BUITENGEWONE MEESTERBEITS BIV4NDSIVI/1 'Quizmaster' Bart kwistig met prijzen Bonte mengeling van activiteiten tijdens 10de Seizoenmarkt Soest etages vol sch wonen! T)ogteróm 7 ACTUEEL r "We gaan groter wonen zonder krapper te hoeven leven... en of dat goed geregeld is!" Bodewes Bouw Soest neemt bouwbedrijf uit Baarn over Geld stroomt binnen voor waterplaats Vrije Teugel Rabobank PAGINA 4 WOENSDAG 19 JULI 2000 SOESTER COURANT PAGINA 5 Winnaar van Big Brother trekt vooral tienermeisjes naar Expert Schoemaker Service bij Schoemaker Waterschap houdt dit jaar twee miljoen over Tientallen clubs presenteren zich 2 september in Willaert-gebouw TEGELTAPIJT PIET VAN HEUGTEN SUBARU de beste, de fefberste BRANDSMA HEEFT MEER DAN JE DENKT ROMANTIEK ROYAL ARROW TEAKHOUTEN TUINMEUBELSHOW! :er B. Van Baggem ont- rordening voor het hou- ïr tot 24.00 uur, perceel i weken na verzending van j'j eester en wethouders van De klanten van Expert Schoemaker lijken niets te begrijpen van de sa menscholing in de winkel. Zo'n twintig zenuwachtige tienermeisjes, enkele halfnerveuze moeders en een handvol jongens, die een mis lukte poging doen om er quasi 'cool' uit te zien, is in afwachting van één van Nederlands nieuwste televisie helden: Bart van Big Brother. De winnaar van de succesvolle reali- tysoap van John de Mol Producties en IR een half miljoen gulden is een veelge vraagde bekende Nederlander gewor den. Nadat hij het inmiddels beroemd ste huis van ons land heeft verlaten, mag hij overal opdraven. Ook Philips heeft Bart gecontracteerd, om als quizmaster op te treden in onder meer verschillen de Expert-winkels. Het is donderdagmiddag vier uur, de aangekondigde tijd van Bart's opkomen bij Schoemaker aan de Burgemeester Grothestraat. De groep fans is inmiddels wat groter geworden en zal groeien naar uiteindelijk een man of vijftig. Acht mi nuten later stapt de publiekstrekker de zaak binnen. Zijn kapsel is hetzelfde gebleven, hij draagt nog steeds een t- shirt, maar 'live' oogt hij wat kleiner dan via de tientallen camera's die hem 100 dagen, 24 uur per dag in de gaten hiel den. Nu zijn er maar hooguit drie, vier (foto)camera's op hem gericht. Vanwege het slechte weer is het buiten geplande optreden naar binnen ver plaatst. De geluidsinstallatie functio neert niet optimaal, reden waarom Bart maar besluit het op eigen kracht te doen. Kennelijk is hij nog niet helemaal ingewerkt, maar uiteindelijk vertelt hij de jeugd wat de bedoeling is. De meis jes dringen een beetje naar voren. De jongens blijven op de achtergrond en gaan door met het spelen van de 'onver- het bureau Planontwikkeling Versloot). laten voorzien van halfver ten van caravanpark Boslust. rking verlenen aan het ver- aving. Evenmin medewerking ïrzoek tot bouwen van wonin- isatie verplaatsing B.T.Z. (zie Verzoek van beide bedrijven st met direct omwonenden te ommerciële rommelmarkten >p maximaal 4 per jaar, waar- het Dorpshuis 1, op het ter- ijsbaan en 1 in de Banninghal rd mogen worden. 'raderieën vaststellen op max. georganiseerd door de winke- ing of door een organisatiebu- hriftelijke instemming van de ereniging; organisatiebureau "De afwijzen en dhr. Lokker en l tot beheer sport en speelter- "berg door middel van concept rief op de hoogte stellen. r evenemententerrein De Eng ïin gemeentehuis niet geschikt ng grote tent.j Een hoogwaardige dekkende of transparante buitenbeits waarmee het een feest is om te werken. In iedere kleur verkrijgbaar. Soesterbergsestraat 52, 3768 EJ Soest telefoon (035) 603 72 46, www.ver Bezoek onze afdeling Speciale partijen. Altijd 100.000 tapijttegels in voorraad. NIEUW: tegeltapijt met bitumen rug reeds vanaf 3,75 per tegel 50x50 cm in Nederland. 3 JAAR GARANTIE op nieuwe meubelen. I Bezoek onze showroom of bel ons voor een folder! Rabobank Soest-Baarn, tel (035) 609 63 19 Het Rabobank Huis Hypotheekadvies. Dan weet u precies waar u op kunt rekenen. De koop van een ander huls vraagt om meer dan alleen een andere hypotheek. Het is het moment bij uitstek om uw hele financiële plaatje nader te bekijken. De adviseur van de Rabobank kan u daar deskundig advies bij geven. Samen met u zet hij alle aspecten die samenhangen met het kopen van een ander huis op een rij. Zo kunt u de juiste beslissing nemen voor nu en later. Meer weten? Ga eens langs bij de adviseur van de Rabobank. Communicatie Bodewes Bouw Soest bv (BBS) heeft het Baarnse aannemersbedrijf J. van Putten overgenomen. Ook Bouwbedrijf Pieterse, eveneens uit Baarn, wordt bij de zaak betrokken. Dit heeft de Soester onderneming, die kantoor houdt aan heteEerste Heeserlaantje, bekend gemaakt. Bij Van Putten werken zes mensen. Ooit had de vorige eigenaar Van Putten 21 mensen in dienst, maar over die tijd zegt hij: "Dat beviel me maar matig. Je had een heleboel rompslomp en kwam zelf niet meer aan een spijker toe. Die situa tie heb ik maar kort laten duren", aldus Van Putten die het nu, na 35 jaar, voor gezien houdt. Zijn bedrijf aan de Ericastraat in Baarn gaat over in handen van BBS, maar blijft daar wel gevestigd en zal in ieder geval voorlopig de oorspronkelijke naam blijven dragen. De leiding van het bedrijf komt in handen van Wim Pieter se. Hij was zes jaar zelfstandig werk zaam met zijn Bouwbedrijf Pieterse dat nu in Bouwbedrijf J. van Putten wordt geïntegreerd. De relaties van beide Baarnse bedrijven zijn inmiddels schriftelijk ingelicht. iAI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker Mogelijk tarief verlaging Waterschap Vallei Eem verwacht over dit jaar een overschot van bijna twee miljoen gulden. Dat komt vooral door de lage rentestand en hogere belastingopbrengsten. Dat staat in de eerste Bestuursrappor- tage over 2000 van het waterschap. Dijkgraaf en Heemraden, het dagelijks bestuur van het waterschap, hebben vo rige week met deze tussenrapportage ingestemd. Het Algemeen Bestuur van het waterschap bespreekt de rapportage in september. Het overschot zal -als het Algemeen Bestuur daar op 14 septem ber mee instemt- aan de reserves wor den toegevoegd. Door de lage rentestand houdt het wa terschap naar verwachting ruim 1,6 mil joen gulden over en door hogere belas tingopbrengsten nog eens bijna 2,4 mil joen gulden. Daartegenover staan extra onvoorziene uitgaven voor onder ande re een extra belasting op zuiveringsslib (bijna 4 ton) en hogere afschrijving (bijna 9 ton) in het najaar zal het water schap de belastingtarieven voor 2001 vaststellen. Dan besluit het waterschaps bestuur hoeveel geld uit de reserves wordt ingezet, om de uitgaven in 2001 te financieren. Bart (rechts) kijkt op zijn blaadje wat nu precies de bedoe- gedaan door vooral meisjes. Ook aan degenen die niets won- ling is. Even later begint hij met de quiz, waaraan werd mee- nen, deelde de winnaar van Big Brother prijzen uit. schillige'. Ze zullen hun vrienden straks vertellen: ik was laatst nog bij Schoema ker om naar zo'n walkman te kijken. En die gozer was er ook, hoe heet 'ie, die van Big Brother of zo.' Tien mensen uit het publiek mogen meedoen aan de quiz, maar eerst wijst Bart een assistente (Nathalie) en twee meisjes aan voor de publieksjury. Dan kan de slag om de prijzen beginnen. "Moeilijk is het niet, het is echt niet moeilijk", zegt Bart. De eerste vragen zijn inderdaad makke lijk: In welke plaats stond het Big Brother huis? Met hoeveel mensen be gon Big Brother? "Ik weet niet wie het heeft opgeschreven, maar dit antwoord klopt niet", merkt Bart op als hij op zijn papiertje kijkt. "Het is duidelijk, ik heb de vragen niet zelf gemaakt, maar ze zijn wel makkelijk. Ik had ze zelf kun nen bedenken", ratelt hij verder. Op de vraag hoeveel dames uit Big Brother in de Play Boy hebben gestaan, weten de meesten eveneens het antwoord. Moei lijker wordt het als om de voornaam van de heer Philips wordt gevraagd. Gloei lamp is fout, evenals Philip en Flip. Ie mand achter in het publiek zegt het voor: 'Frits'. De vragen zijn op en er is nog geen win naar. Bart denkt hardop, overlegt met zijn publiek en krijgt de lachers op zijn hand wanneer hij spontaan een grapje maakt. Het publiek stoort zich er niet aan dat de quiz enigszins rommelig ver loopt. Men is gekomen om Bart te zien en wordt op zijn wenken bediend. Gratis De balie in de winkel wordt voor een deel geblokkeerd door nieuwsgierige toeschouwers. "Dat kost omzet", grapt een medewerker. Een aantal van zijn collega's heeft de vragen bedacht. Som migen van hen gaan onverstoord verder met het helpen van de klanten die ver derop hun gekozen apparatuur kunnen afrekenen aan de kassa. Op het podium van Bart zijn de prijzen gratis. Om een beslissing te forceren bedenkt Bart ter plekke enkele extra vragen. 'Hoeveel microfoons waren er in het huis?' 'Veel', roept een van de drie over gebleven kandidaten. Bart rekent het antwoord goed. Patricia wint de eerste prijs, een radio/cd/cassettespeler, uiter aard van de bekendste uitvinder van ons land. Floor en Claudien vallen eveneens in de prijzen, maar Bart mag vanmiddag scheutig doen en gooit diverse draagba re radiootjes het publiek in. Kort daar na vliegen videobanden door de lucht en deelt Bart gesigneerde t-shirt uit, waarop Schoemaker een afbeelding van het tieneridool heeft laten drukken. Ook aan de assistente en de juryleden is ge dacht. Bart zoent, deelt handtekeningen uit en poseert voor de foto's, voordat hij zich even terugtrekt voor een kopje kof fie en later met nieuwe ronden en nieu we prijzen terugkeert. De quizmaster is kwistig met prijzen. Eigenaar Schoemaker van de Expert zaak is tevreden. "Het was druk en ge zellig. Niet dat we er een gulden meer door verkopen, maar daar ging het ons niet om. Af en toe willen we extra aar dig doen. En ik heb een heleboel geluk kige mensen gezien. Inderdaad, ik ge loof dat niemand met lege handen naar huis ging. Of we nog eens zoiets zullen doen? Vast en zeker. r weken tijdens kantooruren ^ythagoraslaan 101, Utrecht, lijsenburg, Doorn, Ameron- nberg, Leusden, Amersfoort, eken de stukken desgevraagd i de werkuren worden inge- :rstrekt. Degene die van deze afspraak te maken met een m wanneer men de stukken x>t wanneer men de stukken Ier schriftelijk zijn bedenkin- moet worden gericht aan: beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! Streetdance, een bemande kraam van de handwerkvrouwen van Naald en Draad, videopresentaties, kooroptredens, (sport)demonstra- ties, informatiestands, creativiteit, radio, voorstellingen, ontwikke lingssamenwerking en nog veel meer zijn er te beleven tijdens de tiende Seizoenmarkt van Soest. Die wordt zaterdag 2 september gehou den in gebouw de Willaert en ge combineerd met de open dagen van C-drie en de openbare bibliotheek. Deze instellingen delen de voordeur van het deels nieuwe en deels verbouwde pand aan de Willaerstraat en vallen sinds een jaar onder de verantwoorde lijkheid van hetzelfde bestuur. De orga nisatoren verwachten veel publiek in het weekeinde na de gildefeesten, want op de meest uiteenlopende terreinen kun nen belangstellenden aan hun trekken komen. Wie een cursus wil volgen, wie aan sport wil gaan doen, wie er aan denkt om te gaan zingen, wie nog tijd overheeft om zich als vrijwilliger in te zetten, wie juist gebruik wil gaan maken van vrijwilligerswerk, wie denkt aan een toneelcarrière of wie op een andere manier actief of passief ergens bij be trokken wil worden, vindt 2 september beslist iets van zijn keuze. Tientallen clubs, instellingen en instan ties krijgen over ruim zes weken de ge legenheid zich aan het publiek te pre senteren. Het valt te raden dat er tijdens de Seizoenmarkt een bonte mengeling van activiteiten te zien zal zijn, terwijl de bezoekers op tal van locaties zelf actief kunnen zijn. Variatie is troef. De Seizoenmarkt werd in 1991 voor de eerste keer gehouden. Mede aanleiding daarvan was destijds de opening van het nieuwe gemeentehuis aan het Raadhuis plein. De dag van de presentaties werd een terugkerend evenement. Na een paar jaar verhuisde de organisatie naar andere locaties, zoals het openlucht theater en de oude gemeentewerf en het 'lokale circus' streek ook een keer neer in Soesterberg. Voor de jubileumeditie is gekozen voor de wijk Overhees, waar C-drie en de i eventuele vergunning kun- laking kenbaar maken bij de 60 CA Soest, telefoonnum- sloten de procedure te star- ie Utrecht. Met deze herzie- nte voor ruimtebeleid' in het De Bilt, Zeist, Driebergen- Rhenen, Renswoude, Wou- oten. De Derde partiële her- ip een bouwperceel mogelijk )rts wordt - onder voorwaar- sluitend aan de rand van een >edrijfsgebouwen van bedrij- omen voor de bouw van een ing willen komen. Ruim dertienduizend gulden is al binnengestroomd op de rekening van de Vrije Teugel. Het geld is be stemd voor de waterspeelplaats die het kinderparadijs volgend vooijaar in gebruik wil nemen. Deze plek wordt het alternatief voor het aan vankelijk beoogde kinderzwembad, waarvoor niet voldoende financiële dekking was en de gemeente niet bepaald warm liep. Op de weide die grenst aan het terrein van de R.K. basisschool de Wegwijzer heeft de Vrije Teugel een golvende be tonnen plaat met een diameter van elf meter voor ogen. Die komt onder wa ter te staan en er worden zes waterpun- ten in bevestigd met onder meer sproeiers. Tevens komen er diverse speeltuigen bij. Vlakbij de waterspeel plaats zal een zandbak worden aange legd en bij de perceelgrens plant de Vrije Teugel struiken en bomen Directeur Leo van den Berg doet deze week de aanvraag voor de vergunning op de post. Hij hoopt dat nog dit najaar kan worden begonnen met de aanleg, zodat kinderen zich vanaf de lente van 2001 kunnen uitleven in de waterspeel plaats. "We hebben een stel handige mannen in dienst, dus dat komt wel goed", aldus Van den Berg die verwacht dat de vergunning eind augustus wordt afgegeven. "Ik heb contact gehad met ambtenaren en zij zagen geen proble men." Dat was anders toen de Vrije Teugel eind vorig jaar het plan voor een kinder- zwembad lanceerde. In politieke kringen werd het plan eigenlijk bij voorbaat ver worpen. In oktober startte het kinderpa radijs niettemin een actie, waarbij bur gers en bedrijven konden inschrijven met een financiële injectie. Na vijf maanden had de welzijnsinstelling ruim twintig mille toegezegd gekregen, bijna een zesde van het benodigde bedrag. Naar eigen zeggen had de Vrije Teugel onvoldoende tijd beschikbaar gehad om het plaatselijke bedrijfsleven (dat tege lijkertijd verzoeken binnenkreeg voor donaties voor de herbouw van de ko renmolen de Windhond op de Eng) in tensief te benaderen. Daarom koos het paradijs eieren voor zijn geld en werd het ambitieus plan in gewisseld voor het idee van een water speelplaats dat zowel financieel als po litiek meer kans van slagen heeft. Ieder een die al een bedrag had toegezegd, werd aangeschreven met het verzoek het bedrag over te maken voor de water- plek. bibliotheek vorig jaar het nieuw opge leverde Willaertgebouw betrokken. Het programma begint om 10.15 uur en duurt tot 15.30 uur. De openingsrnani- festatie (verzorgd door C-drie) vindt deels buiten plaats en bestaat uit moder ne dans die wordt onderbroken door de officiële opening door burgemeester Koos Janssen. Vervolgens is er een aan eenschakeling van tal van activiteiten, terwijl de diverse kramen doorlopend bemand zullen zijn. Optredens, voorstellingen of demon straties zijn er van onder meer de wel zijnsinstelling Balans, Balletstudio Syl- via, turn- en gymnastiekvereniging De Springbokken, de Muziekschool, Cho rus Line. De bieb en C-drie gebruiken natuurlijk de eigen vertrekken, daar tus sendoor krijgen andere verenigingen een plaats. Kramen worden ingericht door bijvoorbeeld de ouderenbonden, ROC de Amerlanden, de Dierenambulance, de Derde Wereld Groep Soest, de Duin kikkers, het Centraal Meldpunt Vrijwil ligers, het Gastouderbureau, Museum Oud Soest en de Stichting tot herbouw van de stellingkorenmolen de Wind hond. Folders en inschrijfformulieren zijn er in overvloed. Leden en medewerkers van de betreffende clubs-en instellingen zijn aanwezig om informatie te geven en antwoord te geven op vragen. De bow- exRËü Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Een schitterende collectie oud- en nieuw geloogd grenen-, kersen- en koloniale meubelen. In een unieke sfeer gepre senteerd, met bijpassende bankstellen, fauteuils en woonaccessoires! IN PUUR NATUUR Industrieterrein 'De Slenk' Cannenburgerweg 14 - 's-Graveland Tel. (035) 656 40 02 - Fax 656 40 01 DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN H£I TEGELTAPIJT. Overzicht van de Seizoenmarkt in 1992 op het Raadhuisplein. lingbanen en de sportzaal worden benut en daar kunnen de wat actiever ingestel de bezoekers aan de gang gaan. Daar blijft het niet bij. Wie komt aan lopen, kan op de brug naar de hoofd ingang zien welke capriolen de moun tainbikeclub Midden-Nederland uit haalt. De ingang aan de achterzijde geeft toegang tot de kinderopvang van de Stichting Balans. Kortom, er is veel te zien en te doen, te veel om op te noe men. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 Info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan bv TEVENS UW ADRES VOOR GOEDE GEBRUIKTE OCCASIONS ^Mlddelwljkstraat 40-42, Soest. Tel: 035 - 601 42 89 BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53/Söest Telefoon 035-60T2050 tegei-tapijt nu ook in hoogpolig en zuiver scheerwol. Kom naar onze 600 mJ tegeltapijt- toonzalen. UITSLUITEND verkrijgbaar bij z'n tapijtfabriek te RENSWOUDE Utrechtseweg 4,Tel.: 0318-57 12 25 OOK OP MAANDAGOCHTEND GEOPEND

Soester Courant | 2000 | | pagina 5