STRUKEN IN MINDER TUD LauraStar 'Geron' stopt als dierenwinkel Makelaarsstafje voor John Peters 'Dijn Diezijn': één onderdak voor twee ondernemingen 'op maat' Vakantie gevoel begint bij Studio Haleakala ACTUEEL pa TE KOOP Verzekeraar Basic-Life met websites op internet Strijken op een luchtkussen met een perfect resultaat Bezoek de spectaculaire demonstratie eKperi SCHOEMAKER Wereldprimeur! Service bij Schoemaker De hele maand juni Tax free shoppen Alle Shiseido Maria Galland produkten 17,5 °/o korting Open repetities Soester Kinderkoor Afdeling hengelsport blijft doorgaan 'Belhamel' onder Soester makelaars gehuldigd PETERS0™'® pagina, soef Meubels en interieurdecoraties ctie in juni Soester Courant Zaterdag 17 juni van 10.00 tot 17.00 uur. JIIII» informatie: tel.6014152 deling Communicatie TEN 2000" faalde in artikel 26 van de Wet ni 2000 gedurende vier weken planologie en bouwen (balie het gemeentelijk INFOcentrum bibliotheek in Soest, voor een mei 2000 vastgestelde bestem- vijzen ingediend en bij de vast- ïlijke Ordening kan degene die kt, alsmede een belanghebben- overeenkomstig artikel 23 van enteraad kenbaar te maken, ge- eerde staten van de provincie •edenkingen tegen het bestem- zage ligt, komt toe aan een ie- 'elke bij de vaststelling van het Voor het overige beweegt "Dijn Die zijn" zich op twee nogal verschillende terreinen. De meubelmakers (beneden) leveren voornamelijk interieur-onderde len van hout: kasten, tafels, lambrizerin- gen, zelfs hemelbedden, alles op maat :n in elke gewenste afwerking, zowel voor particulieren als voor bedrijven. We gaan altijd eerst kijken en ontwer pen, in overleg met de klant, dan een meubel dat expliciet in overeenstem ming is met wat hij wenst, dus perfect 'op maat'," zegt Marius Mouwen. Hij vormt, met zijn medewerkers Arjen den Hartog en Kenneth Manuela, de man nelijke inbreng in "Dijn en Diezijn". Na 25 jaar in het bankvak te hebben ge werkt koos hij voor het vak dat hij al die tijd als hobby had uitgeoefend en het bevalt hem uitstekend. Van klassiek tot modem of zelfs extra vagant, Marius Mouwen werkt in alle stijlen die de klant maar wenst. Aan het productieproces gaat uiteraard altijd eerst een intensief overleg met de klant vooraf, waarna er eerst een ontwerpte kening wordt gemaakt. Ook de prijzen zijn "op maat", aldus Marius Mouwen. "We zijn wat je noemt een uur-bedrijf; arbeidsloon vormt zo'n 90 procent van de prijs." Decoraties Isabelle Mouwen, zijn vrouw, vertegen woordigt met haar collega's Lenie van der Struis, Inge Schoonderbeek en Irma -rommink de "vrouwelijke tak" van Dijn Diezijn". Die houdt zich wel- T)A\ meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid I en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Burg. Grothestraat 25 Soest 035-6020488 SOESTER COURANT Nu ook voor het Soester Kinderkoor de zomervakantie nadert zijn de voorberei dingen voor het nieuwe seizoen in vol le gang. Zoals gebruikelijke worden er weer open repetities gehouden, waarbij de kinderen kennis kunnen maken met het Soester Kinderkoor. Deze open re petities zijn op maandag 19 en 26 juni in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat 46. Voor de kinderen in de leeftijd van zes tot en met acht jaar begint de repe titie om 16.00 uur en duurt tot 16.40 uur. Voor de kinderen in de leeftijd van negen tot met twaalf jaar begint de re petitie om 16.50 uur en duurt tot 17.30 uur. Naast deze open repetitie aan het eind van het seizoen zal er ook aan het begin van het nieuwe seizoen de moge lijkheid zijn om vrijblijvend te komen meeluisteren en meezingen met het Soester Kinderkoor. Het nieuwe seizoen begint op maandag 21 augustus. Onder leiding van dirigent Arie Perk wordt er hard gewerkt aan het repertoi re. Er staan inmiddels al verscheidene leuke optredens gepland, zoals het eigen concert in september in de aula van het Griftland College en een groot kerst concert, met kerstmusical, in december. Informatie: Allette van der Ploeg, tel. 6025269, of Bep Rademaker, tel 6019782. Onder grote belangstelling heeft de bekende Soester makelaar John Pe ters vorige week vrijdag min of meer afscheid genomen van de makelaar dij die sinds 25 jaar zijn naam draagt. De leiding is begin dit jaar overgegaan in handen van zijn op volgster Bea de Bruin. Peters kreeg als eerbetoon het traditionele ma kelaarsstafje aangeboden. Een forse schare collega's, zakelijke re laties, vrienden en bekenden bevolkte vrijdagmiddag het onlangs verbouwde makelaarskantoor aan de Birkstraat om het echtpaar Peters "uit" en Bea de Bruin "in" te wuiven. Peters blijft ove rigens als adviseur nog op de achter grond aan de makelaardij verbonden. Collega Gertjan Kreikamp, voorzitter van de NVM-regio Eemland, overhan digde hem het makelaars stafje van de Nederlandse Vereniging van Makelaars, dat sinds eeuwen de waardigheid van de makelaarstitel symboliseert. Kreikamp deed dat met een humoris tische toespraak, waarin hij John Peters kenschetste als de "belhamel" onder de Soester makelaars. Hij memoreerde o.a. hoe Peters via-via in de makelaardij te recht was gekomen en een kwarteeuw geleden gestart was aan de Ossendam- weg. Zijn aanpak was vanaf het begin onconventioneel geweest en hij had zich van meet af sterk geprofileerd, o.a. door de inmiddels in heel Nederland beken de "Eekhoorn-huizenkrant" en de be proefde slogan "voor wonen in de groe ne zone". Volgens Krijkamp was John Peters daar bij altijd een zeer innemend mens geble ven: "een unieke kerel", die hij bewon derde. Hij bood hem vervolgens het stafje en de bijbehorende oorkonde aan. Voor mevrouw Peters waren er bloemen en opvolgster Bea de Bruin had een heel bijzonder cadeautje meebracht: het allereerste verkoopbord waarmee John Cadeautje voor John Peters: het aller eerste verkoopbord (25 jaar oud); links mevrouw Peters, rechts Bea de Bruin. Foto: Aldo Allessie Peters 25 jaar terug zijn eerste huis aan de man had gebracht. Daarna was er nog een komisch optreden van de zgn. locoburgemeester van Lage Vuursche, die de draak stak met het makelaarsvak in het algemeen en de makelaars zelf in het bijzonder. Zaterdag volgde nog een druk bezocht "open huis", waarbij de klanten van de makelaardij een kijkje konden nemen bij het onlangs nieuw gepresenteerde woningaanbod en ook bij enkele huizen in de regio terecht konden. Op tweede pinksterdag was het make laarskantoor - als extra service aan met name de tweeverdieners die door de weeks weinig tijd hebben - geopend. Dat zal ook de komende zondagen (18 juni, 25 juni en 2 juli) het geval zijn. theffing is verleend van artikel een strandvolleybaltoernooi in 1.00 uur. :en openbare vergadering in de van 20 april 2000. budget Stedelijke Vernieuwing >esluit voor twee percelen aan Oost en Bosstraat-West). i nieuwbouw/verbouw kleed/ llaties ten gevolge van wijziging missie. rbadterrein en voormalig Zon- aagt 30 minuten, i het desbetreffende ersoon of groepering. aten: alfuurtje en eds eerder in van het spreek waarbij het college een reactie heeft gen. iterlijk 12.00 uur op de ij het kabinet van de MAKELAAR' ASS SOEST Ossendamweg 45 De bekende dierenspeciaalzaak "Geron" aan de Nieuweweg 60A sluit komende zaterdag (17 juni) definitief haar deuren. De afdeling hengelsport - op de bovenverdie ping - blijft echter bestaan. In de be- nedemvinkel wordt binnenkort een heel ander bedrijf gevestigd. Zo'n elf jaar geleden startte Reijer Flap per met de dierenzaak onder de naam "Geron", die algauw een meer dan lo cale uitstraling zou krijgen. Alle dieren liefhebbers konden er terecht, of het nu om een hond of een kat, een vogeltje, een marmot of een goudvis ging, en ui teraard ook voor alle "benodigdheden", accessoires en diervoeding. Ook voor een goed en kundig advies klopte men nooit tevergeefs bij Geron aan. "Ik zal het erg missen," aldus Rapper, "maar op een gegeven moment moet je nu eenmaal een keuze maken. Ik had de zaak eventueel kunnen verkopen, maar dan krijg je hier misschien weer zo'n onderdeel van een winkelketen die je in elke stad of dorp van Nederland al te genkomt. Het 'zelfstandige' komt steeds minder voor, en dat vind ik jammer. Het gaat er toch om hoe je tegenover je klant staat, dat is meestal een persoonlijk ge voel. Juist in een dierenwinkel heb je dat nodig. Daar heb je toch altijd te maken met levende have..." Ook de klanten die op de hoogte zijn vinden het jammer dat de dierenwinkel dichtgaat. Gelukkig is er - althans voor de sportvissers - één troost: de beken de en zeer goed gesorteerde hengels portafdeling op de bovenverdieping blijft gehandhaafd en gaat dus gewoon door. Men kan daar ook na 17 juni dus nog steeds (via dezelfde ingang en de trap) terecht voor alles wat de sportvis ser nodig heeft én voor een goed en persoonlijk advies. Verrassing Over de bestemming van de beneden verdieping bewaart de familie Rapper op dit moment nog liever het stilzwij gen, maar het staat wel vast dat er van af volgende week flink verbouwd gaat worden. Als alles volgens plan verloopt gaat er na de verbouwing - die waar schijnlijk ongeveer een week in beslag Reijer Flapper van "Geronzet de hengelsportafdeling ook na de verbou wing voort. zal nemen - een totaal andere winkel van start, waarin zoon Ronald Rapper de scepter zal zwaaien. Dat wordt een spectaculaire verrassing, voorspelt vader Rapper. Wie nieuwsgierig is zal even geduld moeten hebben, maar binnen kort is in deze krant de aankondiging van een aantal totaal nieuwe activiteiten bij Geron te verwachten. WOENSDAG 14 JUNI 2000 e de maand juni geeft <i Bibliotheek korting 0p jJ alle jazz-cd's uit haar collec. id is van de bibliotheek ka enen voor f 2,50 per stuk in i de gebruikelijke f 4,50. De nijn is twee weken, llectie telt uiteraard veel gr0. van wereldfaam, zoals Louii Miles Davis en Ella Fitzge. wie kennis wil maken met de saxofoonklanken van Grover jn Jr., de jazzviool van Regj. of de aparte zangstem van pkins treft ook deze artiesten anderen in de collectie aan. 3ill Clinton onlangs gezegd "de jazz het geschenk van is aan de wereld" telt ook ons uitstekende jazz-artiesten, zo- leys, Denise Jannah en Yuri iswaar óók bezig met interieurs, maar dan toch vooral met de decoratie daar van, met name door middel van (kunst)bloemen en andere objecten. De beide teams van "Dijn Diezijn voor het gezamenlijke bedrijfspand aan het Weteringpad. Foto: Aldo Allessie Ook hier is "maatwerk" het leidend beginsel, al zijn het niet zozeer particu lieren maar voornamelijk bedrijven die tot de vaste klantenkring gerekend mo gen worden. De vier dames hebben óf een bloemis ten- óf een commerciële achtergrond en leveren niet alleen de fraai ogende bloemstukken of -objecten waarop de afnemers een abonnement (minimaal een jaar, met stukken die per een, twee of drie maanden kunnen wisselen) kun nen nemen, maar adviseren ook op aan verwante terreinen: een kapstok, een schilderij, hydrocultuur. "Wij nemen desgewenst de totale styling van een kantoor of restaurant voor onze reke ning," aldus Isabelle en Inge, "en artis tiek verantwoord. Dus géén bloemstuk- jes die je overal wel kunt krijgen. We hebben hier ook geen rekken vol kant- en-klare stukken, want elk object wordt 'op maat' gemaakt, dus in nauw overleg met de klant. bijzonder duurzaam zijn, wordt er ook in deze branche rekening gehouden met de gang der seizoenen. In het voorjaar ontstaan er dan ook andere stukken dan in de zomer, de herfst of de winter. "Naarmate het warmer is worden de stukken ook wat uitbundiger; in het voorjaar werken we bijvoorbeeld veel met rozen en veldboeketten. Dan creëer je toch een andere sfeer. Wie belangstelling heeft voor de "maat- producten" van "Dijn Diezijn" - het zij meubels, hetzij bloemdecoraties - kan daarvoor dagelijks terecht aan het Weteringpad 30. "Dijn Diezijn" is daar bereikbaar via telefoon 6029798, fax 6033044 of e-mail: dijn.diezijn@sp- plus.nl. De bloemen, gemaakt van zijde of kunststof, zijn niet van echt te onder scheiden. "Het materiaal is tegenwoor dig zó goed; allen ruiken ze natuurlijk niet. Je kunt zelfs méér creëren en een beetje 'sturen' dan met natuurlijke bloe men." De prijs is altijd interessant, want concurrerend met die van echte bloe men. Daarnaast is er een zeer uitgebrei de sortering van andere houdbare ma terialen (natuurlijk of niet), zoals wor tels, takken, sisal en bamboe, waarmee de objecten vaak worden vervolmaakt. De prijzen - volgens een bepaalde ta riefstructuur - vallen beslist mee. "Het is niet interessant om alleen maar zoveel mogelijk bloemen weg te zetten; vaak gaat het juist om de kunst-van-het-weg- laten." Seizoenen Ondanks het feit dat de kunstbloemen die de snelheid van het Internet combi neert met de kracht van persoonlijk ad vies van een tussenpersoon. Iedere klant is anders en heeft eigen specifieke vra gen over zijn persoonlijke situatie. Vol gens Basic-life is het in die zin niet meer dan normaal dat de klant voor een per soonlijk advies naar een adviseur gaat. Daarom werkt Basic-life samen met onafhankelijke adviseurs door het hele land. Bij Basic-life is de klant eigen baas over zijn verzekeringspolis. Via een password krijgt de klant toegang tot een aantal eigen pagina's op de website. Daar kan hij bijvoorbeeld zijn adresgegevens ver anderen of van beleggingsfonds wisse len. Ook kan hij daar op ieder moment zien wat de waarde van zijn polis is. Of zoals Ansfried Snijders, directeur van Basic-life zegt: 'Wij geven de klant op timaal inzicht in wat we doen met zijn geld. Hij kan op ieder moment zien hoe zijn geld groeit. Heel logisch, vinden wij. Want de klant legt veel geld in, daarom heeft hij volgens ons het recht om te zien waar dat blijft.' Bovendien zijn de voorwaarden van de Basic-life verzekeringen geschreven in 'normale mensentaal', zodat iedereen ze kan begrijpen. Basic-life is een nieuwe verzekeraar waar één van de grootste beursgenoteer de verzekeraars van Nederland achter staat: de ASR-groep. Bekende verze keraars als De Amersfoortse, Europee- sche en Stad Rotterdam Verzekeringen behoren tot deze groep. Verder werkt Basic-life nauw samen met Generalife of America, een verzekeraar die ook via het Internet werkt en al sinds 1995 zeer succesvol is op de Amerikaanse markt. Inmiddels werken zo'n 600 verzeke ringsadviseurs met Basic-life samen en dat aantal stijgt nog dagelijks. Ook het aantal klanten dat een levensverzekering bij Basic-life afsluit, groeit met de dag. Het World Wide Web-adres van deze verzekeraar is www.Basic-life.nl Voor nadere informatie kunt u in Soest contact opnemen met Koren As surantiën, telefoon 035-6016011 of www.korenassurantien.nl. vast in de stemming wil ko- het North Sea Jazz Festival in t heersende voetbalfestijn ver- fluisteren met wat prima jazz- dit de gelegenheid om op een e manier kennis te maken mei :ieksoort. itheek is geopend van dinsdag et vrijdag van 11.00 uur tot en zaterdags van 11.00 uurtoi Gevraagd Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) Wie een beetje bekend is met Inter net weet dat veel verzekeraars een eigen website hebben. Ze geven op deze sites informatie over verzeke ringen en in sommige gevallen kan de consument daar ook een offerte aanvragen. Daarnaast kent Nederland enkele 'virtu- ile' verzekeraars en tussenpersonen, soals Ineas en Polis4you, die niet alleen nformatie geven maar ook zaken doen da het Internet. Bij deze verzekeraars tan de consument direct een eenvoudi ge schadeverzekering afsluiten zoals een irommer- of een inboedelverzekering. >inds kort is er nog een Nederlandse verzekeraar die zaken doet via Internet: 3asic-life. Basic-life is de eerste maat- ichappij die 'online' levensverzekerin gen aanbiedt. Wie bij verzekeraars denkt aan grote jeursgenoteerde bedrijven met veel per soneel, staat wellicht verbaasd als hij voor het eerst over deze maatschappij ïoort. Basic-life wordt bemand door slechts zes mensen. Dit is mogelijk om dat het hele bedrijfsproces geautomati seerd is. Dat betekent ook dat de kos ten laag gehouden kunnen worden. En dat ziet de consument terug aan de lage arieven van deze nieuwe Rotterdamse verzekeraar. Basic-life is de eerste levensverzekeraar en ontvang bij aankoop een verrassing Burg. Grothestraat 9, Soest, telefoon 035-6010344 Iet zijn twee aparte bedrijven, maar ze zijn zó "verwant" - ook in de 9ijna letterlijke betekenis - dat ze in één adem genoemd kunnen wor den: "Dijn Diezijn", sinds het be rin van dit jaar gevestigd aan het Weteringpad 30. Bovendien hebben ze een belangrijk gemeenschappe lijk kenmerk: beide ondernemingen werken "op maat", dat wil zeggen dat er maximaal tegemoet wordt ge komen aan de wensen van de klant. één temperatuur voor alle stoffen probleemloos ontkalken met warm water teflon zool voorkomt glans en beschadiging 3.5 bar continu stoomdruk nóóit meer valse plooien Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 Info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Zwitsers topkwaliteitsproduct het meest complete stoom/strijksysteem u strijkt professioneel met aanblazing en afzuiging in de helft van de tijd

Soester Courant | 2000 | | pagina 5