L Uitverkoop zomercollectie 30-50 KORTING 'Herenakkoord' krijgt zijn beslag 7 ACTUEEL 'Molendael letterlijk dag ziekenhuis' aelhoven en Santvoorde (Baarn) gaan samenwerking verder uitbouwen Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan TE HUUR The Outpost Hil-ton herenmode 9 Waterschap wil snelle aanpak van riskante overstorten f^GINA ^WOENSDAG 5 JULI 2000 irenrestaurant SOESTER COURANT PAGINA 5 LEDUB GANT RIVERWOODS oc CD O I- cc MARLBORO JOHN MILLER do o rn r- O Ouderencommissie bezorgd over minder diensten in Soest eter inspelen op ontwikkelingen Dronken Soesterse achter het stuur Politiezoektocht naar gevallen amazone Iets voor u? REDACTEUR/VERSLAGGEVER m/v Gemeentebesturen tot spoed gemaand Politie sust knokpartij op Schaepmanstraat voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Schoutenpromenade in Soest-Zuid officieel geopend Zomerschouw: 3 juli Service bij .Schoemaker Project Vereenzaming Ouderen Soest tel. 6023681 ;ustus 1999 organiseert de PI, VOS het seniorenrestaurai ctgroep VOS is een werkgro, ichting Welzijn Ouderen Soe ch in voor het doorbreken al isolement, eenzaamheid va iwoners van Soest en Soestei alleenstaanden (evt. ook echi n jongere gehandicapten ai e welkom een smaakvolle warme maaltijd te gebruiken ii urant van het verzorgingshui chot" (in de grote zaal). He tbruiken van de maaltijd stelt e gelegenheid om in contact t, net anderen in een ongedwon ;ezellige sfeer. taurant is open op tg en vrijdag van 12J5-14.jj kunt kiezen uit een driekemi i f9,20. Een aperitiefje kos J dient zich een dag van tevo rlijk om 12.00 uur op te gevei VOS, VOS aan het Dalplein tel '3681. :oek kunt u gebruik maken itenbus Soest/Soesterberg (ooi :n) van de werkgroep Vervoet -6019190 (te bereiken van 9 00 ar). LLJ LU X >- 3 LU Q X CD T) 1 X O De commissie ouderenbeleid Soest maakt zich zorgen over het feit dat Medisch Centrum Molendael steeds minder diensten aanbiedt in de vestiging aan het Dalplein en ouderen voor steeds meer gevallen naar het ziekenhuis in Baarn moe ten. Dit schrijft ze in een brief aan het College van Burgemeester en Wethouders. "Toen enkele jaren geleden het dagzie kenhuis Soest werd geopend, konden wij niet bevroeden dat het 'dag zieken huis' zo letterlijk moesten nemen", al dus de commissie die opkomt voor de belangen van ouderen in Soest. Met uitzondering van ingrepen aan ogen, worden aan het Dalplein geen operaties meer uitgevoerd. Er worden nog wel foto's gemaakt van ledematen, maar verder vinden vrijwel alle dienst verleningen in Baarn plaats. "Een eigen eerste hulppost is er niet, zodat mensen na een klein of groot ongeluk worden doorverwezen naar Baarn. Onlangs na men we een verdere inkrimping van de dienstverlening waar, want ook voor het fdeiing Communicatie irtikel 2.2.2 respectievelijk 4.1.5 respectievelijk ontheffing is ver- t muziek voor de jeugd in de pe- ot 17.00 uur, afwisselend op de iken bij de burgemeester binnen dient te worden gericht aan de Lingen 7.1 en 7.2 (bijzondere be- Verpleeghuis Daelhoven in Soest en ijn van toepassing. Woonzorgcentrum Santvoorde in ;ning worden gevraagd, als er tij- Baarn hebben vorige week een in- op het bezwaarschrift kan wor- tentieverklaring getekend om in de ent van de rechtbank te Utrecht, nabije toekomst op een aantal ge- bieden meer te gaan samenwerken, atuurhjk persoon of 450,-voor De verklaring werd ondertekend is van oepassing. door directeur mevrouw I. van kreukelen en bestuursvoorzitter J. Huis namens Santvoorde; namens daelhoven tekende directeur Ad Vitlox. Samenwerking tussen verzorgings- en Verpleeghuizen neemt overal in het land ™n ook in de regio Eemland toe. Zo kan •ter ingespeeld worden op de lokale •rgvraag, ontwikkelingen op het gebied ran wet- en regelgeving, verdeling van inanciële middelen, CAO e.d. Sant- boorde en Daelhoven hebben samen 'oor Baarn een breed aanbod van zorg vormen te bieden. Zo geeft Santvoorde •rg aan 70 bewoners van het verzor- gshuis waarvan 16 meerzorg psycho- riatrie en 9 meerzorg somatiek ont vangen. Daarnaast geeft men reikwijd- :zorg in 53 aanleunwoningen en senio- ïenwoningen van een woningbouwver eniging. Ook kunnen inwoners van Baarn tijdelijk worden opgenomen in het kader van flankerend beleid en is enkele dagen per week de dagverzor ging geopend voor licht psychogeriatri sche en somatische bezoekers, 'erpleeghuis Daelhoven geeft op de •ofdvestiging in Soest zorg aan 60 psy- ogeriatrische bewoners en 18 somati sche bewoners, terwijl er tevens gemid deld 12 patiënten ter revalidatie zijn •genomen. Ruim een-derde van hen is omstig uit Baarn. Van de 24 bezoe- jrs van de afdeling dagbehandeling, die 6 dagen per week geopend is, komt de helft uit Baarn. Al ruim 10 jaar geeft aelhoven bovendien verpleeghuiszorg boom unus ceder thuis bij 14 verpleeghuisgeïndiceerde inwoners van Baarn; verder is het ver pleeghuis bekend van het kleinschalige woonzorgcentrum de Wiekslag in Soest en heeft het met enkele verzorgingshui zen zogenaamde meerzorgprojecten. Santvoorde en Daelhoven hebben zo'n meerzorgproject voor 9 somatische be woners van Santvoorde. Niet alleen in dat meerzorgproject wordt samenge werkt, maar ook samen met Medisch Centrum Molendael in een ander pro ject "noodbedvoorziening" en tot slot is er een verpleegkundige bereikbaar heidsdienst vanuit de VerpleegThuis- zorg van Daelhoven voor Santvoorde. Die goede ervaringen en de ontwikke lingen in de ouderenzorg hebben bestu ren en directies van beide instellingen doen besluiten op 30 juni een intentie verklaring te ondertekenen om de sa menwerking in de toekomst nog verder gestalte te geven. Zij hebben zich voor genomen dat te doen op tal van terrei nen, zoals het ontwikkelen van nieuwe zorgvormen, kwaliteits- en scholingsbe leid, personeels- en financiële zaken, Mevrouw Van Breukelen en de heren Sluis en Witlox tekenen de intentiever klaring. e.d. Ook streeft men ernaar de huidige meerzorg, die nu een tijdelijke financie ring heeft, te continueren. De onderne mingsraden en cliëntenraden van Sant- voorde en Daelhoven hebben positief geredigeerd op de samenwerking. In de toespraakjes benadrukte mevrouw Van Breukelen dat de samenwerking niet vrijblijvend zou mogen zijn en Wit lox onderstreepte het wederzijds ver trouwen, waardoor het tussen de instel lingen goed "klikt", ook al omdat ze beide betrekkelijk klein zijn en dus geen last hebben van het gebrek aan even wicht tussen bijvoorbeeld de gefuseerde ziekenhuizen ("Gaat dat wel goed...?"). De heer Sluis stelde tenslotte vast dat het verpleeghuis en het verzorgingshuis steeds meer naar elkaar toegroeien. "Waar het ons allemaal om gaat, dat zijn de mensen in onze huizen. Door de zorg voor hen een meerwaarde te geven kun nen zij zich geborgen weten." innen 6 weken na verzending van burgemeester en wethouders van NI 2000 NG tot het opleggen van nadere café 't Hartje, Koninginnelaan t starten. Bij geen bedenkingen 'oornemen en de ontwerp-be- le definitieve beschikking afgeven. ok in de gelegenheid stellen de ier binnen redelijke termijn te n. Mocht dat voor 1 september zijn gebeurd, dan aanschrijven op een dwangsom van f 7.000,-. fwijzen. College wil een gebruik gd niet beoordelen omdat dit ter 't passend wordt geoordeeld. van het advies van de welstands- en de procedure als bedoeld in Lid 1 WRO opstarten, nadat er .•hadeovereenkomst is getekend, ring is getekend dat andere maat- i de mast mogen gebruiken (site- :en verklaring dat de antenne voi le door de gezondheidsraad ge- ieswaarden voor de blootstelling omagnetische velden en nadat imming is over het gebruik van Surveillerende agenten constateerden zondagmorgen rond half twee dat een automobilist wel heel veel ruimte nodig had om vooruit te komen over de Bilt- seweg. Zelfs de berm was daarbij nodig. Na aanhouding op de kruising Becke- ringhstraat-Koningsweg werd een blaas- test afgenomen, waarna op het politie bureau een ademanalyse plaatsvond. De verdachte, een 30-jarige vrouw uit Soest, had 2 promille alcohol in het bloed. Haar rijbewijs werd ingevorderd. Een proces verbaal volgt. Na een melding dat een vrouw gewond geraakt zou zijn bij een val van haar paard in de bossen achter camping Monnikenbosch, zocht de politie met een aantal surveillanceauto's op zater dagmorgen rond tien uur het bos in de omgeving door. Na korte tijd werd de 18-jarige amazone uit Amersfoort ge vonden. Ze bleek door nog onbekende oorzaak van haar paard te zijn gevallen en was even buiten kennis geraakt. Ze werd overgebracht naar ziekenhuis De Lichtenberg. Het paard ging terug naar de stal. Reportages maken over activiteiten en evenementen, intemews afnemen, politieke vergaderingen verslaan, pers berichten verwerken, nieuws boven water halen en dit alles binnen de gemeentegrenzen van Soest DeSoester Courant is een lokaal week blad dat iedere woensdag bij meer dan tienduizend abonnees in Soest en Soesterberg het lokale nieuws thuis brengt Ongeveer tien keer per jaar wordt de krant huis aan huis verspreid in verband met de gemeentelijke bijlage 'Op 't Hoogt. De redactie in Soest bestaat uit twee redacteuren/verslaggevers. Voor de tijdelijke vervanging van één van onze redacteuren zoeken wij een voor de periode van 1 oktober 2000 tot en met 31 januari 2001 Wij zoeken iemand die thuis is in de Nederlandse taal, over enige journalistieke ervaring beschikten zelfstandig kan wer ken (af en toe 's avonds of in het week einde). Een brede maatschappelijke inte resse (ook voor sport) en goede contactuele eigenschappen zijn eveneens vereist Wij bieden een werkkring in een klein, maar gezellig team, goede secundaire arbeidsvoowaarden en een grote mate van vrijheid als het gaat om de werk tijden. Over het salaris treden we graag met u in overleg. De vacature kan eventueel worden gesplitst in twee parttime functies (algemeen en sport). Is uw belangstelling gewekt? Stuur dan vóór zaterdag 15 juli een schriftelijke reactie met c.v. naar de redactie van de Soester Courant, Van Weedestraat 227,3761 CD Soest. E-mailen kan ook: soestcrt@casema.net Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen metJohan van Beek, tel. 035 - 601 41 52 of 06 - 54 79 27 65. maken van een echo wordt men naar Baarn verwezen", schrijft de commissie aan het gemeentebestuur. Veel ouderen zijn aangewezen op het openbaar vervoer, maar vanuit Soest is het ziekenhuis moeilijk met trein en bus te bereiken. Dit baart de ouderencom missie dan ook grote zorgen. In een tijd, waarin iedereen de mond vol heeft van vooruitgang is dit een gewel dige deceptie, een achteruitgang voor met name de oudere inwoners van Soest, meent de commissie. Ze vraagt het College dan ook in overleg te treden met de directie van Medisch Centrum Molendael en een dringend beroep te doen om de gedane beloften alsnog waar te maken. "U moet daarbij niet uit het oog verliezen, dat men in Soest ge wend was aan veel voorzieningen dicht bij huis", staat in de brief te lezen. Of de ziekenhuisdirectie 'omgaat', valt te betwijfelen. De prijs van moderne apparatuur is eenvoudigweg te hoog om van elk apparaat er twee aan te schaf fen. In dit geval wordt de apparatuur in het ziekenhuis in Baarn geplaatst, om dat het ondoenlijk zou zijn om patiën ten die in het ziekenhuis verblijven, voor elk onderzoek naar Soest te vervoeren. Ook op het gebied van het verkeer moet er nog heel wat worden verbeterd, vindt de commissie. Het gaat daarbij vooral om de 30 kilometergebieden. Volgens de ouderencommissie is de nieuwe re gelgeving onduidelijk in de betreffende wijken en lapt het verkeer dezelfde re gels aan zijn laars. Omdat er geen con troles worden gehouden, is de regelge ving volgens de commissie een 'wassen neus'. Daarom heeft ze het College ge vraagd duidelijkheid te scheppen en controles te laten uitvoeren. Verkeer Overigens heeft wethouder Pieter ten Hove van verkeer onlangs nog laten weten, dat in het najaar wordt begonnen met het aanbrengen van fysieke maatre gelen in de 30 kilometergebieden. Verder hekelt de ouderencommissie de oversteekvoorzieningen in de winkelge bieden, in de Soesterbergsestraat, de Van Weedestraat en de Burgemeester Grothestraat. Volgens de commissie wordt weliswaar de indruk gewekt, dat voetgangers voorrang hebben, maar fei telijk is dit niet het geval. De conclusie van de commissie: "De gemeentelijke overheid schept, door het zichtbaar maken van 'oversteekzones' een onvei lige situatie. De kwetsbaarsten zijn de ouderen." Ook op dit gebied wil de commissie dat de gemeente maatregelen treft. In het gebied van Waterschap Vallei Eem zijn op 361 plaatsen over storten van gemeentelijke rioolstel sels op het oppervlaktewater aan wezig. Hier stroomt bij hevige re genval ongezuiverd water vanuit de riolering in het oppervlaktewater. De riolering kan dan de afvoer van afvalwater en regenwater niet meer aan. Dat gebeurt alleen bij riole ringstelsels waarin zowel regenwa ter als afvalwater terechtkomt. Uit een onderzoek dat in opdracht van Waterschap Vallei Eem is uitgevoerd blijkt dat 106 overstorten mogelijk risi co's veroorzaken voor de gezondheid van mensen, dieren of de waterkwaliteit Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl nadelig beïnvloeden. Op 29 plaatsen is het risico urgent, waarvan vijf zeer ur gent. Dijkgraaf en Heemraden van Wa terschap Vallei Eem vraagt aan ge meenten om een actievere houding en wil nog dit jaar weten wat de gemeen ten gaan doen om de problemen op deze locaties op te lossen. De gemeenten zijn verantwoordelijk voor deze lozingen en hebben de plicht om de lozing van ongezuiverd water op het oppervlaktewater zoveel mogelijk te voorkomen. Het waterschap wil dat de 29 knelpunten binnen vier jaar zijn op gelost. De vijf zeer urgente gevallen moeten uiterlijk in 2002 al zijn aange pakt. Een ruzie tussen diverse personen op de Schaepmanstraat is woensdagavond rond zes uur behoorlijk uit de hand ge lopen. Om nog onduidelijke reden vlo gen verschillende partijen in en om een woning daar elkaar in de haren. Over en weer Vielen rake klappen en met een mes, een riek, stokken en een honkbal knuppel werd naar elkaar gedreigd. Nadat assistentie ter plaatse was geko men werd een 25-jarige man uit Soest aangehouden. Op het politiebureau in Soest werden de verhitte gesprekken voortgezet. De groep bestond uit ongeveer tien mannen en vrouwen. Na een bemiddelend ge sprek op het bureau ging iedereen weer enigszins gekalmeerd naar huis. Gevraagde koopsom 529.000/- kosten koper Nog 2 maisonnettes te koop Gevraagde koopsommen vanaf 549.000,- V.O.N. Beetzlaan SOEST Karaktervol halfvrijstaand woon huis met diepe vrije achtertuin (482 m2). De woning is volledig gemo derniseerd en heeft een speelse in richting. Ind.: gang, portaal, voor kamer, eetkamer met ged. open keuken, kelder, bijkeuken met was-/drogeraansluiting en c.v. com bi opst., toilet, speelse tuinkamer met spiltrap naar werkruimte op verdieping. Verd.: 2 ruime slaapkamers, overloop en nieuwe badkamer met 2e toilet. Zolder: bergvliering. Alg.; deze woning is verrassend ingedeeld en biedt on verwacht veel ruimte. NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject ge realiseerd van 5 luxe maisonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnet tes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sa nitair en keuken, goederenlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Burg. Grothestraat SOEST In centrum Soest gelegen opslag ruimte bestaande uit: 1.) Overdekte opslagruimte van ca. 550 mJ met verdieping van ca. 100 m2. 2.) Hal van ca. 72 m2 met een ver dieping van ca. 72 m2. Gevraagde huurprijs ƒ3.500,- per maand Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl VBO Wj Het is alweer ruim een half jaar ge leden dat de eerste bewoners er hun intrek namen, maar maandag werd de Schoutenpromenade in Soest- Zuid officieel geopend door burge meester Koos Janssen. Het bestaat uit zestien appartementen, varië rend van zeventig tot 220 vierkante meter en een koopprijs van 265.000 tot 875.000 gulden. De oplevering van de appartementen had iets vertraging opgelopen. Dit is op zich geen nieuws, omdat op de over spannen bouwmarkt de levertijden van materialen langer zijn geworden en het gezien de krapte op de arbeidsmarkt moeilijk is personeel te vinden. Niette min slaagde BMU erin het project bin nen het aantal gestelde werkbare dagen te voltooien. Er wonen voornamelijk ouderen - de meesten komen uit Soest - die de win kels en het openbaar vervoer voor de deur hebben. De woningen van de Schoutenpromenade bevinden zich op twee woonlagen, op de begane grond van duizend vierkante meter zijn sinds kort Schoonheidssalon Stance Ande- weg, Van Oosten Fotografie, Uitzend bureau Dactylo, Green Health, Stome rij Roeiots, net rvruiavat en de Kabo- bank gevestigd. Op een steenworp af stand ligt winkelcentrum Hartje-Zuid. Tijdens de feestelijke openingsbijeen komst sprak Janssen van een 'fraai com plex met een architectonische allure die past op de locatie'. Directeur Stan Uy- land van BMU memoreerde aan zijn onlangs overleden vader, zonder wie het appartementengebouw nooit van de grond zou zijn gekomen.Al met al duurde het zes jaar voordat het project kon worden afgerond. De Schoutenpromenade maakt onder deel uit van het zogenoemde 'herenak koord' dat het gemeentebestuur in 1994 sloot met BMU. Hierin werden afspra ken gemaakt over de verplaatsing van BMU en de timmerfabriek aan 't Drift- je, de uitbreiding van winkelcentrum Hartje-Zuid en de bouw van de twee appartementengebouwen en acht villa's. Buurtbewoners verzetten zich destijds hevig tegen deze 'deal'. Vooral de Schoutenpromenade was hen een doorn in het oog, omdat er aanvankelijk in het bouwplan werd uitgegaan van een vier de woonlaag met vijf penthouses. Er werden duizenden handtekeningen ver zameld tegen deze hoogbouw en ook de politiek ging zich ermee bemoeien. De gemeente kon echter niet meer onder De heer De Jong (rechts), de eerste bewoner van de Schoutenpromenade, kijkt toe hoe burgemeester Koos Janssen het appartementengebouw in Soest-Zuid officieel opent. Foto: Aldo Allessie het herenakkoord uit. Om de bewoners enigszins tegemoet te komen, besloot het gemeentebestuur dat deze bovenste laag moest worden geschrapt uit de plannen. Ter financiële compensatie maakte Soest 1,5 miljoen gulden over op de bankrekening van BMU. Dit be drag werd overeengekomen na overleg tussen juristen van BMU en de gemeen te én een onafhankelijk deskundige. Uyland: "Er is veel te doen geweest om het herenakkoord. Zonder dit akkoord hadden we hier niet gestaan." De be slommeringen rond het project behoren inmiddels tot het verleden. Op enkele kleine details na is de bouw van de Schoutenpromenade, Thesaurierstaete en de acht villa's afgerond en na een tra ge aanloop (BMU schakelde extra ma kelaars in) verliep de verkoop van de 'woningen voorspoedig. Thesaurierstaete bestaat uit 33 appartementen, waarvan er nog twee te koop zijn. Van de villa's is er nog één vrij. De officiële openin gen van Thesaurierstaete en de villa's vinden later tegelijkertijd plaats. Controle watergangen Waterschap Vallei Sc Eem controleert op 3 juli 2000 of het onderhoud van watergangen die onder de zogeheten zomerschouw vallen, goed is uitgevoerd. Het waterschapsgebied omvat de Gel derse Vallei, het Eemland, de polder Arkemheen en het westelijk deel van de Veluwe. Goed onderhoud van sloten is van belang voor een snelle afvoer van overtollig water. Het waterschap controleert bij de zo merschouw of de waterkanten zijn ge maaid en of planten en drijvend vuil uit de watergangen en van de taluds zijn verwijderd. Bij duikers en bruggen be kijkt het waterschap of planten en (drij vend) vuil uit duikers en onder bruggen zijn verwijderd, de constructie van dui kers en bruggen is onderhouden volgens de voorschriften, grond en bagger zijn verwijderd, zodat de afmetingen en vorm van duikers en watergangen onder bruggen voldoen aan de voorschriften. Onderhoudsplichtigen moeten op 3 juli aan de onderhoudsverplichtingen heb ben voldaan. Als dat niet het geval is, volgt een waarschuwing. Daarna laat het waterschap het onderhoud op kosten van de overtreder verrichten. Bij vragen over de zomerschouw 2000 kan men op werkdagen tussen 09.00 en 10.00 uur bellen met de Afdeling On derhoud van Waterschap Vallei Eem, 033 - 43 46 321. )AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect?wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! «Hpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2000 | | pagina 5