Armoedeval een moeilijk probleem Soest krijgt 122 extra kinderopvangplaatsen YE1CERC Feestelijk défilé met oranje tintje damesmode Hup Holland Hup! Visser i kans m 7 ACTUEEL A Toch AEX-zuil op plein bij nieuwe Rabo-hoofdkantoor Waterspeelplaats in plaats van zwembad Vrije Teugel Raad laat hart spreken hluebzrrizz speciaii: y WULPEN ENING HOOGE JRSCHE ïm m Discussieavond op donderdag 8 juni in gemeentehuis Dankzij rijksbijdrage van 1,4 miljoen Politiecontrole Soest maakt 45 mille over op giro 777 Negentiende avondvierdaagse in stijl afgesloten U MAG OP DE OUDE 'DE STAELENHOEF' Kaasboerderij 'De Staelenhoef' STEENHOFFSTRAAT13, SOEST Origineel Amsterdams café uit de jaren '50. Gevoelens PAGINA 2 WOENSDAG 31 MEI 2000 SOESTER COURANT in Zuid-Holland, It zich in Alphen te medewerkers oogvliet voorop. i> tevreden gevoel /aliteits producten voordelijkheidsge- 1, 3762 GP Soest, nemende mensen die goed en op de juiste manier een (kunnen runnen. iding wordt gezorgd! in wij diverse mogelijkheden graag met U in (ontad. naar: De Kaasspecialist B.V. R. van Dam si. 035-6024321 vertrouwelijk behandeld. ranaf 16 jaar /oor de ;jes vanaf 18 jaar week/weekends tkanties. "De Vuursche Boer" 16, Lage Vuursche - 666 82 13 ""'ia. Hooge Vuursche hotel restaurant t per direct >r Receptie m/v uur per week me mogelijkheden) j vragen: minimaal M.H.S. soortgelijke functie tatief voorkomen riendelijkheid ;el (bij voorkeur tevens Fidelio) Nederlandse, Engelse en woord en geschrift 'an eigen vervoer snkomstig Horeca CAO licitatie kunt u richten aan: Hooge Vuursche vfw. I. Uyland nsestraatweg 14 CC BAARN mer: 035 - 541 25 41 MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. TE KOOP Gareel 34, Soest Zoekt u een moderne eengezinswoning Dan bent u hier op het juiste adres! Deze goed op de zon gelegen ruime middenwoning dateert uit 1997 en heeft in de teuk aangelegde achtertuin een zeer ruime berging. De woning heeft een speels uiterlijk en vrij uitzicht aan de voorzijde. Gelegen in de kindvriendelijke moderne woonwijk 'De Boerenstreek'. Belangrijke kenmerken ruime entree L- vormige woonkamer moderne luxe open keuken met inbouwapparatuur begane grond voorzien van marmoleumvloer 3 slaapkamers op de le verdieping badkamer met douche, 2e toilet en wastafel grote zolder dak-, muur- en vloer- en glasisolatie zonne-collectoren zeer ruime berging perceelgrootte 152 Vraagprijs fl. 527.000,- k.k. Documentatie over deze leuke woning kunt u vrijblijvend bij mij opvragen. TE KOOP Hommel 2, Soest Houdt u van ruimte en luxe? Dan is dit uw ideale woning! In een vriendelijke woonomgeving ligt deze mooie royale hoekwoning met aangebouwde garage. De uitgebouwde woonkamer geeft via een schuifpui toegang tot de zonnige achtertuin, veel privacy biedt. Het is moeite waard onderj Rekenmerken ^aangebouwde) entree uitgebouwde sfeervolle woonkamer luxe open keuken met inbouwapparatuur begane grond voorzien van parketvloer 1 slaapkamer met vaste kastenwand 2 slaapkamers aan de achterzijde mooie badkamer met vloerverwarming voorzolder met 1 slaapkamer bouwjaar circa 1984 dak-, muur-, vloer- en glasisolatie heteluchtverwarming en alarminstallatie ruime berging met vliering garage met elektrisch bedienbare deur en bergzolder perceelgrootte 257 Vraagprijs fl. 579.000,- k.k. Documentatie over deze mooie woning kunt u vrijblijvend bij mij opvragen. MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. (viM* yOCTt/ I Alle werkzaamheden op het gebied van ||(ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer Worden niet alleen professioneel, maar 'ook met enthousiame en betrokkenheid .uitgevoerd. En dat verschil merkt u [direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid is het menselijke aspect bij onroerende goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in [deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 A B Soest ||||j RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 PAGINA 3 Zolang uitkeringsgerechtigden geen zicht hebben op een loon dat tenminste tien procent boven hun huidige inkomen ligt, is de kans ge ring dat ze aan het werk gaan. Ac cepteren ze een baan, dan verliezen ze het recht op bijvoorbeeld huur subsidie en andere financiële rege lingen. Het gevolg is dat hun koop kracht niet of nauwelijks toeneemt. Deze problematiek wordt armoede val genoemd, omdat de betrokken huishoudens niet aan de armoede ontsnappen. In Soest zitten volgens de plaatselijke Sociale Dienstverlening ongeveer 236 huishoudens in deze armoedeval. Het Centrum voor Onderzoek van de Eco nomie van de Lagere Overheden (COELO) schat het aantal in op zeven honderd. De gemeente vermoedt nu dat het werkelijke aantal ergens ertussenin schommelt. In opdracht van de gemeente Soest heeft het COELO onderzoek verricht naar het armoedebeleid en de armoede val in Soest. Het lijvige rapport komt donderdag 8 juni ter sprake tijdens een speciale vergadering van de raadscom missie financiën, die om 19.30 in de raadzaal begint. Hiervoor worden ver schillende instellingen uitgenodigd, zo als het Comité Vrouwen in de Bijstand, de Stichting Welzijn Ouderen Soest, de werknemers- en werkgeversorganisaties en de kerken. Zij kunnen luisteren naar de toelichting die onderzoeker M. Allers van de COELO op zijn rapport geeft en mogen zich daarna in de discussie men gen. Aanleiding voor de bijzondere bijeen komst is het streven van de rijksover heid om de armoedeval terug te drin gen. Voor dat de landelijke discussie losbarst, wil de gemeente de lokale si tuatie bekijken en alvast het gesprek op gang brengen. Wat daar precies van moet worden verwacht, is niet geheel duidelijk. Het College komt in een ei gen notitie immers nu al tot de conclu sie dat armoedeval op gemeentelijk ni veau nauwelijks kan worden beïnvloed. In de ambtelijke notitie geeft de Socia le Dienstverlening reeds een aantal voorzetten op het gebied van onder meer kinderopvang, koopkrachtgaran tie, stimuleringspremies en doorstro ming, maar aan alle beleidsopties kleven ook nadelen. Dat het belastingstelsel met ingang van 2001 op veel punten wordt gewijzigd, maakt het er allemaal niet gemakkelijker op. Nijpender Eenvoudig zal het sowieso niet zijn een oplossing te bedenken voor de armoe deval. Tot die conclusie komt ook Al lers. Het probleem is in Soest mogelijk nog nijpender, omdat het gemiddelde huurniveau in deze gemeente boven het landelijk gemiddelde ligt. Als gevolg daarvan is de huursubsidie hier ook ho ger. Een uitkeringsgerechtigde die een In Soest komen 122 extra opvang plaatsen voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Dit vloeit voort uit het rijksbeleid om het aantal plaatsen in ons land op termijn te verdubbelen, zodat de wachtlijsten kunnen worden gereduceerd. Soest kreeg, op basis van een aanvraag, 1,4 miljoen extra voor de kinderop vang. In Soest zal de gemeente geen nieuwe locaties openen. Die zijn moeilijk te vin den en bovendien hebben de bestaande kinderdagverblijven grote behoefte aan uitbreiding. Met de rijkssubsidie kunnen ongeveer 94 extra opvangplaatsen wor den gerealiseerd. In Soesterberg komt er wel een nieuwe opvang. Mocht in 2003 blijken dat de extra kindplaatsen niet zijn opgevuld, dan loopt de gemeente het risico dat ze de 'onbenutte' gelden moet terugbetalen. Op dit moment zijn er al 167 kinderop vangplaatsen voor 0-4-jarigen. Met drie locaties en 108 dagplaatsen is Stichting Kindercentra Soest de grootste. Daarna volgen Het Speeldorp aan de Drie- hoeksweg (24 plaatsen), Mickey's aan de Di Lassostraat (23) en Pompidoe aan de Amersfoortsestraat in Soester berg (12). Verder zijn er momenteel 125 plaatsen voor buitenschoolse opvang voor kinde ren van vier tot dertien jaar. Naast deze kinderdagopvang zijn er peuterspeelza len en bemiddelt het Gastouderbureau bijopvang van kinderen in gastgezinnen. Sinds kort kunnen ook 12- tot 16-jari- gen gebruik maken van buitenschoolse opvang. De Stichting Balans is met overheidsgelden een experimenteel pro ject gestart, maar de tieners lopen de deur van de opvangruimten in de Schoof aan de Molenstraat niet bepaald plat. De Rabobank mag toch een AEX- zuil plaatsen bij het nieuwe hoofd kantoor op het Kerkplein. Tot voor kort had het gemeentebestuur een vergunning geweigerd. De bank nam hier geen genoegen mee en paste het plan iets aan, waarna het College nogmaals de welstands commissie raadpleegde. Na diens positief advies, gingen ook burge meester en wethouders om. Het heeft er schijn van dat het College gevoelig is geweest voor het 'dreige ment' van de Rabobank om af te zien van herinrichting van het plein. In de vergunning voor de nieuwbouw op het Kerkplein werd de bank verplicht par keerplaatsen aan te leggen. De directie van de bank ging echter een stapje ver der en liet voor het plein een herinrich tingsplan maken. Hierin was ook de AEX-zuil voorzien. Hierop kunnen de beurskoersen en de tijd worden afgele zen en komt de naam en het logo van de bank te staan. Omdat de zuil te dicht op de weg zou komen, gingen de welstandscommissie en later het college niet akkoord. Hier op zou de bank het herinrichtingsplan hebben ingetrokken en gesteld hebben alleen te voldoen aan de verplichting om de parkeerplaatsen te realiseren. Volgens wethouder Bart Krol is het niet zo gegaan. Maar hij verklaarde vorige week ook, dat de communicatie van de bank niet de schoonheidsprijs verdient. Krol beweert dat het College opnieuw de welstandscommissie heeft geraad pleegd, nadat de bank een nieuwe plek voor de AEX-zuil had bedacht, iets dichter bij het plein. Daarmee kon de welstandscommissie wel instemmen, zodat burgemeester en wethouders geen reden meer zagen de vergunning te wei geren. Hadden ze dat wel gedaan, dan zou het plein straks niet zo mooi wor den ingericht, verklaarde Krol vorige week woensdag. Bij de plaatsing van de AEZ-zuil wordt wel in de gaten gehouden, dat het be oogde kunstwerk bij de waterpartij niet in de verdrukking komt. Het nieuwe hoofdkantoor van de Rabobank zal over ongeveer drie maanden gereed zijn. Tot dan blijft de bank bereikbaar in het noodgebouw, bij de ingang naar de brandweerkazerne aan de Lange Brink- weg. De officiële opening van de nieuw bouw is 22 september. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Maandagmiddag heeft de politie in de parkeerschijfzone rond het Plein van Zuid gecontroleerd. Zeven automobilis ten werden bekeurd. De Vrije Teugel ziet af van het plan om een kinderzwembad te realise ren. Omdat er niet voldoende toe zeggingen voor donaties zijn bin nengekomen en het ernaar uitzag, dat de gemeente geen vergunning zou afgeven, heeft het kinderpara- dijs zijn ambities bijgesteld. Het wil nu een kleinschaligere waterspeel plaats aanleggen. Voorwaarde is dat de donateurs daar mee instemmen. Zij zegden in totaal ruim twintig mille toe. Ook kan de Vrije Teugel rekenen op een gift van vijfdui zend gulden van de Stichting Rommel markt Soest die elk jaar de opbrengst beschikbaar stelt aan goede doelen. Ie dereen die een bon invulde en een be drag toezegde, zal hierover worden be naderd. Directeur Leo van den Berg hoopt de waterspeelplaats met diverse toestellen volgend jaar open te stellen voor de jon ge bezoekers. Het ziet ernaar uit, dat hij ook de steun van het gemeentebestuur nodig zal heb ben. Hoe klein de waterspeelplaats ook mag worden, een bouwvergunning is waarschijnlijk wel nodig om het plan te kunnen uitvoeren. Het kinderzwembad van negen bij vijf meter is in elk geval van de baan, voor al omdat het kinderparadijs de finan ciën niet rond kreeg. Er was 130.000 gulden nodig, maar er werd amper een vijfde van 'binnengehaald'. Volgens Van den Berg komt dat voornamelijk door dat de medewerkers onvoldoende tijd hadden het bedrijfsleven te benaderen. De actie, die vorig najaar werd gestart, liep bovendien parallel aan de inzame lingsactie voor de herbouw van de stel lingkorenmolen de Windhond. Deze stichting kreeg in acht maanden tijd bijna een half miljoen gulden toegezegd, maar heeft 1,5 tot twee miljoen nodig. baan vindt en dientengevolge niet meer tot de minima wordt gerekend, krijgt dan geen subsidie meer voor zijn huur en andere uitgaven en daarnaast hoeft hij ook niet meer te rekenen op bijvoor beeld kwijtschelding. Volgens Allers gaat een alleenstaande die gebruik maakt van de bijzondere bijstand er door werkaanvaarding pas tien procent in koopkracht op vooruit als hij 123 procent van het minimum loon verdient. Voor paren geldt dat ze 1,6 keer het minimumloon moeten ver dienen om er tien procent op vooruit te gaan. Bij alleenstaanden met kinderen is dit ongeveer anderhalf keer het mini mumloon. Het probleem is dat veel mensen die in de armoedeval zitten, niet zo hoog geschoold zijn en in de meeste gevallen een betrekkelijk laag loon zul len krijgen. Zonder studies is hun kans op een betere baan gering. Kortom, de problematiek is zeer gecom pliceerd en het wachten is op de be leidslijnen die het rijk uitstippelt. Niet temin vindt Soest de bestrijding van de armoedeval belangrijk genoeg om toch al om de tafel gaan zitten. Met een simpele hamerslag van burgemeester Koos Janssen be sloot de gemeenteraad donder dagavond 45.000 gulden over te maken op giro 777. Het geld is bestemd voor de slachtoffers van de ramp in Enschede. "Als raad moeten we hier niet over discussiëren, maar het hart laten spreken", zei Janssen die zijn blijd schap uitsprak over het feit dat ook particulieren en instellingen uit de Soester samenleving initiatieven heb ben ontplooid voor steun aan de ge troffenen. Uit een eerste inventarisatie in Soest is er volgens Janssen geen aanleiding om bang te zijn voor een ramp van dezelfde omvang als die in Ensche de. "De eerste resultaten doen niets erg vermoeden, maar we zullen de puntjes op de i zetten", aldus Jans sen die in samenwerking met onder meer de brandweer diverse locaties aan een ander onderzoek zal onder werpen. Hij beloofde de gemeente raad dat hij de fracties in de commis sie algemene bestuurszaken (ABZ) op de hoogte zal brengen van de voortgang van dat onderzoek. "Zo dat u weet dat er aan gewerkt wordt en hoe het er hier voor staat." De eerstvolgende vergaderingen van de commissie ABZ zijn op de maanda gen 19 juni en 21 augustus en begin nen om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Alarm Het landelijk luid proefalarm, dat woensdag 7 juni zou plaatsvinden, is voor drie tot vier maanden uitge steld. Dit heeft de staatssecretaris van binnenlandse zaken besloten naar aanleiding van de gebeurtenis sen in Enschede. De test van het alarmsysteem vindt elke maand in stilte plaats. Een keer per jaar wordt een luid proefalarm gehouden. Voor dat het zover is, zal de bevolking via een landelijke voorlichtingscampag ne op de hoogte worden gesteld. De negentiende avondvierdaagse is vlekkeloos verlopen. Problemen deden zich niet voor, wanklanken werden niet gehoord. Enthousiaste reacties waren er aan de lopende band en het wandelfestijn kreeg een passende afsluiting in de vorm van een feestelijk défilé. De etenstijden in honderden Soester woningen kunnen weer worden genormali seerd. Vorig jaar werd een record aantal van 2554 deelnemers één avond de pas af gesneden. Vanwege het onweer besloot de plaatselijke regelingscommissie uit veiligheidsoverwegingen een wandel tocht af te blazen. Dit jaar waren de weergoden milder gestemd en konden de 2245 wandelaars de paraplu thuis laten. Zover bekend bevond zich onder de deelnemers één pechvogel en nog wel een vooraanstaande. De Soester Cats- man werd vorig jaar gehuldigd, omdat hij voor de veertigste keer meeliep. De meest ervaren deelnemer blesseerde zich woensdagavond, 24 uur voor zijn 41s,c intocht. Henk Krops kwam er na het défilé pas achter dat de 83-jarige man op doktersadvies de laatste avond was thuisgebleven. "Ik geloof dat hij zijn voet heeft verstuikt. Als ik dat eerder had geweten, dan hadden we hem wel even gehaald, zodat hij er toch bij had kunnen zijn. Maar we zullen het speld je nog naar hem toebrengen." Verder had de organisatie geen afmel dingen gekregen. Krops: "Alles verliep soepel en rustig. Het Rode Kruis heeft niet veel te doen gehad, er was een en kel blaartje, meer niet." Na wandelingen door zo'n beetje alle wijken en een deel van de bossen van Soest verzamelden de scholen, vereni gingen en individuele lopers zich don derdagavond om kwart voor zeven op de Eng, waar het défilé begon. Ook en kele honden van Zoys deden mee aan de avondvierdaagse. Nero, een kruising tussen een Rottweiler en een Groene Daler, volbracht de tocht voor de acht ste keer. Bijna aandoenlijk was het om te zien hoe sommige huisdieren een bos bloemen voorzichtig tussen hun tanden vasthielden. Verder viel op dat menig een gehoor had gegeven aan de oproep van de organisatoren om tijdens het de- filé oranje kleding te dragen, al was het maar om alvast op Euro 2000 vooruit te lopen. Onderweg werd het lange, levendige lint begeleid door PVO, het politiekorps Excelsior van het district Gooi en Vechtstreek, Jong Beatrix en de drum band Cecilia uit Hilversum en een band je. Via de Albert Cuyplaan en de Dal- weg trok de stoet aan het gemeentehuis voorbij, waar burgemeester Koos Jans sen en enkele andere leden van het ge meentebestuur belangstellend toekeken. Janssen had er de aanvang van de maandelijkse raadsvergadering zelfs voor verschoven van half acht naar half negen. Zoveel uitstel was niet eens no dig geweest, want voor acht uur was de laatste wandelaar alweer uit het zicht verdwenen. Via de wijken Klaarwater en Smitsveen kwamen de deelnemers uit eindelijk weer terecht bij de Mavo Soest dat vier dagen lang als start- en eind punt diende. De school sluit de deuren voorgoed in 2002, maar Krops liet we ten dat het gebouw volgend jaar weder om onderdak zal bieden aan het start bureau. Dan wordt de avondvierdaagse in Soest voor de twintigste keer gehou den. De dertig vrijwilligers beraden zich nog hoe ze het evenement een extra feestelijk tintje kunnen geven. Mogelijk gebeurt dit in samenwerking met de winkeliersvereniging Hartje-Zuid. Eén De lange stoet van meer dan 2300 mensen bood een feestelijke aanblik. ding is alvast zeker: de avondvierdaag se wordt volgend jaar gehouden van maandag 14 tot en met donderdag 17 mei. Dat is wat vroeger dan gebruikelijk, maar dat heeft te maken met de school vakanties die onderling nogal verschil len. Menige wandelaar had gehoor gegeven aan de oproep om in oranje kledij aan het défilé deel te nemen. Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tninmachines (motormaaiers) en nlektrisch gereedschap. Oftun: maandag t/m vrijdag van 7.30-17.30 uur. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 uur tot de volgende maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (Ind.terrein Nieuwegracht). VERHUUR-REPARATIES-KEURINGEN Nieuwegracht 1A, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Telefoon 035-601 55 66, fax 035-602 68 94 AMBACHTENMARKT IN SOEST# OP HEMELVAARTSDAG# BIJ DE KRAAM VAN KAASBOERDERIJ ZELF UW KAAS AFSNIJDEN! (1 1/2 POND) Doet u dat tot op 10 gram nauwkeurig, dan is het stuk kaas van u! Zit u ernaast, dan bent u de koper... Birkstraat 123, Soest. Tel. 035 6013781 (vlak naast de bushalte) Reserveer uw eigen Amsterdamse kroeg om naar uw favoriete elftal in grootbeeld te kijken. Voor de echte sfeer. Soesterbergsestraat 188 Soest 035 - 603 60 10 Burgemeester Janssen heeft een nieuwe rubriek geïntroduceerd voor Radio Soest in het wekelijkse woensdagpro gramma "Van het Raadhuisplein" van elf tot twaalf uur onder de titel "Mijn Soestgevoel". Nog nooit heeft een Soes ter burgemeester zoiets bedacht en ge daan. Een leuk initiatief. "De eerste acht weken zitten er op en mijn Soestgevoel is toegenomen", zei hij in zijn eerste column op de kabel FM 107.9, waarin hij refereerde aan zijn fietstocht naar Soesterberg, zijn heli- koptervlucht boven de gemeente en de sluiting van café 't Hartje aan de Konin- ginnelaan. In zijn tweede column (herhaling zon dag van 11 tot 12 uur) deed hij verslag van zijn bezoek aan de Beeldentuin van de Hazelaar. Veel nieuws vertelt hij niet, laat staan politiek gevoelige kwesties of onlustgevoelens, maar hij neemt toch maar de moeite af te dalen in de studio- kelder van het Raadhuis om zijn stem te laten horen. Ik blijf luisteren. Even liet het Soestgevoel hem in de steek toen hij onlangs bevorderde 1500 gulden uit de gemeentekas te schenken aan (u gelooft het niet) de Universiteit van Amsterdam voor een symposium over Lockerbie in "Slot Zeist"(f) Heeft u iets er over gelezen of gehoord? Ik niet. Als de SLAS een subsidie aanvraagt voor het Soester Voorleesontbijt 2000 voor "De Klimop" (een zwarte basis school) komt er een briefje terug uit het gemeentehuis met "toont u eerst maar aan dat u het zelf niet kunt betalen." Ik wil wedden, dat de rijke juristen van de U.v.A. (drankjes, borrelhapjes, praat jes) zo'n kattenbelletje niet hebben ont vangen... Gebrek aan welk Soestgevoel dan ook heeft onze onzichtbare wethouder van jeugd- en sportzaken. Hij liet verstek gaan bij de opening van de WZ-voet- balschool uit piëteit met Enschede. Hans Renes van WZ'49 stelde in de pers: "De deelnemers leren niet alleen voetballen, maar krijgen ook een stuk je opvoeding en verantwoordelijkheids besef mee". Niet dus van wethouder J.O.P. ten Hove, die thuis blijft. Hoe kun je zo'n kans voor open doel missen om de voetballertjes een minuut stil te laten staan bij de ellende in Enschede en te vertellen dat voetballen veel leuker is dan vuurwerk afsteken? Schijngevoelens beheersen ook de Raad van Kerken in Soest. Negentien honderdnegenennegentig jaar hoor je niets van pastor Hans v.d. Schepop en plotseling hangen de broeders en zus ters de barmhartige Samaritaan uit in het Jubeljaar 2000. Geen slecht woord over de diaconie en caritas, maar bedrijf geen schuldderving uit de portemonnee van de Sociale Dienst. De wethouder van financiën hield terecht haar been stijf. Er zijn genoeg andere mogelijkhe den dan materiële om schuld te belijden in de bejaardenzorg, het vrijwilligers werk, het jeugdbeleid, in de wijken, de buurt, de tehuizen en in verenigingen waar een chronisch gebrek is aan hulp, bijstand en medeleven. Schenk de schuldenaren van de Rabo bank, café 't Hartje, de mobiele telefo nie en Wehkamp maar vergeving. Dat kost niets. SOEST Voor service moet u bij ons zijn Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrjjkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2000 | | pagina 3