VER(E*< Visser Uitverkoop zomercollectie 30-50% KORTING 20-50% KORTING NIJHOf 'I Politiek plaatst kanttekeningen bij inventarisatie (on)veilige bedrijven 7 ACTUEEL r Politiek eens over bordeelbeleid Studiefonds voor minima Verkeersproblemen worden opgelost fü Ladi/ §pringfield V Royal Pare mag uitbreiden met 36 hotelkamers 'Soest wacht niet lijdzaam af wat Amersfoort verzint' PAGINA 2 EZOCHT TSASSISTENTE MEEN TENT iAZIJNAAEDEWERKERS INHULPEN IENING atschappij nd, istraat ld; "0; WOENSDAG 21 JUNI 2000 SOESTER COURANT Zorgen om tankstations en chloortrein PAGINA 3 fEESTVOORDEEL BIJ NIJHOf Commissie wil wel scherpe controle Snelheidscontrole ♦Van Den Brink f Provinciebestuur is akkoord De Soester Duinen In strijd tegen armoedeval Komend halfjaar onderzoeken, besluitvorming in januari 2001 Twee treffers MEXX ESPRIT PART TWO O Q Z CD cc O O z i O co O 33 -H O O vdsio Aviouva Aiiaa voNvia Protest tegen ontwikkeling Birkhoven-Noord [KjMBïH Voor service moet u bij ons zijn de Soester Courant in Weedestraat, Lindenlaan, Kor- jcrstraat, stukje Beatrixlaan en 'plaan, Boekweitland, Roggeveld, i straten, dan geniet je de voorkeur, aste bezorgers zijn natuurlijk van >v aan de vakantie), r. Hoogendonk - tel. 035 - 6014152. dagen per week roepspraktijk in Soest, ir se noodzakelijk, goede pgeruimd karakter wel. vr. Gertsch of Dhr. Loos, en 27, 3761 BH Soest, 035-6015970. nemer is op zoek naar een algemene diensten zoals antoor (ook bijhouden ar- fferen e.d. it naar een man die bijvoor- uitgetreden en bij ons in en. gelijk. ele werktijden. rS5 Bur.S.Crt. <ker geurende omgeving?, itzendbureau kan dat!! »eken wij enthousiaste T\e en fulltime i bij een internationaal jf in Soest, bel dan snel. en worden vergoed. 035 - 6231241 of kom langs stelstraat 104 in H'sum. vanaf 16 jaar i voor de ïisjes vanaf 18 jaar 3 week/weekends vakanties. is "De Vuursche Boer" -36, Lage Vuursche 5 - 666 82 13 i Burgemeester Koos Janssen is best een beetje trots op het feit dat Soest als een van de eerste Utrechtse ge meenten het door de Commissaris van de Koningin gevraagde lijstje van "risicovolle bedrijven" rond heeft. Hij stak dat maandagavond in de raadscommissie Algemene Be stuurszaken in elk geval niet onder stoelen of banken. De politiek was iets minder opgetogen. Zo'n lijstje is mooi, maar hoe nu verder? Diverse commissieleden plaatsten dan ook nog enkele kritische kanttekeningen bij de inventarisatie. Eén van de knel punten is bijvoorbeeld de geheimzinnig heid waarmee de munitieopslagplaatsen van Defensie worden omgeven. De commissie wil meer informatie, des noods vertrouwelijk, en Janssen beloof de daarvoor zijn best te zullen doen. Of het ook lukt om die informatie open baar te maken - om het publiek op de hoogte te stellen - is vers twee. Sommi ge commissieleden, zoals Hans van Wuijckhuijse (Gemeentebelangen) en Wim Roest (D66) vonden dat dat ei genlijk wel moest. De bevolking moet toch weten wat haar eventueel boven het hoofd hangt, menen ze. Van Wuijck huijse veronderstelde dat er "nogal wat" moest liggen. "Anders deden ze er vast niet zo geheimzinnig over..." Onnodig bang Wiebe Meüof (GPV/RPF/SGP) vond openbaarheid helemaal niet nodig, om dat het de mensen maar onnodig bang maakt en dus averechts zal werken. "Ik hoef ook niet te weten dat er een kans bestaat dat er een vliegtuig op een trein stort. Dat heeft geen enkele realiteits waarde," aldus Meilof. "Maar je kunt dan toch proberen te verhuizen?" wierp Van Wuyckhuijse tegen. Roest betoog de dat juist de "gesloten cultuur" bij 10% korting op alle badmeubels io% korting op alle laminaatvloeren 20% korting op alle kluizen 20% korting op alle bureaus Nijhof bestaat 50 jaar! En dit jubileum vieren we graag samen met u. Naast bovenstaande kortingen' hebben wij nog eens 50 bijzondere jubileumaanbiedingen voor u geselecteerd die gelden t/m 15 juli a.s. Bezoek ons daarom snel, we heten u van harte welkom. Nijhof bouw en woonwaren Minervaweg'3 3741 GR Baarn tel 035 548 6i 1 Geopend'ma,,di eiwa van 09.00 tot 18.00 uur wo, do en vrij van 09.00 tot 21.00 1 overheidsinstellingen voor problemen zorgt. "De bevolking heeft recht om te weten dat er adequate maatregelen wor den getroffen." Overigens hoefde "de burger" ook van Roest niet exact te weten wat er allemaal voor gevaarlijks ligt, "als wij het dan maar weten." Vol gens de burgemeester is bij de gesprek ken met Defensie - met de luchtmacht/ vliegbasis gaat dat allemaal wat soepe ler dan met de landmacht, bleek uit zijn woorden - openbaarheid het uitgangs punt. "Ik zal binnen de mogelijkheden eruit proberen te halen wat eruit te ha len is." Chloortrein Eerder had o.a Wil Stekelenbrug (PvdA) aandacht gevraagd voor het benzinestation aan de Rademakerstraat in Soesterberg: midden in een winkel centrum en dicht bij een bejaardencom plex. "Ik blijf dat vreemd vinden," al dus Stekelenburg, die het bedrijf op het lijstje had gemist. Karei van Geet (VVD) was het helemaal met haar eens. Henk Koning (CDA) vroeg daarnaast ook aandacht voor de chloortrein, die dagelijks ('s nachts) over het spoor tus sen Amersfoort en Baarn naar het wes ten rijdt en dus ook Soest passeert. Hij vond dat het College moet gaan over leggen met andere gemeenten om de trein weg te krijgen, of op z'n minst het aantal ritten te minimaliseren. Wat de Defensie-geheimen betreft stelde hij vast dat het wel leuk is om - vertrouwe lijk of niet - te weten hoeveel munitie waar opgeslagen ligt, "maar wat willen we daar dan mee doen als het verder toch geheim moet blijven?" Verschillende commissieleden vroegen ook hoe het nu verder moet met de fir ma Hooijer, die tegen Oudjaar 11 ton vuurwerk kan opslaan maar straks - vol gens de nieuwe richtlijnen - misschien maar 1000 kilo in voorraad mag heb ben. Burgemeester Janssen onderstreep te aan het slot nog eens dat het lijstje een voorlopig karakter heeft. "We moe ten nu verder gaan kijken of de regelge ving en de werkelijkheid op elkaar pas sen." Er kunnen dus nog best een paar "linke" bedrijven aan toegevoegd wor den. Politiek Soest kan zich in het alge meen wel vinden in het nieuwe "bordeelbeleid" dat het College voor ogen staat. Dat betekent dat de gedoogsituatie van één massagesa lon en één escortbureau (overigens op hetzelfde adres gevestigd) wordt gelegaliseerd. "We kunnen het toch niet tegenhouden, want het moet van Den Haag," stelde de commis sie Algemene Bestuurszaken maan dagavond nuchter vast. De nieuwe wet is er nog niet en Soest is er dus vlug bij, maar in elk geval hoeft er voor al te wilde ontwikkelingen op het gebied van de betaalde sex in Soest niet te worden gevreesd. De commissie bleek erg gehecht aan controle op de praktijken in het Soester "bordeel" en wil bijvoorbeeld straks precies weten wie er werken, zodat vaststaat dat de werkneemsters gezond, niet-illegaal en zeker niet minderjarig zijn, en boven dien vrijwillig voor het vak hebben ge kozen. Overigens vonden sommige politici - zoals Wim Roest (D66) en Hans van Wuijckhuijse (Gemeentebelangen) - een maximumaantal bordelen niet zo be langrijk, als de "kwaliteit" maar in de gaten werd gehouden. "Dat het niet lan ger strafbaar is om een bordeel te ex ploiteren betekent niet dat we nu maar ruim baan moeten geven aan allerlei nieuwe initiatieven," aldus Roest. "Maar controle was er nooit, dus we gaan erop vooruit." Uiteraard was het de GPV-er Wiebe Meilof die toch nog wat kritische gelui den liet horen over deze zijns inziens "ongezonde" ontwikkeling, "slecht voor de mensen", Soest opgedrongen door een "stomvervelend" besluit in Den Haag. Hij verweet de Haagse collega's hypocrisie en vond het triest dat de prostitutie nu "erkend" werd, en dat alles onder het mom van "vrijheid". "Maar er is geen beroepssector waar zó veel onvrijheid heerst en angst," aldus Meilof. Hij drong verder aan op beper kende regels voor "reclame" ("geen borden langs de weg of in de weilan den") en pleitte voor een "kring" rond om de scholen, waar bordelen in elk geval nooit gevestigd zouden mogen zijn. Straatprostitutie Henk Koning (CDA) liet de moraal- theoretische beschouwingen goeddeels achterwege en vroeg vooral aandacht voor de planologische aspecten. Hij vond verder dat het College - zoals nu in de verordening komt te staan - niet eventueel op eigen houtje een locatie voor straatprostitutie en/of sekswinkels zou mogen aanwijzen. Dat was Janssen overigens ook helemaal niet van plan, zo bleek uit diens antwoord. Ans Mann (GroenLinks) liet weten dat ze behoor lijk had "geworsteld" met het voorstel, vooral omdat er veel vrouwen tegen hun wil in de prostitutie terecht komen. "Hoerenlopen is tegenwoordig maat schappelijk dan wel geaccepteerd, maar het is een afschuwelijke wereld." In het voorstel klonk die dramatische achter grond, aldus Mann, onvoldoende door. Ze vond het overigens merkwaardig dat volgens de verordening de exploitant van een bordeel "van onbesproken ge drag" moet zijn, maar dat was volgens de politie alleen maar een standaardfor mule. Hans van Wuijckhuijse (Gemeen tebelangen) deelde de emoties van Ans Mann, maar vond Meilofs benadering te simpel. "Prostitutie is zo oud als de menselijke geschiedenis en wordt niet voor niets het oudste beroep van de wereld genoemd." Sexadvertenties Wil Stekelenburg (PvdA) was ingeno men met het voorstel, ook al omdat er vanuit de "beroepsgroep" dringend om regelgeving is gevraagd. Ze maakte zich nog wel ongerust over een eventueel "buitengebeuren" en vroeg zich af of de politie bijvoorbeeld regelmatig De Tele graaf doorsnuffelt, om te zien of er nog nieuwe sexadvertienties uit Soest in staan. Dat doet de politie inderdaad, werd van die kant meegedeeld al richt zij zich meer op uitwassen zoals vrou wenhandel, illegaliteit en kinderporno. Burgemeester Janssen kon tevreden constateren dat de commissie het Col legevoorstel steunde. Hij wees er nog maar eens op dat Soest hier qua regel geving een stukje "onontgonnen ter rein" betreedt. "Beleidsvorming is no dig, al weet je op voorhand dat de ap preciatie nogal genuanceerd ligt." Hij beloofde dat hij de commissie steeds over nieuwe ontwikkelingen zal raadple gen. Over de verdere details wordt na de zomer nog doorgesproken in de zgn. "tweede lezing", waarin dan ook de in spraakreacties worden meegenoihen. Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motonmaaiers) en elektrisch gereedschap. Open; maandag t/m vrijdag van 7.30-17.30 uur. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 uur tot de volgende maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (Ind.terrein Nieuwegracht). VERHUUR-REPARATIES-KEURINGEN Nieuwegracht 1A, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Telefoon 035-601 55 66, Fax 035-602 68 94 Bij een snelheidscontrole op de Soester- bergsestraat zijn donderdag acht auto mobilisten bekeurd. Zij reden harder dan 50 kilometer per uur. De 470 an dere gecontroleerde bestuurders hielden zich keurig aan de limiet. X EET-VILLA Riant terras in het bos Lunch Diner Receptie Vergaderingen en arrangementen Bruiloften en Partijen High tea en brunch Ruime parkeergelegenheid Voor meer informatie: Stephan Ott en Sebastian Ott, Peter Spier uw gastheren Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Telefax 035 - 601 97 18 Gedeputeerde Staten hebben vorige week de verwachte verklaring van geen bezwaar afgegeven voor de uit breiding van het Royal Pare hotel in Soestduinen. Er komen 36 kamers bij. Soest geeft daarvoor nu ook de benodigde bouwvergunning af. Pikant detail is dat de inspectie van de Ruimtelijke Ordening, die eerder in PPC-verband al adviseerde de verkla ring niet af te geven, ook nu dwars blijft liggen. Zij vindt de bouw op het terrein van het voormalige Soester Natuurbad een inbreuk op de Ecologische Hoofd structuur, waarvoor hetzelfde "restric tieve" beleid (een zgn. "stand still"-be- leid) moet gelden als voor de Utrecht se Heuvelrug. Uitbreiding van de re creatieve activiteiten is daar ongewenst, vindt de inspectie. Desondanks heeft het provinciebestuur besloten de verklaring wel af te geven. Niets staat de vrijstelling van het be stemmingsplan en de bouwvergunning daarom nog in de weg. Overigens kan de inspectie R.O. nog beroep aanteke nen tegen de bouwvergunning en zo nodig schorsing vragen bij de rechter. Zij heeft de gemeente Soest al om een kopietje van de bouwvergunning ge vraagd (en die ook gekregen) en wil verder graag op de hoogte worden ge steld van de datum waarop werkelijk met de bouw begonnen wordt. Het muisje krijgt dus wellicht nog een staart je... I BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET Zondag 25 juni Aanvang 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 34.50 p.p. Culinaire parade van: soep, salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten, met groente en aardappelgarnituur Als slot een feestelijk ijsje Bel en reserveer, dan zit u zeker. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Minima mei een lage opleiding kunnen in de toekomst profiteren van een studieregeling. In de vorm van een renteloze lening voor een opleiding wil de gemeente ertoe bij dragen dat deze doelgroep kan klimmen op de maatschappelijke ladder. Op die manier kan worden voorkomen, dat de minima in de ar moedeval terechtkomen. Minima kunnen nu aanspraak maken op verschillende financiële regelingen, zo als huursubsidie. Als ze een baan krij gen, is die meestal laag betaald. Ze ver dienen dan iets meer dan wat ze aan bijstandsuitkering kregen, maar kunnen geen gebruik meer maken van de rege lingen, waardoor ze er per saldo op ach teruitgaan. Dit wordt armoedeval ge noemd. Om dit te bestrijden, wil de gemeente voorwaarden scheppen voor de minima. Belangrijk speerpunt daarbij is beter uit zicht op de arbeidsmarkt. Het College denkt daarom aan een ren teloze lening voor lagere beroepsoplei dingen. Wethouder Neks Blommers kondigde onlangs aan, dat ze in het na jaar de raad een voorstel zal doen. Het gaat dan niet om 'normale studies', maar om perichte beroepsoDleidineen die de betreffende minima aan een be tere baan kan helpen. Omdat het om gemeenschapsgeld gaat, vindt Blom mers dat de lening na afloop moet wor den terugbetaald. Maar ze kan zich voorstellen dat een deel van de lening wordt kwijtgescholden, indien de studie met een diploma wordt afgesloten. Tevens wil Blommers geld vrijmaken voor het verstrekken van bijzondere bij stand voor kinderopvang voor de mini ma. Ze weet al waar ze het geld voor de bestrijding van de armoedeval vandaan wil halen. De gemeente reserveerde na melijk 350.000 gulden voor een collec tieve ziektekostenverzekering bij Ano- va. Hiermee wilde ze voor zevenhon derd inwoners van Soest korting bedin gen op het basispakket van Anova, maar de verzekeraar wilde niets weten van een korting. Wel was ze bereid meer diensten te verlenen voor hetzelfde geld. Daarop haakten Soest en zes andere gemeenten uit het gewest af. Volgens Blommers is het niet zo dat het volle dige budget van 350.000 gulden wordt besteed aan de bestrijding van armoede val. Armoedeval blijft overigens sowieso een probleem, dat de gemeente op lokaal niveau niet kan tackelen. Het wachten is op landelijke regelgeving. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud Op korte termijn gaat de gemeente zes verkeersknelpunten aanpakken. Het gaat om onder meer de door stroming op de Ossendamweg, de kruising van de Koningsweg en de Biltseweg en de verkeersafwikke ling in de Van Weedestraat. Vier honderd ambtelijke uren worden erin gestoken om de oorzaken van de problemen in kaart te brengen en een oplossing te bedenken, die in korte tijd kunnen worden uitge voerd. Het voornaamste knelpunt is de spoor wegovergang bij station Soest-Zuid. De doorstroming hapert er en de ontsluiting van de wijk laat te wensen over. Voor voetgangers, fietsers en automobilisten is het vaak moeilijk om over te steken. Doordat de route van buslijn 74 (naar Soesterberg) is gewijzigd, is er al iets minder drukte op de kruising van de Ossendamweg en de Kastanjelaan, maar dat is een (huppel op een gloeiende plaat. De gemeente zal in ieder geval 40.000 gulden (dat is over uit het bud get voor de Koningsweg) gebruiken om de verkeersregelinstallatie verder te op timaliseren. Bekeken zal worden welke andere maatregelen kunnen bijdragen tot een betere verkeersafwikkeling. Grootste struikelblok in de Van Weede straat is het vrachtverkeer dat - on danks het verbod - nog steeds vanaf de rijbaan laadt en lost. Volgens de ge meente wordt het verkeer ook belem merd door het in- en uitparkeren van personenauto's. Verder kan de gemeente nu eindelijk spijkers met koppen slaan op de krui sing van de Koningsweg en ae Biltse weg. In de spits staat er soms een file van circa 650 meter op de Koningsweg met voertuigen die linksaf de Biltseweg willen inrijden en het spreekt voor zich dat ook het openbaar vervoer hierdoor wordt gehinderd. Omdat tot voor kort de provincie en Baarn het beheer in handen hadden, kon Soest weinig in vloed uitoefenen op de verkeerssituatie. Nu de grenzen zijn aangepast, kan de gemeente direct onderhandelen met de provincie. Op haar beurt onderzoekt de provincie momenteel hoe ze enkele ki lometers verderop de doorstroming kan bevorderen bij de rotonde (met de aan sluiting van de N238 richting Den Dol- der en Zeist). Sinds de aanleg van deze rotonde staat er soms een file van 5 ki lometer tussen dit verkeersplein en pa leis Soestdijk. Andere problemen die de gemeente binnen afzienbare tijd wil gaan tackelen, zijn de oversteekbaarheid op de Ko ningsweg (tussen de Dalweg en de Ei gendomweg), de verkeersafwikkelingen bij de kruispunten Dalweg/Beukenlaan en Dalweg/Koningsweg en de aanslui ting van de Sterrenbergweg op de Amersfoortsestraat in Soesterberg. De onderzoeken voor de korte termijn beginnen in augustus en moeten in de cember van dit jaar worden afgerond, zodat de besluitvorming in januari vol gend jaar kan plaatsvinden. Onderzoek Ook heeft Soest nog maar weer eens 50.000 gulden gereserveerd voor een extern bureau. Dat mag een kenteken- Soest wil volgend jaar maatregelen treffen om de verkeersproblemen in on der meer de Ossendamweg op te lossen. onderzoek gaan doen en een enquête houden onder automobilisten om meer duidelijkheid te krijgen over de motie ven van de verkeersbewegingen in Soest en omgeving. In 1995 werd ook al een kentekenonderzoek gedaan, maar wet houder Pieter ten Hove wil de gegevens actualiseren en aan de hand van de en quête nog meer te weten komen over waarom bestuurders een bepaalde rou te rijden. Als het rapport klaar is, wordt bekeken welke maatregelen op de lange termijn nodig zijn om verkeersproblemen op te lossen. Daarbij wordt tevens gekeken naar de effecten van maatregelen die momenteel in Amersfoort, Baarn en Bunschoten worden getroffen of in voorbereiding zijn. De raad buigt zich erover in januari 2001, is de planning. Volgens het College is het niet nodig om andermaal bewonersgroepen en in dividuele burgers bij de studies te be trekken. Hun wensen, ideeën en klach ten zijn inmiddels genoegzaam bekend, stellen burgemeester en wethouders in hun startnotitie hoofdwegenstructuur. 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Veel voetbaltermen kregen in de loop van de tijd een figuurlijke betekenis in de dikke Van Dale: tackelen, vliegende kiep, paniekvoetbal, aan de zijlijn staan, scoren voor open doel, buitenspel, op de man spelen zijn enkele voorbeelden. Sommige zijn zeer gangbaar in het poli tieke jargon. Voetbal is verreweg de belangrijkste le verancier van nieuwe taal. Splinter nieuw sinds Euro 2000 en in de toe komst rijp voor ons nationale naslag werk zijn: evenementenbier, alibisli ding, kampioenstress, reageervoetbal en wisselpass. De komende avonden (donderdag en vrijdag) hoeven we niet te kijken en kunnen we in Soest met het thuisfront genieten van enkele prachtige taalspe len. Ik noem twee treffers. Morgenavond 22 juni in Artishock om 20.00 uur "Honderd jaar Vlaamse poë zie". Ik noem zes namen van professio nele Belgische poëten, die door de Amersfoortse neerlandicus Jef van de Sande van deskundig commentaar wor den voorzien. Tussen haakjes de verzen die aan de bak komen: Guido Gezelle ("'t Laatste" en "De Ramen"), Karei van de Woestijne ("Wijding aan mijn vader" en "Vlaanderen"), Paul van Ostayen ("Bedreigde Stad", "Melopee" en "Zeer Kleine Speeldoos"), Hugo Claus ("Ver jarend" en "Fabel"), Christine D'haen ("De Mol" en "Leda"), Herman de Co- ninck ("Taarlo" en "Heb mij nodig"). De teksten worden aan de bezoekers uitgereikt en gelezen door leden van een literaire topclub. Overmorgen, vrijdag 23 juni (St. Jan's Nacht) is het om 20.15 uur in C-drie opnieuw raak. "Het Drakenburger Concerto" onder leiding van coach "Stormvogel" vertelt de opkomst en on dergang van Huis Drakenburg. Zijn muzikale equipe "Het Alter Ego Ba- rock Orcustra" telt o.m. vier Soester sterspelers: Remi Balvers (basgitaar), Marco van Os (synthesizer), Daphne Balvers (sopraansax) en Berna Kouse maker (sopraan). Deze Eemlandse midzomer-voorstelling is een fantas tisch muziekspektakel en begint een traditie te worden, door het gemeente bestuur gewaardeerd en gesponsord met 2000 gulden. Drakenburg was in 600 "Werner's Hofstee'" in de Lage Vuursche waar nu Drakenstein staat. Later werd Drakenburg opnieuw in 1200 opgebouwd op de plek waar zich Kasteel Groeneveld bevindt. Henk Meutgeert, de Soester dirigent van het Jazzorkest Concertgebouw te Amsterdam, heeft belangstelling ge toond voor deze muziekstukken van de Baarnse componist/musicus Stormvo gel, die dit jaar doordrong tot de halve finale van de Jur Naessens-muziekprijs. "Voetbal is Oorlog" (Rinus Michels) is bijna een staande uitdrukking gewor den en daarom ook in de Van Dale vast gelegd. Precies honderd jaar geleden, op 25 augustus, stierf Friedrich Nietz- sche, de Johan Cruijff ("elk nadeel heeft zijn voordeel") onder de filosofen. Nietzsche stelde in 1887 in zijn "Der Wille zur Macht": "De kunst en niets anders dan de kunst. Zij alleen maakt het leven mogelijk, zij is de grote verlei ding om te leven, de grote prikkel tot het leven..." Vanavond speelt Nederland tegen Frankrijk gelijk: 1-1. LU CC LU _J CO LU _J O I— c_ O "O CD X Het gemeentebestuur van Soest gaat opnieuw protesteren tegen de Amersfoortse plannen voor de ont wikkeling van Birkhoven-Noord. De Keistad wil daar een groot re creatiegebied realiseren, met o.a. kartbanen, golfbanen, een skatehal en een klimhal. Soest ziet dat niet zitten. Wim Roest (D66) had de kwestie nog eens aangekaart voor een debat in de raadscommissie R.O., omdat hij eigen lijk meende dat het College de zaak maar op z'n beloop liet. Niet waar, maakte wethouder Blommers vorige week duidelijk. Soest wacht echt niet lijdzaam af wat Amersfoort verzint. Maar er gaat wel opnieuw een scherp briefje naar de Amersfoortse collega's, waarin de beduchtheid wordt uitgespro ken voor meer verkeers- en parkeer overlast aan de noordoostkant van Soest en aantasting van de bestaande groene buffer. Soest wil dat Amersfoort o.a. meer parkeergelegenheid schept (bij voorbeeld 800 in plaats van 550) par keerplaatsen bij het bosbad, dat ook deel van de plannen uitmaakt. En de karthal (tien meter hoog, op een steen worp afstand van de huizen aan de Birkstraat) moet helemaal niet door gaan, vindt Soest. Roest drong aan op nog scherpere pro testen, maar kreeg de rest van de com missie daarvoor niet mee. Wel vond Bert Krijger (WD) dat er alle reden was om Amersfoort in de gaten te hou den. Hij toonde aan de hand van een of ficieel stuk aan dat de Keistad zich wei nig aantrekt van de buren. In een van de paperassen over het Amersfoortse Stadsperspectief 2015 (ook hier wordt stedelijk vernieuwd) is sprake van "bouwen in het bos en aan de Eem in Soest" en wordt ook de Eempolder ("Soest-Oost") als mogelijke bouwloca tie opgevoerd. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2000 | | pagina 3