Verdwenen Soest Hullei Lorca Trio doet z'n naam eer aan Deze week drie optredens in Cabrio Soest 50 jaar geleden j f 2,50 korting 1 CULTUUR (t WEIZIJN t Derde concert Bach-serie Hulpver SOESTER COURANT WOENSDAG 19 JULI 2000 Seniorenrestaurant Duivenberichten SOESTERËSCOURANT abrio VOORDEELBON: "De droom van Jan Klaassen" op donderdag 20 juli (14.30 uur) P.V. De Vriendschap Belgen competitie Poppenkastmeesterverteller en extra concert Israëliërs Soester Courant Museum Oud Soest Historische Vereniging Soest Naar een Europese munt? Zondag 30 juli in de Open Hof PAGINA 12 Meningen van lezers De caravanstalling WOENSDAG 19 Jl Wegens vak van n t/m maa VOOR Soest, Birkstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 24 uur per dag bereikbaar Het Parket Atelier Concert door het Lorca Trio met Sonja van Lier (sopraan), Adrian Elissen (fla menco gitaar) en Michael Benedik (klassieke gitaar); Openluchttheater Cabrio, zondag 16 juli. Na wat tapas en sangiro konden de tien tallen bezoekers luisteren naar het Lor ca Trio. Het trio, vernoemd naar de dichter/componist Frederico Garci Lor ca, deed de naam eer aan. De twee gi taristen hadden een bewerking gemaakt van de begeleiding van een aantal liede ren. Dit perfect op elkaar afgestemde spel met een prachtig zingende Sonja van Lier gaf het publiek dan ook veel om van te genieten. De intensiteit, die bij elk lied verschillend is, wist ze zeer muzikaal en temperamentvol weer te geven, soms met pathos, dan weer me lancholisch. De twee liederen 'Nana de Sevilla' en 'Los Quatro Muleros' maakten op het Het hek van Cabrio wordt de ko mende dagen driemaal wijd open gezwaaid voor uiteenlopende voor stellingen. Kinderen kunnen nieu we belevenissen van Jan Klaassen bekijken, Peter van der Linden komt verhalen uit tal van landen vertellen en er is een ingelast con cert van een orkest uit Israël, dat momenteel door ons land toert. Het openluchttheater ligt verscholen in de bossen. De ingang ervan is te vinden aan de Soesterbergsestraat, schuin te genover het voormalige terrein van zie kenhuis Zonnegloren. Jan Klaassen Donderdag 20 juli, 14.30 uur; Entree 7,50 gulden (5,00 gulden tegen inleve ring van de kortingsbon die bij dit arti kel is afgedrukt). Rob Numan verzorgt voor de jeugd een poppenkastvoorstelling met Jan Klaas sen in de hoofdrol. De held van vele kinderen geniet van een vakantie en is lekker lui. Totdat hij in slaap valt en begint te dromen. Dan krijgt hij het in eens verschrikkelijk druk. Kiriat-Bialik Youth Wind Zaterdag 22 juli, aanvang 21.00 uur; Entree 5,00 gulden. publiek de meeste indruk. Besloten werd met twee Sevillanas. Lang leve Sevilla! 'Ja Daag!' van cabaretier Mark van de Veerdonk; Openluchttheater Cabrio, zaterdag 15 juli. Het was meteen raak. De twee school- jochies, een daverend applaus vanuit het publiek en via de geluidsinstallatie. Daar zaten ze dan in het ouderwetse school- bankje - dat multifunctioneel inzetbaar was - compleet in korte broek en grij ze spencer. In het tweede deel bleek het duo in gelijksoortige lange broek met grijs vest samen opgegroeid tot kantoor klerken bij een brand- en waterscha deassuradeur. Met simpele ingrepen werd het bankje getransformeerd tot cir- cuspaard of voorplecht van de Titanic, waarop acrobatische varianten werden uitgevoerd. In 'Ja Daag!' heeft Van de Veerdonk, altijd in voor interactie met zijn publiek, De organisatoren van Cabrio zijn erin geslaagd het Israëlische Kiriat-Bialik Youth Wind Orchestra te strikken. De 46 jonge muzikanten maken een tour nee door Nederland en België en ver blijven de komende dagen in jeugdher berg de Heidebloem aan de Bosstraat. Zaterdag geven ze een extra concert in het openluchttheater. Het orkest is van het Orchestra House' dat ten oosten van Haifa is gevestigd. Daar oefenen wekelijks vijf jeugdorkes ten en er is een conservatorium waar 1200 strijkers en pianisten worden op geleid. De laatste jaren zijn er zevendui zend nieuwe immigranten uit onder meer Rusland en Ethiopië neergestre ken, voor wie inmiddels ook een kinder en een ouderorkest zijn opgericht. Dirigent Ronny Kess-El heeft het orkest dat in Soest optreedt, al veertien jaar onder zijn hoede. Hij ontving zijn mu zikale opleiding aan het conservatorium in Haifa en completeerde zijn studie in Tel Aviv. In Cabrio zal het orkest hoofd zakelijk lichte muziek spelen. Na afloop is er gelegenheid om met de muzikan ten een babbeltje te maken. Er is koffie en gratis cake. Meesterverteller Zondag 23 juli, aanvang 14.30 uur; Entree 15,00 gulden. Bij slecht weer Ongeveer vijftig mensen woonden het concert van het Lorca Trio bij. een nieuwe setting gekozen. Niet solo, maar wonderbaarlijk goed bijgestaan door Paul Griffioen die het kunst- en vliegwerk voor zijn rekening neemt en - zonder te spreken - de voorstelling gewild een filmisch, mimisch karakter geeft. Er zaten dan ook geregeld lichamen in eengestrengeld er er werd vaak enorm aan elkaar getrokken. De meest adem benemende valscènes werden nage speeld en uiteindelijk nam het duo op dramatische wijze afscheid van de schoolbank en kantoor. Van de Veer donk grossierde in grappen en bewees opnieuw dat de uitroep 'Ja Daag!' in de moderne, minachtende betekenis aller minst op hemzelf van toepassing is. Een kostelijke avond 'Acrobaret'. Berna Kousemaker wordt uitgeweken naar Artishock (15.00 uur) aan de Steenhoffstraat. "Meestal begin ik op één van mijn bam boefluiten te spelen en dan komen er altijd wel een paar sprookjes aangevlo gen." Peter van der Linden vertelt le vensverhalen en sprookjes uit alle windsstreken en culturen: Joodse, chas sidische en derwisj-vertellingen, sprook jes uit China, Japan, Tibet en Rusland, verhalen uit Noord- en Zuid-Amerika en Ierse elfenverhalen. Is een verhaal horen iets anders dan le zen? "Jazeker", zegt Van der Linden, "over een sprookjesboek dat in de kast staat, zeg ik altijd: de sprookjes liggen te slapen tussen de bladzijden. Sla je dat boek open en begin je te lezen, dan gaan ze dromen in je hoofd. Worden ze ech ter verteld, dan komen ze tot leven." Project Vereenzaming Ouderen Soest 5 tel. 6023681 Sinds augustus 1999 organiseert de pro jectgroep VOS het seniorenrestaurant. De projectgroep VOS is een werkgroep van de Stichting Welzijn Ouderen Soest. Zij zet zich in voor het doorbreken van het sociaal isolement, eenzaamheid van oudere inwoners van Soest en Soester- berg. Oudere alleenstaanden (evt. ook echt paren) en jongere gehandicapten zijn van harte welkom een smaakvolle en gezonde warme maaltijd te gebruiken in het restaurant van het verzorgingshuis "Molenschot" (in de grote zaal). Het samen gebruiken van de maaltijd stelt u ook in de gelegenheid om in contact te komen met anderen in een ongedwon gen en gezellige sfeer. Het restaurant is open op maandag, woensdag en vrijdag van 12.15-14.15 uur. U kunt kiezen uit een driekeuze menu a f 9,20. Een aperitiefje kost f 1,50. U dient zich een dag van tevo ren uiterlijk om 12.00 uur op te geven bij de SWOS, VOS aan het Dalplein, tel. 035-6023681. Wedvlucht; Chantilly; Afstand: 388 kilometer; Wind: noord west. DE ZWALUW R. Eimers 1. V. Es Rijksen 2. Wigtman Th. 3. Bruin gebr. de 4. Comb. De Bes-de Bree 5. E. v.d. Brakel Zn. 6. Comb. van Egdom 7. P. Kanters 8. R. v. Hornsveld 10. Vonk H. 12. Rijksen G. 14. Brakel J. v.d. Zonen 22. Patrick Ingrid 27. R.W. Grift 32. De Bruin v. Arnhem 35. H. Toonen Zn. 41. R. v. 't Net 45. A. Hooijer 56. G.M. Schimmel 71. H. Huisman 80. L. Vogel. DE VRIENDSCHAP J.C. Wijnands 1. A. Dijkstra 2. W. Hoffmann 3. Altenaar/Reijerse 4. Vaessen/Veenendaal 6. J. Kortland Zn. 8. R. v. Groenestein/ Zn. 11. B.G. Schimmel 13. Comb. Zijtveld/ Krol 16. H.H. v.d. Veen 17. A.B. Grift 18. Comb. Westerveld 19. J. v. Groningen 34. T. Kok 36. H.C. Rauch 39. J. Beijer 43. W.H. van Drie 45. Wedvlucht: Chateauroux: Afstand: 649 kilometer; Wind: noord west. DE ZWALUW H. Huisman 1. R. Eimers 3. L. Vogel 4. Rijk sen G. 7. Bruin gebr. de 10. Bree H. de 11. Comb. van Egdom 14. Benschop J. 15. R.W. Grift 16. P. Kanters 19. Vonk h. 20. Comb. dè Bes-de Bree 21. V. Ginkel Kanters 22. Dijk J. van 23. R. v. 't Net 24. H. Toonen Zn. 25. E. v.d. Brakel Zn. 29. De Bruin v. Arnhem 33. H. Wolfsen 41. DE VRIENDSCHAP Altenaar/Reijerse 1. Vaessen/Veenendaal 2. J.C. Wijnands 3. G. Rietveld 4. Comb. Zijt- veld/Krol 5. B.G. Schimmel 7. H.H. v.d. Veen 16. W. Hoffmann 17. Wedvlucht: Houdeng; Afstand: 201 kilometer; Wind: noord west. DE ZWALUW R. v. Hornsveld 1. Patrick Ingrid 2. Bruin gebr. de 3. P. Kanters 4. H. Toonen Zn. 6. Comb. de Bes-de Bree 7. R. v. 't Net 8. Vonk H. 10. Comb. van Egdom 11. R.W. Grift 14. L. Vogel 22. H. Vos 27. C. Kamp horst 28. Jonge J. de 30. E. v.d. Brakel Zn. 37. H. Wolfsen 48. G.M. Schimmel 52. Wel- dink/v. Hengstum 53. De Bruin v. Arn hem 64. A. Teunissen 70. Voskuilen R. 73. DE VRIENDSCHAP Altenaar/Reijerse 1. B.G. Schimmel 2. J.C. Wijnands 3. J. Beijer 5. W. Hoffmann 6. Comb. Zijtveld/Krol 7. C.E.J. Kaats 8. T. Kok 9. H.H. v.d. Veen 13. G. Rietveld 18. W.H. van Drie 22. Comb. Westerveld 24. A.B. Grift 25. Vaessen/Veenendaal 26. H.C. Rauch 30. J. Kortland Zn. 35. Holdijk en Dochter 90. C OPENLUCHTTHEATER (alleen voor kinderen t/m 12 jaar) op de toegangsprijs voor de familievoorstelling Deze bon is geldig voor één kind Inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140 Nu bij aanschaf van een parketvloer in de woonkamer, laminaat op de slaapctajje voor f 15,00 per m2 'mwi! i inntiit i'Wdr ïvrnrunnrntii 0t f Kroont efi cm deling is«M superieure ofwerklaog op uw parketvloer die hol onderhoud lot een minimum beperkt, waardoor u nog meer woonplezier beleeft aan uw vloer. De e* vioer.. Een uniek produa m Het Parket Atelier I Restaurant de Hof wint de eerste prijs bij de sponsor Belgenvlucht vanuit Strombeek 156 km. Hier volgt de tussenstand na 3 vluchten: 1 Westra recycling 262.4 2 Grift trappenfabriek B.V. 250.5 3 Foodmaster van Dijk 222.9 4 Restaurant de Mof 208.2 5 Rodi 198.4 6 Montagebedrijf Heeremans 194.5 7 Minitransport Nederland 186.8 8 Veevoederhandel Eemland 184.6 9 Eetvilla van de Brink 177.6 10 Van Es recycling 170.8 11 Autoschadebedrijf P. Stalenhoef 166.6 12 Prevab Beton Soest 155.9 13 Kadoart. Henny Schimmel 154.8 14 Sierbestrating E. van Roest 150.4 15 Cafetaria Nieuwerhoek 145.0 16 Keurslager Klashorst 144.9 17 Drukkerij Atlas B.V. 144.2 18 Metselbedrijf T, Wijnands 142.6 19 Vlug Peugeot Garage 135.4 20 Bouwbedrijf Hoffmann 132.3 21 Davo 128.1 22 Krol Witgoed Service 115.2 23 Janse Betonbekistingen 111.4 24 Wijnhandel B. v.d. Linden 102.8 25 Onr. goed J.A. Smeeing 102.3 26 F.M.T. Automaterialen 100.0 27 Taxi Eemland 96.9 28 Treba Verwarmingen 29 Dierenwinkel Pets Palace 30 Tegelzettersbedrijf v. Schaik 31 De Vries Openhaarden 32 Loodgietersbedrijf Reyerse 33 Bako Openhaarden 34 Willemshoeve Privéstallen 35 Garagebedrijf Auto Smeeing 36 Lagergieterij 0.J. Wijnands 37 App. Bouw v. Hengstum 1 38 App. Bouw v. Hengstum 2 39 Metselbedrijf v. d. Wardt B.V. 40 Grafi Intermed 41 De Paardenstek 42 Foodmaster Lamers 43 Duivensportcentrum 5 Kronen 44 Autoruiten Henk Kok 45 Drankenhandel B. Rademaker 46 Parketstudio De Haven 47 Voryer De Trits 48 Haarmode Rempe 49 Dierenspeciaalzaak Hoofdstad 50 Hand- en Spandiensten Jaap Wegerif 51 Pizzeria Ortobene 52 Restaurant Tadim 53 Bar rest. 't Luykje 54 Het Vleescentrum 93.5 91.4 88.5 82.0 78.4 77.8 77.0 73.0 73.0 67.6 65.5 60.7 59.1 46.0 40.2 37.0 11.8 6.4 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 Gevraagd Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 Uit de Soester Courant van Dinsdag 18 Juli 1950 Op papier is nu dus de Betalingsunie inderdaad tot stand gekomen. Nu moe ten wij nog afwachten of die overeen komst ook practische betekenis zal krij gen. Dat is n.1. nog lang niet zeker. Over de Benelux waren we het ook wel eens en die was ook al flink op weg om wer kelijkheid te worden, totdat de laatste maanden juist de afstand tussen de Bel gische en de Nederlandse economie weer onoverbrugbaar groot is geworden. Wij zijn er niet gerust op, dat het met de Betalingsunie beter zal gaan. Bij deze Unie wordt een vaste maatstaf inge voerd om de onderlinge verplichtingen van de deelnemende Europese landen te vergelijken. Men zal deze maatstaf noemen de "Europese Betalingseen heid", afgekort met de letters E.P.U., die afkomstig zijn van de Engelse over eenkomstige term: European Payment Unit. Men probeert dus af te komen van het rekenen in de al te talrijke munt soorten. Dit is op zichzelf zeer verdien stelijk, want munteenheid zou Europa een heel eind op de goede weg helpen. Maar voor munteenheid is nodig, dat alle deelnemende landen even crediet- waardig zijn, zodat de geldsoorten on derling tegen vaste koersen verrekend kunnen worden. Als dit inderdaad het geval was, zou echter in het geheel geen Betalingsunie nódig zijn, want dan ver liep de betalingWan de buitenlandse handel even vlot en gemakkelijk als het voor de oorlog ging tussen alle vrije lan den. Maar juist omdat deze toestand niet bestaat, moet getracht worden met een Betalingsunie een kunstmatig even wicht te scheppen. Daarbij zit ons land in een buitengewoon onprettige positie. Wij zijn op het ogenblik geld schuldig aan België en aan Engeland, terwijl we geld te vorderen hebben van Duitsland. Theoretisch zou het dus mogelijk moe ten zijn, dat wij België en Engeland konden betalen met Duitse marken, waarop deze beide landen met die mar ken weer in Duitsland goederen zouden kunnen kopen. Maar noch Engeland noch België is bereid die markenvorde ringen van ons over te nemen. Volgens de Betalingsunie zal nu tussen schulde naars en schuldeisers moeten worden onderhandeld over de vereffening van de verschillende vorderingen en als men het niet eens kan worden zal het land, dat geld betalen moet, de schuld in 24 termijnen moeten aflossen. Duitsland moet dus aflossen op de Nederlandse schuld en Nederland moet aflossen op de schuld aan België en Engeland. De aflossingen worden gestort bij de Beta lingsunie en deze zorgt weer voor ver dere betalingen. Gevreesd wordt echter, dat Duitsland ons zal vragen de schuld om te zetten in een lening, waarop 2% rente zal worden betaald. Daar hebben wij natuurlijk niets aan, want op die manier lenen we het geld, dat wij eigen lijk niet hebben, aan Duitsland om daar mee Nederlandse goederen te kopen. Dit maakt het onmogelijk om onze schulden aan België en Engeland af te lossen, waarop uit het reservefonds van de Betalingsunie aan ons land een voor schot van 30 miljoen dollar zou worden gegeven. Nederland had driemaal zo veel gevraagd, maar kreeg de kous op de kop. Die. 30 miljoen dollar zijn na tuurlijk lang niet genoeg om de zaken drijvende te houden en wanneer dat be drag uitgeput is, zouden we met goud of goudswaarden moeten betalen, tenzij onze export weer belangrijk toeneemt. Niemand ziet echter de mogelijkheid,, dat de handel met België binnen afzien bare tijd in evenwicht zal komen. De onvermijdelijke consequentie zal dus zijn, dat ons land zijn invoer zal moeten beperken. Het eerste gevolg van de Be talingsunie zal hoogstwaarschijnlijk zijn, dat de andere leden van de Unie Neder land voor de noodzaak zullen stellen minder royaal te leven. Zowel de rege ringsuitgaven als het gemiddelde ver bruik van de bevolking overtreffen ons werkelijke inkomen en tot nu toe heb ben we dat gecamoufleerd door op bui tenlandse credieten te teren. De Beta lingsunie zal de mogelijkheid daartoe sterk beperken en daardoor staan we thans eindelijk voor de noodzaak de te ring naar de nering te zetten. Geschiedt dat niet, dan zullen wij geen deel uit kunnen maken van de Betalingsunie en zal de positie van Nederland in West- Europa eenvoudig onhoudbaar worden. Een Europese munteenheid is alleen mogelijk wanneer de Betalingsunie te gelijkertijd invloed uitoefent op het voikshuishoudelijk beheer van de deel nemende staten. Dit wordt een sane ringsproces, dat wel offers zal vragen, maar dat wij niet mogen en niet kunnen ontwijken. ONTVLUCHTEN TERUGGEBRACHT. Twee knapen uit het Rijks Opvoedings Gesticht te Amersfoort hadden Zondag de benen genomen. De Soester politie pakte de knapen in onze gemeente en leverde hen weer netjes af. DERDESOESTER NACHTRIT. Zaterdagavond startten de deelnemers voor de derde Soester Nachtrit voor automobielen en motoren, uitgeschre ven door de Motor- en Automobielclub Soest. Door de heer Kuinders was een fraai parcours uitgezet over de Veluwe. Dat het parcours zwaar was bewezen de door de deelnemers opgelopen straf- punten, welke ditmaal wel aan de hoge kant waren. Des nachts om halfvijf kwa men de eerste deelnemers terug en was een rit van 250 k.m. ten einde, waarbij een gemiddelde snelheid van 36 k.m. per uur behaald moest worden. De uit slagen zijn: afdelingen motoren: 1. H. van Heywegen te Hilversum, 355 straf- punten. 2. H. Hagen te 's Graveland, 398 strafpunten. Afdeling auto's: 1. J.H. Stroband te Soest, 67 strafpunten. 2. Kapitein van der Horn te Amersfoort, 170 strafpunten. 3. G. van Schuppen te Amersfoort, 216 strafpunten. 4. R. Kruiswijk te Soest, 221 strafpunten. Zondag 30 juli vindt in de Open Hof aan de Veenbesstraat 2 het der de concert plaats in de serie 'Bach op Handen'. De aanvang is 16.00 uur. In een serie van vier concerten klinkt naast andere muziek ook werk voor orgel-manualiter, dus zonder gebruik van het pedaal. Elk van de uitvoerenden is gevraagd één of meer manualiter-werken van Bach te spelen, maar er komen ook andere com ponisten aan bod, zoals Bruhns en Te- lemann. Zondag is de fluitiste Mirjam van der Maas te beluisteren. Zij trad vorig jaar met veel succes op in deze zomerserie. Speelde zij toen de solo-sonate van va der Bach, dit jaar vertolkt zij de sonate voor traverso-solo van diens zoon Carl Philipp Emanuel. Mirjam van der Maas studeerde moderne dwarsfluit en daar na bij Jed Wentz traverso. In het concert van zondag zal ook werk voor dwarsfluit en orgel klinken. Tjalling Roosjen, cantor-organist van De Open Hof, speelt in zijn bijdrage aan 'Bach op Handen' het grotendeels ma- nualiter gedachte werk 'Aria variata alla maniera italiana', BWV 989. Ook zal hij diverse orgelkoralen ten gehore bren gen, van manualiter-werk tot en met orgelwerk met dubbel pedaal. In Verdwenen Soest plaatsen we nooit twee keer achter elkaar een schoolfoto, maar ditmaal maken we een uitzonde ring. De reden is het overlijden van kleuterjuf Annie. Johanna Hendrika Kleyn is op 8 juli j.1. in Soest op 86-ja- rige leeftijd overleden en woensdag 12 juli op de Algemene Begraafplaats aan de Veldweg begraven. Zij was kleuteijuf in Utrecht .Hilver sum, Soestdijk en Soest-Zuid. Van haar hebben we al enige tijd geleden voor deze rubriek een album met schoolfo to's ontvangen, die we de komende tijd zuilen plaatsen in deze rubriek. De foto van vandaag toont de kleuterklas in Bent u wel eens met een caravan op vakantie geweest? Nederland, België, Frankrijk, Scandinavië, zon, zee, buiten spiegels, aardappels en groente in de kofferbak, kogeldruk en spelletjes heel veel spelletjes. Wanneer u in de zomer op één van Neerlands snelwegen rijdt, lijkt het wel of iedere, zichzelf res pecterende, caravanbezitter ineens tot inkeer gekomen is. Massaal begeven ze zich naar het zuiden naar, zo het zich laat aanzien, een openbare verbranding van deze foeilelijke, snelheidsremmen- de en file veroorzakende sleurhutten. Niets is minder waar, de bestuurders en hun passagiers zijn onderweg naar hun vakantiebestemming. Lekker badmin tonnen, lezen, biertje drinken, (uitrus ten, puzzelen, zonnen en zwemmen. Ja heerlijk zwemmen, als het even kan in één van de nog niet door een aaneen schakeling van blunders verloren gegaan natuurbad. De inzittenden verkneukelen zich al bij het idee. Helaas voor Soest, géén openbare ver branding van caravans. Als het aan Soest ligt moeten al deze storende cara vans tot minimaal één meter buiten de dorpsgrenzen worden uitgebannen. En terecht! Stelt u zich eens voor dat u in Soest het dagelijks bestuur in goede ba nen zou moeten leiden in de wetenschap dat er binnen de grenzen caravans staan gestald. En dan ook nog in de Lande lijke Gebieden Wat een ellende. Tsjonge-jonge, Soest heeft een lme- gaprobleem. Ik zie in gedachten op TV2 alweer de zijkant van het hoofd van minister Pronk, die al kirrend in een microfoon naar de verkeerde camera staat te leuteren over kamervragen die gesteld gaan worden aangaande het stal- lingsbeleid voor caravans in Soest. Schande!! Waar halen die boeren het lef vandaan om ze te stallen, boefjes zijn het. Prioriteit numero uno, een comité vor men die deze vorm van roedelgedrag gaat elimineren uit de Soester samenle ving. Ik zie het al gebeuren: "We gaan dit tot op de bodem uitzoeken en de nek omdraaien" brult iemand door het gemeentehuis. "Wat onze voorgangers is gelukt met het Soester Natuurbad gaan wij herhalen, maar dan met de Soester caravanstallingen in gebieden waar dat in strijd is met de daar heersende agra rische bestemmingsplannen". Protesten ten spijt, bestemmingsplannen worden alleen gewijzigd indien dat de belangen van Soest behartigt, zoals het laten ver vallen van de agrarische bestemming van een mooi stuk Landelijk Gebied, ongeveer daar waar nu het nieuwe be drijvengebied en de Boerenstreek staan. Ieder mens met een denkvermogen dat iets hoger is dan dat van een dubbel gebakken ei, begrijpt waar het hier om draait. Hollandse kneuterigheid ten top, spruitjeslucht, maar vooral muggenzif terij. De leden van het comité ter ver delging van caravanstallingen, waar ove rigens niemand last van heeft, zou zich bezig kunnen gaan houden met de ruimtelijke ordening van bijvoorbeeld de J.O.P. Dit is de jongerenontmoetings plaats waar, sinds deze er staat, zo fijn gebruik van wordt gemaakt. Ik heb een voorstel. Vergroot de JOP zodat er ca ravans in kunnen worden geplaatst, dan wordt deze miskleun in ieder geval nog nuttig gebruikt. Ondertussen op de camping Spelletjesheel veel spelletjes. Ik weet er nog een voor het comité. Mika do, eerst een vergadering beleggen en dan heel stilletjes blijven zitten. Wie het eerste beweegt is af. G. Boekelo. Soest-Zuid. Achter op de foto staat: genomen mei 1946. Juffrouw Annie zien we op de bovenste rij als vierde van links. Onze vraag is: Wie zijn de ande re jufs en wie weet zich de namen van de kinderen te herinneren? Voor informatie, tel. 6012158 BURG. GROTHESTRAA" 'slU Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienstver Hulp in dringende moeilijk zaterdag, zondag en algemee feestdagen, tel. 6245555. Stichting Hulpdienst Soes I Hulp aanvragen dagelijks tu 1 en 10.00 uur, tel. (0346) 352626 of 351658. '(I Nazorg borstkankerpatiër I Informatie: Borstkanker infoi I trum Utrecht (BIC), u H 2319924, di. t/m. vrij. IC I uur. I Vrouwenspreekuur I Iedere donderdag 20.00-2 I Stadsring 31A (Vroi I Amersfoort, tel. (033) 4616( I anoniem wilt blijven kan dat Meidentelefoon Voor specifieke meisjesf Maandag 19.00-21.00 uur; 16.00-18.00 uur; donderd 21.00 uur, tel. (030) 23220 Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen heb terrein van de bijstand kui mee terecht bij de werkgroe] in de Bijstand, telefoniscl 12.00-13.00 of na 18.00 tel. 6017431 of 6018555. Spreekuur: elke 2e vrijda maand, 10.00- 11.30 uur, ir nationaal Vrouwencentrum 313. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak vo< fers van misdrijven en verke< len, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eemland 24 uur per dag telefonisch voor Soest, Soestdijk S tussen 7.00 en 23.00 6027719; tussen 23.00 en i via de meldkamer van de P se politie, tel. 033-466666i Al-Anongroep Soest Steun aan familie van degei matig veel drinkt of dronk, t (Soest) of 5415474 (Baarn Ouders van een overlede Landelijke zelfhulporganis tactadres: Eveline Mossel, straat 543, 3765 XR 6014310. Thuishulpcentrale Eeml ÏDe THC biedt partners en dementerenden, van chror en ouders van verstandelijk 1 lijk gehandicapte kinderen actief of passief oppassen c ligers. Informatie: tel. 033 Stichting Thuiszorg Een voor verpleging en verzor huren, en kopen van verple voedings- en dieetvragen tiebureau voor zuigelingen tel. (033) 4600046. Maatschappelijk Werk Spreekuur op werkdagen t en 10.00 uur, Burgeme thestraat 74, tel. 6036800 Jongerenspreekuur GG Voor jongeren van 12 tot 2( dag 15.30-16.30 uur, Zc Amersfoort. Psychoprofylaxe Stichting Psychoprofylaxe ding op de bevalling. Cont v.d. Poll, Clauslaan 23, 376 tel. 6031396. Steunpunt Rouwverwe e.o. Contactadres: Nelleke Wi Brink weg 18, 3761 ED 6022122 (9.00-11.00 i 6014310. Seniorenbus Informatie en opgave: el 09.30-16.00 uur, tel. 601S Anonieme Alcoholistei j A.A.-werkgroep Soest, d< Veenbesstraat 2: dinsdagi uur. Informatie: tel. (0346 (035) 6021558. A.A.-werkgroep De Weg nesserweg 10, Baarn: mi 19.30 uur. Informatie: 6013027 en 6022937. Zwangerschapstelefooi Voor problemen rondom schap, dagelijks 13.00-17 (035) 6260660. Personenalarmering Een mogelijkheid om hul pen in geval van nood. I aanmelding, tel. 6014114; tariaat SWOS, tel. 60236 SOL/Schreeuw om Lei Hulp bij ongewenste zwa na abortus; Ruitersweg Welko

Soester Courant | 2000 | | pagina 12