Weet u zeker dat u voldoende bent verzekerd? 'Drakenspuug' in Cabrio VVB aru6hoch Bel 035-6029061 en u komt er achter! Huis@zekf.rhf,ïD Hypotheekbon Soester Muziekgezelschap geeft benefietconcert voor War Child Violistenduo Beths en KuBmaul met uitstekend solistisch werk in Soest CULTUUR WELZIJN T f2,50 korting GELS Kindervoorstelling woensdag 7 juni I Vrijwilligers Soester Courant Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel. 035-602 9061, fax 035-6029085 Bel ook voor een vrijblijvend hypotheekadvies! WI8© VONDELLAAN 22 SOEST Vraagprijs: Hfl. 875.000,= k.k. VEENBESSTRAAT 386 Vraagprijs Hfl. 365.0C 0,= k.k. PAGINA 9 SOCSTERË3COURANT abrio VOORDEELBON: "Drakenspuug" op woensdag 7 juni 2000 (14.30 uur) WOENSDAG 31 MEI 2000 olgnummer 11 J Concert Soester Orkest Vereniging SOESTER COURANT Loet van der Lee quartet Expositie Jazz 'Celebrity' van Woody Allen ïrture opus 11, gehoo Pauluskerk te S 'De: 23-jarige Sinfonia Con< Voor informatie: tel. 6014152 volgens de criteria bovenaan de ka* lijst staat, worden uw persoonlijke q& zoals leeftijd, gezinssamenstelling! duur gecontroleerd met de gegeJ Gemeentelijke Basisadministratieh ;gegevens. Zijn de gegevens juist d* de woning door de eigenaar/ver^ angeboden. Accepteert u de won;" rijgt u via de gemeente een accepto- nee u de leges ad 91,50 voor een hl gsvergunning kunt betalen. ;tie kandidaat u geselecteerd voor een woning, d3 u binnen 10 dagen na het verstrijk? e reactietermijn benaderd door de v? er. Zonder een aanbiedingsbrief is logelijk de woning van binnen te be Het heeft geen zin tussentijds te naar uw kansen. J NIET IN AANMERKING BENT Gf EN VOOR EEN WONING ONTVANGT! I BERICHT Itaten woningtoewijzing isultaten van de woningtoewijzing! n weergegeven in een overzicht. Daa- rdt aangegeven hoeveel reacties ero: oning zijn ontvangen en of de wonirr en starter of doorstromer is toegewe )ok wordt de leeftijd, de woonduuu iele maatschappelijke of economisch g en het daarbij behorende punter» 'meld. Op die manier kunt u een in ing maken van uw kansen op een de- -L type woning en eventueel uw woon in aanpassen. ite woningzoekenden •eme gevallen is het mogelijk om of che of sociale gronden een urgentie ring te verkrijgen. Slechts in een zee kt aantal gevallen zal een dergelijk; ring, die slechts van toepassing is voer atwoning, worden verstrekt. Informatie er kunt u verkrijgen bij de afdeling Pu zaken van de gemeente, onderdee rsting. iten Concert: Soester Orkest Vereniging o.l.v. Stephan Pas m.m.v. Vera Beths (viool) en "utKuBmaul (altviool); W.A. Mozart: "Der Schauspieldirektor", Sinfo- in Es voor viool, altviool en Joh. Brahms: Serenade nr. 1 in D op 25 mei in de Petrus en te Soest. ■ue zd-jange Mozart leverde met zijn Sinfonia Concertante voor viool en alt viool in Es in 1779 een glansrijk werk afÊHet is een vrolijk en doorzichtig werk, met een rijkdom aan originele thema's en een voortdurende wedstrijd ien de solisten en het orkest, een Istrijd die hier en daar gelukkig jrdt onderbroken met heerlijke mo- iten van ontspanning en bezinning in de vorm van andantes. De solisten zijn voortdurend met elkaar in een soms spannende, soms ontroerende dialoog of proberen elkaar juist te overtroeven. Vera Beths en Jürgen KuBmaul beheer sen dit spel uitstekend. Je eigen opeen volgende en voortdurend snel wisselen de emoties van spanning, nieuwsgierig heid, melancholie, ontroering en verlan gen naar meer verraden de virtuositeit van hun vioolspel. Tijdens het tussen de beide snelle delen gelegen langzame deel hou je je ogen niet droog. Het is een waar voorrecht dat er in Soest steeds weer professionals van dit for maat zijn te beluisteren. Onbegrijpelijk dat er toch zo'n honderd plaatsen onbe zet blijven. De Soester Orkest Vereniging, onder Er leefden eens een koning en een koningin in het land van Kitsch tot -Jfeukenhof. Op een dag is de koning zoek. De koning zoek? De koningin kan hem nergens vinden. Niet in de least, niet achter de troon of onder het fornuis. De kok Hein probeert de treurige koningin op te vrolijken. Niets helpt. Er is maar één oplos sing: toverdrank! u onverhoopt een serieuze klacfetiji het.be" over de woningtoewijzing, dufste draken. Jin en-Jan. leven De toverdrank wordt gemaakt door die schriftelijk indienen^bij de'gemeeo- onder de grond in China. Lukt het 5 n' A?viescomm.ssie Woonruimtever- Hein en de koningin om de draken te Postbus 2000, 3760 CA SOEST. vinden? En.... o nee hè! De toverdrank 9 wordt gemaakt van.... Dra- ienssssspuuug! u nog vragen heeft over het toev/ij- De kindervoorstelling (leeftijd 4 tot 12 ysteem dan kunt u daarvoor terecht bij jaar) wordt gespeeld door Kinderthea- )ed Wonen en Bouwen, bij SCW of de ter Urf uit Utrecht. "Drakenspuug" is ig Publiekszaken van de gemeenle een voorstelling over afscheid nemen en Ook zijn hier informatiefolders be- het verwerken van verlies, met een ver aar. haal dat ruimte laat voor de eigen fan tasie. Een sprankelende, beeldende >rstelling met veel muziek en humor. Gewest Eemland bestaat uit de ge- e Soest, Amersfoort, Baarn, Bunscüo- imnes, Leusden en Woudenberg. n dit blad. Onvolledig of onjuist in- en niet behandeld. mitsweg 311, telefoon 6012630 De koningin en de kok in "Draken spuug". Aanvang 14.30 uur. Entree f 7,50 (kin deren t/m 12 jaar met de voordeelbon van de Soester Courant f 5,00). Kaar ten aan de kassa van het theater, Soes- terbergsestraat 140, en bij de WV Soest. Informatie: tel. 035-6015999. 'trokken verhuurder) Je betrokken verhuurder) >n werk: aantal kamers: and. >artner Organisaties en instellingen die met vrij- wilügers werken, moeten vrijwilligersbe- leid ontwikkelen. Goed vrijwilligersbe- leid bevordert het functioneren van or- I ganisaties. Daarnaast maakt 't het wer ven van nieuwe vrijwilligers een stuk I makkelijker. Er is nu een werkbrochu- re "Meetlat Vrijwilligersbeleid" uitgeko- men. Deze bevat een praktische metho- de die een steun kan zijn bij het ontwik kelen of verbeteren van vrijwilligersbe- I leid. De "Meetlat" wil organisaties helpen de I inhoud en kwaliteit van hun vrijwilli- gersbeleid snel en volledig in beeld te I brengen. Wanneer uit die meting blijkt dat het vrijwilligersbeleid aan een (flin ke) opknapbeurt toe is, biedt de "Meet- I lat" vrijwilligersorganisaties concrete II hulp. De gedachte erachter is dat elke organisatie geheel zelfstandig in staat is goed vrijwilligersbeleid te ontwikkelen. I Verder zijn in de brochure veel prakti sche informatie en tips te vinden. Deze brochure is te bestellen bij de WB Soest. Deze week vraagt de Vrijwilligers Vaca ture Bank uw speciale aandacht voor de volgende geselecteerde vacatures: 03-106 Stichting voor Sociaal Cultu reel Werk te Baarn zoekt ter ondersteu ning van de betaalde kracht, een vrijwillig(st)er voor het leren van de Nederlandse taal aan buitenlanders. 03-115 Een beschermde woongroep in Soest vraagt een vrijwiliig(st)er die lx per week wil komen om een bewoner te begeleiden bij het fietsen. 03-130 Vluchtelingenwerk te Soest vraagt vrijwilligsters voor de opvang en begeleiding van asielzoekers of vluchte lingen op de driewekelijkse spreekuren, waar de cliënten terecht kunnen met hun vragen. 04-118 Ouderenbond te Soest zoekt iemand die 10 keer per jaar een aantal stapels tijdschriften wil opslaan en dis tribueren aan de bezorgers ervan. 09-115 Vereniging Humanitas zoekt vrijwillig(st)ers met ervaring in opvoe ding van jonge kinderen. Ter ondersteu ning, vriendschap en praktische hulp in gezinnen waar - door wat voor proble men ook - de opvoeding van jonge kin deren een belasting is. 10-116 Verzorgingshuis te Baarn wil graag ondersteuning van vrijwillig(st)ers voor de activiteitenbegeleiding van ver schillende groepen. 10-123 De Afasiesoos te Soest zoekt vrijwillig(st)ers om de soosbezoekers gezelschap te houden. Gevraagd Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soesl voor de (op woensdagmiddag) Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN vastgoed! adviseur! Te koop In Soest-Zuid gelegen compleet gemoderni seerde, onder architec tuur gebouwde, vrij staande woning met vrijstaande garage. Bouwjaar 1973. Indeling: Entree, hal, meterkast, modern toilet, nieuwe keuken met div. inbouw app. (1997), ruime L-vor- mige woonkamer met massief houten vloer en open haard. 1e verd. overloop, 3 ruime si. kamers, schitterende badkamer met ligbad en douche (met stoom cabine/saunawerking), 2e toilet en dubbele wastafel. 2e verd. overloop, 2 sl. kamers, dubbele bergkast. Bijzonderheden: Voll. geïsoleerd, perceelopp. 223 m!, vrijliggende achtertuin op zuiden, Vrijst. stenen garage ca. 22 m!incl. cv-installatie (Radson 1994) en speciale 200 liter boiler (1997), Woning v.v. alle gemakken en bezichtiging zeker waard. Aanvaarding in overleg. Comfortabel ruim 4 kamer apparte ment, v.v. lift, rustig gelegen met vrij uitzicht. Gelegen op de zesde en bovenste verdieping. Indeling: Entree, meterkast, ruime bergkast, aparte keuken (american kitchen), toilet met wastafeltje, "badkamer met ligbad, v.w., aansluitingen wasmachine en droger, woonkamer v.v. laminaat, 3 slaapkamers. Balkon aan achterzijde. Bijzonderheden: Verwarming en warmwatervoorziening d.m.v. combi ketel (1999) servicekosten 320,= per maand, entree met intercomin stallatie. Berging is aanwezig in de onderbouw. Het gehele appartement is in prima staat, oppervlakte onge veer 115m2. Gunstig gelegen ten opzichte van winkels en openbaar vervoer. Aanvaarding: In overleg. Neemt u contact met mij op voor een gratis hypotheekadvies: Naam Adres PC Woonplaats Telefoon privé Telefoon werk Momenteel woon ik in een: huurwoning huur p. maand koopwoning met annuïteitenhypotheek levenhypotheek spaarhypotheek anders nl ik ben van plan om een huis te kopen Mijn situatie is als volgt: Vrije verkoopwaarde huidige woning W.O.Z. waarde huidige woning Huidige rente rentevast tot d.d Looptijd huidige hypotheek vantot Huidige hypotheeksom Ik zou graag meer willen weten oven oversluiten hypotheek nieuwe hypotheek tweeverdienershypotheek pensioenhypotheek beleggingshypotheek benutten overwaarde anders nl. Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop aan: Huis en Zekerheid, Antwoordnr. 2320, 3760 WB Soest of stuur een e-mail naar: soest@huisenzekerheid.nl (datum invullen) 'gen aangebracht ishouden behorende sningen nodig itromer (7) Gewest Eemland* (10) laneengesloten periode van ïemland* (9) raagt meer dan 75 KM (3) <en over een 'ning. OPENLUCHTTHEATER (alleen voor kinderen t/m 12 jaar) op de toegangsprijs voorde kindervoorstelling Deze bon inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140 Vera Beths en Jürgen Kufimaul volop geconcentreerd tijdens het concert in de Petrus en Pauluskerk. leiding van haar nieuwe dirigent Step han Pas, begeleidde het solistenduo voortreffelijk en subtiel. Stephan Pas beheerst de communicatie tussen de solisten en het orkest met een rust en een duidelijkheid die je er als luisteraar naar doet verlangen om mee te mogen doen. Hij zag zijn wens, dat het publiek hiervan kan meegenieten, volledig in vervulling gaan. Na de pauze programmeerde de SOV de ambitieuze Serenade nr. 1 in D van Joh. Brahms. Dit romantische werk ont stond een eeuw na dat van Mozart. Brahms zag zijn serenades heel beschei den als vingeroefeningen voor zijn gro te symfonieën, maar zij vergen het uiter ste van het orkest, dat zonder inspire rende solisten geheel op zichzelf was aangewezen. Je kunt je afvragen of het orkest hiermee te hoog grijpt. Dit groot se werk verdient in ieder geval een con certzaal met een betere akoestiek dan die van de Petrus en Pauluskerk, maar die vind je helaas niet in Soest. Niette min werd de luisteraar getrakteerd op een boeiende en dynamische zweef vlucht door welhaast alle majeure en mineure toonsoorten, harmoniën en toonsafstanden die de romantische mu ziek ons biedt. De geïnspireerde Step han Pas vraagt veel van de Soester Or kest Vereniging en ik vermoed dat het orkest met hem dan ook een boeiende tijd tegemoet gaat. JanSlagt Op zaterdag 17 juni geeft het Soes ter Muziek gezelschap een concert waarvan de opbrengst dit jaar wordt geschonken aan War Child, een or ganisatie die zich inzet voor kinde ren (waar ook ter wereld en onge acht leeftijd, nationaliteit of etni sche afkomst) die het slachtoffer zijn van oorlogen. Tijdens een oor log wordt gezorgd voor voedselhulp en medicijnen, na de oorlog zijn dat educatieve projecten en fysieke en psychologische rehabilitatiepro gramma's. In Ingoesjetie, waar ca. 300.600 vluch telingen uit Tsjetsjenië in moeilijke om standigheden leven, is het traumacen trum 'Kleine Ster' actief met de opvang en het welzijn van kinderen. De kinde ren wordt geleerd zich aan te passen aan hun nieuwe leefomgeving en met pro fessionele hulp symptomen van stress en negatieve emoties te herkennen. Er wordt o.a. gewerkt aan muziektherapie. De kracht van muziek overschrijdt alle grenzen en heeft een helende werking. Het zal daarom niet verbazen dat het SMG met zijn muziekuitvoering deze avond voor de 'Kleine Ster' de sterren van de hemel gaat blazen om een fors bedrag mee te kunnen geven aan de vertegenwoordiger van War Child op deze avond. Tevens zal een videofilm worden getoond over dit project in In- goesjetië. Het SMG, onder leiding van dirigent Peter Schoemakers, opent de avond met een optreden van het beginnersorkest, Het Soester Muziekgezelschap dat o.a. een aantal door de dirigent ge schreven stukken speelt. Het zijn verras sende muziekstukjes, waarin de ver schillende instrumenten goed tot hun recht komen. Daarna speelt het gevor- derdenorkest drie werken met een klas siek tintje, waaronder 'Sarabande' en 'Gavotte' van Corelli en de mars uit de 'Second Suite' van G. Holst. Na de pau ze wordt het programma voortgezet met lichte muziek, zoals het prachtige 'Five minutes with Cole Porter' en, speciaal voor het SMG door de Soester J. Hout zagers gearrangeerd, de stukken 'Brazü' (samba) en 'Wals' (Sjostakovitsj). Het concert vindt plaats op 17 juni in het Gildehuis, Steenhoffstraat 46, en begint om 19.30 uur. Entree: f 10,-; kin deren f 5,-. Dleerd of u aan alle voorwaarden De woonbon, waarbij alles klopt jorde gezet. Voor starters geldt dei! i de eventule maatschappelijke olf iche binding aan de regio EerrW lorstromers geldt de periode dat! achtig is op het huidig adres. puntig vast. Hij beschikte daarbij over een zeer uitgebreide cast met hoe kan het ook anders vele beroemdheden. Branagh slaagt erin een bijna schaamte loos precieze imitatie te geven van Allen, die ziclizelf voor de rol van Si- mon te oud vond. Tussen de grappen makerij door werpt Allen intrigerende vragen op over de essentie van roem. Toch haalt de film zijn kracht vooral uit de fijne dialogen en spitsvondige obser vaties die van Allen zelf ook zo'n cele- brity hebben gemaakt. Heel leuk is bij voorbeeld het kijkje achter de schermen bij een Jerry Springer-achtige talkshow, waar Klan-leden, skinheads en een tv- rabbi ruziën om donuts. Aanvang 20.30 uur. Entree 9,00; q'p/ 65+ 7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 9.00-13.00 uur, tel. 035 6019577. Zaterdag 10 juni Jazzconcert: Swingende mainstream van hoog ni veau! De meeste composities zijn van eigen hand, zonder zich aan een bepaal de stijl te verbinden. Soms doen ze den ken aan de Art Blackey Jazzmessengers, soms aan de funk van Bootsy Collins, dan weer lijkt het op de cooljazz van Chet Baker of de hardbob van Freddie Hubbard. Doordat de muzikanten en de band zich blijven ontwikkelen klinkt de band stevig volwassen, maar ook zoe kend kwetsbaar. Kortom, jonge levendi ge jazz van Nederlandse bodem. Loet van der Lee werd op 3 juni 1968 geboren in het Noord-Hollandse Bak- kum. Hij begon met trompetspelen op 10-jarige leeftijd. Zoals velen speelde hij in de eerste periode in een fanfare, na melijk de Vriendschap in Schoorl. Vanaf zijn vijftiende was Loet actief als band leider en jazzsolist. In 1993 studeerde hij af. Loet van der Lee heeft in de laatste pe riode van 1999 in samenwerking met het 'Fonds voor de Podiumkunsten' en het 'Fonds Jonge Musici' (Prins Ber- nardfonds) een studiereis gemaakt in Amerika. In New York heeft hij gestu deerd met Brian Lynch en incidentele lessen gehad van Joe Magnarelly, Wyn- ton Marsalis en Jim Rotondi. In Los Angeles heeft hij gestudeerd bij Bobby Shew en Malcolm MeNab en incidente le lessen gehad van Gary Grant en Clay Jenkins. Al snel raakte hij geïnteresseerd in verschillende muziekstijlen, waaron der jazz, salsa, pop, big-band, small- band, blues, funk and studiomuziek. Inmiddels is Loet een gerespecteerd jazz en latin-jazz trompettist, maar ook een veelgevraagd sectie- en leadtrompettist. Hij speelde o.m. met de volgende mu zikanten: John Engels, Roy Hardgrove, Michiel Borstlap, John Marshal, Pedco Sambeat, Lee Konitz, David Schnitter, Dick de Graaf, Greetje Kaufeld, Jesse van Ruiter, Benjamin Herman, Henk Meutgeert, Richard Ross, Ferdinant Povel, Dale Barlow, Denise Jannah, Maijorie Barnes, Hans Dulfer, Het Rosenberg Trio, Gerardo Rosales en Lucas van Merwijk. Loet speelde met de volgende groepen: Jazz Orchestra of the Concert Gebouw, het Loet van der Lee Quartet, New Cool Collective Big Band (North Sea Jazzfestival 1999), Gerardo Rosales Latin Jazz Ensemble (North Sea Jazz festival 1998), Cubop City Big Band, Venezuela Sonora, Het Amsterdam Jazz Quintet, La Banda, Berend van den Berg's Octet, Rumbata en de Say No More Brassband (North Sea Jazzfestival 1997). De bezetting is: Loet van der Lee - trompet; Robert Jan Vermeulen - pia no; Johan Plomp - bas; Joost Kesselaar drums. Aanvang 21.00 uur. Toegang f "12,50. Zaterdag 3 juni Van 3 juni tot 4 juli exposeren Marrig- je Talma en Marie-Line van Vuuren in Artishock. De in Soest wonende schil deressen exposeren voor het eerst. Ze zijn jaren geleden begonnen met teke nen en schilderen bij C-drie. Marrigje Talma heeft zich na C-drie verder ont wikkeld bij De Hof in Amersfoort, waar ze o.a. de voorbereidende cursus voor de academie volgde. Daarna volgde ze de cursussen beeldend werk en ruimte lijk werk bij Artibus in Utrecht. Tegen woordig werkt ze zelfstandig in het open atelier bij Artibus. Haar werk kenmerkt zich door lijn en kleur, geïnspireerd door vogels, insecten en architectuur. Ze werkt vooral op groot formaat, met acryl op papier, soms op doek. Marie-Line van Vuuren begon vijf jaar geleden met tekenen bij C-drie. Na twee jaar is ze daar experimenteel gaan schil deren en vervolgens bij De Hof op acryl. In het afgelopen seizoen is ze be gonnen met model- en portrettekenen en schilderen; sinds een jaar schildert ze voornamelijk in olieverf. De doeken in de expositie zijn voor de helft in acryl en olieverf geschilderd. Haar keuze is die van kleur, contrast, structuur, bewe ging, evenwicht, volume, perspectief, met de suggestie van verhalen en emo ties, zwevend in het schilderij. Bezetting Perron 5B: Job Helmers - baritonsax; Semmy Prinsen - tenorsax; Jasper van de Wilde - drums; Sandra Hempel - gitaar; Björn Graafland - bas. Aanvang 21.00 uur. Toegang gratis. Maandag 5 juni: Amerika's beroemdheden op de korrel. Met o.a. Melanie Griffith, Wynona Ryder, Famke Janssen e.a. De veertigjarige Lee Simon is een wei nig succesvolle journalist, die eigenlijk roman- en scenarioschrijver wil zijn. In de hoop dat de omgang met beroemde fotomodellen hem de kans geeft zijn filmscenario's te slijten begeeft hij zich als glamourjournalist in de wereld van film en media. Simon is neurotisch en niet bepaald aantrekkelijk. Toch slaagt hij erin bij de mooiste vrouwen in de gunst te komen. Maar daarbij blijft het dan ook steken; zelf beroemd worden lukt hem niet. Ondertussen bloeit zijn nog neurotischer ex-vrouw Robin won derbaarlijk op van gekwetst vogeltje tot tv-coryfee. Door dit hoofdverhaal heen lopen allerlei kleine verhaaltjes. Zo ont moet Simon onder andere Leonardo diCaprio, die een grappig zelfportret neerzet als tieneridool. Met "Celebrity" brengt Woody Allen Amerika's ziekelijke obsessie met roem geestig in kaart. Allen stuurt zijn hoofd rolspeler Kenneth Branagh naar de be kende premières, openingen en etentjes, en legt het aandoenlijk aanstellerige ge drag van Amerika's beroemdheden

Soester Courant | 2000 | | pagina 9