miD boni Hulleman optiek Borrelbar bij Broodje van Toontje Vierde prijsuitreiking Hartje Zuid 'Binnen' Trends Style biedt scala aan eigentijdse woonideeën Gratis felicitatiekaarten bij uw opticien 'Randstad is on toer' Maak kaps op eerj reis paar Ipdia Leen ordijnstof jt, 'ster Courant Grote EK voetbalactie in winkelcentrum 'Overhees' OUDE AMBACHTEN OP DE MARKT, UW NIEUWE ZONWERING OOK OP HEMELVAARTSDAG BIJ Wonnink Zonwering Spectaculaire heropening Boni-supermarkt in Soest SUPERMARKT PAGINA 8 WOENSDAG 24 MEI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 9 WEAUTJE nultifocale glazen tbifocale glazen kelvoudige glazen i. 035-6030396 Antonio van den Hengel breidt zaak aan Birkstraat uit TOON VAN DER LINDEN Achtbaan verdient 6600 gulden voor Foster Parents Plan Verbalen Als ik de nieuwe burgemeester was... 1 Stempelactie van 29 mei t/m 22 juni Nieuwe winkel aan de Torenstraat BOTTELIER Nieuweweg 66 - 3765 GE Soest Telefoon: 035 - 609 06 90 Openingstijden: donderdag 1 juni 11.00 -16.00 uur. Donderdag 25 mei, 08.00 uur: Met bus in Soest en Soesterberg IMAVI Ga naar de opticien voor njeer informatie Telefoon 035-6024294 Voor al uw dranken slijterij-wijnhandel Soesterbergsestraat 49 Tel. (035) 601 24 90 HARTJE SOEST ZUID Geldig t/m 3 juni 2000. Prijzen zijn afhaafprijzen- Een bar met aan drie zijden kruk ken die evenals de tafels, de stoelen, de boekenkast en de lambrisering in donkerbruin zijn uitgevoerd. An tonio van den Hengel heeft een En gelse pubsfeer gecreëerd in de ruim te naast Broodje van Toontje. Aan de Birkstraat heeft hij de Soester va- 1 riant van het Volendamse BZN in gericht, want zijn bar heeft (nog) geen naam. Als de ambitieuze 'Tonio' zijn nieuwe aanwinst voor de horeca een naam geeft, dan wordt het Café Centraal. Zo heette het café dat zijn opa en oma Ver kerk vroeger uitbaatten nabij station Soestdijk. Het telraam, waar destijds de biljarters hun handen niet van konden afhouden, pronkt nu bij Antonio aan de muur aan de lange zijde van de biljart tafel. Ook een foto herinnert aan de tijd van Café Centraal, terwijl oude opna men van Soest de knusse ambiance omlijsten in de bar, waar vroeger gara ge Kooy was gevestigd. Ook daarvan is een afbeelding te zien. "Ik zou het niet te veel als kroeg willen bestempelen", zegt de jonge onderne mer die het üever over een borrelcafé De actie van de Achtbaan voor het Fos ter Parents Plan heeft 6600 gulden op gebracht, ruim twee keer zoveel als waarmee rekening was gehouden. De t basisschool ondersteunt twee kinderen (Gladys uit Guinea en Tokpa uit Co- lombia) en verzonnen vorige maand ac- tiviteiten, waarvoor sponsors de porte- monnee trokken. De onderbouw van de 1 school aan de Van Hamelstraat deed mee aan een kabouterspeurtocht en de I oudere leerlingen deden een speurneu- I zenspel in het naastgelegen park. I De opbrengst, die iedereen verraste, I komt ten goede aan het project van Fos- Iter Parents Plan. Bovendien kregen 5 Topka en Gladys een in het Engels ge schreven brief van de basisscholieren. heeft. "Eigenlijk kun je nu spreken van een eetcafé. Mensen kunnen hier even komen borrelen en als hun maag begint te rommelen, zeggen ze: geef mij de kaart even. Als het eten klaar is om ge serveerd te worden, begeleiden we de gasten naar hun tafel. Willen ze na af loop een koffie gebruiken en even 'af- pilzen', dan kunnen ze gezellig terug naar de bar. Volgens de Soester ondersteunen de bar en het eethuis, die fysiek zijn geschei den, elkaar. Het is in zijn zaak vaak het geval dat bekenden elkaar in het eethuis tegenkomen, maar dat ze niet bij elkaar aan tafel kunnen zitten. "Zij kunnen el kaar nu na afloop in de borrelbar ont moeten en even bijpraten. De muziek zal hier niet luid uit de boxen schallen. De mensen moeten hier gewoon lekker kunnen kletsen, zonder dat ze hun stem hoeven te verheffen." Voor de ondernemers en hun medewer kers in de omgeving ziet Antonio ook mogelijkheden. "Die zoeken voor de za terdagmiddag ook een adres in de buurt, waar ze met elkaar even gezellig de week willen afsluiten." Bezoekers kun nen er een biljartje of een kaartje leggen, darten, lezen aan de stamtafel, dobbe len aan de bar of eenvoudigweg met el kaar communiceren." Uit de openingstijden blijkt dat Van den Hengel niet de intentie heeft gehad een kroeg te beginnen. Op vrijdag en zater dag kan men er van 17.00 tot 24.00 uur terecht, op zondagmiddag en -avond van vijf tot tien. Het wordt ook beslist geen jongerencafé, want de eigenaar mikt op een publiek van zeg maar 25- plussers. Op donderdagavond zal de bar alleen toegankelijk zijn voor leden van Afgelopen weekeinde heeft de politie 43 verbalen uitgeschreven. Zeventien gingen uit naar foutparkeerders in ver schillende winkelcentra. Op de Laan- straat werden vrijdag zeventien automo bilisten bekeurd, waarbij op de snelheid en autogordel werd gelet. Drie mensen hielden zich op de Ossendamweg niet aan de aangegeven rijrichting. Op de Van Weedestraat werden zes foutpar keerders op de bon geslingerd. Antonio van den Hengel: "De nieuwe borrelbar en het eethuis zijn fysiek ge scheiden, maar ondersteunen elkaar. Foto: Aldo Allessie een besloten soos van veertig- en vijftig plussers. De rest van de week blijft de toegangsdeur (links van het eethuis) gesloten. Op deze dagen is het wel mo gelijk de ruimte te huren voor verjaar dagen of andere bijeenkomsten. Het begin van de slagzin, die bij de Soester Logo Puzzel 2000 hoort (Soes ter Courant 19.4.2000), levert heel veel "vervolgvariaties" op. Zoveel hoofden, zoveel zinnen! 't Zal weer een kluif worden voor de jury, die de slagzinnen gaat beoordelen. De jury bestaat dit jaar uit docenten (Nederlands) van Soester scholen: dhr. P. Davelaar van de Insingerschool, dhr. J.W. de Gruyl van Mavo Soest en dhr. M. van Schalkwijk van het Griftland College. Op zeker dat uw creatieve her senspinsels deskundig zullen worden geklasseerd. Inzenden kan nog t/m 25 mei. Ook als u niet alle logo's heeft kunnen vinden, wèl inzenden. Want er zijn ook prijzen beschikbaar voor niet-foutloze inzen dingen met een klapper van een slagzin. Doen! Niet geschoten is altijd misge schoten! Tot gauw - we houden u op de hoog te. Olga Goezinnen-Slagter P.S. Bedankt voor de vele spontane op merkingen "terzijde". Het is een beren- klus om de Logo Puzzel samen te stel len. Daarom is het fijn te horen, dat het zó gewaardeerd wordt en dat iedereen er zoveel plezier aan beleeft. Zaterdagmiddag vond de vierde en laatste prijsuitreiking plaats in de stempelkaartactie van Hartje Zuid. De prijzen werden ditmaal uitge reikt door notaris Schippers van de Soesterbergsestraat, die alle vier trekkingen, evenals de extra trek king van de kassabonnenactie met een hoofdprijs van 7500 gulden zakgeld 500, heeft verzorgd. Vinkelcentrum "Overhees" (Tam boerijn) organiseert ter gelegenheid van het Europees Voetbalkam pioenschap een spectaculaire actie, Waarmee de klanten een ballon aart boven Soest kunnen winnen. I De actie begint op maandag 29 mei en loopt tot en met donderdag 22 juni. De klanten kunnen op een speciale [spaarkaart vijf stempels (van vijf ver schillende winkeliers) verzamelen. Elke ^esteding van vijf gulden is een stempel Waard. Verder moet de op de spaarkaart ifgebeelde ballon worden uitgeknipt, die - voorzien van naam, adres en een ifgemaakte slagzin ("ik vlieg graag mee, ómdat winkelcentrum Overhees...") - in [één van de twee oranje tonnen in het vinkelcentrum gedeponeerd moet wor- len. LJit de ingeleverde spaarkaarten worden op donderdag 22 juni zes prijswinnaars geloot. Ze moeten wel ter plaatse zijn, anders wordt er een andere winnaar ge trokken. De ballonvaart vindt direct daarna plaats, dus ook -mits het weer meewerkt- op donderdag 22 juni, 's avonds om 19.30 uur, als burgemeester Janssen de trekking heeft verricht (om 19.00 uur), op het trap/skateveld aan de Dorpsstreek. De vlucht zal ongeveer een uur duren. Daarna worden de deel nemers teruggebracht naar de Dorps- streek. Op 22 juni is er vanaf 17.00 uur een groot entertainmentprogramma voor jong en oud in het winkelcentrum, met o.a. een goochelaar, clowns, disco etc. Nadere mededelingen daarover volgen binnenkort. Op die donderdag is er ook een extra koopavond tot 20.00 uur, met allerlei interessante aanbiedingen. Men lette op de Soester Courant van woens dag 21 juni! Sinds vorige week is Soest een nieu we en opvallende "interieurwinkel" rijker. De naam is simpel: "Binnen" aan de Torenstraat 14. De naam met als ondertitel Trends Style geeft exact aan waar het om gaat: een uniek en zeer gevarieerd assor timent voor de inrichting van de woning, in een exclusieve maar vooral ook betaalbare sfeer. Het is ook een heerlijke winkel om er even rond te snuffelen. "Binnen" is het initiatief van Karin Broekhof, die in Soest al enige jaren actief is met haar styling-adviesbureau Gaio Design en particuliere woningbe zitters goede en deskundige raad geeft bij het inrichten, van een eenvoudig kleuradvies tot een volledig uitgewerk te visualisatie met bijbehorend stappen plan. "Binnen" is daarvan in zekere zin een uitvloeisel. "Ik had thuis wel een kleine showroom, maar hier heb ik veel meer presentatiemogelijkheden tot m'n beschikking. Ik kan nu tegen m'n klan ten zeggen: 'Kom even mee naar de winkel, dan zie je precies wat ik be doel'." "Binnen" biedt inderdaad een scala aan eigentijdse woonideeën en cadeau-arti kelen, variërend van lampen, spiegels, kandelaars, vazen, kastjes, tafels, stoe len, glaswerk en serviesgoed tot gordij nen, meubelstoffen en vloerbedekking toe, en dat alles in een smaakvolle com binatie, verdeeld over de twee verdie pingen van het pand aan de Kerkstraat. Op de bovenetage treft de bezoeker zelfs een compleet ingerichte eetkamer aan. De stijl varieert van puur klassiek tot trendy en design, met hier en daar ook een snufje antiek. Op het gebied van stoffering werkt "Binnen" samen met diverse ateliers. 'Iets bijzonders' Karin heeft zich in de winkel verzekerd van de assistentie van Karin Smits, Do- rien Grant en Bea Koolsteeg, elk met hun specialiteiten. De beide Karins gaan bijvoorbeeld samen vrijwel maandelijks de grote Europese beurzen af - o.a. in Londen en Parijs voor de inkoop en ze Ietten daarbij speciaal op nieuwe trends. "We zijn altijd op zoek naar iets bijzonders, niet de spullen die je op ie dere straathoek kunt kopen en zéker geen massaproducten," aldus Karin Broekhof. "Toch houden we het alle- Het "Binnen"-team: v.l.n.r. Dorien Grant, Bea Koolsteeg, Karin Broekhof en Karin Smits. maal heel betaalbaar. We richten ons ook niet zozeer op de beter gesitueerde klanten, maar op de groep die écht geïnteresseerd is. Het gaat ons vooral om kwaliteit, maar de prijzen kun je beslist niet 'sky high' noemen." Rotan onderborden Aan een winkel als "Binnen" bestond in Soest zeker behoefte, legt ze uit. De zaak is donderdag al open gegaan, maar de feestelijke opening vond zaterdag plaats, onder grote belangstelling. Ter kennismaking is er ook een interessan te aanbieding: 6 rotan onderborden voor een gezamenlijke prijs van 59 gul den, tot het eind van de maand en ui teraard zo lang de voorraad strekt. "Binnen" is, zoals gezegd, gevestigd aan de Torenstraat 14 en de openingstijden zijn: dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.30 uur (zaterdag tot 17.00 uur); vrij dagavond ook van 19.00 tot 21.00 uur. Sacha Hilhorst Simon Kielliger Iedereen die in de periode van 22 mei t/m 18 juni bij Hulleman Op tiek, Burgem. Grothestraat 10, een aanschaf doet, krijgt gratis een pak je met felicitatiekaarten. Humoris tische kaarten, waarmee men fami lie of vrienden bij een verjaardag of geboorte kan verrassen. De opticien heeft door de aankoop van deze kaarten meegeholpen om een pro ject van het Simavi Oogfonds in India te realiseren. Want hij weet als geen ander hoe belangrijk een goed gezichtsvermo gen is voor de kwaliteit van het bestaan. Simavi, Nederlands oudste medische ontwikkelingsorganisatie, viert dit jaar haar 75-jarig jubileum. Reden voor de Stichting Beter Zien om in samenwer king met de gehele optiekbranche een feestelijke actie voor dit goede doel op touw te zetten. Onder het motto "De optiekbranche feliciteert Simavi" geven de opticiens hun klanten felicitatiekaar ten cadeau, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Simavi Oogfonds. HuUeman Optiek.is één van de optiek- zakên die zich het lot van de blinden en slechtzienden in de ontwikkelingslanden aantrekt en meedoet met de jubileum actie. Win een reis naar India Men kan ook zelf een bijdrage leveren aan de bestrijding van blindheid en slechtziendheid. Met slechts 35 cent kan in de oogkliniek in India al een polipa tiënt geholpen worden, voor 15 gulden vindt er een staaroperatie plaats. In het gratis kaartensetje dat men van de op ticien ontvangt, zit een speciale felicita- tiekaart voor Simavi. Via deze kaart kan men een eenmalige machtiging voor het Oogfonds afgeven, maar dat niet alleen: men maakt ook nog kans op een reis naar India om het project met eigen ogen te gaan bekijken. Hiervoor kan men op de kaart een zo origineel mo gelijke feücitatiewens voor Simavi invul len. Dus ga in de actieperiode naar de opti cien en maak een keuze uit het uitge breide aanbod van de nieuwste brillen, contactlenzen, zonnebrülen, vloeistoffen en accessoires. Zo geeft men zichzelf èn het goede doel een mooi cadeau. Na verwelkoming van de prijswinnaars, waarvan één winnares niet kon komen en een ander niet bereikbaar was, door voorzitter G.J. Adama van Hartje Zuid overhandigde notaris Schippers de ge wonnen prijzen aan de winnaars. Deze vierde keer waren er opnieuw 7 prijzen te winnen, waarvan ook opnieuw een reis voor twee personen naar Portugal t.w.v. 2500 gulden 500 gulden zak geld, een fiets, een stofzuiger, een boor machine, waardebonnen enz. Deze en de vorige prijzen waren voor een groot deel door de deelnemende winkeliers uit Hartje Zuid beschikbaar gesteld of gesponsord. Verder hebben de hoofd sponsors, BMU en de Rabobank, het mogelijk gemaakt dat deze forse prijzen konden worden gewonnen. De prijswinnaars met notaris Schip pers en het bestuur van Hartje Zuid. De prijzen gingen naar: (1) fam. Van Goor, Jeneverbesweg, (reis f 500 zak geld); (2) fam. L. v.d. Broek, Soester bergsestraat (fiets fles wijn); (3) R.H. Adama, Soesterbergsestraat (stofzui ger); (5) fam. Kwantes, Kolonieweg (f 175 waardebonnen fruitmand); (7) fam. H. Slingerland, Van Lijndenlaan (mand allerhande). Hartje Zuid heeft de feestelijke periode van vier weken ter gelegenheid van de opening van het Plein van Zuid afgeslo ten en zal zijn reputatie in ere houden door op korte termijn opnieuw actief naar buiten te komen. Na een lange periode van verbou wen is het eindelijk zover. Op don derdag 25 mei om 08.00 uur opent Boni Supermarkt de deuren van het compleet vernieuwde filiaal aan de Parallelweg in Soest. De feestelijke opening zal aan de Soesters niet on gemerkt voorbij gaan. Een enorm springkussen op het par keerterrein, gratis poffertjes en een grappige clown die kinderen en volwas senen zal verbazen: hij kan toveren met ballonnen. De feestelijke activiteiten ter gelegenheid van de heropening van Boni zullen zich vrijdag en zaterdag in alle hevigheid voortzetten. Het filiaal in Soest is de eerste van de inmiddels 32 supermarkten tellende ke ten van Boni die een grootscheepse ver bouwing heeft ondergaan. De Boni su permarkten zijn voornamelijk in het midden van het land te vinden. De win kel in Soest heeft met de verbouwing grotere versafdelingen gekregen en het totale assortiment is aanzienlijk uitge breid. Alles is in het werk gesteld om de klan ten zo goed mogelijk te kunnen bedie nen. Ruime keuze, goede parkeergele genheid, uitstekende service, lage prij zen en regelmatig interessante acties. Bedrijfsleider Hans Macré staat met zijn gehele team klaar om de klanten van harte welkom te heten. Zij kunnen van avond alvast een kijkje komen nemen tijdens het Open-Huis op woensdag 24 mei van 19.30 tot 21.30 uur aan de Parallelweg 19. De komende weken zul len overigens in het teken staan van de feestelijke heropening. M PARALLELWEG 19 - SOEST Randstad Uitzendbureau bv gaat de komende maanden op pad. Met een bus zoekt ze de mensen op en de mobiele vestiging zal ook regelma tig in winkelcentrum Soest-Zuid en op de Rademakerstraat in Soester berg halt houden. Wie een vaste baan wil of op zoek is naar een baan voor kortere of langere tijd kan in de bus met één van de inter- cedenten praten en zich laten informe ren over de mogelijkheden. Randstad heeft in de regio wel duizend flexibele mogelijkheden in diverse branches, zo wel voor full- als parttimers. In Soest-Zuid kan op de volgende tijden de bus worden bezocht: woensdag 31 mei (13.00-17.00 uur), vrijdag 9 juni (18.30-21.00), vrijdag 23 juni (18.00- 21.00), woensdag 28 juni (12.00-16.30), vrijdag 7 juli (18.30-21.00) en woensdag 12 juli (12.00-18.00). Op 28 juni staat de bus van 16.30 tot 21.00 uur bij sta tion Soest-Zuid. Op de Rademakerstraat in Soesterberg is de mobiele vestiging van Randstad op de volgende dagen te verwachten: woensdag 31 mei (9.00-12.30 uur), vrij dag 30 juni (18.30-21.00) en zaterdag 15 juü (11.00-15.00). Het vaste bezoekadres voor Randstad in Soest is Dillenburglaan 2, tel. 6024442. Voor Soesterberg is het kantoor geves tigd aan de Jagerslaan 12 in Zeist, tel. 030-6931800. Klaotei) krijger) gratis felicitatiekaarten Met deze kaarten steunt u fonds VOOR O O G Z O R G BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TEL 601 38 59

Soester Courant | 2000 | | pagina 9