PROGRAMMA - OVERZICHT Vrijgemaakt Soest zonder ds. Geerds Lorca Trio in Cabrio Prijzen voor ^Dogterom Sportbus 'Matchpoint' goed van start ROC-Soes 7 QPSdÉST voor al uw automaterialen aecora^ ZijdebCoemen Tel.: 035-6025673 British Columbia Boys Choir weer in Soesterberg VAKANTIEBEZORGERS Volop activiteiten tijdens vakantie in Vrije Teugel WOENSDAG 5 JULI 2000 SOESTER COURANT Predikant gaat om gezondheidsredenen met emeritaat PAGINA 12 WOFNSDAG 5 JULI 2000 SALE 25 - 50% op bestaande boeketten. Weteringpad 70 (tegenover KARWEI) SOEST Dinsdag 18 juli in Caroluskerk Zondagmiddag bijzonder Spaans concert Burgemeester Janssen de bestede lekkerste Initiatief slaat aan bij Soester jeugd <3ü> SUBARU 'Noord ontmoet Z Ontmoeting met... Simon Buschman Zomerprogrammering Raadhuisplein ,S REZAN De vrijgemaakt-gereformeerde kerk van Soest (en Baarn) moet het voorlopig zonder eigen predikant doen. Ds. G.E. Geerds, sinds 1984 aan beide gemeenten verbonden, heeft zondag j.1. afscheid genomen in de kerk aan de Parallelweg. Hij gaat om gezondheidsredenen met emeritaat en vertrekt met zijn gezin uit de pastorie aan de Steenhoff- s tra at naar Ommen. Menselijkerwijs gesproken houdt ds. Geerds (55) veel te vroeg op met het actieve predikantschap, maar de nawee ën van een ernstige ziekte - een plotse linge meningococcen-sepsis die hem vorig jaar maart trof - maken het nood zakelijk dat hij een punt zet achter zijn zeer drukke baan, die ook 's avonds (vergaderingen, catechisaties) veel van zijn tijd en inzet vergde. "Het werk is eigenlijk slopend geweest en ik ben ook veel te lang doorgegaan. Zo'n bacterie heb je misschien al een tijd bij je, maar hij slaat pas toe als je conditie verzwakt is." Gelukkig heeft hij er geen al te ern stige gevolgen van overgehouden. "Ik ben er heel goed uit gekomen, maar het heeft niet veel gescheeld. Twee uur la ter en ik was er niet meer geweest. De neuroloog verwachtte 100 procent her stel, maar dat was toch iets te optimis tisch. Het gaat nu wel weer goed, alleen ben ik heel gauw moe, snel geëmotio neerd en minder bestand tegen stress. Ik heb maandenlang geen diensten kunnen leiden en pas vorige week weer voor het eerst gepreekt. Het oogt wel relaxed, maar je voelt dat 't maar nét goed gaat..." Voor zijn komst, zestien jaar geleden, was hij jarenlang actief als zendingspre dikant op Borneo (Indonesië). Dat was toen een enorme omschakeling, herin nert hij zich, maar ook de komende ver andering is ingrijpend voor hem. Voor de kerk van (inmiddels) Soest/Baarn - de fusie heeft in maart haar beslag ge kregen - is het vertrek van ds. Geerds niet minder dan een forse aderlating. Toch denkt hij dat er wel gauw een nieuwe dominee zal komen. "Er is een redelijk aanbod en ook voor parttimers zijn er in onze kerken tegenwoordig wel mogelijkheden. Ook voor vrouwen? Nog niet, nee. De Schrift wijst niet in die richting. De inbreng van vrouwen in de gemeente is overigens minstens zo goed als die van mannen; hun opmer kingen maken dikwijls veel indruk. De besluitvorming loopt wel via de man nenbroeders, maar de zusters hebben grote invloed. De kerk is nu eenmaal geen democratie in de gebruikelijke be tekenis van het woord, maar ook geen oligarchie. Er is één Instantie die aan het hoofd staat, en dat is Christus." Over de dogma's - "theologische ijk- punten", zoals ds. Geerds ze omschrijft - kent hij geen twijfel. "Je kunt over al les discussiëren, maar ik hecht zeer aan de gereformeerde confessie en aan de kerkorde. Helderheid over de gemeen schappelijke uitgangspunten voorkomt allerlei negatieve mechanismen, zoals geldingsdrang en modieus subjectivis- kunt er elkaar op aanspreken. Als een dominee alleen maar zou vertalen wat de gemeente vindt wordt het alleen maar religieuze zelfbestuiving. Je kunt als dominee ook niet zomaar van alles beweren, want iedereen kan het contro leren. Er is dus een hoge mate van mon digheid. De gemeente kan zien waar de dominee de mosterd haalt..." 'Vreemde' boodschap De kerk moet het hebben van het evan gelie, al is dat - van buiten af gezien - een "vreemde" boodschap, aldus ds. Geerds. "Het is een verhaal waar wij zelf nooit op gekomen zouden zijn. maar het is uitermate relevant en dus ook weer niet zo vreemd." "Bidt om vrede", naar aanleiding van een tekst uit psalm 122, was het thema van zijn af scheidspreek, afgelopen zondag. Het evangelie raakt het menselijk bestaan in het hart maar heeft ook voor de samen leving veel te betekenen, vindt hij. En de samenleving is daar zeker aan toe. "De wereld is een dorp geworden, maar de persoonlijke betrokkenheid van de mensen is ingekrompen, ook met de mensen verder weg. Kijk maar naar de situatie op Ambon. Ik heb me altijd zeer betrokken gevoeld bij het lot van de Molukkers, maar het kan kennelijk nie mand iets schelen. We moeten het dus verwachten van de vrede die God heeft beloofd. Het is een geruststellende ge dachte dat er een God is die recht doet, dat er Eén is die verantwoordelijkheid geeft en verantwoording vraagt." In de komende tijd zal hij in Ommen vooral rust en ontspanning zoeken, maar als de tijd rijp is en de gelegenheid zich voordoet duikt hij ongetwijfeld weer met zijn neus in de boeken. Zijn belangstelling voor de theologie is er ook niet minder op geworden. Een on derwerp waarin hij zich zeker zal verdie pen is de vergelijking tussen K. Schilder Welkom in Soest aan de Beukenlaan 15a. Telefoon: 035 - 60271 08 - een van de voormannen van de Vrij making (1944), die in en al ver voor de oorlog waarschuwde tegen het natio- naal-socialisme - en de Duitse theoloog Dietrich Bonhoeffer, die zijn verzet te gen de nazi's zelfs met de dood moest bekopen. "Ze hebben elkaar nooit ont moet, maar ze waren tijdgenoten en kozen nadrukkelijk positie." Wat hen in zijn ogen verbindt is de dat ze beiden heel bewust "leerling van Christus" wil den zijn. Hart van de zaak Een ander thema dat hem boeit is de kerk als avondmaalsgemeenschap. "Dat is het hart van de zaak. In het avond maal viert de kerk de gemeenschap met Christus en met elkaar. Dat heeft direc te implicaties voor bijvoorbeeld het dia- konaat, maar ook oecumenische aspec ten, bijvoorbeeld: hoe ver strekt die ge meenschap zich uit?" Ds. Geerds heeft in de afgelopen jaren actief deelgeno men aan gesprekken met de christelijke gereformeerden, met wie de vrijgemaak te - ook landelijk - graag meer zouden samenwerken. "Ik verlang er zeer naar dat de scheidsmuren verdwijnen; over al waar ze niet hóeven te staan mógen ze niet staan, vind ik". De contacten tussen de beide kerkenraden hebben de laatste jaren weer nieuwe impulsen ge kregen. De vrijgemaakt-gereformeerden van Soest zullen hun predikant na al die ja ren zeker missen. Een afscheid voor goed hoeft het overigens niet te zijn. Hij blijft immer dominee, alleen nu zonder een "eigen" gemeente. Als hij zich fit voelt zal hij ongetwijfeld ook wel weer uit preken gaan. Dagelijks geopend van 8.00 -18.00, zaterdag 9.00 -16.00 uur. Info: www.brezan.nl of gratis infolijn 0800-1928 Van zaterdag 15 juli tot en met vrij dag 28 juli maakt het befaamde Bri tish Columbia Boys Choir uit Van- couver (Canada) voor de veertiende keer een tournee door Nederland. Op dinsdag 18 juli kan men het koor beluisteren in de Caroluskerk in Soesterberg. Het British Columbia Boys Choir (BCBC) werd in 1968 gesticht en heeft internationale faam verworven met op tredens in o.a. Canada, Rusland, de Verenigde Staten, Nederland, Engeland, Schotland en Denemarken. Het BCBC bestaat uit veertig zangers, in leeftijd variërend van 8 tot 24 jaar, allen afkom stig uit de omgeving van Vancouver. Het is een vierstemmig, niet-liturgisch koor: één van de weinige in Noord- Amerika. Het koor heeft gedurende zijn ruim 30- jarig bestaan meer dan 700 leden ge kend, die Canada op ruim 20 interna tionale tournees hebben vertegenwoor digd. Het koor heeft in die lange perio de een eeuwen omspannend, veeleisend repertoire ten gehore gebracht: van Gre goriaanse gezangen tot hedendaagse werken. De verschillende programma's omvatten zowel geestelijke als profane werken, selecties van musicals en ope ra en een speciaal voor het koor gecom poneerd arrangement van Canadese volksliedjes. Diverse malen is het koor opgetreden in radio- en televisieprogramma's in Cana da, terwijl ook een televisiedocumentai re werd gemaakt, waarin onder meer het bezoek aan Nederland werd belicht. In 1996 werd een tournee door het Verre Oosten gemaakt. Naast het optreden in Soesterberg zullen ook nog 10 concer ten elders in Nederland gegeven wor den. Dirigent: Gerald van Wyck. Organist: Wybe Kooijmans. Aanvang: 20.15 uur. Kerk open: 19.30 uur. Toegangsprijs: f 20,00; kinderen tot 12 jaar, CJP en 65+ f 15,00. In het Openluchttheater Cabrio treedt op zondag 9 juli het Lorca Trio op met Spaanse muziek. Het wordt een concert met Spaanse volksliederen, die verzameld zijn door de dichter, dramaturg en com ponist Federico Garcia Lorca. Het Lorca Trio bestaat uit de sopraan Sonja van Lier en de gitaristen Michael Benedik, klassiek gitaar, en Adrian Elis- sen, flamencogitaar. De formatie is spe ciaal opgericht voor het Lorca festival Utrecht 1998, en omdat het repertoire zo de moeite waard is gecontinueerd. De drie musici zijn allen reeds jaren be zig in de Spaanse muziek. Sonja van Lier heeft een mooie stem, geknipt voor dit repertoire. Lorca heeft in zijn leen veel Spaanse volksmuziek verzameld. De zigeuners hebben veel van deze liederen overge nomen en zo komt het dat veel liederen door zigeuners worden gezongen, ge danst en gespeeld. Van oorsprong ech ter waren deze liederen volksliederen en zo kan het zijn dat een wiegenlied, door het trio gespeeld, nog steeds wordt ge zongen aan de wieg van kinderen die nu worden geboren. Het trio heeft getracht een volksmuziek en flamenco te combineren. Men zal deze liederen dus horen met prachtige bewerkingen van de gitaristen, rijk aan flamenco-invloeden. Het belooft een prachtige middag te worden en als hei weer meewerkt kan men zich in Spanje wanen. Het concert begint om 15.30 uur. Ei zijn tapas! gevraagd in Soest voor de voor de maanden juli en augustus. Extra beloning Aanmelden: tel.: 60141 52 BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53,Soest T eièfoon*035-6012Ó50 Te vervelen hoeven kinderen zich niet tijdens de 'grote vakantie'. De komende anderhalve maand zijn er bij de Vrije Teugel namelijk vier we ken lang activiteiten. In twee zomer weken en twee vakantieweken biedt het kinderparadijs vier- tot en met twaalfjarigen een zeer gevarieerd programma. Maandag 10 juli begint de eerste zomer week met een Amerikadag, een dag la ter staat Italië centraal, 13 juli volgt de Chinadag en volgende week vrijdag ko men tradities uit Jamaica aan de orde. Tussendoor vindt woensdag 12 juli de finale van het Gouden Vlinderfestival plaats met om 10.30 uur Knikkende Knieën, om 13.00 uur Amazing Discoveries en om 15.00 uur Jeugdthea ter Stout. Elke dag is het terrein aan het Vedelaar- pad geopend van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang kost 7,50 gulden per dag of 25 gulden voor vijf dagen, inclusief een lunch en limonade. Van maandag 14 tot en met vrijdag 18 augustus is er weer een vakantieweekprogramma. Verder houdt de Vrije Teugel ook weer twee zomerkampen, van maandag 24 tot en met zaterdag 29 juli en van maan dag 7 tot en met zaterdag 12 augustus. Dan overnachten de kinderen in tenten op het terrein. De kosten zijn afhanke lijk van het inkomen van de ouders. Voor inschrijving of informatie kan con tact worden opgenomen met Leo van den Berg of Titia Tabak van de Vrije Teugel, tel. 6018136. Bij Vluchtelingenwerk Soest/Op vang Nieuwkomers vond vrijdag middag de afsluiting plaats van de "inburgeringscursus", waaraan ook in het afgelopen jaar weer een flink aantal nieuwkomers heeft deelge nomen. Voor de zes "besten" dat wil zeggen: met de hoogste scores was er een speciale prijs. Die werd uitgereikt door burgemeester Koos Janssen. "Een kersverse inburgeraar," zo werd Janssen door bestuurslid Hans Moer man geïntroduceerd. De burgemeester vertelde dat hij sinds drie maanden in Soest werkzaam, maar nog in Bunnik wonend wel ervaren heeft wat het betekent om in een geheel nieuwe om geving te werken. "Ik ben een lotgenoot, een beetje in elk geval." Hier een huis vinden is helemaal moeilijk, omdat de prijzen zo hoog zijn. "En je moet alles vragen..." De beste manier om snel thuis te geraken in Soest is gewoon aar de slag te gaan, stelde Janssen vast "Een paar maanden flink investeren er veel mensen ontmoeten." Coördinator Ammy Langenbach schets te het lot van de gemiddelde inburge raar in Soest. "Er zit niemand op je t« wachten; het duurt lang voor je contac hebt en als je uit een ander land kom is het helemaal moeilijk." Veel nieuw komers zijn aanvankelijk weerloos tege discriminatie en vooroordelen (Vluchte lingenWerk heeft in het afgelopen ja\i twee bedrijven aangeklaagd wegens dii criminatie, vertelde ze, en was daarbij i het gelijk gesteld). "En je moet, in de: individualistische samenleving, alles a leen doen, terwijl de meeste juist g> wend zijn om zoveel mogelijk samen doen..." Het zomerproject van de Stichting Balans de inschakeling van een "sportbus" (met de naam "Match point") die bijna dagelijks 's mid dags in de wijken present is om de jeugd te voorzien van (gratis) sport en spelmateriaal is een succes. Dat mag tenminste worden afgeleid uit de belangstelling van de jonge ren, vorige week bij de opening op het trapveld aan de Dorpsstreek. Het openingsritueel bestond uit het los laten van een fors aantal ballonnen, die voorzien zijn van een kaartje met naam en adres. Aan het slot van het project (30 augustus) wordt bekend gemaakt welke ballon het verst gekomen is, wat beloond wordt met een leuke prijs. In totaal lieten 75 kinderen zich die eerste middag inschrijven. Ze deden naar har telust mee aan o.a. de bungeerun (op een groot springkussen) en konden ska ten, voetballen, volleyballen, frisbee gooien, maar ook spelletjes doen als snoephappen en zich laten schminken. Er kunnen in de komende tien weken trouwens nog veel meer jongelui mee doen aan de activiteiten en uiteraard materiaal uit de bus lenen. De activiteiten gaan afwisselend plaats vinden in Soesterberg (maandag), de Engh (dinsdag), Smitsveen (donderdag) en Overhees (vrijdag). Op de woens dagmiddagen is er telkens een ander Je lekker uitleven op de bungeerun... Foto: Aldo Allessie spektakel, op wisselende locaties. Van daag is dat bijvoorbeeld Sumo-worste len op het evenemententerrein de Engh De tijden waarop de kinderen kunnei deelnemen aan de activiteiten zijn in dt periode tot 14 juli (en op 28 en 29 au gustus): 4-7 jaar: 15.30-16.15 uur; 8-15 jaar: 16.15-17.00 uur. In de periode vat 17 juli tot 25 augustus (en elke woens dag): 4-7 jaar: 13.00-14.00 uur; 8-1C jaar 14.00-15.30 uur; 11-15 jaar: 15.30 17.00 uur. Balans ziet overigens nof graag vrijwilligers komen om de activi teiten te begeleiden (tel. 6039404 6021987 of 6017615). Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan bv TEVENS UW ADRES VOOI GOEDE GEBRUIKTE OCCASION ^Middelwijkslraat 40-42, Soest. Tel: 035 - 601 42 E samenstelster, Maria Drost, probeert in haar programma zoveel mogelijk varia tie te brengen. Ze wisselt gemengde ko ren, mannen- en kinderkoren af roet in strumentale muziek, orgelmuziek of een gospelkoor. Van tijd tot tijd laat ze daar bij ook ons eigen mannenkoor "Apol- lo" horen. Tussen de muziek door worden gedich ten gelezen van bekende en minder be kende dichteressen en dichters, zoals Nel Benschop, Jacqueline van der Waals, Henriëtte Roland Holst, Greet Brokerhof van der Waa, Gerrit Achter berg, Guido Gezelle, Hans Bouma en vele anderen. De doelgroep voor dit programma zijn de 55-plussers. Uit de vele reacties die de presentatrice en haar studio-techni cus Rob van Es krijgen op dit program ma, blijkt dat ook jongere mensen luis teren. Het programma kent zelfs enke le vaste luisteraars van buiten de ge meente Soest. De afgelopen vijftig jaar is er, zoals ei genlijk op alle terreinen van ons maat schappelijk leven, ook in ondernemers land veel veranderd. Een van die veran deringen was de transformatie van 'baas' in 'manager'. De oude baas die met de sigaar in de mond zijn arbeiders controleerde, commandeerde en niet zelden ook manipuleerde, werd een manager die zijn medewerkers vooral 'aanstuurde' en begeleidde, in dienst van rendement, targets en shareholders va- lue. Maar ook die manager lijkt nu zijn langste tijd gehad te hebben. In zijn plaats verschijnt hier en daar in het be drijfsleven de 'nieuwe manager', aarze lend en ietwat onwennig nog, maar on miskenbaar op weg om zijn plaats in ondernemend Nederland (en daarbui ten) in te nemen. Onze gast in de komende aflevering van 'Ontmoeting met...' heeft een belangrijk aandeel in de ontwikkeling van deze nieuwe manager. In zijn particuliere praktijk als counselor verdiept hij zich in stressmanagement, met name in 'burn- out' en aanverwante 'aanslagen op het menselijk geluk'. Hij zoekt samen met zijn cliënten hun weg terug naar het ware zelfgevoel (wie ben ik en wie wil ik zijn), naar hun authentieke mogelijk heden (wat kan ik en wat wil ik doen), naar de noodzakelijke balans werk-pri- vé (hoe bewaar ik mijn persoonlijk evenwicht, waar liggen mijn grenzen en hoe respecteer ik die), naar zelfactuali- satie (wat kan ik voor mezelf en voor anderen betekenen en hoe realiseer ik dat) en naar ethisch handelen. En wie is nu eigenlijk die nieuwe mana ger? Het is iemand die zich vooral richt op het geluk, persoonlijk welzijn en ont plooiing van zijn mensen. Hij doet dat niet vanaf de ivoren top van zijn pirami de, maar temidden van de medewerkers met wie hij gezamenlijk een taak heeft te volbrengen. Hiërarchie is in dat nieu we model van ondergeschikt belang; de nieuwe manager wordt geacht zijn col lega's te coachen, te inspireren en te sti muleren. Niet vanuit de gedachte dat mensen gestuurd en gecontroleerd moe ten worden, maar veeleer vanuit het idee dat als mensen voldoende ruimte, vrijheid en verantwoordelijkheden krij gen, hun creatieve talenten worden aan gesproken. En dat is goed: voor de on derneming, voor de aandeelhouders, voor het management en niet in de laat ste plaats voor de medewerkers zelf. Kortom: een winwin situatie dus. In de komende aflevering van 'Ontmoe ting met...' praat Ernst Jawetz over dit thema met drs. Simon Buschman, afge studeerd in de orthopedagogiek aan de Rijksuniversiteit Utrecht. Naast vele di rectietaken in het bedrijfsleven voerde hij complexe reorganisaties uit bij de GGD in Amsterdam en de Sociale Dienst in Rotterdam, bekleedde hij het directeurschap van de Provinciale Raad Volksgezondheid en richt hij zich als associé van Top Executive Care Invision te 's Graveland in het bijzonder op cri sismanagement, op het bevorderen van een inspirerende bedrijfscultuur en op innovatie. Zonder overdrijving mag worden ge zegd dat Simon Buschman een veelzij dig mens is. Want naast zijn activiteiten als adviseur en counselor leidt hij bo vendien een drukbezet leven als schrij ver en dichter (hij publiceerde essays, recencies en verhalen èn een zevental bundels met gedichten die passen in de Japanse Zentraditie), is hij coördinator van twee literaire stichtingen, hoofdre dacteur van een literair tijdschrift en vindt hij bovendien nog tijd voor zijn grote passie: individuele, meditatieve trektochten door barre woestijngebie den. Zoals u weet duurt 'Ontmoeting met...' altijd een klein uur. Dat blijkt vaak te kort voor een échte kennismaking met onze gast. Maar juist in dit geval vrezen we dat een uitzending van zelfs vijf uur nog niet voldoende zou zijn om iemand als Simon Buschman volledig recht te doen. Daarom beperken we ons dit keer tot zijn 'zakelijke' activiteiten: de schep ping van de nieuwe manager in onder nemend Nederland. Graag tot donder dag 6 juli dus om 10.00 uur (de uitzen ding wordt herhaald op maandag 10 juli om 10. 00 uur). Gedurende de zomermaanden juli en augustus worden de programma's van Radio Soest aangepast aan het gemis van talrijke, vrijwillige medewerkers, die met vakantie zijn of even de dwin gende regelmaat van de vele uitzendin gen willen ontlopen. Daarom beginnen de dagelijkse uitzendingen niet met "Goedemorgen Soest en Soesterberg", maar om negen uur met "Soest Actu eel", met de veel beluisterde nieuws dienst en actuele interviews. Elke werk dag van 9 tot 10 uur en met een herha ling, om twee uur 's middags. Andere typisch Soester programma's blijven gehandhaafd, omdat ze eenvou digweg niet gemist kunnen worden. De muziekprogramma's voeren in de zomer de boventoon: klassiek, jazz, coun- trymusic, operette en veel lichte muziek. De trouwe luisteraars van "Oud Goud" en "Cocktail" zaterdags worden niet in de steek gelaten. Dit is maar een wille keurige greep uit het wekelijkse aanbod van Radio Soest, die met geen enkele andere lokale omroep in Nederland te vergelijken is. Ook 's zomers niet. Om drie uur 's middags kunt u op de Soes ter zender de programma's van Radio M van de provincie Utrecht beluisteren tot aan de volgende ochtend 9 uur. Stem eens af op uw eigen zender, Radio Soest! In juli en augustus vervalt het gemeen telijk voorlichtingsprogramma 'Van het Raadhuisplein'. Op woensdag 6 sep tember wordt dit wekelijkse bulletin van de gemeente Soest weer hervat (van 11.00 tot 12.00 uur). Gemeentelijke in formatie is wel iedere dag om 9.30 uur te beluisteren in het programma Soest Actueel. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 6 JULI 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz. 10.00 ONTMOETING MET... Ernst Jawetz in gesprek Simon Buschman. 11.00 UW FAVORIETE KEUZE Klassieke verzoekplaten; pr. Jap van Vuur- en/Mieke Boon. 12.00 LUNCHROOM pr. Mini Schneider. 13.00 OPERETTELAND Geliefde Russische klanken; pr. Paul Spar- naaij. 14.00 SOEST ACTUEEL (H) 15.00 Radio M. VRIJDAG 7 JULI 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Miep Jansen. 10.00 OVER HET VOETLICHT sst. Ad van Wijngaarden. 11.00 SOEST 55-PLUS pr. Elly v.d. Wel. 12.00 LUNCHROOM pr. Inske den Duik. 13.00 JAZZY LISTENING pr. Peter v.d. Weij. 14.00 SOEST ACTUEEL (H) 15.00 Radio M. ZATERDAG 8 JULI 09.00 OUD GOUD pr. Ap Kniitbosch. 12.00 COCKTAIL pr. Cock Schouten. 15.00 Radio M. ZONDAG 9 JULI 09.00 RELIGIE EN POËZIE pr. Maria Drost. 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU (H) 11.00 ZINGEN MAAKT BLIJ WEG MET HOBBELS pr. Menno Schuit. 12.00 PARACONTACT pr. Ronald Groenesteijn/Wim Kiezebrink. 13.00 INTERLUDIUM sst. Jacques v.d. Griendt. 14.00 SUNDAY AFTERNOON jongerenprogramma; pr. Ivo Samplonius/ Gertjan Dijkgraaf. 15.00 Radio M. MAANDAG 10 JULI 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Eef v.d. Horst. 10.00 ONTMOETING MET...(H) 11.00 ACHTER DE GEVEL pr. Gerda Alders. 12.00 LUNCHROOM pr. Gerda Alders 13.00 MUZIEKPALET pr. Wim Leeuwenkamp. 14.00 SOEST ACTUEEL (H) 15.00 Radio M. DINSDAG 11 JULI 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser. 10.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST 11.00 UW FAVORIETE KEUZE Populaire verzoekplaten; pr. Jap van Vuur- en/Mieke Boort; aanvragen; tel. 6093851. 12.00 LUNCHROOM pr. Ada van Os. 13.00 A COUNTRY SONG pr. Gerard van Holland. 14.00 SOEST ACTUEEL (H) 15.00 Radio M. WOENSDAG 12 JULI Dit programmaoverzicht van Radio Soest, in samenwerking met de Soester Courant, staat onder redac tie van Ab Faas en Jan Visser. Kopij voor deze nieuwe rubriek moet uiter lijk ingeleverd worden op donder dagmorgen in de studio van Radio Soest, Raadhuisplein 1. Ingezonden brieven over en reacties op de programma's zijn ook harte lijk welkom. Het adres is: Postbus 3062, 3760 DB Soest; fax: (035) 6093860. In dit programma, elke zondagmorgen van negen tot tien uur, wordt christelij ke muziek en zang gepresenteerd. De 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz. 10.00 OMMETJE IN NATUUR I MILIEU pr. Annelies Nelis/Ina Aangeenbrug. 11.00 HENKS HOGE HOED 12.00 LUNCHROOM pr. Ria Hilhorst. 13.00 RADIO SOEST NON-STOP 14.00 SOEST ACTUEEL (H) 15.00 Radio M. Hulpdienst Radio Soest Wie niet weet waar Radio Soest op de zender zit of hoe men de lokale omroep onder een voorkeuzetoets kan zetten, kan bellen met de hulpdienst van Radio Soest: tel. (035) 6093851 (werkdagen 09.00-16.00 uur). Als het probleem tele fonisch niet kan worden opgelost komt een vrijwilliger van Radio Soest op af spraak langs om een moeiteloze ontvangst te regelen. Radio Soest: kabel FM 107.9; ether FM 105.9. Een klinkend slotfeest aan h van het cursusseizoen, dat zij de vestiging Soest van Rt Amerlanden wel gewend, week donderdag was er ee pleet feestprogramma o waaraan vele tientallen ci deelnamen, onder het "Noord ontmoet Zuid". De cursisten konden hun hart aan o.a. workshops over Al dans en djembé - authentiek A slagwerk - en zich verder bezi met sport en spel (o.a. tafelt sjoelen) en het versieren van p< de workshops volgden diverse presentaties. Opleidingsco* Lenske Jonker, die de zieke Nelleke Streefkerk verving, voi Maria Drost.

Soester Courant | 2000 | | pagina 12