HEMELVAARTSDAG geopend Krekel verboden terrein voor auto's geopend tmelse iiten NIEUWE COLLECTIE ZONNEBRILLEN Wildschut Optiek Schoolkinderen in oranje hesjes Soester scholen en bewoners zetten zich in voor schone omgeving 'Maximerinque verovert ons land' laardij! 7 ACTUEEL l l... PAGINA 6 WOENSDAG 31 MEI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 7 Kinderen vermaken zich tijdens Nationale Straatspeeldag Auto's beschadigd door houten plaat Snelheidscontrole Met alcohol op achter het stuur o.a. Calvin Klein, Dolce Gabanna, Versace, Joop!, Serengeti, Ray-Ban. HARTJE-ZUID - ZUIDPROMENADE 14 'Wat is dit toch leuk om te doen!' Oranje-comité bedankt sponsors Zwemdiploma ~i g In september voorlichting over 30 kilometerzones Gemeente doet voor derde jaar mee aan actie Zomerschoon TAPIJT IN TEGELS PIET VAN HEUGTEN Burgemeester Koos Janssen krijgt eerste cd van Soester trio lelegenheid d te bekijken. juni a.s. MATIE N OMGEVING web.nl Foto: Aldo Allessie (hoek Nijverheidsweg Noord - Amsterdamseweg) Op de Biltseweg raakten vorige week twee personenauto's beschadigd. Een personenauto met aanhangwagen ver loor een houten plaat ter grootte van één bij twee meter. Deze plaat kwam op een andere auto terecht, die achter de aanhangwagen reed. De plaat brak in tweeën en een deel ervan kwam vervol gens op een tegemoetkomende auto te recht. Daardoor raakten beide voertui gen beschadigd. De auto die de plaat verloor, is doorgereden zonder te stop pen. De politie verzoekt de bewuste automobilist en getuigen van het voor val contact op te nemen met de politie van Eemland Noord, tel. 5487411. jer week. i medewerkers 00 14.00 uur en zondag geen lunch) 98 93 - Fax 602 23 94 In het cd-rek van burgemeester Koos Janssen ligt sinds vorige week het eerste exemplaar van de single 'Maximerinque' van de nieuwe Soester formatie Van den Berg/ Mijls en Maarten. De titelsong gaat over kroonprins Willem Alexander en zijn vriendin Maxima. Het is de bedoeling dat de single vanaf deze week aan veel meer persoonlijke verzamelingen wordt toegevoegd. Stille tjes hopen Leo van den Berg, Chris Slijm en Maarten de Leur dat koningin Beatrix binnenkort de verloving van haar oudste zoon en Maxima bekend maakt. Een betere lancering voor hun vrolijke meezinger, die vanaf een dezer dagen in de winkels verkrijgbaar is, zou den ze zich niet kunnen wensen. Wordt er geen royale bruiloft in het vooruitzicht gesteld, dan gelooft het drietal dat Maximerinque het op eigen kracht ook wel redt. Het welkomstlied voor de eventuele toekomstige vorstin wordt een knaller en zou het tijdens Euro 2000 ook best wel eens goed kun nen doen, meent Van den Berg, verwij zend naar het derde couplet dat begint met 'Oranje, oranje, is een mooie kleur; Oranje, oranje, geeft je leven fleur'. "Maximerinque verovert ons land", liet Slijm onlangs al doorschemeren. Achter de cd-single staat Big John Rus- sel. De producent heeft dagen en nach ten in zijn studio in Leusden aan het nummer gewerkt en was vorige week dinsdag aanwezig in kinderparadijs de Vrije Teugel om burgemeester Janssen het eerste, officiële exemplaar te over handigen. Anderhalve week eerder had Van den Berg al eentje in de handen van Henk Westbroek gestopt. In het kinderparadijs is Maximerinque regelmatig live te horen, want daar tre den Van den Berg/Slijm Maarten elke keer op als er een schoolreisje is. Vorige week kregen basisscholieren uit Soest ook alvast een voorproefje van wat weieens de zomerhit van 2000 zou kunnen worden. Toen beklom het trio de bühne van het Willaertgebouw tij dens een voorleesbijeenkomst. Het jon ge publiek ging dusdanig uit zijn dak, dat tijdens het spontane dansfestijn per ongeluk twee geluidsboxen sneuvelden. "De verwachtingen zijn hoog gespan nen", zegt Van den Berg, "omdat het nummer goed en swingend in elkaar zit en tot nu toe zeer goed is ontvangen." Op de cd is zowel de radio- als de lan gere disco- en de karaokeversie geperst. Ook kan worden geluisterd naar 'Cupi do', een rustig liefdesliedje. Zanger Leo van den Berg, gitarist Chris Slijm en toetsenist Maarten de Leur stellen hun opbrengst beschikbaar aan de Vrije Teu gel. Nu ligt de single overigens al bij de Gouden Snaar aan de Steenhoffstraat en bij de Vrije Teugel aan het Vedelaar- pad. De cd kost 15 gulden. Vorige week hield de politie op de To renstraat een snelheidscontrole. Van de 527 gecontroleerde automobilisten wer den er 30 op de bon geslingerd voor het negeren van de maximumsnelheid van 50 kilometer per uur. De hoogst geme ten snelheid was 80 kilometer per uur. Vrijdagmorgen hield de politie op de Molenstraat een 29-jarige automobilist uit Soest aan. Hij bleek alcohol te heb ben gedronken en kreeg een boete van 400 gulden. het jaar. Het is belangrijk dat de kinde ren zelf verantwoordelijk worden gesteld voor het houden van een schone omge ving." Wijgergangs wil het niet laten bij een jaarlijkse schoonmaakactie. Als het aan hem ligt, gaat de school tweemaan delijks aan de slag. Eerst zal hij het ech ter met de gemeente bespreken en vra gen of deze bereid is de benodigde ma terialen 'uit te lenen'. Bezems De gemeente had de school naast prik stokken, vuilniszakken en handschoe nen, ook nog 50 bezems ter beschikking gesteld. Aangezien er 230 leerlingen en leerkrachten actief zouden zijn, konden niet alle klassen tegelijk aan de slag. Daarom waren eerst de kleuters aan de beurt om hun schoolplein aan te vegen. Later in de middag gingen de boven- bouwgroepen aan het werk in de wijk om alle blikjes, papier en andere rom mel op te ruimen. Marloes Faddegon uit groep zeven vond het heel gezellig om met een grote groep schoon te maken. "Als je het alleen doet is het altijd zo saai. Met z'n allen gaat het ook veel sneller. De oorsprong van Zomerschoon ligt in een conferentie, gehouden in Rio de Janeiro. Tijdens deze bijeenkomst spra ken de aanwezige landen, afkomstig uit alle delen van de wereld, af initiatieven te nemen om op lokaal niveau het mi lieu te verbeteren. Zeven jaar geleden begon Amersfoort met het voeren van acties in het kader van dit project. De Soester gemeente is al drie jaar bezig de inwoners te stimuleren hun steentje bij te dragen. Het project wordt gezien als een groot succes. In totaal werden door de scho len zo'n 125 zakken vuil verzameld door 1900 kinderen. In de verschillende wij ken hebben buurtbewoners ongeveer 60 zakken vuil en groenafval opgeruimd. In het Smitsveen waren tal van activiteiten. Een gezelschap van 30 bewoners was druk in de weer rond het buurthuis. Ook medewerkers van Achtgoed droe gen hun steentje bij. tV Aan de hekken twee grote spandoe ken, daarachter opgewonden kin derstemmen en in de verte is een brandweerauto te zien en te horen. Er is 'iets' aan de hand op de Kre kel. Kinderen zijn er de baas, voor auto's is het verboden terrein. Het is woensdag 24 mei, de Nationale Straatspeeldag. De Nationale Straatspeeldag is een ini tiatief van Stichting Kinderen Voorrang. Deze stichting zet zich in voor veilig, 'kindvriendelijk' verkeer. Kinderen moeten volgens Kinderen Voorrang vrijer kunnen spelen in hun wijk. In heel Nederland hebben bewoners van 2200 straten hun roep om een veilige straat kracht bijgezet door het af te sluiten. Ook de Krekel heeft vaak last van te hard rijdende auto's. Het invoeren van een 30 kilometergebied heeft niet veel zoden aan de dijk gezet, vindt de 34- jarige Helen Raaff, die deze dag heeft georganiseerd voor de kinderen uit de wijk. "Het komt geregeld voor dat ik uit mijn schuur stap en zo van mijn sokken wordt gereden. De auto's komen zo hard aanrijden en de straat is niet breed genoeg voor twee wagens. Om toch langs elkaar heen te kunnen rijden, gaan ze gewoon over de stoep. Die loopt toch schuin af, dus dat is lekker makkelijk." Het had weinig gescheeld of de kinde ren van Overhees hadden deze dag niet zo zorgeloos op de Krekel kunnen spe len. Helen, moeder van een tweejarige dochter en een vijfjarige zoon, heeft toch haar uiterste best gedaan om er een leuke dag van te maken. "Ik kreeg pas donderdag een foldertje van Veilig Ver keer Nederland in de bus. Dat was heel kort dag. Ik ben toen snel aan het bel len geslagen om het toch nog te kunnen organiseren." Het resultaat is een twin tigtal kinderen en een stuk of tien moe ders. "Het belangrijkste vind ik dat alle kinderen van de straat kunnen genieten. En de weg blijft de hele dag afgesloten dus er zullen nog wel meer landeren komen." Feest Voor de kinderen zijn verschillende wedstrijdjes georganiseerd. Zo kunnen ze strijden om de titel van de snelste zakkenloper en beste touwtrekker. Een bewoner is werkzaam bij de brandweer en heeft een brandweerauto kunnen re gelen. De kinderen mogen een helm op en experimenteren met een blusser. De brandweerman helpt de kinderen om de beurt met het blussen in de vijver. Om er helemaal een feest van te maken zijn er verschillende tafeltjes uitgestald met lekkers en drinken. In de middag komen twee meisjes aanlopen met hun moeder. "Jullie kunnen naar de tafel lopen om snoepjes te pakken. Zoveel je wilt", groet Helen ze. Het gaat haar er voor namelijk om dat de kinderen buiten kunnen spelen, zonder bang te zijn voor voorbij scheurende auto's. Handtekeningenactie Of de actie daadwerkelijk zin heeft durft ze niet te zeggen. "Ik denk altijd maar zo; niet geschoten is altijd mis. Momen teel zijn we ook bezig met een handte keningenactie om de gemeente zover te krijgen de weg af te sluiten voor auto's." Yvonne Louer en Gül Rensink staan allebei 100 procent achter de straat speeldag, maar denken dat het niet veel uit zal halen. "Alleen op deze dag staan de automobilisten er misschien even bij stil, maar daarna zijn ze het even snel weer vergeten. Dan gaan ze verder met scheuren." Experimenteren met een blusser tij dens de straatspeeldag in de Krekel. Foto: Aldo Allessie De tienjarige Colien Broek woont op de Di Lassostraat en had gehoord over de straatspeeldag op de Krekel. Op zijn skeelers maakt hij rondjes door de straat. "Ik kom gewoon even kijken wat er allemaal gebeurt. Ik heb zelf meege maakt dat mijn kleine broertje bijna was aangereden tijdens het oversteken." Ook hij denkt dat de automobilisten zich weinig aantrekken van de snel heidslimiet. "Ze rijden veel sneller. Ik denk wel dat ze veertig rijden of nog meer zelfs." Spelen doet hij dan ook niet in zijn eigen straat. Daarvoor gaat hij naar de speeltuin. Snelheidsduivels Helen woont aan de kant van de vijver. Dat is ook de reden waarom ze haar kinderen niet alleen naar de speeltuin kan sturen om te spelen. "Ze hebben nog geen zwemdiploma, dus dat doe ik niet. Als ze hier spelen moet ik voort durend erop letten dat ze niet van de stoep af gaan. Deze straat wordt voor namelijk gebruikt als sluiproute. Het gekke is dat dat gebeurt door moeders en juffen die naar school rijden. Ze kun nen ook via de Turfstreek rijden, maar ja." Regelmatig spreekt ze de snelheidsdui vels aan of maakt ze met haar hand een gebaar dat ze moeten minderen. "Ze zeggen dan dat ze eraan zullen denken. Eerder om van mij af te komen, dan dat ze dat daadwerkelijk ook gaan doen" voegt ze er bitter aan toe. Toch denkt ze er niet aan om het op te geven. "Ik ga net zo lang door tot er iets aan het pro bleem gedaan wordt. Wat moet ik an ders? Wachten tot er een ongeluk ge beurt? De hele straat staat achter me, op twee stellen na. Maar goed, die hebben geen kinderen, dus voor hen speelt het allemaal niet zo." SOEST TEL. (035) 602 22 12 Wat heb ik aangehaald? Het is een hele klus om honderden inzendingen van de Soester Logo Puzzel na te kijken. Om dat de puzzelaars er enorm veel energie in hebben gestoken, vind ik dat alle for mulieren heel secuur moeten worden gecontroleerd. Wat het extra leuk maakt zijn uw op merkingen in de marge, zoals: "Wat is dit toch leuk om te doen! Kan het niet twee keer per jaar?" "Leuke puzzel, met plezier gedaan. Dank." Of: "Succes met het nakijken en ga zo door!" "Hier heb ben wij weer veel lol aan beleefd. En maar fietsen door Soest." "Ik vond het weer heel leuk om mee te doen..." "En daarmee (met de Logo Puzzel) hebben we kilometers gelopen. Maar met veel plezier. Een mevrouw kon het logo van Petit Restaurant 't Hoogt niet vinden, dus er naar toe, koffie drinken: "Er was net 'n lekker zonnetje op het terras, heerlijk. En... ik werd er ook wijzer van. Dat had ik nodig. Ik ben blij dat ik hem af heb, maar ik heb er ook van genoten. Zeker weten!" Op dit moment zijn drie bollebozen/ juryleden (P. Davelaar van de Insinger- school, J.W. de Gruyl van Mavo Soest en M. van Schalkwijk van het Griftland College) druk bezig de slagzinnen een (school)cijfer te geven. (Daar zijn het leraren voor.) De voorselectie is gedaan door Ageeth Jak van de Soester Cou rant. Ik ben net zo benieuwd als u wie er als winnaars uit de bus komen. Nog even geduld dus! Olga Goezinnen-Slagter Oftewel: Olga Slagzinnen (zoals vorig iaar in"Soesa" stondl Voor uw drankje The Railroad Bar Voor uw hapje Restaurant Tables Voor al uw festiviteiten The Tropical Garden Het Oranje-comité Soest bedankt de volgende bedrijven voor hun bijdrage aan het welslagen van Koninginnedag 2000: ABN-Amro; 't Vaarderhoogt; ABO; BMU-groep; notariskantoor Schippers; Krijkamp-den Oude; SNS- bank; Advocatenkantoor Schoonder- beek Emmen; notariskantoor Jager, Bokdam Visser; Achtgoed Wonen en Bouwen; constructiebedrijf Boerkoel; makelaars/assurantiekantoor Deelen; Wonnink zonwering; autoschadebedrijf Van Zal; Peko; bouwbedrijf E.A. v.d. Hengel; bouwbedrijf Bodewes; Rabo bank; gebr. Beijer; glashandel Van Ede; loodgietersbedrijf V.d. Pol; Yves Ro- cher; Schats bakkerijen. Prijzen Het comité ontving ook bijdragen van larticulieren via de acceptgirokaart in iet Oranjeboekje. Notaris Schippers zal lit de ontvangen acceptgiro's drie win- laars trekken. De hoofdprijs is een bal lonvaart; de tweede prijs een dinerbon 'oor twee personen; de derde prijs een ?W-bon van f 100,00. De trekking zal ilaatsvinden op 13 juni ten kantore van lotaris Schipper. Bij Sport- en Zwemschool De Wieksloot zijn de volgende leerlingen geslaagd voor het 1 wemexamen. Het A-diploma: Michèl v. Arnhem, Roos Bakker, Mitchell Bibo, Aline de Bruin, Sam jBosman, Iris van Breukelen, Jessy van Elte- ren, Kimberley Epskamp, Jerome Ipenburg, jVasmin Kaihatu, Dylan Kerver, Christa Kok, Henny van der Laan, Jan de Mooy, Miquel Vlanuela, Paul Otten, Kim Reinders, Pepijn Rep, Roy van Oevelen, Aloys Schothorst, persei Unkel, Roel Brouwer, Sebastiaan v, oest, Nienke Sijtsma, Leoni Fonteyn. Het B-diploma: Bas Ambergen, Lars Bruyn, Tiomas van der Does, Thomas Bakker, Gert-Jan van de Heide, Judith Kok, Evita Dosterom, Roanna Oosterom, Roxanne Roeland, Marijke Visser, Anke Wetser, Fa- biënne Wopereis, Dennis Verduin, Wendy perritsen. De actie Zomerschoon is vrijdag of ficieel geopend door wethouder Ten Hove. Startpunt van de actie was basisschool de Driesprong aan de Sint Theresiastraat. Alice van Halsema van de afdeling groen en milieu vat het doel van de actie sa men in drie kernwoorden: 'schoon, heel en veilig'. Van de 23 basisscholen in Soest hebben er twaalf deelgenomen aan het project. Dat zijn er drie meer dan vorig jaar. Daarnaast gingen zaterdag acht bewo- nersgroepen de straat op. De deelne mende groepen hebben zich gedurende de twee dagen voornamelijk bezigge houden met het vegen van de school pleinen en straten. Ook het bos Pijnen burg is onder handen genomen. Een in woonster van de Den Blieklaan heeft de omgeving van haar woning schoonge maakt. De gemeente heeft er bewust voor ge kozen de deelnemers vrij te laten in de invulling van het project. "We willen dat de Soesters hun eigen creativiteit ge bruiken. Wij stimuleren hen door jaar lijks de datum te prikken en door ma teriaal beschikbaar te stellen. Hoe ze dan de buurt schoon, heel en veilig wil len krijgen is hun taak. Tenslotte weten de bewoners zelf het beste welke plek jes slecht onderhouden zijn of waar het echt vies is. Het gaat erom dat iedereen een handje uitsteekt en niet alles aan de gemeente overlaat." Jong geleerd... Alice vindt het ook belangrijk dat kin deren al op jonge leeftijd zich betrokken gaan voelen bij hun buurt. "Je weet wat ze zeggen; jong geleerd is oud gedaan. Het is de omgeving van hun eigen school die ze schoonmaken, daardoor voelen zich al snel betrokken bij de wijk." Geert-Jan Wijgergangs sluit zich daar helemaal bij aan. Hij is leerkracht van de groepen zes en zeven van de Driesprong en vanaf volgend schooljaar adjunct-directeur. "Je ziet toch een aar dig rommeltje ontstaan in de loop van :htentwintighonderdzestig gul len om oranje hesjes te kopen, tarin de basisscholieren in testerberg (veiliger) van en naar chool kunnen lopen of fietsen. Wil tekelenburg (PvdA) vindt het te zot voor woorden en viel daarom ;lfs haar eigen wethouder Pieter in Hove van verkeer af. 'at is hier nu de zin van? Is dit nou overheidstaak? Als ik dit als ouder ïlangrijk vind, zorg ik zelf voor zo'n lesje", aldus Stekelenburg die helemaal liet gelooft in het nut van de hesjes. 'Het werkt misschien een paar weken en dan niet meer. Dit gaat me net een itap te ver. 'let verzoek om de hesjes komt van de >genoemde 'verkeersouders' van Soes- terbergse leerlingen. Zij zijn van mening lat de felgekleurde overgooiers een bij- ïdrage leveren aan de verkeersveiligheid. Wethouder Ten Hove en de overige Collegeleden honoreerden de aanvraag. Het Soesterbergse raadslid Stekelen burg, dat zich wel kan voorstellen dat er hesjes voor de klaar-overs zouden wor den aangeschaft, besteedt het geld lie ver aan een goede voorlichtingscampag ne over de 30 kilometerzones. Zij en haar fractiegenoot Abbas Naseri kregen daarin steun van Gemeentebelangen Groen Soest en de WD. De liberaal Reinier Bordewijk moest ook niets weten van de hesjes. Hij sprak van 'ongewenste discriminatie' van de schoolkinderen die geen opvallend oranje hesje (op zich leuk tijdens Euro 2000-red.) krijgen. Borderwijk en zijn partijgenoten dron gen aan op goede, structurele voorlich ting over de 30 kilometerzones. Volgens hem trekken automobilisten zich nog niets aan van de snelheidslimiet. Op de invalswegen van de betreffende wijken zijn weliswaar twee groene strepen ge trokken ten teken dat een 30 kilometer- gebied wordt binnengegaan, maar onder de weggebruikers is dat kennelijk nog niet helemaal duidelijk. Ten Hove liet weten dat de gemeente vanaf september infrastructurele maat regelen zal aanbrengen, zoals plateaus. Fysiek wordt dan beter zichtbaar dat het om een 30 kilometerzone gaat. Ook zal de gemeente dan een voorlichtingscam pagne houden. Die opmerking was voor de WD voldoende om zich als een trouwe coalitiepartner op te stellen en de liberalen steunden - onder de na drukkelijke voorwaarde van structurele voorlichting - uiteindelijk het voorstel. Dat behelst behalve de 2860 gulden voor de hesjes duizend gulden voor hes jes voor klaar-overs en 17.600 gulden voor voorlichting over de 30 kilometer- zones. Soest krijgt dit geld bij wijze van stimuleringsbijdrage van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid. PvdA en GGS stemden tegen het voor stel, omdat ze het onzin vinden dat er geld wordt uitgegeven aan hesjes voor schoolkinderen. Met onder meer bezems maakten scholieren van de Driesprong 'hun' straatje schoon. Dat gebeurde op diverse locaties in Soest. Foto: Aldo Allessie Uitsluitend \n RENSWOVJPic .7, Tevens hoogpolig en zuiver scheerwol tegelfapijf Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE 200N VAN DE UITVINDER VAN HU TEGElTAm Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.: 0318-571225 E-mail: info@vanheugten.com [ZONDAGS GESLOtFkU ■t worden Ook voor een jraag uw op uw komst bij ers Makelaardij op 0.00 tot 16.00 uur. ou Peters ze tijdens uw lezierige verrassing

Soester Courant | 2000 | | pagina 7