T PIOENROZEN 'Mijn SCHAKEL VOORDEEL 15% BIVtMDSKVIA i 7 ACTUEEL treis ucces alle pioenrozen Jj 95 Slovenen drinken gewoon Heineken Oude Ambachtenmarkt viert 25-jarig jubileum met extra activiteiten WêBÊÊÊBÈÊÈKSBÊSÊSÈÈÈEEÈÈ. Windhond staat op een half miljoen Oranjestraat-test Radio M D66 maakt zich zorgen over recreatieplannen Amersfoort Winkeliers Soest pakken criminaliteit samen aan Fakkeldraagsters actief op Oude-Ambachtenmarkt BLOEMENHUIS Royal Pare klaar voor komst van deelnemer Euro 2000 U E E L de beste, de lekkerste korting DE TROMSLAGER Onze beroemde oma's stoofpotjes? Het blijft genieten! Hoofdprijs voor achterkleindochter laatste molenaar 'Samen Veilig Ondernemen' Verdachte bekent inbraak in winkel MAKELAARS DIE U OP DE HOOGTE HOUDEN Compositieprijs en tien mille voor Cor de Jong Service bij „Schoemaker PAGINA4 WOENSDAG 31 MEI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 5 t programma en gaven de beide en daverend applaus, igavond volgde een concert, ook uitverkocht huis, te Marske bv Hier had het ruim tachtig leden koor uit Soest wat moeite met telling door gebrek aan ruimte, e reacties van het publiek waren lede ook door de dames-suppor- Soest en Baarn. g gaf Apollo in de York-Minster grote belangstelling in de eeu- de, enorme kathedraal met de ,ge gebrandschilderde ramen wel sl bijzonder concert. Eerst buiten oor de kathedraal ingezongen en ik al veel publiek; daarna in de e kerk, met die schitterende iek, zong Apollo onder leiding erard van Dolder (die wederom n wat een vakman hij is) wel zo ;n geconcentreerd dat veel toe- ;rs ontroerd stonden te luisteren. ncerten werden begeleid door de >egeleider van het koor, concert- Gijs Braakman. Het moet ge- /orden dat dit koor van ruim hon- eden, één van de grootste man- ren van ons land, ook internatio- jncerten kan geven die alle kritiek n doorstaan. De concertreis was )k, door de speeches van voorzit- s Sesink en de presentatie van le- an de Soester Historische dans- in oude klederdracht, tevens een vill-reis voor Eemland. Ze zijn er weer, van fluweel paars tot schitterende roze - witte tinten. Bij Jasmijn dag in dag uit veilingvers! DIT WEEKEINDE IN DE AANBIEDING. Profiteer! Pioenrozen zijn er maar even. Vrijdag en zaterdag a.s. vnjaag en zaceraag a.s. per bos van 5 stuks Zolang de voorraad strekt. "Hartje-Zuid": Zuidpromenade 9, Soest Tel. 035 - 601 68 77 Een VIP-behandeling? Niet echt, de Sloveense voetballers willen zich straks zo gewoon mogelijk kunnen voortbewegen en zich tussen de an dere gasten kunnen voegen. Voor hen geen aparte, hermetisch afge sloten ruimten, geen afzondering, geen speciale Sloveense gerechten, geen onuitspreekbare nationale drank, maar gewoon lekker Heine ken. Over zes dagen arriveert de vijftig man sterke Sloveense delegatie voor Euro 2000 in Holiday Inn Soestduinen Royal Pare. De medewerkers van het hotel aan de Van Weerden Poelmanweg zijn er helemaal klaar voor. Met de voetbal bond van Slovenië zijn alle zaken door genomen, het feest kan beginnen. De kok van de 'outsider' op de Europe se titelstrijd blijft thuis, want de Oost- Europeanen hebben het volste vertrou wen in chef-kok John Stoffers en zijn keukenprinsen en -prinsessen. Natuur lijk zal er met de arts van de bond voortdurend overleg zijn om er voor te zorgen dat er voedsel op tafel komt met Afdeling Communicatie V Soest ;nd voor: imeryweg 41 te Soesterberg kunnen belanghebbenden een ge- ft wilt indienen, dan moet dat be- ïrs van Soest, Postbus 2000, 3760 erzenddatum van de sloopvergun- ,,'v i ,i IKV" NNINGEN ngen: 1 boom prunus loor een eventuele vergunning kun- ïkendmaking kenbaar maken bij de 300, 3760 CA Soest, telefoonnum- Op donderdag 1 juni wordt voor de vijfentwintigste keer de Oude Am bachtenmarkt gehouden in de his torische Kerkebuurt. De Stichting Markt Oude Ambachten heeft extra haar best gedaan om deze editie een bijzonder tintje te geven. Om 10.00 uur wordt de markt officieel geopend. De stadsomroeper zal de aan wezigen vragen naar het terrein van de familie Van de Grift aan de Ferdinand Huycklaan te komen waar burgemees ter Koos Janssen het officiële startsein zal geven. Daarna kan iedereen tot 17.00 uur genieten van alle leuke, inte ressante dingen die de markt te bieden tieeft. De opzet van de markt is mensen ken nis te laten maken met ambachten, zo als die in het verleden werden uitge- 'oerd. Was het uitoefenen van een am- •acht vroeger pure broodwinning, nu lestaat het grootste deel uit gedreven lobbyisten die helemaal gegrepen zijn oor hun ambacht. Tijdens de markt len zij demonstraties houden, uitleg ;even en vragen beantwoorden. Hele- laal leuk vinden ze het als hun 'pro- lucten' ook nog gekocht worden. Op de markt zullen er schapen worden geschoren, paarden beslagen, gewerkt worden op een antieke traphoutdraaier, beelden gegoten, mosterd gemaakt en nog veel meer. Bijzonder is dit jaar de demonstratie van papier scheppen en oude druktechnieken. Kinderen kunnen in deze kraam zelf een ansichtkaart drukken. Ter gelegenheid van het jubileumjaar is er aan alle onderdelen van de markt extra aandacht besteed. Zo zal op het weiland aan de Peter van de Breemer- weg een kinderdraaimolen staan met daarnaast een springkasteel. Voor het gebruikmaken daarvan wordt geen geld gevraagd. Ook bijzonder is het feit dat er dit jaar niet één, maar twee volksdansgroepen acte de présence geven. Dat zijn de dansgroep 'Smos as Welaer' en de Soes ter Boerendansgroep, die al vaker op de markt hebben opgetreden. Daarnaast zal de gymnastiekvereniging De Springbokken een aantal keer laten zien hoe aerobics nu eigenlijk gedaan moet worden, terwijl dansschool Sepp demonstraties geeft van country-line dance. Gedurende de hele dag beweegt zich over de markt een menselijke robot. Ieder jaar komen er bij de stichting ver zoeken binnen om op de markt te ko men staan met een kraam voor een goed doel. Dit jaar worden de kramen bemand door de Rotary die een ontwik kelingsproject in Zuid-Amerika steunt, en de Fakkeldraagsters die geld probe ren in te zamelen om hun afgebrande clubhuis weer op te bouwen. Zoals ieder jaar wordt de markt vooraf gegaan door een fietstocht. Iedereen kan vanaf 5.00 uur voor 2,50 gulden een routebeschrijving halen bij de schaapskooi op het terrein van de fami lie Van de Grift, aan de Ferdinand Huy cklaan. Het aantal kilometers van de fietsroute is gelijk aan het aantal Oude Ambachtenmarkten dat gehouden is, vijfentwintig dus. is en 1 conifeer i's en 1 inlandse eik berk lotenboom, 1 conifeer en 1 esdoorn ;e coniferen, 1 populier en 1 cultivar i binnen 6 weken na verzending van in burgemeester en wethouders van BANK ETBAKKE RIJ Soesterbergsestraat 53/Soest Telefoon 035-6012050 JSING c afgewezen. :l van de wethouder RVO integraal nen, de bezwaren ongegrond ver in de instemming met de melding l laten. nen met het concept schrijven van .Z-gemeenten aan Defensie waarin it wordt om het huurcontract met Sport Vereniging SALZ te verlenge tober 2001. rd gaan met het verwijderen van e il anti-parkeerbanden. SIGMA S grond- en afschttdervarf impresslon microjïèifluse humidity rogufatïng finls veniiiations!»ck Snelwerkende vochtregulerende Sigma schakelverf of Sikkens Rubbol EPS waarbij u geen grondverf hoeft te gebruiken. Deze halfglans lak is verkrijgbaar in iedere kleur die u maar wenst. Soesterbergsestraat 52, 3768 EJ Soest telefoon (035) 603 72 46, www.verf-wand.nl BRANDSMA HEEFT MEER DAN JE DENKT OOK OP MAANDAGOCHTEND GEOPEND Hét adres voor ambachtelijk bereide: Luxe salades Luxe hapjes Luxe buffetten Luxe barbecueparty's De salade-en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven 035-6022871 ».„sV Steenhoff straat 58 voldoende koolhydraten en proteïnen, maar Stoffers stelt verder de menu's sa men. Directeur E. Verhoog: "Ze willen geen poespas, maar het zo internatio naal mogelijk houden." In De Bilt, waar de voetballers bij vijf- deklasser FC De Bilt hun trainingskamp opslaan, wordt een Slovenië huis inge richt, waar alle lekkernijen uit het land geserveerd zullen worden door Sloveen se obers en kelners. Daar worden ook dagelijks persconferenties gehouden. In Soestduinen proberen de Slovenen de dagelijkse gang van zaken op te pakken, zo ver dat mogelijk is tijdens de eind ronde. Op verzoek van de Slovenen komen in het hotel vlaggen te hangen. De lounge en de lobby worden aangekleed en op verzoek van de spelers wordt de bar versierd. Verhoog: "Maar, en dat zal wel enige sportieve strijd geven, we willen natuurlijk ook een hoek met oranje spullen inrichten." De hoteldirecteur kijkt uit naar het be zoek van de Slovenen. "Het zijn gemak kelijke en leuke mensen. Ze zijn hier twee weken geleden nog geweest om de laatste zaken te bespreken. Ze willen interactie met de andere gasten en niet afgesloten worden. Sterker nog: ze wil len met hen de andere wedstrijden in de bar bekijken. Echt, ze benaderen alles zeer relaxed." Van de zestien deelnemers aan Euro 2000 is Slovenië wellicht de meest ver rassende en ieder geval één van de 'un derdogs'. De ploeg is ingedeeld in groep C met Joegoslavië (13 juni in Charle roi), Spanje (18 juni in Amsterdam) en Noorwegen (21 juni in Arnhem). De Noren waren ook al tegenstander van Slovenië in de voorronde. De Scandina- viërs wonnen beide duels (2-1 in Ljubl jana en 4-0 in Oslo). Door Griekenland, Albanië, Georgië en Letland achter zich te houden, mocht Slovenië deelnemen aan de play offs, waarin Oekraïne het laatste struikelblok was. Slovenië zege vierde thuis met 2-1 en sleepte in het koude Kiev een gelijkspel uit het vuur. Het is de eerste keer dat het land in een eindronde op het toneel verschijnt en de vaderlandse clubs hebben nog geen pot ten kunnen breken in Europa. De be kendste is NK Maribor dat reeds twee maal door Ajax werd gedwarsboomd. De landskampioen levert zeven spelers aan de nationale selectie. Verder verdie nen dertien spelers hun brood over de grenzen. De voornaamste troef van de 36-jarige bondscoach Katanec (ex-inter national van Joegoslavië) is topscorer Zlato Zahovic die op de loonlijst van FC Porto staat. Voor een klein land als Slovenië is kwa lificatie voor Euro 2000 al een presta tie op zich. Waar in de meeste geplaats te landen voetbal volkssport nummer één is, zijn skiën en basketbal in Slove nië altijd nog populairder. Daar kan de komende weken nog wel eens verande ring in komen, ook als de hardwerken de voetbalploeg niet verder komt dan de eerste ronde en op 22 juni terugkeert naar het vaderland. Mochten de Slove nen tweede worden in hun poule en Nederland wordt groepswinnaar, dan staan beide elftallen op 25 juni tegen over elkaar de Kuip. BAR, GRILL RESTAURANT Onze unieke vleesspies van een meter? Onze onovertroffen spareribs? (al onze gerechten ook om of te holen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Voor de herbouw van de Wind hond, de legendarische korenmolen op de Engh, heeft de gelijknamige stichting inmiddels een half miljoen gulden van bedrijven toegezegd ge kregen. Veel ondernemingen heb ben overigens steun "in natura" toe gezegd, bijvoorbeeld door het gratis verrichten van werkzaamheden. "Als het zo door blijft gaan kunnen we volgend jaar beginnen," aldus Windhond-voorzitter G. Sterken. Hij zei dat zaterdagmorgen op de plek waar de molen t.z.t. weer moet verrij zen, het terrein op de hoek van de Mo lenstraat en de Soester Engweg, tegen over een kleine schare prijswinnaars van de onlangs gehouden posteractie. Wie het molenaffiche voor z'n raam had maakte kans op een van de tien uiterst fraaie prijzen, beschikbaar gesteld door de Soester middenstand. Volgens Sterken was de actie een rede lijk succes geworden. Rondgaande door Soest waren toch wel een paar honderd posters geteld. Aan donaties was verder (tot nu toe) zo'n 7000 gulden extra bin nengekomen, en ook dat bedrag wordt dankbaar toegevoegd aan het totale budget. De voorzitter reikte vervolgens, staande op de op het terrein geplaatste molen steen (niet de originele, maar nou ja) de De oranje aankleding, maar ook de kwaliteit van het bier zijn enkele punten waar een verslaggever van Radio M op zal letten als hij straks de regio intrekt voor de Oranje straat-test. Elke dag peilt hij de oranjekoorts en bezoekt hij een ver sierde weg, laan, straat of een woon erf die of dat volledig is ingericht in het teken van Euro 2000. Ook zal de radioverslaggever luisteren naar de EK-liederen die de bewoners gezamenlijk zingen, voordat hij zijn rap portcijfer bepaalt. Na afloop van de test krijgt de straat een oranjepakket met verschillende cd's en oranje artikelen. Iedere week wijst Radio M één straat aan als winnaar die een beker krijgt. Liefhebbers van Euro 2000 die hun woonomgeving oranje hebben aange kleed, kunnen zich opgeven bij Radio M. Dat kan via e-mail: ek@radiom.nl of tijdens kantooruren telefonisch, tel. 0900-3212211. De Oranjestraat-test is dagelijks te ho ren om 11.15 uur op Radio M (FM 100.1). Wim Roest van D66 maakt zich ernstig zorgen over de effecten van het bestemmingsplan Birkhoven- Noord van Amersfoort voor de ge meente Soest. Dat gaf hij donder dagavond aan tijdens de raadsver gadering. Burgemeester en wethouders van Amersfoort willen een recreatiepark bouwen net over de grens Soest-Amers foort. Een deel van het Bokkeduinenge- bied zal gebruikt worden voor de uit breiding van het dierenpark. Daarnaast zijn een karting-hal, een skatehal en een oefengolfbaan gepland. Men verwacht 500.000 bezoekers, naast de 800.000 voor de dierentuin. Volgens Roest zal de verkeersdrukte op de Birkstraat en in het verlengde de N221, die door Soest- Zuid loopt, enorm toenemen. In het bestemmingsplan staat dat het parkeren bij topdrukte ergens anders De gezamenlijke winkeliers van Soest gaan zich in nauwe samen werking met gemeente, politie en justitie - beter beschermen tegen criminaliteit. Het streven is dat de veiligheid in de winkelgebieden blijvend gewaarborgd kan worden. Alle ondernemers kunnen een gra tis beveiligingsadvies krijgen. Eerder namen de winkeliersverenigin gen ("Samen Veilig Ondernemen Soest) al het initiatief voor een "opstapcursus" voor het omgaan met agressieve klanten en overval-preventie. Inmiddels is er ook een kaart gedistribueerd met be langrijke telefoonnummers (wijkagenten en meldpunthouders per winkelcen trum) en sinds kort hebben alle winke liers de beschikking over speciale for mulieren voor verkorte aangifte en een meldingsformulier voor een winkelver bod. Op het aangifteformulier kunnen de winkeliers gedetailleerd aangeven wie, wat, waar en wanneer er iemand of iets "mis" is gegaan. Eventueel kunnen ook getuigen worden opgevoerd en zelfs is er ruimte om de gegevens van de dader - al dan niet vrijwillig aangehouden met naam en toenaam (inclusiet signa lementen) in te vullen. Er is ook een apart meldformulier voor "onregelma tigheden" als graffiti/vernieling/vanda lisme, overlast jeugd/bedreiging, vervui ling, defect straatmeubilair, winkel- diefstal(poging), autokraak, (brom)- fietsdiefstal en het uitreiken van een winkelverbod. Winkelverbod Het formulier waarmee de winkelier een ongewenste bezoeker een winkelverbod kan opleggen is opmerkelijk. De juridi sche status van dit stuk is enigszins on duidelijk, maar het oogt wel indruk wekkend: "Naar aanleiding van uw ge drag in ons bedrijf op (dan en dan) ont zeg ik u (namens de directie) met in gang van heden (dan en dan) de toe gang tot ons bedrijf voor de duur van (maximaal 12) maanden. Mocht u zich niet aan het verbod houden, dan zal de politie worden ingeschakeld." Het is overigens wel de bedoeling dat de po litie een kopietje van zo'n winkelver bod" krijgt. In het overleg "Samen Veilig Onderne men Soest" zijn alle specifieke winkel centra van Soest vertegenwoordigd: Koninginnelaan, Overhees, Soest-Zuid, Van Weedestraat en de Smitshof. opgevangen moet worden. Over waar dat 'ergens anders' zal worden is (nog) niet gesproken. Roest vreest voor wild- parkeerders langs de Birkstraat, de Zandlaan, bij de bossen en elders in de natuur. Het Soester raadslid denkt ook aan de verbindingszone tussen de Utrechtse Heuvelrug en de polder, af gekort de EHS. Volgens hem zou de natuur in het gebied tussen Birkhoven en de bebouwde kom van Soest enorm geschaad worden door alle recreatie- drukte. Roest verwijt de Soester gemeente te laks te hebben gereageerd op het plan. Hij benadrukt ook dat er haast gemaakt moet worden met protesten, aangezien bezwaarschriften tot half juni ingediend kunnen worden. De afdeling van D66 Soest/Soesterberg is in een vergadering tot de conclusie gekomen dat het plan op de verkeerde plek wordt gereali seerd. Volgens de leden wordt de rust en natuur in de Soester bossen ge schaad, doordat het recreatiegebied pal tegen de grens komt te liggen. Ook in Amersfoort is veel tegenstand tegen het plan, volgens Roest. De verdachte van de inbraak in een da mesmodezaak aan de Van Weedestraat heeft bekend. De 31-jarige Amersfoor- ter had vorige week een stoeptegel uit een trottoir in Zeist gehaald en vervoer de deze in zijn auto naar de winkel straat. Daar gooide hij de tegel door de voordeur van de winkel. De kassa, waar geen geld in bleek te zitten, brak hij open door hem op de grond te gooien. Daarna haalde hij een andere stoepte gel uit een trottoir in De Bilt, waarmee hij de ruiten van een drankzaak in De Bilt probeerde kapot te gooien. Deze poging mislukte echter. DE VLI JT PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O.G. MAKELAARDIJ O.G 'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 - SOEST - TEL 035-6016824 INTERNET: WWW DEVLIJTMAKEIAARDIJ.NI E-MAIL: DEVLIJT@MAKELAARDIJ tien prijzen uit. De hoofdprijs, een scoo ter ter waarde van f 4000, geschonken door de fa. Leertouwer) was voor de familie Hermans. Opmerkelijk feit: me vrouw Jolanda Hermans geboren Eek bleek (schoon toeval!) nog een achter kleindochter te zijn van de laatste mo lenaar (Mulder)! De andere prijzen gingen naar: (2.) fam. v.d. Bedem (ballonvaart, f 750, SNS- bank Randstad); (3.) fam. Schmidt Crans (weekend Luxemburg, f 500, Vertrekpunt Gerth); (4.) fam. Wilden burg (gereedschapsset, f 500, Provak Windhond-voorzitter Sterken (l.) over handigt het bewijs van de hoofdprijs aan de familie Hermans. Ceelen); (5.) mevr. S. Hakkesteegt (mountainbike, f 500, Profile Happy Bike); (6.) fam. C. Minderhoud (horlo ge, f 400, Colitico); (7.) fam. H.P. Klinkhamer (draagbare tv, f 400, Expert Schoemaker); (8.) fam. C. v.d. Heijden (fototoestel, f 300, Van Oosten Fotogra fie) (9.) fam. P.J.C. Hereijgers en (10.) dhr J. van Schaik (diner voor twee, f 100, De Soester Duinen). Leden van Scoutinggroep De Fak keldraagsters grijpen de Oude-Am bachtenmarkt op 1 juni aan om weer een stapje dichter bij de hero pening van hun clubhuis te komen. Op 16 april jl. ging een groot deel van hun accommodatie in vlammen op. Voor herbouw of nieuwbouw is hoe dan ook veel geld nodig. Met de verkoop van typische Scoutingpro- ducten willen De Fakkeldraagsters wat verder 'uit de brand' komen. De Oude-Ambachtenmarkt in Soest is een gebeurtenis die veel publiek trekt. Daarom zien De Fakkeldraagsters dit als een uitstekende gelegenheid om de aan dacht te vestigen op de trieste situatie waarin hun clubhuis zich momenteel bevindt. Bezoekers aan de kraam van De Fakkeldraagsters kunnen een blik Cor de Jong. Van 1987 tot 1999 was hij cantoror ganist van de Oude Kerk, daarna vertrok hij naar het Noorse Volda, maar vorige week was hij even terug in zijn vaderland om de Alphons Diepenbrock Compositieprijs in ontvangst te nemen. Met zijn compositie Te Deum won Cor de Jong de eerste prijs, waaraan een geldbedrag van tienduizend gulden is verbonden. Te Deum componeerde hij in de periode dat hij nog in Soest werk zaam was. In die periode zond hij het stuk ook in. Te Deum behoorde tot de vijf genomineerde werken die vorige week zondag tijdens een festival in Rot terdam werden uitgevoerd. Tijdens deze bijeenkomst in de Citykerk kreeg De Jong de eerste prijs overhandigd. werpen op de fotoreportage die na de brand werd gemaakt. Wie de groep uit de brand wil helpen kan dat op verschillende manieren doen. AJ velen schaften een houten naam bordje aan. Op zo'n houten schildje wordt de naam van de gulle gever inge brand. Bij de heropening van het club huis krijgen alle naambordjes een plaats op de wanden. Op die manier blijft zichtbaar wie de Scoutinggroep uit de brand hebben geholpen. Op de Oude-Ambachtenmarkt zijn de Scouts actief met leerbranden en touw- knopen. Bezoekers kunnen Ieren sleu telhangers kopen met een ingebrand embleem. Ook knooppakketten zijn kant-en-klaar te koop. Met de inhoud van zo'n pakket kunnen de bezoekers thuis zelf mooie sierknopen leggen. Om wat licht in de duisternis te bren gen, heeft de Scoutinggroep lichtslangen te koop. Deze lichtslangen zijn voor vele doeleinden geschikt en worden per me ter verkocht. Verder kunnen er kinderen geschminkt worden bij de Scoutingkraam en kunnen ze hun zelfgemaakte buttons meteen opspelden. Vacatures Bij Scoutinggroep De Fakkeldraagsters zijn ongeveer 100 jeugdleden actief, onder leiding van 20 volwassenen. He laas heeft deze meisjesgroep momenteel een wachtlijst voor jeugdleden. Aanvul ling van leidinggevenden is momenteel wel mogelijk. Wie enthousiast is om lei ding te geven aan meisjes in leeftijd va riërend van vijf tot zeventien jaar, kan zich tijdens de Oude-Ambachtenmarkt melden bij de kraam van De Fakkel- draagsters. Het is ook mogelijk telefo nisch inlichtingen in te winnen bij Mar jolein ten Brinke, tel. (035) 6024436. )AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! Sintert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 welstandscommissie volgen.^,

Soester Courant | 2000 | | pagina 5