*ART 3.95 Vóór 1 augustus koninklijke onderscheiding aanvragen J c. 1--I-2 VTIS Ü1 Specialist Bedankt! Soest wil busbediening drie lijnen handhaven Eemnes neemt idee groene strepen over weg van Soest over mosterd RUIN Voor uitreiking op Koninginnedag 2001 RONDJE RAADHUIS PAGINA 24 steding 25,- 9 - SOEST M- AAK <ER ST In vakantie geen uitzending Van 't Raadhuisplein Bij inrichting 30 km.-gebied DAAR RED JE LEVENS MEE :/m zaterdag 24 juni 2000 oavond '-SOEST 602 24 62 ■V 'ax. 3 per klant 1000 '.v -i" 10 E JAARGANG N O. 9 Volgens traditie worden - naast ande re dagen in verband met een bijzon dere gelegenheid- op Koninginnedag, 30 april, koninklijke onderscheidin gen uitgereikt aan hen die zich ver dienstelijk hebben gemaakt voor de samenleving. De uitreiking is altijd een feestelijke gebeurtenis. Voor de genen die er achter de schermen bij betrokken zijn, is de uitreiking van de onderscheiding de afsluiting van een lange periode van voorbereiding. Er komt namelijk nogal wat kijken voor dat het besluit genomen kan worden of degene die is voorgedragen ook werkelijk in aanmerking komt voor een koninklijke onderscheiding. Al op 1 augustus sluit dan ook de ter mijn voor het aanvragen van een 'lintje' voor Koninginnedag 2001. Het is aan te raden eerst contact op te nemen met Lenny Rensenbrink, secretaresse van burgemeester drs. J.J.L.M. Janssen. Duidelijk wordt dan of een aanvraag in eerste instan tie kans van slagen heeft Overigens is vaak nog nadere informatie ge wenst Sinds 1996 wordt bij toekenning van een koninklijke onderscheiding de nadruk speciaal gelegd op bijzondere persoonlijke verdiensten en presta ties. Verenigingen, instellingen en maatschappelijke organisaties kunnen een onderscheiding aanvragen voor mensen van wie zij weten dat zij zich geruime tijd op een bijzondere wijze hebben ingezet voor de samenleving. Er zijn twee soorten onderscheidin gen: de Orde van de Nederlandse Leeuw en de Orde van Oranje Nas sau. Om in aanmerking te kunnen komen voor een onderscheiding in de Orde van de Nederlandse Leeuw moet er sprake zijn van persoonsge bonden, uitzonderlijke prestaties en/ of inspanningen van zeer uitzonderlij ke aard die van invloed kunnen zijn op en van verstrekkende betekenis zijn voor de samenleving. Voor de onderscheiding in de Orde van Oranje Nassau geldt, dat men zich gedurende geruime tijd moet hebben ingezet ten bate van de sa menleving of bijzondere verdiensten jegens de samenleving moet hebben getoond. Wat iemand in een betaal de functie heeft gedaan, telt voortaan alleen nog als aanvullend element mee. Niemand kan dus meer 'auto- Openingstijden gemeente Soest. De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geopend tot 16.30 uur. Het infor matiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Publiekszaken kunt u onder andere terecht voor: de Gemeentelijke Basis Administra tie personen; de burgerlijke stand; rijbewijzen; identiteitskaarten; uittreksels uit geboorteregister; woonruimteverdeling; huursubsi die; voorzieningen voor gehandi capten; vergunningen voor markt en standplaatsen, en zaken met betrekking tot de winkelsluitings- wet. Op donderdagavond zijn het in formatiecentrum en de afdeling Publiekszaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt dan echter geen zaken regelen die de burger lijke stand betreffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kun nen op donderdagavond wel wor den ingediend. Er geldt dan 'klaar terwijl u wacht'. Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soester- berg die een nummer in Soest wil len bellen, bijvoorbeeld het ge meentehuis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis Burg stede aan het Dorpsplein zitting elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12. Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. SPREEKUREN COLLEGE B. EN W. Burgemeester J. J. L. M. Janssen of wethouder P. V. ten Hove kan men spreken na telefonische af spraak via secretaresse mevrouw L. Rensenbrink, telefoon (035) 60 93 443. Een afspraak met de wethouders A. Blommers-Biezeno of R. W. Krol kan men regelen via secre taresse mevrouw L. Vogel, tele foon (035) 60 93 511. TELEFOONNUMMERS Belangrijke telefoonnummers zijn: - 1 1 2 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambulan ce). - 60 93 459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beantwoor de brieven of het niet nakomen van toezeggingen. - 60 93 665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie overraadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 0800 7662000, gratis nummer voor diegenen die grof vuil aan bieden of klachten hebben over de vuilinzameling. Bereikbaar op werkdagen tussen 8.00 en 16.00 uur. - 60 93 666 Meldpunt woonom geving. (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60 93 643 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgeval len telefoon 54 87 411 (politie). matisch' op een koninklijke onder scheiding rekenen, bijvoorbeeld om dat hij ergens veertig jaar in dienst is. Men moet zich naast zijn betaalde functie vooral op maatschappelijk-, cultureel- of sportgebied hebben in gezet om voor een lintje in aanmer king te komen. Een onderscheiding moet altijd worden aangevraagd. De aanvrager moet het formulier hiertoe inleveren bij de burgemeester van de woonplaats van degene voor wie de onderscheiding is bedoeld. Voor eventuele nadere informatie hierover kan men altijd terecht bij Lenny Rensenbrink van de afdeling Kabinetszaken van de gemeente. In verband met de behandelingster mijn verdient het aanbeveling een onderscheiding ruim van te voren aan te vragen. Dit is de beste garantie dat de aanvraag binnen een zodanige ter mijn kan worden afgehandeld, dat bij toekenning de onderscheiding op de gewenste dag kan worden uitgereikt. Procedure Wanneer een aanvraag wordt gedaan voor een koninklijke onderscheiding, verifieert de burgemeester het deco- ratievoorstel. Hij stelt vervolgens een nader onderzoek in. Dit houdt in het natrekken van allerlei gegevens over degene die is voorgedragen voor de onderscheiding. De burgemeester stuurt het voorstel voorzien van een advies naar de Commissaris van de Koningin. De burgemeester voegt AGENDA 2000 maandag 26 juni, inspraakavond aanleg vrijliggende fietspaden Torenstraat en Vredehofstraat donderdag 29 juni, raadsverga dering geen vergadering van commissies en gemeenteraad in juli donderdag 17 augustus, extra ver gadering commissie financiën, economische zaken, sociale za ken en cultuur, presentatie begro tingsscan maandag 21 augustus, commissie algemene bestuurszaken, volksge zondheid en maatschappelijke dienstverlening dinsdag 22 augustus, commissie ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, openbare werken woensdag 23 augustus, commis sie sport, onderwijs, welzijns zaken en milieu donderdag 24 augustus, commis sie financiën, economische zaken, sociale zaken en cultuur donderdag 31 augustus, raads vergadering maandag 4 september, commis sie algemene bestuurszaken, volksgezondheid en maatschappe lijke dienstverlening dinsdag 5 september, commissie ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, openbare werken woensdag 6 september, commissie sport, onderwijs, welzijnszaken en milieu donderdag 7 september, commis sie financiën, economische zaken, sociale zaken en cultuur woensdag 13 september, verschij ning Op H Hoogt donderdag 21 september, raads vergadering Alle vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders aangege ven. .gC< ladhuisplein 1 I762AV Soest Telefoon 035 - 60 93 In de vakantiemaanden juli en augus tus is het gemeentelijk voorlichtings programma 'Van het Raadhuisplein' niet te beluis teren op Radio Soest. Woensdag 28 juni is de laatste uitzen ding met de herhaling op zondag 2 juli). De eerste uitzending is dan weer woensdag 6 september tussen 11.00 en 12.00 uur. Wel blijft de gemeen telijke informatie dagelijks om 09.30 uur te beluisteren in het programma Soest Actueel. Radio Soest is dagelijks te ontvangen op kabel: FM 107.9 Mhz ether: FM 105.9 Mhz. daarbij een suggestie over de soort onderscheiding en de hoogte ervan. Op zijn beurt kijkt de Commissaris van de Koningin het voorstel en be oordeelt de hoogte van de onder scheiding. Hij stuurt het voorstel met zijn advies naar het Kapittel voor de Civiele Orde. Dit landelijk orgaan bekijkt alle deco- ratievoorstellen en voorziet het van een advies. Het Kapittel bekijkt hoe de voorstellen verdeeld moeten wor den over de ministeries, want de mi nister is uiteindelijk degene die beslist over het voorstel. Hij doet een voor dracht aan de koningin. Een koninklijke onderscheiding wordt niet altijd uitgereikt in het gemeente huis. De uitreiking kan bijvoorbeeld ook bij een vereniging of op 't werk plaatsvinden. Wie over dit onderwerp meer infor matie wenst, kan contact opnemen met de afdeling Kabinetszaken van de gemeente, te bereiken via telefoon nummer (035) 6093443. Beste inwoners van de gemeente Soest: bedankt! Uw spontane en hartelijke reacties ter gelegenheid van mijn benoeming tot burgemeester van Soest en mijn af scheid als burgemeester van Bunnik zijn voor mij en mijn vrouw en kinderen overweldigend geweest. Wij zijn u zeer erkentelijk voor uw belangstelling bij deze voor ons heuglijke gebeurtenis. Onze hartelijke dank hiervoor. Drs. J.J.L.M. Janssen Burgemeester van Soest. Raadhuisplein 1, Postbus 2000, 3760 CA Soest, Tel: 035- 6093443. e-mail: jansj@soest.nl Het gemeentebestuur van Soest legt zich niet zonder meer neer bij de vaststelling van de nieuwe dienstrege ling 2000/2001 voor de busbedie ning van Soest en Soesterberg. Het college van burgemeester en wethou ders heeft hiertegen dan ook bezwaar gemaakt bij zowel Gedeputeerde Sta ten van Utrecht als het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. De bezwaren van Soest richten zich op drie onderdelen van het bestreden besluit: de dienstregeling van buslijn 73 (Soest-Zuid, Soestdijk-Noord, Baarn NS, Baarn-Groeneveld, Eem- nes); het schrappen van de busver binding 's avonds en op zondag van lijn 74 (Soest-Zuid, Soesterberg, Amersfoort), en het schrappen van de spitsbus lijn 252 (Soesterberg, De Bilt, Utrecht). "De vastgestelde busbediening is wel iswaar iets minder nadelig dan we ge dacht hadden, maar we vinden die toch nog steeds onvoldoende voor een gemeente die het belangrijk vindt dat ze een volwaardig openbaar ver voer heeft. Daarom zijn we het met de nieuwe busdienstregeling nog steeds niet eens," zegt verantwoorde lijk wethouder P. V. ten Hove (ver keer en vervoer). Het gemeentebe stuur vindt bovendien dat de brieven die het over de kwestie heeft geschre ven, nauwehjks beantwoord zijn. "Het antwoord dat we hebben gekre gen, vinden we te 'dun'," aldus Ten Hove. Soest wijst in de brieven aan beide colleges op de doelen die de gemeen teraad heeft gesteld: inzicht hebben in het vervoerkundig en financieel functioneren (waaronder de kosten dekkingsgraad) van de busbediening van Soest en Soesterberg, en het in stand houden en zo mogelijk uitbrei den van de openbaar-vervoerbedie- ning van Soest en Soesterberg. Het gemeentebestuur vraagt schor sing van die delen van het besluit van de vaststelling van de dienstregeling 2000/2001 waardoor de busbedie ning en vervoermogelijkheden (voor zieningenniveau) in Soest en Soester berg worden beperkt. Door het in stand laten van die beperkingen zul len de bruikbaarheid en het daadwer kelijk busgebruik immers verminde ren en de aanzienlijke gemeentelijke inspanningen teniet worden gedaan. Verder vraagt het gemeentebestuur de voorziening dat beperkende aan passingen van de dienstregeling alleen zijn toegestaan, nadat de noodzaak en oorzaken (waaronder ontwikke ling van de kostendekkingsgraad, kos tenniveaus en beschikbare middelen) aan de bestuurlijke partners inzichte lijk en overtuigend duidelijk zijn ge maakt en hun de gelegenheid is ge boden over de daaruit voortvloeien de aanpassing in de busbediening een advies uit te brengen. Het verzoek van Soest komt erop neer, de busbediening van de lijnen 73,74 en 252 in stand te houden. Kop: Windhond staat op een half miljoen. - En nu nog op de Eng. Gelezen: "...de piekwaar de molen te zijner tijd moet verrijzen, het ter rein op de hoek van de Molenstraat en de Soester Engweg, tegenover een kleine schare prijswinnaars van de onlangs gehouden posteractie." Blijven die daar dan al die tijd staan wachten? Avondstilte in Oude Kerk met so praan, orgel en fluit. Wellicht een solo voor dirigent? Soest naar de rechter in verband met snoeien in buslijnen. - Een zaak voor de bestuursrechter? Regio TV: Kanaal 9 miljoen. Staat er in de Sportbus ook een tv- toestel om naar Euro 2000 te kijken als mamma per se Goede Tijden Slechte Tijden' wil zien? Open dag naturisten op stormachtige zondag. - Brrrrrrrrrr..... Rabobankplein. De wijze waarop de gemeente Soest de 30 km.-gebieden, naast de gebrui kelijke zoneborden met de 30 km.- aanduiding, extra accentueert, name lijk door middel van een dubbele groene streep over de toegangswegen tot het gebied, heeft ook de aandacht van andere gemeenten getrokken. Hoewel ze geen juridische betekenis hebben, vergroten ze de herkenbaar heid van het gebied. Eemnes is nu de eerste gemeente die deze Sinding' van Soest gaat overnemen bij de inrich ting van 30 km.-gebieden. De gebieden waar 30 km. per uur geldt staan niet gelijk aan een woon erf. Hierover blijkt nog steeds misver stand te bestaan, zegt de heer A. van Wanroij van de gemeentelijke afdeling Wegen, Grondzaken en Verkeer. Het verschil van 30 km. per uur en 50 km. per uur is alleen de maxi mum snelheid. Daarnaast gaan de len nemen door verblijfsgebieden in derdaad een verblijfskarakter te ge ven. Enkel door het verlagen van de maxi mum-snelheid ontstaat er geen 30 km.-gebied. Dit bereikt men alleen door de aanleg van plateaus en door het opheffen van alle voorrangskrui- singen binnen dat gebied. Dit bete kent dat alle kruisingen gelijkwaardig Mijn vraag... _T man/vrouw Naam: Adres: Telefoon: Ik zou het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen vóór dinsdag 27 juni aan Communicatie, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest (Een postzegel is niet nodig). zijn. Men zal dus in de 30 km.-gebie den geen voorrangsbord meer aan treffen. Het zijn al deze maatregelen samen die maken dat een gebied de status van verblijfsgebied krijgt. Bij een woonerf gaat het in de we- genverkeerswetgeving om iets heel an ders, zegt Van Wanroij. Dit wordt ook apart genoemd in de wet. Binnen een woonerf mag men zelfs geen 30 km. per uur rijden, maar mag de snelheid niet hoger zijn dan stapvoets. Daar mag ook alleen geparkeerd wor den op plekken die daarvoor zijn. Indelingen voor voetgangers, fietsers en auto's bestaan niet. Ook dit is een belangrijk verschil tussen een 30 km. (verblijfs)gebied en een woonerf. Een woonerf is ook met aan apart (blauw) bord met afbeeldingen aan gegeven, terwijl het andere gebied al leen wordt aangegeven met een snel heidsbord van 30 km. per uur. Dit is aangebracht op een zonebord, anders zou de snelheidsbeperking slechts gel den tot de eerstvolgende zijweg en zou het bord daarna herhaald moe ten worden. Door toepassing van een zonebord geldt de beperking zolang men geen eindzonebord tegenkomt. Soesterberg, Soestduinen, Soest-Zuid en het gebied ten westen van de Nieuweweg-Beukenlaan, met uitzon dering van de bedrijventerreinen, zijn de eerste 30 km.-gebieden in de ge meente. De plateaus moeten hier nog worden aangelegd. Hiermee wordt na de vakantie een begin gemaakt. Volgend jaar komt de rest van Soest aan de beurt voor de inrichting van 30 km. gebieden. Voorrang fietsers Belangrijk is dat met ingang van 1 mei 2001 het fietsverkeer van rechts voorrang heeft. Daarom verdwijnen nu al binnen de 30 km.-gebieden de voorrangskruisingen. Buiten de 30 km. per uur gebieden blijven de voor- i rangssituaties bestaan. De Sloveense voetballers kregen van burgemeester Janssen onder meer een fles wijn (met gemeentewapen) cadeau. -Als de inhoud in hun benen zakt, winnen ze nooit een wedstrijd. Kop: Soester rijdt rond zonder rijbe wijs. Die wist natuurlijk niet hoe hij de rotonde moest verlaten. Soest wil in de toekomst een specia le Vrijwilligersdag instellen. - Sommigen vieren die al 365 keer per jaar. Het Halt-bureau Eemland heeft nu zelfs een Stop-project ingesteld voor T-minners. Dan heb je hopelijk geen kind meer aan ze... Denksporters (dammen, bridge, schaken) in de kantine van het ge meentehuis? Het college zal erover nadenken! Kop: Inbreker komt binnen door trot toirtegels. - In het souterrain? Soest bevriest sex-inrichtingen. - Koele bedoening. AEX-zuil: ups en downs op Damrak en Kerkplein. Drakenspuugin Cabrio. - Dus ook al nat zonder regen.

Soester Courant | 2000 | | pagina 25