PARKET Visser Residence Souveraine komt tot leven Rechter: Tas op voor oorlog' 1 actueel Van Haren mag ook van de rechter niet bij zijn uitvaartcentrum wonen ^Dogterom VERCËRC AAN LEDER ider leven. Kaarten voor zaterdagavond Gildefeesten zijn op! Remu verwerft in eerste fase 'vrije markt' nieuwe klanten Joop van 't Klooster In Memoriam erenstreek tartrente 1AM1NAAT PIANKÏÏNVWEREN KURK MARMOVI.OOR BAMBOEPARKET 'HMjEna SOEST Voor service moet u bij ons zijn J?AG!NA_2 WOENSDAG 2 AUGUSTUS 2000 ir m/v n Soest Aannemers nog bezig, maar verhuiswagens rijden af en aan Eigenaar en huurder ruziën over vrijwel alles Voorverkoop Rowwen Heze gestart SOESTER COURANT MbHJttL PAGINA 3 f Gevraagd VASTE J \BEZORGERS/ SGESTEïÉiööURANT ^evenjapde^nglJ Ik heb een Tuin Vogelopvang Begrafenisondernemer geeft de moed nu op De Vli.jt MAKELAARS DIE U OP DE HOOGTE HOUDEN de beste, de lekkerste Rabobank REZAN s en 120 ve Kwaliteit kent jk Ntt bij aanschaf van een parketvloer in de woonkamer, laminaat op de slaapetage voor 15,00 per m2 *vrnaji iwnr tic cxttctc voorwarden Soest, Birkstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 24 uur per dag bereikbaar Het Parket Atelier De CKrponbefiatufelittgm superieure ofwerklaog op uw parketvloer die het onderhoud tof een minimum beperkt, waardoor u nog meer woonple7ier beleeft aan uw vloer. De °P uw vloer. Een uniek product van Het Parket Atelier I SUZUKI in Soest? Verkerk! Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. \nen. n wij voor onze housiaste M/V pad 7o, 3762 EN SOEST Courant, direct een :a. 15 uur. jisteren op d in/vrouw met t binnen het ïbben en wilt u len, tijdens kan- 3-461 92 10. Soest Dura Bouw en diverse onderaanne mers zijn nog volop in de weer, maar de eerste verhuiswagens heb ben inmiddels halt gehouden om hun lading te lossen. Sinds kort is er teken van leven in Residence Sou veraine, het nieuwe complex achter Braamhage, dat bestaat uit 47 koop- en 73 huurappartementen voor ouderen. De laatste worden in de tweede helft van dit jaar opgele verd. Tegen die tijd zullen de heer en me vrouw Lansdorp al wel gewend zijn aan hun nieuwe woonomgeving, want zij namen onlangs als eersten hun intrek in de nieuwbouw aan de Inspecteur Schreuderlaan. Het complex is bereik baar vanaf de Beek en Daelselaan, de toegangsweg naar Albert Heijn en het eerste deel van de ontsluitingsweg die de gemeente wil doortrekken naar de Stadhouderslaan. Het echtpaar Lansdorp woonde de af gelopen veertien jaar in Baarn. De keu ze voor Residence Souveraine werd hoofdzakelijk bepaald door de zorgser- vice die er geleverd wordt. Zowel ko pers als huurders zijn verplicht een zorg- pakket van de Zorgstichting Braamha ge af te nemen. Het basispakket hiervan kost 482 gulden per maand, maar kan desgewenst worden uitgebreid. Zo kun nen de bewoners bijvoorbeeld ook de hulp van een technische dienst inscha kelen. De resterende veertien bewoners van het 'oude' Braamhage zullen - vermoe delijk nog dit jaar - verhuizen naar Re sidence Souveraine. Om ervoor te zor gen dat de dienstverlening aan deze mensen niet in het geding komt, gaan ze allemaal tegelijkertijd over. Pas daarna wordt het oude pand gesloopt en reali seert een hoveniersbedrijf op deze plek een lichtglooiend park met onder meer wandelpaden en bomenrijen. De par keerplaatsen worden zoveel mogelijk aan het oog onttrokken, zegt een woordvoerder van AZL Vastgoed Wo ningen uit Heerlen dat het project ont wikkelt en als eigenaar van de huurap partementen zitting heeft in de Vereni ging van Eigenaren. In 1998 werd begonnen met de sloop van de aanleunwoningen van Braamha ge, zodat de weg vrij was voor de bouw van Residence Souveraine. De koopap partementen (vier- tot achthonderddui zend gulden v.o.n.) zijn allemaal ver kocht, van de 73 huurwoningen zijn er nog dertien beschikbaar. De maandhuur varieert van 1300 tot 1575 gulden (ex clusief de zorgservice). Verder moet nog rekening worden gehouden met 100 gulden vaste servicekosten. Belangstel- Het echtpaar Lansdorp kijkt vanaf zijn balkon naar zijn nieuwe woonomgeving. De voormalige Baarnaars namen als eersten hun intrek in Residence Souve raine dat achter Braamhage is gebouwd. Foto: Aldo A/lessie lenden kunnen voor informatie terecht bij Schoeman Makelaars. Als de familie Stoetman en de fami lie Dros, beide wonend aan de Birk straat in Soest, op de huidige voet doorgaan, dan wordt het nog 'oor log' tussen hen. Die waarschuwing gaf de Utrechtse kort-geding-rech- ter mr. G. van der Burg maandag aan de twee families die voor haar stonden. Volgens de rechter zouden de twee fa milies er beter aan doen om te probe ren hun geschillen onderling op te los sen. Maar te oordelen naar de zitting van maandag, hebben de partijen dan nog een lange weg te gaan. De beschul digingen, verwijten en verdachtmakin gen waren niet van de lucht. Sinds november vorig jaar verhuurt de familie Stoetman een deel van haai grond via de Stichting Behoud Ruiters port in de Hollandse Manege aan de familie Dros. Die houden paarden op het door hen gehuurde deel. Tot de ac tiviteiten die zij ontplooien, behoren ook kinderkampen in de zomer. De familie Stoetman woont op het res terende deel van het perceel. Volgens de advocaat van de familie Dros, mr. C. van Meel, blijft Stoetman zich echter bemoeien met de gang van zaken op het verhuurde deel en maakt de familie zich zelfs schuldig aan 'bedreigingen, vernie lingen en sabotage'. Van Meel eiste dan ook de stopzetting van de deze activiteiten, onder een dwangsom van vijfduizend gulden per dag. Maar raadsvrouwe J. Vermin, die de familie Stoetman vertegenwoordigde ontkende alle beschuldigingen. Volgens haar is het juist Dros die doet of hij heer en meester is over het hele perceel. Zo vond zij het onzin dat Van Meel eis te dat de honden van haar cliënten niet meer op de verhuurde grond komen. Volgens Van Meel lopen de dieren soms los en vormen ze daarbij een gevaar voor de paarden en de kinderen. Het zou gaan om twee Russische herders die qua onberekenbaarheid lijken op pit bulls. Maar Vermin ontkende dat de dieren enig gevaar vormen. Zij zouden hele maal niet agressief zijn en zouden bo vendien ook nooit los lopen. De enige keer dat zij op de grond van Dros ko men is als zij aangelijnd naar hun ge bruikelijke uitlaatplek worden eeleid. Ook de beschuldiging dat haar cliënten expres hard langs het terras van Dros rijden en dat nog wel zo'n tiental keren per dag, was volgens Vermin flauwekul. De familie Stoetman zou gewoon ge bruik maken van de parkeerplek zoals in het huurcontract ook was afgesproken. Maar Van Meel wist te vertellen dat de moeder van mevrouw Stoetman zelfs met 'Veertig, vijftig kilometer per uur langsscheurt'. 'Hoe kan dat nou, die vrouw is in de zeventig' was de reactie van mevrouw Stoetman daarop. En zo bleken er nog tal van andere strijdpun ten te zijn tussen de partijen. Het aanleggen van elektriciteit, het ge bruik van de zadelkasten, het bouwen van een schutting, het gebruik van de buitenbak voor de paarden, dat waren slechts enkele van de onderwerpen waarover conflicten bestaan. Dat was voor rechter Van der Burg re den om voor te stellen dat de partijen mee zouden doen aan, het onlangs door het ministerie van justitie gestarte 'me- diation-project'. Daarbij proberen par tijen onder begeleiding van een neutra le bemiddelaar onderling tot een oplos sing te komen. Volgens Van der Burg zou het goed zijn als Stoetman en Dros via dit project of wel tot goede nieuwe afspraken zouden komen om verder te gaan, ofwel een goede manier zouden vinden om het huurcontract te ontbinden. "Want ik kan nu wel een uitspraak doen, maar wie zegt dat u dan niet weer over andere dingen ruzie krijgt", aldus de rechter. De partijen beloofden daarover na te denken. In het kort geding wordt uit spraak gedaan op 10 augustus. De organisatie van de Gildefeesten heeft na telling van de bestellingen voor zaterdagavond 26 augustus via de verschillende voorverkoopkana len moeten besluiten om voorrang te geven aan degenen die in een vroegtijdig stadium de bon uit de krant hebben ingestuurd. Het heeft nu dus zeker absoluut geen zin meer om nog kaarten voor de zaterdaga vond te bestellen. Degenen die hiervoor ingeschreven heb ben zullen deze week bericht ontvangen of er kaarten voor hen beschikbaar zijn en waar en wanneer ze die kunnen af halen. Helaas moet een aantal mensen teleur gesteld worden, maar ook zij krij gen bericht daarvan, voorzover de aan melding geregistreerd is. De ruimte in de tent is niet oneindig en politie- en brandweervoorschriften dienen uiter aard nageleefd te worden voor ieders veiligheid. Voor het optreden van Rowwen Hèze op donderdagavond 24 augustus zijn voorzover nu bekend nog wel kaarten beschikbaar. De voorverkoop daarvan is afgelopen zaterdag gestart bij de VW Soest en de voorverkoopadressen Pri- mera Zuid (Hartje-Zuid), Primera de Beer (Overhees) en Tabak Gemakswin kel A. J. Bon, Laanstraat 39. De kaarten zijn verkrijgbaar tegen betaling van 25,- per stuk. Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Open: maandag t/m vrijdag van 7.30-17.30 uur. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 uur tot de volgende maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (Ind.terrein Nieuwegracht). VERHUUR-REPARATIES-KEURINGEN Nieuwegracht 1A 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Telefoon 035-601 55 66, Fax 035-602 68 94 r7 in Soest voor Aanmelden: tel. 6014152 Aflevering 1: U denkt vast dit ik een foutje heb ge maakt met die hoofdletter T in Tuin. Maar het is geen foutje. Ik heb al 9 jaar een tuin, maar nu heb ik eindelijk een Tuin. Ik heb geen groene vingers en ka merplanten leggen bij mij altijd binnen afzienbare tijd het loodje. Die Tuin, die heb ik dan ook te danken aan een paar buren op de Engh, die me met ideeën, en met spierkracht, hebben bijgestaan om van die tuin een Tuin te maken. En dan merk je hoe leuk het is om ergens wat langer te wonen, want je krijgt steeds meer buren, en dat hoeven niet eens je naaste buren te zijn. Als je een maal hebt kennisgemaakt, dan ben je al gauw "de buurvrouw" of "de buur man", tenzij je zelf de boot af wilt hou den (dat moet ook kunnen). Laatst hadden een paar rotjochies een autoband leeg laten lopen. Dan kun je denken, zie je wel wat een rotwijk. Maar er staan wel gelijk een paar "buren" klaar om hun hulp aan te bieden bij het verwisselen van die band. En buren dur ven op hun beurt ook een beroep te doen op jou. Op vakantie gaan, en de kat moet verzorgd worden? Geen pro bleem, er zijn genoeg "buren" waardoor het over en weer geregeld kan worden. Als ze hier nou iedere avond autoban den lieten leeglopen, of liepen vechten op straat, of openlijk drugs verhandelen, of constant geluidsoverlast zouden ver oorzaken, tja, dan zou ik me ook wel eens achter mijn oren krabben: zou ik niet willen verhuizen? Tot op heden hebben mijn kinderen en ik daar echter weinig last van gehad. En ondanks de flats, die er behoorlijk "dichtgetimmerd" uitzien, is het hier toch een groene buurt: zulke mooie ge meenteperkjes, zoals op de Hobbema- laan en de Jan Steenlaan, borders die niet superstrak worden bijgehouden, maar waarin ook klaprozen, vinger hoedskruid en andere fleurige, "wilde" bloemen een kans krijgen. Genoeg speelveldjes voor de kinderen. Bijna overal eenrichtingsverkeer, zodat kinde ren ook veilig kunnen skelteren, stoep randen, of putvoetbal spelen. Soms denk ik wel eens: ik zou graag een wat groter huis hebben. Want de huur huizen hier zijn klein. Maar station Soestdijk ligt vlakbij, evenals de winkels aan de Van Weedestraat, scholen, het zwembad en de muziekschool. En het ergste is: als ik zou verhuizen zou ik al mijn "buren" moeten missen... en mijn Tuin! Olga Duijm De Soester Vogelopvang heeft de A-sta tus gekregen van het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij. De beheerder Piet van Bethlehem (42) is zo trots als een pauw. U las dat vorige week in dit weekblad. Als je de prachtige accommodatie aan de Eemweg 2e binnenstapt, zie je on middellijk aan de muur een ingelijste fotoreportage hangen, die herinnert aan de legendarische mevrouw Anneke de Muijnk van Essen (God hebbe haar ziel). Dat was een geweldig mens, die ooit als eerste in Soest, in en om haar huis, een particulier vogelasiel begon aan de Van Weerden Poelmanweg 21 in Soestduinen. Ze had alle vergunningen van het ministerie. Achttien jaar woonde ze in Soesterberg en haar hele verdere leven in Soestdui nen, naast een afschuwelijke papierfa briek in het oudste landschap van Soest. Als klein meisje logeerde ze bij haar vriendinnetje op het stationnetje van mijnheer Kwik en sprongen ze beiden achterop het goederentreintje, dat door de dichte bossen van de Paltz naar het vliegkamp reed. Ze zwommen in de fil ters van de waterleiding, wat niet mocht, en werden achtervolgd door de oude Van de Broek met een stok. Op de plek van restaurant 'Soestduinen' herinnerde ze zich nog de kroeg van Van Rooy, waar de vliegeniers van het vliegkamp 's avonds bij elkaar kwamen. De hogere officieren borrelden in 't Zwaantje. Eén van die jonge vliegeniers, Van Poet eren geheten, sloot een weddenschap af dat hij de volgende dag met zijn linnen vliegtuig het vlaggetje van de tent zou afvliegen van het A.J.C.-kamp. Hij scheerde met zijn kist zeer laag over de vliegdennen, boorde zich de hei in en vloog in brand. De piloot kwam om het leven en voor zijn nagedachtenis moet er nog steeds een kruis ergens in het bos staan. Zonder tekst, zodat niemand meer weet waarom. Naast de kroeg was een kruidenierswin keltje van tante Neeltje en oom Daan. Bij hen in de schuur was een douche voor de kampeerders. Daar weer naast zat bakker Van Brummelen. Anneke kon prachtig vertellen over de paddentrek in Soestduinen, over de eeuwenoude grafheuvels in het bos en toonde je de gevonden stenen van vuur platen van oerbewoners. Woedend was ze op de jagers, die de jacht als sport beoefenen, over de vieze rommel in de Soester Duinen en over de zandafgravingen van de Paltz waar de gemeente Soest toestemming voor had verleend. Nooit ging ze met vakantie, want ze stond dag en nacht klaar voor de opvang van gewonde dieren en be schermde vogels. Veel dieren lapte ze weer op, zoals 'Piet', de blauwe reiger, die niet meer bij haar weg wilde. Ze had twee reeën in de tuin lopen. Ze zou erg blij geweest zijn met de nu drie jaar bestaande Vogelop vang aan de Eemweg en de inzet van Piet van Bethlehem en zijn team van vrijwilligers. Ze worden niet gesubsidi eerd en zijn afhankelijk van giften. Als de Dierenbescherming afdeling Soest ooit nog eens een naam wil geven aan de Vogelopvang in Soest, dan sug gereer ik 'Anneke de Muijnk'. REMU NV heeft in 1999 een resul taat behaald van f 136,5 miljoen (1998: f 100,8 miljoen). Dit hogere resultaat komt onder meer voort uit de verkoop van de kabelnetten aan Casema. Na weglating van alle bij zondere posten bedraagt de winst f 82 miljoen (1998: f 84 miljoen). Een bevredigend resultaat, gezien de kosten in verband met de millennium- problematiek, de fusie REMU-GCN en de daaruit volgende reorganisatie in 1999. Het verslagjaar 1999 was wat be treft de financiële resultaten een 'nor maal' jaar. Het genormaliseerde resul taat komt vrijwel overeen met de in het jaarverslag over 1998 uitgesproken ver wachting. 1999 was het jaar van de eer ste fase van de liberalisatie. De 650 grootste klanten in Nederland zijn vrij hun energieleverancier te kiezen. Op deze vrije markt verwierf REMU enkele tientallen klanten, waardoor het afzet- volume in dat segment bijna verdubbel de. REMU's serviceconcept (totale energiezorg van klanten overnemen) speelde hierin een belangrijke rol. Op de elektriciteitsmarkt APX wist het REMU Handelshuis scherp in te kopen. Vooruitzichten De winstverwachting voor het jaar 2000 kent de nodige onzekerheden. Het ge normaliseerde resultaat kan onder druk komen te staan vanwege de DTe-regu- lering en de afspraken over de tarieven. REMU bereidt zich gedreven voor op de tweede fase van de liberalisering in 2002 (zakelijke klanten) en de vrije markt voor consumenten in 2004. Daar bij staat REMU's serviceconcept en de optimalisatie van het klantencontact centraal. Als relatief kleine speler op de markt, kan REMU innovatief en flexi bel opereren. Daarbij zoekt REMU naar strategische partners. De Soester begrafenisondernemer G. van Haren mag ook van de rech ter niet bij zijn uitvaartcentrum aan de Koningsweg wonen, zoals hem eerder door de gemeente al was ver boden. De rechtbank heeft het be roep van Van Haren tegen de gewei gerde bouwvergunning afgewezen. Sinds de ingebruikneming van het nieu we uitvaartcentrum aan de Koningsweg - gevestigd in het voormalige bedrijfs pand van Lindner (en feitelijk dus op het industrieterrein) - heeft Van Haren zich beijverd om de ruimte erboven te mogen gebruiken als (dienst)woning. Dat past echter niet in het gemeentelijk bestemmingsplan, dat geen "dagwo ning" toestaat. De rechtbank vindt dat de gemeente op goede gronden heeft geweigerd Van Haren een bouwvergun ning te verstrekken. De ruimten in de "dagwoning" zijn voor het functioneren van het uitvaartcentrum niet noodzake lijk. En het gebruiksdoel is zonneklaar: Van Haren wil er gewoon permanent gaan wonen, zoals hij openlijk heeft toe gegeven. De gemeente heeft kennelijk niet veel vertrouwen in Van Harens gehoorzaam heid, want er is - volgens de rechter ook terecfit - alvast maar een preventieve aanschrijving onder dwangsom naar hem verstuurd. "Het is duidelijk dat le galisering niet in de rede ligt," luidt het ambtelijk advies van de gemeentelijke afdeling Planologie en Bouwen (P B), "en dat er klaarblijkelijk gevaar voor overtreding is." Met andere woorden: die lelijke Van Haren zou er misschien stiekumpjes tóch wel eens kunnen gaan wonen, en dat kunnen we in Soest na tuurlijk niet hebben... Van die "dreigende" overtreding is vol gens de gemeente zelfs ernstige schade te duchten. De redenering is dat, als er straks inderdaad een "woning" staat, de omliggende bedrijven mogelijk worden opgezadeld met zwaardere milieueisen, waardoor ze volgens de gemeente op kosten worden gejaagd. Vandaar dat de begrafenisondernemer alvast een dwangsom in het vooruitzicht is gesteld als hij tóch - met tafel en bed, zogezegd - zijn intrek neemt in de ruimten boven het uitvaartcentrum. En ambtenaren van de afdeling P B gaan nu regelmatig een kijkje nemen aan de Koningsweg, om te controleren of de Van Harens het pand illegaal bewonen! Specialiteit "Ik vind het heel jammer," reageert Van Haren desgevraagd, "maar ik leg me er Het uitvaartcentrum wordt voortaan speciaal in de gaten gehouden om te zien of de familie Van Haren er fnietj woont.. nu maar bij neer. Ik ben het langzamer hand ook wel een beetje zat. Kennelijk moet je zulke dingen dan maar aan de wijsheid van het gemeentebestuur over laten..." Het wonen bij zijn uitvaartcen trum is voor hem van belang, benadrukt hij. "De mensen - familieleden van een pas overledene - kunnen hier op elk uur van de dag of de nacht terecht, het hele etmaal door. Dat is een specialiteit van ons, daar doen we erg ons best voor. En het wordt door de familie zeer op prijs gesteld, hebben we gemerkt, dat ze niet tot de volgende dag hoeven te wachten om hun dierbare te zien. Van daar dat we graag altijd dicht in de buurt willen zijn." Hij heeft net nog gehoord dat er in Gro ningen juist wél een uitvaartcentrum mét een woning op een industrieterrein mag worden gebouwd. "De gemeente schijnt dat zelfs geëist te hebben. Ik hoop dat Soest nog 'ns een beetje mo derner wordt. Dit uitvaartcentrum is toch een aanwinst voor de gemeente, mag ik wel zeggen, als je het vergelijkt met wat er vroeger stond..." PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O.G. MAKELAARDIJ O.G.'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 - SOEST - TEL.: 035-6016824 INTERNET WWW.DEVLIJTMAKELAARDIJ.nl E-MAIL DEVLIJT@MAKELAARDIJ BANKETBAKKERIJ Soestqrbergsestraat 53,-Soest T eléfoon-035-6012050 AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 i Op 26 juli jl. overleed, totaal onver wacht, Joop van 't Klooster (73), bij vele Soester sporters en niet-sporters bekend als de beminnelijke en toege wijde groundsman en beheerder van de tennisbanen van de TV Soest Zuid. Een groundsman met allure en met een natuurlijk gezag. De eindbe slissing over het wel of niet spelen lag bij hem en bij niemand anders en dat tot op de laatste dag van zijn leven. Hij ontleende zijn gezag niet aan het bestuur of aan welke officiële status dan ook, hij ontleende zijn gezag aan zichzelf, aan zijn warme eerlijke per soonlijkheid en aan zijn gedetailleer de kennis van de zwakke plekken van de banen. Ook bij de mensen kende hij de zwakke plekken. Zo troostte hij me steeds, als Volendam weer verloren had. Joop wordt op 14 augustus 1926 ge boren in Soest-Zuid aan de Duin weg, in het huis dat zijn vader in zijn vrije tijd zelf heeft gebouwd (nu Duinweg 23). Hij groeit daar op als jongste telg in een gezin met 10 kin deren, 4 meisjes en 6 jongens. On derwijs geniet hij in de Bonifacius- school, hoewel de vrije natuur van bos en duin hem meer trekt. Het is crisistijd en weldra oorlog. Werk schuwt hij niet. Integendeel, hij pakt alles aan. De bouw, de riolering, het rietdekken etc. Tegen het eind van de oorlog moet hij naar Duitsland voor de Arbeitseinsatz, maar Joop springt onderweg uit de trein. Na de oorlog trouwt hij Ans. Het blijkt in menig opzicht een ideaal span. Ze krijgen 5 kinderen. Na zijn tragisch verkeersongeluk moet Joop een stapje terug doen. Hij zit echter niet bij de pakken neer. Integendeel, samen met Ans verkoopt bij patat, koffie etc. bij het zwembad in Baarn, bij het Soester Natuurbad, runt hij mede de kantine van de voetbalver eniging SEC en verzorgt hij de kan tine en tennisbanen van TV Bosheim in Bussum. In 1983 doet hij samen met Ans zijn intrede in onze club op Soest-Zuid, waar hij geboren en ge togen is. Back home. Dat laat hij niet meer los. Natuurlijk komt zijn gezin op de eerste plaats, maar ook de ba nen worden zijn kinderen. Ook op ongelegen momenten (verjaardag of niet) moet Joop echt 'even' naar zijn banen, want belofte maakt schuld. Zijn optimisme, zijn trouw, zijn so ciale vaardigheden en zijn opge bouwde tenniskennis blijken hem, maar vooral ons, al die tijd goed van pas te zijn gekomen. Joop, je bent er plotseling niet meer, althans niet meer in levende lijve, maar in onze herinnering leef je voort als de eerlijke bink, die zoveel over had voor de ander en zo weinig nodig had voor zichzelf. Ans, moge dat voor jou, voor je kinderen en naaste familie, toch nog een troost zijn. Jan Menne

Soester Courant | 2000 | | pagina 3