ND li Soest-Soest uitwisseling wederom één groot feest Uitbreiding golfbaan mag niet Bedrijfssportcompetitie afgesloten Selectie Stam/SoVoCo bijna rond Tastbare herinneringen voor Slovenen m fc! l IbedrIJF^PORtI 'AGINAJ4 j^SDAG 14 JUNI 2000" Onvergetelijke ervaring jonge sporters SOESTER COURANT PAGINA 15 SOEST-SOEST Resultaten Soest-Soest Gemeente wil natuurgebied niet opgeven Vuroda Packaging winnaar van volleybaltoernooi Installatiebedrijf ^"3 j. cornelisse bv. L I Dakwerken FIETSSPORT Naaldentocht van Tempo Toer op zaterdag 17 juni Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet Vier blijvers, vier nieuwkomers en gesprekken met 3 anderen VOLLEYBAL Bondsbestuurders ontvangen op gemeentehuis iïngemr tweehonderd jonge sporters, tekenaars en muzikanten uit Soest 'titttefgelopen weekeinde deel aan de tweejaarlijkse sportuitwisseling Soest-Soest namen die ditmaal in Duitsland plaatsvond. Hun duizenden voorgangers kunnen zich wel voorstellen hoe zij het hebben gehad. Foto: Aldo Allessie Kei aantal Soesters dat nu kan mee- praten over de tweejaarlijkse uitwis seling is toegenomen met ongeveer meehonderd. En zij kunnen louter leuke verhalen ophangen en geinige mekdotes vertellen. Want het be- zoek aan de Westfaalse Hansestad deed in het afgelopen weekeinde de bijna vijftigjarige geschiedenis van deze sportieve ontmoeting eer aan. Voor de statistieken: de Duitsers nonnen met 16-10. I Voor de meeste tieners was het de eer- sie keer dat ze deelnamen, in ieder ge- 3 val waren zij niet eerder in Soest I fSoost') geweest. Hun duizenden voor- eangers kunnen zich wel voorstellen hoe bet was: een groot feest. Precies op tijd vertrokken de vier bus sen vrijdagmiddag om één uur vanaf de parkeerplaats bij sporthal Beukendal. Onderweg was er even tegenslag toen de V-snaar van een van de bussen brak. Vlot werden de meeste passagiers van voertuig 'overgeladen' in de andere touringcars. De softballers stelden zich sportief op en bleven achter, in afwach ting van een monteur. Hoewel ze dus met enige vertraging bij het Schulzen- tnun arriveerden, lieten ze zich niet uit bef veld slaan, ook niet de volgende dag toen hun wedstrijd bij een 8-6 achter stand abrupt werd afgebroken wegens onweer. Niets kon de pret drukken. De sporters van de Knickerbockers had den overigens één overnachtingsadres. Net als de voetballers die in het stadion sliepen. Dat was praktisch, want de WZ'ers speelden zaterdag een toer nooi en waren zodoende steeds dichtbij huis. Aan dit toernooi werd ook mee gedaan door clubs uit de partnersteden van Soest uit Frankrijk en Nederland (Kampen). Voor het resultaat van de uitwisseling Soest-Soest telde alleen het duel van WZ'49 met de gastheren mee. De groenwitten verloren met 1-0. Nieuw was verder dat ook de basketbal lers en de volleyballers in de sporthal logeerden, de overige deelnemers wer den bij gastgezinnen ondergebracht en de officiële gasten verbleven in Hotel Gellerman. Onder hen burgemeester Koos Janssen die zijn debuut maakte in de sportuitwisseling. Het enthousiasme van de nieuwe burgervader kende geen grenzen, evenals dat van zijn ambtscol lega Eckhardt Ruthmeyer. Ook hij was er voor het eerst bij. De Duitse bobo's bleken overigens meer bedreven in ten nis dan hun Hollandse gasten. "Man wat waren ze fanatiek", herinnerde sportambtenaar Piet Hoogendoorn zich van de slagenwisseling in de hitte. De bestuurders en ambtenaren hadden, na de officiële ontvangst in de Ridder zaal, gezien hoe de dansers van Dans Sport D -NL Dansen 196 -207 Handbal meisjes 26 - 17 Handbal jongens 24 - 17 Hockey meisjes 4 - 2 Hockey jongens 0 - 10 Basketbal meisjes 59 - 39 Basketbal jongens 48 - 49 Volleybal meisjes 3 - 0 Volleybal jongens 2 - 3 Softbal 8 - 6 (afgebroken) Tafeltennis 10 - 0 Voetbal 1 - 0 Tennis 1 - 5 Einduitslag 16 - 10 centrum Sepp met gering verschil het "openingsbal" hadden gewonnen. Zo wel in de standaardklasse als bij het la- tin dansen hadden ze iets meer punten gekregen met als eindresultaat 196-207. Ook op zaterdag waren de bestuurders getuige van de meeste sportwedstrijden en namen ze een kijkje bij de workshops tekenen en jazz, waarmee het culturele gedeelte van de uitwisseling gestalte kreeg. Traditiegetrouw waren er ook oudere deelnemers. Om kwart over zes zater- De golfbaan in Soestduinen mag niet worden uitgebreid. Het college laat aan zijn standpunt geen duide lijkheid te wensen over. Nog eens negen banen erbij is niet in overeen stemming met het bestemmings plan en de gemeente heeft geen trek in nog meer recreatie in het gebied dat binnen de zogenoemde ecologi sche hoofdstructuur valt. De Stichting Golfclub Soestduinen heeft üq de Van Weerden Poelmanweg de beschikking over negen holes par 3. Ze r«il dit aantal verdubbelen en daarvoor bet terrein tussen de spoorbaan en het >oor WZ benutten. Dit zou kunnen zonder dat er bomen gekapt moeten worden. Uitbreiding is nodig, aldus de stichting, omdat het ledenaantal toeneemt. Ook stelt ze dat er grond verloren is gegaan door de bouw van 96 appartementen naast de baan die achter hotel Holiday Inn Royal Pare is aangelegd. Volgens de stichting is negentig procent van de le den woonachtig in Soest en zijn de extra banen dus hoofdzakelijk in het belang van plaatselijke golfers. Voor deze argumenten is het college niet gevoelig. Het terrein dat de golfclub op het oog heeft, ligt midden in de eco logische hoofdstructuur en het gemeen telijk beleid is erop gericht dat dit ge bied duurzaam in stand wordt gehou den. Herstel en ontwikkeling van de na tuurwaarden hebben de hoogste priori teit. Meer holes voor de golfbaan ziet de gemeente als een zware aantasting van het gebied. En aantasting is alleen be spreekbaar, indien er zwaarwegende maatschappelijke belangen op het spel staan. Dat is volgens de gemeente niet het geval. De grond, waarop de Stichting Golfclub Soestduinen wil uitbreiden, is overigens eigendom van de gemeente. Die zal de grond niet verkopen, noch in bruikleen geven. Foto: Aldo Allessie öe bedrijfssportcompetitie is ach ter de rug. In sporthal Beukendal iwerden donderdagavond de laatste happen uitgedeeld tijdens de vier de volleybaldag. In totaal kwamen hen avonden werknemers van Soes- ter bedrijven in actie. Het was de J8,te keer dat het toernooi werd ge- «ouden. Kamnioen in de hooeste vollevbalklas- se werd Varoda Packaging dat kennelijk veel spelers uit het eerste team van Stam/SoVoCo in dienst heeft. In de fi nale werd Stam Autobedrijven ingepakt, dat veel veteranen van dezelfde club in huis had: 15-10,15-5. In de strijd om de derde en vierde plaats was Chyparse met tweemaal 15-3 te sterk voor Van Arkel. Uit de eerste klasse degradeerden Van de Grift en Krijkamp Den Oude. Hun plaatsen worden volgend jaar ingeno men door de Kaasspecialist en Quali- tech. De laatste werd eerste in Je twee dagavond, ruim een uur later dan ge pland, kwamen toerrijders van Tempo Toer en het Duitse Hansa Soest de par keerplaats van het Schulzentrum oprij den. Een aantal van hen was vrijdag al vertrokken, zoals de 71-jarige Jan Jan sen die de tocht voor de achttiende keer volbracht. In het gezelschap bevonden zich verder onder anderen de dames Van 't Klooster en Semper. Onderweg werden ze niet geplaagd door lekke banden. In de avonduren verzamelden de deel nemers zich in de Alter Schlachthof, een voormalige slachterij die in de jaren ne gentig werd omgebouwd tot ontmoe tingscentrum. De volgende morgen konden ze hier frühschoppen en een ronde over de vlooienmarkt maken, ter wijl de officiële gasten een wandeling langs archeologische bezienswaardighe den maakten. Om half drie s' middags stapten de Ne derlandse afvaardigingen weer in de bussen om de terugreis te aanvaarden en volgens planning om kwart over zes bij Beukendal weer uit te stappen, een on vergetelijke ervaring rijker. Op de terug reis derhalve geen vertraging. Anders was dat zaterdag, toen de chauffeurs de lege bussen terugreden naar Nederland. Als gevolg van de strenge controles bij de Nederlandse grens kwamen ze tussen de Duitse A2 en de Nederlandse A12 terecht in een kilometerslange file. Over twee jaar is de volgende sportuit wisseling. Dan komen de Duitsers naar ons toe. Dit keer won de uitwisseling iets terrein, doordat de tennissers en de hockeyers na jarenlange afwezigheid weer deelnamen. Mogelijk dat in 2002 aan het programma nog meer extra ac tiviteiten worden toegevoegd, want het is dan vijftig jaar geleden dat de eerste uitwisseling plaatsvond. Telefoon (035) - 601 30 14 Tempo Toer houdt zaterdag 17 juni de Naaldentocht. Deelnemers kunnen kie zen uit routes van 40, 80, 120 en 150 kilometer. Alle tochten gaan richting de Veluwe. Het startbureau is gevestigd in het clubgebouw van Tempo Toer aan de Industrieweg. Voor de 150 kilometer moet tussen 8.00 en 9.00 uur worden vertrokken, voor de 120 kilometer tussen 9.00 en 10.00 uur, voor de 80 kilometer tussen 9.00 en 11.00 uur en voor de 40 kilometer tus sen 10.00 en 12.00 uur. De kosten bedragen vijf gulden voor de twee kortste afstanden en zes gulden voor de twee lange. Leden van de NTFU krijgen twee gulden korting. de klasse door de Kaasspecialist met 15- 3 en 15-7 te kloppen. Derde werd Ver- wey Messnig Partners dat in de troostfinale Van Asch versloeg: 7-15, 15-6, 15-9. Procar en Rabobank 1 zakten af naar de derde klasse, vanwaar uit Yves Rocher en Midcoat eerder al promoveerden. De vier volleybalavonden waren georga niseerd door Stam/SoVoCo. Het zaal voetbaltoernooi was mogelijk dankzij SEC en WZ'49 stond garant voor het veldvoetbaltoernooi. AUe wedstrijden werden georganiseerd onder de paraplu van de Soester Zakenkrine. woensdag Amsterdams Paaltje met gekookte aardappels en rode kool. donderdag Biefstuk Wellington met pommes parissiennes en snijboontjes, weekend Zigeunerschnitzel met patat en rode bietjes, maandag Kippepoot met aardappel schijfjes en worteltjes, dinsdag Bami met saté en kroepoek. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 De damesselectie van Stam/SoVo- Co voor volgend seizoen is bijna rond. Middenaanvalster Hedda Meijer, enkele jaren terug al actief voorde eerste divisieploeg keert te rug van Nesselande, buitenspeelster Marit Fakkeldij maakt de overstap vanuit dames 2 en Carla van Kuijk komt over van Utrecht. Ook een linkshandige middenaanvalster van Vrevok 2 voegt zich bij de ploeg, terwijl met drie andere speelsters nog wordt gesproken. Onder hen bevinden zich twee volleybalsters die dit seizoen in de eredivisie uitkwamen. Trainer/ coach Gert Veldhuizen hoopt van gan ser harte dat zij naar Soest komen. "In de nieuwe samenstelling zijn \ye in het begin kwetsbaar en dat proberen we op te vangen met speelsters die ervaring in de eredivisie hebben opgedaan." Dat neemt niet weg dat Veldhuizen veel ver trouwen heeft in de nieuwkomers, van wie de meesten in het afgelopen jaar in de tweede divisie speelden. "Ze zijn lang en atletisch, we gaan nog veel ple zier aan hen beleven", belooft de Vee- nendaalse oefenmeester die Inge Olt- hoff heeft opgevolgd. Stam/SoVoCo doet er alles aan om een goed klimaat voor de speelsters te scheppen. Voor twee nieuwe krachten is in de omgeving van Soest een stage plaats geregeld. Nu is manager Jacques Hardenberg op zoek naar een werkkring voor twee dames die wellicht voor Stam/SoVoCo gaan spelen. "Met de lease-auto's was het vervoer al goed geregeld, maar we pakken de za ken nu nog professioneler aan. Ik kom van een club (Vrevok-red.) met een pro fessionele organisatie. Daar heb ik na tuurlijk in de keuken kunnen kijken", aldus Veldhuizen die met de overige begeleiders bergen werk heeft verricht om de selectie aan te vullen. "Wat dat betreft heb ik het nog nooit zo zwaar gehad. Doordat er zoveel speelsters weggingen, lag het hier best wel op zijn gat. Er werd getrokken aan speelsters, anderen maakten nieuwe studiekeuzes, er bleven er maar vier over. Ik heb mijn hele netwerk moeten aanspreken, maar tot nu toe hebben we nooit met minder dan acht mensen getraind." Overgebleven van afgelopen seizoen zijn Susan van den Heuvel, die ook in Jong Oranje speelt, Linda Ellebroek, Reina Wieberdink en Leonie van der Horn. Binnenkort neemt Albertine de Haan een besluit over waar haar volley baltoekomst ligt. Verder werkt Veldhuizen samen met zijn assistent Jos Blanken, manager Har denberg en fysiotherapeut Steve Wes tenhagen. Waarschijnlijk wordt ook een conditie- en fitnesstrainer aan de bege leidingsstaf toegevoegd. Heren Juijan van Slooten wordt de nieuwe trai ner van het eerste herenteam dat in de promotieklasse is ingedeeld. Onder zijn voorganger Ali Moghadassian was de jonge volleyballer de laatste jaren spel verdeler van de ploeg. Zelf zal hij niet meer spelen voor de hoofdmacht bij de heren. De ClOS-student krijgt ook de techni sche leiding over de jeugdafdeling. In samenwerking met onder anderen Veld huizen zal Van Slooten gaan proberen op termijn een goede doorstroming van de jeugd naar de senioren te bewerkstel ligen. Foto: Aldo Allessie Als de spelers en begeleiders van het Sloveense elftal in hun vader land terugkeren, hebben ze tastbare herinneringen aan hun verblijf in Soest. Een fles wijn, twee paar sok ken en een stropdas (alle met ge meentewapen van Soest) en een pa raplu in de nationale kleuren groen en wit kregen ze donderdag aange boden in een jutezak, ook al met het Soester wapen. Een delegatie van zes bestuurders van de voetbalbond nam de geschenken donderdagmiddag in ontvangst tijdens een officieel bezoek aan het gemeente huis. Burgemeester Koos Janssen, zelf een groot voetballiefhebber, had de deelnemers aan Euro 2000 dinsdag avond al welkom geheten in hotel Ho liday Inn Royal Pare Soestduinen, waar ze tijdens hun verblijf logeren. Met de wethouders Neks Blommers, Pieter ten Hove en Bart Krol deed hij dat in 'ei gen huis' nog eens over. Het samenzijn was er vooral één van wederzijdse uitingen van dankbaarheid en complimenten. Ook werden enkele feiten over de sportbeoefening in Soest en Slovenië uitgewisseld. En natuurlijk las Janssen de eerste regels van het Slo veense volkslied voor. Hij kon dat in het Nederlands doen, want een tolk hield de conversatie aan de gang, hoewel zij bij de vertaling van de portefeuille-in houd van wethouder Krol (onder meer ruimtelijke ordening en volkshuisves ting) even stilviel. In grijze colberts en pantalons, een wit overhemd, een grijze stropdas met zwar te strepen, grijze sokken en zwarte schoenen zaten de Sloveense bondsbe stuurders. Ogenschijnlijk interesseerde ze zich niet voor alle (statistische) infor matie die over hen heen werd gegoten. Maar toen Janssen de vakantie memo reerde die hij vijftien jaar geleden in Slo venië (toen nog behorend tot Joegosla vië) doorbracht, ontlokte hij toch een brede grijns op de gezichten van de be stuurders. Door de verrassende kwalificatie voor Euro 2000 neemt voetbal aan popula riteit toe onder de twee miljoen inwo ners van het land dat tien jaar geleden zelfstandig werd. Na de bijna sensatio nele winst op Oekraïne, 17 november vorig jaar, werd het elftal door 50.000 uitzinnige fans onthaald op het nationa le vliegveld. Tijdens de daaropvolgende oefenwedstrijden was het stadion steeds uitverkocht en bij elke groepswedstrijd worden vijfduizend Sloveense toeschou wers verwacht. Gisteravond, na het ter perse gaan van deze krant, opende Slovenië met de wedstrijd tegen Joegoslavië in Charleroi. Zaterdag 18 juni zal burgemeester Jans sen aanhanger zijn van de Slovenen tij dens het duel met Spanje in Amsterdam ArenA en drie dagen later zit hij op de tribune als de gasten van Royal Pare in het Arnhemse Gelredome tegen Noor wegen spelen. Janssen woont overigens nog drie andere wedstrijden van Euro 2000 bij. Slovenië wordt wel het 'lelijk eendje' van het Europees kampioenschap ge noemd. Voor de betrokkenen zelf is het al mooi genoeg dat ze zich hebben ge plaatst. De voetballers trainen dagelijks tweemaal in De Bilt, waar ook een Slo- venië-huis is ingericht. Vrijdagmorgen hielden ze open huis in Royal Pare voor de pers, maar daar trokken ze hoofdza kelijk de Sloveense pers mee aan.

Soester Courant | 2000 | | pagina 15