Ijk®®1 2 AZC Soest loopt landelijk voorop met uniek computerlespakket Directiewissel bij Avia Dr. Chavannes: 'Ik heb nooit graag de ouderwetse vaderfiguur gespeeld' ie op cd-rom 1 JAN van ZAL r FOCWA Millennium Runners tellen af voor marathon New York Duizenden winnaars Scoor Win actie Boni supermarkt Vleescentrum-spareribs met landelijk goud bekroond VERKOOPMEDEWERKER MAATSTAF VOOR VAKWERK IJZERWAREN-GEREEDSCHAPPEN Asielzoekers studeren voor computer-rijbewijs Service bij Schoemaker even voozsteden? AUTOSCHADESPECIALIST PAGINA 5 Hoytema gaat, Schouten komt VAKANTIEBEZORGERS SOESTER COURANT 7 ACTUEEL Huisarts/wetenschapper zet punt achter loopbaan Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant PAGINA 4 hap van provincie Utrecht WOENSDAG 28 JUNI 2000 enieten! Predikant vraagt gebed Prijs in nationale competitie OORKONDE kom ofte halen) AT 47 SOEST iferen oor een eventuele vergunning kun- •kendmaking kenbaar maken bij de 100, 3760 CA Soest, telefoonnum- IUNI 2000 fNG lewerking verlenen. g weigeren. Geen toepassing ge- tikel 19, lid 3 WRO. toestemming verleend. i i In ieder geval 52 Soesters zijn be gonnen met aftellen voor de New York City Marathon, waarvoor over 130 dagen het startschot zal klin ken. Zij hebben zich aangesloten bij de Millennium Runners, een groep die bestaat uit 37 lopers, veertien supporters en de fysiotherapeute Josette Lubberts. In 1995 en '97 was er ook al een groep Soesters die zich gezamenlijk voorbe reidde op de 42.195 meter in de Big Apple en daar tevens enkele uitstapjes maakte. Evenals toen is Armand Trip- paers chef de mission. "De reservering voor 2000 heb ik in 1997 al gemaakt. De mensen staan in de rij, maar we zit ten helemaal vol", aldus de man die onder anderen voorzitter van AV Pij nenburg is. Hij is, net als vele anderen, besmet met het New York-virus. "Als je één marathon in je leven wilt lopen, dan moet je dat in New York doen. Er is geen marathon in de wereld PROVAK is een snelgroeiende, toonaangevende detailhandel in ijzerwaren en gereedschappen met op dit moment 21 vak-speciaalzaken in Nederland. PROVAK CEELEN in Soest zoekt op korte termijn een enthousiaste Voor deze fulltime baan is interesse in de Doe-Het-Zelf branche en/of techniek gewenst. Onze gedachte gaat daarbij uit naar iemand die een technisch en/of commerciële opleiding heeft gehad, eventueel aangevuld met praktijkervaring. Binnen de PROVAK formule kunt u een interne gerichte opleiding genieten. Heeft u serieuze plannen of interesse om ons enthousiaste team te versterken, schrijf dan een korte sollicitatiebrief naar PROVAK Ceelen t.a.v. de heer J. Ceelen, Postbus 23,3760 AL Soest of bel 035 - 602 69 00. Komende vrijdag 30 juni neemt dr. A.W. Chavannes, een van de bekendste en meest markante Soester huisartsen, afscheid van zijn praktijk. Dat gebeurt met een recep tie in de recreatiezaal van Molen schot (Dalplein), waar de patiënten en alle anderen die dat willen hem tussen 16.00 en 17.30 uur nog eens de hand kunnen drukken. Hij wordt binnenkort opgevolgd door de jon ge, in Soest geboren arts Leo Weus- ten. Chavannes heeft zijn veelomvattende medische loopbaan langzaam afge bouwd, zoals hij het omschrijft. Het laatste jaar was hij nog één dag in de week werkzaam in de praktijk "De Lin de", die hij al zestien jaar deelt met col lega Marleen Verberne en sinds vorig jaar met Jacqueline v.d. Geest. De an dere dagen was hij als wetenschappelijk medewerker verbonden aan de vak groep huisartsgeneeskunde van de Utrechtse universiteit, maar ook achter zijn carrière als wetenschapper staat in middels een punt. Acht jaar geleden promoveerde hij aan zijn "eigen" medi sche faculteit op een onderzoek naar lage rugpijn. Onderzoek en onderwijs hebben altijd zijn warme belangstelling gehad, en dat blijft zo, ook na zijn af scheid. In 1973 startte Chavannes als huisarts aan het Nassauplantsoen, waar hij de praktijk van dokter Oeberius Kapteyn overnam. "Dat was in die tijd een keu ze voor de rest van je leven; tegenwoor dig zie je ook huisartsen na een aantal jaren wel van werkkring veranderen. Dan zeggen ze: na tien jaar in de grote stad willen we ook wel eens naar Soest, bijvoorbeeld. De praktijk was destijds een van de oudste, dat wil zeggen: met relatief veel oudere mensen. Tegen- woordig is het patiëntenbestand veel meer gespreid. Ik heb het overigens al tijd erg plezierig gevonden om met oude mensen om te gaan; medisch gezien zijn ze heel interessant. Het begin en het einde van het leven is toch altijd het spannendst; dan kun je als arts het meeste voor een patiënt betekenen. Nu ik wegga besef ik pas goed hoe veel mensen er intussen al niet meer zijn..." De unieke combinatie van een academi sche werkkring en een "gewone" huis artsenpraktijk is vruchtbaar geweest, constateert hij. "In Utrecht kon ik altijd vanuit de 'reality' spreken, en omge keerd was ik altijd op de hoogte van de laatste aanwinsten en inzichten in de gezondheidszorg. Maar eerlijk gezegd: ik heb het wel een beetje druk gehad. Chavannes is daarnaast ook altijd zeer geïnteresseerd geweest en nog in de ontwikkelingen op zijn vakgebied buiten de landsgrenzen. In 1968, ruim voordat hij zich in Soest vestigde, trok de jonge arts naar Kenya, waar hij aan het hoofd kwam te staan van een pro vinciaal ziekenhuisje. "Nee, ik ben er nooit meer terug geweest. Misschien komt het er nu van, maar dan niet als toerist; liever als adviseur voor een of ander project." Hij is trouwens net te rug uit Roemenië, waar hij zich met de regionale huisartsenorganisatie heeft bezig gehouden met de deskundigheids bevordering van jonge Roemeense huis artsen. "Ontwikkelingshulp heeft me altijd aangesproken. Het maakt je be wust van de relativiteit van allerlei ver schijnselen, ook in de gezondheidszorg. Een huisarts werkt daar met hooguit 400 medicijnen; wij hebben hier wel het vijf- a tienvoudige ter beschikking, en dan zijn we in Nederland nog betrekke lijk zuinig..." Voortrekkersrol In de 27 jaar van zijn huisartsenbestaan heeft Chavannes in Soest dikwijls een voortrekkersrol gespeeld. Hij was bij voorbeeld de eerste parttimer, maar ook de eerste dokter met een baard en zon der praktijk aan huis, en de eerste die als assistente bewust geen "jong ding van 18" maar iemand met levenserva ring aantrok ("Anne v.d. Kolk heeft 17 jaar bij me gewerkt") en arts-assisten ten in de praktijk de dagelijkse gang van zaken liet ervaren. De bevallingen liet hij op den duur met een gerust hart over aan de verloskundigen; wel bleef hij een vurig pleitbezorger van borstvoeding. Chavannes was ook initiatiefnemer van talrijke overleg- en communicatiestruc turen in en buiten de beroepsgroep en meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid i en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! sneert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44 32AV Soest 55 ethouders van plan zijn de volgende toepassing van de daarbij genoemde l en 86;. de garage, Eigendomweg 62; i artikel 50 lid 5 van de Woningwet) ;n. Winkelmanstraat 65; >lan Soesterberg-Kom) Van Goyenlaan 4a; Soestdijk 1997) ;g 86; nest-Zuid 1995) adhouderslaan 162; 38; een berging, Vliegtuiglaan 27. is een ieder bevoegd binnen een ter en met woensdag 26 juli 2000 even- iders in te dienen. liggen gedurende diezelfde termijn, leling planologie en bouwen (balie zage in de Dependance Publieksza- in 9.30 - 12.30 uur. angen: ifeer Wij zijn de familie Pook*. We gingen op bezoek bij moe der toen we werden aange reden. Gelukkig geen per soonlijk letsel. Van Zal regel de de schade-afwikkelina met onze verzekering. Voor ons geen papierwinkel. Dat was een verzachting van het ongemak. Ik kan u zeggen: Bi] VAN ZAL ZIT JE OKÉ! Beckeringhstraat 11, 3762 EV Soest, tel.: 035 - 6011018, fax: 035 - 6026672 arts wel tactisch durven zeggen wat je ervan vindt, al val je bij sommigen dan misschien wel uit de gratie. Maar een toneelstukje opvoeren, dat weiger ik. Ik geef ook nooit zomaar een recept mee om er vanaf te ztjn. Dan wil ik er eerst over praten. Het komt geregeld voor dat mensen met een ander idee de spreek kamer weer uitgaan dan ze erin geko men zijn. Dat is helemaal niet slecht." Motieven De dokter ontmythologiseren, de pa tiënt zelfredzaam maken, de mensen zelfvertrouwen geven het zijn motie ven die in zijn huisartsenbestaan een belangrijke rol speelden. "Ik heb nooit graag de ouderwetse vaderfiguur ge speeld, als ik dacht dat dat zonder risi co kon. Als mensen zich met hun hele wel en wee aan mij uitleverden gaf ik graag tegengas. Dat hoort bij democra tie. 'Ik zorg wel voor je', 'ik zal je wel beter maken' dat 'magisch' handelen maakt mensen afhankelijk. Je moet juist proberen mensen stérker te maken..." Of dat in die 27 jaar huisartsenpraktijk in Soest gelukt is? "Ja en nee. Ik ben natuurlijk ook een deel van de maat schappij. Het belangrijkste is dat je aan iedereen, ongeacht verschillen in ge slacht, leeftijd en status, dezelfde zorg biedt, maar vooral ook aan mensen die minder goed voor zichzelf kunnen op komen. Zieken, hoogbejaarden, geeste lijk gehandicapten en mensen die in de war zijn of ergens klem zitten, die ste ken niet zo gauw hun vinger op... Waar het om gaat is: kwaliteit, onafhankelijk heid en plezier in je werk. Een arts moet op zijn tijd eigenwijs kunnen zijn en zijn autonomie kunnen bewaren, juist in de één-op-één-relatie met de individuele patiënt. Die moet zich te allen tijde be schermd weten." "Een beetje bagage meegeven en de tijd die hier wordt doorgebracht niet doelloos laten vergaan." Zo omschrijft medewerker Ludo van Os van het Asielzoekerscentrum in Soest de computerlessen die sinds enige tijd met veel succes in het ge bouw aan de Albert Cuyplaan wor den gegeven. Een flinke groep asiel zoekers bekwaamt zich daar weke lijks in het omgaan met de compu ter. Het project is uniek en trekt de nodige belangstelling uit het hele land. "Het gaat niet om een of ander nep-certifi- caatje," aldus Van Os, "maar het is een degelijk lespakket in verschillende mo dules, dat goed aansluit bij opleidingen die overal in Europa worden gegeven. We noemen het dan ook het Europees Computer Rijbewijs. Asielzoekers die dit met succes afronden maken een veel betere kans op werk, als het straks zo ver is dat ze ook inderdaad betaald werk mogen aanvaarden, met name in de ho reca en de technische beroepen. Die ontwikkeling zit eraan te komen, aldus Van Os. "Zo'n diploma is altijd een pré in je c.v. Tot nu mogen ze alleen maar 12 weken appels plukken." Op het AZC volgen op dit moment een kleine vijftig asielzoekers de lessen in het computerlokaal op de zesde verdie ping. Een van de docenten is Pavel Pro- zorov (uit Kazachstan). Er is een "kop- groepje" van een man of tien, dat be hoorlijk fanatiek aan het computeren is en inmiddels diverse modules met goed gevolg heeft afgesloten met scores van tussen de 80 en 95 De examens vin den plaats bij het ROC in Amersfoort. Daarachter zit wat van Os het "peloton" noemt; dat zijn de mensen die niet zó gedreven bezig zijn en ook het Neder lands nog niet zo goed beheersen. "Het vergt ook heel wat zelfstudie." Alle modules (ze duren zeven weken) zitten op dit moment vol; er is dan ook een flinke wachtlijst. Desondanks is er nog een forse groep die niet bereikt Foto: Aldo Ailessie wordt. De computerlessen worden voor deze kandidaten vooral gericht op spel letjes en internet, "om de drempel te verlagen". De deelnemers komen ove rigens vooral ook van de Nederlandse les, waar ze bijvoorbeeld een sollicitatie brief leren schrijven. De media hebben de computerlessen in het Soester AZC inmiddels ook ontdekt. Onlangs was er een uitzending aan gewijd van de RVU en de VPRO heeft er ook een reporta ge gemaakt. "We zijn het enige AZC met zo'n project in het land," aldus Ludo van Os. "We lopen hiermee echt voorop." Er wordt intussen hard verder gewerkt aan het samenstellen van meer (gedifferentieerde) modules en combi naties daarvan. Voor het project kan het AZC overi gens nog best een aantal vrijwilligers gebruiken, die tijdens de lessen 's avonds of overdag als "vraagbaak" willen functioneren. Wie daarvoor be langstelling heeft kan bellen met het AZC, tel. 6091511. die zo goed is georganiseerd. Die ene dag hebben de lopers voorrang. Alle straten worden volledig autovrij ge maakt." Van de Soesters schat Trippaers Dick den Oude als snelste in. Hij zou de ma rathon in iets meer dan tweeënhalf uur moeten kunnen volbrengen. Maar ook de mindere goden hoeven zich nergens voor te schamen in de metropool, waar de deelnemers voor de eer en niet voor de tijd lopen. Niettemin is de verwach ting dat de Soesters ruimschoots binnen de vijf uur zullen finishen, waarna ze er alles aan zullen doen om het vochtver lies te compenseren. De marathon is het hoogtepunt van de meerdaagse reis naar de stad, maar er staat meer op het programma. De deel nemers maken een stadsexcursie per bus en een boottocht door de haven en be kijken op Broadway de musical Chica- 8°' Nog 130 dagen trainen en spaghetti eten. De spareribs van het Vleescentrum - de bekende slagerswinkel aan de Birkstraat - zijn onlangs met landelijk goud bekroond Bij nationale wedstrijden werd het sma kelijke vleesproduct uit Soest met goud onderscheiden. Vooral voor de spareribs-ma- kers René Westeneng (al 12 jaar bij het Vleescentrum) en leerling Peter de Jong iets om trots op te zijn. Een strenge jury, waarin o.m. Joop Braakhekke, andere sterren koks en andere tops lagers keurde de spareribs in vier ronden. "Dit zijn leuke dingen, aldus Westeneng. "En we deden voor het eerst mee!" Het Vleescentrum haalde vo rig jaar al een tweede prijs met zijn Soester droge worst. >est/Afdeling Communicatie gevraagd in Soest voor de voor de maanden juli en augustus. Extra beloning Aanmelden: tel.: 601 41 52 "Willem Hoytema is een markante man, die voor Avia veel heeft betekend. Met verve en met oog voor de belangen van de Avia-leden, strijdvaardig en betrok ken. "Een passende omschrijving voor. de heer W.L. Hoytema van Konijnen burg, die als algemeen directeur leiding gaf aan Avia Nederland Coöperatie u.a. Een hapering in de gezondheid dwong hem enige tijd geleden wat rustiger aan te gaan doen en dit voorjaar besloot de nu 62-jarige Hoytema de organisatie te gaan verlaten. Hij is van plan nog wel actief te blijven in enkele functies die hij binnen de brancheorganisaties bekleedt. Per 1 juni is Leen D. Schouten benoemd tot zijn opvolger. Daarmee komt er op nieuw een ervaren manager met grote affiniteit met de oliewereld aan het roer van de maatschappij. Schouten bekleed de eerder directiefuncties binnen de oliehandel. Voorts is hij sinds enige ja ren actief bij de brancheorganisatie Nové. Avia betekent een nieuwe uitdaging, een coöperatie met onafhankelijke leden/ oliehandelaren, een gedegen marktpo sitie net achter de grote merken, circa 200 retail-tankstations, een volledig de eerste die een fysiotherapeut "in huis" nam. Vanuit zijn dubbele positie aan de universiteit en in de huisartsenpraktijk in Soest heeft hij een goed beeld ge kregen van de ontwikkelingen in de Nederlandse gezondheidszorg door de jaren heen. Zijn oordeel daarover is niet in alle opzichten positief. Hij constateert bijvoorbeeld dat de samenleving sterk "gemedicaliseerd" is. "Allerlei maat schappelijke problemen werkloos heid, arbeidsongeschiktheid worden medisch vertaald en belanden op het bordje van de arts. Een duidelijk voor beeld zag je al bij de mijnsluiting in Limburg. Veel ex-mijnwerkers kwamen in de ziektewet en de WAO terecht. Voor de berekenende burger ook de werkgevers is dat kennelijk de voor deligste oplossing." Daarnaast is er sprake van wat hij noemt de "juridisering" van de maat schappij en de gezondheidszorg. "Zo moet je tegenwoordig vanwege de privacy-wetgeving je patiëntengege vens al na tien jaar vernietigen, een ter mijn die volkomen uit de lucht gegrepen is. Mijn journaal beslaat wel dertig jaar! Dan raak je belangrijke informatie kwijt, bijvoorbeeld over erfelijke aandoenin gen." Ook de "economisering" vindt hij geen gelukkige ontwikkeling. "Het toe passen van economische principes in de gezondheidszorg vind ik een onzalig idee. De wet van vraag en aanbod geldt hier niet, want de vraag is altijd onein dig groot. De gedachte dat je extra zorg zou kunnen kopen zoals in Amerika, waar 20 van de bevolking géén me dische zorg krijgt staat mij niet aan. Een gemengd systeem, zoals hier, is goed, zo lang de zorg voor de minder draagkrachtigen niet in het gedrang komt." Actief aandeel De huisartsengeneeskunde heeft in de 27 jaar dat Chavannes het vak heeft uit geoefend een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Het doet hem goed dat hij daarin zo'n actief aandeel heeft ge had, niet alleen door onderzoek en on derwijs, maar ook in diverse organisa ties. Hij heeft o.a. actief meegewerkt aan diverse van de meer dan zestig ver schillend standaard-behandelingsproce dures waarvan Nederlandse huisartsen tegenwoordig gebruik kunnen maken. Hij is ook jarenlang met veel plezier lid geweest van de commissie wetenschap pelijk onderzoek van het Nederlands Huisartsengenootschap. Over de zogenaamde "alternatieve" geneeskunde heeft hij niet verwon derlijk een kritisch oordeel. "Je kunt niet alles onder één noemer brengen, maar het belangrijkste is dat je een pa tiënt zo goed mogelijk moet behande len, dus geen dingen doen of nalaten die de wetenschappelijke toets der kritiek niet kunnen doorstaan. Toch zijn er al ternatieve vormen van geneeskunde die zich inmiddels 'bewezen' hebben, bij voorbeeld de manuele therapie, die ook een officiële status heeft - en zich ook laat toetsen. Maar je mag een patiënt nooit blootstellen aan niet-serieuze be handelingen, bijvoorbeeld het afraden van voorgeschreven medicijnen. Dat is controleerbaar foute boel!" Wat hem als arts altijd voor ogen heeft gestaan is de persoonlijke, continue en integrale zorg voor de patiënten. "De mens is één geheel; het onderscheid tus sen lichaam en ziel berust op een fictie ve tweedeling. De huisarts is zo'n beet je de enige in de gezondheidszorg die zicht heeft op het geheel van de onder delen." Wat hem betreft speelt die zorg zich bij voorkeur op een zo eenvoudig mogelijk niveau af. "Een groot deel van ons werk bestaat uit weloverwogen ge rust stellen. Een mens kan meestal zelf veel doen, maar er zijn heel wat gezon de patiënten die denken dat ze iets ergs onder de leden hebben ('the worried well') en wat al te snel een beroep doen op de gezondheidszorg. Daar werken we met z'n allen aan mee. Als je re latief gesproken in welstand leeft, tob je kennelijk eerder over kleine dingen dan in bijvoorbeeld een land als Roeme nië. Daar heb je dan de ruimte voor..." De arts heeft volgens hem niet per de finitie altijd het laatste woord. "We zijn gelukkig af van de verticale gezagsver houding tussen arts en patiënt. Ik vind dat prima. En natuurlijk heb je overal 'zeurende' patiënten, maar je moet als Na ruim 12 jaar heeft de heer W.L. Hoytema van Konijnenburg op 1 juni jl. de directiezetel van Avia Ne derland Coöperatie, gevestigd te Soest, vrijgemaakt voor opvolger L.D. Schouten. Een bekend en ge waardeerd man in de Nederlandse aardoliebranche gaat genieten van welverdiende rust. as City steak? laaltijdsalade? aidensaus ialing? en 15.ÜU uur in elke Boni winkel. Dan komen alle winnaars naar de winkel en trekken een gesloten envelop waarin staat aangegeven welke prijs men ont vangt. Wie de EK-finale op zondag 2 juli ook wint, bij de Boni supermarkten zijn er op zaterdag 1 juli meer dan 1900 geluk kige winnaars. Opnieuw een leuke span nende actie bij de Boni, met op zater dag 1 juli een grandioos winnaarsfeest. De predikant van de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) in Soest, ds. G.E. Geerds, zal aanstaande zondag (2 juli) afscheid nemen. Hem is (op eervolle wijze) vervroegd emeritaat (pensioen) verleend, om gezondheidsredenen. In de kerkdienst om 10.00 uur wil hij de mensen in Soest nog op het hart binden om te blijven bidden, niet speciaal voor zichzelf, maar voor vrede door recht, het recht van God die liefde is. Voorlopig zullen in de kerkdiensten, voor zover mogelijk, gastpredikanten voorgaan. Voor de middagdienst op 2 juli (17.00 uur) is ds. H.J. Nieuwenhuis uit Ermelo uitgenodigd. Belangstellen den zijn welkom. Adres kerkgebouw: Parallelweg 1. Informatie: tel. 6027898 of 6025234. het de bedoeling de CEK aan te vullen en te corrigeren. In de toekomst zal dit bestand via het internet te verkrijgen zijn, zodat steeds de meest recente ver sie beschikbaar is. De vele duizenden cultuurhistorische elementen zijn voor de cd-rom verdeeld over de kaartlagen van de archeologie het historisch landschap en de histori sche bebouwing. Van ieder element is de ligging en de omvang op een topo grafische kaart te vinden en wordt be knopte informatie gegeven. Helaas is nog niet van elk element een afbeelding beschikbaar. Dit bestand is nog in op bouw. Eigen kaart Het grote voordeel van de presentatie op cd-rom is de snelle opvraagbaarheid en de vele selectie- en combinatiemoge lijkheden. Hierdoor is het mogelijk dat een ieder die dat wil een eigen kaart kan maken. Bijvoorbeeld een kaart van de omgeving waarin men woont, met daar op de elementen waarvoor men belang stelling heeft. De CEK biedt voor ieder wat wils: een rijksmonumentenkaart, een cultuurhis- :orische waardenkaart, een boerderijen- caart, een militaire kaart of kaarten met dementen uit een bepaalde periode. «Cortom, een virtuele ontdekkingsreis loor de provincie Utrecht naar de vele ïistorische schatten die wij nog rijk zijn! W.L. Hoytema van Konijnenburg. programma brandstoffen en smeermid delen en interessante groeimogelijkhe den. Met zijn kennis en ervaring zal Leen Schouten aan de Avia-organisatie extra dynamiek kunnen geven en een belangrijke rol kunnen spelen bij het verstevigen van de relatie tussen de ver schillende Avia-leden. Duizenden klanten hebben enthou siast meegedaan met de Scoor Win actie in de 32 Boni supermark ten. Met een prijzenpot van maar liefst 120.000 gulden en per winkel 60 prijswinnaars is deze actie één van de meest succesvolle in de ge schiedenis van Boni supermarkten. Per winkel zijn er 60 prijswinnaars die kans maken op de hoofdprijs, een AEG-wasmachine, of één van de ove rige prijzen, variërend van gratis bood schappen tot een kruimeldief. De prij zen worden uitgekeerd op de grote win naarsdag op zaterdag 1 juli tussen 10.00

Soester Courant | 2000 | | pagina 5