Soest 'bevriest' sex-inrichtingen f» Constanze En dit zijn de knallers van deze week: cn Vanaf vandaag regionale televisie Verzet tegen sloop aanleunwoningen bij oud-Molenschot 9.98 I.79 1.99 1.89 EDSKES 0 WOENSDAG 7 JUNI 2000 78e JAARGANG NO. 42 Elke avond uitzending na het NOS-journaal van 18.00 uur Opheffing bordeelverbod: één massagesalon, één escortbureau 2e PINKSTERDAG 12 JUNI VAN 11.00 - 17.00 UUR Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM 3 Actueel 5 Actueel Üüfi 7 Varia er 13 Sport 17Soesterberg Kopij/advertenties vroeger inleveren Illegale bewoner moet gevaarlijke garage direct uit HOLLANDSE NIEUWE weer- RUUD SMIT Unieke woongemeenschap' voert actie Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Kipfilet Liga brunchy Palingfilet Eurodoelpuntjes witte puntjes l QQ Nieuwe Berber aardappelen 2,5 kilo 2.49 Bacon VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest OPEL^ A. van der Lee ctTB0ÈN Soester Courant VERKOOPPLANNEN? i ÜW MAKELAAR IN DE REGIO! Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@ casema.net Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar f 17,00 - Buiten Soest f 34,00 - Losse nummers f 1,00 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Vanaf vandaag is de nieuwe regio nale TV-zender ook in Soest te ont vangen. De omroep maakt hier ge bruik van kanaal 33- met de fre quentie 566,75. Dagelijks gaat ze vanaf 18.00 uur regionaal nieuws en achtergronden uitzenden. De om roep, die binnenkort de officiële naam bekend maakt, gebruikt de eerste maanden als een proefperio de. Vanaf september wil ze een defi nitieve programmering klaar heb ben met een uitzending van onge veer een uur per dag. Voorlopig wordt elke avond om 18.00 uur begonnen met het NOS-journaal dat ook op Nederland 2 is te zien en wordt 'doorgeprikt' naar het kanaal van de nieuwe televisiezender. Daarna, om circa 18.15 uur, kan vanuit de Soester huiskamers worden gekeken naar nieuwsfeiten uit de regio en achtergron den. Ook is er een weerbericht. De ko mende periode duurt de uitzending on geveer een half uur, die tijdens de avon duren steeds zal worden herhaald. Een magazine mag de komende maan den nog niet worden verwacht, laat C. van Oosterzee van de regionale televi sieomroep weten. De vormgeving en andere zaken moeten nog worden ont wikkeld en de omroep geeft zich daar voor tot september de tijd. "In de zomer is het toch altijd rustiger, daarom is dit voor ons een mooie proefperiode. Maar vanaf september gaan we dagelijks een volledig magazine van een uur maken." Subsidie De publieke omroep komt voort uit een samenwerkingsverband tussen Radio M en de Stadsomroep Utrecht en wordt ondersteund door de provincie Utrecht die de omroep op jaarbasis een subsidie van vier miljoen gulden verstrekt. Het rijk verdubbelt dit bedrag in ieder geval tot en met volgend jaar. Verder hoopt de omroep jaarlijks 250.000 gulden aan reclame-inkomsten te innen. In verband met een nieuwe op komst zijnde wet- en regelgeving is nog niet duidelijk of het rijk in 2002 nog over de brug komt. Bij het Commissariaat van de Media is de verwachting dat er wel degelijk geld vanuit Den Haag naar de regionale omroepen zal blijven stromen. Zou dat niet gebeuren, dan zouden alle dertien regionale omroepen in grote fi nanciële problemen verzeild raken. Van Oosterzee kan zich niet voorstellen dat het zo ver zal komen: "Want de regio nale televisie is zich aan het bewijzen." Totdat er zekerheid komt omtrent de bijdragen van het rijk, kan de televisie omroep geen toekomstplannen maken. De contracten die tot dusver zijn afge sloten, hebben daarom een looptijd van maximaal anderhalf jaar. Graag was de regionale omroep enkele maanden geleden al gestart met haar uitzendingen. Ze was evenwel afhanke lijk van de vijf kabelexploitanten in het gebied. Casema, de grootste, had voor de doorgifte via de kabel meer tijd no dig dan de vier andere. Primeur Nog voordat de programma's werden geprojecteerd op de televisieschermen (vanaf maandag waren die al te ontvan gen in het westelijk del van de provin cie) had ze reeds haar eerste primeur. Als eerste zender biedt ze haar ontvan gers de uitzendingen digitaal aan. Hoe wel de decoders voor de ontvangst van digitale signalen nog niet op de Neder landse markt verkrijgbaar zijn, zal naar verwachting de digitale televisie in de nabije toekomst een enorme toevlucht nemen, mede in samenhang met de computer. Gebruikers zijn hierdoor niet meer afhankelijk van de kabel en kun nen desgewenst hun kabelabonnement vervangen door een abonnement op de ethertelevisie. Met een kleine sprietan- tenne kunnen kijkers digitale signalen uit de lucht halen. In sommige toestel len is zo'n sprietantenne reeds inge bouwd. In Frankrijk zijn ze al in de han del, verwacht wordt dat ze binnenkort ook in ons land in de winkels staan. Met de komende opheffing van het bordeelverbod zal er in Soest weinig gaan veranderen. De bestaande si tuatie met betrekking tot de zoge naamde sex-inrichtingen wordt "be vroren", dat wil zeggen dat de be staande massagesalon en het es cortbureau beide al sinds jaar en dag gevestigd aan de Lange Brink- weg een vergunning kunnen krij gen als ze die aanvragen. Voor méér sex-inrichtingen is er in Soest geen ruimte, vinden B. en W. Het is nu de tijd om de gemeentelijke regel geving aan te passen en vast te leggen, "om ongewenste situaties en ontwikke lingen" te voorkomen. De bestaande massagesalon en het kennelijk van- daaruit opererende escortbedrijf moeten overigens wel aan planologische eisen (het bestemmingsplan) voldoen. Het voorstel heeft de instemming van de politie en de GGD. Het bordeelverbod vervalt per 1 okto ber a.s. Vanaf dat moment wordt de (exploitatie van de) vrijwillige prostitu tie een legale bedrijfstak en wordt seks- inrichtingen - mits ze een vergunning hebben - niets in de weg gelegd. Dat was in de praktijk overigens al jaren zo. In het verleden heeft Soest trouwens wel meer sex-inrichtingen gehad. Zo waren er bekende "adressen" aan de Birkstraat en de Johannes Poststraat, later ook in een villa aan de Soesterbergsestraat. Nog niet zo lang geleden was er enige commotie over "gelegenheid" aan de Van Goyenlaan. Er zijn volgens de ambtelijke notitie overigens ook nooit klachten geweest vanuit de woonomge ving. De beleidsnotitie die het College nu heeft opgesteld samen met de burge meester, die in dit kader ook een eigen bevoegdheid heeft (openbare orde) moet nog besproken worden in de raadscommissie Algemene Bestuursza ken. Dat gebeurt in eerste "lezing" in de commissievergadering van 19 juni. In de gemeenteraadsvergadering van september wordt het besluit —aangeno men dat de politiek het er mee eens is dan bekrachtigd. Safe sex In de beleidsnotitie wordt uitvoerig stil gestaan bij de gevolgen van de legalise ring van de prostitutie. Er zal in de (ko mende) bestemmingsplannen een expli ciete bestemming voor gevonden moe ten worden en er wordt straks ook ge- Het enige "sex-huis' dat Soest rijk is staat aan de Lange Brink. controleerd op aspecten als sexueel overdraagbare aandoeningen (zoals aids) en een verplicht "safe sex-beleid" (condooms), met controle en voorlich ting door de GGD. Verder zullen er ook "huisregels" gesteld kunnen worden: de prostituee mag bijvoorbeeld klanten weigeren en is niet verplicht om alcohol of verdovende middelen te gebruiken of zonder condoom te werken. De huisre gels moeten - met het zelfbeschikkings recht van de prostituee - op schrift wor den gesteld en op een voor de klant duidelijk zichtbare plaats opgehangen worden. En de dames moeten vier keer per jaar voor onderzoek naar de dokter. MEUBELEN 3 etages meubelen 'N BEGRIP VOOR KWALITEIT, SERVICE EN PRIJS SOEST - STEENHOFFSTRAAT 61 - TEL. 035 - 601 32 80 Bevolking van Soest blijft groeien. Gemeente zoekt 'privé-partner' voor ontwikkeling Spoordal. College wijst plan nieuwe C1000 af. Record op 25"" Oude Ambachtenmarkt. Kerken vieren Jubeljaar met vuur. Weer visitekaartje van Daniël Stellwagen. Achtgoed brengt woonwensen Spoor straat in kaart. Het kantoor van de Soester Courant aan de Van Weedestraat 227 is maandag 12 juni gesloten. Het is dan Tweede Pinksterdag. Wegens het uitvallen van deze pro ductiedag wordt de 'leveranciers' dringend verzocht advertenties en kopij voor de editie van 14 juni reeds deze week aan te leveren. Tijdens het weekeinde en op 12 juni kunnen persberichten en andere teksten via de brievenbus (links van de ingang van het kantoor) worden aangele verd. Toezenden kan ook per fax (tel. 6024904) of via e-mail: soestercrt@casema.net De uiterste inlevertermijn wordt - uitsluitend voor spoedgevallen - een malig verlengd tot dinsdag 13 juni, uiterlijk 09.30 uur. Wij rekenen op ieders begrip en medewerking. Redactie en acquisitie Soester Courant De gemeente heeft een Soester, die in een garage aan de Kostverloren- weg werkt en woont, gesommeerd direct te verlaten en het voor 1 juli te ontruimen. Bij een recente controle bleek er in het pand een "milieu-be lastende en brandgevaarlijke" situa tie te heersen. Daarbij kwam ook aan het licht dat de man er woont en slaapt, en dat is volgens het bestem mingsplan niet toegestaan. Eind juni volgt er opnieuw een con trole. Vóór 1 juli moet de Soester de garage ontruimd hebben en het wo nen moet hij onmiddellijk al staken. De controle staat overigens geheel los van de inventarisatie van gevaar lijke objecten, die plaatsvindt na de vuurwerkramp in Enschede. "Met Enschede heeft het helemaal niets te maken," aldus een woordvoerster van de gemeente. Op zee gekaakt en licht gezouten Bij óns vakkundig schoongemaakt en altijd vers van het mes Uiteraard 1e kwaliteit visspecialiteiten van weedestraat 149 soest 035-6015288 De bewoners van de 48 "aanleun woningen" bij het (oude) Molen schot - nu het asielzoekerscentrum - zijn gezamenlijk in actie gekomen tegen de plannen om deze "unieke woongemeenschap" aan de Van Goyenlaan te slopen. In een open brief aan de gemeente en de ver huurder (Woonzorg Nederland) dringen zij erop aan de woningen te handhaven. De voormalige aanleunwoningen ("De Molenberg") worden momenteel be volkt door een groep verstandelijk ge handicapten (9), een groep ME-patiën- ten (12) en nog een flink aantal "over gebleven" oudere bewoners. De aan leunwoningen horen van oorsprong bij het oude Molenschot, waarin tot 1 maart volgend jaar asielzoekers worden gehuisvest. Het hele complex is weer een onderdeel van de "Zonnegloren- deal" en is verkocht aan NMB Amstel- land. Op deze plek wil Woonzorg - in samenwerking met Amstelland - vol gend jaar 70 koopwoningen bouwen, naar verluidt in de prijsklasse van 500.000 tot 800.000 gulden. Woonzorg heeft de bewoners onlangs op de hoogte gesteld van de plannen ("wij kunnen ons voorstellen dat dit geen prettig nieuws voor u is") en ze daarbij beloofd voor vervangende woonruimte te zorgen. Maar aan verhui zen valt niet te ontkomen, aldus Woon zorg. dat heeft laten weten te streven naar een bouwstart halverwege het jaar 2001, afhankelijk van alle goedkeurin gen. Unieke woongemeenschap De plannen zijn niet goed gevallen bij de bewoners van de aanleunwoningen, die zich onlangs hebben beraden op een gemeenschappelijk standpunt. Dat heeft geresulteerd in een "open brief' aan Woonzorg en de gemeente. Daarin wij zen ze erop dat het nu om 48 huurwo ningen in de "sociale sector" gaat en dat de kleine woongemeenschap gerust "uniek" mag heten. De bewoners zijn ook zeer tevreden met de locatie, met het schitterende uitzicht op de Eng. "Een oase van rust, die zeer ten goede komt aan het welzijn van deze groepen bewoners, wat zij juist zo nodig heb ben." Met name de groep ME-patiënten is uniek, stellen de bewoners. Voor zover bekend is het de enige groep ME-pa tiënten die in één complex bij elkaar woont en daardoor begrip en steun zie pagina 5 SCHOONHEIDSSALON I I v. Weedestraat 211A RABffiR (achter Valkenberg) I r I Soest Tel: 60 10 717 banaan >??nu 100 gram 10 stuks 1 vers van 't mes 100 gram 1 Met ingang van 2000 Ook specialist in: MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035-6024294 II* NEFKENS SOEST Wie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELBEDRIJF Birkstraat 30 - 3768 HH Soest I Telefoon (035) 60! 23 64 De aanleunwoningen vormen een "unieke woongemeenschap"aan de Van Goyenlaan. Foto: Aldo Allessie vindt bij elkaar, zonder dat ze van de maatschappij zijn afgezonderd. De groep verstandelijk gehandicapten wordt begeleid bij het zelfstandig wo nen, waarvoor één woning is ingericht als kantoor annex "plaats van sociaal contact". Ze treffen elkaar daar regel matig. Slechte ontwikkeling Voor alle bewonersgroepen is de com binatie van rust en de nabijheid van een winkel voor de eerste levensbehoeften (de supermarkt aan de Parallelweg) van groot belang. Verspreiding over indivi duele woningen op andere locaties zou vooral voor de ME-patiënten en de ver standelijk gehandicapten een uiterst slechte ontwikkeling zijn, klinkt het. De bewoners vinden dan ook dat het in hun gezamenlijk belang is om in de aanleun woningen te blijven wonen en verzetten zich tegen de sloop. Ze zijn daarom ook niet geïnteresseerd in een "privé-traject ter bespreking van de herhuisvesting", aldus de open brief, die deze week is verzonden. Aan het slot van de brief laten de bewo ners nog weten dat er wat hen betreft na de sloop van het hoofdgebouw geen nieuwbouw plaatsvindt. "Er is een unie ke gelegenheid om ook hier 'terug naar de natuur' te gaan. Wij hebben geen bezwaar tegen uitbreiding van het land bouwareaal ter plekke. Dichte bebou wing van het laatste stukje overgebleven Soester Eng moet als onwenselijk be schouwd worden," aldus de bewoners. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 60 J 25 00 Zie pag. 18 Gevraagd Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel.6014152 Bel voor een gratis en deskundige waardebepaling 035 - 603 27 37 VAN ROUWENDAAL MAKELAARDIJ SjHl:- BURG. GROTHESTRAAT 13 3761 CJ SOEST NVM

Soester Courant | 2000 | | pagina 1