Nieuwe bus voor seniorenvervoer zusters Feestweek voor alle leerlingen RADIJ Soest 50 jaar geleden Minder publiek op de Paardenkamp soestebBoourant Nieuw cursusaanbod 2000/2001 Volksuniversiteit Soest ■vfi |l Soester Courant 0800 - 0432 Informatierubriek g voor ouderen Middelt Klassiek Soest in bedrijf WOENSDAG 31 MEI 2000 SOESTER COURANT PAGINAJ2 WqENSDAG 31 MEI Vier nieuwe bejaarde gasten in rusthuis aan Birkstraat SWOS houdt feestje bij vervanging één van de twee voertuigen Bezoek Cantonspark AUTO HILHORST Grote Melmweg 2, Soest Uw totaalinstallateur P.A. van den Dl JSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk Tevens Gascwcterftöuci i 5yjjy Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Soest. in Soest voor voor de maanden juli en augustus EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 601 41 52 Christelijke Prof. J. Waterinkschool viert 30-jarig bestaan 3^r De nieuwe programmagids van de Volksuniversiteit Soest voor het cursusjaar 2000-2001 is uit. Op nieuw is er een uitgebalanceerd aanbod aan cursussen, workshops, lezingen en excursies op velerlei ge bied. Talen, kunst, cultuur en weten schap, creativiteit, tuinieren, koken, gezondheid en beweging, en nog veel meer. Afgelopen seizoen volgden meer dan duizend mensen een cursus bij de VU van Soest. De gids is deze week toege stuurd aan alle cursisten van de afgelo pen drie jaar. Verder ligt de gids voor belangstellenden op het kantoor van de Volksuniversiteit, bij de VW in Soest en Baarn, de bibliotheken van Soest en Baarn, de boekhandels, het gemeente huis, Dorpshuis Soesterberg en bij di verse gezondheidscentra en supermark ten. Nieuw zijn dit jaar o.a. Portugees, Spaanse literatuurgeschiedenis, Antiek van Nederlandse bodem, Boeddhisme, Stress, Etiquette, Filosofie, Stamboom onderzoek, Astrologie, Kleding en uit straling, Binnenhuisarchitectuur, Per soonlijke presentatie. Op culinair gebied zijn er veel variaties van een Schotse whisky proefavond tot het bereiden van een kerstdiner zonder stress. U kunt bijvoorbeeld kennisma ken met de Normandische, Italiaanse of Thaise keuken. Ook staat een begin nerskookcursus speciaal voor heren op het programma. Uiteraard staan ook veel bekende cur sussen op het programma zoals Compu tercursussen, Bridge, Yoga, Tuincursus- sen en de talen Frans, Engels, Spaans en Italiaans op verschillende niveaus van cursussen voor de echte beginner tot conversatiecursussen. De Open Dag van de Volksuniversiteit is op zaterdag 2 september van 11.00 - 14.00 uur in gebouw Orlando, Di Lassostraat 65 in Soest. Op deze dag zullen zoveel mogelijk docenten aanwe zig zijn om belangstellenden te informe ren over hun cursussen. Zeker voor aan staande cursisten die graag een taal wil len gaan volgen en al enige kennis van deze taal hebben is deze open dag erg belangrijk. Men kan dan met de docent bespreken op welk niveau men kan star ten. Voor het aanvragen van de nieuwe VU- Wijzer en voor informatie en inschrij ving: Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, gebouw Orlando, Di Lassostraat 65, Soest, tel. 035-6022195. Het kantoor is open: maandag 13.00-16.00 uur; dins dag, woensdag en donderdag 10.00- 13.00 uur. Gevraagd f Vaste-, inval-en vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel.6014152 Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn sexualiteit geen onderdak hebben ziek zijn je uiterlijk geslagen worden alleen zijn ruzie verslaving vertegenwoordiger van de garage de sleutels overhandigde aan voorzitter Koerselman. De Seniorenbus is opgericht in decem ber 1988 en kan gebruikt worden door alle Soesters van 55 jaar en ouder, die vervoerd willen worden. SWOS beschikt over twee voertuigen. Iedere vijf jaar wordt er een bus vervangen. Bij de aan schaf is aan alles gedacht. De bus heeft een modern interieur en een volledig elektrische toegangsdeur. Er is een ge avanceerde lift aanwezig, zodat rolstoe len eenvoudiger vervoerd kunnen wor den. Daarnaast is de motor van de bus voorzien van een nieuwe techniek, waardoor minder brandstof wordt ver bruikt. Reserveren kan op werkdagen van 09.00 tot 16.00 uur, tel. 6019190, uiterlijk één dag van tevoren. Bejaardenhulp en gezinsverzorging Stichting Thuiszorg Eemland, tel. (033) 4600046. Voor Soesterberg bovendien: Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Zeist, tel. 030- 6924764. Wijkverpleging en uitlenen van verpleegartikelen: Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht, tel. 06-8344*. Warme-maaltijdenvoorziening: A. Aanvragen thuisbezorging: SWOS, tel. 6023681; mutaties doorgeven aan Molenschot, tel. 6099666. B. Restaurant voorziening in Bejaardencentra: Gr. Engendaal, tel. 6015251 Mariënburg, tel. 6022044 Voor de restaurantvoorziening dient men 55 jaar of ouder te zijn. Minstens twee dagen van tevoren opgeven bij desbetreffende bejaardencentrum. Project Vereenzaming Ouderen Informatie bij de SWOS, tel. 6023681 (vragen naar Margöt Bultink). Personenalarmering: Voor informatie en aanmelding, tel. 6014114. b.g.g. Secretariaat SWOS, tel. 6023681. Kortdurende noodhulp: Stichting Hulpdienst Soesterberg, tel. 0346-351789 of 352097. Sociaal-culturele activiteiten: In de dienstencentra, en andere loca ties, bijv. bejaardengymnastiek, zwem men, yoga, biljarten, kegelen, bowling, tafeltennis, badminton, fietsen, volks dansen, stijldansen, tekenen en schil deren, cursussen Engels en Frans, bridge, zangkoor, toneelclub enz. Algem. informatie te verkrijgen bij: SWOS, Dalplein 6, 3762 BP Soest, tel. 6023681; Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 6010607; De Vijverhof, Klarinet 39, Soest, tel. 6023139; De Drie Eiken, Dorpsplein 18, Soes terberg, tel. 0346-351402. Cliëntenraad Medezeggenschapsorgaan voor cliën ten van de SWOS. Voorzitter mevr. A Nagtegaal, tel. 035-6013202; secreta ris mevr. A. Slob, tel. 0346-351789. Vereniging Groepswonen Ouderen Soest (GOS) Secr.: A. Borgers-Schuring, Koperwiel 56, 3766 AK Soest. Seniorenvoorlichting Voor 55+-ers met een beperkt inko- men, die vragen hebben op het gebief van de sociale voorzieningen, subsr dies, kwijtscheldingsregelingen, of e# gesprek willen. Alle werkdagen 9.00-12.00 uur, tel 6027997. Secretariaten Ouderenbonden ANBO-Soest: dhr. J. Schreudefl Veenbesstraat 630, 3765 BT, tel 6016528. ANBO-Soesterberg: dhr. G. Dusscbo- ten, Gen. Winkelmanstraat 41, Soester berg, tel. 0346-353338. KBO Soest-Soesterberg: dhr. H. HeO' ken, Valeriaanstraat 75, tel. 035* 6017938. PCOB-Soest: A. de Vries, Klaarwater- weg 22, 3762 XW, tel. 6019592. PCOB-Soesterberg: mw. G. Meyerink Chr. Huygenslaan 108, Soesterber.e tel. 0346-352041. Senioren-nieuws Secr. SWOS, tel. 6023681. Klusjesdienst I Klusjesdienst voor ouderen, 6023681. Centraal Meldpunt Vrijwilligers hulp Hulpvragen: elke werkdag 9.30-ll °l uur, tel. 6031119. De laatst overgebleven zuster gustinessen zullen binnenkor trekken uit Soest. Het zijn d< ters Norberta, Clarina, Puris Alowina, Antoniëtte, Irene Stella. De zusters Augustinessen zijn ongeveer 1906 bekend in Soest wijkverpleging van Mariënburg. H een klein pand, net groot genoi schoolkinderen te behandelen. H bouw stond als een barak op he sauplantsoen. In 1924 werden hi tiënten verpleegd met infectiez zoals t.b.c., roodvonk en difter woonden toen 11 zusters in Soes In januari 1925 werd op Nieuwei plein een nieuw Mariënburg ge als rust- en herstellingsoord vooi der gegoede en arme mensen, werd de kerk gewijd, die gebouw op de grond die het bestuur had kocht. Naast de wijkverpleging is Birkstraat 99 te Soe Vri/dac Dit programmaoverzicht van 1 Soest, in samenwerking m Soester Courant, staat onder i tie van Ab Faas en Jan Visser, voor deze nieuwe rubriek moet lijk ingeleverd worden op dc dagmorgen in de studio van Soest, Raadhuisplein 1. Ingezonden brieven over en re op de programma's zijn ook lijk welkom. Het adres is: P< 3062, 3760 DB Soest; fax: 6093860. In zijn programma "Interludium Jacques van de Griendt zondaj om 14.00 uur pianomuziek Chopin, vertolkt door niemand dan Christan Zimmerman. heeft een geweldige uitstraling zijn pianorecitals en concerten. I bij elkaar slechts één keer per j concert gegeven. In zijn ande gramma 'Divertimento', op woe juni, heeft Jacques van de Grier een heel andere keuze gemaal speelt de jonge Russische piani: di Volodos pianostukken van Bizet, Sergey Rachmaninoff, Schubert, Franz Liszt, Sergey Pi en van Johann Sebastian Bach. In 'Soest in bedrijf stelt Henk enkele vragen aan het Wee HWS te Soest: waarom dit wee in Soest, wie zorgen voor de inf over het weer in Nederland, men allemaal op de computers< om te weten hoe morgen het v zijn? HWS is een bedrijf dat pas in S vestigd is en ook de gegever voor de bekende NOS-weerma Krol. W^ de handel in warmt Sinds zaterdag rijdt er een nieuwe seniorenbus van de Stichting Wel zijn Ouderen Soest (SWOS) rond. Het in gebruik nemen van de nieuw ste aanwinst werd zaterdag vooraf gegaan door een klein feestje. In de ochtend kwamen vrijwilligers van de bus en genodigden bijeen in Molenschot. Tijdens deze bijeenkomst waren ook wethouder Pieter ten Hove en collega's van de Ouderenbus uit Baarn van de partij. Na het welkomstwoord van voor zitter Leen Koerselman ging iedereen naar buiten waar inmiddels de jeugd- drum/showband Bernhard uit Amers foort stond opgesteld. De nieuwe bus werd onder begeleiding van een muzi kale noot binnengehaald, waarna de Uit de Soester Courant van Vrijdag 2 Juni 1950 jhf. De Soester Kring Secretariaat: Albert Cuvplaan 136 Tel. 035-6017001 Woensdag 7 juni maakt de Soester Kring een uitstapje naar het Can tonspark in Baarn. Het park wordt sinds 1995 onderhouden door een vrienden stichting samen met de gemeente. Twee vertegenwoordigers van de stichting zul len een rondleiding verzorgen. Aanvang is 10.00 uur bij de hoofdingang van het park aan de Faas Eliaslaan in Baarn. Fietsers uit Soest dienen zich om 9.15 uur te verzamelen op de parkeerplaats op de Pieter de Hooghlaan. Kosten be dragen zes gulden per persoon, inclusief koffie met gebak in de Pekingtuin. Voor meer informatie en/of het aanvragen van het volledig zomerprogramma: tel. 6017001. Zaterdag hield de Paardenkamp de halfjaarlijkse open dag. De dag draaide om vier nieuwe paarden die aan het publiek voorgesteld werden. Cita uit Zaandam, Xavier uit Delft en Casander en Blacky uit Reeuwijk zijn sinds kort de nieuwe bewoners van de Paardenkamp. Ook werden de paarden De Jong Partners Adviesgroep adviseurs in hypotheken, financieringen, assurantiën en pensioenvoorzieningen TE KOOP Balistraat 30 te Baarn Nabij het centrum, in een gezellige woon wijk gelegen, vrijstaand woonhuis. Voorzien van c.v. met royale verwarmde garage ca 30 m2. Indeling: entree, woonkamer v.v. laminaat- vloer en openhaard. Vernieuwde eetkeuken v.v. inbouwapparatuur, bijkeuken. Luxe badkamer met vloerverw., hangend toilet, ligbad/whirlpool/douche en badkamer meubel. Verd.: 1 ouderslaapkamer, 2 slaapkamers met bergruimte, elk met dakkapel. Over loop met kastenwand. Voortuin. Eigen oprit met sierbestrating, schuur, terras met vijver. Achtertuin op zuid westen. Totale oppervlakte 2.01 are. Telefoon 035-6031026 Indicatie verkoopprijs f1.430.000,00 k.k. Binnenkort in de verkoop een appartement aan de Rubenslaan te Soest. Indicatie verkoopprijs fl. 270.000,00 k.k. Informatie en afspraken: De Jong Partners Adviesgroep te Soest Telefoon 035-6031026 Spider uit Bergen en White Rocket uit Soest aan het publiek voorgesteld. Zij wonen al sinds de afgelopen winter in het rusthuis aan de Birkstraat. De onge veer 300 aanwezigen bestonden uit do nateurs en andere belangstellenden uit heel Nederland. Door de slechte weers omstandigheden in bepaalde delen van het land trok de open dag minder men sen dan verwacht. Na de kennismaking was het tijd voor een demonstratie paarden beslaan. Ook was er weer een rommelmarkt. alle merken AUTO'S 7 DAGEN PER WEEK v.a. 10.30 t/m zonsondergang. Elke zaterdag SHOW!!! vanaf 10.30 t/m 16.00 uur Altijd te bereiken via 06 - 53 15 44 78 Loodgieter Centrale verwarming Sanitair Elektra Gasonderhoud Verhuur gastoestellen Laanstraat 34a - Soest Tel. 035 - 601 24 72 - Fax 035 - 601 11 87 Aan de rand van het centrum goed onder houden hoekwoning met stenen schuur op ca 176 m2 grond. Bouwjaar 1920. Indeling: entree, vestibule, gang met toilet, diepe kelderkast. Ruime woonkamer met openhaard. Eenvoudige keuken, aan gebouwde bijkeuken met aansluiting was machine. Verd.: overloop met doucheruimte. 2 ruime slaapkamers met wastafel en vaste kast- ruimte waarvan een met balkon. 1 logeer kamer met wastafel. 1 werkkamer met vaste kastruimte. Vaste trap naar zolderverdieping met royale hobby/bergruimte met c.v. combiketel (1997). 1 slaapkamer met bergruimte. Voor en achter voorzien van een velux-dakraam. Stenen berging vast aan de bijkeuken. Tuin voor, patio achter. Ruime achterom. Telefoon 035-6031026 Indicatie verkoopprijs fl. 370.000,00 k.k. NIEUWE KOFFIEBON. Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten te Den Haag heeft bon 404 Algemeen aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon kan met ingang van Vrijdag 2 Juni (he den) worden gebruikt en blijft geldig voor het kopen bij de detaillist tot en met 17 Juni 1950. Het rantsoen moet dienen voor zes weken, zodat op 13 Juli 1950 de eerstvolgende bonaanwijzing voor koffie zal plaats hebben. WIJZIGING POSTTARIEVEN. Met ingang van 1 Juni a.s'. worden de pakketposttarieven tot 5 k.g. voor het binnenlands verkeer enigszins verhoogd. In verband hiermede zijn ook de tarie ven voor brieven tot 300 gram en druk werken boven 500 gram iets hoger ge worden. Verder zullen met ingang van genoemde datum de tarieven voor stuk ken, die in 't verkeer met het buitenland ter verzending met aangegeven waarde worden aangeboden, n.1. brieven, doos jes en pakketten, enige verhoging on dergaan. NOODLANDING VAN EEN ZWEEFVLIEGTUIG. Op de Eerste Pinksterdag ondervond de instructeur van de Gooise Zweefvlieg- club, de heer R., de invloed van de Soester bossen. Boven bosgebied is de opwaartse luchtdruk minder dan boven de niet-beboste gebieden. Is dit voor een motorisch vliegtuig niet bezwaarlijk, een zweefvliegtuig heeft er wel degelijk last van. De piloot van het zweefvlieg tuig kreeg dan ook zoveel hoogteverlies, dat hij een mooi plekje uitkoos in de duinen en zonder brokken hierop land de. De tocht, welke begonnen was te Loosdrecht en naar Arnhem zou voe ren, werd daardoor vroegtijdig onder broken en beëindigd. KAMPIOEN VAN UTRECHT. Evenals vorig jaar organiseerde de bond van Technische Clubs ook nu weer een competitie in dames- en herenkappen om het landskampioenschap van Neder land. Dinsdag 30 Mei vond de finale plaats in de Julianatoren te Apeldoorn. Onze plaatsgenoot, de heer D. Vuist, wist wederom kampioen van de prov. Utrecht te worden met 475 punten. OLYMPIA HAD SUCCES. Onze plaatselijke gymnastiek vereni ging, uitgaande van de Herv. en Geref. Jeugdraden, trok 2e Pinksterdag in 2 autobussen naar het N.C.G.V. Jubi leumfeest te Deventer. Het programma gaf voor de morgen uren turn wedstrijden aan, waaraan 4 groepen van Olympia deelnamen, n.1. de dames, adsp. Dames, heren en adsp. heren, welke allen een tweede of derde prijs behaalden, hetgeen een aardig suc ces is. Ook werd deelgenomen aan de marswedstrijd, défilé en massale vrije oefeningen. In een beste stemming over de prachtige dag werd om plm. 9 uur Soest weer binnengereden. TEKOOP Chrysantenstraat 12 te Hilversum De protestants christelijke Prof. J. Waterinkschool aan de Smitsweg bestaat 30 jaar. Om dat te vieren hield de basisschool deze week al lerlei activiteiten. Daarbij werden niet alleen alle leerlingen betrok ken, maar ook de ouders en leer krachten. De in 1969 gebouwde school bestond in eerste instantie uit twee gebouwen; de voormalige lagere school, vernoemd naar de christelijke pedagoog en hoog leraar professor doctor J. Waterink, en de daarbij horende kleuterschool 'Het Fluitekruid'. Op 16 februari 1970 wer den beide in gebruik genomen door de groepen één en twee, waarin in totaal 34 leerlingen zaten. De officiële opening werd gedaan door de vrouw van prpfes- sor Waterink. Een hail jaar later Kwa men de groepen drie en vier erbij, waar door het leerlingenaantal steeg tot 96. Momenteel bedraagt het aantal leerlin gen 232. Met ingang van 1 augustus 1985 werden de scholen samengevoegd tot één basis school. In 1997 is de school verbouwd en uitgebreid. De twee schoolgebouwen zijn sindsdien door een gang, twee lo kalen en een speellokaal met elkaar ver bonden. De school telt negen lokalen, waarin negen groepen zijn verdeeld. Voor kinderen die extra zorg nodig heb ben is ruimte voor preventieve en reme diërende begeleiding. Het feestprogramma begon maandag met een schoolreis voor alle leerlingen naar het Dolfinarium in Harderwijk. Voor de dinsdag had de leiding twee activiteiten gepland. Alle leerkrachten Foto: Aldo Allessie hadden speciaal voor het 30-jarig be staan van de school een muzikale ver rassing voorbereid. Deze werd 's och tends opgevoerd in het cultureel cen trum de Speeldoos in Baarn. 's Avonds was het tijd voor een vossenjacht, be doeld voor alle kinderen met hun ouders. Vanaf 18.00 uur zochten de ge zinnen twee uur lang naar 'vossen' in de omgeving van de school. Eenmaal te rug bij de school werd iedereen verrast met een ijsje en een muzikaal onthaal door muziekkorps PVO De feestweek werd vandaag afgesloten met een sportieve ochtend. In samen werking met de atletiekvereniging Pij nenburg werd er een sport- en speldag gehouden. De kinderen kregen na af loop een diploma met hun sportieve prestaties. Muziek bij de feestelijke ingebruikna me van de nieuwe Seniorenbus. Foto: Aldo Allessie

Soester Courant | 2000 | | pagina 12