Mobiele airco's 585,- PC ie etages vol ntisch wonen! €uroshop Soest ^ogteiSm Schatkist opnieuw voor 14,5 miljard volgetankt Naam of nummer? Senioren blijf bewegen! Concert 'Bach op handen' Koopkracht ingeleverd Staatssecretaris steunt kerktelefoon SEe René de Bi kiest voor f 'Dima' stai Wedgwooé WOENSDAG 21 JUNI 2000 SOESTER COURANT Autorijden nog steeds duurder FlCflE OFTÖFKOM6f6££LO^ ld waTpenkTu. Meningen van lezers Open brief aan gemeenteraad Fakkeldraagsters rennen geld bij elkaar A.O.W. netto meer HBB De kracht van de reclame ligt in de herhaling Nu supergoedkoop! Koninginnelaan 24B - Soest Seniorenbus heeft ook beperkingen de beste, de lekkerste REN BOUW T~T Regiotaxi: lees en huiver! l i ScteiöXe&itélifa "VSSPRC ISÖESTI Stichting Welzijn Ouderen Soest Dalplein 6 - Tel. 035-6023681 - 3762 bp Soest SENIOREN ©NIEUW S Samenwerkende Bonden van Ouderen UNIE KBO lle JAARGANG NR.4 Onze auto's zijn voor de regering een goudmijn. In 1999 bedroeg de op brengst 14,5 miljard en de overheid moet toch wel tedere gevoelens krij gen bij zoveel kassucces ingebracht door die "verfoeide" automobilisten. Had u gedacht! Het tegendeel is een feit! Accijnsverhogingen en bekeurin gen is de hedendaagse orde. De regering roept doorlopend dat we minder moeten gaan autorijden om de files te beperken of te verminde ren, vanwege milieubelasting, minder verkeersslachtoffers etc. Er valt altijd wel weer een reden te bedenken waarom iets zonodig moet. De overheid is echter de enige, die de auto geen dag kan missen! De regering heeft de centen (euro's) hard nodig! Even een paar cijfertjes. Inkomsten verkeersbelastingen 1999: 25,8 miljard Uitgaven verkeersvoorzieningen 1999: 11,3 miljard Netto inkomsten schatkist 1999: 14,5 miljard Inkomstenverdeling van deze 26 mil jard is ongeveer als volgt: Houderschapbelasting: 5 miljard (nieuw woord voor het vroegere "wegenbelasting"!) Benzine-accijns: 7 miljard Diesel/LPG-accijns: 5 miljard BPM (Belasting Personenauto's en Motoren: 5 miljard BTW etc.: rest miljarden Uitgavenverdeling van ruim 11 mil jard is ongeveer als volgt: Openbaar vervoer: ruim 9 miljard, waarvan 3 miljard subsidie en 6 miljard infrastructuur. Rijkswegen: ruim 2 miljard. Autorijdend verkeer betaalt dus het openbaar vervoer! De Minister van Financiën wrijft zich dus schaterlachend in de handen, wanneer u een auto-showroom bin nen stapt. In de "consumentenprijs" zit een gigantisch bedrag aan belasting verstopt. Als u koopt, betaalt u reeds belasting vooruit. Voorbeeld: Consumentenprijs BPM BTW 17,5% benzinemotor dieselmotor f 40.000 f 40.000 f 8.661 f 10.189 f 4.668 f 4.440 Netto catalogusprijs f 26.671 f 25.371 Als het dus enkel aan de fabrikant, importeur en dealer had gelegen, be taalde u slechts de catalogusprijs! (Bron: RDC/RAI) Bij het tankstation aangekomen be taalt u een forse bijdrage aan het ge heel, zeker met de alsmaar stijgende brandstofprijzen, waarvan het eind nog niet in zicht is. De huidige hoge prijzen, die vervoerders doen opsto- men naar hun regeringen en parle menten om vergoedingen te eisen, zijn deels veroorzaakt door de eerste crisisgebeurtenissen in Azië. De olie prijs zakte weg en er werd relatief veel geproduceerd. De OPEC draai de de kranen dichter en dichter en een groeiende prijsstijging bleef niet uit. De regering vangt van de benzine prijs 74,8%. Stijgen de prijzen, wordt uw aandeel in de belasting alleen maar groter. Geachte heer Wim Kok, waar is het (mijn) "kwartje" ge bleven, waarover eveneens belasting wordt geheven?! Maar we zijn er nog lang niet. De overheid heeft bedacht, dat de heffin gen en accijnzen voortaan "geïn dexeerd" zijn. Dat betekent in ge woon ABN (algemeen beschaafd Nederlands), dat de tarieven omhoog gaan. Deze belastingen lopen dan in de pas met het inflatiecijfer. Wordt alles 2% duurder, dan gaan deze be lastingen met hetzelfde percentage omhoog. Behalve rekeningrijden, krijgen we dan ook nog te maken met de "bud- getterings/planningsideeën" van de groeiende behoefte bij de politie om als "tollenaar" (vroegere benaming voor belasting-gaarder) te fungeren bij de steeds stijgende boeteopleggin gen. Door stijgende autoverzekeringen, gaat de fiscus nog méér incasseren aan assurantiebelastingen. Hebben we al gedacht aan het duurder worden de parkeerprobleem? Het is nu zeker: "De overheid kan geen dag zonder de auto!" Geeft u dat, geachte senior, dit alles overdenkende mede gevoed door uw rijke ervaring, niet het gevoel dat er ergens grenzen moeten worden ge trokken? Naar onze mening dienen er, mede gelet op onze getalsmatige invloed -om en nabij de 30% van het electoraat uitmakende- meerdere en veelvuldiger waarschuwende signalen door het seniorenelectoraat te wor den afgegeven. Uw mening wordt door ons -als redactie- op hoge prijs gesteld. Mogen wij van uw horen?! Ariën de Vries Ja beste mensen, daar zijn we nu oud voor geworden. Alles gaat tegen woordig met en onder een nummer. Breng ik mijn auto naar de garage, dan vraagt men aan de balie "Wat is uw kenteken?". Weet u soms u klan tennummer? Moet ik de rekening betalen en ga ik naar de bank, dan is het meteen "Wat is uw rekeningnum mer". U kunt natuurlijk ook pinnen, maar dan moetje wel je pincode we ten. Bel ik naar mijn verzekering, dan vragen ze naar mijn polisnummer. Kom ik bij de dokter of apotheek, dan willen ze mijn ziekenfondsnum mer weten. Bel ik tegenwoordig er gens om inlichtingen te vragen, dan hoor je "Druk een één, of druk een twee. Heeft u wel eens geteld, hoeveel keer in een week men vraagt "Wat is uw postcodenummer?" Gaat u op va kantie dan kan dat alleen maar onder een reisnummer, of ben je op Schip hol dan gaat het om een vluchtnum mer. Bij een club of vereniging waar ik lid van ben, wil men altijd mijn lid maatschapnummer weten en bij de krant gaat het om mijn abonnee nummer. Bij de belasting is het niet mijn naam, maar mijn softnummer dat belangrijk is. We hebben ook nog een pasnum mer, een gironummer een mobielte lefoonnummer, een omslagnummer, een aanslagnummer, een registratie nummer, een debiteurennummer, of een machtigingsnummer. Ik vraag me wel eens af, of al die nummers er toe bijdragen, dat we de nodige eerbied hebben voor het indi vidu "de mens als uniek wezen in de schepping." Weet u: Mijn vader en moeder hebben mij een naam ge geven LoukNachbahr Bewegen kan op allerlei manieren. Eén van de mogelijkheden kan het zwemmen zijn. Aqua Indoor heeft voor u iets leuks bedacht, dat we u niet willen onthouden. Op maandag (13.00-14.00 uur of 14.00-15.00 uur) en op donderdag (13.00-14.00 uur) kunt u vanaf 21 augustus 2000 t/m 26 juni 2001, behalve op feest dagen en tijdens de lagere schoolva kanties, voor slechts f 150,- wekelijks komen zwemmen. U kunt ook be ginnen met een proefles van f 10,75. Besluit u na deze proefles om in te schrijven, dan wordt deze proefles in mindering gebracht op het totale in schrijfgeld. Voor snelle beslissers, vóór 30 juni a.s., komt u in aanmer king voor gratis 3 badenkaart om in de zomer 2000 te komen zwemmen of een sauna te genieten. Met een watertemperatuur van min. 28 graden (wedstrijdbad) en 30 gra den (recreatiebad) kunt u naar harte lust spartelen op verschillende ni veaus. Niveau 1: Trimmen. Een half uurtje training onder deskundige leiding in het diepe wedstrijdbad om de zwem- vaardigheid te bevorderen of voor het opvijzelen van uw conditie. Niveau 2: Natte gymnastiek. Onder leiding van een instructrice wordt een half uurtje in het ondiepe gedeelte van het wedstrijdbad op een gezellige manier gewerkt aan uw lenigheid, coördinatie en conditie. Niveau 3: Ontspannen. Lekker re creëren in het warme recreatiebad. Genieten van bubbelbad, bruisban- ken, massagestralen, stroomversnel ling of het buitenbad. Voor telefonische informatie bellen met Oscar Pijpers, 035-6029337. Ariën de Vries De volgende editie verschijnt op 13 september 2000. Kopij graag vóór 28 augustus 2000 inleveren bij de werkgroep "Senioren- nieuws", p/ a Dalplein 6,3762 SP Soest of dhr A. de Vries, Klaar- waterweg 22, 3762 XW Soest. Geachte gemeenteraadsleden Op persoonlijke titel schrijf ik u deze brief. Kwaadheid brengt mij ertoe u te schrijven. Sinds twee jaar werk ik als vrijwilliger bij het Meldpunt in Soest. Wij ontvangen al een paar jaar geen subsidie van de gemeente, alhoewel wij goed werk doen en onze plaats binnen de algemene instellingen voor hulpver lening verdiend hebben. Eén van de oprichters van het Meldpunt is mevrouw Nel Pelzer. Daar een orga nisatie, een voorziening als het Meld punt in Soest niet bestond, heeft zij het aanbod van onze dienstverlening zo ge bundeld, dat het een algemene voorzie ning is met extra aandacht voor bejaar de personen. Door de inzet van me vrouw Pelzer en andere vrijwilligers draaien wij de organisatie met veel ple zier. Bij ons eerste lustrum, op 17 mei jl., hebben wij van uw gemeentebestuur niets vernomen. Niet eens een schrijven of een boeket bloemen en wel de mond vol hebben dat vrijwilligers zo belangrijk zijn. Wat een kilte en afstandelijkheid. De liefde moet wel van twee kanten komen. Mijns inziens een hele slechte beurt College van burgemeester en wet houders. Wie weet ligt er voor de nieu we burgemeester een taak hierin het ini tiatief te nemen 't Meldpunt in de ko mende maanden te subsidiëren. Subsi die is voor het Meldpunt noodzakelijk. Kosten zoals telefoonnota's, correspon dentievoering, bijeenkomsten en werk bespreking betalen wij uit de pot dona ties. Zie hier leden van de gemeenteraad, een reactie van een vrijwilliger die ple zier vindt in het werk op Het Meldpunt. Onterecht en zeker onrechtvaardig om ons subsidie en een blijk van uw waar dering voor ons werk te onthouden. Het Meldpunt heeft haar plaats in de afge lopen vijf jaar tussen de andere organi saties meer dan waar gemaakt. Met het vertrouwen dat de datum van ons lustrum aan uw aandacht is ont snapt, geven wij onze nieuwe burger vader een herkansing tot subsidiever strekking en waardering voor ons werk. Met vriendelijke groeten, K. van Ham Een schitterende collectie oud- en nieuw geloogd grenen-, kersen- en koloniale meubelen. In een unieke sfeer gepre senteerd, met bijpassende bankstellen, fauteuils en woonaccessoires! (.KATIS BE7.0R«l.\.<f in Nederland. 3 JAAR GARANTIE op nieuwe meubelen. Bezoek onze showroom of bel ons voor een folder! ROMANTIEK IN PUUR NATUUR Industrieterrein 'De Slenk' Cannenburgerweg 14 - 's-Graveland Tel. (035) 656 40 02 - Fax 656 40 01 ROYAL ARROW TEAKHOUTEN TUINMEUBELSHOW! In de serie 'Bach op Handen' vindt op zondag 25 juni om 16.00 uur in De Open Hof aan de Veenbesstraat in Soest weer een concert plaats. Deze keer is de solist Kees van Hou ten, die orgelwerken zal uitvoeren van Muffat, Scheidt, Pachelbel, Buxtehude en uiteraard Bach. Een veelgevraagd musicus als Kees van Houten is als weinig anderen in Neder land zo intensief bezig met Bach, jaren lang was hij hoofdvakdocent orgel aan het Utrechts conservatorium. Hij is van af 1957 tot heden organist van het his torische Robustelly-orgel in Helmond. De laatste decennia publiceerde hij veel vuldig, onder andere recent over de Leipziger Orgelkoralen, die hij dit sei zoen op een aantal grote orgels in het land zal vertolken. Naast werk van an dere componisten worden in dit concert zeven orgelkoralen van Bach uitgevoerd, zowel met als zonder gebruik van het pedaal. Het concert wordt besloten met het feestelijke Preludium en Fuga in C, BWV 547. Kees van Houten werd in 1940 geboren in Helmond. Na een gymnasiumoplei ding studeerde hij aan het Brabants Conservatorium in Tilburg de hoofd vakken piano en orgel bij resp. Paul Niessing en Hub Houet. In 1963 be haalde hij de onderwijsakte B piano en in 1965 het solodiploma orgel. Kees van Houten won prijzen bij improvisatie concoursen in Bolsward en St. Albans (GB). Sinds 1957 is hij organist van de St. Lambertuskerk in Helmond, waar hij het historische Robustelly-orgel uit 1772 bespeelt. Van 1971 tot 1992 was hij hoofdvakdocent orgel aan de Hoge school voor de Kunsten, faculteit mu ziek, in Utrecht. Als concerterend orga nist treedt Kees van Houten op in bin nen- en buitenland. Hij geeft lezingen, workshops en interpretatiecursussen in Nederland en daarbuiten. Volgende concerten De volgende concerten in deze serie: zondag 30 juli: Tjalling Roosjen (orgel) en Mirjam van der Maas (dwarsfluit em traverso); zondag 27 augustus: Peter van Dijk (orgel) en Hendrik-Jan Houts- ma (trompet). Aanvang 16.00 uur. De toegang is vrij; na afloop wordt er een inzameling gehouden om de onkosten te bestrijden en ook in de toekomst in staat te blijven om deze concerten op hoog muzikaal niveau te houden! Op zaterdag 24 juni werken de jeugdleden van Scoutinggroep De Fakkeldraagsters zich flink in het zweet. Op die manier verdienen ze geld voor de wederopbouw van hun clubhuis dat op 16 april j.1. voor een groot deel afbrandde. De sponsor loop vindt plaats rond het clubhuis aan de Den Blieklaan. Al weken zijn de meiden in de weer om sponsors te vinden voor hun sportieve prestatie. Ouders, buren, vrienden en kennissen beloven een bedrag voor ie dere ronde die ze lopen. Het parcours wordt op 24 juni uitgezet over de bos paden rond het clubhuis. Een serieuze jury houdt van iedere loopster het aan tal gelopen rondes bij. Na afloop krijgen de meisjes hun resultaat op het sponsor formulier vermeld mee naar huis. Dan kunnen ze bij hun sponsors langs om de toegezegde bedragen te innen. Rond 14.00 uur zal eerst een trainer van atletiekvereniging Pijnenburg een war- ming-up verzorgen. Dat voorkomt bles sures en brengt de loopsters meteen goed in de stemming. Óm 14.30 uur klinkt het startschot en rennen de jeugd leden zo snel mogelijk over het parcours dat met roodwitte linten is afgezet. De Scoutinggroep rekent op veel publiek dat de sportsters komt aanmoedigen. Om 15.00 uur klinkt het eindsignaal. De meisjes krijgen dan de gelegenheid om op adem te komen, terwijl de jury hun resultaten op de sponsorformulieren schrijft. Vacatures Na de eerdere geldwervende acties van de Scoutinggroep, is dit de eerste waar bij jeugdleden nadrukkelijk de kans krij gen hun steentje bij te dragen. Leiding gevenden en ouders van jeugdleden haalden al geld op met hun acties op de Vrijmarkt op Koninginnedag en de Oude-Ambachtenmarkt op hemel vaartsdag. De groep is inmiddels gestart met de wederopbouw van het afgebran de deel van het gebouw. Een bouwcom missie is druk bezig het clubhuis weer gebruiksklaar te maken. Hopelijk is dat voor de komende winter nog het geval. De jeugdleden kunnen dan weer in hun eigen vertrouwde lokalen genieten van Scouting. Daarvoor is niet alleen een geschikte ruimte nodig. Scouting is een vrijetijdsbeleving die drijft op gemoti veerde vrijwilligers die de jeugdleden begeleiden in hun ontwikkeling. Wie de uitdaging van leidinggeven bij De Fak keldraagsters wil aangaan, kan contact opnemen met de secretaris van deze groep: Marjolein ten Brinke, tel. (035) 602 44 36. Per 1 januari 2000 kregen wij als echtpaar f 41,60 netto per maand meer A.O.W. en mijn netto niet- waardevast pensioen ging er f 11,95 per maand op vooruit. Totaal dus een bedrag van f 642,60 per jaar om meer te kunnen besteden, ondanks dat er via de belasting f 141,60 meer aan luister kijkgeld werd ingehou den. Heeft de politiek dan eindelijk eens woord gehouden, met de belofte, dat iedere Nederlander, dus ook de Gemeentelijke lasten, waarbij ook de "Zalmsnip" is ingepikt. ouderen, er in 2000 op vooruit zou den gaan? Het spijt me, maar ik ben in mijn hele leven van 72 jaar nog nooit een be trouwbare overheid tegengekomen, noch politici, die beloften zijn nage komen. Vandaar het volgende lijstje met prijs verhogingen, meest door de overheid veroorzaakt, in het eerste halfjaar van 2000. (per jaar) Elektra vastrecht f 12,00 Elektra energiebelasting f 65,00 Gas vastrecht f 80,00 Gas energiebelasting f 78,45 Gasprijs verhoging (3 cent) f 72,00 Ziektekosten verzekering f 79,20 Water prijsverhoging plus belasting f 35,50 Krant abonnement f 12,20 Contributies f 56,00 Dieetkosten aftrek vervallen, meer inkomstenbelasting f 92,00 Mobiliteit (niet voor recreatie) Openbaarvervoer en benzine auto f 52,00 Verzekeringen f 16,25 Totaal f 657,60 Aan koopkrachtverbetering kom ik dus al f 15,- tekort en dan praten we nog niet over prijsverhogingen van de dagelijkse boodschappen, doorbere kening van het bedrijfsleven voor de hoge benzineprijzen, onroerendgoed- belasting Soest f 12,- etc. etc. Herinnert u zich nog het politiek ant woord van de Commissie Financiën van onze gemeenteraad in november 1999, toen ik hetzelfde probleem als hierboven aan haar had voorgelegd? "Wij hebben begrip voor de proble matiek, zoals door u verwoord in de commissie en zijn met u van mening dat de lokale vertegenwoordigers hun invloed moeten aanwenden, om de landelijke politiek hiermede te con fronteren..." De invloed van de lokale vertegen woordigers heeft dus weinig gewicht in de schaal gelegd. LoukNachbahr De Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) en Landelijke Organi satie Kerktelefoon (LOK) zijn ver heugd dat staatssecretaris De Vries, in antwoord op vragen van de Twee de Kamer, heeft aangegeven bereid te zijn onderzoek voor goedkopere al ternatieven voor kerktelefonie finan cieel te ondersteunen. De staatssecretaris erkent in de brief aan de Tweede Kamer, dat door de prijsverhoging van KPN, van f 7,00 per maand nu naar f 36,00 per maand en ingaande 1 mei, ook voor haar een onbevredigende situatie is ontstaan. In haar brief geeft ze ver der aan dat zij in overleg met KPN, Kabelfoon, de Vecai en andere be trokken partijen de mogelijkheden wil nagaan om de tarieven voor kerkte lefonie van KPN naar een lager ni veau te brengen of alternatieve dien sten hierover te ontwikkelen. Het LOK heeft al -mede namens de PCOB- gesprekken gevoerd met KPN en OPTA. Mede daarom zullen de PCOB en LOK op korte termijn de staatssecre taris meedelen, dat ook zij aan dit gezamenlijk overleg zullen deelne men, namens de gebruikers van de kerktelefoon. Inmiddels heeft ook het CSO (Coör dinatieorgaan Samenwerkende Oude- renorganisaties) -ongeveer 650.000 leden-, aan staatssecretaris heeft toe gezegd zich daarvoor te zullen in spannen. De lobby bij de Tweede Kamer heeft als resultaat gehad, dat alle fracties om een reactie van de staatssecretaris hebben gevraagd naar aanleiding van de teleurstellende rechterlijke uitspraak. Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer heeft duidelijk uitgesproken, dat er op zijn minst een overgangsregeling moet komen. Een abrupte prijsstij ging van 500% kan nou eenmaal niet. De grote vraag is verder of het bestaande tarief kan worden gehand haafd tot er nieuwe betaalbare tarie ven zijn gecreëerd. Het beste is na tuurlijk om de kerktelefoon alsnog aan te blijven merken als een univer sele dienst, zodat ze onder de kost prijs mag worden aangeboden. Een dergelijke regeling, als universele dienst, wordt in een aantal andere Europese landen ruimschoots geïn terpreteerd o.a. België, Spanje en Luxemburg. Mevr. De Vries ontkent echter deze mogelijkheid als uitweg in de Telecomwet. Aangezien het niet uitgesloten wordt geacht, dat er een oplossing met te rugwerkende kracht komt, wordt de gebruikers van de kerktelefoon gead viseerd nog niet over te gaan op abonnementopzeggingen. Opnieuw aansluiten gaat meestal gepaard met een fors bedrag van kosten. Ariën de Vries Het instituut seniorenbus is ingesteld om ouderen, als daar behoefte aan is uit een eventueel isolement te halen. Men kan tegen een geringe vergoe ding er gebruik van maken om b.v. te gaan winkelen, op visite te gaan, een bezoek aan de kapper te brengen. Ook kan men er mee naar bijeen komsten voor ouderen, zoals soos- middag, voorlichtingsvergaderingen etc. etc. Men kan er mee op bezoek gaan naar familie of kennissen in het zie kenhuis. Toch heeft de seniorenbus ook zijn beperkingen, waarvan één er bijzonder opvalt. Men kan geen gebruikmaken van de seniorenbus, als men een noodzake lijk bezoek moet brengen aan de po likliniek van het ziekenhuis in Baam. Behoudens misschien organisatori sche problemen - teveel patiënten zouden op te veel verschillende tijden een te zware belasting zijn voor de twee busjes welke in gebruik zijn - is een van de argumenten dat het ge bruik van de seniorenbus voor dit doel valse concurrentie zou zijn voor het streekvervoer en/of taxibedrijven. Over het openbaar vervoer en de fre quentie van de buslijn Soest naar de polikliniek van het ziekenhuis in Baarn zullen we het maar niet heb ben. Zeker is echter, dat je op deze manier voor een polibezoek een hele morgen of middag kunt uittrekken. De taxi is natuurlijk een oplossing, als men geld genoeg heeft. Voor mensen met een smallere beurs, dus ouderen met AOW en/of een klein pensioen en vallende onder het ziekenfonds pakket moeten rekenen dat de kos ten voor dit vervoer tot f 155,- voor eigen rekening zijn als zij geen aan vullende verzekering hebben. Met deze aanvullende verzekering en een bewijs van de huisarts kan 50% restitutie worden ontvangen, f 77,50 moet dus uit eigen portemonnee ko men, want de seniorenbus mag deze rit niet uitvoeren, vanwege de oneer lijke concurrentie. En de regering heeft maar meevallers, het bedrijfsle ven verdient geld als water en de eco nomisch zwakkeren in onze maat schappij jagen we steeds meer op kosten. Ja, de seniorenbus is oneerlijke me dedinging voor streekvervoer en taxi's, de kerktelefoon valse concur rentie voor telefoonmaatschappijen, de maaltijdvoorziening beunhazerij voor restaurants, soosmiddagen voor ouderen gaat ten koste van bezoek aan een café, de ouderenvoorlichter, is oneerlijke concurrentie voor ad viesbureaus en zo kunnen we nog wel even doorgaan. LoukNachbahr BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53/Soest Telèfoon>035-6012050 NIEUWBOUW VEF Industrieweg 16 B - 3762 EK E-MAIL: info@renedebruinbouw Een nieuw millennium, nu lefonie, de digitale snelwej is vol veranderingen. René Bouwbedrijf (Industriewt kiest daarom ook voor e benadering. Met zijn vier medewerkers s de Bruin borg voor vakmans bedrijf voldoet uiteraard aan lijke regels en voorwaarden voor alle werkzaamheden eer leerde planning uit. "Een bo tot een goed einde brenge René de Bruin, "daar heb je beleid voor nodig. En dat niei de bouwplaats, maar in alle van het bedrijf. Muren, kozij ren e.d. - alles moet waterpa: het lood staan. Maar ook de t< De commissie Mobiliteit van de SB0 ontving bij de opheffing van de pro vincie klankbordgroep CW een gra tis toegangsbewijs voor de regiotaxi (conneXXion) als dank. De commissie, niet flauw, speelde deze dankbetuiging door aan een ac tieve vrijwilliger. Hier volgen de erva ringen: Op zaterdag 25 maart maakte ik ge bruik van dit sympathieke dankbe wijs. Ook meende ik zelf te moeten ervaren of alle boze berichten over de regiotaxi steek houden. Ik moet u zeggen: lees en huiver! Om 8.30 uur belde ik voor een af spraak met bestemming Geertekerk te Utrecht, waar ik om 10.30 uur moest zijn voor een studiedag. In overleg met de telefonist, werd de ver trektijd vastgesteld op 10.00 uur. Om 10.15 uur nog geen taxi. Bij na vraag meldde de telefoniste mij dat ik genoteerd stond voor vrijdag 31 maart. Haar reactie op mijn veront waardiging was. "Als u zo boos bent, praat ik niet meer met u"! Toen ik vertelde over de juiste kana len te beschikken voor mijn klachten bond zij in en zou zo spoedig moge lijk voor een oplossing zorgen. Om 10.45 uur deed ik navraag. Er zou zo spoedig mogelijk een taxi ko men. Om 11.00 uur weer navraagde taxi zou zo spoedig mogelijk komen. Om 11.15 uur verscheen er een taxi waardoor ik om 11.30 uur op de plaats van bestemming was. Nu was er echter een nieuw pro bleem. De chauffeur had de opdracht gekregen mij om 11.15 uur te halen, wist niets van Connexxion af en pleegde telefonisch overleg met zijn baas over de geschenkbon. Van deze geschenkbon heb ik op de terugweg maar geen gebruik meer gemaakt. 'Een ervaringsdeskundige eigen coi met edel zilveren en colliei reparatie eigen slij Lange Brinkweg t Vorige week is bij "Dima kende speciaalzaak die o. Van Weedestraat in Soest is, een spectaculaire servic van start gegaan. Het betrt zeer gerenommeerde serviezen Edme Plain, Ti Plain en Queens Plain. Dima heeft de enige echte V serviezen al jaren in de colle< zal ook in de toekomst zo b gaat immens niet om "eenm viezen die slechts een paar baar zijn. Dima heeft de at omdat er momenteel een Plain" lijkend servies wordt a via een supermarkt. Het gaat serviesgoed dat slechts in ei aantal delen wordt gemaak originele Edme-servies zijn meer dan 70 verschillend len verkrijgbaar. Bovendien is het vermeende van de supermarkt-actie no achtig, vindt men bij Dima. dat het 'namaak-servies' gc

Soester Courant | 2000 | | pagina 8