Weersomstandigheden bepalen tennis Aftellen begonnen voor Soest-Soest Jonge vissers trotseren slechte weer Regiokampioenen bij de Springbokken Beslissing in de laatste minuut Boshoeve derde en vierde op NK carrousel rijden auffeur 17?s, 9?° 9 Wachtkamer Eemvogels vol PAGINA 18 WOENSDAG 31 MEI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 19 ZWEMMEN u in het ouwen. Michael Maassen kringkampioen ER Soest RUN-BIKE-RUN j Jun-bike-run op de Vlasakkers op laterdag 17 juni BEDRIJFSSPORT B.V. Yves Rocher en Stam winnaars bedrijfsvolleybal [95 Coopertest 999 Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot kond/warm buffet Soestdijk en Soest-Zuid morgen en 2e Pinksterdag op herhaling TENNIS Bijna 200 sporters voor uitwisseling naar Duitse naamgenoot SOEST-SOEST Ronald van de Kuiten Claudia Bosman winnen aan hetHazepad VISSEN Titel voor turner Daan Beukema en gymnast Robin Broekhuis TURNEN Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Soester Courant EXTRA BELONING! Hilversum wint spannend en sterk zaalvoetbaltoernooi DVS ZAALVOETBAL Sportprogramma Duivenberichten PAARDENSPORT KORFBAL Nog meer blessureleed bij korfballers Sportuitslagen 11 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Dakwerken ^09Q03>- iatno.: 656201 Michael Maassen van de Duinkikkers is kringkampioen geworden op de 50 me ier schoolslag. Hij veroverde zijn titel dit wekeinde in Utrecht, waar hij in zijn klasse ook 'brons' won op de 100 me ier schoolslag. Verschillende Soester iwemmers mochten na afloop het po- jjum betreden. Remko Hooft zwom twee tweede plekken bij elkaar, op de SO en de 100 meter schoolslag. Ook Robin Blokpoel eindigde als tweede (100 meter vrije slag), terwijl hij op de 100 meter schoolslag derde werd. Ru ien de Clippelaar greep op de 100 me st vlinderslag net naast de eerste plaats. Ilenno Smit (50 meter schoolslag) en Denise van Rouwendaal (200 meter ïhoolslag) keerden eveneens huis waarts met een derde plaats. freeënhalve kilometer lopen, 22 tfometer fietsen en nog eens 2,5 tfometer te voet afleggen. Dat zijn ^ingrediënten van de run-bike-run k zaterdag 17 juni wordt gehou den. De duathlon, zoals de wed strijd ook wordt genoemd, zal plaatsvinden op de Vlasakkers. rriatlonvereniging de Schieter staat ga- cant voor de organisatie van de wed- ij,nijd die om 10.30 uur begint. Tijdens iet fietsen is het dragen van een helm [jrerplicht. Deelname kost tien gulden. De run-bike-run maakt onderdeel uit ran de Mid Holland Tour 2000. Die bestaat verder uit een proloog van 10 kilometer fietsen in Amsterdam (13 .juni), een aquatlon in Aalsmeer (14 juni), een zwemloop in Hilversum (15 Ijjuni), en een sprint triatlon in Almere 1(18 juni). I Opgeven voor één of meer van de wed strijden kan vooraf bij Piet Stegink in Naarden, tel. 6946810 of ter plaatse, uiterlijk een half uur voor aanvang. Wie aan alle wedstrijden wil deelnemen, kan 1 volstaan met een inschrijfbedrag van 35 gulden. Wie aan minimaal vier wedstrij- 1 den meedoet, krijgt een herinnering. van Kaasspeciaalzaken. an de aangesloten win- inctioneren in een klein De bedrijfssportcompetitie nadert zijn einde. Nog twee avondjes en de 38"e editie behoort tot de verleden tijd. Maandag komen nog één keer de zaalvoetballers in actie, donder dag is de afsluiting met het volley baltoernooi voor de eerste- en twee deklassers. Het veldvoetbal werd gisteravond beëin digd op het moment dat deze krant al bij de drukker lag. Donderdagavond kwamen in sporthal Beukendal alle poulewinnaars uit de derde klasse van het volleybaltoernooi in actie. Van deze acht (gemengde) ploegen toonde Yves Rocher, dat een week eerder onder meer het team van de Soester Courant had verpletterd, zich de sterkste. Yves Rocher en de verliezend finalist Midcoat mogen volgend jaar in de tweede klas se hun kunsten vertonen. Op de derde volleybalavond verschenen ook de damesteams in het veld. Daar- bij kwam nog eens de goede verhouding J tussen Stam/Autobedrijven en de orga- ijniserende vereniging Stam/SoVoCo 1 naar voren. De Renault-dealer griste de eerste plaats weg voor de neus van de Dribbel, de Kaasspecialist eindigde als derde, Bos en Duin als vierde. ïtzen Rhumbey likeur j 0.7 liter Piat d'Or rouge, rosé, blanc 0.75 liter Woensdag 7 juni houdt AV Pijnenburg weer een Coopertest op haar atletiek baan aan de Wieksloterweg. Onder be geleiding kunnen belangstellenden mee doen aan een warming-up, de test van twaalf minuten en een cooling-down. Begonnen wordt om 19.00 uur. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Hennie Pot, tel. 6024228 (na 13.00 uur) of Co Limburg, tel. 6021271 (tussen 17.00 en 18.00 uur). i JA Mandarine Pj™ Napoléon ÉV §sf likeur MÉM 0.2 liter uiswijnen wijnen Tamboerijn 29 r Soest Tel 035-6031557a< woensdag Baconburger met aardappel kroketten en doperwten donderdag Kip-saté met patat en sla weekend Boerenkarbonade met aard- appelschijfjes en boontjes maandag Mini kiprollade met pommes duchesses en bietjes Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Het programma van de competitie tennissers is helemaal door de war. Nadat anderhalve week geleden de wedstrijd van LTC Soestdijk tegen Zee en Duin halverwege moest wor den gestaakt, vluchtten de tennis sers zondag al na één partij de kleedkamers in om te schuilen voor de storm. Omdat deze over ons land bleef razen, moet de wedstrijd worden uitgespeeld op maandag 12 juni (tweede pinkster dag). Ook morgen (hemelvaartsdag) moeten de tennissers in actie komen om de afgebroken wedstrijd van vorige week af te ronden. Tussendoor spelen ze zondag 4 juni het 'laatste' duel. In twaalf dagen is er nog veel te verdie- nenvoor LTC Soestdijk dat zelfs weer uitzicht heeft op de eerste plaats. Vori ge week nam het een 4-0-voorsprong op Zee en Duin en drie dagen geleden keerden ze terug met een 0-1-voor sprong op Amstelpark 4. De ongeslagen koploper Roosendaal verspeelde ander halve week terug al drie punten en moet morgen verder vanaf 3-3. Wordt het 4- 4 of verliezen de Noord-Brabanders, dan is LTC Soestdijk helemaal terug in de race om de titel. Omdat Roosendaal dan niet meer alles in winst heeft om gezet, gaan de gewonnen partijen tellen. Het lijkt erop dat LTC Soestdijk inmid dels de sterkste tegenstanders heeft ge had en dus mogelijk nog veel punten gaat binnenslaan. Afgelopen zondag kon alleen Saskia Huizinga haar partij afmaken. Ze won met 6-4 en 6-2. Volgens trainer/coach Harald Wernsen is het voor de betrokkenen 'balen' dat ze op hemelvaartsdag en tweede pinkster dag in actie moeten komen, maar als Roosendaal morgen morst, zal LTC Soestdijk voldoende motivatie moeten kunnen putten uit het vooruitzicht dat het wel eens kampioen zou kunnen wor den. Het aftellen voor Soest-Soest is be gonnen. Over negen dagen vertrek ken ongeveer tweehonderd, voorna melijk jonge Soesters naar de West- faalse naamgenoot. In het Duitse Soest nemen ze deel aan de sport- uitwisseling, waarmee begin jaren vijftig werd begonnen en die tegen woordig om de twee jaar wordt ge houden. Het actieve programma telt één creatief onderdeel (tekenen) en wedstrijden in tien takken van sport. Na lange tijd van afwezigheid participeert MHC Soest weer in de uitwisseling. De hockeyclub neemt deel met een jongens- en meis- jesploeg. Terug op de agenda zijn ook tennis en tafeltennis. Voor de persone le bezetting zorgt het Griftland College dat ook enkele tekenaars naar Duitsland afvaardigt. De middelbare school introduceerde vier jaar geleden onder leiding van Ruud ten Kleij softbal. In het Jahnsta- dion werd toen een demonstratie gege ven. Nu stuurt de Knickerbockers een team naar de oosterburen. Vertrouwde onderdelen door de jaren heen zijn handbal (Smeeing/BDC), basketbal (The Red Stars), volleybal (Stam/SoVoCo), voetbal (SEC) en dansen (Danscentrum Sepp). Een aan tal leden van Tempo Toer overbrugt de ruim 250 kilometer traditiegetrouw per fiets. Vrijdag krijgen ze leden van Hansa Soest op bezoek, met wie ze de volgen de morgen opstappen, 's Middags rond een uur of vier, vijf worden ze in Soest verwacht. In de oude Hansestad is het goed toe ven. Soest (D) telt ongeveer net zoveel inwoners als Soest (NL), maar beschikt over veel meer cultuurhistorisch erf goed. Wie op de A44 de afslag Soest/ Möhnesee neemt, ziet direct daarna al de verschillende torens van de eeuwen oude kerken. Een deel van de oude stadswal is bewaard gebleven en de bin nenstad wordt gekenmerkt door fraaie vakwerkhuizen en gezelligheid. Dankzij de vele promenades is het centrum vriendelijk voor voetgangers. De Nederlandse delegatie verzamelt zich vrijdag 9 juni om uiterlijk 12.45 urn- op de parkeerplaats bij sporthal Beu kendal. De bussen vertrekken om 13.00 uur en zullen naar verwachting om on geveer half vijf op de plaats van bestem ming arriveren. In het Duitse Soest ligt altijd een broodje klaar en worden de gasten in contact gebracht met hun gast heren en -dames. Meestal kunnen de sporters de vrijdagavond naar eigen wensen indelen. De dansers bijten deze avond al het spits af in de plaatselijke dansschool. De overige sportwedstrij den worden normaliter op zaterdag af gewerkt, waarna er 's avonds een groot feest voor de deelnemers wordt gege ven. De terugreis wordt zondag 11 juni aan vaard en volgens de planning zijn de sporters omstreeks 18.30 uur weer bij Beukendal. Ze zijn dan juist op tijd te rug om Nederland-Tsjechië (aanvang 21.00 uur) te kunnen zien. Voor de deelnemers is een collectieve reis- en bagageverzekering afgesloten. Indien de thuisblijvers in noodgevallen contact wensen met één van de deelne mers, kan gebeld worden met Hotel Gellerman (waar de officiële gasten lo geren), tel. 0049 2921 73167. Het tele foonnummer van de plaatselijke politie is 0049 2921 3830. De algemene leiding van de reis ligt in handen van de amb tenaren Joop van Tol en Piet Hoogen- doom van de gemeente Soest. Voor vra gen vooraf kan contact worden opgeno men met de laatste, tel. 6093543. Een goede opkomst, zeker gezien de slechte omstandigheden, was za terdagmorgen te melden tijdens de jaarlijkse jeugdviswedstrijd van de Snoekbaars. Aan de vijver aan het Hazepad meldden zich 85 meisjes en jongens die twee uur lang naar hun dobber staarden of plotseling in actie kwamen. Ronald van de Kuit had het van alle deelnemers het drukst. Gemiddeld om de zes minuten moest hij aan de slag om zijn buit op het droge te halen. De twin tig vissen waren goed voor een totale lengte van 2.77 meter en daarmee werd Van de Kuit op de Nationale Hengels portdag met ruime voorsprong eerste bij de jongens. Met 1.13 meter eindigde Jo- hnny Hibbel op de tweede plaats. Net als hij had Marcel Groenestein acht keer beet, maar bij hem ging de meetlat niet verder dan 1.10 meter. De grootste vis werd in Overhees ge vangen door Stefan Tabak. Hij had een 57 centimeter lange brasem aan zijn touw hangen. Hoewel hij verder nog maar één vis van veertien centimeter ving, kwam hij in de eindrangschikking op de vijfde plaats terecht, achter Bart Hornsveld. Claudia Bosman was de winnares bij de meisjes. Zij sloeg negen vissen aan de haak, goed voor 1.54 meter. Haar voor sprong op Astrid van Hornsveld, die tweede werd, bedroeg 48 centimeter. De derde plaats was voor Sharona Lub ber sen met 82 centimeter, eentje meer dan Marloes Zeydenveld en vier meer dan Tessa Jansen. Voor alle deelnemers was er na afloop een prijsje. de eerste plaats op, voor zijn clubgenoot Michel Dubbers die zijn eerste optreden in een finale bekroonde met de derde Tbrner Daan Beukema (D5-klasse) en gymnast Robin Broekhuis (F5) zijn kampioen van Midden-Neder land geworden. Zij waren daarmee de trots van de jongensploeg van de Springbokken die met dertien fina listen was vertegenwoordigd in Houten. Met nog eens twee tweede en vier derde plaatsen kan de turn en gymnastiekvereniging terugzien op een zeer geslaagd kampioen schap. Beukema had nog wat recht te zetten. Vorig jaar had een juryfout hem terug geslagen in het klassement, nu nam hij sportieve revanche. Juist op de brug, waarmee hij in 1999 een veel te lage beoordeling kreeg, turnde de jonge Soester goed en scoorde hij 9.70 pun ten. Met een eindtotaal van 54.35 pun ten over zes toestellen toonde hij zich een waardig kampioen. Dat gold ook voor Broekhuts dte bij de gymnasten zijn debuut in de eindronde maakte. In de F5-klasse eiste hij meteen Ook in de F4-klasse scoorde de Spring bokken goed. Hierin was er zilver voor Jaap Dirksen en brons voor Numal Dubbers, terwijl gymnast Dante Henke vijfde werd in de F6-klasse. in Soest voor de voor de maanden juni, juli en augustus. Aanmelden: tel. 601 41 52 Lachende gezichten bij de Springbok ken dat sinds zaterdag bij de jongens twee kampioenen van Midden-Neder land in haar midden heeft. Foto: Aldo Allessie Bij de turners werd meer eremetaal in gepakt voor transport naar Soest. In de D6-klasse was de strijd bijzonder span nend. Het verschil tussen de nummer twee en zes bedroeg slechts tienden van een punt. Dankzij hoge scores op de brug (9.30), ringen (9.25) en voltige (9.05) legde Max van Gent beslag op het brons. Willem Strijbosch (Dl) was verwikkeld in een strijd om de tweede en derde plaats. Ondanks zijn goede vloeroefe ning moest hij genoegen nemen met de derde. In de D3 verdiende Bas Bons de zilveren plak door onder meer een goe de ring- en voltigeoefening. In deze klasse eindigden Eric van Zandwijk en Jacob Vriend respectievelijk als vijfde en zesde. Verder waren er nog een negen de plaats voor Jelle Brouwers en een twaalfde voor Thiemo Timmers (beiden D5)~ Hoofdklasser FC Hilversum heeft zaterdag het veertiende zaalvoetbal toernooi van DVS/Davo gewonnen. De finale tegen Broodje van Toontje werd in de laatste minuut beslist door een doelpunt van internatio nal Saïd Moumane die tevens tops corer werd en de prijs voor de beste speler kreeg. De Soester doelman Wessel Sennef van Hilversum werd met drie tegentreffers in vijf duels de minst gepasseerde doelman. Het toernooi in sporthal Beukendal was van hoog niveau en werd gekenmerkt door veel spannende duels. In poule A was snel duidelijk dat d'Oude Enghe (met onder anderen Robert Roest, Den nis Gerritse en Marco Heering van For- tuna) en Centraal Zwolle (met jeugd spelers van Heerenveen) de halve fina le zouden bereiken. Gastheer DVS stel de teleur en eindigde als derde in de poule, nog voor Sport-Inn, vorig jaar verliezend finalist. In de andere poule bleken Hilversum en Broodje van Toontje over de beste pa pieren te beschikken, al kregen zij hun kwalificatie niet cadeau. All Stars, met verschülende veteranen van DVS, ver raste door Broodje van Toontje (met o.a. international Fatih Halici, Mustafa Aksit en Ronald de Rooy) op 1-1 te houden. Broodje van Toontje en Hilver sum hielden elkaar ook in evenwicht. Bijzonder spannend was het in de hal ve eindstrijd. Gerritsen scoorde twee maal voor d'Oude Enghe, maar namens Broodje van Toontje hadden Zeki Kurt Michel Vlaswinkel in actie tegen zijn 'normale'ploegmakkers van DVS. Foto: Aldo Allessie en Ronald de Rooy hun antwoord klaar: 2-2. Strafschoppen moesten de beslis sing nemen. Nadat Dennis Heykamp voor d'Oude Enghe had gemist, hield 'good old' Eddy Brinkman het hoofd koel en schoot Broodje van Toontje naar de finale. Daarin moest de titelverdediger het op nemen tegen Hilversum dat Centraal ZwoUe met 2-1 klopte. De ploeg uit Overijssel kreeg later wel de prijs voor de meest sportieve ploeg, maar het ging natuurlijk aUemaal om de toernooizege. Vlak voor tijd voorkwam Hilversum dat deze vanaf de strafschoplij n moest wor den beslist. DONDERDAG 1 JUNI Schaken 10.30 uur Soester Schaakfestival (EHBO-gebouw) Tennis 10.00 uur LTC Soestdijk-Zee en Duin, restant (Schrikslaan) 10.00 uur TV Soest Zuid-Vinkenveen, restant (Bosstraat) VRIJDAG 2 JUNI Schaken 14.00 uur Soester Schaakfestival (EHBO-gebouw) ZATERDAG 3 JUNI Schaken 09.30 uur Soester Schaakfestival (EHBO-gebouw) ZONDAG 4 JUNI Schaken 09.30 uur Soester Schaakfestival (EHBO-gebouw) Tennis 10.00 uur LTC Soestdijk-Helderse TC (Schrikslaan) 10.00 uur TV Soest Zuid-Spitsbergen (Bosstraat) MAANDAG 5 JUNI Bedrijfssport 19.00 Zaalvoetbal toernooi voor bedrij ven (Beukendal) Wedvlucht: St. Quentin; Datum: 27 mei; Afstand: 294 kilometer; Wind: zuid-west. DE ZWALUW R. van Hornsveld 1; R. v.'t Net 3; E. v.d. Brakel Zn. 4; J. v.d. Brakel Zonen 5; R. Eimers 6; R.W. Grift 7; A. Rookhuizen 9; Gebr. de Bruin 10; L. Vogel 19; Comb. de Bes-de Bree 20; De Bruin v. Arnhem 22; G. Rijksen 24; Comb. v. Egdom 27; Th. Wigtman 28; G.M. Schimmel 33; V. Ginkel Kanters 39; P. Kanters 40; A. Hooijer 41; Patrick Ingrid 44; H. Vonk 45; H. Wolf- sen 46; V. Es Rijksen 53; J. Benschop 59; H. Toonen Zn. 67; H. Vos 82. DE VRIENDSCHAP AJtenaar/Reijerse 1; J. Beijer 2; Comb. Westerveld 3; A.B. Grift 4; Vaessen/Veen- endaal 6; B.G. Schimmel 7; Comb. Zijtveld/ Krol 12; J.C. Wijnands 14; W. Hoffmann 16; G. Rietveld 18; A. Dijkstra 23; J. v. Gronin gen 33; J. Kortland Zn. 42; Z.K.H. Pr. Bemhaid 50; H.C. Rauch 54; W.H. van Drie 56; H.H. v.d. Veen 60; T. Kok 79. Manege de Boshoeve heeft zijn visi tekaartje weer verspreid over ons land. Met een derde en een vierde plaats op het Nederlands kam pioenschap carrousel rijden lieten de Soester ruiters en amazones een uitstekende indruk achter. Het was voor het eerst dat de Boshoe ve met twee teams was vertegenwoor digd in de A-poule. Dat was te danken aan de winst die de zogenoemde maan- dagavondgroep vorig jaar in de B-pou le boekte. Deze groep van tien debu teerde met een vierde plaats en viel maar net buiten de prijzen. De vrijdagavondgroep moest in de ha venstad de Nederlandse titel verdedi gen. Dat lukte net niet. Dit seizoen was de succesvoUe equipe op een aantal plaatsen gewijzigd en kort voor de finale moest een zieke ruiter worden vervan gen door een invaller. Daar kwam bij dat de tegenstanders met eveneens goe de formaties voor de dag kwamen. Met slechts vierhonderdste punt achter stand op de vice-kampioen moest de Boshoeve genoegen nemen met de der de plaats. Hoewel de vrijdagavondgroep uit Soest na twee jaren is onttroond als Nederlands kampioen liet Marieke Spij ker weten, dat leden van de Boshoeve zeer tevreden waren over de behaalde resultaten. Kuil de licht geblesseerde Sjoerd Lub. Reijk Muller en Pieter de Waard, die evenmin fit aan de wedstrijd waren be gonnen, moesten door tot het bittere eind. In de tweede helft hield Eemvo gels gelijke tred met de gasten, maar de klap van de eerste helft kwam het niet meer te boven: 11-17. Eemvogels verloor dit seizoen niet al leen alle wedstrijden in zowel de zaal als de veldcompetitie, het moest tevens afscheid nemen van spelers die door een kwetsuur noodgedwongen aan de kant moesten blijven toekijken. Basisspeler Rob Krommehoek viel al geruime tijd terug uit en gevreesd wordt dat hij een punt achter zijn actieve korfbalcarrière moet zetten. Ook Almar Lijfering is lan ge tijd geblesseerd, maar hij hoopt in het nieuwe seizoen weer inzetbaar te zijn. Hetzelfde geldt voor Lonneke Drop. Het is maar goed dat de zomerpe riode is aangebroken, want bij de Eemvogels is de wachtkamer over vol geraakt. Daniëlle Ras meldde zich zaterdag tijdens de laatste com petitiewedstrijd ook in de zieken boeg. Bij een stand van 5-5 kneusde ze haar enkel en het lijkt erop dat haarenkelbanden zijn gescheurd. Door haar uitvallen moest Eemvogels met een dame minder de strijd voortzet ten tegen Het Bosch. Dat profiteerde van de ontreddering bij de Soesters en liep in de eerste helft nog uit naar 5-10. Daarna nam Daphne Slot de opengeval len plaats van Ras in en verving Marco ATLETIEK AV Pijnenburg 18 kilometer van Brussel (zondag): Ton Rue- pert 1.23.36, Otto Verseveld 1.28.39, Leo Kortekaas 1.30.20, Hans Kleinekoort 1.30.57, Evert van de Pol 1.31.36, Gerard Boeren 1.34.20, Gijs Kok 1.43.13. Telefoon (035) - 601 30 14 ZWEMMEN De Duinkikkers 50 meter vrije slag: Hanke Schalkx 32.62; Emily Janssen 31.56; Sharon Post 31.38. 50 meter vlinderslag: Paul Sprank 30.68; Sebas- tiaan Schuurman 32.56; Robbin Blokpoel 35.38. 50 meter schoolslag: Remko Hooft 39.11; Micheal Maassen 35.75; Sebastiaan Schuurman 37.58; Robbin Blokpoel 38.06; Menno Smit 37.37. 100 meter schoolslag: Remko Hooft 1.25.32; Micheal Maassen 1.21.78; Sebastiaan Schuurman 1.26.54; Robbin Blokpoel 1.22.99.100 meter rugslag: Emily Janssen 1.23.41; Kim Witte 1.20.22. 100 meter vlinderslag: Ruben de Clippelaar 1.13.73; Remko Hooft 1.32.89; Robbin Blokpoel 1.25.11. 200 meter schoolslag: De nise v. Rouwendaal 3.17.94; Hanke Schalkx 3.24.24; 200 meter vrije slag: Ruben de Clippelaar 2.28.03; Remko Hooft 2.38.98; Robbin Blokpoel 2.17.59. 200 meter wissels lag: Hanke Schalkx 3.00.22.

Soester Courant | 2000 | | pagina 19