SALE damesmode 1 D A ~~isportI Tweemaal zilver Lars van den Broek Jeugddammers halen prijzen binnen Kamp van Zeist geschikt als stiltegebied voor ecologische zone Schapen Abrona weer in zomer-outfit SOESTERBERG GELS -X ^tletiek I ÜMmhm W&r:i?€%JÊÊÊBÊ Soesterbergse ondernemers gaan eigen ISV-beleid opzetten volgnummer 13 jjjjÉNSDAG 28 JUNI 20ÖÖ~ 0p 100 en 200 meter tijdens NK atletiek voor junioren JEU DE BOULES Arnoud Deelen in regiotop van jeu de boules VOETBAL Ajax in Baarn De vlijt MAKELAARS DIE ZORGEN VOOR SUCCES TRIATHLON Goed debuut Belt op halve triathlon Sportuitslagen Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet Soester Courant krachtinstallaties Zomerconcerten St. Caroluskerk VOS voelt zich gepasseerd 1 Het opruimingsfeest gaat weer beginnen, dus gaat het mes in prijzen van veel artikelen. KORTINGEN DIE OP KUNNEN LOPEN TOT MEER DAN 50% Enkele voorbeelden: Winterling Duits porcelein R.C.R. echt kristal* met perlé rand PAGINA oleerd of u aan alle voorwaarden vol- De woonbon, waarbij alles klopt, wordt gorde gezet. Voor starters geldt de I n de eventule maatschappelijke of eco- sche binding aan de regio Eemland.* oorstromers geldt de periode dat men tachtig is op het huidig adres. volgens de criteria bovenaan de kandi- ïlijst staat, worden uw persoonlijke gege- zoals leeftijd, gezinssamenstelling en tduur gecontroleerd met de gegevens Gemeentelijke Basisadministratie Per- sgegevens. Zijn de gegevens juist dan t de woning door de eigenaar/verhuur- aangeboden. Accepteert u de woning (rijgt u via de gemeente een acceptgiro mee u de leges ad f 91,50 voor een huis- igsvergunning kunt betalen. ctie kandidaat u geselecteerd voor een woning, dan t u binnen 10 dagen na het verstrijken Ie reactietermijn benaderd door de ver- Jer. Zonder een aanbiedingsbrief is het nogelijk de woning van binnen te bekij- Het heeft geen zin tussentijds te infor- n naar uw kansen. U NIET IN AANMERKING BENT GE EN VOOR EEN WONING ONTVANGT U 4 BERICHT jltaten woningtoewijzing esultaten van de woningtoewijzingen en weergegeven in een overzicht. Daar- >rdt aangegeven hoeveel reacties er op voning zijn ontvangen en of de woning ;en starter of doorstromer is toegewe- Ook wordt de leeftijd, de woonduur, de ;uele maatschappelijke of economische tg en het daarbij behorende puntenaan- srmeld. Op die manier kunt u een in- tting maken van uw kansen op een der type woning en eventueel uw woon- en aanpassen. mte woningzoekenden treme gevallen is het mogelijk om op sche of sociale gronden een urgentie- aring te verkrijgen. Slechts in een zeer. rkt aantal gevallen zai een dergelijke aring, die slechts van toepassing is voo latwoning, worden verstrekt. Informatie ver kunt u verkrijgen bij de afdeling Pu- tzaken van de gemeente, onderdeel esting. hten 1 u onverhoopt een serieuze klacht it hebben over de woningtoewijzing, dan J die schriftelijk indienen bij de gemeen- >est, Adviescommissie Woonruimtever- 3, Postbus 2000, 3760 CA SOEST. en 1 u nog vragen heeft over het toewij- systeem dan kunt u daarvoor terecht bij joed Wonen en Bouwen, bij SCW of de ng Publiekszaken van de gemeente t. Ook zijn hier informatiefolders be- baar. Gewest Eemland bestaat uit de ge- ite Soest, Amersfoort, Baarn, Bunscho- emnes, Leusden en Woudenberg. 'an dit blad. Onvolledig of onjuist in den niet behandeld. jetrokken verhuurder) de betrokken verhuurder) ion werk: aantal kamers: laand. partner (datum invullen) mgen aangebracht Jishouden behorende :ieningen nodig stromer (7) t Gewest Eemland* (10) aaneengesloten periode van Eemland' (9) draagt meer dan 75 KM (3) (ken over een ening. SOESTER COURANT PAGINA 9 J|el twee zilveren medailles is Lars fl„den Broek teruggekeerd van de Nederlandse atletiekkampioen- schappon voor junioren. De Soester lerdiende de plakken op de 100 en j|)0 meter. Vorig ja® werd Van den Broek nog na- tjonaal kampioen op de 400 meter, „ur omdat hij zijn basissnelheid wil «beteren, koos hij dit seizoen voor de tuttere sprintafstanden. De 400 meter is bijzaak geworden. Ouder toeziend oog van zijn trainer jdlu Allogio kwam de Pijnenburger aterdag als tweede over de finish op de 100 meter in een persoonlijk record van 10.98. Een dag later verbeterde Van den Broek zijn beste tijd op de 200 meter: 22.21. Ook die was goed voor de twee- 00 pruit--- op de Nederlandse kampioenschappen kwam ook Inan Erkel in actie. Hij sprong 185 meter en werd daarmee vijfde. Amanda Kersbergen eindigde bij het hoogspringen als dertiende, Dick van den Broek zette in Oostenrijk sjü zegereeks voort. Hij was heer en meester tijdens de Marktlauf in Bad Hofgastein, de woonplaats van zijn trai ner René van Zee. In de stromende re gen verbeterde hij het parkoersrecord met ruim twee minuten: 27.13. Van den Broek, die zaterdag een wedstrijd in St. Paul loopt, had op de finish twee minu ien voorsprong op zijn naaste achtervol ger Thomas Fruhwald. Zeven leden van AV Pijnenburg deden zondag mee aan de halve marathon van Bilzen. De start was in Maastricht, maar het merendeel van het parkoers lag op Belgische bodem. Ad van de Brul was de snelste Pijnenburger in 1.36.08. Kees van Essen volgde op tien seconden en Wim van de Veen was de volgende sters in 1.37.08. Ook Ton Ruepert snel: 1.37.23. Cocky ter Hart, Ge- rard Boeren en Evert van de Pol kwa men gezamenlijk over de finish in 1.49.45. Voor de wedstrijd over 10 ki lometer had Wim ter Hart ruim 47 mi nuten nodig. Coopertest Bij AV Pijnenburg kan woensdag 5 juli weer worden meegedaan aan een Coo pertest. Om 19.00 uur wordt op de at letiekbaan aan de Wieksloterweg be gonnen met een warming-up, waarna de looptest van twaalf minuten en een cooling-down op het programma staan. Deelname kost 2,50 gulden per per soon. De Coopertest staat onder leiding van Henny Pot (tel. 6024228, na 13.00 uur) en Co Limburg (tel. 6021272, tus sen 17.00 en 18.00 uur). Lars van den Broek (links) komt tij dens de NK voor junioren een stap te kort voor het goud, maar keerde huis waarts met twee zilveren plakken. Met een tweede plaats heeft Arn oud Deelen zich als een regionale topper in de kringen van jeu de boules genesteld. Hij deed mee aan een competitie over zes speelavon den, waarvoor veertien verenigin- in totaal 260 deelnemers had den ingeschreven. Na vijf wedstrijden bezette Deelen de vijfde plaats. Op de slotdag mochten al leen de 24 hoogst genoteerden in actie komen. De Soester slaagde er als enige in van de overige zes toppers te winnen en steeg naar de tweede plaats. Zijn clubgenoot Maarten van Essen klom op de laatste speeldag, die in Leusden werd gehouden, van de vijfde naar de zesde plaats. Omdat er slechts twee leden van de Gemshoorp waren gekwalificeerd voor de finaleronde, kon de Soester club geen aanspraak maken op de verenigingstitel. Donderdag 29 juni start de voorverkoop van kaarten voor het oefenduel dat Ajax op woensdag 19 juli tegen Greenstars Baarn speelt. De wedstrijd op sportpark Ter Eem zal om 19.30 uur beginnen. Een toegangskaart kost 15 gulden en is verkrijgbaar bij sigarenmagazijn Theo Roodhart aan de Reigerstraat en Papo Speciaalzaak aan de Nieuw Baarnstraat, beide in Baarn. PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O.G. MAKELAARDIJ O.G.'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 - SOEST - TEL.: 035-6016824 INTERNET: WWW.DEVLIJTMAKELAARDIJ.NL E-MAIL: DEVLIJT@MAKELAARO!J Jack Belt kan met voldoening terug kijken op zijn debuut op de halve triathlon. In Aalten sloot hij af in een tijd van drie uur, 53 minuten en dertig seconden, goed voor een zes de plaats. De triathleet uit Soest stapte als elfde uit het water, werkte zich bij het fietsen op naar de derde plek, maar moest tijdens de 20 kilometer lopen iets terrein prijs geven, omdat hij de eerste ronde te hard van stapel was gelopen. Belt werd een week eerder winnaar in de eerste Mid Holland Tour, een klas sement dat werd opgemaakt na vijf ver schillende wedstrijden in zes dagen. Op 2 september wil Belt voor het eerst een hele triathlon volbrengen. Hij gaat dit doen in Almere. Dennis Moerman van de Schieter deed zaterdag mee aan een kwart triathlon in Hellevoetsluis. Onder slechte omstan digheden werd hij zevende. Hij stapte als dertiende op het droge, pikte op de fiets in de tweede groep aan en finishte in twee uur en zeven minuten. Junioren Christiaan Rietveld, eveneens van de Schieter, toonde aan op de weg terug te zijn. De Soesterberger werd zevende op de achtste triathlon van Groningen. Ju nior Rietveld die zijn wedstrijd afsloot in één uur en elf minuten, is opgenomen in het landelijke team. In dezelfde wed strijd kwam Gerrit Willigenburg binnen in 1.21. Op de slotavond van DVSB zijn maandag de prijzen nftge reikt aan de jeugdleden. Zij namen de laatste we^n^faa" een interne competitie waarmee het seizoen "-"dihoneelword afgesloten. Winnaar werd Stefan Florijn met acht punten uil vier partijen. In het Duivenzaaltje aan de Koningsweg nam We??&,e™ de hoofdprijs in ontvangst. Op de ^ePl^jmdigde Rick Schutte met zes punten. In de finaleronde terveld beslag op de derde plaats, vóór Björn van der Sand en Oswald Kraaikamp. De Soester jeugd van damvereniging Soest-Baarn speelde on langs ook nog een oefenwedstrijd tegen de Baarnse clubgeno ten. Die ging over twee ronden en werd gewonnen door de Soester tak: 11-5. Na de prijsuitreiking zat het er overigens nog niet op voor de jonge dammers. Zij konden nog meedoen aan een bingo, waarbij menige prijs werd gewonnen. Foto: Aldo Allessie STEENHOFFSTRAAT 13, SOEST ZWEMMEN De Duinkikkers Clubkampioenschappen Meisjes onder 11 jaar: 1. Maaike de Boer; 2. Eline Schoenmaker; 3. Daniëlle van Tol. Jongens onder 11 jaar: 1. Nicky van Rou- wendaaJ; 2. Jos Schimmel; 3. Micha Essid. Meisjes onder 13 jaar: 1. Denise van Rou wendaal; 2. Stephanie Epskamp; 3. Elzie Stolze. Jongens onder 13 jaar: 1. Ruben de Clippelaar; 2. Remco Hooft; 3. Tim Knop- per. Meisjes onder 15 jaar: 1. Emily Janssen; 2. Hanke Schalkx; 3. Kim Witte. Jongens onder 15 jaar: 1. Paul Spronk; 2. Sebastiaan Schuurman; 3. Michael Maassen. Jongens onder 17 jaar: 1. Robbin Blokpoel. Heren: 1. Eric van Walsem; 2. Raymond Honder- dos. Dagschotels woensdag Rosbiefschijf met aardappel kroketten en spinazie donderdag Na 14.00 uur gesloten! weekend Tortilla met patat en sla maandag Gehaktschotel met bleek selderij en macaroni dinsdag Saté-burger met pommes duchesse en boontjes Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Gevraagd Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 Installatiebedrijf |^H#| j. cornelisse bv. 1 Licht- en Telefoon (035) - 601 30 14 In de St. Caroluskerk aan de Radema- kerstraat 75 worden in de komende weken vier bijzondere concerten gege ven. Het programma ziet er als volgt uit. Zaterdag 1 juli: Benefietconcert in het kader van Badijaar 2000 voor de slacht offers van de vuurwerkramp in Ensche de. Met medewerking van Rob van Hilst(organist), mevrouw G. Marquenie (solozang), Dinand Schoenmakers (viool) en Corinne Knoops (dwarsfluit). Aanvang 20.00 uur. Toegang vrij; col lecte voor de slachtoffers. Zaterdag 22 juli: orgelconcert; orga nist Theo Hes speelt op het orgel van de Caroluskerk diverse werken van J.S. Bach en Mendelssohn. Aanvang 20.15 uur. Toegang vrij. Zaterdag 29 juli: Concert van jonge veelbelovende musici. Begaafde mu ziekstudenten die vier weken Jang bege leiding krijgen van beroemde musici van over de hele wereld verzorgen schitte rende muziek op deze avond. De zater dagavondviering vervalt. Aanvang 20.00 uur. Toegang vrij. Dinsdag 1 augustus: British Colum- bian Boys Choir. Deel I: Kerkzang op hoog professioneel niveau, stijlvol ge bracht in rode togen en witte koorhem den. Deel 2: Koorconcert van klassieke werken. Entreeprijs en aanvangstijd worden nog bekend gemaakt. De stichting 'Het Utrechts Land schap' is niet blij met de plannen van de gemeente Soest en de provin cie Utrecht om op het Kamp van Zeist musea en bedrijven te vesti gen. "De koppeling van musea en kantoren is waanzin," stelt directeur H.K.M. Lugtmeijer. "Het is ones thetisch om verder te gaan met bur gerdoelen als defensie het terrein niet meer nodig heeft. Je moet het teruggeven waar het vandaan komt. Aan de natuur." In maart is de informatienotitie Kamp van Zeist in de provinciale commissie Ruimte en Groen en Cultuur en Econo mie aan de orde geweest. Een aantal scenario's werd aan de statenleden voor gelegd. Een van de scenario's ging uit van veel groen. Door de bedrijven deels onder de grond te bouwen en de daken van gras te voorzien, hopen de plannen makers het streekplan Landelijk gebied geen geweld aan te doen. Lugtmeijer vindt deze voorgestelde ruil, kantoren voor musea, geen goede afwe ging. "Als het Rijksmuseum een schil derij wil aankopen, dan betaalt ze dat toch ook niet uit de opbrengsten van een woonwijk? Dat geld moet uit ande re bronnen komen. De argumenten om het museale aan een kantorengebied te koppelen zijn niet zuiver, zeker niet in een gebied waar de ruimte voor de na tuur zo schaars is." Volgens het Utrechts Landschap is de ontwikkeling in strijd met het ruimtelijk beleid en met de notitie 'Afstoten van defensie-objecten door Domeinen'. De beleidslijn uit deze notitie werd nog be vestigd en aangescherpt in de discussie nota 'Instellingen op de Heuvelrug'. "Kamp van Zeist heeft in het vigerende streekplan de aanduiding 'Landelijk Gebied 4'. Volgens Lugtmeijer kan dat alleen betekenen dat het gebied na mi litair gebruik, de natuurfunctie terug krijgt. Kansrijk "Het Kamp van Zeist ligt midden in de Utrechtse Heuvelrug, een gebied dat loopt van het Gooimeer tot aan Rhenen toe. Maar op een aantal plaatsen wordt het op een fikse manier doorsneden door de A12, de Al en zoals bij Soesterberg, door de A28." Volgens de rentmeester blijkt uit de praktijk dat de biotoop van plant en dier moeilijk is te herstellen. "Er zijn nog enkele kansrij ke plekken open. Het Kamp van Zeist is er een. Ook in het oosten bij Birkho- ven (De Bokkeduinen) is zo'n plek waar je eventueel een ecoduct kunt maken. Een ecoduct is een vijftig meter brede strook over de snelweg heen, waarlangs het wild zijn weg kan vinden. Zo'n eco duct functioneert alleen als aan beide zijden aan de belangrijkste voorwaarden wordt voldaan. Er mag geen enkele be bouwing zijn, het gebied moet rustig zijn." Lugtmeijer wijst erop dat de Leusder- heide aan deze voorwaarde van geen bebouwing vrijwel voldoet. Stel dat je een ecoduct over de A28 wilt maken ter hoogte van Abrona. Met uitzondering van een tankwerkplaats, een schietter- rein, een psychiatrisch instituut en in het noorden het dorp Soesterberg, voldoet het zuidelijke deel van het ecoduct aan die voorwaarde." Het grote wild zou via Huis ter Heide en Den Dolder zijn weg kunnen vinden in noordelijke of zuide lijke richting. "Er lopen nu in de omge ving van Abrona wel reeën rond, maar het edelhert is daar nog niet gesigna leerd." Ruimtelijke keuze De rentmeester van het Utrechts Land schap meent dat er eerst een ruimtelij ke keuze moet worden gemaakt, voor dat er plannen voor musea en bedrij venterreinen worden gemaakt. "Kijk eerst eens naar het landschap en de omgeving. Zo'n museumcomplex past beter op de kop van het vliegveld bij Den Dolder. Daar is een station, en ook daar liggen militaire terreinen die straks niet meer worden gebruikt." Een ande re locatie is volgens de stichting ook de omgeving van het station Soestduinen. Ook dat is makkelijk met het openbare vervoer te bereiken. Een museum op Kamp van Zeist zal alleen meer auto's aantrekken, hetgeen leidt tot een verde re toename van de verkeersdrukte op de overvolle A28. Eenmaal in handen van beheerder Hennie Nieuwhof van de kinderboerderij Abrona, hadden de negen schapen weinig meer in te brengen. Op het schaapsscheerdersfeest werden de dieren onder grote belangstelling van het publiek van hun jasje ontdaan. Groepsleider Martje Edel moest natuurlijk wel een handje helpen, want in zijn eentje klaarde Nieuwhof de klus niet. "Het is natuurlijk lastig om het in je eentje te doen want de dieren beginnen onmiddellijk te trappelen. Om te voorko men dat hun dunne vel wordt beschadigd, moet je ze eerst op hun kont zetten. Op zo'n manier blijven ze redelijk rustig en kun je beginnen met scheren.Het jaarlijkse feest werd overi gens druk bezocht. Voor de kinderen was er van alles te bele ven. Ze konden pony rijden, op een luchtkussen springen of pannenkoeken eten. Er was ook een kleine rommelmarkt en voor de kleine onderzoekers een imker die van alles vertelde over zijn bijenvolkje. FotoAldo Allessie De Verenigde Ondernemers Soes terberg (VOS) zijn op grond van het Ontwikkelingsprogramma Investe ringsbudget Stedelijke Vernieuwing Soest (het ISV-rapport) een eigen onderzoek gestart op gebied van woningbouw, aanbod detailhandel, veiligheid, verkeer en vervoer en ontwikkeling bedrijfsterreinen ten dienste van Soesterberg. Het eerste resultaat wordt in augustus ver wacht. Het ISV-rapport van de gemeente Soest heeft de gemoederen binnen de Vere nigde Ondernemers Soesterberg (VOS) nogal bezig gehouden. Nog maar net bekomen van een vermoeiend overleg met de gemeente over de renovatie van de Rademakerstraat werd ze plotseling voor nieuwe feiten gesteld. De VOS, met haar ruim 50 leden, werd tot haar ergernis maar zijdelings bij zowel de re novatie van de Rademakerstraat als het ISV-rapport betrokken. Dat kwam ook naar voren in de Algemene Ledenver gadering van 15 mei, waarbij burge meester drs. J.J.L.M. Janssen als gast uitgenodigd was. In niet mis te versta ne woorden werd het misnoegen van de aanwezigen gehoord over het niet of zij delings betrekken van de VOS bij voor haar belangrijke veranderingen, ver woord in onder andere het ISV-rapport. Staande de vergadering stelden deskun digen zich beschikbaar om het stand punt van de VOS in een beleidsplan te omschrijven, ten dienste van het alge meen Soesterbergs belang. Onderzoekteams Op donderdag 22 juni werden twee onderzoekteams door het bestuur van de VOS geïnstalleerd. Het eerste team - de heren B.J.C.M. Niehoff Werning, G.J. Nijhoff en L.J. Bunskoek - zal een visie ontwikkelen op de woningbouw in Soesterberg. Daarin komen elementen naar voren als jeugd/starters woning markt, (pendelende) werknemers, ver groting draagvlak van detailhandel/so ciale dienstverlening, noodzakelijke doorstroming en ouderenhuisvesting. Verder zal dit team de gewenste of haal bare toevoeging aan het aanbod van de detailhandel met de mogelijke lokaties bestuderen, alsmede de veiligheid in en buiten de bebouwde kom. Team B - de heren KJ. Rodenburg, S. Uijland en mr. J. Spee - zal zijn aandacht richten op verkeer en vervoer, met daarin de ont sluiting van Soesterberg-Noord (tweede rotonde), de oversteek van de Veidm. Montgomeryweg en het openbaar ver voer zowel voor bewoners als voor werknemers. Vervolgens neemt dit team ook de N237 (Amersfoortsestraat) mee, met name ten aanzien van de versmal ling in de richting van Zeist en de ver keersveiligheid in de richting van Amersfoort. Tot slot heeft de ontwikke ling van bedrijfsterreinen de aandacht van dit team, vooral wat betreft het Kamp van Zeist (musea en bedrijven), Amersfoortsestraat (kwalitatieve uit breiding) en overige nieuwe lokaties. Participanten De teams, leden van de VOS, zijn van plan de bestaande knowhow op de ge noemde terreinen vanuit de gemeente, provincie en rijk te verzamelen. Verder worden er diverse plaatselijke groepe ringen bij het onderzoek betrokken, zo als de Vereniging Soesterbergs Belang, de kerken- en parochieraden, enz., maar ook de Kamer van Koophandel, MKB Nederland en andere soortgelijke in stanties. Juli wordt voor hen geen va kantie- maar een vrij ingrijpende studie- maand. Het is de bedoeling dat alles goed gemotiveerd en gedocumenteerd wordt. Tüssen de beide teams bestaat wel een zekere overlapping; daarom zullen ze ook samen vergaderen. Duide lijk is dat ze niet het ondernemersbelang zullen laten prevaleren, maar het alge meen belang van de inwoners van Soesterberg. In augustus wordt hun re sultaat aan de leden van de VOS voor gelegd om daarna omgezet te worden in een Beleid VOS 2000-2005. Het is niet de bedoeling tegen bestaande rijks- en provinciale regels en richtlijnen in te gaan, maar wel grondige argumenten en zo mogelijk creatieve oplossingen voor bestaande problemen aan te dragen, waarop het beleid kan worden bijge steld. De VOS heeft via haar leden zit ting in diverse regionale commissies en zal zich daarin sterker maken ten dien ste van alle inwoners van het vliegdorp Soesterberg. Dhr. W.J.B. Putman, voorzitter van de VOS, is als extra lid aan beide teams toegevoegd zodat men ook gebruik kan maken van zijn jarenlange knowhow op velerlei gebied. Hij roept de Soester bergse ondernemers op samen sterk te staan in een tijd die zo belangrijk is. Het lidmaatschap van de VOS is voor de toekomst van groot belang; de collectie ve inspraak heeft haar kracht nu al be wezen. n Hooft.- en ta/efculiuur 6 koP en schotelsSSrWnu25,- Karaf met geslepen stop59<20,- ftactb en design 6 soepkoppen en schotels JlSfftTnu 49,95 6 wijnglazen llSffö"20,- Van Weesestraat 48 Soest 13<je|jge gebakstellen59i50 nu49,95 6 champagne/sekt glazen 20,-

Soester Courant | 2000 | | pagina 9