f I Gilde haalt Rowwen Hèze naar Soest Oranje-koorts slaat nog niet toe Spetterende ZOMERPRIJZEN 20% 30% 40% KORTING Acties van Rotaryclub Soest-Baarn leveren ruim f 80.000 op! 7 ACTUEEL t (jmcuj tot ziens 6ij Qllemjjn ROC de Amerlanden Soest houdt 'open dag' Kleurrijk vrouwenfeest in de Schoof sluit IVC-seizoen Ziekenhuis Eemland zoekt kandidaten voor patiëntenraad PAGINA 6 WOENSDAG 21 JUNI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 7 Voorverkoop gaat binnenkort van start Waardij! w.huisweb.nl .00 tot 15.00 uur. BESTE VERMOGENSBEHEERDER VAN NEDERLAND! sparen voor later DE DIN COMPACT KOOPSOM SOESTER ONDERLINGE Vanaf zaterdag 24 juni BUITEN: ALLES 2 halen 1 betalen! Soesterbergsestraat 13 Soest-Zuid Dinsdag 27 juni 14.00-16.00 en 19.00-21.00 uur IVC zoekt vrijwilligsters voor fietslessen Dr. Th. Holleman wordt voorzitter Soester Courant Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant 'Rotarybus' voor gehandicaptenvervoer HULP gevrvoor3? per week, schoolvakan^ vrij. Tel. 035-6013677 f Gastouderbureau HilvfJ sum-Soest zoekt een GaH GEZIN in Soest voor eell jongetje van 2 jaar. De 0ni vang is nodig op maandaol dinsdag en donderdag |jQfsi\ omgeving Overhees Oo vang zusje (4) eventueel |n overleg. Voor informatie hfii 035-6021427 of 6281381. Gastouderbureau Hilver- sum-Soest zoekt een qezei lig GASTGEZIN in Soest voor twee meisjes van 3 en 5 jaar. Omgeving van der Huchtschool, Paulus Potter- laan of in bezit van eigen vervoer als u wat verder uit de buurt woont. Aanvang en dagen in overleg. Voor infor- matie bel 035-6021427. Gastouderbureau Hilver- sum-Soest zoekt een GAST GEZIN voor een baby-jongen van 4 maanden. Opvang- tijden zijn onregelmatig, 3 a 4 dagen per 2 weken. Aan vang in overleg. Voor infor matie bel 035-6021427. VOOR MEER KLEINTJES ZIE PAGINA 17 EN 23. kleurenbrochure die schijnwerpers zet, biedt lle ingrediënten voor een Bel voor een Dtaxatie 035-6016251. IHet laatste weekend van augustus is de laatste decennia het tijdstip waarop onder auspiciën van het Groot Gaesbeeker Gilde in samen werking met vele verenigingen op en rond De Blaak de Gildefeesten plaatsvinden. A1 is een aantal acti viteiten voorbehouden aan gildele- den en vrienden, er blijft een week lang nog voldoende voor iedereen te beleven. Met name de zaterdaga- I vond, dit jaar op 26 augustus, is al i vele jaren enorm in trek bij mensen bit Soest en wijde omgeving. Op donderdagavond 24 augustus zal bovendien de Limburgse popfor- natie Rowwen Hèze optreden. )e Gildefeesten draaien niet alleen om fet soort avonden. Het begint al op 21 (ugustus met een recreatieve fietstocht, lie de volgende avonden gevolgd wordt loor een wandeltocht en de Gildeloop, jen wegwedstrijdloop. Deze activiteiten Starten in de Schaapskooi van de fam. Van de Grift, vlakbij het feestterrein De Blaak aan de Ferdinand Huycklaan. Maar dit zijn allemaal slechts voorberei dingen op wat voor de meeste Soesters het hoogtepunt is: de zondagmiddag, waar tijdens het koningschieten duizen den mensen elkaar soms na lange tijd treffen. Het dagprogramma van de za terdag voorafgaand aan dit koningschie ten trekt echter minstens zoveel toe schouwers, die met name komen voor de Volksspelen en het Volkspaarden- feest. Limburgse pop De eerste grote activiteit is dit jaar het optreden van de formatie Rowwen Hèze op donderdagavond 24 augustus. Ruim 15 ja ar geleden gestart kwamen zij als vanzelf op het pad van de dialect pop, voorafgegaan door Normaal en gevolgd door groepen als Skik en de Kast. Hun mengeling van pop, rock, polka, folk en fanfare sloeg vanuit hun geboortestreek op de rand van Limburg en Brabant al snel over naar de rest van het land. De echte doorbraak kwam in 1992 op Pinkpop, waar ook zijzelf ver rast werden door het enthousiasme van het publiek, dat het dialect van "Los Limbos" allerminst een reden vond om niet massaal mee te zingen. Hoewel zij vooral bekend zijn door hun aansteke lijke uptempo-feestmuziek, hebben meer ingetogen ballads ook altijd op hun repertoire gestaan. Vanaf zaterdag 29 juli zijn kaarten a f 25,- in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VW-Soest en de bekende voorver koopadressen. Inschrijving zaterdagavond Maar ook op zaterdagavond 26 augus tus staat weer één van Nederlands top bands in hun genre op de planken. De Greenlight Express beheerst vele stijlen en zou er ook alleen makkelijk in slagen om een prima sfeer in de tent te creë ren. Maar het gilde wil graag nog iets extra's brengen. Daarom is er vroeg in de avond een optreden van The Grants (voorheen Grant en Forsythe) die met hun country-interpretaties vele liefheb bers zullen weten te vermaken. Later op de avond zullen de Havenzangers hun reputatie alle eer aan doen en ge durende anderhalf uur de feesttent vol ledig in de ban brengen van hun mee zingers. De goede ervaringen van de afgelopen jaren zijn reden geweest om ook dit jaar de prima functionerende verdeling van entreebewijzen voor de zaterdagavond te handhaven. Via de in deze krant af gedrukte bon, kan men zich tot 1 augus tus 2000 inschrijven voor ten hoogste vier kaarten per persoon. Volledig en naar waarheid ingevulde bonnen zullen gesorteerd worden op volgorde van bin nenkomst in postbus 321, 3760 AH Soest. Het gevraagde aantal kaarten zal gereserveerd worden voor de op de bon vermelde persoon, indien deze kaarten op dat moment nog voorradig zijn. De in aanmerking komende personen zul len daarvan zo snel mogelijk na 1 au gustus bericht krijgen. De aldus gereser veerde kaarten kunnen op een in die brief genoemde plaats en tijdstip tijdens de Gildefeesten door diezelfde persoon tegen betaling afgehaald worden. De kaarten kosten dit jaar f20,00 per stuk. Van kaarten, die op deze avond niet af gehaald worden, vervalt de reservering.' ihuis met garage. nd op ruime kavel zicht over de weilanden van de bossen en de Korte Dui- egde ruime tuin met thee- at zadeldak en v.v. veel ra- >ilet, lichte L-vormige woon- aard en deur naar tuin. 2e ?t ruime bijkeuken, douche- iste kasten, 2 slaapkamers, irstelling met ligbad, wasta- hele huis beloopbare berg- bare houten trap. Met name juden of klein gezin. *•757 ement met uniek en op de 4e woonlaag De indeling is vrijwel com- t u de woonkamer met twee ken staat in direkte verbin- rzien van inbouwapparatuur, liting voor wasmachine en g tot de douchekamer en 2 s gedeeltelijk voorzien van voorzien van isolatieglas. ,- per maand (inclusief voor- it schitterend, voll. ise woonhuis biedt mte. Deze pittoreske woning en een inh. van ca. 500 m3 te dt u de mogelijkheid tot het 1 achterzijde. Ind.: b.g.: sfeer- ind smaakvolle keuken/eetk. /anuit de keuken bieden de ang naar de tuin. Zowel de diagonaal gelegde parket- g, separate ruimte met toilet hterz. bevindt zich een tuink. 2 slaapk. aan de voorz. met aam, ouderslaapk. met dak ligbad, douche, toilet, design- f 1.125.000,- k.k. iéTSl itie met tuin op het n luxe keuken en dub- ping. De dakbedekking, c.v.- /ernieuwd. uinkamer, garage en hal. 1e larmeren vloer, keuken met ap, oven en koelkast. Balkon an hal. 2e verdieping: 2 grote eigentijdse badkamer met iverloop. Inhoud ca 400 m3. irandioze, omsloten '■■■■I en voor praktijk aan huis. i ruimte, indeling en aparte mer en dubbel diepe garage. 1.295 m2. imers, badkamer, eetkeuken, rhuis met biljartkamer, slaap- ping: in het voorhuis 1 slaap- eneens een kamer. In de di- erend natuurgebied met o.a ursche enz. U BENT OOK VAN HARTE WELKOM N 10.00 TOT 14.00 UUR Om nou te zeggen dat de Oranje-koorts heerst in Soest, gaat te ver. Echt feestelijke taferelen op straat, zoals in de tijd van onze goudzoekers in '88, zijn er nog niet geweest. Hier en daar zijn cafés versierd met vaantjes en doeken, in sommige straten wapperen slierten vlaggetjes, maar de gekte heeft nog niet toe geslagen. De nuchterheid van den Hollander is nog niet aan getast door het spel van het Nederlands elftal dat weliswaar de volle buit binnenhaalde, maar nog niet de harten kon stelen van het miljoenenlegioen. Slechts enkelen waagden zich vrij dagavond op de openbare weg om de 3-0-zege op Denemar ken te vieren, zoals deze groep jongeren. Turkse fans manifesteerden zich nadrukkelijker, nadat Turkije zich maandagavond via een 2-0-overwinning op België had geplaatst voor de kwartfinale. Toeterend reden ze in hun au to 's door Soest, net als enkele weken geleden toen Galatasa- ray de UEFA Cup won door Arsenal te verslaan. Eergisteren ontwikkelde zich, direct na het laatste fluitsignaal, een stoet van zeker veertig wagens met jubelende supporters. Een uur tje later werd het weer rustig in Soest. Of het vanavond druk wordt, valt te betwijfelen. Nederlanden tegenstander Frankrijk zijn al zeker van een plaats bij de laatste acht. Er zijn (licht) geblesseerden en de verwachting is dat een aantal spelers wordt gespaard om te voorkomen dat ze tegen een tweede gele kaart oplopen en de kwartfinale moeten missen. Als de geruchten kloppen wil Oranje het liefst in eigen land blijven spelen en geven de Fransen de voorkeur aan een volgende wedstrijd in Brussel. Een kleine zege voor Nederland? Foto: Aldo Allessie BENUT UW LAATSTE KANS VOOR EEN MAXIMALE AFTREKPOST BIJ DE BELASTINGVOORDEEL TOT 60% EEN UITSTEKEND RENDEMENT FLEXIBEL U belegt in de fondsen van de Holland Beleggingsgroep, door NYFER uitgeroepen tot de beste vermogensbeheerder van Nederland! Meer weten over de DIN Compact Koopsom Bel ons voor een vrijblijvende afspraak. VOOR AL UW VERZEKERINGEN, FINANCIËLE DIENSTEN, HYPOTHEKEN EN PENSIOENEN Soesterbergsestraat 26, SOEST Telefoon:(035) 602 90 60 Soester Onderlinge Brandverzekering U.A., sinds 1885 internet: www.soesteronderlinge.nl e-mail: info@soesteronderIinge.nl ROC de Amerlanden, vestiging Soest, verzorgt cursussen in Soest, Baarn en Bunschoten. In het nieu we cursusjaar starten weer diverse nieuwe cursussen. Die zijn vooral bedoeld voor volwassenen met wei nig of geen vooropleiding. Er is ook een speciale cursus voor moeilijk lerenden. Daarnaast zijn er cursus sen voor anderstaligen. Tenzij an ders vermeld duren de cursussen een heel schooljaar. Tijdens de ba sisschoolvakanties is er geen les. Cursussen Nederlands Zeven procent van de volwassen Neder landers heeft moeite met lezen en schrij ven. U ook? Of misschien iemand in uw omgeving? In deze cursus wordt in kleine groepen gewerkt aan specifieke problemen met de taal; de deelnemers, de cursisten werken daarbij uit een boek en met be hulp van een computerprogramma. Naast de taal kan men ook lessen vol gen in rekenen. Video's over maatschap pelijk relevante onderwerpen worden ingezet t.b.v. spreekvaardigheid Neder lands. De cursussen worden gegeven op drie niveaus; men kan op eigen niveau in eigen tempo werken. Lestijd: maandagavond 19.00-21.30 uur. Kosten: f 75,00 per jaar, exclusief lesmateriaal. Kennismaken met de computer Dit is een cursus voor beginners, die meer willen weten over de toepassing smogelijkheden van de computer. In het ruime, moderne computerlokaal leert men o.a. werken met MS Office. Met dat programma leert men tekstver werken in Word 6.0, rekenen in Excel, adressenbestanden maken in Access en een presentatie maken met Powerpoint. Dit alles met behulp van het besturings programma Windows. De cursisten wer ken zelfstandig, in eigen tempo, onder begeleiding van een deskundige docent. De cursus bestaat uit 15 lessen van 2.5 uur. Lestijd: dinsdagmiddag 13.00- 15.30 uur. Kosten: f 75,00, exclusief les materiaal. Cursus Nederlands en kennismaken met de computer Deze cursus is bedoeld voor mensen die teksten willen maken op de computer. De vooropleiding mag niet hoger zijn dan enkele jaren voortgezet onderwijs (max. mavo-niveau). Tijdens de Nederlandse les wordt aan dacht besteed aan veel voorkomende spelling- en grammaticaproblemen. Men leert brieven schrijven en creatief schrijven en gaat oefenen met lees- en luisterteksten. Daarnaast kan men o.a. op de computer oefenen met de nieu we spelling. Tijdens de computerles maakt men ken nis met het programma Windows en MS Office. Teksten, bijv. brieven, uit de Nederlandse les kan men met behulp van het tekstverwerkingsprogramma Word in de computer zetten. Voor deze cursus is kennis van de computer niet vereist. Een computer thuis is niet noodzakelijk. Lestijd: donderdagmor gen 9.00-11.30 uur. Kosten: f 75,00, exclusief lesmateriaal. Engels Deze cursus is bedoeld voor mensen die kennis willen maken met de Engelse taal. De cursus duurt maximaal 3 jaar. Dit jaar worden er twee cursussen gegeven, t.w. Engels 1 en Engels 3. Er wordt veel aandacht besteed aan luisteren. De cur sisten leren daarnaast kleine gesprekjes voeren en eenvoudige teksten lezen over verschillende onderwerpen. De cursus bestaat uit 30 lessen van 2.5 uur. Les tijden Engels 1: donderdagmiddag 13.00-15.30 uur; Engels 3: woensdag avond 19.00-21.30 uur. Kosten: f 75, 00, exclusief lesmateriaal. Cursussen voor anderstaligen Het cursusaanbod bestaat uit Neder lands, rekenen en maatschappelijke oriëntatie voor volwassenen met geen of weinig vooropleiding. De cursussen worden overdag en 's avonds gegeven en zijn 2, 3, of 5 keer per week. Kosten: Nederlands voor anderstaligen 1 jaar 5 x p. week les f 150,00 plus f 150,00 les materiaal. Nederlands voor anderstali gen 1 jaar 2 x p. week les f 75,00 plus f 75,00 lesmateriaal. Nederlands voor anderstaligen 1 jaar 3 x p. week les f 100,00 plus f 75,00 lesmateriaal. Voor alle nieuw ingeschreven cursisten geldt dat ze f 40,00 inschrijfgeld moe ten betalen en dat ze een geldig legiti matiebewijs moeten kunnen laten zien. Tijdens de lesuren overdag is het moge lijk van de kinderopvang gebruik te maken tegen een geringe vergoeding. Aanmelden en inschrijven tijdens de open dag, dinsdag 27 juni van 14.00 uur tot 16.00 uur en van 19.00 uur tot 21.00 uur in gebouw Orlando, di Lassostraat 65, tel.035-6025771. Men kan ook tijdens kantooruren van maandag t/m donderdag informatie vragen en inschrijven. Tijdens de schoolvakanties is de administratie ge sloten. De lessen gaan in de week van 4 september 2000 van start. Ter afsluiting van de activiteiten van dit seizoen organiseert het Interna tionaal Vrouwencentrum op zon dag 25 juni een feest voor vrouwen en meisjes van alle nationaliteiten in Soest. Dit jaar zal het hennafeest, zoals het in diverse landen wordt gevierd, speciaal de aandacht krij gen. De hapjes uit diverse windstreken zul len niet ontbreken en live-muziek wordt verzorgd door Bussem, die Turkse feestmuziek ten gehore brengt Ook zal er Marokkaanse en andere muziek klin ken. Het belangrijkste blijft natuurlijk het dansen! Het feest wordt gehouden van 13.30 tot 17.00 uur in De Schoof, Molenstraat 142. Entree is f 3,50; kinderopvang voor kinderen tot 8 jaar is vanaf 13.00 uur geregeld op het Internationaal Vrouwencentrum (Smitsweg") en kost f 1,- per kind. Alle vrouwen en meisjes van harte welkom! Fietslessen Op het Internationaal Vrouwencentrum worden ieder jaar fietslessen gegeven aan buitenlandse vrouwen. De lessen bestaan uit een praktisch deel, waarbij geoefend wordt op het plein vóór het centrum, en een theoretisch deel, waar bij verkeersregels worden geleerd. Als één en ander voldoende onder de knie is wordt er op straat geoefend. De les sen worden afgesloten met een examen en een certificaat. Vanwege het vertrek van een vrijwillig ster is het Internationaal Vrouwencen trum op zoek naar één of meer enthou siaste opvolgsters. Voor meer informa tie kan men terecht bij één van de me dewerksters, telefonisch bereikbaar op 6023549 (van maandag tot donderdag), of langskomen op Smitsweg 313. De Wet Medezeggenschap Cliënten Zorginstellingen verplicht alle zorg instellingen tot het hebben van een cliëntenraad. In veel instellingen waar cliënten langer verblijven, zo als verpleeg- en verzorgingshuizen, psychiatrische instellingen en in stellingen voor gehandicapten is de bewoners- of cliëntenraad geen nieuw verschijnsel. Voor ziekenhuizen, waarin patiënten slechts ongeveer een week verblijven, is het echter minder eenvoudig om verte genwoordigers van die patiënten te vin den. Immers, wie vertegenwoordigt de in een ziekenhuis opgenomen patiën ten? Niet alleen Ziekenhuis Eemland worstelt met dit vraagstuk. Maar zowel provinciaal als landelijk is er nog geen eenduidige oplossing. Toch wil Ziekenhuis Eemland niet lan ger wachten op algemene oplossingen en neemt daarom het initiatief om een patiëntenraad op te richten. De Raad van Bestuur heeft dr. Th. Holleman uit Soest, voormalig voorzitter van het be stuur van het Provinciaal Patiënten en Consumenten Platform, gevraagd voor zitter te worden van de patiëntenraad en gezamenlijk leden te werven. Gegadigden Patiëntenraden hebben een aantal wet telijke taken en bevoegdheden. Zo heeft de patiëntenraad de bevoegdheid om een lid voor te dragen voor de Raad van Gevraagd Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel.6014152 Toezicht van het ziekenhuis. Maar de belangrijkste taak van de patiëntenraad is om het patiëntenperspectief in het beleid van het ziekenhuis te versterken. Dat betekent het belang van patiënten en hun belevingen bij al het handelen sterk naar voren te laten komen. Zie kenhuis Eemland wil deze ontwikkeling stimuleren en zoekt daarom gegadigden voor de functie lid van de patiëntenraad. Kennis en ervaring Welke eisen worden er gesteld aan po tentiële leden van de patiëntenraad? Allereerst affiniteit met het patiënten perspectief, dat wil zeggen: kunnen denken vanuit algemene patiëntenbe langen. Tevens dienen gegadigden zich verbonden te weten met Ziekenhuis Eemland. Nodig is ook bestuurlijke ervaring en het kunnen denken in grote lijnen en toch praktisch te zijn. Kennis en erva ring op een van de gebieden: financiën, communicatie, algemene gezondheids zorg of patiëntenverenigingen is nodig voor het goed functioneren van de pa tiëntenraad. Belangstelling Degenen die zich in bovengenoemd profiel herkennen, kunnen hun belang stelling schriftelijk kenbaar maken aan de Raad van Bestuur van Ziekenhuis Eemland, Postbus 1502, 3800 BM Amersfoort. Nadere inlichtingen kun nen worden ingewonnen bij dr. E.KJ. Kreutzer, directeur patiëntenzaken a.i., tel. 033-4222006, en de heer dr. Th. Holleman, tel. 035-6014321. Ook degenen die thans actief zijn bin nen een patiëntenvereniging en zich in het profiel herkennen, worden via deze weg uitgenodigd om hun belangstelling kenbaar te maken. Het ziekenhuis gaat er vanuit dat de patiëntenraad uit een vijftal personen zal bestaan, dat er een redelijke afspiegeling van het adheren- tiegebied is en dat de vergaderfrequen tie ongeveer vijfmaal per jaar is. De voorzitter van de Rotaryclub Soest-Baarn kan tevreden zijn. Zijn voornemen om de Soester en Baarnse gemeenschap ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van zijn club te voorzien van een nuttig en blijvend (althans voor 5 jaar) ge schenk, is uitgekomen. Diverse acties, een loterij, sponsorgel den en het uitgeven van het kookboek je "Smullen tussen Soest en Baarn" ma ken de aanschaf en de exploitatie van de z.g. Rotary-bus voor de komende 5 jaar mogelijk. De bus, voorzien van tal van voorzieningen zoals een rolstoellift gaat gebruikt worden door diverse organisa ties. Niet alleen het Bentinckfonds, maar ook de Stichting Gehandicapten- belangen Baarn, de SWOS, Blinkert, Santvoord en Schoonoord gaan de bus regelmatig gebruiken. De Rotaryclub Soest-Baarn is zelf ver antwoordelijk voor de exploitatie van de bus. Dat gaat veel verder dan alleen het organiseren en financieren van het pro ject; Leden van de club zullen zelf het stuurwiel ter hand nemen als één van de gebruikende organisaties niet zelf over een chauffeur beschikt. Eén van de acties was een grote loterij waarvoor notaris mr. J. Jager op 6 juni jl. de trekking heeft verricht. De prijs winnaars krijgen bericht via degene die het winnende lot heeft verkocht. De foto Iaat zien dat de hoofdprijzen inmid dels in het bijzijn van de sponsors in Restaurant Bos en Duin zijn overhan digd aan de winnaars. In totaal worden 53 prijzen uitgereikt. Prijzen lotnummers): le: een reis naar de Dominicaanse Re publiek voor 2 personen (437); 2e: een Club Med Golfreis naar Frank rijk voor 2 personen (286); 3e: een mountainbike of luxe fiets (397); 4e: een kleurentelevisie (205); 5e t/m 8e: een rondvaart voor Sail 2000 voor 2 personen (274, 645, 797 en 292); 9e: een draagbare kleurentelevisie (482); 10e: een rondvlucht boven Soest/Baarn voor 2 personen (535); lle t/m 12e: een boormachine (714 en 124); 13e t/m 14e: een gereedschapset (150 en 508); 15e t/m 24e: een wijnpakket (527, 703, 453, 240, 111, 122, 641, 204, 203 en 725) 25e t/m 28e: een vleespakket (719, 294, 047 en 202); 29e t/m 53e: een eau de toilette (128, 826,664, 164, 230,599, 699, 756, 549, 634,493, 576,833,734,841, 005, 593, 761, 156, 362, 462, 361, 043, 006 en 563).

Soester Courant | 2000 | | pagina 7