VERCE^C Uitverkoop zomercollectie 40-80 KORTING 30-50 KORTING Visser !R (m/v) Spoor Soest-Den Dolder vernieuwd Gedenkbank terug in Darthuizen m Soest wast Amersfoort de oren over 'misplaatste suggesties' JRS LadySpring field SMIT B.V. ACTUEEL f Wij zijn er even tussenuit Biljartsalon ongewenst in voormalige Retourettepand Raadslid zit in stadion Wellicht toeristenbelasting Nog geen oplossing voor openbaar basisonderwijs PAGINA P IS ssaté OU? INTANT (M/V) ;te WOENSDAG 5 JULI 2000 SOESTER COURANT Minder lawaaiandere snelheden en beveiliging drie overwegen PAGINA 3 BBA draagt monument officieel over aan gemeente 'Storend voor bereidheid tot samenwerking' KPN mag twee masten plaatsen Nog veel te jong om te brommen De Soester Duinen van 11 t/m 25 juli ^tUUDSM^ visspecianteiter/' Discussie op zijn verzoek later, maar: MEXX ESPRIT PARTTWO O Q z tn O F— CC 'TPcrazncc -u O o z -I O c/5 vdsio Aviodva Aiiaa voNvia Schoolslag MAKELAARS MET MANIEREN Onder invloed Voor service moet u bij ons zijn atésaus van saté M CONTAINERAUTO sr Courant, p korte termijn m/v lit het assisteren lan/vrouw 3 en enige lebben en wilt u Hen, tijdens kan- 33-461 92 10. 139 3760 DC Soest )thestraat35 Soest |60l6033 601 3705 fo@dejongaccountants.nl jongaccountants.nl oot zelfstandig werkzaam ac- gd in Soest Onze dienstverle- nbedrijf. i functie van: ;h nu of in de toekomst 'an ons kantoor: van jaarrekeningen; salarisadministraties; ernemers en particulieren; rneming, bedrijfs- de ondernemer, leiding MEAO en/of MBA ïige praktijkervaring strekt >n goed salaris met pen en overeenkomstig leeft- :oeken wij hun sollicitatie 760 DC Soest intants.nl een moderne snthousiast team •tjers. toek naar een: ele jaren ervaring. schap en een goede nen werken. Igens Grafimedia CAO. ief met C.V. richten aan P. Smit. AMERSFOORT Tussen Soest en Den Dolder is gis teren een begin gemaakt met de grootschalige vernieuwing van de spoorlijn. Die moet ertoe leiden dat de trein minder lawaai en trilling veroorzaakt en dat de reizigers meer comfort hebben. De maximum snelheid van de trein binnen de be bouwde kom wordt verlaagd van 60 naar 40 kilometer per uur. Het 'kedeng kedeng' zal in de nieuwe situatie niet meer zijn te horen, stelt de gemeente in een persbericht. Dit komt doordat de houten bielzen worden ver vangen door betonnen bielzen en er in plaats van geschroefde lassen een zoge naamd voegloos spoor ontstaat. De bielzen en de rails worden eind au gustus vervangen, nu wordt vanaf de aftakking bij Den Dolder eerst het bal- lastbed vernieuwd. Ook een gedeelte van het spoor in Soest wordt vervangen. Het gaat om een traject van ongeveer dertig meter rond de Talmalaan. Als één van de laatste spoorlijnen in Nederland krijgt het spoor in Soest ook een Automatische Treinbeïnvloeding (ATB). Dit systeem controleert of de machinist de signalen van de seinen op volgt en of de bestuurder zich houdt aan de voorgeschreven maximum snelheid. Nu mag binnen de bebouwde kom 60 kilometer per uur worden gereden, dit wordt 40 kilometer. Daarentegen mag straks buiten de bebouwde kom maxi maal 110 in plaats van 80 kilometer per uur worden gereden. Beveiliging Doordat de treinen op het nieuwe spoor minder geluid maken, is het wel extra oppassen geblazen bij de overwegen. Vooral bij de onbewaakte overwegen moet men goed kijken of er een trein nadert. Waarschijnlijk begin volgend jaar wordt begonnen met extra beveili gingsmaatregelen op drie overwegen. De overweg Wieksloterweg krijgt halve spoorbomen, speciaal voor het fietspad en bij de overweg Foekenlaan worden spoorwegbomen geplaatst. Op de Tal malaan wordt bij de overweg een schei ding aangebracht tussen voetgangers en het overige verkeer. Afsluitingen In verband met de werkzaamheden wor den de komende weken enkele overwe gen van 23.00 uur tot 7.45 uur afgeslo ten. Dit geldt voor de overweg op het Berkenlaantje in de nacht van dinsdag 11 op woensdag 12 juli en nogmaals van 29 op 30 augustus. De overweg tussen de Foekenlaan en de Den Blieklaan gaat dicht in de nacht van woensdag 12 op donderdag 13 juli en van 30 op 31 augustus. Als gevolg van deze werkzaamheden rijden er in de betreffende nachten van 23.00 tot 7.45 uur geen treinen tussen Den Dolder en Baarn. De NS zetten bussen in. Reizigers moeten rekening houden met een kwartier extra reistijd. Officieren die een zware tijd achter de rug hadden, konden vroeger uit blazen in de Oranjehof. Dit militair rusthuis stond vanaf 1919 enkele decennia aan de Prins Hendri klaan, totdat restaurant Darthuizen er werd gevestigd. In 1933 werd er een Gedenkbank geplaatst, ter ere van Salomonsky en Gerdes die een belangrijke rol speelden binnen de Koninklijke Nederlandse Bond van Oud-Onderofficieren. Het rusthuis verdween, maar het monu ment bleef staan. Totdat ook restaurant Darthuizen eraan moest geloven. Bouw bedrijf BBA haalde de verwaarloosde Gedenkbank weg, maar toen de sloop van het etablissement en de nieuwbouw van twaalf kapitale villa's achter de rug waren, gaven Jan Bodewes en Henk van Asch van BBA het monument weer een plaatsje tussen de huizen die in de nieu we woonstraat Darthuizen staan. Het monument werd eerst gedemon teerd, schoongemaakt, opnieuw ge bouwd en weer geplaatst. Wethouder Bart Krol mocht donderdagmiddag na mens de gemeente de Gedenkbank in ontvangst nemen. Symbolisch, want het monument blijft in Darthuizen staan, waar het de herinnering aan vroeger le vend zal houden. Bij de overdracht wa~ Foto: Aldo Allessie ren vertegenwoordigers van de onderof- fïcierenbond aanwezig. Zij legden een bloemstuk bij de Gedenkbank. Krol dook ook nog even in een (recen ter) verleden. Hij vindt de kleine villa wijk uitstekend passen in de omgeving, maar herinnerde er nog wel even aan, dat het eerste bouwplan was afgekeurd. Het plan dat BBA daarna indiende, kon wel door de beugel. Ook omwonenden konden er kennelijk mee instemmen, want er werden geen bezwaarschriften tegen het plan ingediend. Alle twaalf nieuwe villa's in Darthuizen zijn be woond. De gemiddelde prijs bedroeg 1,2 miljoen gulden. Het gemeentebestuur van Soest heeft vorige week in beleefde maar niet mis te verstane termen gerea geerd op de ideeën die bij "grote buur" Amersfoort leven over het toekomstperspectief van de stad, in het kader van de stedelijke vernieu wing aldaar. In de Keistad blijkt men daartoe niet vies van "aansla gen" op het naburig groen van Soest, zoals uit een discussiedocument viel op te maken, en daartegen klimt Soest op de barricaden. Het gaat overigens nog maar om een "eerste reactie", op basis van de discussie die onlangs in de gemeenteraad plaatsvond. De brief aan het Amersfoorts college is zoetgevooisd en bevat weer allerlei zin nen in krom ambtenaren-Nederlands, maar is niet voor tweeërlei uitleg vat baar: Soest moet niets hebben van aller lei wilde plannen voor bijvoorbeeld de bebouwing van de Eempolder of langs de Eemoever. De brief gaat daar niet eens meer concreet op in, laat ze zelfs "absoluut buiten beeld" en benadrukt vervolgens vooral de waarde van het ei gen Soester "perspectief op kwaliteit". De brief luidt als volgt: "Geacht college, Bij brief van 8 juni 2000 zond de voor zitter van uw college en de voorzitter van de Regiegroep Stadsperspectief aan de gemeenteraden van de regiogemeen ten toe het Stadsperspectief Amersfoort 2015. De gemeenteraad van Soest zal nader zijn standpunt daarover aan de raad van uw gemeente kenbaar maken. Een eerste reactie willen wij nu reeds in de geest van recentelijk door de ge meenteraad van Soest op basis van een grote mate van consensus uitgesproken beleidsopvattingen kenbaar maken. In een vitale regio hebben stad en om meland elkaar nodig en zijn op elkaar aangewezen. Dat vereist de bereidheid tot samenwerking met respect voor de eigenheid van de te onderscheiden ge bieden en de eigen verantwoordelijkheid van democratisch gekozen vertegen woordigers in die gebieden. Wanneer men in het licht van dat uitgangspunt gezamenlijk de ruimte biedt en neemt om mee te denken over gemeentegren zen heen kan dat worden toegejuicht en leiden tot een vruchtbare uitwisseling van ideeën. Minder passend en storend c.q. belem merend voor die bereidheid tot samen werking is het wanneer één van de part ners meent eenzijdig allerlei suggesties voor planologische bestemmingen op het grondgebied van andere partners te moeten geven, die in de bewoordingen van het discussiedocument "tegemoet kunnen komen aan de behoefte van een uitlaatklep ten behoeve van de stedelij ke vernieuwing in de stad" (blz. 43 van het discussiedocument). Wij hebben er geen behoefte aan om ons tegen die misplaatste suggesties ver der af te zetten omdat ze in het perspec tief dat voor Soest op basis van een breed draagvlak geldt, absoluut buiten beeld zijn en blijven. Van meer belang achten wij het dat wij het perspectief op de kwaliteit van Soest dat de gemeen teraad van Soest voorstaat, nog eens duidelijk onder uw aandacht brengen. Centrale uitgangspunten van dat per spectief zijn: duurzame ontwikkeling en kwaliteitsverbetering door middel van o.a. herstructurering binnen de in de ja ren negentig vastgestelde verstedelij- kingscontour voor en behoud/verster king van het groene buitengebied. Soest wil na voltooiing van het bestem mingsplan Boerenstreek (2006) geen nieuwe uitleggebieden voor nieuwbouw en de ecologische en landschappelijke kwaliteiten van haar gedifferentieerde groene ruime buiten de bebouwde kern optimaal handhaven en waar mogelijk uitbreiden. Met het oog op dat laatste wordt ook uitdrukkelijk gezien welke door bebouwing versnipperde delen in het buitengebied kunnen worden terug gegeven aan de natuur. De sloop van het voormalige sanatorium- en zieken huiscomplex Zonnegloren is daarvan een voorbeeld. Wij menen dat het perspectief dat Soest nastreeft voor het groene buitengebied ook van betekenis kan zijn voor de stad. Sterker nog, wij verwachten dat het stadsperspectief, bij de verdere ontwik keling waarvan we u en de participan ten veel wijsheid toewensen, aan waar de kan winnen wanneer het perspectief voor het ommeland zoals dat in ieder geval voor en in Soest wordt voorge staan, door Amersfoort kan worden ge deeld." En nu maar hopen dat ze dit in Amers foort ook kunnen lézen... Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Open: maandag t/m vrijdag van 7.30-17.30 uur. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 uur tot de volgende maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (Ind.terrein Nieuwegracht). VERHUUR- REPARATIES- KEURINGEN Nieuwegracht 1A 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Telefoon 035-601 55 66, Fax 035-602 68 94 KPN Telecom mag aan de Bos straat een 38 meter hoge mast plaat sen. De zogenoemde vakwerkmast komt te staan tussen de spoorbaan en het complex van tennisvereni ging Soest-Zuid. Behalve KPN mogen ook andere maat schappijen ervan gebruik maken. De welstandscommissie had het College negatief geadviseerd over de vergun ningaanvraag. Dat is meestal het geval wanneer het om een hoge mast gaat. Burgemeester en wethouders beseffen echter dat er veel behoefte bestaat aan masten voor het telefoonverkeer en zijn daarom bereid medewerking te verle nen. Ook gaan ze akkoord met de plaatsing van een mast achter het tankstation aan de Koningsweg. Soest zal daarvoor een stukje grond verkopen aan KPN en voor dit perceel de bestemming wijzigen. AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Zaterdagmiddag zagen agenten een zo op het oog te jonge bromfietser zonder helm op de Van Hamelstraat rijden. Bij zijn aanhouding bleek dat de bromfiets onverzekerd was en dat de verdachte, een 14-jarige jongen uit Soest, een val se naam had opgegeven. De agenten hadden dat echter snel door, waarna hij zijn werkelijke naam noemde. Hij moest de bromfiets inleveren en nam een aan tal bekeuringen in ontvangst. Wij gaan 10 juli a.s. met vakantie. Vanaf 24 juli zijn onze openingsdagen van maandag t/m zaterdag. Zondags zijn wij gesloten. Wij wensen u een zonnige vakantie toe. Fam. Klinkhamer en medewerk(st)ers Restaurant De Soester Duinen RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 035-603 6010 Van Weedestraat 149 - Soest - tel. 035 - 601 52 88 Het College wil niet meewerken aan de vestiging van een biljartsalon in het pand op de hoek van de Nieuwe- weg en de Smitsweg. Hierin waren voorheen het Medisch Centrum en daarna, tot voor enkele maanden, de Retourette gevestigd. Burgemeester en wethouders willen voorkomen dat in het gebouw 's avonds activiteiten worden ontplooid en ont houden daarom hun medewerking aan het principeverzoek. De biljartsalon is bovendien in strijd met het bestemmingsplan, maar dat pro bleem had volgens de afdeling planolo gie en bouwen eenvoudig getackeld kunnen worden door een vrijstellings procedure te starten. Het advies van de afdeling aan het College was dan ook om wél medewerking te verlenen aan de vestiging van een biljartsalon. Volgens de afdeling zou een dergelijke voorziening de omgeving niet zwaarder belasten dan het geval was of dan wan neer er een voorziening inkomt die wel in het bestemmingsplan past: een inrich ting ten behoeve van de gezondheids zorg. Waar de uitbater van de biljartsa lon zich wel eventueel aan had moeten houden, was de parkeemorm. Voor elke biljarttafel zouden 2,5 parkeerplaatsen moeten worden gerealiseerd. Zover zal het niet komen, omdat het College een biljartsalon niet wenselijk acht. Eerder was een verzoek voor de vesti ging van een bloemenzaak in de voor malige Retourette afgewezen. De ge meente wil namelijk de winkels aan de andere kant van de Smitsweg (Smitshof) houden. Netjes op tijd arriveerde de schrijvende pers woensdag in het gemeentehuis om de ingelaste commissievergadering over het lokale belastingstelsel bij te wo nen. De open discussie had zelfs één burger naar de raadzaal ge lokt De extra vergadering was op het ongebruikelijke tijdstip van 18.00 uur gepland, vanwege Euro 2000. Het was opvallend stil in het 'klop pend hart' van het gemeentehuis. De verbaasde pers werd door wethouder Neks Blommers ingelicht dat de aan vang op verzoek van één van de raadsleden was verschoven naar half zeven. 'Fijn dat we dat nu al te weten ko men, er zijn toch zeker twee voor lichters?" 'Maar die zijn allebei ziek', reageer de Blommers, wat overigens niet klopte. Waarop de pers zich maar alvast te goed deed aan de belegde broodjes, de (kame)melk, de koffie en de thee. Intussen werd duidelijk dat het ver zoek om later te beginnen, afkomstig was van Hans van Wuijckhuijse van GGS. Anders zou hij, vanwege zijn werk, niet op tijd aanwezig kunnen zijn. 'Plausibel', dachten de journalis ten, "in ieder geval zijn wij op tijd." Maar de verbazing van de schrijven de pers werd nieuw leven ingeblazen, toen Blommers om half zeven mee deelde, dat Van Wuijckhuijse was verhinderd en zich liet vervangen door Harry Witte. Van Wuijckhuijse zat met zijn Portugese vrouw Yvon- ne inmiddels in het Koning Boude- wijn Stadion in Brussel om getuige te zijn van de halve finale Portugal- Frankrijk Twee dagen later troffen we het echt paar aan op een zonnig terras in Soest, waar het de uitschakeling van Portugal en Nederland probeerde weg te slikken. "Jammer hè?" "Nou, balen, niet te geloven en dat op zo'n manier. 'Ja, maar zeg eens Hans, hoe zat dat nou woensdag?' "Ja kijk, het is natuurlijk belachelijk om op zo'n dag een vergadering in te lassen. En dan nog op zo'n tijdstip, dat doe je toch niet? Maar goed, 's ochtends kon ik plotseling twee kaar ten krijgen. En toen kon ik mijn vrouw natuurlijk niet alleen laten gaan." "Maar hoe had dat nou gemoeten als Nederland en Portugal in de finale hadden gestaan?" Hij: "Dan had zij een Portugees en ik een Nederlands petje opgehad." Zij: "Ach nee, ik ben toch voor ze ventig procent oranje." De kans bestaat dat toeristen in Soest vanaf volgend jaar belasting moeten betalen. Afwachten is welk standpunt het CDA en de PvdA na de zomervakantie zullen innemen. In de CDA-fractie heerst verdeeld heid, de sociaal-democraten heb ben nog geen mening. Het College heeft berekend, dat toeristenbelas ting jaarlijks netto ongeveer 75.000 gulden zou opleveren. In ieder geval tien raadsleden (van GGS, GPV/RPF/SGP, GL/PS en D66) willen dat de toeristen per dag een bedrag afstaan in ruil voor de openba re voorzieningen in Soest, waarvan ze gebruik kunnen maken. Vreemd genoeg is de WD-fractie te gen. In april vorig jaar baarden de libe ralen ook al opzien door toen ineens te pleiten voor toeristenbelasting, nadat ze in 1996 een soortgelijk voorstel van D66 hadden weggehoond. De plotselin ge ommezwaai van de WD werd vorig jaar ingegeven door het feit dat Hotel Royal Pare Holiday Inn in Soestduinen goed bezet is en de gemeente dus geld kan opleveren. Maar Peter van der Torre van de frac tie zei donderdagavond, dat de gemeen te nog niet in staat is de toeristen daad werkelijk iets te bieden en vond het daarom niet juist om belasting te heffen. Daar hadden de voorstanders geen boodschap aan, al meende GPV-er Chris van Vuuren, dat de gemeente wel meer bankjes langs fietsroutes moet plaatsen, indien ze de toeristen gaat aanslaan. Parkeren Parkeermeters komen er voorlopig niet te staan in Soest. Bij de open discussie over gemeentelijke belastingen en ande re heffingen, was de raadscommissie fi nanciën vrijwel unaniem in haar stand punt. Het CDA vindt dat het niet kan, omdat Soest bijvoorbeeld geen parkeer garages heeft. Ook zijn de fracties bang dat Soesters nog meer in omliggende gemeenten hun boodschappen gaan doen, indien in Soest parkeergeld wordt gevraagd. Forensenbelasting komt er evenmin. Dit is een heffing die kan worden toegepast op mensen die een bepaald gedeelte van het jaar in Soest wonen. De coalitie fracties WD, CDA en PvdA en GPV/ RPF/SGP hielden dit tegen. GGS had het liefst ook de toekomstige bewoners van de 96 appartementen op het terrein van het Soester Natuurbad willen aan slaan, maar zij gaan straks al ozb beta len. Een precariobelasting (voor voorwerpen die op, onder of boven gemeentegrond worden geplaatst, zoals automaten en luifels) komt er evenmin. Soest zou hier maximaal 30.000 gulden netto kunnen innen. Ook reclamebelasting werd weg gewuifd door de commissie financiën. De gemeente heft al leges op de recla mevergunningen die worden afgegeven. Onderwijswethouder Pieter ten Hove verwacht niet dat op korte ter mijn een gelijkmatigere spreiding van allochtone kinderen op basis scholen bewerkstelligd kan worden. Hij zei dit donderdagavond op vra gen van Ans Mann van GL/PS. Zij vroeg het College hoe de leegloop van de locaties van de Openbare Basisschool Soest (OBS) kan wor den tegengegaan. Het antwoord hierop moest Ten Hove schuldig blijven. Deze week zou de wethouder praten met de diverse schooldirecties over een betere spreiding van kinderen van Ne derlandse en buitenlandse afkomst. Of dit snel resultaat oplevert, betwijfelt Ten Hove. Het zijn vooral de locaties van de OBS die veel allochtonen kindeten in de banken hebben zitten. Op de protestan te, de rooms katholieke en bijzonder neutrale basisscholen ligt hun percenta ge op hooguit twintig procent. De raad maakt zich zorgen over de drei gende sluiting van de Klimop en de Buut die beide vanwege hun hoge aan tal allochtone leerlingen bekend staan als zogenoemde 'zwarte scholen'. Deze twee locaties van de OBS zouden even tueel moeten sluiten vanwege de hoge kosten van het openbaar onderwijs en omdat het totale aantal leerlingen af neemt. Dit bericht lekte anderhalve week gele den naar buiten en riep woede en ver bijstering op bij ouders en schoolteams. José Bijman van GGS pleitte donderdag tijdens de raadsvergadering voor meer openheid, maar de meerderheid be spreekt de kwestie liever achter gesloten deuren. Mann en andere raadsleden drongen er nog wel op aan om meer openheid naar leerkrachten en ouders te betrachten. Enkele jaren geleden fuseerden de openbare basisscholen in de gemeente tot één grote schoolorganisatie met vijf locaties. Het was de bedoeling dat de OBS zou worden geprivatiseerd en het gemeentebestuur zou worden vervangen door een privaatbestuur, maar dit ket ste op het laatste moment af op 'ver schillen van inzicht'. Sindsdien waren er op dit gebied geen ontwikkelingen meer te melden. Ten Hove zei donderdag nog dat de openbare school de laatste tijd kwali teitsimpulsen heeft gekregen, maar dat de negatieve lijn tot dusver niet kon worden doorbroken. Het ziet er volgens hem niet naar uit, dat hier snel veran dering in komt. LÜ CC uu I C/5 LU _l I c_ O Tl C/3 X O X I O O Driejaar geleden besloot het gemeente bestuur het openbare onderwijs in Soest en Soesterberg te privatiseren, maakte van de vijf scholen één instel ling, was niet in staat een stichtingsbe stuur te formeren en kreeg uit Den Haag één registratienummer waardoor de gemeente tonnen subsidie mis liep voor deze zuil. "Die samenvoeging is niet verstandig geweest", zegt M. Flin terman, hoofd van de protestants-chris telijke "De Werveling". De gemeente raad bleef schoolbestuur met als boven meester de portefeuillehouder onder wijs. Zolang De Soester overheid tegelijker tijd schoolbestuur is, gaat het al jaren slecht met het openbaar onderwijs in ons dorp. Na de sluiting van "De Scha kel" in Klaarwater, dreigen nu ook Smitsveen, Overhees en de Bóeren- streek straks verstoken te zijn van open baar onderwijs. Dat betekent dat in dit deel van de gemeente, waar driekwart van de bevolking woont, de "openbare" kindertjes ver van huis hun eigen school moeten zoeken. Anke Moer- kamp, algemeen directeur van de Openbare Basisschool Soest, zit ziek thuis in Amsterdam. Ik zou haar ver haal wel eens willen horen over haar 27 bazen in het gemeentehuis en de afde ling SOW. In Soesterberg raakte Gerrit Stekelenburg gestresst, in Overhees werd Gerrit de long overspannen, Jaap Suvaal van de PW4-school dook onder in de welzijnsstichting "Balans" en Ans Mann van de Desmond Tutu (de wet houder heeft het over Tuto) vluchtte de politiek in. Zij stelde als fractievoorzit ter van GroenLinks donderdagavond zes vragen in de Raad over de dreigen de sluiting volgend jaar van de beide openbare basisscholen "De Buut" en "De Klimop". Een pittige interpellatie had meer voor de hand gelegen. "Die vragen komen te vroeg en hadden niet gesteld mogen worden," schrok mijn heer Koning (hij had het over Turkse ouders en "gewone" ouders) van het CDA. De kaarten lijken geschud. Niemand had het in de Raad er over dat het besluit twee scholen op te heffen veel te vroeg is genomen door een wet houder die alleen maar naar de getallen en de kosten kijkt Het bericht kwam op straat te liggen en werd opgeraapt door een regiojournalist en door Kanaal 9. Deze boodschappers krijgen nu de schuld van de geweldige onrust die on der de autochtone en allochtone ouders is ontstaan. Ze zijn woedend, verzame len handtekeningen en laten het er niet bij zitten. "Wat er gebeurt is een dra ma", zei mevrouw Huberts van de VVD. In plaats van de problemen eerst samen met de betrokken leerkrachten en ouders te bespreken en naar oplossin gen te zoeken, kruipt de onderwijscom missie weg achter gesloten deuren. Tij dens een avond van het IVC over sprei- dingsbeleid werd de gemeenteraadsle den aangeraden niets in het openbaar te zeggen. Men verschuilt zich nu achter wethouder J.O.P. ten Hove, die in au gustus met een voorstel moet komen. Dit houdt in dat hij de komende twee maanden (vakantietijd!) met de andere zuilen moet praten over keuzevrijheid en spreidingsbeleid en moet trachten een convenant af te sluiten over de op vang van 171 allochtone en autochtone leerlingen. De ouders van deze kinde ren willen dat -helemaal niet. Zij vinden "De Buut" een fantastische school on der leiding van een geweldige leer kracht, die eveneens locatiedirecteur is van "De Klimop", een pikzwarte school waar men gespecialiseerd is in taalon derwijs aan buitenlandse kinderen. Waar vind je die kennis op andere scho len? (Turkse moeder: zij tegen mij zeg gen school is vol). Marijke Kemp krijgt niet de kans in wel ke besloten vergadering dan ook haar plannen voor behoud, "Tussenbalans OBS Soest" toe te lichten. Zij is in de hoek gezet door de bovenmeester en dat voelt niet lekker. DE VLIJT PIET FLOOR EN NICOLEUE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O.G. MAKELAARDIJ O.G.'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 - SOEST - TEL: 035-6016824 INTERNET: WWW.DEVUJTMAKELAARDIJ.nl E-MAIL DEVUJT@MAKELAARDIJ Tijdens een routinecontrole hield de politie woensdagavond een 42-jarige bestuurder uit Soest staande op de Schoutenkampweg. Toen de man op straat moest blazen bleek dat hij ge dronken had. Later moest hij een adem analyse afleggen. Daaruit bleek dat hij 1.85 promille alcohol in zijn bloed had. De man werd ingesloten en zijn rijbewijs werd ingevorderd. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2000 | | pagina 3