OP 'T AZCS met un Cultuurhistorie op cd-rom Zorginstellingen werken aan preventie van 'doorliggen' Wat doet het Nederlandse Rode Kruis in Soest? Schoenmakerij IJsselstijn blijft zitten waar hij zit Millennii af voor m I WOENSDAG 28 JUNI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 4 VAKANTIEBEZORGERS gevraagd in Soest voor de voor de maanden juli en augustus. Extra beloning Aanmelden: tel.: 601 41 52 'ln regio Eemland ligt u goed' <3Ü> SUBARU Misverstand bij publiek over verkoop Virtuele reis door het landschap van provincie Utrecht WOENSDAG 2E Onze nieuwe Kansas City steak? Onze zomerse vis-maaltijdsalade? Onze in een kruidensaus gestoofde paling? Het blijft genieten! ziiiiïlil VERKO MAATS Asielzoekers WOENSDAG 28 JUNI 2000 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKING VAN DE GEMEENTE SOEST AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Uit onderzoek blijkt dat er per jaar bij ongeveer 20% van alle patiënten decubitis doorliggen) voorkomt. Vaak is decubitis een reden om een patiënt in het ziekenhuis op te ne men of de opname te verlengen. Dit is een grote belasting voor de pa tiënt én het brengt voor de zorgin stelling veel kosten met zich mee. Kostenanalyse toont aan dat het voor komen van decubitis relatief goedkoper is dan het genezen. Daarom hebben de verpleegkundigen en verzorgenden in de zorginstellingen in de regio Eemland de handen ineengeslagen om méér aan dacht aan decubitispreventie te beste den. Woensdag 14 juni jl. was de start datum van de decubitisactie met als motto "In regio Eemland ligt u goed". Decubitis is een wond die door voort durende druk wordt veroorzaakt. De druk beschadigt de huid en het onder liggende weefsel. Decubitis kan in ver schillende vormen voorkomen: bij de minst ernstige vorm is er een roodheid van de huis die niet weggedrukt kan worden, bij de ernstigste vorm is een diepe wond te zien die zich uitbreidt tot op het bot (botweefsel). De kans op doorliggen wordt vergroot als patiënten het bed en/of de stoel moeten houden of niet in staat zijn zelf te bewegen. Ook bij incontintie van urine en ontlas ting, een slechte voedingstoestand en een verlaagd bewustzijn is het risico op decubitis groter. Vaak is het mogelijk decubitis te voorkomen. Soms kan met enkele handige tips al veel resultaat worden bereikt. De preventie kan zeer arbeidsintensief zijn of vraagt om ge bruik van bijzondere hulpmiddelen, zo als speciale zitkussens en matrassen. Met de actie "In regio Eemland ligt u goed" attendeerden de zorginstellingen hulpverleners, patiënten en betrokkenen op de mogelijkheden die er zijn om de cubitis te voorkomen. Adviezen Patiënten en/of betrokkenen kunnen zelf meewerken om decubitis te voorko men. Bijvoorbeeld door alert te zijn op roodheid van de huid. Daarbij moet vooral gelet worden op enkels, hielen, stuit, heup en ellebogen. Goede licha melijke hygiëne is ook van groot belang en de huid mag niet uitdrogen. Ook is het goed iedere paar uur van houding te veranderen. Daarbij moeten de mensen proberen het lichaam op te tillen in plaats van te schuiven. Het is belangrijk de huid te beschermen tegen vochtig heid door het gebruik van incontinentie- materiaal. Het is aan te bevelen het hard wrijven van de huid te vermijden. Een volwaar dige voeding is van belang om de con ditie van de huid op peil te houden. Patiënten met een decubitiswond moe ten zo min mogelijk op de wond liggen of zitten. De hulpverleners geven van zelfsprekend ondersteuning bij het uit voeren van deze adviezen. De deelnemende zorginstellingen zijn: Ziekenhuis Eemland, Medisch Centrum Molendael, Stichting Thuiszorg Eem land, Stichting ZOMER, Zorgcentra Eemersveld, locatie Lisidunahof, Sym- fora Groep, locatie Zon en Schild, Ver pleeghuis Daelhoven. Ook in Soest is een afdeling van het Rode Kruis gevestigd. Deze afde ling houdt zich bezig met sociale ac tiviteiten, hulpdienst, vrijwillige ter minale zorg, vakantieprojecten en bloeddonatie. Sociale activiteiten Het sociale contact Het vrijwillige welfarewerk van het Ne derlandse Rode Kruis heeft tot doel mensen door middel van het aanbieden van activiteiten de mogelijkheid te bie den bezig te zijn met handenarbeid en tegelijkertijd in contact te komen met anderen. Bovendien bezoeken vrijwilli gers mensen thuis die langdurig ziek of gehandicapt zijn, maar ook mensen die zich eenzaam voelen. Inlichtingen bij mevr. E.P. Pelzer: 035- 6020538; mevr. J. van Soest: 035- 6013235. Hulpdienst De vrijwilligers van de hulpdienst wil len met u of voor u boodschappen doen, indien u daartoe niet in staat bent. Bo vendien staan zij klaar om daar waar nodig u te begeleiden bij vervoer naar bijv. het ziekenhuis. Inlichtingen bij mevr. E.P. Pelzer: 035- 6020538; mevr. J. van Soest: 035- 6013235; of bij het Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp: 035-6031119. Bustocht Éénmaal per jaar organiseert de afde ling een compleet verzorgde bustocht voor hen die weinig of nooit met vakan tie kunnen gaan, maar nog wel redelijk mobiel zijn. Deze bustochten gaan meestal naar het een of andere evene ment of excursie. Uiteraard wordt de inwendige mens tijdens de uitstapjes niet vergeten! Inlichtingen bij mevr. T. Mertens: 035- 6013957; mevr. J. van Soest: 035- 6013235. Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan bv TEVENS UW ADRES VOOR GOEDE GEBRUIKTE OCCASIONS V^Middelwijkstraat 40-42, Soest. Tel: 035 - 601 42 89^ Vakantieprojecten Het Rode Kruis organiseert voor een ieder die niet zelfstandig meer met va kantie kan gaan door een chronische ziekte of handicap, maar ook voor men sen die in een sociaal isolement verke ren, aangepaste vakanties. Deze vakan ties gaan naar een van de hotels: "IJs- selvliedt" in Wezep, "De Valkenberg", of "De Paardenstal" in Rheden en in een enkel geval naar het buitenland. Maar ook bestaat er de mogelijkheid om met het bekende vakantieschip de "J. Henry Dunant" mee te varen. De vakanties duren over het algemeen 5 dagen. Opgeleide vrijwilligers verzorgen de vakantiegangers. Inlichtingen bij: mevr. C. Harmsen: 035-6023792. Vrijwillige Terminale Zorg Een niet onbelangrijke taak van onze afdeling is de Vrijwillige Terminale Zorg. Mensen die zeer ernstig ziek zijn en geen uitzicht meer hebben op gene zing, zullen van hun omgeving alle aan dacht en liefde nodig hebben. Het is dan heel plezierig om hulp te kunnen krijgen van vrijwilligers, die met hun kennis en ervaring bij dit veelal zware proces een bijdrage kunnen leveren om dit proces enigszins te verlichten. Inlichtingen bij M. Heijerman: 035- 6018889; mevr. I. Jankowsky: 035- 6017122. Bloedbank Veel mensen hebben tijdens hun leven bloed van een ander nodig, bijvoorbeeld na een operatie, een ongeluk, of omdat ze een bloedziekte hebben. Er is altijd veel bloed nodig en u kunt helpen door u op te geven als donor. Inlichtingen bij: mevr. T. Mertens: 035- 6013957. Help ons helpen! Ook u kunt het Rode Kruis helpen! Er bestaat binnen de afdeling Soest behoef te aan vrijwilligers voor o.a. hulp aan terminale zieken maar ook degenen die kunnen assisteren bij de sociale activi teiten zijn van harte welkom. Opleidin gen voor specifieke taken worden bin nen het Rode Kruis verzorgd. Zeker niet op de laatste plaats is er immer be hoefte aan bloeddonoren. Wie geïnteresseerd is in het werk van onze afdeling van het Nederlandse Rode Kruis, kan meehelpen dit werk in stand te houden door zich te melden als vrijwilliger, als begunstiger of als lid bij: Dhr. D. Geerligs, secretaris, p/a Vale riaanstraat 2B, 3765 Soest; tel/fax: 035-6022029 of bij het Centraal Meld punt Vrijwilligershulp: 035-6031119 (postgironummer NRK afdeling Soest/ Soesterberg: 466784). "Ik zeg het nog één keer: Schoen makerij IJsselstijn blijft gewoon in winkelcentrum Overhees!" Schoen maker Jean-Paul IJsselstijn (28) heeft de afgelopen week tientallen verontruste klanten aan de toon bank gehad. Een advertentie in de Soester Courant berichtte namelijk over de verkoop van het pand waar in de schoenmakerij is gevestigd. "Er is geen sprake van dat ik vertrek", zegt IJsselstijn. "Het is één groot misver stand." Tot verbijstering van de jonge ondernemer liepen veel klanten in de afgelopen dagen binnen aan de Tam boerijn 23 om te informeren naar de reden van zijn vertrek. Hij noemt dat een wrang neveneffect. "Ik ben niet fail liet en ik verhuis niet naar een andere winkel; de zaak loopt zelfs beter en be ter", licht hij toe. "Ik huur het pand en de eigenaar wil het nu verkopen, inclu sief het langlopende huurcontract. Klan ten die de advertentie niet goed gelezen hebben denken echter dat ik ga vertrek ken. Dat is dus niet het geval." Vervelend is het allemaal wel, vindt Jean-Paul IJsselstijn. "Het aantal klan ten dat me hierover aanspreekt geeft aan dat heel veel mensen het gelezen heb ben. Voor mijn zaak is het heel slecht als de indruk ontstaat dat ik zou vertrekken omdat ik het allemaal niet meer zou kunnen bolwerken. Niets is minder waar", benadrukt de schoenmaker, die inmiddels drie jaar op zijn vertrouwde stek in het winkelcentrum zit. Voor het eerst zijn nu, na jaren on derzoek, alle bekende cultuurhisto rische elementen van de provincie Utrecht bijeengebracht en toe gankelijk gemaakt. Er is een digita le Cultuurhistorische Elementen Kaart (CEK) vervaardigd. De CEK is een informatiebron en is bedoeld als inspiratie voor plannenmakers, als vraagbaak voor bewoners en toe risten en biedt een stimulans voor onderwijs en onderzoek. De CEK is bovendien de basis voor de Cultuurhistorische Hoofdstructuur van de provincie Utrecht, die in 2001 gestal te zal krijgen. Op 27 juni vindt een fees telijke presentatie plaats in de Statenzaal van het Provinciehuis. Hiermee kan kennis worden gemaakt met dit in op bouw zijnde bestand aan vele duizenden archeologische, historisch geografische en historisch (steden)bouwkundige ele menten. Na jarenlang inventariseren en gegevens verzamelen zijn alle bestaande en be kende waardevolle historische gebou wen, gebieden en structuren in de pro vincie Utrecht samengebracht op kaart en in tekst in één dynamisch bestand. Als een eerste test op bruikbaarheid en toegankelijkheid zijn 20.000 cultuurhis torische elementen op een cd-rom gezet in een beperkte oplage. Vervolgens is het de bedoeling de CEK aan te vullen en te corrigeren. In de toekomst zal dit bestand via het internet te verkrijgen zijn, zodat steeds de meest recente ver sie beschikbaar is. De vele duizenden cultuurhistorische elementen zijn voor de cd-rom verdeeld over de kaartlagen van de archeologie, het historisch landschap en de histori sche bebouwing. Van ieder element is de ligging en de omvang op een topo grafische kaart te vinden en wordt be knopte informatie gegeven. Helaas is nog niet van elk element een afbeelding beschikbaar. Dit bestand is nog in op bouw. Eigen kaart Het grote voordeel van de presentatie op cd-rom is de snelle opvraagbaarheid en de vele selectie- en combinatiemoge lijkheden. Hierdoor is het mogelijk dat een ieder die dat wil een eigen kaart kan maken. Bijvoorbeeld een kaart van de omgeving waarin men woont, met daar op de elementen waarvoor men belang stelling heeft. De CEK biedt voor ieder wat wils: een rijksmonumentenkaart, een cultuurhis torische waardenkaart, een boerderijen- kaart, een militaire kaart of kaarten met elementen uit een bepaalde periode. Kortom, een virtuele ontdekkingsreis door de provincie Utrecht naar de vele historische schatten die wij nog rijk zijn! BAR, GRILL RESTAURANT (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 PROVAK is ei detailhandel in op dit moment PROV, op koi Voor deze Doe-Het-Zel Onze gedachte technisch en/o eventueel Binnen een inter Heeft u serii enthousiaste korte sollic t.a.v. de heer J. L IJZERW HOOGT Uitgave: Gemeente Soest/Afdeling Communicatie Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035-609 34 55 Internet: www.soest.nl E-mail: info@soest.nl BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND Apollo 104 000479 Beatrixlaan 23 000470 Biltseweg 33 000471 Binnenhof 2 000465 Birkstraat 37 a 000468 Eikenlaan 11 000474 Ericaweg 16 000464 Foekenlaan 13a 000480 Kerkpad Z.Z. 41a 000481 Koninginnelaan 66 000469 Rembrandtlaan 19 000381 Talmalaan 6 000477 Titus Brandsmastraat 38 000466 Wieksloterweg O.Z. 83 000225 16-6-2000 14-6-2000 14-6-2000 13-6-2000 14-6-2000 bouwen van een tuinhuisje uitbreiden van een woonhuis veranderen van een schuur plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak. plaatsen van een erfafscheiding verplaatsen van een kippenhok/volière 15-6-2000 bouwen van een berging/hobbyruimte 13-6-2000 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 16-6-2000 veranderen van een te bouwen woonhuis in studio/garage/berging (wijz. verl. verg. nr. 95606) 16-6-2000 plaatsen van een erfafscheiding 14-6-2000 plaatsen van een kap op een aangebouwde berging 15-6-2000 bouwen van garage 16-6-2000 bouwen van een blokhut 13-6-2000 bouwen van een woonhuis met garage (vervanging) 16-6-2000 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. AANVRAAG EN ONTWERP-BESCHIKKING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij een verzoek om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: B. Strumpel, Dorresteinweg 72a te Soest. Het betreft hier een revisievergunning voor een aannemingsbedrijf t.b.v. grond-en sloopwerken, transport en groothandel. Heuvel Zeefdruk, Nieuwegracht 10 te Soest Het betreft hier een revisievergunning voor een zeefdrukkerij. Daarnaast is er op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewater (Wvo) een aanvraag in gediend bij het Waterschap Vallei en Eem voor het lozen van afvalwater via het rioolstelsel op de rioolwaterzuiveringsinstallatie Baarn/Soest. Aan de desbetreffende vergunningen zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere daarop betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 28 juni 2000 tot en met 26 juli 2000: - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur - in de bibliotheek aan de Willaertstraat 49b tijdens openingstijden - Waterschap Vallei en Eem, Fokkerstraat 16 te Leusden tijdens opneningstijden (Heuvel Zeefdrukkerij) Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJKE BEDENKINGEN te gen het ontwerp van de beschikking indienen bij het gemeentebestuur voor wat betreft de Wet milieubeheeraanvraag (Strumpel en Heuvel Zeefdrukkerij) (postbus 2000, 3760 CA, SOEST) en voor de Wvo-aanvraag( Heuvel Zeefdrukkerij) bij het Waterschap Vallei en Eem, (postbus 330, 3830 AJ Leusden). Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer een indiener van een bedenking daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit ver zoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenking bij het gemeentebestuur worden ingediend. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt geven tot een gedachten wisseling. De ver gunningaanvrager wordt hier eveneens voor uitgenodigd. Indien u van deze gelegenheid gebruik wilt maken verzoeken wij u vóór 12 juli 2000 een afspraak te maken. BEROEP tegen de beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te die nen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. Gereedmelding tankstations Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest maken bekend dat zij een gereedmelding tankstations type B op basis van de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: - Demarol BV, Eikenlaan 5 te Soest BOUWZAKEN/MONUMENTENWET De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvraag met toepassing van artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstel ling/ vergunning te verlenen voor: het totaal renoveren, herstellen en wijzigen van de Witte Burchthoeve (Rijksmonument) op het perceel Soesterengweg 8. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van vier weken, derhalve van donderdag 29 juni tot en met woensdag 26 juli 2000 even tuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. Monumentenwet 1988 Tevens ligt gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage, de aanvraag om vergunning ex artikel 12 van de Monumentenwet 1988 tot wijziging van het monument. Een ieder kan gedurende deze periode van veertien dagen, derhalve van donderdag 29 juni tot en met woensdag 12 juli 2000, eventuele zienswijzen ten aanzien van de aanvraag schriftelijk bij burgemeester en wethouders naar voren brengen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijnen, da gelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouw zaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Ant. v. Leeuwenhoeklaan 37 000361 Dorresteinweg 9 Eigendomweg 85 Hommel 24 Laanstraat 43-45 Prins Bernhardlaan 31 Stadhouderslaan 92-94 Zeisterspoor 12 099363 000454 000277 000309 000449 000185 000155 uitbreiden van een woonhuis uitbreiden van een woonhuis bouwen van een tuinhuisje/schuur uitbreiden van een woonhuis uitbreiden van de woningen met een erker bouwen van een tuinberging vernieuwen/veranderen van twee garages/bergruimten en een carport verbouwen en uitbreiden van magazijn L20 13-6-2000 13-6-2000 14-6-2000 14-6-2000 13-6-2000 14-6-2000 13-6-2000 14-6-2000 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Bur gemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. LADEN EN LOSSEN BURGEMEESTER GROTHESTRAAT/VAN WEEDESTRAAT Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Be sluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten heb ben: Met bord E7 van bijlage 1 van het RW 1990 - gelegenheid bestemd voor het laden en lossen van goederen; tevens parkeerverbod voor andere voertuigen - met het onderbord: "ma t/m vrij van 9.00 tot 11.00 uur" in de strook tussen de rijstrook en het fietspad van de Burgemeester Grothestraat en van de Van Weedestraat ter hoogte van de vastgestelde percelen gedurende de periode van 9.00 tot 11.00 uur op maandag tot en met vrijdag laad- en losgelegenheden aan te wijzen: N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemees ter en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere be palingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan wor den gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 225,- voor een natuurlijk persoon of 450,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende meldingen te accepteren/vergunningen te verlenen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. het uitbreiden van twee woonhuizen, Chalonhof 82 en 86;. (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. het veranderen van de gevels van het woonhuis en de garage, Eigendomweg 62; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 3*. het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis, Gen. Winkelmanstraat 65; (artikel 4 lid 2 onder a. voorschriften bestemmingsplan Soesterberg-Kom) 4. het uitbreiden van de verdieping van een woonhuis, Van Goyenlaan 4a; (artikel 7, lid 7.4.b. voorschriften bestemmingsplan Soestdijk 1997) 5. het uitbreiden van een woonhuis, Hofstedering 321; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 6. het uitbreiden van een woonhuis, Schoutenkampweg 86; (artikel 8, lid 6.c. voorschriften bestemmingsplan Soest-Zuid 1995) 7. het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis, Stadhouderslaan 162; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 8. het bouwen van een blokhut, Titus Brandsmastraat 38; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 9. het uitbreiden van een balkon (achterzijde), Valeriaanstraat 47; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 10. het bouwen van een tuinberging, Veenpad 15; (artikel 19 lid 3 Wet op dé Ruimtelijke Ordening) 11*. het uitbreiden van een woonhuis en het aanbouwen van een berging, Vliegtuiglaan 27. (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van vier weken, derhalve van donderdag 29 juni tot en met woensdag 26 juli 2000 even tuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. De met een gemerkte bouwplannen liggen tevens ter inzage in de Dependance Publieksza- ken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend donderdag van 9.30 - 12.30 uur. Periode: 16 juni 2000 t/m 22 juni 2000 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Kerkstraat 109 Rademakerstraat 55 Van Lijndenlaan 14 Kerkpad nz 42 Van Lenneplaan 80 Steenhoffstraat 9a Oranjelaan 13 Betreft: 1 eik en 1 conifeer 1 cedrus 2 loofbomen 1 populier 1 naaldboom een aantal coniferen 1 berk Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kun nen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdehng ^oen&müieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnum mer 035-6093643. BESLUITEN B. W. d.d. 20 JUNI 2000 ONDERWERP Principe-verzoek voor het bebouwen van de gronden met woningen tussen de woningen Van Lenneplaan 25 en 27 Bouwaanvraag 219. Het bouwen van een nachtkluis aan de Laanstraat 80 Verzoek jaarlijkse zomerfeest op "Het Kasteel" Talmalaan 42 BESLISSING Geen medewerking verlenen. Vergunning weigeren. Geen toepassing ge ven aan artikel 19, lid 3 WRO. Gevraagde toestemming verleend. "Een beetje bagage me tijd die hier wordt c niet doelloos laten y omschrijft medewerkt Os van het Asielzoeke Soest de computerles: enige tijd met veel suc bouw aan de Albert Ci den gegeven. Een flink zoekers bekwaamt zie lijks in het omgaan m< ter. Het project is uniek en ti belangstelling uit het he gaat niet om een of and caatje," aldus Van Os, "r degelijk lespakket in ver: dules, dat goed aansluit 1 die overal in Europa wo We noemen het dan ook Computer Rijbewijs. As dit met succes afronden r betere kans op werk, al: ver is dat ze ook inderdaa mogen aanvaarden, met i In ieder geval 52 Soes gonnen met aftellen v York City Marathon, w 130 dagen het startscl ken. Zij hebben zich aa de Millennium Runnei die bestaat uit 37 Iop« supporters en de fysi Josette Lubberts. In 1995 en '97 was er ooi Soesters die zich gezarm reidde op de 42.195 me Apple en daar tevens enl maakte. Evenals toen is paers dief de mission. "I voor 2000 heb ik in 199 De mensen staan in de rij ten helemaal vol", aldus onder anderen voorzittei nenburg is. Hij is, net als besmet met het New Yor "Als je één marathon in lopen, dan moet je dat doen. Er is geen maratho

Soester Courant | 2000 | | pagina 4