. Soest liep dus weer eens voorop. De oude wagens van Wijkbeheer waren aan vervanging toe en er was al gere kend op een investering van 220.000 gulden. De 'deal' met Proper was van uit dat oogpunt reuze voordelig. Soest zou alleen de brandstof- en schoon maakkosten voor zijn rekening moeten nemen. Deze wagens verdwijnen na ruim een half jaar uit het straatbeeld van Soest. Wijkbeheer krijgt nieuwe bestelbusjes. Kosten: 150.000 gulden. Proper Reclame meende de leasekosten terug te verdienen uit reclame-inkom sten had het gelakte blik daarom in 25 vakken verdeeld. Voor 200 tot 800 gul den per maand konden bedrijven zo'n vak vullen met een reclame-uiting. De belangstelling voor deze mobiele recla me vie{ echter zwaar tegen. aan gegaan en aan een legale 'sloop ver- zameltocht' begonnen. Het resultaat mag er zijn. Het is een modern, interes sant ontwerp van goede kwaliteit, zoals jullie het zelf genoemd hebben. Het is natuurlijk en milieuvriendelijk en wat past er beter in deze omgeving en bin nen onze gemeente?" Janssen was het opgevallen dat de HMG vooraf met de buurtbewoners rond de tafel was gaan zitten om tot een aanvaardbaar plan te komen. "Dat ge tuigt van een initiatief, waar wij als ge meente een beetje jaloers op zijn, en soms ook van kunnen leren. Op deze wijze levert de scoutinggroep een enor me bijdrage aan maatschappelijke doel einden. Ze is milieu- en natuurgericht, sociaal bewogen en levert jongerenwerk van de bovenste plank", aldus Janssen over de HMG die in het nieuwe gebouw onderdak zal bieden aan ongeveer 150 scouts. Zoals zoveel verenigingen kampen ook de scouts met een tekort aan kaderle den. In dat verband merkte de burge meester op dat de gemeente bezig is met het vaststellen van een vrijwilligers- beleid. "Zodat we - al is het een be perkte - ondersteuning kunnen geven aan organisaties als die van jullie." Drie jaar geleden diende de HMG bij de gemeente de eerste principe-aan vraag in voor het bouwplan dat is ont worpen door Astrid Rasch. Bouwbedrijf G.W. van de Grift hielp de scouts een eind op weg door materialen beschik baar te stellen en pro Deo diverse werk zaamheden in het voortraject op zich te nemen. De Soester ondernemer maak te dat gebaar tijdens het veertigjarig be staan van de zaak. De scouts hopen vol gende maand hun nieuwe clubhuis te kunnen betrekken. Burgemeester Koos Janssen weet veel ogen op zich gericht als hij de eerste steen legt van het nieuwe clubhuis van de Hopman Mosselman Groep. Dat wordt na de zomervakantie feestelijk geopend. Foto: Aldo Allessie Het is de bedoeling dat het nieuwe club huis in september wordt geopend. Dat zal gepaard gaan met een groot feest. Ondanks de steun van veel sponsors zijn de financiën nog niet geheel rond. Wie een steentje wil bijdragen, kan een do natie storten op rekeningnummer 429236 t.n.v. HMG Soest. Meer infor matie is verkrijgbaar bij René Musolf, tel. 6013279. Gevraagde koopsom ƒ529.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ435.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ759.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ469.000,- kosten koper Beetzlaan SOEST Karaktervol halfvrijstaand woon huis met diepe vrije achtertuin (482 m2). De woning is volledig gemo derniseerd en heeft een speelse in richting. Ind.: gang, portaal, voor kamer, eetkamer met ged. open keuken, kelder, bijkeuken met was-/drogeraansluiting en c.v. com bi opst., toilet, speelse tuinkamer met spiltrap naar werkruimte op verdieping. Verd.: 2 ruime slaapkamers, overloop en nieuwe badkamer met 2e toilet. Zolder: bergvliering. Alg.: deze woning is verrassend ingedeeld en biedt on verwacht veel ruimte. Koperwiek SOEST Rustig gelegen in kindvriendelijke wijk, zeer goed onderhouden, rui me middenwoning (bj. 1993) met berging en besloten diepe tuin (ca. 171 m2). Ind.: hal, toilet, mk., ruime woonkamer met plavuizen vloer, mod. keuken met inb.app. Etage: overloop, 3 ruime slaapkamers en badkamer. Zolder met vaste trap en mogelijkheid voor 4e slaapka mer. Alg.: deze woning verkeert in perfecte staat van onderhoud. Honingbij SOEST In aantrekkelijke woonwijk gele gen helft van een dubbele villa met garage en schitterende tuin met waterpartij op het zuiden. Ind.: hal, toilet, m.k., ruime uitge breide woonk. met open haard en parketvloer, moderne keuken met inbouwapp. (o.a. afwasm., koelk., oven). Verd.: overloop, 3 ruime sl.km. en badk. met 2e toilet. Zol der: met ruime 4e sl.km. en douchecel. Alg.: deze wo ning verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Fazantweg 25 SOEST In een P^T^f^AX^rrgeving, tegenover plantsoen gelegen,\^_-rrtalceïde hoek-patiobungalow met berging. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl 7O7 VBO Kringloopcentrum Spullenhulp (aan de Schans 20) heeft besloten de ge hele dagopbrengst van de verkoop van morgen - donderdag 25 mei - te bestemmen voor de inzamelingsactie voor de slachtoffers van de ramp in Enschede. Bij Korlaar Recycling bv in Soest kan dezer dagen de vlag uit. Het re cyclingbedrijf heeft aangetoond te voldoen aan alle strenge milieuei sen die aan een bedrijf dat reststof fen verwerkt worden gesteld. Als be kroning daarvan wordt eind deze maand het ISO-9002 certificaat uit gereikt. Korlaar Recycling aan de Nijverheids- weg is geworteld in Soest en omgeving. Ruim veertig jaar geleden begon G. van Korlaar met het bedrijf; anno 2000 wor den vanuit twee locaties in Soest klan ten in heel Nederland bediend. Korlaar Nijverheidsweg 4 - 3762 ER Soest - Tel. 035-6013397 b.g.g. 6090113 Fax 035-6026719 E-mail adres: soest@korlaarrecycling.nl certificaatno: 656201 Recycling heeft vooral ruime ervaring en deskundigheid opgebouwd in het verwerken van ferro en non ferro meta len. Daarnaast kan men bij Korlaar Re cycling bv terecht voor bedrijfsafval, hout, kunststoffen en papier. Het bedrijf weet zich verantwoordelijk voor goed vervoer, opslag en verwerking van het afval en zorgt ervoor dat alle materialen op de juiste plaats terecht komen, zoals bij de smelterijen van Hoogovens en de AVR. Korlaar Recycling bv is vooral gericht op het zoeken naar pasklare antwoorden voor bedrijven, o.m. met het Korlaar- inzamelsysteem voor gebruikte offset platen van drukkerijen en oude accu's van garagebedrijven. Ook verhuurt Kor laar Recycling bv perscontainers en bak ken in verschillende afmetingen voor verschillende soorten metalen, papier, accu's, offsetplaten en bedrijfsafval en zijn er vloeistofdichte bakken beschik baar. Volgens W.H.C. van Korlaar zal de maatschappij steeds grotere hoeveelhe den bedrijfsafval en reststoffen moeten verwerken. Zowel nu als in de verdere toekomst zullen de hiervoor verant woordelijke instanties steeds zwaardere eisen gaan stellen. Korlaar Recycling wil ondernemingen en overheidsinstellingen deze zorg nu met het certificaat ISO- 9002 uit handen nemen. De collecte van de Nederlandse Hart stichting heeft in Soest 17.656 gulden en zeventig cent opgebracht. Het geld werd ingezameld in de week voor Pasen. Hoewel de Stichting dit jaar minder vrij willigers kon inzetten, is ze van mening dat de Soester bevolking ruimhartig heeft geschonken. Een 38-jarige man werd vrijdag 20.00 uur op de Van Weedestraat door ambu lancepersoneel behandeld, omdat hij te veel drank had genuttigd. De man was niet aanspreekbaar en reageerde nergens op. Eenmaal in het ziekenhuis kwam hij weer bij en werd door één van zijn ouders opgehaald. Later werd de man weer op de Van Weedestraat aangetrof fen. Dit keer werd hij meegenomen naar het bureau wegens openbare dronken schap. Na een nachtje in een cel te heb ben doorgebracht om te ontnuchteren, werd hij de volgende ochtend vrijgela ten. )AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 I

Soester Courant | 2000 | | pagina 5