JAN van ZAL Soester jeugd geniet van sprookje Geweldige Gelaarsde Kat in Cabrio Brandweer te gast bij Matchpoint 7e expositie in brandweerkazerne Heeren Van Brederode Waterschap wil zuivering rioolwater beter sturen ACTUEEL r een paar dagen dicht Waterschap trekt ten strijde tegen Grote Waternavel Waterschap houdt in 2000 bijna 2 miljoen over Maar... C& Wildschut Optiek Koffer vol zomerboeken uitgereikt bij Van de Ven KURK )R BAMBOEPARKET MANNENMODE I.v.m. het huwelijk van één van de Heeren is de zaak vrijdag 11 augustus a.s. gesloten!! KONINGINNEIAAN 24 - SOESTDIJK f-pS.mdM kVirrrnlds.fS.m, N fa. faide 1irv smalle bisten, pagina^ WOENSDAG 9 AUGUSTUS 2000 SOESTER COURANT PAGINA 5 xxidteJil&ni Bij van ZAL zit je oké! AUTOSCHADESPECIALIST Uitheemse waterplant zorgt voor problemen Caravanstalling mag niet meer in agrarisch bedrijf Service bij ^Schoemaker Wij sturen u niet van 't kastje naar de muur... Bij ons nu nog meer m2 overzichtelijke keuze 50 tekeningen en schilderijen van Kees van Tricht maandag 14 augustus zijn wij weer open! Zuidpromenade 14, Hartje Zuid, Soest :ikbaar Di 'KfoonÈeficmcfetrng is een superieure ofwerkloog op uw parketvloer die het onderhoud tot een minimum beperkt, waardoor u nog meer woonplezier beleeft aon uw vloer. De op uw vloer... Een uniek product van Het Porkel Atelier ISTIVITEIT TEI..055 - 6055744 FAX 055 - 6055745 vooral met eigen ogen bekii terrein is het ten zeerste waard is het startpunt uit alle omlig aatsen via landelijke rijwielna ïreiken. ormatie: coördinator Wim Ro tel. 033-4559271. Fdeling Communicatie Soest ïkend dat zij de volgende mei j :mde instelling zal aan de alg ttregel van bestuur voldoen. Waterschap Vallei Eem wil de biologische processen die zich op een rioolwaterzuiveringsinstallatie afspelen nog beter gaan beheersen om zo het afvalwater nog schoner te maken. K Op de negen rioolwaterzuiveringen van j het waterschap zorgen miljarden bacte- I riën ervoor dat de afvalstoffen uit riool- I water worden afgebroken. Hierbij ont- T staat slib en relatief schoon water. Alle L afbreekbare organische stoffen zijn praktisch uit het water gehaald. Wel zit ten er nog opgeloste stikstofverbindin gen en fosfaten in het water. Eind 2002 |moet op de rioolwaterzuiveringen ge- middeld 75 procent van alle stikstofver- I bindingen uit het water worden gehaald. Nu haalt het waterschap die norm al net. Als de tweede helft van de rioolwa terzuivering Amersfoort wordt ver nieuwd, voldoet het waterschap ruim schoots aan deze rijksnorm. Die verbou wing is pas in 2003 klaar. Om blijvend aan de norm te voldoen moet het zuiveringsproces nog beter worden gevolgd en waar nodig ingegre pen. Daarvoor is geavanceerde analyse- apparatuur nodig op de rioolwaterzui veringen van Ede, Nijkerk, Renkum en Veenendaal. Dijkgraaf en Heemraden, het dagelijks bestuur van het water schap, hebben vorige week vijf ton be schikbaar gesteld voor de aanschaf hier van. Vorig jaar werd al eerder nieuwe apparatuur aangeschaft. De resultaten daarvan zijn nu al merkbaar. VaI^AMTIEJ! |ZlA5óL \CuLUQXJ\fOTO chter wordt toegeschreven aa, tt ze de bewegende benen 2 ien. Cl ige jaren wordt dit gebied be or Charolais-rundeten, afkom Bourgogne. Aanvankelijk or eden van resp. 15 en 7 ha e» :breid met een gebied van 22 ;t laatste gebied is ook eer' gegraven. De Charolais-koe kkoe en kan daarom volstaa nale attentie van de boereijw I een Bourgondiër zou je Vet. iat het een fijnproever is, maai list het ruwste materiaal. deze proeven afgerasterde ter" n met voor het pubüek toegan laar zeer goed van buiten t Voorlopig blijft de proef t0 p-azmg beperkt wegens onbvol oedselaanbod in het wintersei i verdere maatregel van S.B B raden (die voorheen langs 'd :n liepen) verlegd, zodat than auna een natuurlijke overgang htweg, tussen open terrein ei tiikbaar is. Mijn naam is Sjan Benzine kan*. Ik doe voortaan bijna alles op de fiets. Gezond; ook voor mijn portemonnee en het milieu. Bij Van Zal heb ik een abonnement, zodat ik makkelijk en snel een auto kan huren. Bij voorbeeld voor de bood schappen. Ik kan u zeggen: a GARANTIE BEDRIJF Beckeringhstraat 11, 3762 EV Soest, tel.: 035 - 6011018, fax: 035 - 6026672 genoemd besluit op 12 augustu Skylight Vuurwerk Evenemen aatselijke Verordening voor h( j p het terras achter Holiday In in mevrouw Kok-van Hofsloci elijke Verordening voor het vei Soest. an deze besluiten (29 juli 20001 in Soest. een eventuele vergunning kun idmaking kenbaar maken bij 3760 CA Soest, telefoonnum De Grote Waternavel, een uitheem- se waterplant, groeide de laatste we- ken volop in diverse waterpartijen in de regio, o.a. in Maarn en Nij- kerk. De plant groeit zo snel en [weelderig, dat waterlopen geheel verstopt kunnen raken en de water- f afvoer daardoor wordt verslechterd. I Het waterschap heeft na de ontdek- s king twee weken geleden, de plant zo snel mogelijk verwijderd. De drijvende planten kunnen heel ge- I makkelijk hele waterstroomgebieden 1 begroeien en zo de waterafvoer belem- I meren. De explosieve groei van de plant I heeft een slecht effect op het natuurlij- Ike evenwicht van het water. Door de I dichtheid van bladeren en scheuten, krijgen andere planten en dieren geen r> ruimte en kans meer om te groeien. I Het waterschap, dat voor een goede af- y voer van water en voor een natuurlijk j. evenwicht in het water zorgt, wil voor- komen dat de Grote Waternavel in slo- l ten en vijvers kan groeien. Zodra de 1 waternavel ergens wordt aangetroffen, i wordt hij verwijderd. Als u de plant er gens ziet groeien, kunt u dat doorgeven aan Waterschap Vallei Eem, telefoon 033 - 43 46 000. Verbod Als u de Grote Waternavel in uw tuin- vijver heeft groeien, gooi deze dan niet in openbare sloten of vijvers. De plant is te herkennen aan een hoefvormig blad, de vele vertakkingen en jonge scheuten en de snelle groei. Vanwege de schade die de plant kan aanrichten wil het ministerie van Landbouw, Natuur beheer en Visserij een verbod opleggen op het bezit en verhandelen van de Gro te Waternavel. De Grote Waternavel Hydrocotyle ra- nunculoides) is afkomstig van het Ame rikaanse continent en in Nederland in gevoerd als sierplant voor tuinvijvers. Sinds 1994 komt de watemavel echter ook in het Nederlandse oppervlaktewa ter voor. Waterschap Vallei Eem trof de Grote Waternavel twee jaar geleden aan in het Valleikanaal. De plant is hier toen met wortels en al verwijderd, waar door de plant zich niet verder kon uit breiden. Waterschap Vallei Eem verwacht over het jaar 2000 een overschot van bijna 2 miljoen gulden. Dat komt vooral door de lage rentestand en hogere belastingopbrengsten. Dat staat in de eerste Bestuursrappor- tage over 2000 van het waterschap. Dijkgraaf en Heemraden, het dagelijks bestuur van het waterschap, hebben Het gemeentebestuur heeft vorige week de eigenaar van een agrarisch bedrijf aan de A.P. Hilhorstweg aangeschreven dat hij geen onderdak meer mag bieden aan caravans, op straffe van een dwang som van 1500,00 per caravan. De zaak werd ontdekt tijdens een recente contro le in het landelijk gebied. In de vergro te loods op het bedrijf trof de gemeen te niet alleen kleinvee en landbouw werktuigen aan, maar ook een flink aan tal caravans. Dat waren er in de afgelo pen jaren soms wel 26. De eigenaar liet de gemeente weten dat de caravanstalling nodig was voor aan vullende inkomsten, omdat hij door het overheidsbeleid (de melkquota) bena deeld werd. Hij kon volgens de gemeen te echter geen harde gegevens aanvoe ren over een gedeeltelijke bedrijfsbeëin diging, waardoor hij eventueel vrijstel ling had kunnen krijgen en wél caravans in zijn stal onder dak had mogen bren gen. Net als veel andere agrariërs in het lan delijke gebied moet de eigenaar de ca ravanstalling beëindigen en wel per 1 september a.s., als voor de meeste ca ravans - na de vakantie - weer een plekje gezocht moet worden. Doet hij dat niet en staan er per 1 september nog caravans in de stal, dan moet de eige naar de gemeente een dwangsom van 1500 gulden per caravan betalen. onlangs met deze tussenrapportage in gestemd. Het Algemeen Bestuur van het waterschap bespreekt de rapportage in september. Het overschot zal - als het Algemeen Bestuur daar op 14 sep tember mee instemt - aan de reserves worden toegevoegd. Door de lage rentestand houdt het wa terschap naar verwachting ruim 1,6 mil joen gülden over en door hogere belas tingopbrengsten nog eens bijna 2,4 mil joen gulden. Daartegenover staan extra onvoorziene uitgaven voor onder ande re een extra belasting op zuiveringsslib (bijna 4 ton) en hogere afschrijving (bijna 9 ton). In het najaar zal het wa terschap de belastingtarieven voor 2001vaststellen. Dan besluit het water schapsbestuur hoeveel geld uit de reser ves wordt ingezet, om de uitgaven in 2001 te financieren. )AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs 1 verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag.» Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eMReri Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 luit horeca,- sport en recreatie Birkstraat 101 Soest Telefoon 035 - 6013403 nen 6 weken na verzending var irgemeester en wethouders var. In het programma van Sportbus Matchpoint, die vrijwel iedereen in Soest nu wel een keer heeft zien rij den, is ook een waterweek opgeno men. Nu is het de afgelopen weken niet altijd fantastisch mooi zomer weer geweest, maar het ziet er naar uit dat de waterweek gewoon door gang kan vinden. Deze waterweek is gepland in week 33, volgende week dus. Iedere dag zullen er allerlei spelletjes georganiseerd worden die met water (en nat worden) te maken hebben. Zoals iedere woensdag zal er ook op woensdag 16 augustus een spektakel plaatsvinden. In het kader van de water week zal dit dan ook een waterfestijn worden met als klap op de vuurpijl een bezoek van de brandweer. Daarnaast zal er een (klein) zwembad zijn waar de kinderen in kunnen en zullen er wate restafettes georganiseerd worden. Te hopen is dan wel dat de weergoden de sportbus deze week goed gezind zijn. Het programma wat betreft de wijken blijft ongewijzigd: Maandag, 13.00 uur: Soesterberg (ter rein naast de Usbaan) Het lijkt alsof Kees van Tricht, die op 43-jarige leeftijd in 1998 is ge storven, een profetische blik heeft gehad. Op één van zijn Soester teke ningen staat de afgeknotte linden- boom achter de Oude Kerk in volle tooi te pronken alsof het altijd zo geweest is. Deze historische tekening is met vele andere Soester schetsen te zien in de koffiekamer van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. Maar ook in de hal, in de gang, in het leslokaal boven en in het kantoor achter de balie zijn bij elkaar zo'n 50 zwartwit tekeningen, houtskooltekeningen, olieverven en aquarellen te bewonderen. In het kan toor van Sahide (deze zomer onver wachts in Turkije getrouwd) hangt een groot schilderij van de Oude Kerk. In de hal een zelfportret van de kunstenaar en een portret van zijn weduwe, Riekje van Tricht-Jaarsveld. Deze expositie is eigenlijk een voortzet ting van de overzichtstentoonstelling in Artishock in mei, die opgezet was als eerbetoon aan de veel te jong gestorven tekenaar/ontwerper. Vrijdagmiddag werd de zevende expositie op rij, sinds de opening van het nieuwe gebouw in 1998, geopend door mevrouw Neks Blommers. Zij refereerde aan het feit dat Kees van Tricht als kind al tekenaar wilde worden, maar door zijn werk zaamheden (o.m. als bode in het ge meentehuis) pas in 1992 zijn idealen kon waarmaken met zijn eigen ontwerp bureau "Free Style". In dat verband wees de wethouder van cultuur op de instelling van een Kinder- De kunstwerken van Kees van Tricht komen in de brandweerkazerne goed tot hun recht. Foto: Aldo Allessie kunstschool in Soest, waar jeugdige ta lenten zich kunnen ontplooien. Het Soester publiek kan met deze nieuwe organisatie kennis maken op de Tiende Seizoenmarkt op 2 september in C-drie. De tentoonstelling in de brandweerka zerne is op werkdagen gratis te bezich tigen tijdens de kantooruren tot 1 okto ber 2000. Daarna is het de beurt aan de internationaal befaamde, Soester jazz pianist Rob van den Broeck zijn schil derijen en foto's te tonen in het brand- weerbolwerk van commandant Tom Bakker, die op 1 oktober 2001 de dienst gaat verlaten. J.V. ïd op de nieuwe premie-veror- j heden op grond van de hard- de bijstandscliënten die in het t project van de Stichting Balan: 'erk verrichten een premie van te kennen per maand, ongeachi en dat zij het werk verrichten. erlenen van het bestemmings bedrijfsactiviteiten aan huis. arisch bijgebouw A.P. Hilhorst- j :hrijven op straffe van een in f 1.500,00 per caravan in dijken dat na 1 september a.s. ins nabij/in het agrarisch be- worden gestald. Een kleine tweehonderd bezoekers, de meesten van jeugdige leeftijd, be volkten zondagmiddag het Cabrio- openluchttheater aan de Soester- bergsestraat om te genieten van het sprookje van De Gelaarsde Kat. Het werd volgens velen een geweldi ge voorstelling. Vooral de Gelaarsde Kat zelf en de Griezel maakten indruk op het publiek. Er werd dan ook met verve gespeeld en de bezoekertjes leefden volop mee. Veel bewondering oogstte ook het zelfge bouwde decor, dat de plaats van hande ling in een handomdraai veranderde van een dorpje in een koninklijk paleis... Het sprookje werd - met een cast van vooral jongens en meisjes in de leeftijd van 10 tot 20 jaar en enkele volwasssenen - op De voorstelling in Cabrio viel o.a. op door het slim gebruik van de decors. Foto: Aldo Allessie het openluchtpodium neergezet door de Toneelgroep Mariahout (uit Brabant), die al eerder met succes; in Cabrio op trad. Ook volgend jaar zijn ze vast weer van de partij, verwacht Cabrio-coördi- nator Berna Kousemaker. Maandag, 15.00 uur: Boerenstreek (speelplaats tussen Hofstedering en Dis selboom) Dinsdag, 13.00 uur: De Engh (het 'zwarte veld' basketbalveld achter de flats aan de Albert Cuyplaan) Donderdag, 13.00 uur: Smitsveen (Smitsweg) Vrijdag, 13.00 uur: Overhees (veld ach ter de skatebaan). Boerenstreek Het woensdagmiddagspektakel op 16 augustus vindt plaats in de Boerenstreek en wel op de parkeerplaats tussen het Gareel en de Hofstedering. Dus niet op de gebruikelijke plaats in de Boeren streek. Kinderen uit heel Soest kunnen naar deze plekken toekomen en deelne men aan de activiteiten. Het enige dat ze daarvoor moeten doen is zich aan melden bij de mensen van de sportbus en hun naam, leeftijd en adres doorge ven. Mocht het nodig zijn, dan kunnen de medewerkers van Matchpoint con tact opnemen met de ouders van de kinderen. Eindtijden van de sportbus zijn wisse lend. De ervaring leert dat de kinderen na zo'n twee uur sport en spel het wel een beetje gehad hebben, de bus blijft dan ook zolang als de kinderen het leuk vinden, en meestal is dat tot een uur of drie, half vier. In de week die begint op maandag 14 augustus zal de sportbus voor het laatst om 13.00 uur gaan rijden. In de week van 21 augustus (wanneer de meeste scholen weer van start gaan) zal de sportbus pas om half vier van stal ge haald worden. Van half vier tot vijf zal de bus dan op de gebruikelijke plaatsen staan. Spektakels Spektakels die nog gaan komen: woens dag 23 augustus Slagbaltoernooi in de Engh (evenemententerrein) en 30 au gustus Fietsfestijn in Overhees, met medewerking van de politie. 30 augus tus zal tevens de laatste dag zijn dat de sportbus deze zomer rijdt. Op die dag zal ook de uitslag bekend gemaakt wor den van de Ballonnenwedstrijd waar mee het project gestart is op 28 juni jongstleden en zal de prijsuitreiking plaatsvinden. Wel kan alvast gemeld worden dat er veel kaartjes zijn terug gestuurd en dat ze zijn gevonden tot helemaal in Oostenrijk! Misschien een overbodige mededeling, maar bij slecht weer (d.w.z. regen en/of onweer) rijdt de bus niet. Onlangs mocht mevrouw Nelissen van boekhandel Van de Ven een van haar klanten verblijden met een koffer vol zomerboeken. Uitgeverij Prometheus/ Bert Bakker stelde zo'n koffer beschik baar aan alle Libris-boekhandels. De gelukkige winnares, mevrouw Staver- man uit Baarn, had een zorgvuldige keuze gemaakt uit de aangeboden boe ken. Ze was dan ook blij verrast toen ze een telefoontje kreeg dat zij de loterij had gewonnen. Omdat ze nog twee we ken vakantie tegoed had kon ze meteen aan de stapel beginnen.

Soester Courant | 2000 | | pagina 5