A Uitverkoop zomercollectie 30-50 KORTING OESTE CXjURAraT Visser ^IKT UtitN IARN Ladif Spring field Wonen op bedrijfsgrond mag alsnog Burgemeester eet met senioren mee ^ogteröm Vanavond discussie over gemeentelijke belastingen VAKANTIEBEZORGERS IRIJF sm, IENGELBV-SOEST WERKERS 7 ACTUEEL A :r m/v Geen schoonheidsprijs vdsio Aviodva Aiiaa voNvia m Soester schoolbanken in Arad Patrlck uit Rotterdam op zoek naar secretaresse De finale in zicht! 60311 19* PAGINA 2 WOENSDAG 28 JUNI 2000 SOESTER COURANT )ER LATOR Hengel BV &uurt! 1 OCHT- GEZOCHT 'SLEID(ST)ERS Twee jaar na langslepende procedure krijgt burger toch z'n zin PAGINA 3 Klachten bezorging Soester Courant Kennismaking met VOS-project O O z CD O I cc MEXX ESPRIT PARTTWO O o z i o O O Sponsorloop van Fakkeldraagsters: 4500 gulden de beste, de lekkerste Meldpunt klachten woonomgeving Actie van Stichting Diaconia Romania Na ontmoeting op strand Scheveningen gevraagd in Soest voor de voor de maanden juli en augustus. Extra beloning Aanmelden: tel.: 601 41 52 Hartelijke groeten VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Voor service moet u bij ons zijn elgroeiend bedrijf, dat zich ;eren van projecten van and), zoals renovaties en iuw van bedrijfspanden, ;e villa/ appartementenbouw. nedewerkers realiseren wij i verband met toenemende andidaten voor de volgende der de planning, werkrege- r projecten bij te houden. i srend bouwbedrijf vezig. /oor projecten ;vers en architecten e en enthousiaste team dan an, schriftelijk of telefonisch. Heil foon 035 - 609 22 22 jel.nl nmaat A Soest V8 f aanmelden ervice! ïeeft drie kinderdagverblijven, peelzalen in de gemeente Soest, t haar eigen pedagogisch ke, Dribbel, Het Kasteel en de verken, worden ook uitgenodigd ij bieden: ïen prettige en uitdagende verksfeer joede secundaire arbeidsvoor waarden, waaronder een paarloonregeling, collectieve iektekostenverzekering en een egeling kinderopvang eigen ledewerkers luime locaties met grote rijgelegen tuinen (BSO/KDV) alariëring volgens CAO- .inderopvang. lunt u bellen naar Ida Vaessen, >25307. ir 7 juli a.s, naar De Soester G.J. Smeeing mag toch op zijn perceel aan de Dorrestein- weg gaan wonen. Twee jaar nadat hem een vergunning werd gewei gerd en hij bovendien de illegaal verbouwde schuur moest verlaten, zal de gemeente alsnog de bedrijfs- bestemming veranderen in een woonbestemming. Hoewel feitelijk niets is veranderd aan de situatie is met name de CDA-fractie tot ander inzicht gekomen. In Smeeing's voordeel. Een meerderheid van de raad vindt nu, dat Smeeing beter op het perceel kan wonen dan dat hij het verkoopt aan een bedrijf. Deze meerderheid wordt ge vormd door GPV/RPF/SGP en de coalitiefracties WD, CDA en PvdA. De wethouders van deze drie partijen zijn er tegen om Smeeing alsnog zijn zin te geven. Ruim twee jaar geleden, toen hij nog fractievoorzitter van het CDA was, stemde Bart Krol tégen bewoning, omdat in het bestemmingsplan is vast gelegd dat er in het gebied geen uitbrei ding van woningen mag komen. Hij blijft op dit standpunt staan en wees vorige week dinsdag de commissie ruimtelijke ordening er op dat de ge meente tot dusver ieder plan aan de Dorresteinweg terugkoppelde naar het bestemmingsplan. Hij vindt dat ze die lijn moet doortrekken. Anders krijgt de gemeente het volgens hem moeilijk bij ieder volgend plan dat tegen het be stemmingsplan indruist, maar er wel toe zou leiden dat de situatie fraaier wordt. "Want dan zeggen ze: bij Smeeing vond de gemeente het wel goed." Krol kreeg GGS en D66 achter zich. Harry Witte (GGS) stelde dat de ge meente haar poot stijf moet houden en vindt het getuigen van inconsequentie, dat Smeeing nu toch zijn zin krijgt. "Dan kan ik straks niet meer tegen an deren zeggen: sorry, maar voor u ligt het anders." Witte riep nog maar eens de kwestie Van Vulpen in de herinnering. Deze familie woonde in een illegaal ge bouwde woning aan de Dorresteinweg en moest na een jarenlang durende pro cedure uiteindelijk vertrekken. Smeeing reageerde met de opmerking, dat zijn situatie niet te vergelijken is met die van Van Vulpen. D66'er Posthuma was evenwel niet te vermurwen. "We hebben het bestem mingsplan democratisch vastgesteld, dan moet je dat consequent uitvoeren. Dat is politieke duidelijkheid. Nu ont staat de indruk dat je kunt afwijken van het bestemmingsplan als je maar aan de juiste touwtjes trekt. Ik ben blij voor de heer Smeeing, maar ik weet niet of ik blij moet zijn met de gemeente." De 'grote drie' denken er anders over: "Zorg dat er iets moois komt wat we willen, ook als daar een bestemmings wijziging voor nodig is", zei Pvda'ster Wil Stekelenburg. Meest opmerkelijk is, dat de CDA-fractie nu andere argumen ten hanteert dan twee jaar geleden en de eigen wethouder Krol 'afvalt'. De chris ten democraten zien liever een woning dan een bedrijf op het perceel aan de rand van de Boerenstreek. Zodra de procedure voor een vergun ning is afgerond, mag Smeeing een wo ning op zijn perceel bouwen. Hiervoor levert hij de bedrijfsbestemming in. Het bouwvolume van de nieuwe woning zal tweederde bedragen van het plan dat hij enkele jaren geleden indiende. Dwangsom Maar daarmee is de zaak nog niet afge daan. Op tafel ligt nog een dwangsom die Smeeing moet betalen. In 1998 moest hij - op straffe van 1200 gulden per dag - zijn woning al hebben verla ten. Hij bleef zitten en de dwangsom liep op tot meer dan 100.000 gulden. Op zijn beurt deponeerde Smeeing, die inmiddels is verhuisd, een schadeclaim in bij de civiele rechter, die volgens de Soester vele malen hoger zal uitvallen dan de dwangsom. "Ik wil niet dreigen, maar de situatie moet wel duidelijk zijn", aldus Smeeing. Wat Smeeing en het CDA betreft kun nen de dwangsom en de schadeclaim worden verscheurd. De PvdA wil dat deze kwestie eerst juridisch wordt uitge zocht. Dit laatste zal worden gedaan. :OCHT - GEZOCHT iet spoed een gezellige 5 uur. naaf 035 - 601 26 87 gsl! Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bel len (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de vol gende dag in de namiddag be zorgd. De kwestie G.J. Smeeing aan de Dorresteinweg verdient niet de schoonheidsprijs. Dit vinden ook onze volksvertegenwoordi gers aan het Raadhuisplein. Het is niet iets om trots op te zijn, stel den ze vorige week vast. Smeeing liet vier jaar geleden zijn oog vallen op een bedrijfsperceel aan de Dorresteinweg en informeerde in het gemeentehuis of hij er ook zou mogen wonen. Hij beweert dat hem toen mondeling is toegezegd, door o.a wethouder Pieter ten Hove, dat dit mogelijk zou zijn. Smeeing kocht het terrein en diende een bouwver gunning in. Die werd geweigerd. Evenmin mocht hij blijven wonen in de omgebouwde schuur. De kwestie kwam zelfs in de raad: met 14 tegen 13 stemmen verloor Smeeing de slag. Volgens hem had Rob Joustra van de toenmalige BAM-fractie zich vergist, anders had hij met 14-13 'gewonnen'. In het openbaar ontkende Joustra dit. Smeeing stapte naar de rechtbank, omdat de gemeente haar mondelin ge toezeggingen niet was nageko men, maar zijn beroepschrift werd ongegrond verklaard. Bij de Raad van State ving hij eveneens bot, om dat Smeeing's advocaat de griffie rechten een dag te laat betaalde. Onlangs benaderde Smeeing op nieuw het College en daarna ook de raadsfracties. Ditmaal kwam hij met een aangepast plan op de proppen. Op verzoek van de PvdA-fractie werd de kwestie andermaal gea gendeerd voor de commissie ruimte lijke ordening. De meerderheid van deze raadscommissie zette vorige week het licht op groen voor het plan. Het College zal daarom nu de procedure starten voor een bestem mingswijziging. Burgemeester Koos Janssen was vorige week woensdag op bezoek bij het Seniorenrestaurant in Molen schot. Hij was daar toch om kennis te maken met het VOS-project (Ver eenzaming Ouderen Soest) en prik te meteen een vorkje mee. Het Seniorenrestaurant is een van de succesvolle onderdelen van het project. Drie dagen in de week zijn ouderen er Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Open: maandag t/m vrijdag van 7.30-17.30 uur. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 uur tot de volgende maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (Ind.terrein Nieuwegracht). VERHUUR- REPARATIES - KEURINGEN Nieuwegracht 1A 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Telefoon 035-601 55 66, Fax 035-602 68 94 welkom om gezamenlijk aan te schuiven en te genieten van wat de koks van Molenschot hen voorschotelen. Voor de burgemeester stonden er o.a. rauwkost- salade, lamskarbonade, gekookte aard appeltjes en perziksla op het menu. Daarvoor had hij kennis gemaakt met de gasten en de groep vrijwilligsters die alles in goede banen leiden. Eerder was Janssen in gesprek geweest met bestuur en staf van het VOS-project. Hij werd over de historie en de ontwikkelingen Burgemeester Janssen (tweede van links) met zijn tafelgenoten in het Senio renrestaurant. bijgepraat door voorzitter Pieter de Windt en bestuurslid Els de Waard. Beroepskracht/coördinator Margöt Bul- tink gaf eveneens tekst en uitleg. Het eten smaakte de burgemeester voortreffelijk, zo liet hij weten. Zijn be zoek werd door "eters" en begeleiders bijzonder op prijs gesteld. LÜ oc LU I CO LU _l c_ O "O C/5 X C/5 O co I C*an,oli,rv«- Nty MAKELAAR/TAXATEUR O. G. ttrv TE KOOP Dillenburglaan 30, Soest Zoekt u een leuk gelegen appartement? Dan kunt u hier komen kijken! Een vrij uitzicht vanaf het balkon in het centrum van Soest. Dit moderne 2-kamer appartement ligt op de 2e verdieping en heeft een gereserveerde parkeerplaats, berging, lift en fietsenstalling. Belangrijke kenmerken speelse woonkamer met ronde erker en balkon open keuken met bergkast entree, woonkamer en keuken met plavuizenvloer 1 slaapkamer met vaste kastenwand badkamer met douche, wastafel en toilet airco-unit in de woonkamer CV-gas combiketel (1997) rolluiken bouwjaar 1982 servicekosten fl. 253,-- per maand Vraagprijs fl. 285.000,- k.k. Documentatie over dit fraaie appartement kunt u vrijblijvend bij mij opvragen. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest |Tfl| RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 De sponsorloop van de Fakkel draagsters heeft 4500 gulden opge bracht De scouts liepen zaterdag een half uur lang over een parkoers dat was uitgezet rond het deels afge brande clubhuis aan de Den Bliek laan. Om de wederopbouw ervan te financie ren, houden de Fakkeldraagsters sinds twee maanden verschillende acties. In clusief de sponsorloop werd tot nu toe tienduizend gulden verzameld, al moet het toegezegde geld voor de loop van zaterdag nog bij de sponsors worden geïncasseerd. In september wordt nog een lege flessenactie gehouden en staat er een braderie op de agenda. Binnen enkele weken hoopt de scou tinggroep bericht te hebben van de ver zekeringsmaatschappij, waarna kan wor den besloten hoe de schade zal worden hersteld. BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53/Soest T elëfoon 035-6012Ó50 Voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving moet men het Meld punt Woonomgeving bellen. Het tele foonnummer is 6093666. Dit nummer is bereikbaar op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Daarbuiten kan men via dit zelfde nummer een bandje inspreken. Klachten worden zo mogelijk binnen 24 uur verholpen. De gemeentelijke belastingen wor den weer onder de loep genomen. Vanavond (aanvang zes uur) begint een open discussie en aan de hand daarvan zal het college een voorstel doen, waarover de raadscommissie financiën op donderdag 24 augus tus mag reageren. Directe aanleiding voor de discussie is dat alle gebouwen momenteel worden getaxeerd. In oktober moet deze her taxatie zijn afgerond en de uitkomsten zijn medebepalend voor de onroerend zakenbelasting (OZB) voor de periode 2001-2004. Dit jaar incasseert de ge meente 13,8 miljoen aan OZB. Eigena ren betalen 8,02 gulden voor elke vijf mille van de waarde van hun woning. Voor gebruikers geldt een tarief van 6.42 gulden. Maar er zijn meer zaken waarvoor de burger moet betalen. De hondenbelas ting (112 tot 166 gulden) levert de ge meente bijvoorbeeld 364.000 gulden per jaar op. De afvalstoffenheffing (435 gulden per huishouden) brengt dit jaar 8,5 miljoen gulden in het laatje en aan rioolrecht (144 gulden per 500 kubieke meter) heft de gemeente 2,8 miljoen. De bouw- leges brengen 1,7 miljoen op en hetzelf de bedrag wordt aan overige leges (pas poorten, rijbewijzen en dergelijke) ver diend. Met aftrek van de uitbetaling van de Zalm-snip (1,7 miljoen) betalen de bur gers van Soest jaarlijks gezamenlijk 27,3 miljoen gulden aan gemeentelijke belas tingen en heffingen. In 441 andere ge meenten is het duurder om te wonen, in 139 gemeenten goedkoper. Vanavond (de aanvang van de vergade ring is vervroegd in verband met de hal ve finale Portugal-Frankrijk) hoeft de raadscommissie financiën nog niet te reageren op voorstellen van burgemees ter en wethouders. De discussie heeft een open karakter en is vooral bedoeld om van gedachten te wisselen. Over de bestaande heffingen, maar bijvoorbeeld ook of er in de toekomst toeristenbelas ting (zoals de WD wil) en parkeerbe lasting moeten worden geheven. Pas in augustus legt het College een voorstel op tafel, waarna er concreter over de lokale belastingen en heffingen gesproken kan gaan worden. De laatste keer dat dit gebeurde, was in 1996. In de eerste of de tweede week van juli organiseert de Stichting Diaco nia Romania uit Soest een transport van ongeveer 300 schooltafels en stoelen naar Arad in Roemenië. De leerlingen zitten daar nog op oude houten schoolbanken voor twee personen, die allang aan vervanging toe zijn Als er geen geld is blijft de situatie zo als ze is, met dien verstande dat het meubilair steeds minder wordt. Er zijn inmiddels al drie lokalen vervangen met Soester schoolsetjes maar de school heeft ongeveer 750 leerlingen. Er In de school in Arad behelpen de leer lingen zich met versleten schoolbanken. zijn dus heel veel zeer oude houten ban ken. De schooltafels en -stoelen die hier afgeschreven zijn gaan in Arad weer een nieuw leven tegemoet. Met deze partij is waarschijnlijk de helft van de school in het "nieuw" gestoken. Dat zou toch fantastisch zijn! Wie wil meehelpen om dit transport mogelijk te maken kan een gift overmaken op bankrekening 35.99.14.500 t.n.v. Stichting Diaconia Romania te Soest, met vermelding "transport". De kosten per set zijn ongeveer fl 10,00. Informatie: H.W. Westeneng, tel. (035) 6011766. De Soester Courant is geen bemidde lingsbureau of iets van dien aard. Toch bij wijze van uitzondering aan dacht voor het volgende. Patrick de Vries uit Rotterdam is op zoek naar een vrouw uit Soest, die hij in mei ontmoette op het strand in Scheveningen. Haar naam is hij vergeten, maar ze heeft lang, donker haar, werkt als secretaresse en rijdt op een gele Honda Magna. De 1.90 meter lange Patrick schat verder dat ze een 'kop kleiner' is dan hij. De Rotterdammer was een week of vijf geleden met zijn ex-vriendin naar het strand getogen, omdat het zo warm was. Daar raakte hij in gesprek met twee vrouwen uit Soest, van wie hij er één meteen erg leuk vond. "Ze had sproetjes in haar gezicht en was heel spontaan", herinnert hij zich. "Ik heb kort met haar gesproken, ze zei dat ze vrijgezel was. Ik kon na tuurlijk moeilijk zeggen dat ik haar leuk vond en om haar telefoonnum mer vragen, omdat mijn ex-vriendin erbij was, maar ik zou haar graag nog een keer ontmoeten", aldus Patrick die vermoedt dat de onbekende vrouw zo'n 25-26 jaar is. Zelf is hij 34. Na de ontmoeting reed Patrick nog enkele keren naar Scheveningen in de hoop de vrouw andermaal te ont moeten, maar nergens zag hij de gele Honda staan. Vervolgens nam hij contact op met de Rijksdienst voor het Wegverkeer om te proberen via dit bureau de Soesterse op te sporen. "Dat had haar dan eventueel kunnen bellen en vragen of het in orde was als ze haar naam aan mij zouden doorgeven. Maar omdat ik de laatste cijfers van het kentekennummer niet meer wist, lukte dit sowieso niet." De volgende stap van Patrick was Radio Soest bellen. De lokale om roep deed vijf weken lang een op roep, maar er kwamen geen reacties binnen, althans geen bruikbare. Van daar dat Radio Soest de redactie van de Soester Courant benaderde, die op haar beurt contact opnam met Patrick de Vries. "Als je schrijft dat ik in de kleding zit, dan weet ze wel wie ik ben", zegt Patrick die bij een im- en exportbe drijf werkt en kort, donker haar en een bruin gezicht heeft. Wat zou hij doen als hij weer in con tact komt met de vrouw? "Ik hoef niet persé een relatie met haar, maar wil d'r graag beter leren kennen, want ik vind haar een bij zondere vrouw. Ik zou haar willen uitnodigen om een keer op stap te gaan, om ergens te gaan eten, als ze dat op prijs stelt." Mocht de 'gezochte vrouw' uit Soest dit lezen of via iemand anders op de hoogte worden gesteld, Patrick's te lefoonnummer is 06 - 50 22 18 28. Reserveer uw eigen Amsterdamse kroeg om naar uw favoriete elftal in grootbeeld te kijken. Voor de echte sfeer. Origineel Amsterdams café uit de jaren '50. Soesterbergsestraat Soest 035 - 603 60 10 188 Hebt u al een keer gekeken naar het provinciale Kanaal 9 op uw beeld scherm? Het getal negen slaat waar schijnlijk op de bijna negen miljoen gul den (onze belastingcenten) die deze zender kost. Gedeputeerde Staten zijn niet zo gelukkig met de naam van dit Stichtse statussymbool. Men had liever de aanduiding "Utrecht" erbij gewild. Iedere provincie heeft langzamerhand immers zijn eigen tv-station. Kanaal 9 is pure ansichtkaartentelevi sie. Het stelt niets voor tussen de recla me, is het aanzien niet waard en oersaai. De bejaarde nieuwslezer is zó weggelo pen uit een streekroman van Anne de Vries uit de tijd van de doleantie en zijn vrouwelijke collega draagt vast knie kousjes en was ooit lid van het NCRV- koortje "Sweet Sixteen". De levende reportagebeelden uit het Utrechtse zijn oppervlakkig en vrijblij vend, afgewisseld met regionieuws uit Groningen, Limburg en Zeeland Vorige week zag ik het item "Groeten uit Soest" met Vivaldi-muziek. Met plaatjes van de Lange Duinen, een beet je Kerkebuurt, een stukje Paardenkamp en nietszeggende praatjes met o.a. een verkoopster van naaimachines in de Van Weedestraat ("ik fiets elke dag van mijn huis tegen die bult en naar mijn werk; dat valt niet mee"). Plotseling was burgemeester Janssen op het Raadhuisplein in beeld met drie laagvliegende passagiersvliegtuigen boven zijn hoofd gemonteerd. Vanwege de geluidsoverlast op Soesterberg Slechte journalistiek. Nog erger dan Kanaal 9 is Tekst TV-Soest met dorps- nieuws, dat soms meer dan een week achterloopt. U moet ook de groeten hebben uit Amersfoort van Piet Jonkman. Hij was ooit directeur van de Remu aan de Lan ge Brinkweg. Hij is nu namens klein rechts wethouder van Ruimtelijke Or dening in de Keistad en publiceerde onlangs het discussiedocument "Stads- perspectief Amersfoort 2015". Het is weer zo'n glossy rapport (kosten f 60.000) van een extern bureau. Hoofdstuk 4 schetst de ruimtelijke kaart van Amersfoort, Stad met een Hart, waarin gesteld wordt dat "woon locaties buiten de stad tegemoet komen aan de behoefte aan een uitlaatklep ten behoeve van de stedelijke vernieuwing." Ik citeer: "De regiogemeenten komen bij een nieuwe woningbouwopgave op nieuw in beeld voor een eigen bijdrage. Uitgaand van een gedifferentieerd wo ningaanbod kan gedacht worden aan o.m. wonen in het bos en aan de Eem in Soest, de Eempolders, Soest-oost en in het geval van de ontwikkeling van een woningbouwlocatie ter plaatse aan de spoorlijn naar Hilversum is een station Soest-Oost wellicht mogelijk." De groetenisü Ik vermoed dat Amersfoort aan een te groot hart lijdt. Stuurt u Piet Jonkman een ansichtkaart met "Van harte beter schap" en herinner hem aan de Gewes telijke Structuurvisie van 1992 (Póstbus 4000,3800 EA Amersfoort). Aan dit soort pittige discussies zou Ka naal 9 aandacht moeten besteden. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2000 | | pagina 3