Uitverkoop zomercollectie 40-60 KORTING Van den Hengel uit veelzijdigheid ook in eigen nieuwe kantoorgebouw ^Dogterom Betere bescherming van grondwater HALVE PRIJZEN VAKANTIEBEZORGERS SOB ACTUEEL r Nieuwe projecten in De Kwekerij na zomervakantie The Outpost Hil-ton herenmode o Bevolkingsgroei in Utrecht boven landelijke gemiddelde Speel- en spelfestijn vijf weken lang in Aqua Indoor Heeren Van Brederode Sterftekans in stad Utrecht hoger dan rest provincie PAGINA 4 WOENSDAG 12 JULI 2000 SOESTER COURANT Soester bouwbedrijf houdt zaterdag open huis aan Veldweg PAGINA 5 LEDUB GANT RIVERWOODS z> 0 rn MARLBORO JOHN MILLER a Meningen van lezers Openbaar onderwijs Van 16 juli tot en met 20 augustus de bestede lekkerste Iets voor u? REDACTEUR/VERSLAGGEVER m/v Provincie neemt extra maatregelen MANNENMODE Weer folder over zwemmen in open water in provincie gevraagd in Soest voor de voor de maanden juli en augustus. Extra beloning Aanmelden: tel.: 601 41 52 Provincie: Geld voor stimulering volkshuisvesting Service bij .Schoemaker 16 100 gram 2 ®5 Communicatie teenhoffstraat 40-42: elanghebbenden een ge- ienen, dan moet dat be- >est, Postbus 2000, 3760 um van de sloopvergun- l berk en 2 eiken ;en stond vermeld dat voor Soesterbergsestraat 14. ;ventuele vergunning kun- king kenbaar maken bij de 0 CA Soest, telefoonnum- merikaanse eiken 6 weken na verzending van meester en wethouders van p het bepaalde in artikel 83 aten uit een onderzoek naar de bijhouding van de per- Oud adres: Birkstraat 118 B Ereprijsstraat 10 Smitsweg 61 Albert Cuyplaan 101 Laanstraat 64 Soesterbergsestraat 4 F Smitsweg 227 A Ferdinand Huycklaan 18 Ereprijsstraat 189 Valeriaanstraat 98 Birkstraat 118 B nen bij het college van Bur- 3760 CA Soest. vrijstelling t.b.v. stallen van 7 ijzen. Eigenaar aanschrijven mber a.s. de caravans van doen verwijderen op straf- vangsom van f 1.500,00 per ift deel gegrond (alleen t.a.v. »eid aan huis en de 40/60%- m deels ongegrond verklaren ergunning alsnog weigeren. verlenen ingevolge artikel 2 ap de dierenbescherming ecker, Birkstraat 148 te b.v. caravanstalling weigeren; )les v.k.a. Opvallend op een ogenschijnlijk onopvallende plaats. Dat is van toe passing op het nieuwe kantoor van Bouwbedrijf Van den Hengel bv. Op een steenworp afstand van NS- station Soestdijk klopt het nieuwe hart van de middelgrote onderne ming die gespecialiseerd is in veel zijdigheid. Het is een modern pand met twee lagen van 350 vierkante meter, dat tegelijkertijd fraai en functioneel is. Zaterdag houdt Van den Hengel open huis aan de Veld weg. Het moest er een keer van komen. In de loop der jaren was het oude kantoor langs de spoorbaan naar alle kanten toe uitgebreid, maar desondanks kon het de groei van het bedrijf niet bijbenen. Van daar dat de directeuren Bert Smeeing en Ries Langendorff besloten nieuwbouw te plegen. Het resultaat, uiteraard zelf gebouwd, beslaat bijna twee keer zoveel vierkante meters als het oude kantoor, maar dat is geen overbodige luxe voor het bedrijf dat in de laatste vijf jaar de omzet verdrievoudigde. In 1964 begon de Soester E.A. van den Hengel het gelijknamige bouwbedrijf. Ruim twintig jaar geleden was de werk plaats al aan de Veldweg gevestigd, maar werkte bijvoorbeeld de boekhou der nog ten huize van de grondlegger. Daarin kwam verandering, toen op de werkplaats een verdieping werd gerea liseerd. Verschillende uitbreidingen volgden. Bert Smeeing en Ries Langen- dorff kunnen het zich als de dag van gis teren herinneren, want ze waren er al bij, lang voordat ze in 1994 het bedrijf overnamen. Het tweetal bouwde de onderneming verder uit en kwam enkele jaren geleden tot de conclusie dat in het toenmalige kantoor geen speelruimte meer was. Zelfs een deel van de werkplaats was al opgeofferd. Dit had alles te maken met de groei van het bedrijf en de ontwik kelingen in de bouwwereld. "Het accent ligt tegenwoordig veel meer op de werk voorbereiding, de bouwplaats wordt steeds meer een montageplek", legt Smeeing uit. Op kantoor wordt vandaag de dag in toenemende mate werk voor bereid, zodat op de bouwplaats alles op rolletjes loopt. In de werkplaats heeft Van den Hengel de beschikking over onder meer een eigen timmerfabriek, een meubelmakerij. 'Veelzijdig in bouwen' is leus van het bedrijf, waar ongeveer 75 mensen hun brood verdienen. En daar mee is niets te veel gezegd, zo blijkt uit de activiteiten van de VCA-gecertifi- ceerde firma. Zo restaureerde ze het monumentale NS-station Holland Spoor in Den Haag, het Pakhuis Am sterdam en tal van andere gebouwen met een grote historische waarde. Dich ter bij huis was Van den Hengel betrok ken bij de bouw van bijvoorbeeld de Hema en Albert Heijn aan de Burge meester Grothestraat, terwijl het nu de laatste hand legt aan het nieuwe hoofd kantoor van de Rabobank aan het Kerk plein. Of het nu gaat om de nieuwbouw van een groot winkelcentrum, de inrichting van kleinere productieruimten, het rea liseren van kapitale kantoorpanden, de renovatie van karakteristieke villa's, het isoleren van flatwoningen, het plegen van degelijk onderhoud of het bekisten en metselen van gewelven in een wijn kelder, Van den Hengel is van alle markten thuis. "Professionele uitoefe ning van het ambacht en plezier in het werk vormen de kurken waarop wij drij ven. Hang naar het kleine, drang naar het grote is veelzeggend voor onze huis stijl", aldus Smeeing en Langendorff. Vandaar dat veel aandacht wordt be steed aan de scholing van het personeel. Dat is, gezien de ontwikkelingen van de techniek en nieuwe materialen, ook een noodzaak om flexibel, adequaat en ver antwoord te kunnen inspelen op de wensen van de klanten. De directie denkt er daarom over om in het oude kantoorgebouw een intern opleidings centrum in te richten. Van 18 tot 31 juli is De Kwekerij gesloten. Ongeveer vijfduizend ba sisscholieren namen het afgelopen schooljaar deel aan één of meer van de twaalf projecten in het milieu educatief centrum aan de Molen straat. Na de vakantie wordt een nieuw programma op het gebied van natuur en milieu aangeboden. In september wordt begonnen met een spinnenproject voor de middenbouw van het basisonderwijs en in samenwer king met de Stichting Balans is er voor tien- tot twaalfjarigen een ecokids pro gramma voorbereid. Dit bestaat uit tien bijeenkomsten buiten schooltijd. De deelnemers voeren opdrachten in hun wijk uit, wisselen ervaringen uit met kin deren uit andere delen van de wereld en proberen de situatie in hun wijk te ver beteren of te verfraaien. De resultaten worden samengevat in een tentoonstel ling voor de wijkbewoners. Wie ideeën heeft voor projecten in De Kwekerij, kan vóór 18 en na 31 juli con tact opnemen met Henriëtte Steijn (tel. 6093454 of 6022530) of Johan Simon (tel. 6093202). Tuiniéren Het project milieuvriendelijk tuinieren voor volwassenen wordt dinsdag 12 sep tember voortgezet en tevens afgerond met de laatste voorlichtingsavond. Snoeien in de sier- of volkstuin is dat het onderwerp tijdens de bijeenkomst die om 19.00 uur begint in het volks tuincomplex van 't Nut aan de Jacht huislaan. LÜ CC Lil CD X GC lil Q CC CD "O 1 CO H XI O T] Open huis Bouwbedrijf Van den Hengel bv houdt zaterdag 15 juli van 11.00 tot 17.00 uur open huis aan de Veldweg. Aan de bui tenkant valt het nieuwe kantoor op door zijn vorm en de glazen voorgevel, bin nen zijn functionaliteit en vormgeving gecombineerd, waarbij de ontwerpers en bouwers oog hadden voor details. Ook het eigen kantoor is veelzijdig. Belangstellenden kunnen over drie da gen een kijkje komen nemen in het nieuwe kantoorpand. Smeeing: "Als je uitnodigingen moet versturen, bestaat vanwege de drukte altijd het risico dat niet iedereen er één heeft gekregen. Daarom wil ik de relaties die per onge luk geen kaart hebben ontvangen, bij deze alsnog van harte uitnodigen om l onze gast te zijn." Hierbij een reactie op het stuk in de krant over de voorgenomen sluiting van de Klimop en de Buut. Ik heb het al twee keer eerder meegemaakt, dat de gemeente op deze manier met ouders omspringt. Inspraak, ouderraad en m.r. worden dan zelfs buiten spel gezet. De eerste keer door de ouders van de Regentuuter en de Schakel voor het blok te zetten van een gedwongen fusie. Deze school werd toen de Klimop. De tweede keer door de ouders voor het blok te zetten van het op staande voet ontslag van de directeur en een docent. Wij mochten niet weten waarom, maar wel werden we erop aangesproken door andere mensen wat er gebeurd was op school. Of zij zich aan kinderen hadden vergrepen of een greep in de kas had den gedaan. De o.r. en m.r. werden bui ten spel gezet. Ook de Schakel heeft na 25 jaar zijn poorten moeten sluiten en op die plek staan nu huizen. De ge meente heeft daarbij niet aan de kinde ren gedacht, maar aan wat het terrein oplevert. Je kunt actie voeren wat je wilt, de ge meente drukt haar zin toch door. Vele ouders hadden na twee keer geen zin meer en hebben toen hun kinderen van school gehaald. Mevrouw Kemp had het toch kunnen zien aankomen dat het voor de derde keer zou gebeuren. Toen de directeur en kleuterjuf werden geschorst was dat net voor de paasvakantie en hoe kun je kleuters duidelijk maken dat hun juf niet op het paasfeest aanwezig mag zijn? Mijn jongste zoon heeft maanden niet kunnen begrijpen dat hij zijn verjaardag niet samen met de directeur mocht vie ren op school. Als er een docent jarig was, werd hij toegezongen, was er toe vallig een kind jarig, dan mocht hij naast de docent staan. Ik hoop voor jullie dat het jullie wel lukt nu we een nieuwe burgemeester heb ben. Bij de eerste keer hadden we een wethouder die gaten in de weg en drem pels veel belangrijker vond, maar haar ondergang is geworden. De twee keer een burgemeester die zich boven de wet voelde staan. Veel geluk. Loes van Brienen De provincie Utrecht telde op 1 ja nuari 20001.108.580 inwoners. De verwachting is dat in 2010 het aan tal inwoners zal zijn toegenomen tot 1.203.130. In 2020 tot 1.25 mil joen. De groei van de bevolking ligt boven het landelijk gemiddelde en zal zich met name voordoen in de stadsgewesten Utrecht en Amers foort. Dit blijkt uit het rapport "Bevolkings ontwikkeling en woningbehoefteraming 2000-2010' dat Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben vastgesteld. De uit komsten van het onderzoek zullen wor den gebruikt als bouwstenen voor de provinciale "Visie Wonen" en het Streekplan. Ook de streekplandeelgebieden West en Zuidoost kennen de komende 10 jaar nog een (bescheiden) bevolkingsgroep. In tegenstelling tot de landelijke bevol kingsgroei neemt de groei in Utrecht vooral toe door natuurlijke aanwas. De verwachting is dat het huidige hoge mi gratieoverschot in de provincie na 2005 geleidelijk zal afnemen tot een voor Utrechtse begrippen laag niveau. De vergrijzing neemt toe, maar in min der sterke mate dan in Nederland als geheel. Het aantal 65-plussers zal de komende 20 jaar toenemen van 137.750 tot ruim 211.750 in 2020. Deze groep zal dan 17% van de Utrechtse bevolking uitmaken. Tot 2010 zal de provinciale woningbe hoefte toenemen met ruim 56.000 wo ningen. De woningvoorraad zal in deze periode naar verwachting groeien van 446.250 tot 514.775 woningen. Dit is een toename van ruim 68.500 wonin gen. Bij deze ontwikkelingen zal al in 2005 sprake zijn van een kwantitatief evenwicht op de woningmarkt. Na 2010 is de verwachting dat het woningtekort weer oploopt. Hierbij moet rekening worden gehouden met het feit dat het migratiepatroon moeilijk te voorspellen is. Het is onduidelijk in hoeverre een ontspannen woningmarkt nieuwe wo ningzoekenden van buiten de provincie, die hier werkzaam zijn, zal bewegen tot een verhuizing naar een woonplaats dichter bij de werkplek. Daarnaast zul len zich tekorten voordoen in kwalitatief opzicht. De veranderende woningvraag, onder invloed van demografische maat schappelijke en economische ontwikke lingen kan ertoe leiden dat naast nieuw bouw grootschalige herstructurering van de woningvoorraad noodzakelijk is. Tijdens de zomervakantie houdt Aqua Indoor vijf weken lang een speel- en spelfestijn. Het program ma, waarin activiteiten voor zowel jongeren als ouderen zijn opgeno men, wordt elke week herhaald. Be gonnen wordt zondag 16 juli. Tot die tijd is het zwembad overigens gesloten in verband met onder houdswerkzaamheden. Tot en met 20 augustus is er elke zon dag gezinszwemmen van 10.00 tot 14.00 uur, daarna is er tot vijf uur 's middags een spelinstuif. Vanaf 17 juli zijn er vijf maandagen die in het teken van de slang staan. Tussen 13.00 en 17.30 uur kunnen bezoekers van het bad proberen over het negen meter lange, gladde lichaam van de slang te kruipen en uiteindelijk op zijn kop te gaan staan. Iedere dinsdagmiddag worden vijfhon derd stuivers op de bodem van het bas sin verspreid. Wie een gemerkt stuiver tje opduikt, kan deze inruilen tegen een ijsje. Op woensdagmiddag is er een spel-instuif en elke donderdagmiddag liggen er loopmatten op het water. De komende vijf weken heeft Aqua In door op vrijdag een stormbaan uitgezet met onder meer twee schier onneemba re heuvels. De bedoeling is er zo snel mogelijk over heen te rennen zonder uit te glijden of in het water te vallen. Aan deze activiteit kan behalve 's middags ook in de avond van zeven tot tien uur worden deelgenomen. Knutselen staat centraal op de zaterda gen, van 10.00 tot 17.00 uur. Tekenen, kleuren, figuurzagen, plakken en knip pen, alles kan. De kinderen mogen hun creatie mee naar huis nemen. Tijdens het speel- en spelfestijn zijn de avonduren hoofdzakelijk gereserveerd voor banenzwemmen, terwijl in het re- creatiebad spelmaterialen zullen liggen. Het volledige vakantieprogramma is verkrijgbaar bij de kassa van Aqua In door aan de Daiweg. De folder kan te vens worden aangevraagd door het fax nummer of emailadres door te bellen naar 6029337. Aqua Indoor zendt het dan toe. Voor overige informatie, tel. 6026454. Een toegangskaart voor het bad kost 5,85 gulden voor kinderen tot en met 15 jaar en 7,05 gulden voor ouderen. Een elfbadenkaart kost 58,50 gulden (t/m 15) of 70,50 gulden. Voor een elfbaden kaart voor het lunchzwemmen (13.00- 14.00 uur in wedstrijdbad) moet 59 gul den worden neergeteld. BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53/Söest Telefoon 035-6012050 Reportages maken over activiteiten en evenementen, interviews afnemen, politieke vergaderingen verslaan, pers berichten verwerken, nieuws boven water halen en dit alles binnen de gemeentegrenzen van Soest De Soester Courant is een lokaal week blad dat iedere woensdag bij meer dan tienduizend abonnees in Soest en Soesterberg het lokale nieuws thuis brengt Ongeveer tien keer per jaar wordt de krant huis aan huis verspreid in ver band met de gemeentelijke bijlage 'Op 't Hoogt. De redactie in Soest bestaat uit twee redacteuren/verslaggevers. Voor de tijdelijke vervanging van één van onze redacteuren zoeken wij een voor de periode van 1 oktober 2000 tot en met 31 januari 2001. Wij zoeken iemand die thuis is in de Nederlandse taal, over enige journalistieke ervaring beschikt en zelfstandig kan wer ken (af en toe 's avonds of in het week einde). Een brede maatschappelijke inte resse (ook voor sport) en goede contactuele eigenschappen zijn eveneens vereist Wij bieden een werkkring in een klein, maar gezellig team, goede secundaire arbeidsvoorwaarden en een grote mate van vrijheid als het gaat om de werk tijden. Over het salaris treden we graag met u in overleg. De vacature kan eventueel worden gesplitst in twee parttime functies (algemeen en sport). Is uw belangstelling gewekt? Stuur dan vóór zaterdag 22 juli een schriftelijke reactie met c.v. naar de redactie van de Soester Courant, Van Weedestraat 227,3761 CD Soest. E-mailen kan ook: soestcrt@casema.net Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met Johan van Beek, tel. 035 - 601 41 52 of 06 - 54 79 27 65. In de beleidsnota 'Zuiver drinkwa ter uit de grond' die GS in concept hebben vastgesteld, staan maatrege len om het grondwater beter te be schermen. Door betere regelgeving, ruimtelijke ordening, een gebiedge- richte aanpak en beter naar de wer kelijke risico's van maatschappelij ke activiteiten te kijken, moet het drinkwater in de provincie Utrecht ook voor de komende honderd jaar zeker worden gesteld. Ook een optimale verdeling van taken en rollen tussen de provincie, de ge meenten en de waterleidingbedrijven kan hieraan bijdragen. De nota is een uitwerkingsplan van het Provinciaal Milieubeleidsplan. Op voorwaarde dat de statencommissie Water en Milieu in stemt met het openen van de inspraak, wordt de nota vanaf 17 juli tot 18 sep tember 2000 ter inzage gelegd en voor inspraak opengesteld. In de provincie Utrecht zijn 30 locaties om (grond)water te winnen voor de drinkwatervoorziening, waaronder Soestduinen. Direct bij de winputten zijn alleen activiteiten op het gebied van de waterwinning toegestaan. Van die 30 winningen hebben er 18 een grondwa terbeschermingsgebied. Voor die gebie den, gelden de regels van de Provincia le Milieuverordening (PMV). Nieuw is, dat hoe kwetsbaarder de winning is, des te meer regels er in dat gebied voor gel den. De PMV wordt op dit onderdeel aangepast. Ook het spoor van de ruimtelijke orde ning willen GS inzetten om het drink water te beschermen. Bij 11 van de 18 winningen wordt een soort buitenring om het grondwaterbeschermingsgebied gelegd - de zogenaamde 100-jaarslijn - waarbinnen extra aandacht wordt ge schonken aan de bescherming van het grondwater. Binnen deze 100-jaarszone doet het in het maaiveld geïnfiltreerde regenwater er maximaal 100 jaar over om de winputten te bereiken. Door in dit vergrote gebied extra aandacht te geven aan het waterwinbelang wordt een duurzame en effectiever bescher- mingbeleid gerealiseerd. De 100-jaarzo- ne worden opgenomen in het streekplan van de provincie met een toelichting, waarin de gemeenten gevraagd wordt bij bestemmingsplannen dit belang te laten meegeven. Uiteindelijk is het de gemeente die de afweging maakt en niet de provincie over wat wel en niet kan. Resultaat van die afweging zou kunnen zijn dat een met het waterwinbelang strijdige be stemming gerealiseerd. Van belang is dat deze afweging zichtbaar en zeer goed wordt onderbouwd. Aangegeven moet worden waarom andere belangen doorslaggevend zijn en hoe bijvoorbeeld bij de aanleg of bouw van activiteiten rekening wordt gehouden met het wa terwinbelang. Nieuw is ook de gebiedsaanpak. Deze levert per gebied maatwerk op over de inzet van instrumenten. De provincie speelt hierbij de rol van coördinator en regisseur; de gemeenten zijn 'eigenaar' van het gebied en richten zich meer op de (mede)uitvoering. De waterleidings bedrijven zijn als grootste belanghebbers (mede)financier. Deze rolverdeling moet leiden tot een effectieve aanpak. zie advertentie elders in deze courant De inwoners van de stad Utrecht hebben een sterftekans die bijna tien procent hoger ligt dan in de rest van de provincie Utrecht. Tegen pool vormen de inwoners van West en Zuid-Oost Utrecht, met een sterftekans die bijna vijf procent kleiner is dan in de provincie als ge heel. De regio Eemland ligt precies op het gemiddelde. Evenals landelijk zijn ook in de vier re gio's hart- en vaatziekte, kanker, lucht wegenaandoeningen en ongevallen de meest voorkomende doodsoorzaken. Samen zijn ze verantwoordelijk voor meer dan driekwart van de sterfte. Ook voor deze doodsoorzaken afzonderlijk zijn verschillen zichtbaar tussen de re gio's. In Utrecht stad is, bij mannen en vrou wen, sprake van een oversterfte aan kanker. Longkanker levert hieraan een belangrijke bijdrage. Ook de sterfte aan luchtwegaandoeningen is in de stad ver hoogd. Verder valt op dat inwoners van West-Utrecht minder vaak overlijden aan hart- en vaatziekten en dat de regio Zuid-Oost Utrecht juist laag scoort op ongevallen. Uit eerder onderzoek is gebleken dat een aantal factoren een rol speelt bij de verklaring van deze verschillen. Grote steden hebben, vanwege goede voorzie ningen in de directe omgeving, een aan trekkingskracht op minder gezonde mensen. Bovendien wonen er verhou dingsgewijs meer mensen met een lage re sociaal-economische status: een groep met relatief veel gezondheidspro blemen. Maar inwoners van grote ste den leven gemiddeld ook ongezonder. Daarbij kan gedacht worden aan drink en rookgedrag maar ook op het gebied van sporten en voedingsgewoonten zijn die verschillen aanwezig. De vier GGD'en in de provincie Utrecht hebben gezamenlijk de sterfte- patronen in de provincie geanalyseerd over een periode van zes jaar. De uit komsten staan beschreven in de rappor tage "Sterfte in kaart". De goed leesbare publicatie beschrijft cijfers, trends, ver klaringen en aanbevelingen voor pre ventie. De GGD'en zullen het materiaal nog verder analyseren om meer informatie voor de afzonderlijke regio's en ge meenten te kunnen geven. Behalve in het rapport is de informatie ook beschikbaar via internet: www.ggdwu.nl. ('Provinciale sterfteana- lyse'). Evenals voorgaande jaren heeft de provincie een folder uitgegeven over "zwemmen in open water". Zwem men in open water is in de provincie Utrecht op veel plaatsen goed mo gelijk. Op sommige plaatsen is het water niet schoon genoeg en kan het ongezond zijn om te gaan zwemmen. Op andere plaat sen is zwemmen levensgevaarlijk, bij voorbeeld omdat een druk bevaren vaargeul langs de stranden loopt. De folder geeft aan waar veilig gezwom men kan worden. De provincie houdt op deze zwemplaatsen toezicht op de waterkwaliteit en veiligheid. Verder staat in de folder informatie over onder meer entree, of er een zandstrand is, of er douches, EHBO en toiletten zijn en of er parkeergelegenheid is. De folder is gratis af te halen in het in formatiecentrum in het gemeentehuis. Om allerlei vernieuwende initiatie ven te ondersteunen en te stimule ren op het terrein van volkshuisves ting (Experimentenkrediet volks huisvesting) stelt de provincie Utrecht dit jaar 450.000 gulden be schikbaar. Met dit geld kunnen ge meenten, woningbouwcorporaties en andere instanties die in de pro vincie werkzaam zijn in de volks huisvesting, projecten realiseren die anders moeilijk of in het geheel niet van de grond zouden komen. Het geld kan gebruikt worden om bij voorbeeld architecten extra te begelei den, mogelijkheden te scheppen extra overleg te plegen met bewonersgroepe ringen en haalbaarheidsstudies uit te voeren. Het voorstel wordt in septem ber in de commissie Ruimte en Groen ter advisering voorgelegd. Het budget dat voor deze regeling be schikbaar wordt gesteld, is de afgelopen jaren aanzienlijk verhoogd door het toe nemend aantal aanvragen de afgelopen jaren. Was er in 1994 slechts 80.000 gulden beschikbaar, dit jaar (en voor komende jaren is dat opgelopen tot 450.000 gulden. Het geld wordt dit jaar over uiteengelopende projecten ver deeld variërend van particulier op drachtgeverschap, tot woon/zorg pro jecten en van huisvesting doelgroepen tot duurzaam bouwen. Dit jaar zijn twintig aanvragen voor sub sidie binnengekomen. Het totaal ge vraagde subsidiebedrag is 958.900 gul den. Vijftien projecten zijn gehonoreerd. )AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs I verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! sintert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2000 | | pagina 5