WK-titels Ammerlaan 'tussendoortje6 Red Stars sluit af met jeugdkamp WAL AAI AAI Jack Belt wint run-bike-run Galerij der kampioenen Ekletouivenschieten ZONNESTUDIO - SOEST Ruim baan jeugd Soest-Zuid ZWEMMEN Schieters goed in eigen wedstrijd RUN-BIKE-RUN Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Loodgieterswerk ATLETIEK Dick van den Broek rentree met zege BRIDGE Zomerdrive ONI Duivenberichten PAGINA 15 o E BIJ ETBAL Records zwemmers tijdens NK jeugd 8JNI: een tuit I verse toom VISSEN Iaarten Mosk wint rijfde viswedstrijd Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet PAGINA WOENSDAG 21 JUNI 2000 SOESTER COURANT Michiel Riesmeijer Jeugdkampioen kleiduivenschieten Soester vliegt wereld rond in aanloop naar Paralympics Basketbal, barbecue, vossenjacht, zwemmen en oranje Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 bereiken. D< kampioensc ik ben van nog nie zo'n acl Vooral sterk ei drie ke< Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Naam: Wedvlucht: Chateauroux; Afstand: 651 kilometer; Wind: zuid-oost. DE ZWALUW R. Eimers 1; Comb. van Egdom 3; H. Huis man 4; J. v.d. Brakel Zonen 5; L. Vogel 6; Comb. de Bes-de Bree 7; E. v.d. Brakel Zn 9 R. v. Homsveld 10; H. de Bree 12; R. v.'t Net 13; H. Wolfsen 15; R.W. Grift 16; G. Rijksen 17; H. Vonk 18; Van Es Rijk- sen 20; A. Hooijer 21; J. Benschop 22; Gebr. de Bruin 30; G.M. Schimmel 33; V. Ginkel Kanters 34. DE VRIENDSCHAP Vaessen/Veenendaal 1; Comb. Zijtveld/ Krol 2; Altenaar/Reijerse 8; J. Beijer 11; B.G. Schimmel 12; J.C. Wijnands 13; G. Rietveld 14; W. Hoffmann 18; H.H. v.d. Veen 20. Wedvlucht: Morlincourt; Afstand: 332 kilometer; Wind: zuid-oost. DE ZWALUW R. Eimers 1; E. v.d. Brakel Zn 2; Th. Wigtman 4; R. van Hornsveld 5; R. v.'t Net 6; G.M. Schimmel 8; P. Kanters 9; Comb. van Egdom 10; G. Rijksen 12; R.W. Grift 13; Comb. de Bes-de Bree 16; A. Rookhui- zen 17; Gebr. de Bruin 20; J. v.d. Brakel Zonen 27; Van Es Rijksen 29; V. Ginkel Kanters 33; Patrick Ingrid 37; J. Ben schop 39; H. Toonen Zn 49; H. Wolfsen 50; L. Vogel 53; H. Vonk 58; J. v. Dijk 64; De Bruin v. Arnhem 87. DE VRIENDSCHAP Elf leden van triathlonvereniging De Schieter hebben afgelopen week goedgepresteerd in de Mid Holland Tour, een serie van vijf korte wedstrijden,waarvan de vierde werd georganiseerd door de vereniging zelf. De op de Vlasakkers gehouden run- bike-run trok 75 deelnemers. Chris van Trigt zette een prima prestatie neer door zich in de eindstand als achtste te klasseren. De run-bike-run van de Schieter ging over 2,5 kilometer lopen, 22 kilometer fietsen en 2,5 kilometer lopen. In het deelnemersveld bevonden zich ook en kele landelijke toppers. De wedstrijd werd gewonnen door Jack Belt in 51 minuten en 52 seconden. Tweede werd Jan Blokland uit Alkmaar op 25 seconden en derde Frans van Heteren, daar weer 25 seconden achter. Eerste Schieter was Chris van Trigt op de vijftiende plaats in 56:15. Henk- Jan Meijer verraste door, op slechts 23 seconden daarna, als zestiende te eindi gen. Klassering overige Schieters: Frank de Groot (23), Ronald Vergou wen (25), Iwan van Toren (37), Joop Leijenhorst (41), Ed van Renswouw (47). Bij de dames was het Michelle Fang- mann uit De Hoef die de overwinning pakte in 1:01:27. Tweede werd Antoinette Molengraaf en derde Amersfoortse Su- zanne Hagevoort. Bea Beijer mocht een taart in ontvangst nemen door als eerste Soester dame te finishen. De eerste plaats over de gehele Tour, met in totaal 40 geklasseerde deelnemers, werd veroverd door Soes ter Jack Belt. Klassering Schieters overall: 8. Chris van Trigt, 11. Dennis Moerman, 15. Henk-Jan Meijer, 21. Ronald Vergouwen, 23. Frank de Groot, 27. Iwan van Toren, 28. Kees Rietveld, 29. Joop Leijenhorst, 31. Ed van Renswouw. Bea Beijer werd 4e dame. In Nijeveen werd de eerste wedstrijd in het landelijke juniorencircuit gehouden. In deze 1/8 triathlon toonde Christian Rietveld aan op de weg terug te zijn na een lange periode van blessureleed. Ondanks gebrek aan wedstrijdritme veroverde hij de twaalf de plek in 1:09:15. Dennis Moerman finishte, in twee uur en vier minuten, als zestiende op de kwart. Telefoon (035) - 601 30 14 Altenaar/Reijerse 1; W. Hofftnann 2; Vae ssen/Veenendaal 3; J. Beijer 6; Comb. Wes- terveld 12; Comb. Zijtveld/Krol 13; A.B. Grift 14; J.C. Wijnands 16; J. v. Groningen 20; B.G. Schimmel 21; H.H. v.d. Veen 28; G. Rietveld 29; J. Kortland Zn 33; A. Dijkstra 46; W.H. van Drie 48. Dick van den Broek is helemaal hersteld van een buikspierblessure. Drie maan den nam hij niet deel aan wedstrijden, maar bij zijn rentree won hij een halve marathon. Dat gebeurde in Oostenrijk, waar hij op trainingsstage is bij René van Zee. Van den Broek maakte zich in Deutschlandberg al na drie kilometer los van de kopgroep en soleerde naar de finish die 17 kilometer verder op het bergachtige parkoers lag, en sloot de wedstrijd af in één uur, zeven minuten en dertien seconden. Bij de aankondiging van de zomerdrive van bridgeclub ONI stond twee weken geleden in deze krant vermeld, dat deel name vier gulden per paar kost. Dit moet zijn vier gulden per persoon (per keer). Bridgeliefhebbers kunnen elke dinsdag avond meedoen aan deze drive. De aan vang van de bridgedrives, die worden gehouden in de Rank aan de Soester- bergsestraat, is telkens om 19.30 uur. Heeft u ook zo'n adembenemend leven? Misschien komt uw benauwdheid door hyperventilatie. Bel of schrijf voor informatie en vraag de gratis brochure aan. Postbus 74386, 1070 Bj Amsterdam, tel. 020 6628876, http://home.wxs.nL/--iohndekr/hvper Nederlandse fX\ Hyperventilatie Stichting Michiel Riesmeijer. Ruben de Clippelaar van de Duin kikkers is twaalfde geworden tij dens de Nederlandse kampioen schappen zwemmen. Op de 100 meter vrije slag tikte de dertienjari ge Soester aan in een persoonlijk record van 1.03.25. Paul Spronk (15) die zich in zijn leef- tijdscategorie voor dezelfde afstand had [t geplaatst, moest zich terugtrekken van wege een knieblessure. Op de NK minioren in Dordrecht ein- digde debutante Eline Schoenmaker (9) i in een persoonlijk record van 1.40.75 als veertiende op de 100 meter schoolslag. Stephanie van Epskamp (12) werd in 1.10.07 zestiende op de 100 meter vrije laarten Mosk heeft de vijfde wed strijd van de zomercompetitie op zijn naam geschreven. Hij zegevier de aan de Eem in Soest. Hij had achttien keer beet en kwam uit op 3.76 meter vis. De 21 deelnemende leden van de Snoekbaars sloegen in totaal 137 maatse vissen aan de haak. Tweede in de eer ste divisie werd Gerrit Kasius (2.91 f meter), gevolgd door Gert van Drie 1(2.90). In de tweede divisie werd Kik van de vHoef opnieuw eerste. Hij ving 2.91 me ter vis. Ton van Drie was tweede met 2.77 meter. woensdag Roerbakschotel, donderdag Slavink met gekookte aardappels en broccoli, weekend Kip-kluiven met patat en boontjes, maandag Chili Con Carne met aardappelschijfjes en sla dinsdag Roer-ei met toast Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Na zeven wedvluchten over 93 tot275 kilometer hebben depostduivenhouders de balans opgemaakt in de Vitesse-klasse. De Zwaluw (foto boven) huldigde als alge heel kampioenen Rob van Homsveld onaangewezenen de combinatie De Bes-De Bree (aangewezen). Ook de kampioenen in de verschillende klassen werden naar voren geroepen. In de A-klasse werden J. van den Brakel en zonen onaangewezen en de combinatie De Bes-De Bree (aangewezen) kampioen, in de B-klasse R.W. Grift en H. Huisman en in de C-klasse pakte G.H. Schimmel beide titels. Bij de Vriendschap (foto onder) werden J. van Groningen en de combinatie Altenaar-Reijerse algeheel kampioen. In de A-klasse zegevierde Ben Schimmel, in de B-klasse H.H. van den Veen en in de C-klasse T. Kok. Drie wereldtitels heeft Robin Am merlaan toegevoegd aan zijn impo sante verzameling sportprijzen. De Soester won afgelopen week in het enkel-, het dubbel- en het gemengd dubbelspel de mondiale hoofdprijs bij het badminton voor minder vali den. Dit toernooi in bet Duitse Hor ken was eigenlijk een tussendoortje voor de Soester die in oktober als tennisser deelneemt aan de Para lympics in Sydney. Af en toe ruilt Ammerlaan zijn tennis racket in voor een badmintonracket. Zo werd hij twee jaar geleden reeds wereld kampioen in alle categorieën en pakte hij in 1999 de Europese titel single en mix, terwijl hij zilver won in het dubbel spel. In Borken waren dertien landen verte genwoordigd. Zijn titel in de single ver dedigde Ammerlaan met succes in de finale tegen de Zwitser Kurzo: 15-4,15- 3. In het dubbelspel met Peter Nefs werden de Israëliër Cordoni en Nishan- tha uit Sri Lanka geklopt. De eindstrijd in de mix was een Nederlands onder onsje, waarin Ammerlaan met Leni ten Hulscher aan het langste eind trok. De meeste aandacht van de Soester gaat evenwel uit naar tennis, want dit is een sport die op de agenda van de Paralym pics staat. Op dit gebied sloeg Ammer laan reeds diverse prijzen bij elkaar. Vorig jaar won hij de masters en mo menteel neemt hij met 3200 punten de vierde plaats in op de wereldranglijst achter de Amerikaan Steve Welsh (4400), de Nederlander Rickv Morlier (3600) en de Australiër David Hall (3400). In tegenstelling tot bij de vali de tennissers wordt bij de rolstoelers nog de oude puntentelling gehanteerd. Morlier is de dubbelpartner van Am merlaan tijdens de Paralympics in Au stralië en het tweetal behoort tot de fa vorieten op een medaille. Normaal dub belen de twee met anderen. OP de ran king voor dubbels staat Morlier zesde en Ammerlaan negende. Ook in het enkelspel is er goede hoop op eremetaal voor Ammerlaan, al is de ondergrond van de baan niet de gunstig ste voor hem. "We hebben er in janua- Robin Ammerlaan. Foto: Aldo Allessie ri al een keer gespeeld en de baan is tra ger dan mij lief is. Hij is van rubber en dat is in mijn nadeel, zelf speel ik liever op een snelle baan, zoals bij indoor. Gisteren is de Soester vertrokken naar Oostenrijk voor een tennistoernooi. Volgende week doet hij mee aan een toernooi in Amsterdam en een week la ter volgt de Dutch Open in Utrecht. Daama stapt Ammerlaan in het vlieg tuig dat hem naar Parijs breng, waar de French Open plaatsvindt. Meteen daar na wordt in de Franse hoofdstad ge speeld om de World Team Cup, zeg maar de Davis Cup voor rolstoelers. Zodra die wedstrijden achter de rug zijn, vliegt Ammerlaan door naar Not- tingham in Engeland voor een Grand Slam toernooi. "Dan hebben we even rust tot, zeg maar, half september. Dan vliegen we naar San Diego voor de US Open en zijn we nog een weekje thuis, voordat we naar Sydney gaan", aldus Ammer laan. Met een jeugdkamp is een punt gezet achter het seizoen van Red Stars. De jonge basketballersvan wie er sommigen nette- rug waren uit Soest Duitsland, brachten het weekeinde op sportieve wijze door. Ze overnachtten in de gymzalen van het Griftland College, waar vrijdagavond twee televisietoestellen waren neergezet, zodat de rode sterren na de eerste 'training de verrichtingen van Oranje konden volgen. De volgende dag werd er weer geoefend en deden de jeugdige sterren mee aan diverse competities. Zo kwamen er winnaars uit de bus op onder meer de onderdelen strafworpen, schieten en één-tegen- één. Dat gebeurde allemaal in de hal van Aqua Indoor. Ter afkoeling tijdens het hete jeugdkamp namen de basketballers een duik in bosbad De Vuursche in Baarn en tijdens de bar becue deden ze nieuwe energie op voor de vossenjacht die 's avonds in het bos plaatsvond. Het jeugdkamp werd zondag afgesloten met onder andere onderlinge wedstrijden. Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Zonnebank met 2 gezichtsbruiners Snelbruiners met 2 gezichtsbruiners extra pigmentlampen Jumbo met 4 gezichtsbruiners Openingstijden: maandag dinsdag t/m vrijdag zaterdag lOx f85,00 per keer f 11,00 10 xf 110,00 per keer f 13,50 10 xf 160,00 per keer f 18,50 13.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur Tijdens de Nederlandse kampioen schappen kleiduivenschieten Com pact Parcours is de vijftienjarige Soester Michiel Riesmeijer erin ge slaagd met 82 treffers de kampioen stitel voor jeugd tot en met 20 jaar te Veroveren. De lat ligt hoog, maar plezier in de sport blijft het belangrijkste uitgangspunt van TV Soest-Zuid. De tennisvereniging heeft onlangs een nieuw plan gelanceerd om de jeugd ruim baan te geven. Aan de Bosstraat zal veel aandacht worden gegeven aan training en begeleiding van de jonge tennissers. Het plan is opgesteld door de werk groep jeugdbeleid van de vereniging en enthousiast ontvangen door het bestuur. Dat is ervan overtuigd, dat het een goede sportieve basis is voor de jeugd. In het najaar moet de ledenvergadering haar goedkeuring geven aan het plan dat reeds wordt on dersteund door geldschietersAndere sponsors hebben gezorgd voor kleding voor de spelers die in de jeugdcompetitie uitkomen. Op de foto de jeugd van TV Soest-Zuid die straks hoopt te profiteren van het technisch beleidsplan. De wedstrijd werd gehouden op het nationaal jacht- en sportschietcentrum De Berkenhorst te Elspeet waar ruim tachtig gerenommeerde schutters stre den om de hoogste eer. Elke deelnemer stond voor de opgave zoveel mogelijk van de 100 gepresenteerde kleiduiven te raken. Kleiduiven zijn schoteltjes die met zeer grote snelheid door werpmachines wor den gelanceerd en dat in steeds wisse lende richtingen. Naast vaardigheid, snelheid en reactievermogen, is concen tratie de belangrijkste eigenschap bij deze tak van sport. Michiel: 'ik ben hartstikke trots op mijn titel, maar ik wil nu natuurlijk nog meer bereiken. De Dutch Open en de wereld kampioenschappen zijn in aantocht en ik ben van plan daar ook mijn beste beentje voor te zetten. Dat zal wel moe ten ook want daar komen de echte cracks van de wereld. Omdat ik nog in de groei ben mag ik van mijn ouders nog niet volop trainen en hooguit aan zo'n acht wedstrijden per jaar meedoen. Vooral de Engelse jeugd is bijzonder sterk en die schiet vaak wel meer dan drie keer per week."

Soester Courant | 2000 | | pagina 15